Filmzene

Több
20 éve 10 hónapja #147232 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Filmzene
Hát, ha összeszedem kopottas angolomat...:

Vihar közelg
Remény és emlék
Minas Tirith
A Fehér Fa
Minas Morgul
'Ride of the Rohirrim' - ezt mondja meg valaki szakavatottabb. ;)
Szürkület/alkony és Árnyék
Cirith Ungol
Andúril
Shelob's lair (tudjafene mi az a lair... :( )
Hamu és Füst
Pelennor mezeje
A remény elbukik/Elbukott remény
A Fekete Kaou kitárul
Minden dolgok vége
A Király Visszatér
Szürkerév
Nyugatra

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147230 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Filmzene
www.renee-fleming.com/ Renée Fleming
www.superflute.com/ Sir James Galway
www.annie-lennox.com/home.htm 8O eléggé művész...

le tudnátok fordítani a címeket?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #147223 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Imhol a Király Visszatér filmzenéjének listája:
(figyeljétek a közreműködői neveket! 8O)

Forrás: www.theonering.net/scrapbook/view/9132

A Storm is coming
Hope and memory
Minas Tirith (Ben del Maestro)
The White Tree
The Steward of Gondor (Billy Boyd) - elnézést, ezt kihagytam :oops:
Minas Morgul
Ride of the Rohirrim
Twilight and Shadow (Renée Fleming)
Cirith Ungol
Andúril
Shelob's lair
Ash and Smoke
The fileds of Pelennor
Hope Fails
The Black Gate opens (Sir James Galway)
The End of all things (Renée Fleming)
The Return of the King (Sir James Galway, Viggo Mortensen, Renée Fleming)
The Grey Havens (Sir James Galway)
Into the West (előadja: Annie Lennox)


Egy dolog már biztos: a filmzenében Liv Tyler NEM énekel.
Megkönnyebbültem...
És azt hiszem, eldőlt, hogy mi lesz a film zárójelenete: a hajó Nyugat felé tart. :cry: *szipp*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146951 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Sil írta: Hangfájlok a RotK-trailerből :wink: :
www.theargonath.cc/sounds/rotktt/rotktt.html

Még több hangfájl:
www.theargonath.cc/sounds/sounds.html


Örök hála, köszönöm, köszönöm, köszönöm!!! Sok puszi ezért!

Egyébként megértem, hogy idén nem kapott Oscart a zene, de hogy nem jelölték azt sose bocsájtom meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146941 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Nimrodel: Az a BBC-féle rádiós hangjáték, 13 CD-n (1 órás epizódokkal). Ebben játszotta Ian Holm Frodót annakidején. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146938 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Filmzene
katt ide
Ez micsoda? :o A Könyv felolvasva? Akármi is legyen, nagyon jól néz ki!
katt ide

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146900 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Filmzene

Obi-Wan Kenobi1 írta: "az a zene ami akkor megy amikor kimenekülnek Móriából,hát annál fájdalmasabb nem sok van szerintem...libabőr mindig!"

Ez így igaz. Nekem is nagyon tetszik annak a résznek a zenéje.

Hallgasd meg ezt!:

katt ide

Ez még fájdalmasabb...
:( :( :( :(


ez nagyon szomorú!!! :cry:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146898 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Hangfájlok a RotK-trailerből :wink: :
www.theargonath.cc/sounds/rotktt/rotktt.html

Még több hangfájl:
www.theargonath.cc/sounds/sounds.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146838 Írta: Obi-Wan Kenobi1
Obi-Wan Kenobi1 válaszolt a következő témában: Filmzene
"az a zene ami akkor megy amikor kimenekülnek Móriából,hát annál fájdalmasabb nem sok van szerintem...libabőr mindig!"

Ez így igaz. Nekem is nagyon tetszik annak a résznek a zenéje.

Hallgasd meg ezt!:

katt ide

Ez még fájdalmasabb...
:( :( :( :(

"Az Első Király emlékében él még Szauron, a végső végzetes veszély..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146773 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene
Úgy tudom, new age, és/vagy kelta zene.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146719 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Filmzene
[size=9:2dxpi0qg]Hülye kérdés következik :oops: :[/size]
Enya milyen zenei stílust képvisel?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146630 Írta: Ithil
Ithil válaszolt a következő témában: Filmzene
A "The Leave Taking" c. szám szövegét keresem, de nem találom sehol. :cry: Légyszi írja be ide, akinek megvan! Köszönöm

"Ar sindarnóriello caita mornie,
Ar ilye tier unduláve lumbule..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146203 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmzene

Obi-Wan Kenobi1 írta: de nekem az a zene valamiért a beleriandi időket idézi elém... (Amikor először láttam azt a jelenetet, egy pillanatra eszembe jutott a Szilmarilok története. Doriath, Beren és Lúthien, Gondolin, Túrin Turambar, meg a többi.)


Az a lórieni téma volt "felharciasítva". NAGYON tetszett a maga helyén ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146199 Írta: Bregalad
Bregalad válaszolt a következő témában: Filmzene
Szerintem is a rohani zenék a legjobbak, de a másik kedvencem még a The Black Gates is Closed.Bár ha belegondolok az egész CD nagyon jó!!! :bounce:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146044 Írta: Obi-Wan Kenobi1
Obi-Wan Kenobi1 válaszolt a következő témában: Filmzene
A TTT-ben a rohani zenék télleg baromi jók! :D Nekem még a "The Hornburg" zenéje baromira tetszik. Igaz, én sem értem, mi a csudát keresnek a tündék a Helm-szurdokban, (mikor lenne dolguk Lórienben is, bőven :wink: ) de nekem az a zene valamiért a beleriandi időket idézi elém... (Amikor először láttam azt a jelenetet, egy pillanatra eszembe jutott a Szilmarilok története. Doriath, Beren és Lúthien, Gondolin, Túrin Turambar, meg a többi.)

"Az Első Király emlékében él még Szauron, a végső végzetes veszély..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146039 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Filmzene

kovacstimi írta: Ja, most hallgattam meg a "NO more I love you's"-t.
Szvsz állati jó hangja van! Már alig várom a dalt!!!!


Szerintem is jó hangja van! Meg a régi szám (Euryhthmics-es) is jó volt: A Sweet Dreams.
Végre a zenei csatornák is tele lesznek LotR-szel!!!! :hello:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146010 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Filmzene
Ja, most hallgattam meg a "NO more I love you's"-t.
Szvsz állati jó hangja van! Már alig várom a dalt!!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146006 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Filmzene
Hali!
A FOTR bővített változat plusz zenéit le lehet tölteni valahonnan????
Aztat olvastam hogy Howard Shore 1 óra új zenét írt, persze nem mind került a filmbe, de én kíváncsi lennék rá... :D

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145993 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Aldarion írta: Szvsz a Fotr-ban az Argonath-os résznél iszonyú jó zene van... Hát a TTT-ben a rohani zene az jó volt, de nem különlegesen. A Helm-szurdoki jelenetnél, az nagyon tetszik, amikor amikor a Fotr-ból, a Lórieni zenét gyorsított ütemben játszák; szvsz az nagyon jó.


Argonath iszonyú jó!
Annyira bírom az Et Earello Endorenna utúlien. Sinome maruvan ar hildinyar 'tenn Ambar Metta-t!

DE:
A Lórien-téma Helm-szurdokos feldolgozása egyáltalán nem tetszik!
MIT CSINÁLNAK A TÜNDÉK A HELM-SZURDOKNÁL???

Felagund írta: Szerintem meg pont az entes téma a legjobbaz összes közül (és akkor még hozzá se vetem a csodaszép rohír női szólókat)


A rohír szólók tényleg a legjobbak. A kedvencem a Mearák, és a
Héo dreag thá losinga
Ealra thinga héo forléas

Ez aaannnnyiraaa szívelszorító... :cry:

ÉS: a Khazad-Dúmnál lévő új verziók (The Fight, The Abyss) A kórusok egyszerűen elképesztőek!

És
Rithannen
i geven
Thangen
i harn
Na fennas
i daur
Ol dúr ristannen
Eryn echuiannen


A Isengard Unleashed annyira jó.
(csak Haldír siratása nem, mert mit csinál itt Haldír? HALDÍR IS ALIVE!)
(--- fontos --- NEM vagyok Haldír rajongó, de ennyit még ő is megérdemel, akármilyen volt a FOTR-ben...)

Az ent téma kicsit, hangsúlyozom: kicsit uncsi, DE JÓ!

Gollam Dala pedig fantasztikus!

Viszont akkor is Enya a legjobb!

May it be!

Tényleg: Sil régebben írt egy linket amiben May It Be feldolgozás is volt!
A végén annyira nem volt Enyás a hangja!

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145954 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmzene

Morgul írta: Szerény véleményem szerint a második film zenéje az elsőhöz képest elég gyengécskére és unalmasra sikeredett (habár a rohani részek nagyon jók). Kicsit fantáziátlannak és erőtlennek érzem az elsővel összevetve.


Szerintem meg pont az entes téma a legjobbaz összes közül (és akkor még hozzá se vetem a csodaszép rohír női szólókat)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145953 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Filmzene
Szvsz a Fotr-ban az Argonath-os résznél iszonyú jó zene van... Hát a TTT-ben a rohani zene az jó volt, de nem különlegesen. A Helm-szurdoki jelenetnél, az nagyon tetszik, amikor amikor a Fotr-ból, a Lórieni zenét gyordított ütemben játszák; szvsz az nagyon jó.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145880 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene

Morgul írta: Szerény véleményem szerint a második film zenéje az elsőhöz képest elég gyengécskére és unalmasra sikeredett (habár a rohani részek nagyon jók). Kicsit fantáziátlannak és erőtlennek érzem az elsővel összevetve.


Hmm...ez érdekes kérdés... amikor még a film előtt hallottam a FotR zenéjét, el voltam tőle ájulva, nagyon tetszett, és ez nem is változott meg. Amikor a TTT zenéjét hallottam ugyanígy a film előtt, úgy éreztem, nem olyan jó, nem ad nekem sokat ez a zene.
És itt jön a DE 8)
Miközben néztem a filmet, egy egészen más képet kaptam a zenéjéről. A film és a zene együtt valami olyan egységet alkot, amibe mindig beleborsózik a hátam. Nem tudnám különválasztani a képet és a zenét. Pl. a Rohani téma Meduselddel, vagy éppen a Samwise the Brave dallamai a film utolsó képsoraival... valami hihetetlen.
Nem tudnám megmondani, h melyik a jobb a két filmzene közül, mert alapvetően különböznek. De mindkettő hatalmas alkotás.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145807 Írta: Ithil
Ithil válaszolt a következő témában: Filmzene

Alyr Arkhon írta:

Morgul írta: Szerény véleményem szerint a második film zenéje az elsőhöz képest elég gyengécskére és unalmasra sikeredett (habár a rohani részek nagyon jók). Kicsit fantáziátlannak és erőtlennek érzem az elsővel összevetve.


Én meg nem...
Szerintem mindkettő nagyon jó...



Egyetértek, hozzátéve még azt, hogy szvsz a nazgúlos téma a legjobb az egészben... hihetetlenül eltalálták, hátborzongató, az a kedvencem...

"Ar sindarnóriello caita mornie,
Ar ilye tier unduláve lumbule..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145795 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Filmzene

Morgul írta: Szerény véleményem szerint a második film zenéje az elsőhöz képest elég gyengécskére és unalmasra sikeredett (habár a rohani részek nagyon jók). Kicsit fantáziátlannak és erőtlennek érzem az elsővel összevetve.


Én meg nem...
Szerintem mindkettő nagyon jó...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145765 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Morgul írta: Szerény véleményem szerint a második film zenéje az elsőhöz képest elég gyengécskére és unalmasra sikeredett (habár a rohani részek nagyon jók). Kicsit fantáziátlannak és erőtlennek érzem az elsővel összevetve.


Ugyan: a nazgúl téma tiszta egyhangú. a film első felében csak az van...
a második jobb. A váltó a 9. (Many Meetings)

Szerintem nagyon egyenlő...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145710 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Filmzene
Szerény véleményem szerint a második film zenéje az elsőhöz képest elég gyengécskére és unalmasra sikeredett (habár a rohani részek nagyon jók). Kicsit fantáziátlannak és erőtlennek érzem az elsővel összevetve.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145694 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Lilliana: Nincs más, csak ezek. De érdemes néha visszanézni, mert folyamatosan bővítik a listát.
A kezdőoldalon mindig lehet látni, hogy mi új:
audiofind.ru/
A filmzenék az S betűnél vannak, a Soundtrack kategóriában:
audiofind.ru/artist.phtml?id=1373

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145692 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: Filmzene
Bocsánat de kicsit OFF leszek.
Ugyeb itt lehet a Fotr zenéjét letölteni:
audiofind.ru/artist.phtml?id=1373&album=1875
És ez alatt és felett vannak kis képekkel ellátott linkek más filmzenékhez.
(pl.:Charlie's Angels,Harry Potter ,Matrix ...stb) Engem az érdekelne hogy ezeken kivul van e még tobb innen letoltheto filmzene vagy hogy lehet megtalalni oket .[size=9:16in08iu]A Lara Croft Tomb Raider 1-reszere volnek per pillanat legkivancsibb[/size]
Ezt csak azert nem priviben kerdezem mert gondoltam talan masnak is akad nehezsege a navigalasban ezen ketsegkivul nagyszeru orosz oldalon... ELORE IS KOSZONOM!

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145650 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Filmzene
ma délelőtt ujra meghallgattam a FotR zenéjét és megállapítottam hogy a Móriában szóló zenék a legjobak! :) az a zene ami akkor megy amikor kimenekülnek Móriából,hát annál fájdalmasabb nem sok van szerintem...libabőr mindig!

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145540 Írta: Obi-Wan Kenobi1
Obi-Wan Kenobi1 válaszolt a következő témában: Filmzene
Lenne egy kérésem:

eta.gicclient2.com/~dbzsc/mp3/ne ... orHorn.mp3

Ezt a zenét vlki át tudná tenni .mid, vagy .waw hangfájlba?
PLÍZ:!::!: A hülye Front page nem fogadja el az mp3 formátumot :? ( Nem tudom, hogy megoldható-e a dolog :confused2: , de ha igen, akkor vlki megcsinálná nekem, és elküldené a kaldani@freemail.hu e-mail címre, megköszönném)

"Az Első Király emlékében él még Szauron, a végső végzetes veszély..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.817 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére