Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Több
21 éve 5 hónapja #115082 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Igen Gandalf, sajnos igazad van. :crying:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115079 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Gandalf írta: Cerebrum: Ez tényleg jó megoldás lenne.
Csak hogy akkor a nézők többsége lemaradna erről. Mert kulcsfontosságú jelenet, nem lehet csak egy bővített változatba belerakni, valamelyik moziváltozatnak el kell mondania. Ez nem plussz információ, hanem nélkülözhetetlen adalék. S mivel a TTT-ből kimaradt, ezért csak a ROTK-ban lehet. Nem lehet ennélkül megérteni Gollam figuráját! Muszáj belerakni a 3. filmbe!


Hát szerintem a FOTR bővítetbe is beleraktak nagyon is fontos jeleneteket, amikre utalnak később is... Nekem úgy tűnik, mintha PJ eleve a bővítettben gondolkozott volna és tkp. a moziba kerülő, nem a normál változat, hanem a csonkított!

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115075 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Cerebrum: Ez tényleg jó megoldás lenne.
Csak hogy akkor a nézők többsége lemaradna erről. Mert kulcsfontosságú jelenet, nem lehet csak egy bővített változatba belerakni, valamelyik moziváltozatnak el kell mondania. Ez nem plussz információ, hanem nélkülözhetetlen adalék. S mivel a TTT-ből kimaradt, ezért csak a ROTK-ban lehet. Nem lehet ennélkül megérteni Gollam figuráját! Muszáj belerakni a 3. filmbe!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #115071 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Ery írta: Cerebrummal értek egyet. Még a TTT előtt láttam ezeket a képeket és a film közben a fent említett jelenetnél vártam ezt a jelenetsort.


Képzeljétek csak el. A kamera Gollam döbbent arcát mutatná, miután Frodó azt mondja neki, hogy - "Egykor nem sokban különböztél egy hobbittól, nem igaz... Szméagol?" - majd lassan, mintha az időben mennénk vissza, Gollam arca Szméagol hobbit-arcává 'alakulna' át, és a háttérből megint hallanánk, hogy "Szméagol?", de ezt már akkor nem Frodó, hanem Déagol mondaná...

Hmmm, szinte látom magam előtt...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115068 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Nimrodel O Lorien írta: :?: Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor volt a FotR hazai és világpremierje?
Köszi!


FOTR:
Világpremier: 2001. december 19. 0:01
Hazai premier: 2002. január 10. 0:01

TTT:
Világpremier: 2002. december 18. 0:01
Hazai premier: 2003. január 9. 0:01

ROTK:
Világpremier: 2003. december 17. 0:01
Hazai premier: 2003. december 18. ( :?: ) :arrow: még bizonytalan...

A premier előti vetítéseket nem vettem figyelembe!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115066 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
:?: Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor volt a FotR hazai és világpremierje?
Köszi!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115061 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Mivel a FOTR-ban Gandalf nem mondja el Frodónak a történetét, csak annyit a Bővítettben, hogy Szméagolnak hívták egykor (ezért is furcsa a mozinézőknek, honnét tudja Fordó a nevét...), csak 2 variáció lehetséges:
1. Gollam elmeséli valamikor, kiszedjék belőle, stb.
2. Gandalf mondja el, vagy Minas Tirithben, vagy nem tudom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115009 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Én inkább az Ulmo-féle verziót tartom valószínűnek... Nekem magamtól sosem jutott volna eszembe, de... A Végzet Hegyénél ha elkezdenék nekem húzni mindenféle visszaemlékezésekkel... :evil: Beleőrülnék az izgalomba!!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115000 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
És ahhoz mit szólnátok, ha a legvégén lenne benne, mikor már elérték a Végzet Hegyét? És ott emlékezne vissza minderre Gollam? (elszállt gondolat, de én már semmin nem lepődnék meg)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114933 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Sztem nem a hosszabítottban lesz benne, mert ahhoz túl fontos rész, hogy ez ne legyen benne a "közönségnek "szánt filmben! Remélem azért valamelyikben benne lesz, nehogy kihagyják!!!!!! :?

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114910 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Ery írta: Cerebrummal értek egyet. Még a TTT előtt láttam ezeket a képeket és a film közben a fent említett jelenetnél vártam ezt a jelenetsort.


Ezeket e képeket én is láttam, még v.mikor nyáron :roll: Akkor v.ki azt mondta, hogy a TTT-ben nem lesz benne(pedig reménykedtem... :? :roll: ), hanem a RotK-ben.Bár lehet, hogy a TTT bővítettbe kerül bele, mert szerintem is oda illene a legjobban. A RotK-ben már túl előrehaladtak az események, hogy holmi családfakutatással múlassák az időt...

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114901 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Gandalf írta: Hová illeszthető be egy ilyen visszatekintés?


Ha lehet tippelni, én Cirith Ungol lépcsőihez tenném. Ott van egy jelenet, amikor Gollam látja az alvó Frodót, és lelkiismeret-furdalása támad. Talán ekkor juthat eszébe, hogyan is lett Szméagolból Gollam :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114893 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114883 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Cerebrummal értek egyet. Még a TTT előtt láttam ezeket a képeket és a film közben a fent említett jelenetnél vártam ezt a jelenetsort.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114841 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Gandalf, én azt hallottam, hogy nem a ROTK-ben, hanem a TTT bővített DVD-n lesz ez rajta... Te mit hallottál? A kérdésedre a választ sajnos nem tudom... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #114840 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Gandalf írta: Na de vajon hol mondják el mindezt? Hová illeszthető be egy ilyen visszatekintés?


Szerintem a TTT-be jobban beleillene ez a rész. Például oda, amikor Frodó először szólítja Szméagolnak Gollamot (még a film eleje felé), aki döbbenten felnéz és próbál emlékezni rá, hogyan is hívták egykor.

Szóval PJ helyébe én inkább ide teném be ezt a részt (a TTT bővített változatába) és nem a ROTK-ba. Oda már így is túl sok minden átcsúszik...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114839 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Woww! Jók a képek! :)

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114816 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Ulmo írta: Andy Serkis elmondta egy interjúban, hogy a Király Visszatérben megláthatjuk, hogyan lesz Szméagolból Gollam.

Némi plusz info:

www.theonering.net/perl/newsview/2/1049506560


Na de vajon hol mondják el mindezt? Hová illeszthető be egy ilyen visszatekintés?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114730 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Én azt hittem, hogy a "Szméagol átalakulása" A Két Torony bővítettjében
lesz. Mekkora csalódás!!
Milyen fura csónakjuk van...
Szegény Szméagol... Ez a köztes állapot rosszabb, mint a mostani formája... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114729 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
www.origo.hu/szorakozas/mozi/20030331megis.html
Nem igazán tudom, volt-e már... Gondoltam jó lesz, ha ide berakom... Nem tudom, mi a véleményetek, szerintem kicsit erős váltás... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114650 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

Ulmo írta: Andy Serkis elmondta egy interjúban, hogy a Király Visszatérben megláthatjuk, hogyan lesz Szméagolból Gollam.


De még mennyire! :wink:

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114593 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

bersel írta: nem tudom, de szerintem nem a hobbitok szemszögéből nézzük a történéseket! Ha úgy lenne akkor sokkal többet lennének a képernyőn! A sztori a gyűrű szemszögéből van nézve! És van néhány másik ág is! (Aragorn, a hobbitok). (Nem feltétlen kell eretneknek nevezni, de a gyilkos tekinteteket kérem mellőzni)


Részben igazad van, viszont a film is (meg a könyv is) Hobbitfalván kezdődik (leszámítva az intrót, ami olyan mint egy Prológus egy könyv elején), és úgy kerek, ha ott is fejeződik be (mint a könyvben is).

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114569 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Andy Serkis elmondta egy interjúban, hogy a Király Visszatérben megláthatjuk, hogyan lesz Szméagolból Gollam.

Némi plusz info:

www.theonering.net/perl/newsview/2/1049506560

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114441 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

adastra írta: Igen, de azért azt bele lehetne rakni, mikor kiűzik Sarumánt Zsáklakból és leszúrja Kígyónyelvű, őt meg lenyilazzák a hobbitok. Ez elég szimbolikus lenne, nem is kéne tovább ragozni a Megyében történteket!
Másrészt, igaz, hogy az introban a 2.korral kezdődik, de azért a sztori mégiscsak a hobbitok szemszögéből íródott,nem?


Az az egyik kedvenc jelenetem. Úgy gondoltam, hogy kicsit "hanyagolták" Frodót, erre Szarumán a legnagyobb mágus elismerését tolmácsolja neki. Egyszerűen remek. És persze a hobbitok tűrése és szívóssága...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114432 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
Ugye tudtátok, hogy decemberben lesz a bemutató..... :?:
8) 8O

Remélem tudtátok......., ha nem akor most már tudjátok.......

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114404 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
nem tudom, de szerintem nem a hobbitok szemszögéből nézzük a történéseket! Ha úgy lenne akkor sokkal többet lennének a képernyőn! A sztori a gyűrű szemszögéből van nézve! És van néhány másik ág is! (Aragorn, a hobbitok). (Nem feltétlen kell eretneknek nevezni, de a gyilkos tekinteteket kérem mellőzni)

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114318 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

adastra: Frodó azt látta a Tükörben, hogy MI TÖRTÉNNE, ha nem teljesíti a feladatát. Egyébként a film nem Hobbitfalván kezdődött, hanem Galadriel monológjával, és ezzel is fog befejeződni.


Igen, de azért azt bele lehetne rakni, mikor kiűzik Sarumánt Zsáklakból és leszúrja Kígyónyelvű, őt meg lenyilazzák a hobbitok. Ez elég szimbolikus lenne, nem is kéne tovább ragozni a Megyében történteket!
Másrészt, igaz, hogy az introban a 2.korral kezdődik, de azért a sztori mégiscsak a hobbitok szemszögéből íródott,nem?

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114227 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Szerintem PJ elnézést fog kérni a kedves fanoktól és megcsinálja a filmet annak a kis bakinak az ellenére, amot a FotR-ban vétett.
Csak úgy érzem, akármelyik fan, akármit mond, nagyon SW szaga lesz szegény Hobbitnak... :? :(

Én már a híreket is alig merek olvasni bármit is a RotK-ról, bár én nem hiszek el semmit, még akkor se a 100%. Amikor TTT-ről írtatok tavaly arra is azt mondtam, hogy hát ez van jaj, de kár bele kell nyugodni. Mindennek ellenére Film közben nagyokat esett az állam... :wink:

Ulmo: Most már én is csak nevetek rajta, de tegnap ki is voltam és még szégelltem is magam, hogy milyen naív vagyok. :oops: :D Remek a fantáziád. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #114221 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek
adastra: Frodó azt látta a Tükörben, hogy MI TÖRTÉNNE, ha nem teljesíti a feladatát. Egyébként a film nem Hobbitfalván kezdődött, hanem Galadriel monológjával, és ezzel is fog befejeződni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114215 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Előzetesek, bemutatók, filmes rövidhírek

májusban már itt lesz a trailer.
A palantíros részek valószínűleg rendben lesznek (lehet, hogy Szarumán azzal együtt zuhan le :roll: )


NEEEEE! Ugye nem igaz (amiről már sajna olvastam), hogy Szarumán kiesik Orthanc balkonjáról és úgy nyiffan ki?! :evil: Az már durva lenne, hisz hol marad akkor a Megye romlásának és a hobbitok fejlődésének bemutatása, ami szvsz irtó fontos része a sztorinak. Végül is Hobbitfalván kezdődött a film is, tehát ott is kell befejeződnie, így harmonikus, meg aztán ez nem Aragorn vagy Gandalf története elsősorban, hanem Frodóé, másodsorban pedig akkor mi a fenét látott Frodó Galadriel tükrében??????
(Csak sajna, olvastam pár mondatot a forgatókönyv íróval Philippa Boyens-szel, aki szerint meg a Megye-beli sztori olyan lenne mintha újrakezdenék a filmet...!?)

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.778 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére