Éowyn

Több
21 éve 2 hónapja #131554 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Éowyn
Lyra: egyetértek veled ebben...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131516 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Éowyn
Nem akarok kötekedni, de egy betegnek (az Ispotályban az volt) nem az első dolga a séróját beállítani... A betegeknek más filmekben általában ki van bontva a hajuk... (persze a film töbib részében nem az de mindegy).
Na abbahagyom, a hozzászólásom kezd értelmetlenné válni... :oops: :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131492 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Ezt a "kedves hercegnőt" nem így értettem egészen. Meg az azért más dolog, hogy az ispotályban ki van bontva a haja...
De mondjuk azért nekem is tetszett Mir, ezektől függetlenül, És nekem már a könyvben is ő volt az egyik kedvenc szereplőm :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131490 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Éowyn
Kedves hercegnő? De hát az ;)
Szerintem a kibontott haj is stimmel, máskülönben hogy keveredhetne az aranyhaj a feketével az Ispotály udvarán? :D
Kíváncsi vagyok rá, milyen Dernhelmként, de szerintem jó lesz. Szerintem Miranda nagyon jó választás volt, még ha vannak is eltérések a könyvhöz képest...

Éowyn a kedvenc női főszereplőm, és eddig nem csalódtam a filmbeli Éowynben sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131487 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Nos, hát külsőleg nem nagy az eltérés, meg lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam. Nekem az olvasottak alapján egy hideg, nem túl sokat mosolygó úrnőt képzeltem el. Ezzel szemben a filmbeli Éowyn mosolyog, és nem tudom, de nem keltett bennem egy nagyon úrnős hatást. Inkább egy kedves hercegnőfélét. Ja, meg hogy Aragornhoz való kötődése a könyvben nekem egész másmilyennek tűnt. De lehet, hogy ezt csak én látom így, és nagyon rosszul látom :roll: Szóljatok, ha ez nem így van :oops:
Meg lehet, hogy ez nem egy lényeges dolog, de nézzétek meg pl. a haját. Egyszerű, kibontott. Na, például ez az, ami nekem egy kicsit úrnőtlenné teszi a filmbéli alakot.Meg valahogy nem tudom olyan férfiasnak, és harcosnak elképzelni őt, mint amilyet a könyben elképzeltem :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131470 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Mire gondolsz?
Nekem elsőre nem tűnt fel semmi, ezért is várom észrevételed.
Hol maradtam le már megint? Miben tér el Eowyn a könyvtől?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131446 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Szerintem Tolkien se úgy gondolta, hogy úgy kell mondani, hogy Éowüüüüüüüüüüüüüüüüüüün, hanem a fordításban valami olyasmit alart érzékeltetni a magyarázó, hogy talán egy kicsit "el kell nyelni" azt a hangot. Mert ha tényleg Tolien is így gondolkodott, nem tudom, magyarul hogy másképp lehetett volna leírni :roll:
Meg egyébként a film nem lehet alap ilyen kérdésekben ! PJ sokkal lényegesebb dolgokban eltért a könyvtől(pl. egy kicsit Éowynban is), mint a név kiejtése :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131154 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Éowyn

lázadó írta: Szóval ü. Régen olvastam a könyvet, és azért mindenre nem emlékszem. De a forgatáson okos emberek voltak, és ha ők is i-nek mondják, hát biztos úgy van.
Maradjunk az i-nél, jó? Az sokkal jobb. :D


Bocsi, hogy megint előhozom a témát, de nem tudom kihagyni. Nekem ez az ü-dolog elég új, én is i-nek ejtem. De ahogy nekünk nincs th-nk, az angoloknak nincs ü-jük, szóval ha még úgy is lenne, akkor sem biztos, hogy úgy ejették volna a filmben, mert számukra elég kimondhatatlan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131149 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Éowyn

Nimrodel O Lorien írta: Visszatérve egy kicsit a kedvenc képekhez:
www.theonering.net/scrapbook/vie ... tn=12&ts=0
(Ugyan Éowyn kicsit komor, de azért nekem tetszik a kép. És szerintem a ruhája is jó.)
Már csak itt találtam meg. Remélem, meg lehet nyitni.

Hűűűű!!! Ez a kép szerintem nagyon nagyon nagyon jó!!
Amit Lalaith talált azok pedig a feljebb írtak ellenkezője! :roll: :evil: Egyett értek Lázadóval!


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130581 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Ha-ha-ha! Ez nagyon jó. :D
Úgy értem, annyira szánalmas, hogy már jó. Annak, aki ezt csinálta, jobb lenne, ha semmi köze nem lenne Eowynhez, még annyi se, hogy olvasta a könyvet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130489 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Éowyn
Arrgh!Ne csináljanak már lollipoppot szegény Éowynből!!! :arrow:
fan.theonering.net/art/gallery/large/1296
A többi szereplő is elég elcs*szett... :evil: :evil: :evil:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130357 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
_Egyetértek, olyan hülyén hangzik az, hogy ÉowÜn :roll:
Niph:érdekesek :roll:
A baba viszont szörnyű :!: :evil: :? :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130131 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Ühüm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130128 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Éowyn
Ez tényleg nagyon jó kép!!!

a kiejtéshez:szerintem még mindig Éovin

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130125 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Köszi a magyarázatot, most már azért világosabb.

Ezek a képek olyannyira nem tetszenek, hogy mindjárt rajzolok én is egy Eowynt. Azt hiszem jobbat tudnék. Ne nézzetek beképzeltnek, amúgy nem vagyok az, de ezek a képek... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130124 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn
Visszatérve egy kicsit a kedvenc képekhez:
www.theonering.net/scrapbook/vie ... tn=12&ts=0
(Ugyan Éowyn kicsit komor, de azért nekem tetszik a kép. És szerintem a ruhája is jó.)
Már csak itt találtam meg. Remélem, meg lehet nyitni.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129859 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn
1. Érdekes...
2. Nekem nem jön be. :(
3. Elmegy.
4. Furcsa ábrázolás, de azért jó.
5. Kicsit nekem gyerekesnek tűnik az arca.
6. Igazad van.
7. Hát igen, én is láttam már ezt a babát, és eléggé elborzadtam. :x

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129858 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Éowyn
Niph:hm... érdekesek a képek...
a kiejtésvitához:én "éovin"-nek ejtem és számomra furcsa lenne ü-vel ejteni...

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129848 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Éowyn
Az a hang elvileg valahol a t és az sz között helyezkedik el, "pösze sz'-nek szokták hívni. De hogy ne offoljak annyira, még néhány fanart (nyugodtan lehet szörnyülködni, azért rakom be, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre :D ):
Katt
Klikk
Ez nem is rossz
Még egy
Itt is egy
Ez elég nyomott...

Jaj nee! :evil:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129842 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát a mithrilt csak a nem bővített változatban mondták 'mitrilnek',a bővítettben már 'miszril'.Szerintem a 'mitril' jobban illik a magyar nyelvhez.

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129818 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Izé, utánanéztem, tényleg nem sz :oops:
Csak azért gondoltam, mert a mithrilt angolul, (már ha jól emlékszem) sz-szel mondták, magyarul meg t-vel.
Akkor most mi van?
Nem vagyok járatos a tolkieni nyelvekben (látszik, mi), úgyhogy megmagyarázhatnátok.

Az az Eowyn kép, hát...
mondjuk úgy, hogy messze van Eowyntól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129817 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Éowyn
Egy Éowyn-fanart:
Katt

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129814 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Éowyn
Egy Éowyn-fanart:
Katt

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129744 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Éowyn
A khuzdulban például a th az t+h hangoknak felel meg. Amúgy meg az angol kiejtés szerint, amit a szinkronszínészek hol produkálnak, hol nem.
Gollam sem pöszített egyformán a magyar változatban, néha el is felejtkezett róla.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129728 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Bocs, ezt nem tudtam. Csak annyi rémlik, hogy sz-nek kell mondani, de akkor átnyálazom mégegyszer.
És azok az sz-ek tényleg furán hangzanak a magyarban. Nem azért mondtam. :(
Most biztos azt hiszitek, hogy csak okoskodom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129724 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn

lázadó írta: Tom, hogy nem tartozik ide, de a th-hát a könyv szerint sz-nek kell mondani. Ez az angol változatban meg is valósul, de magyarul már kevésbbé.

A th-t nem kell sz-nek mondani, sőt. Nincs magyar megfelelője. :? A FotR bővített változat előtt épp mi hívtuk fel a szinkronosok figyelmét, hogy a magyar szinkronban bizony mindenhol nagyon sziszegnek, és jó lenne, ha ezen változtatnának a jövőben... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129719 Írta: lázadó
lázadó válaszolt a következő témában: Éowyn
Tom, hogy nem tartozik ide, de a th-hát a könyv szerint sz-nek kell mondani. Ez az angol változatban meg is valósul, de magyarul már kevésbbé.
És ha kihagyjuk azt az y-t, akkor olyan, mintha egy kicsit ü-nek hangzana. Ez sem rossz megoldás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129703 Írta: Nilraen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129592 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Éowyn

lázadó írta: Szóval ü. Régen olvastam a könyvet, és azért mindenre nem emlékszem. De a forgatáson okos emberek voltak, és ha ők is i-nek mondják, hát biztos úgy van.
Maradjunk az i-nél, jó? Az sokkal jobb. :D


No, ez tény. :)
És szerintem is jobb. :bounce:

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129555 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Éowyn
Szerintem akár el is lehet nyelni azt az y-t, s Éown-nek ejteni....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.721 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére