Éowyn

Több
20 éve 7 hónapja #170225 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn
Éowyn a kupával (jobb egérgomb, cél mentése...):
www.warofthering.net/photoforum/ ... owyn_h.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169891 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
www.venicemag.com/media/motto.11.jpg
nem tuom már volt-e-

Aláírt képecske:
www.angelpoet.com/autographs/1autographmirandaotto.jpg
Remélem bejönnek! :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169880 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: Éowyn

Lalaith írta: Cassie! Tudok egy varrónőt, aki biztosan meg tudja csinálni-nekem is csinált már hasonlót, de nem mondhatnám, hogy nagyon olcsó, egy tízes biztosan lesz nála. Ha kell, megadom a számát.


Igen,igen,köszi!!!!!
Egy tízes?Ahhot képest nem drága,hogy mondjuk legalább egy harmincasba saccoltam... :oops: Szval mit csináltattál nála?Mennyi idő volt?És az anyagokkal mi volt?
Még1x köszi.
Jah,ugye budapesti?kerület?

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169837 Írta: Lalaith
Lalaith válaszolt a következő témában: Éowyn
Cassie! Tudok egy varrónőt, aki biztosan meg tudja csinálni-nekem is csinált már hasonlót, de nem mondhatnám, hogy nagyon olcsó, egy tízes biztosan lesz nála. Ha kell, megadom a számát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169791 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Majd szurkolunk hogy szépre sikredjen! :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169786 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta: Cassie:
www.alleycatscratch.com/lotr/Hum ... n/Wool.htm
Ez pedig az öv a ruhához:
www.alleycatscratch.com/lotr/Hum ... y.htm#Belt


Nagyon szépen köszi!!!! :)
Bár ez nem pontosan az,amit keresek(sztem olyan nincs is...tudjátok műhelyi titkok... :wink: ),de nagyon sokat segíthet...na már most csak egy olyan varrónőt kell keresenem,aki hajlandó ezt kimondható pénzért megcsinálni...+az öv nagy probléma lehet... :(

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169693 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Ha felmentek a www.lordoftherings.net -re lehet, hogy Mir fog köszönni! Ha nem fríssítsetek addig amíg ő nem köszön(eredetilen az Éomer-topicban volt róla szó, de nekem többször is Mir jött be...) :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169671 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn
Cassie:
www.alleycatscratch.com/lotr/Hum ... n/Wool.htm
Ez pedig az öv a ruhához:
www.alleycatscratch.com/lotr/Hum ... y.htm#Belt

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169666 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: Éowyn
Sziasztok!
Nem tudom,itt kérdezhetem-e,de sajnos sürgős ügyről lenne szó... 8)

Lehet,hogy megvarratom Éowyn TTT-beli fehér ruha-csodáját...nem tudjátok,hogy véletlenül hol találhatok a ruha szabásáról mintát?vagy mit... :oops: szval,ami alapján megcsinálhatják a ruhát?Hm?Nagyon szépen köszi...előre is...

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169663 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta: Éowyn és Théoden, szép nagyban:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... urface.jpg
Éowyn:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... llbill.jpg

Nagyon szépek, tetszenek!

www.dreamvision-entertainment.co ... tk108b.jpg Háttérkép
www.dreamvision-entertainment.co ... ttt66b.jpg
www.dreamvision-entertainment.co ... ord72b.jpg

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169462 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn
Éowyn és Théoden, szép nagyban:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... urface.jpg
Éowyn:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... llbill.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #169375 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta: Ez nem fordítási hiba, a "man" egyszerűen csak jelenthet embert és férfit is, egyaránt. Tolkien kihasználta ezt a kettős jelentést, de a magyar fordítás ezt nem tudja visszaadni 100%-ig...


Pont ez a szép Tolkienben.Nem?

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169332 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn

Elros írta:

Earnur ekkor űzőbe akarta venni, de Glorfindel a sűrűsödő homályba tekintve azt mondta : "Ne üldözd! Nem fog visszatérni ebbe az országba. Még messze van az ő pusztulásának napja, és nem úgy van rendelve, hogy emberkéz végezzen vele." ...


Ez is fordítási hiba lenne? A férfit lefordította emberre? Nem tudja valaki hogy van ez angolul, akkor szerintem egyértelmű lenne minden.


Ez nem fordítási hiba, a "man" egyszerűen csak jelenthet embert és férfit is, egyaránt. Tolkien kihasználta ezt a kettős jelentést, de a magyar fordítás ezt nem tudja visszaadni 100%-ig...

Tolkien írta: Eärnur now rode back, but Glorfindel, looking into the gathering dark, said: "Do not pursue him! He will not return to this land. Far off yet is his doom, and not by the hand of man will he fall."


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169331 Írta: Att
Att válaszolt a következő témában: Éowyn
Az angol „man” (fn.) szó jelentései (a teljesség igénye nélkül): férfi, ember, alkalmazott, katona, féjr, játékos, bábu.
Így, hát ettől sem leszünk sokkal okosabbak, és bennem még mindíg bújkál a kétely…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169327 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: Éowyn
Még egy kicsit visszatérnék az Éowyn vs. Trufa témához.
A 3. könyv 406. oldalán olvasható a következő:

Earnur ekkor űzőbe akarta venni, de Glorfindel a sűrűsödő homályba tekintve azt mondta : "Ne üldözd! Nem fog visszatérni ebbe az országba. Még messze van az ő pusztulásának napja, és nem úgy van rendelve, hogy emberkéz végezzen vele." ...


Ez is fordítási hiba lenne? A férfit lefordította emberre? Nem tudja valaki hogy van ez angolul, akkor szerintem egyértelmű lenne minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169077 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn

Ringbearer írta: Egy ausztrál újságot bescanneltem voilá:
kep.tar.hu/ringnemmaci/index.phtml?aid=2...=4306424&beginnum=12
kep.tar.hu/ringnemmaci/index.phtml?aid=2...=4306427&beginnum=12

Szépek. És szép nagyok! :wink: Meg a fanartok is jók.
Arden: ha jól tudom, igen. És inkább nem bírálnám az ízlését...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168998 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Éowyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168920 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Éowyn

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168905 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Éowyn
Tudom,hogy műveletlen vagyok de ez az arc Mir férje?
img-nex.theonering.net/images/sc ... 0_orig.jpg

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168816 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Mondjuk ha Trufa nem vágja lábon a nazgúl, sztem még csapkodni se maradt volna ideje... :?
Viszont ha Éowyn nincs Trufának se lett volna már annyi lélekjelenléte, hogy tényleg meg is ölje. :wink:
Azért furcsa hogy a magyar fordításban más szerepel :roll: Egyébkéntha azt bele tudják rakni a filmbe, hogy Arwen haldoklik, akkor azt miért nem, hogy Éowyn is.annyira jó,az a Király keze gyógyító kéz rész, miért inkább azt teszik bele, ami nincs is benne a könyvben :evil: ? Most lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem tudom felfogni :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168770 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Éowyn
Szvsz maradjunk annyiban, hogy EGYÜTT ölték meg....
Trufa kardja törte meg a varázst, EZÉRT tudott Éowyn egyáltalán hozzáférni a nazgul "testéhez" :?
Ha a sírbuckából származó kard nem töri meg a varázst, csapkodhatta volna szegény a köpenyt....

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168689 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Éowyn
Én is abban a hitben éltem, hogy Trufa öli meg a nazgul királyt! A fordítót meg elevenen megnyúzom. Tudtam én, hogy minden eredetiben a jobb, még ha nem is szép magyar nyelvünkön szól!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168567 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Éowyn
Húúúú, 8O ez nekem is új!!! De jó! Így sokkal jobb színben van előttem az egész!!!
Mondjuk eddig is kb. úgy fogtam fel, hogy együtt ölték meg, de most, hogy kiderült, mégiscsak Éowyn mérte a Boszorkányúrra a döntő csapást, sokkal jobban tetszik...Még magamhoz kell térnem. :oops: :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168541 Írta: Att
Att válaszolt a következő témában: Éowyn
Köszönöm Ery válaszát, de nem nyugodtam meg teljesen.

Ugyanis a ebben az esetben is értelmezhető úgy, hogy a sírbuckába talált penge öli meg, hiszen a varázs megtörésével azonnal ki kéne ragadnia a nazgúlt ebből a az életen túli, de halálon inneni állapotból.
Ebben az esetben Éowyn csapására más semmi szükség nincs.

De legyen elfogadom a többségi álláspontot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168509 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Éowyn
Akor lássuk az eseményeket az én olvastomban:

1. Trufa a kardjával megsebzi a Nazgulok urát. A kard speciális képessége révén megtöri a varázslatot.

"Mert semmilyen más penge, bármilyen erős kar forgatja, nem ejthetett volna az ellenségen ekkora sebet, hasíthatott volna a szellem-húsba, imígyen törvén meg a varázst, amely a láthatatlan inakat az akaratával összekötötte"

Így:
2. Eowyn beviheti a halálos csapást. Amelynek következtében
3. A Nazgulok ura elpusztul.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168492 Írta: Att
Att válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát, ez így kezd nagyon érdekes lenni…

Ugyanis, ha valóban Éowyn ölte meg a Nazgúlok urát, – mint az a SIL által idézett szövegből egyértelművé válik – akkor miért szerepel a Király Visszatér 150. oldalán a következő bekezdés:

„Így végezte a Sírbuckából származó kard, Nyugathon alkotása. De ha sorsát ismeri, örvendett volna, aki egykor, az Északi Királyásgban, a dúnadán nép fiatalkorában, mikor az Ellenség Angmar rettegett birodalma, s feje annak varázsló-királya volt, e kardot kardot türelmes munkával kovácsolta. Mert semmilyen más penge, bármilyen erős kar forgatja, nem ejthetett volna az ellenségen ekkora sebet, hasíthatott volna a szellem-húsba, imígyen törvén meg a varázst, amely a láthatatlan inakat az akaratával összekötötte.”

Ebből a bekezdésből úgy tűnik, hogy a Nazgúlok Urának elpusztítására akkoriban Középföldén jóformán csak azok a kardok voltak alkalmasak, amiket a Sírbuckában találtak.
És nem emlékszem, hogy Éowyn kardjáról akár csak egy sor is szólna valahol.
Tolkien néha hibázott ugyan, de ekkorát soha! Mind a három könyv összefüggő egészet alkot, ahol szinte semmi sem történik véletlenül, és mindennek idővel kiderül a jelentősége.

Segítsetek értelmezni, és feloldani ezt az ellentmondást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168052 Írta: Annatar
Annatar válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta: De igen, Trufa kardjával is "volt valami izé bigyó", tulajdonképpen együtt ölték meg, csak azt a végső csapást Éowyn mérte rá. :wink:

Pontosabban Trufa megsebesitette, ezzel 1. idot adott Eowynnek hogy osszeszedje magat 2. terdre kenyszeritette a Boszorkanyurat, igy Eowyn le tudta csapni a fejet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168048 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn

Tolkien írta: 'Éowyn! Éowyn!' cried Merry. Then tottering, struggling up, with her last strength she drove her sword between crown and mantle, as the great shoulders bowed before her. The sword broke sparkling into many shards. The crown rolled away with a clang. Éowyn fell forward upon her fallen foe.

Elég egyértelmű, nem? :wink:
De igen, Trufa kardjával is "volt valami izé bigyó", tulajdonképpen együtt ölték meg, csak azt a végső csapást Éowyn mérte rá. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168037 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn

Sil írta:

Nimrodel Melian írta: Én már belezavarodtam... :oops: Szóval az eredeti szöveg szerint Éowyn öli meg, és a Filmben tehát jól csinálták meg?

Igen. Van az a rész, hogy "Éowyn, Éowyn! - kiáltotta Trufa. Majd tántorogva, küszködve felágaskodott, és minden erejét összeszedve lecsapott kardjával ..." stb, stb. Ott a pont utáni résznél (tehát hogy "Majd tántorogva, küszködve" stb...) már Éowynről van szó, csak a fordításnál kimaradt a "she" szócska... :wink:

8O Óóóóóóóóóóóóóóóóóó! Ezt komolyan nem tudtam.... de hát.... biztos vagy benne? :look: Bennem úgy él, hogy csak Trufa tudta megölni a lidércet, mert neki volt valami izé bigyó a kardjával, ami képessé tette erre. Eddig a percig meg sem fordult a fejemben, hogy Éowyn volt az, aki "lecsaptt kardjával..."! Júj...... júúúújjjj...... júúúúúúújjjjjjjjj!!!!!!!!!!!! Most az egészet át kell rendeznem az agyamban..... Nemá! Ez nagyon gáz.... permí kikészült........ :quasi:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167973 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éowyn

Nimrodel Melian írta: Én már belezavarodtam... :oops: Szóval az eredeti szöveg szerint Éowyn öli meg, és a Filmben tehát jól csinálták meg?

Igen. Van az a rész, hogy "Éowyn, Éowyn! - kiáltotta Trufa. Majd tántorogva, küszködve felágaskodott, és minden erejét összeszedve lecsapott kardjával ..." stb, stb. Ott a pont utáni résznél (tehát hogy "Majd tántorogva, küszködve" stb...) már Éowynről van szó, csak a fordításnál kimaradt a "she" szócska... :wink:

Nimrodel Melian írta: Miranda-nak milyen színű eredetileg a haja?

Szőke, de kicsit más árnyalat, meg nincs olyan hosszú haja, mint a filmben... Az paróka volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.694 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére