Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 6 hónapja #106821 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Merras, teljesen egyetértek. :disagree: Ők valahogy...hát...más világ.
Kincső: jól :) (Utólagosan is elnézést, ha zavartuk az előadást az énekléssel. Mea klumpa.) Különben gratula az előadóknak, egyetlen hiányérzetem az, hogy 3 óra túl rövidnek tűnt. Vagy lehet, hogy egyedül vagyok ezzel :D

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #106048 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hogy sikerült a Tolkien-klub? :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105562 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rayan írta: Hali!

Fölvettem szerény kis videómra az Átjárós bulit (by Fókusz), és bármennyire is reménykedtem, Cica fantasztikus tetkóján kívül nem nagyon mutogatták az MTT-s asztalt. :lol:


Szerintem mázlitok van azzal, hogy nem foglalkoztak Veletek túl sokat azok... hmmm... burárum, nincs az az emberi, tünde vagy ork szitokszó, ami a Fókuszos stábra ráillik 8)
Átjárós és Star Trekes szempontból hihetetlenül gáz volt az anyag, és főleg undorító volt azok után, hogy vagy én, vagy PeterM (a nap másik fő szervezője) felváltva kísérgettük őket egész nap, és még azt is elintéztük neki, hogy Patrick Stewartról legalább egy nyavalyás vágóképük legyen (ha már nem nyilatkozott másnak, csak az Átjáró Magazinnak).

Amúgy egyszer, remélem, el fog jönni az az idő, amikor megengedhetünk magunknak pl. egy Gyűrűk Urás sztárvendéget is :)
A gépemen már ott van egy-két contact címe is, pl. Miranda Otto, Ian McKellen és mások elérhetősége 8)

Live long and prosper!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105494 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez ügyben Telcontar barátunkkal kell konzultálni, hisz o tavaly és az elotte való években volt már kinn, és van tapasztalata. De akkor surgosen kéne, mert a jelentkezés asszem márciusban lezárul.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105479 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ring-bearer írta: Nem szeretnénk menni a Szigetre? vagy hülyeség? :oops:

Minerva írta: Ring: sztem király ötlet a Sziget! Kicsit részletesebben kifejtenéd? :roll:


Már volt szó a Szigeten való megjelenésünkről, ha jól emlékszem, tavaly nyáron. Elég lelkes volt mindenki. :)

Szerintem mindenki nézzen utána, hogy lehet-e tenni ezügyben, és az áprilisi közgyűlésen szót ejtünk róla. Addig nem nagyon tudunk mit tenni, ill. ha a helyfoglalás előbb lezárul, akkor minél előbb.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105456 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ring: sztem király ötlet a Sziget! Kicsit részletesebben kifejtenéd? :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105402 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hali!

Fölvettem szerény kis videómra az Átjárós bulit (by Fókusz), és bármennyire is reménykedtem, Cica fantasztikus tetkóján kívül nem nagyon mutogatták az MTT-s asztalt. :lol:

Nya mindegy. Mint külső szemlélő mondom, klassz kis rendezvény volt 8) És boldogan közölhetem, hogy az MTT 3 új taggal bővült :lol: (Plusz "tetemes" anyagival, kiváló üzleti érzékünknek köszönhetően ;) )

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105245 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem szeretnénk menni a Szigetre? vagy hülyeség? :oops:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105010 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ave!

Szeretném megköszönni az Átjáró Magazin nevében a Magyar Tolkien Társaság részvételét az Átjáró Találkozón. Remélem, jól éreztétek magatokat - sajnos nekem egyáltalán nem volt időm arra, hogy elbeszélgessek Veletek, amit nagyon sajnálok (a mitológia előadást pláne, hogy nem tudtam beülni rá :cry: ). Annak is örülök, hogy volt pár percem arra, hogy odaköszönjek az infópult környékén álldogáló társulatnak...
Sajna pénteken se tudok menni, mert akkor egy barátomnak aznap este van vizsgakoncertje... de remélem, az RPG.HU talin végre közelebbről is megismerhetlek Titeket 8)

bye
Miyazaki Jun
Átjáró Magazin

Live long and prosper!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104998 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bocsánat, valóban elnéztem a Tolkien klub időpontját. Szóval, csak most pénteken lesz.... Akkor nem késtünk le semmiről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104803 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Magyar Tolkien Társaság és az Almássy Téri Szabaidőközpont ebben az évben útjára indítja az első rendszeres Tolkien rendezvénysorozatot Magyarországon. A rendezvények A Gyűrűk Ura és más Tolkien művek, illetve a belőlük készült film adaptációkhoz kapcsolódó témákat dolgoznak fel, könnyed, klubszerű keretek között.

Részletek: www.tolkien.hu/tolkienklub/index.html

Az első Klub rendezvényre 2003. február 28-án, 17 órakor kerül sor az Almássy Téri Szabadidőközpontban (1077. Budapest, Almássy tér 6.).

A fő előadást (A Gyűrűk Ura könyv és a filmek összehasonlítása) Kiss Zoltán (Svindler) és Tallián Balázs (Ulmo) tartják.

A filmekben szereplő tünde, törp és rohani szövegek ismertetését Kaposi Angéla (Varda) fogja vezetni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104455 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha valami kérdés van az Átjáró Nappal kapcsolatban, szigorúan _szervezési_ ügyben (nem olyasmi, hogy van-e még jegy, hova kell menni, etc.), és esetleg az MTT részéről illetékes embert nem tudjátok elérni, akkor itt van a telszámom:
0630/324-7532

Live long and prosper!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104291 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves MTT!

Most olvastam a Népszabiban, hogy ma volt az első Tolkien klub az Almásy téren. Honnan lehetett erről előre tudni? És hogy sikerült?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104277 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én szívesen jelentkeznék segíteni... 8)
Sajnos nem lehet... én lenni egyik főszervező of the Átjáró Nap 8)

Live long and prosper!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104124 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dez:

Áfonya írta: Jelentkezés nálam priviben, szombat reggeltőlsmsben(06/20/368-5914, telefonbetyárok kíméljenek).


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104110 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti, Áfonya:

Ezennel jelentkeznék a vasárnapi infópultos munkára. Frissen, vidáman, tettrekészen. Kaphatok egy tájékoztató emilt vagy privátot?

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104072 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves mindenki! :!:

Vasárnaprainfopultosok kellenének nekünk az Átjáró-szülinap rendezvény kapcsán.
Mivel eddig elég kevesen vagyunk (Cicafül, Léli, Aralataion, én + Batti és Ancalimon talonban) nagyon jó lenne, ha valaki még be tudna segíteni. Jelentkezés nálam priviben, szombat reggeltőlsmsben(06/20/368-5914, telefonbetyárok kíméljenek).

A rendezvény reggel 10-től este 8-ig tart, a beosztást én csinálom. Kérlek benneteket, hogy azt is írjátok meg, mennyi ideig érnétek rá. Pénzkezelés miatt csak 18 éven felülieknek! :wink: :tongue:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103514 Írta: shark
shark válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: :bounce: :hello: :dance:


Gratulálok Gandalf!!!

:cheers:

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103492 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103462 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv!

Ma érkezett meg hozzánk az INK nevű újság, és Frodó virít az elején. Persze azonnal felkeresem a bővebb cikket, erre mit találok ott?

"[...]{1-2 honlapismertető} A magyar nyelvű Tolkien-oldalak egyik legfontosabbika a www.tolkien.hu, ahová ellátogatva anyanyelvünkön juthatunk hozzá a hírekhez, filmes információkhoz, előrejelzésekhez, filmképekhez, forgatási információkhoz és pletykákhoz. Felvehetjük a kapcsolatot hazai rajongótársainkkal, akiknek az alkotásai között Tolkien-művek vadonatúj fordításait { :wink: } is megtaláljuk, ami valóságos csemege lehet az idegen nyelvek és a műfordítás iránt érdeklődők számára. Az oldal a Magyar Tolkien Társaság kulturális egyesületének szintén otthont ad. A Tolkien-rajongók interneten szerveződött csoportja 2002 júniusában vált hivatalos egyesületté, a szegedi tudományegyetemen tartott rövid konferencián. Fő célja J. R. R. Tolkien műveinek itthoni megismertetése, népszerűsítése, a szerző szövegeivel való tudományos vagy nem tudományos formában való foglalkozás koordinálása, valamint az ezekhez kapcsolódó irodalmi, nyelvészeti, képzőművészeti és egyéb alkotások szélesebb körű megismertetése. A társaság szervezte a 2003. január 3-án, az író születésének 111. évfordulóján megtartott "Egy rég várt ünnepély" című megemlékezést, február elején pedig Tolkien-fordításokkal { 8O }foglalkozó szimpóziumot rendez. A szervezet a www.tolkien.hu honlap mellett a volgyzugoly.uw.hu oldalon is elérhető.

Az újságot természetesen felajánlom az MTT archívuma részére.

Léli

[size=9:186d6776]Ui.: bocsi, nem tudtam, hova tegyem be...[/size]

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102657 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti: nekem sajnos nem jó. :(

Beleg: feltette már valaki valahová a szöveget? Stúdióba mikor megyünk? Már látom a toplisták csúcsán: MTT Remixes - The Best of The LoTR... :D


Mindenki, aki volt a konferencián: a fényképek felkerülnek valahová?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102418 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valamit akartam kérdezni a konferenciáról, de Batti hozzászólása után meggondoltam magam o_O

Inkább egy másik kérdést tennék fel:
mi a fene van az alakuló konferencia CD-ivel??? komolyan nem akarok akadékoskodni, de kezdem elveszíteni a türelmem :twisted: :wink:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102382 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti!

Én szívesen megyek.(Már priviben jelentekeztem régebben, de nem reagáltál)
Légyszi adj bővebb tájékoztatót(cím, oda jutás stb)

Szendi

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102354 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sajnos nekem most nem fog menni. :cry: Ferjuram most jon haza 5 hetes elutazasabol :itscool: , ez pedig tennivalokkal jar.

Beleg
U.i.: A hangom meg mindig mutal a szegedi Aragorn-daltol :mrgreen: Mire hazajottem, masnapra teljesen elment a hangom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102352 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tisztelt Tagtársak.

Jelentkezöket kérnék a február 23-i Átjáró nap MTT-s részvételéhez. Szükség lenne kb. négy före az információs pulthoz. A dolguk csak az lenne, hogy az információs anyagunkat osztogassák és lassit meg pólót adjanak el. Mindezek miatt felnőtt személyek jelentkezését várom elsősorban, mert pénzzel kell dolgozni. A jutalom lehet pölö A Két Torony szinkronos változata két CD-n. Egyébként akik a rendezésben részt vesznek megspórolják a rendezvény belépöjét. Majd elfelejtettem: a rendezvény reggel 10-töl este 10-ig tart. Persze a végén már nem feltétlenül kell ott lenni. Kérlek benneteket minnél többen jelentkezzetek és minnél hamarabb.

Előre is kössz.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102129 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Namarie

Az MTT-röl szóló sajtóanyagokat Evenstarnak juttasd el légy szives.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102080 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta:

Ring-bearer írta: Tök jó, most vettem meg a Filmtróligia készítése c. könyvet, és benne van, hogy a szaklektorálást a Magyar Tolkien Társaság részéről Tallián balázs végezte! :wink:

Tényleg? Hát ez óriási! Nagy vagy Ulmo :!: :D
[size=9:kdmll3um](Vannak még hasonló titkaitok? :wink: )[/size]

A TTT-ről Jude Fischer által írott könyvet pedig Lamorak rektorálta... de azt hittem ezeket az infőkat tudjátok :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102039 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Először is köszönetet szeretnék mondani az MTT-nek a rendkívül színvonalas és izgalams témákat tárgyaló konferenciáért. Mint hallgató, kifejezetten élveztem.

Lenne egy kérdésem: az egyetemi bölcsészlapban van egy rövid cikk a konferenciáról. /előtte íródott/. A Délmagyarban is van, de ezt csak fénymásolatban tudnám megszerezni. A kérdésem az, van-e szükség valamelyikre? Ha igen, kinek és hogy juttathatom el?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101903 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ring-bearer írta: Tök jó, most vettem meg a Filmtróligia készítése c. könyvet, és benne van, hogy a szaklektorálást a Magyar Tolkien Társaság részéről Tallián balázs végezte! :wink:


Tényleg? Hát ez óriási! Nagy vagy Ulmo :!: :D

[size=9:25rmc35y](Vannak még hasonló titkaitok? :wink: )[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101888 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tök jó, most vettem meg a Filmtróligia készítése c. könyvet, és benne van, hogy a szaklektorálást a Magyar Tolkien Társaság részéről Tallián balázs végezte! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.141 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére