Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 7 hónapja #99609 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
En is megyek Brandirral, Cueddoval vonattal. Valszeg Gillz is jon. De mi csak penteken megyunk.
Valaki esetleg nem tudna minket elvinni pentek reggel??

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99593 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én csütörtök reggel indulok és viszem Gumipókot. Másokról is tudok de inkább nyilatkozzanak ők. Mindenesetre 8 órára el szeretném hagyni Bp. közigazgatási határát jelző táblát.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99583 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kik jönnek Szegedre közületek?
Én megyek, már csütörtökön. A részleteket kitől kell megkérdezni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99550 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mivel most látom, hogy a Lassiban nem irtam meg, elmondom itt, hogy a konferencia válogatott anyagából egy tanulmánykötetet szeretnébk csinálni, lehetőleg minél jobb kiadónál, minél jobb terjesztéssel. Ki fog derülni.
A maradékot itt-ott fogjuk megjelentetni-- Lassiban, egyéb folyóiratokban, esetleg hallgatói lapokban (az egyik szegedi hallgatói lap már bejelentette, hogy szivesen közölne).

A médiamegjelenéseinkhez a konferencia kapcsán:
1. Ma este 9-10 között fog lemenni a szegedi Rádió 88-ban egy rövid interjú, amit pénteken csináltunk.
2. A Szegedi Egyetem c. újság mai számában lejött az egész program, és egy kétharmad-oldalas cikk; részben a sajtóanyagból, részben egy beszélgetésből.
3. A Bölcső cimű BTK-s lap következő számában is lesz egy rövid irás.
4. A Délmagyarország cimű szegedi helyi lap ma kérte a programot és a sajtóanyagot.
5. Valamelyik szegedi tv-csatorna (talán a körzeti stúdió, már elfelejtettem) jön forgatni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99512 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Most olvastam a konferencia programját. Nagyon-nagyon érdekesnek igérkezik!Őszintén sajnálom, hogy nem tudok szabadság hiány miatt résztvenni!
A kérdésem: A konferencia előadásait majd olvashatom valahol? (Esetleg egy külön kiadványként, vagy a lassi-ban folytatásokban?)

Szendi

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99367 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tagfelvétel módja:

1.) www.tolkien.hu/mtt oldalon elolvasni az Alapszabályt, ill. letölteni és kinyomtatni a belépési nyilatkozatot.
2.) email Battinak ( batti@sowah.hu ), akitől el kell kérni a lakcímét
3.) Batti lakcímére postán elküldeni a kitöltött nyilatkozatot.

Peredhil: ha befizetted a tagdíjat, az minden bizonnyal Rózsánál van ( vassrozsa@axelero.hu ), nála tudsz érdeklődni az igazi neved megadásával. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99348 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Asszem erre válaszlni kellene valakinek a vezetőségből....

Peredhil írta: Üdvözlegyetek barátaim!

Az lenne a kérdésem hogy mi kell még ahoz hogy én is tagja legyek az MTT-nek :?:
Bár Tolkien professzor születés napján befizettem a tagdíjat, levelet nem kaptam pedig azt mondták hogy küldeni fognak.
Lehet hogy férre értettem :?: :!:
Ha lehet, válaszoljatok.

Üdvözlettel:
Peredhil


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99072 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak, a profi :) Koszi! :)

No, akkor figyuzzatok. Kell segitseg a jovo heti konf-hoz? (info pult stb)
Ha nem, akkor hallgatokent reszt vennek rajta ha lehet. (Ha igen, megyek segiteni.)
Meg akkor a szabimat is ki kell iratnom hetfon.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98914 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mark Craemer, akivel a németektől kapcsolatban állunk, már a nyáron kérdezte, hogy megy-e tőlünk valaki Bonnba. Sajnos azt kellett feleljük, hogy nem tudunk róla (mármint arról, hogy menne). De azt hiszem, a francia kapcsolat (Edouard Kloczko) is emlegette.
Legközelebb szerintem a 2005-ös Tolkien 2005-ön lesznek ennyien Angliában, a GyU 50. születésnapján.

Más: a konferencia költségvetése jelentősen megkönnyebbült, mivel az Akadémiai Bizottság elnöke, Teledgy prof. úr elengedte a terembérletünk 50%-át-- így felszabadultak pénzeink, és jóval könnyebben vagyunk. Úgy tűnik, hogy minden további nélkül fogjuk tudni fedezni a konferencia költségeit, úgy is, hogy az MTT pénztára ebbe egy fillért sem kell adjon-- az MTT ehhez az én munkaidőmet adta elsősorban. :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98834 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezt most találtam. Hogy ez mekkora buli lehetett!!!! 8O Valami ilyesmi kéne nálunk is, vagy esetleg csapatostul kimenni a következő konferenciára? :P

www.iansmith.co.uk/lotr/weblogs/November22.htm

Angolul nem tudóknak is érdemes végignézni mind a négy oldalt! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98443 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Evenstar: Népszabadság, és az MTT megalakulásáról szóló Metro újság...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98440 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Evenstar írta: Szóval kérem a T. Fórumközösséget, hogy akinek van bármi anyaga, valahogy jutassa el nekem! Amikről én tudok:

Duna TV híradó
tv2
RTL Klub Fókusz és talán a Stella Moziklub
M1
Népszabadság
Budapest Rádió (ez Rayannak megvan, azt tudom)

Kérem, aki másról is tud, egészítse ki a listát! Köszönöm!


Magyar Hírlap. Nekem megvan a cikk, majd valahogy eljuttatom hozzád. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #98220 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Merras írta: Nagyon kérlek Titeket, hogy ne vonjatok párhuzamot az RPG.HU találkozó és a Camelot között. Az, hogy az MTT-nek problémája van a Camelottal, az egy külön dolog. Az RPG.HU egy teljesen más dolog.


Csak egy kis kiigazítás. Nem az MTT-nek van baja a Camelottal, hanem a Camelotnak az MTT-vel. Ez azért egy kicsit más.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #98120 Írta: Evenstar
Evenstar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!

Hosszabb hallgatás után visszatértem hozzátok egy-két mondat erejéig.
Az első, hogy a 111. születésnap topic már le lett zárva, ezért itt mondom, hogy a LEP-ről készült mindenféle sajtó- és médiamegjelenést az MTT archívum számára elvileg én gyűjtök össze. (Bocs, hogy ezt csak most írom, de sajnos mostanság nem nagyon jött össze, hogy netezzek. :oops: Remélem, azért még nem késő, és jobb később, mint soha! :) ) Szóval kérem a T. Fórumközösséget, hogy akinek van bármi anyaga, valahogy jutassa el nekem! Amikről én tudok:

Duna TV híradó
tv2
RTL Klub Fókusz és talán a Stella Moziklub
M1
Népszabadság
Budapest Rádió (ez Rayannak megvan, azt tudom)

Kérem, aki másról is tud, egészítse ki a listát! Köszönöm!

A másik dolog:
Húgom öccse, aki egykori gimnáziumomat tiszteli meg a jelenlétével, megkeresett egy dologgal. Ezzel kapcsolatban kis ismertetőt írnék most.
Ez a gimi a kőbányai Szent László gimnázium. A jeles intézmény hagyományai között szerepel egy igen népszerű dolog, az ún. "kampány". Ennek lényege, hogy a harmadik osztályosok 3 napig különféle témákban mindenféle programot csinálnak. Például westernhősökként pisztolypárbajt a tornateremben vagy a Keresztapa bérgyilkosaiként kaszinót az aulában, voltak már szerzetesekké, lovagokká, egyiptomiakká, kalózokká avanzsált osztályok is stb. Nagyon leegyszerűsítve tehát adott témában beöltöznek és igyekeznek az egész iskolában elterjeszteni az adott témát, annak hangulatát és elemeit. Mindezek mellett ingyensütit és üdítőt, felelésmentesítő cetlit és más egyebeket osztogatnak. Tehát egy (jobb esetben) kreatív, vidám, mókás 3 napról van szó a suli életében. Az egész célja, hogy a többi diák szavazatát a jelöltjük számára megnyerjék az osztályok. Amelyik jelölt nyer, az lesz következő évben a diákigazgató egy napra, és az ő osztálya szervezheti a kampány utáni "portyát", ami egy egész napos program, melynek során különböző feladatokat kell megoldani (a suliban megoldandó keresztrejtvénytől kezdve a nyilvános karaokeig a Szentháromság téren).
Az említett fiatalember életében most jön el ez a jelentős 3 nap, amikor is osztályával a fantasy világában kalandoznak majd, és semmiképp nem szeretnék kihagyni a Gyűrűk Urát. Ehhez kapcsolódunk mi. Ugyanis a programok vagy az órák közti szünetben zajlanak, vagy lehet délutánra nagyobb lélegzetű dolgokat csinálni. Az említett Keresztapások például Doszpot Pétert hívták meg egy beszélgetésre. Ilyen szinten kerülünk mi a képbe. Ha részünkről nincs akadálya, a kampány programjának részeként szívesen látnának minket egy délután erejéig (vagy ha belefér több, akkor szerintem az is megy). Mit szóltok a dologhoz? Hogy miről lenne szó, azt persze egyeztetni kell a gyerekekkel, de szerintem ránk bízzák és nem hiszem, hogy ne lehetne az előadásainkból leadni párat, vagy mást kitalálni, esetleg még árulni is, bár ezt azért majd meg kell kérdezni. A gimnazisták, mint célközönség, szerintem minden téren ideálisak. Az igazgató jó fej ember, és szerintem "vevő lenne" ránk. Csak gyorsan döntsétek el, mert február elején lesz a kampány, igyekszem mihamarabb megtudni a konkrét dátumot.
Ennyi, remélem érthetően magyaráztam el a dolog mibenlétét, és remélem, hogy ez egy újabb jó alkalom az MTT-nek megjelenni a nyilvánosság előtt, főleg úgy, hogy nem igényel olyan nagy energiabefektetést, de nagy lehet a hatása. Ha döntöttetek ezügyben, keressetek meg, praktikusabb telefonon, mert neten később jut el hozzám. A számom reményeim szerint ismeretes előttetek.

Evenstar

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #97817 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nagyon kérlek Titeket, hogy ne vonjatok párhuzamot az RPG.HU találkozó és a Camelot között. Az, hogy az MTT-nek problémája van a Camelottal, az egy külön dolog. Az RPG.HU egy teljesen más dolog.
Nem vagyok szervezője az RPG.HU napnak, így lehet, hogy marhaságot írok, de gyanítom, hogy BePének nincs nagyon más választása üzleti partnerek terén, mint a Camelot. Az RPG.HU napra kellenek szerepjátékos támogatók is, és sajnos a Camelot jelen pillanatban eléggé egyeduralkodó a magyar piacon ilyen téren. A többiek, pl. a Beholder egy eléggé szűk réteget céloznak meg az rpg piacon belül.
Az RPG.HU nap megszervezése nem két fillér, gyanítom, így BePének előzetesen is szüksége lehet egy rakat pénzre, mégha a teremköltséget esetleg utólagosan is tudja fizetni - bár én valószínűsítem, hogy a művház kér azért előleget is. Itt jöhet képbe pl. a Camelot.
Cicafül, a kérdésedet nem értettem egészen. Külső szemlélőként én azt mondom, hogy a Camelotnak nagyon jól bejött a Tolkien napon való árusítás, biztos vagyok benne, hogy rengeteg kártyát és könyvet eladtak. Csak én legalább 15E Ft-ot hagytam ott a Camelot pultnál, és nem csak én vásároltam ott - tippem szerint aznap lehetett legalább egy 80ezres forgalmuk, de inkább több. Tehát, arra akartam célozni, hogy már csak ezért cserébe is árusíthatná az MTT cuccokat az RPG.HU napon.

Live long and prosper!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #97118 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lehet, hogy 6-7-én tudok menni, de szombatra mindenképp fel kell jönnöm. :(

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #97111 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Lamorak írta:

Áfonya írta: Felhozom ezt egy kicsit...


Ez azért nem volt jó ötlet, mert itt még 7-8-i dátum van. Közben Svin feltette az én bevezető szövegemet, a konferencia programját, s az előadók névsorát a Tolkien.hu-ra; most már a főoldalról is elérhető.

Továbbra is várom az érdeklődők jelentkezését, priviben és mailben.


Hoppá! 8O Bocs, Lamo, de én meg voltam róla győződve, hogy 7.-8.-9. az időpont... akkor úgy látszik, mégsem. :oops:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #97048 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Delta Vision és az RPG.Hu között pont annyi kapcsolat van, mint közöttünk és az el?z? kett? között. Most épp a Delta a f?szponzor BePééknél, és a pénzéért pár dolgot megkövetel. Ez a része nem ellenünk irányul, állítólag a f?szervez?k sem árulhatják ott saját bögréiket és pólóikat, csak Robin kersztül. Meglátjuk.
Robi viszont mindenkivel szemben ellenséges, akir?l úgy érzi, kihúzott 10 fillért a zsebéb?l. A 10% kedvezmény neki csak jó, mert odamennek az emberek. Nagyon ritka, hogy valamit önzetlenül tesz (valamiért én e ritka alkalmak szerencsés szerepl?je vagyok). Gondolom, a LEPen azt sérelmezte, hogy a forgalma sokkal kisebb volt az ?általa feltételezettnél és ennek részbeni okául az infópultos árusítást jelölte meg.
A részletek ismerete nélkül azt mondom, Robi igénye az RPG.HU-val kapcsolatban maximálisan jogos, BePe nem tudta kijárni nála a mi ügyünket, én ezen a téren nem érzek senki részéröl rosszindulatot, tisztán üzleti megfontolást. Mint ahogy a mi döntésünk is részben az lesz. Kérdés, hogy mi az, amit érdekböl és mi az, amit szívjóságból (goodwill...) teszünk. Itt elsösorban az elöadásra és a dekoráció kölcsönzésre gondolok, a többi nagyjából értelmét veszti (na jó, az elöadás után némi toborzás esetleg belefér, de nem feltétlen szükséges)
UFF, szóltam, talán túl sokat is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96790 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valószínünek tartom, hogy a Camelot-os Robi barátunk előszeretettel nehezítené meg a dolgunk mindentéren a rendezvénnyel kapcsolatban, legalábbis azok után amit személyesen nyilatkozott nekem az "MTT inkorrektségéről a DeltaVision-nel szemben" nem tudok mást elképzelni.
Amikor kelletlenül átvette a Lassi-t árusításra olyan megjegyzéseket tett rá, amit eléggé bántónak éreztem, pláne, hogy visszagondolva pont nekem nem volt túl sok beleszólásom azokba a dolgokba amit a Robi végülis nehezményezett (mellesleg nemértem milyen jogon, hiszen a tárgyalásokhoz végig semmi köze nem volt) Nemtudom végülis milyen kapcsolat van az RPG.hu-s rendezvény és a Robi között, de azért, hogy kiutáljon minket a rendezvényről vagy esetleg keresztbetegyen nekünk ahol tud azért felesleges elmennünk. Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy a Camelotos kapcsolat ennyire megromlott. Eredetileg a Robit egy szimpatikus embernek ismertem meg aki egy szó nélkül felajánlotta az MTT-s tagoknak a 10% engedményt az üzletében. De azt sajnálom igazán, hogy közvetett információkra alapozva és a védekezésre esélyt sem adva váltott át elég ellenségesre a hozzáállása az Mtt-vel szemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96778 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta: Felhozom ezt egy kicsit...


Ez azért nem volt jó ötlet, mert itt még 7-8-i dátum van. Közben Svin feltette az én bevezető szövegemet, a konferencia programját, s az előadók névsorát a Tolkien.hu-ra; most már a főoldalról is elérhető.

Továbbra is várom az érdeklődők jelentkezését, priviben és mailben.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96769 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Akit érint

Ahogy már korábban meg lett hirdetve 2003.01.23 vezetőségi.

Sajnos az Almásitéren sem és máshol sem sikerült helyiséget szerezni ahol leülhetnénk és tárgyalhatnánk dolgainkról. Ez továbbra is probléma. Marad a régi módszer és valami közhelyen találkozunk. Indítványoznám a Jet-Stationt és a 16:00-i találkozót. Akkor kezdhetnénk 16:20-kor. Aki nem tudja hol van az sürgősen hívjon fel. 06-20-99-23-358

Program

1: A LEP értékelése és a tanulságok levonása.
2: Az Elnök pénzügyek intétzésével kapcsolatos személyi döntéseinek megvitatása és esetleges jóváhagyása.
3: A Tudományos Konferenciával kapcsolatos döntések és személyi kérdések.
4: Közeli és távolabbi rendezvényeken való megjelenéseink.
a: a Tolkien Klub az Almási Téri Szabadidő Központban. (kezdés 2003.02.19-20-21)
b: az RPG.hu 2003.02.
c: a HungaroCon 2003.06.
d: Hegyalja Fesztivál 2003.07.9-13.
e: 7HétHatár 2003.08.20-24
5: Egyéb dolgok.

Sziasztok

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96466 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
RPG.hu

Van itt pár dolog, amely meg érdemel egy-két keresetlen szót. A Delta Vision-nel Gumipók Ancalimon és én tárgyaltunk. Sok dologban megegyeztünk és ők még többet elvártak, mint kiderült. De nem adtak pénzt és azt a négy könyvet is csak késve közvetlenül a díjkiosztás előtt adták ide. Megegyeztünk, hogy adnak Decipher lapokat de abból nem lett semmi. Személyes meggyőződésem, hogy a szóbeli és az írott megállapodás ránk kötelező részének mi eleget tettünk, ők viszont nem legalábbis nem teljes mértékben.

Ezek miatt az előzmények és a mostani dolgok miatt én nem igazán erőltetném a továbbiakban részvételünket az RPG.hu-n. Annál is inkább mert már van meghívásunk, olyan az RPG.hu-nál nagyobb rendezvényre ahol fizetnének az elő adásunkért ráadásul el is adhatunk mindenféle MTT-s dolgot. Ráadásul még a dekorációs anyagainkat is adjuk kölcsön? ( A térképtől el a kezekkel, kifejeztem igényemet irányában és nem hiszem, hogy annak jogosságát bárki vitathatná.)

Nem értem azt a sértődöttséget, ami részükről megnyilvánul velünk szemben. Hiszen legalább annyit, s néhány esetben többet kaptak mint az olyanok, akik nagyobb mértékben támogatták rendezvényünket.

Csütörtökön vezetőségi megbeszélésazt gondolom ott is szó fog esni erről.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96350 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Fontos! Szeretném megkérni azt, aki a Delta Vision-nel tárgyalt a LEP kapcsán, keressen meg, mert nem mehetek úgy oda a Robihoz, hogy nem ismerem az elözményeket. Valamint tudnom kellene, a Társaság mit tart elfogadhatónak. Ha valaki tudja, ki volt részünkröl a tárgyalópartner, írja meg nekem vagy szóljon neki, plíz, mert így nehéz haladni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96319 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Merras írta: Szerintem próbáljátok megdumálni Robival az árusítási dolgokat, hátha hajlandó ennyivel támogatni az MTT-t. Nyugodtan lehet nála pedzegetni azt is, hogy a szülinapon az MTT-nek köszönhetoen nem csekély nyeresége volt ott, úgyhogy ezzel nyugodtan honorálhatná a dolgot.


Igazán nem akarok belefolyni, csak mint MTT tag szeretném megtudni, hogy ez a "honorálhatná" v "-nánk" mit jelent pontosan??? Nekünk kell vmi %ot fizetni a nyereségünkbol, vagy O fizet nekünk? :roll: :oops:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96201 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A SZEGEDI KONFERENCIA HIVATALOS PROGRAMJÁT, ELŐADÓKAT, STB. LAMORAK ELKÜLDTE NEKEM WORD DOKUMENTUMBAN, S ÉN FELRAKTAM VÖLGYZUGOLYRA, LETÖLTHETŐEK INNEN: volgyzugoly.uw.hu/hirek/hirek.php?mod=osszes&id=8 :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96187 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ha bármi segitség kell szoljatok!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #96126 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Felhozom ezt egy kicsit...

Lamorak írta: Kedves mindenki, a LEP-szervezés közepében örömmel számolok be a februári tudományos konferencia szervezési munkáinak előrehaladásáról.
Az első és legfontosabb tudnivaló, hogy eldőlt a konferencia időpontja:
'JRR Tolkien: párhuzamok, szövegek, használatok' konferencia-- Szeged, SZAB székház, 2003. febr. 7-8 .
Ezek szerint tehát pénteken, 7-én, de. kezdődik a konferencia, és 8-án, szombaton, kb. délig tart. Nyilván fogadás, ebédszünet, a szokásos dolgok lesznek.
Mint a helyből látható, az Akadémiai Bizottságot tökéletesen meggyőzte az eddigi szervezőmunka, tehát hajlandó nekünk a helyet és a keretet biztosítani; egyetlen probléma, hogy a szombati nap nem munkanap lévén fizetni kell majd, mert ilyenkor be kell jöjjenek a házban dolgozók (gondolom, a ruhatáros, büfés, ilyenek). Ez előreláthatólag 30.000 ft körüli költséget jelent; ebbe azonban nyilván be fognak szállni a támogató tanszékeink, bár nem lenne rossz ehhez az eseményhez is találni szponzort.

Egyelőre kb. 20 előadónk van; még befuthatnak újabbak, és még néhány absztraktra is várunk. De lassan össze fog ülni a bírálóbizottság, és átolvassa az absztraktokat, szintek és témák szerint kialakítja a szekciókat. Az előadók között legtöbben a fiatal oktató közül kerülnek ki (mind egyetemi, mind középiskolai), de van kandidátus és főiskolai docens is; vannak PhD-hallgatók és 'rendes', alapképzéses hallgatók. Nagyjából tehát teljeskörű metszetet fog tudni adni a konferencia. Ezen kívül néhány angol előadónk is lesz: Magyarországon tanító vagy vendégoktatóként itt levő szakemberek, akik foglalkoznak Tolkiennel is (közülük Donald Morse-t és Kathleen Dubs-ot a Szekundér Bibliográfiában is meg lehet találni). (Megkérdeztem Tom Shippey-t, nincs-e kedve eljönni-- de azt írta vissza, hogy februárban már lefoglalták.)

A szervezésben egyébként az SZTE Ang-am Int hallgatói segítő csoportja is részt fog venni; arra a döntésre jutottam, hogy kérek tőlük két-három embert, akik a telefonálgatással, postacímek kikeresésével és postázással, gépeléssel, ilyen dolgokkal segítenek. Kell ez azért, mert egyrészt ez egy jóval nagyobb konferencia lesz, mint az alakuló, és egyedül úgysem tudom csinálni; másrészt meg nem akarok úgy kinézni estére, mint az alakulón...

Természetesen fogjuk intézni a szállás-ügyeket is, hasonlóan a júniusi alkalomhoz. A dolgot kicsit megnehezítheti, hogy a szorgalmi időszak elején vszínűleg több a hallgató a kolikban (meg a vendégprofesszorokat nem biztos, hogy el lehet rakni koliba-- milyenek voltak a Móra vendégszobái, ki emlékszik?). De elintézzük, ez nem lesz gond.


Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95714 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95604 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem próbáljátok megdumálni Robival az árusítási dolgokat, hátha hajlandó ennyivel támogatni az MTT-t. Nyugodtan lehet nála pedzegetni azt is, hogy a szülinapon az MTT-nek köszönhetően nem csekély nyeresége volt ott, úgyhogy ezzel nyugodtan honorálhatná a dolgot.
Az Átjáró Magazin születésnapi találkozójának szervezése is szépen halad, jövő héten valszeg tudok konkrétumokat is mondani.

Live long and prosper!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95486 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv Telcontar,

Gondoltam hogy benned is csörgedezik némi kelta vér, mert éppúgy értesz a költészethez mint a kardforgatáshoz. Ha éppen ráérek, szívesen megyek találkozóra, úgyhogy előbb v. utóbb biztos összefutunk. Dobnál egy privát mailt ha lesz?

Slan, Oisin

:cheers:

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.895 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére