Legolas (Orlando Bloom)

Több
21 éve 7 hónapja #96114 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Itt van a Vic által betett RotK-es kép naaaagyobb változatban :arrow: www.bagendinn.com/images/rotk/calendarlive.jpg 8) :D

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96072 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Idő lesz, mire visszaolvasom. A képek, minden nagyon jó!

A Legolas kártyákhoz: tudtommal Legolas kétféle van, és mindkét féléből van szerencsém 2-2 darabot birtokolni. (Víz és fa)

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96064 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Rayan írta: Orlando Bloom és Johnny Depp A Karib-tenger kalózaiban
(jobb egérgomb!!!)
www.calendarlive.com/media/photo ... 279426.jpg

www.imgmag.net/images/obfan/p39.jpg

Mrrrr! Doromb-doromb :)


Főleg a második kép fölött nyáladzok immáron vagy öt perce. Látjátok Ti azt a kibomlott inget? Úgy tűnik, ebben a filmben szándékosan minket, Orli-imádó csajokat fognak szivatni ezerrel. :twisted:

(Ha a képet nem tudjátok megnézni, próbáljatok erre klikkelni:)
www.boomspeed.com/leggyslove/ORLI_PIRATE.JPG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96063 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Aragornnak ez a cucc...

Oh, bocsi :oops: ez a Legsi fórum

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96061 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Új kép:
Aragorn és Legolas a ROTK-ban, tehát a 3. filmből jelenet:

www.calendarlive.com/media/photo ... 279251.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #95972 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Köszi, ÉSZAH, és figyelhettem volna jobban is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #95969 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic írta: meadowhaven.net/php-bin/view.php?pid=947
meadowhaven.net/php-bin/view.php?pid=946

A képeket SEHOGYAN sem tudjátok lementeni, csak akkor, ha az egész honlapot mentitek teljesen, és úgy kiválogatjátok a képet. Sorry, de nagyon le van védve...

Egyszerűbb módszer:
A megfelelő Temporary Internet Files könyvtárból (Windows alatt, vagy Winnt esetén a Winnt\Profiles\saját profil\ alatt) ki lehet másolni a képeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95968 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Namarie írta: Kérdés: mit mond tündéül Legolas akkor, amikor Trufáékról azt hiszik, hogy odavesztek, és mit jelent ez?


Namarie, egy-két oldallal lejjebb összírtam mindent, ami a filmben tündéül elhangzott és megadtam az angol és a magyar fordítást is.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95967 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hú, Vic, pörögsz rendesen. :-) Köszönjük a filmből vett szöveg-részleteket. Szép munka.

Nagyon jók az új fan-artok, különösen tetszik az első a Meadowhaven-esek közül. A második is nagyon szép, de ott Legolas arca kissé bárgyúra sikerült.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95964 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Kérdés: mit mond tündéül Legolas akkor, amikor Trufáékról azt hiszik, hogy odavesztek, és mit jelent ez?

Olyan szépen megadja nekik a kegyeletet. Annyira jól alakítja Orlando Bloom ezt a tünde szerepet.A filmben azon is meghatódtam, hogy Theoden a vállára tette a kezét. Mintha csak azt mondaná: "sajnálom, fiam". Oppá! "Namarie olvadozik?!" :oops:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95962 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nem ezt kerestem, de ezen is kiakadtam! 8O 8)
A Meadowhavenen két Legolasos kép is van. Remélem, hogy bejönnek így a linkek, ha nem akkor irány a főoldal!

meadowhaven.net/php-bin/view.php?pid=947
meadowhaven.net/php-bin/view.php?pid=946

A képeket SEHOGYAN sem tudjátok lementeni, csak akkor, ha az egész honlapot mentitek teljesen, és úgy kiválogatjátok a képet. Sorry, de nagyon le van védve...

A főoldal linkje:
meadowhaven.net/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95956 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Néhány fanartot javasolnék a figyelmetekbe Legolasról:

www.theorlandobloomfiles.com/pic ... endie6.jpg
www.theorlandobloomfiles.com/pic ... endie7.jpg
www.theorlandobloomfiles.com/pic ... endie5.jpg
www.theorlandobloomfiles.com/pic ... endie2.jpg

Találtam még egy gyönyörű mangásat, de nem tudom már, hogy hol... Ha meglesz, beteszem a linket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95947 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Egy kicsit off lesz, mert a chipses kártyákat nem itt kellene kitárgyalnunk... De FIGYELEM! Észivel ráébredtünk, hogy TÖBBFÉLE Legolas kártya is van a chipsben. Úgyhogy aki egyet kibontott, mindenképpen próbálkozzon még! :wink: 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95913 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Drakula a kigyűjtéshez, nem semmi munka.
:hello: :bounce:
Itt is azzal találkoztam, amit a filmben hiányoltam, de a könyv olyan jól megjeleníti. Hogy Legolas és Gimli milyen elválaszthatatlan barátok lettek. E helyett folyton Gimli kárára poénkodnak. És sehol nem hangzik el, milyen idős is Legolas, pedig sokat jelent.

Új vagyok még a listán. Biztos volt már szó róla, (csak valahogy még nem volt türelmem végigolvasni mind a 300 oldalt,) de az a felugrás a lóra nem semmi. Megkérdeztem egy lovász ismerősőmet, hogy meg lehet-e a mutatványt csinálni? Azt mondta, ő még ilyet nem látott, de amilyen őrültek azok a lovaskaszkadőrök, még az is lehet.

A remény hal meg utoljára

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95909 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

FOLYT. A HELM-SZURDOKI CSATA VÉGE:

FILMBEN (ez a könyvben nem szerepel, de nagyon édes, és ide kívánkozott):
Gimli Aragornnak:
- Gyere, elbánunk velük!
A: - Messze a híd.
G: - Hajítsd el!
A: - Mi???
G: - Nem bírok távolugrani. Hajíts oda! A tündének ne szólj!
A: - Egy szót sem.

FILMBEN:
Théoden: - Ennyi halott. Mit tehet az ember ily izzó gyűlölet ellen?
A: - Lovagoljunk ki. Ütközzünk meg velük!
T: - A dicsőségért?
A: - Rohanért. A népedért.
G: - Mindjárt pirkad.
T: - Igen. Pörölykezű Helm kürtje megszólal a szurdokban, ezegyszer utoljára!
G: - Helyes.
A: - Itt az idő, hogy együtt rántsunk kardot.
T: - Erő éledj, haragra fel, nyerget a lóra, kürt szava zengjen...

KÖNYVBEN:
"Gyerünk! - mondta Aragorn. - Itt az idő, hogy együtt rántsunk kardot!" - 601. old.

"- Nincs már messze a vég - mondta a király. - De én nem vagyok hajlandó úgy végezni, mint a csapdába esett borz. Hósörény, Hasufel és a testőrség többi lova ott van a belső udvarban. Ha hajnalodik, megfúvatom Helm kürtjét, és kirontok innét. Velem tartasz, Arathorn fia Aragorn? Tán sikerül utat vágnunk, vagy úgy esünk el, hogy az hősénekhez méltó - ha ugyan marad közülünk, aki megénekli.
- Veled tartok - mondta Aragorn.
Elköszönt, visszament a falra, körbejárta, bátorította az embereket, és segített, ahol meleg volt a helyzet. Legolas vele ment." - 607. old.


Lehet segíteni, mit hagytam ki, mit tartotok még szükségesnek ide betenni...
Tudom, hogy az Aragorn felbukkanásakor Legsie édes beszólását, hogy "késtél", kihagytam, de majd pótolom, csak azt is szó szerint szeretném idézni. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95908 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
FOLYT: A HELM-SZURDOKI CSATA KÖZBEN:

FILMBEN:
G: - Kettőnél tartok.

L: - Én 17-nél!
(két másodperccel később:)
L: - 19!


KÖNYVBEN:
"- Ezt nehéz lesz meghálálnom - mondta Éomer.
- Lesz rá alkalmad, még az éjszaka - nevetett a törp. - De meg vagyok elégedve. Azóta, hogy Móriából eljöttünk, még nem vágtam mást, csak fát.
- Kettő - mondta Gimli és megsimogatta fejszéje fokát. Visszatért a falra, az őrhelyére.

- Kettő? - mondta Legolas. - Akkor én vezetek, bár most sötétben keresgélhetek új nyílvesszőket, mert a magamét mind ellőttem. De akkor is, nekem legalább húsz van a rovásomon. De ez sem több, mint néhány levél az erdőben." - 602. old.

"- Huszonegy! - kiáltotta Gimli.

- Szép - mondta Legolas. - De én már két tucatnál tartok. Idefenn bőven akad dolga a késnek." - 604. old.

"- Gimli hol van?
- Nem tudom - mondta Aragorn. - Utoljára azt láttam, hogy lent harcol, a földön, aztán az ellenség elválasztott minket.

- Ez rossz hír - mondta Legolas.
- Gimli szívós és erős - mondta Aragorn. - Reméljük, sikerült a barlangokba menekülnie. Ott egy darabig biztonságban lesz. S egy törpnek ínyére való az efféle menedékhely.
- Remélem - mondta Legolas. - De mégis jobban szeretném, ha erre jött volna. Akkor közölhetném Gimli mesterrel, hogy én már harminckilencnél tartok.
- Amíg a barlangokig eljut, egyenlít - nevetett Aragorn. - Még soha nem láttam, hogy így forgassa valaki a csatabárdot.
- Megyek és keresek néhány vesszőt - mondta Legolas. - Majd csak véget ér ez az éjszaka, és a világosban jobban célzok." - 606. old.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95906 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
FOLYT. OLYAN JELENETEK, AMELYEK A KÖNYVBEN EGYÁLTALÁN NEM SZEREPELTEK, CSAK A FILMBEN:

FILMBEN:
Aragorn lezuhanása után:

L: - Aragorn!
Gimli a haldokló orknak: - Mondd meg, mi történt és megkönnyítem a halálodat!
Ork: - A társad.. halott. Lebukfencezett a szikláról...

L: - Hazudsz!
Théoden: - Lóra a sebesültekkel! Vasudvard farkasemberei visszatérnek. A holtakat hagyjuk itt.

FILMBEN:
A Helm-szurdoki felkészülés közben:
A: - Parasztok, kovácsok, lovászfiúk. Egy sem katonának termett.
G: - A java túl sok telet megélt már...

L: - ... vagy keveset. Nézzétek őket! Rémültek. A szemükön látszik.
A: - Si beriathar hýn ammaeg nâ ned Edoras.
L: - Aragorn, nedin dagor hen ú-'erir otheri. Natha daged dhaer.
A: - Úgy velük tartok a halálba!

Théoden monológ:
"Hol van a ló, s lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen, vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napon nyugaton buktak alá, a dombok mögött, és a sötétségbe vesznek... Hogyan jutottunk idáig?"

Legolas Aragornnak:

- Bíztunk benned, és nem vezettél tévútra. Bocsáss meg, hogy kétségbeestem.
A: Ú-moe edhored, Legolas.
G (páncélját fogva): Ha lenne idő, magamra igazíttatnám. Mert mellben szűk egy kicsit.

L: Ez nem ork-kürt!
Őr: - Küldj a királyért. Nyissatok kaput!
(jön a tündesereg)

Az ellenségre várva:
Legolas Aragornnak:

- A barátaid veled vannak.
G: - Reméljük, megéljük a reggelt.

G (nem lát ki):- Mi történik odakint?

L: - Elmeséljem neked, vagy inkább keressek egy ládát?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95905 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
FOLYT. KESELYÜSTÖK:

FILMBEN:
Keselyüstök:

Legolas: - Ez a mearák egyike, hogyha szemem nem csalja bűvölet

KÖNYVBEN:
- "Három jön! - mondta Legolas a lapályt kémlelve. - Nézzétek, hogy vágtatnak! Az ott Hasufel, a másik meg a barátom, Arod. Elöl meg egy harmadik, az a legizmosabb hármuk közül. Ilyen lovat még nem is láttam soha.

- Nem is fogsz - mondta Gandalf. - Az Keselyüstök, a mearák vezére, s még Théoden, Rohan Királya sem látott különbet nála." - 569. old.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95904 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

FOLYT. FEHÉR GANDALF

FILMBEN:

L: - Aragorn, nad no ennas!
A: - A Fehér Mágus közeledik. Ne hagyjuk megszólalni, még megbűvölne. Fürgének kell lennünk.

Gandalf: - Két ifjú hobbit lábnyomait követitek...
A: - Hol vannak?
Gandalf: - Itt haladtak el, két nappal ezelőtt. És váratlanul találkoztak valakivel. Nem hiszel a szemednek?
A: - Ki vagy te? Mutasd magad!... Ez lehetetlen. Lezuhantál.

KÖNYVBEN:
"Gimli elkerekedett szemmel bámult, miközben az öreg lépésről lépésre közelebb került. Majd váratlanul, mert képtelen volt tovább türtőztetni magát, kitört: - Az íjad, Legolas! Húzd meg! Készülj! Ez Szarumán. Ne hagyd megszólalni, mert megbűvöl minket. Lőj!
Legolas fogta az íját, s meghúzta, lassan, minta egy más akarat ellenállt volna neki. Kezében volt a vessző, de nem illesztette a húrra. Aragorn szótlanul állt: arca éber volt és feszült.
- Mire vársz? Mi lelt? - sziszegte Gimli.
- Legolasnak igaza van - szólalt meg halkan Aragorn. - Nem lőhetünk le egy öregembert csak így, ok nélkül és váratlanul, még ha tele vagyunk is félelemmel és kétkedéssel. Figyeljetek és várjatok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95903 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
FOLYT. FANGORN:

FILMBEN:
G: - Orkvér!
A: - Különös nyomok ezek.
G: - És a levegő is fojtogató.

L: - Az erdő öreg. Nagyon öreg. Tele emlékkel... és dühvel. A fák beszélnek egymással.
A: - Gimli! Le a fejszét!

KÖNYVBEN:
Aragorn:
"- Nem vagyunk messze az áruló Szarumán országának hegyes-völgyes határánál. S ráadásul a Fangornnak is a szélén, s azt mondják, itt megérinteni is veszélyes a fákat.
- De hisz a rohirok is máglyát raktak tegnap - mondta Gimli - s mint láthatod, fákat döntöttek ki. S a dolguk végeztével mégis békében töltötték az éjszakát.
- Sokan voltak - mondta Aragorn - s ők fittyet hánynak a Fangorn dühére, mert ritkán járnak erre, s a fák alá be se mennek. De a mi utunk valószínűleg az erdő szívébe vezet. Így hát csak óvatosan. Élő fát ki ne vágjatok!" 500. old.


"- Te több földet bejártál, mint én - mondta Legolas. - Én erről a magam hazájában mit sem hallottam, attól a néhány énektől eltekintve, amely arról szólt, mint költöztek ide az onodok, akiket az emberek entnek hívnak; mert a Fangorn vén, olyan vén, hogy a korát még a tündék sem tudják."
- 501. old.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95902 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
FOLYTATÁS:

FILMBEN:
A: Itt egy hobbit feküdt... Itt egy másik... Kúsztak... A kezük meg volt kötözve... Elvágták őket... Erre futottak... Utolérték őket... A nyomok errefelé vezetnek! A Fangorn-erdőbe.
G: - Fangorn. Miféle őrület vezette oda őket?

KÖNYVBEN:
"- Végre valami új! - mondta Aragorn. Törött levelet emelt fel a földről, nagy, sápadtarany, de most már fonnyadó és barnuló levelet. - Ez itt lórieni mallornlevél, rajta morzsák, s a földön, körülötte is morzsák. S nicsak! Ezek itt elvágott kötéldarabok!
- És itt a kés, amivel elvágták! - mondta Gimli. - Lehajolt, s a zsombék közül, amelyet valami nehéz láb tapodott, kiemelt egy rövid, fűrészes pengéjű kést. A tok, amiből kihúzták, ott hevert mellette. - Ez ork-fegyver - mondta finnyásan, undorodva a magasba emelte, hogy megmutassa faragott markolatát: bandzsa, biggyedt szájú fejet ábrázolt.

- Nos, ez a legfogósabb rejtvény, amivel eddig találkoztunk! - kiáltott fel Legolas. - Egy megkötözött fogoly megszökik az orkoktól is, az őket körülvevő lovasok elől is. Aztán megáll, mindenki szeme láttára, s egy ork-késsel elvágja a kötelet, amivel megkötözték. De hogyan és miért? Hiszen ha a lába volt megkötve, hogy jött el idáig, ha a keze, hogy használta a kést? Ha meg egyik sem, miért kellett a kötelet elvágnia? S örömében, hogy olyan ügyes, vidáman megevett egy darab útikenyeret? Ez utóbbi önmagában is hobbitra vall, nemcsak a mallornlevél. Aztán, gondolom, a karjából szárnyat varázsolt, és dalolva beröppent az erdőbe. Ott már könnyű lesz megtalálni: mindössze szárnyat kell növesztenünk!" - 552. old.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95901 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Huh, fiúk/lányok, nagyon termeltek! Jaj, de örülök! Csak így tovább! Végre beindult rendesen a fórum!!! :bounce: :hello:
Alig bírtam végigfutni, mi mindent írtatok....

Megígértem Nektek, hogy hozok összehasonlítást a TTT filmből és a TTT könyvből, Legolas idézetekre, párbeszédekre stb. vonatkozólag, ezt most szeretném pótolni. Más színnel írom, hogy könnyebben meg lehessen utólag találni.
Egy kis technikai infó: a könyvet remélem, hogy pontosan gépeltem be, oldalszámokkal együtt (díszkiadás), a filmben lévő szöveg pedig pontos, szó szerinti, a szinkronizált változat szövegét olvashatjátok.
Legolas szövegét más színnel fogom beilleszteni.


ÖSSZEHASONLÍTÁS
TTT FILM ÉS TTT KÖNYV - CSAK LEGOLAS!!!


FILMBEN:
Aragorn: - Rohan lovasai, mi újság a határon?
Éomer: - Mi dolga egy tündének, egy embernek és egy törpnek Lovasvégen? Feleljetek!
Gimli: - Mondd meg a neved, lovas ember, és én is mondom az enyém!
É: - Lecsapnám a fejed, Törp uram, ha a földtől egy kicsit magasabban lennél.

Legolas: - Meghalnál, mielőtt kardod lesújt!
A: - Én Arathorn fia Aragorn vagyok, ő Glóin fia Gimli, ő pedig Zöldlomb Legolas. Barátai vagyunk Rohannak és Théoden királynak.
É: - Théoden már nem tudja, ki barát és ki ellenség...

KÖNYVBEN:
"- Rohan lovasai, mi újság Északon?
Döbbenetes ügyesen és gyorsan fogták vissza ménjeiket, forgdultak el s kerítették be őket. A három bajtárs máris látta, hogy ott vágtatnak körülöttük, fel a dombra, le a lejtőn, körös-körül, s a vágtató gyűrű egyre szűkült. Aragorn szótlanul állt. A másik kettő meg ült, mozdulatlanul és azon töprengett, most mi lesz.
S akkor a lovasok egyetlen szó vagy kiáltás nélkül megtorpantak. Lándzsaerdő célozta meg az idegeneket; egyik-másik lovasnak íj volt a kezében, s a vessző már ott ült a húron."

"Hideg pillantást vetett Gimlire és Legolasra.
- Hát ti miért nem szóltok, megnémultatok? - kérdezte.
Gimli fölállt, keményen megvetette a lábát, megragadta a fejszéje nyelét, s nagyot villant fekete szeme. - Mondd meg a nevedet, lovas ember, és én is megmondom az enyémet, s még sok minden mást is - mondta."

"Éomernek megvillant a szeme, és a rohírok dühösen felmordultak.
- Már lecsaptam volna a fejed, szakállastul, mindenstül, Törp uram, ha egy kicsivel magasabb lennél a földtől - mondta Éomer.

- Nincs egyedül - mondta Legolas, szemfényvesztő gyorsasággal felajzotta íját, s már rá is illesztett egy vesszőt a húrra. - Még le sem sújtott a kardod, már nem élsz." - 490. old.[/color]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95823 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nem Orli, "csak" GyU-plakát a Popcorn n. szennyben, de amúgy még régebben volt az IM-ben egy Orlis...
Nekem is a barátnőm passzolta át, sajnos nem tudom, mikori szám volt...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95820 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Melyik miben volt Orli-poszter? Máris ügetek megvásárolandani :bounce: !!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95784 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hol volt ez?
Csöpögött a nyáluk, mi? :D
De most ténleg, hogy lehetnek ilyen idióták...mikor világosan elmondja, hogy a BÁTYJA, nem az öccse, nem az unokahúga, nem a kisnyúl, vagy Mari néni a közértből...olyan nagy intelligencia kell ezt felfogni :?: :?: :?: :?:
Tuti a főszerkesztő haverja volt...A vetítés alatt nem a klotyón kéne vakarózni...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95780 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Nuinladien(Tünde-lány) írta: Death: Álmodtam én már nagyobb ökörséget is, Szilszakállt focilabdával, ilyesmi...
Valld be, hogy valójában igenis szeretnéd Orlit térdnadrágban csodálni :lol: :wink:

Azért legalább egyszer beilleszthették volna az apuci nevét stílszerűen, a sok Glóinfiagimli mellé...

Na a tinimagazinok firkászainak egyszer a kezébe nyomnám a könyvet, vagy beülteném őket a filmre, mert sztem egyik sem olvasta/nézte meg...

a Popcorn gyöngyszemében is guvasztottam a szemeim (a poszter miatt vettem meg) az olyan elmés megjegyzéseken, mint "Boromir bátyja", mikor érthetően artikulálva öt másodperces hatásszünettel mondja el a filmben Faramir, hogy "Ő a BÁTYÁM volt", meg hogy a gonosz célja "az emberiség elpusztítása"...
Értem...az entek valójában etióp éhezők, a tündék argentin drogbárók, és Szauron emberei pedig egyértelműen mind droidok...Gandalf meg maga a Keresztapa...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát ez marha jó volt.
Nekem a legjobb barátnőm nekem adta a posztert belőle.
Hát nem aranyos?

Nemtom emlékeztek-e még arra a képre, nem tom ki rakta be, amikor Orli Felhúzza a pólóját a csajok meg körülötte, 8O 8O 8O 8O 8O 8O
anyám, padlót fogtam de rendesen

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95754 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Death: Álmodtam én már nagyobb ökörséget is, Szilszakállt focilabdával, ilyesmi...
Valld be, hogy valójában igenis szeretnéd Orlit térdnadrágban csodálni :lol: :wink:

Azért legalább egyszer beilleszthették volna az apuci nevét stílszerűen, a sok Glóinfiagimli mellé...

Na a tinimagazinok firkászainak egyszer a kezébe nyomnám a könyvet, vagy beülteném őket a filmre, mert sztem egyik sem olvasta/nézte meg...

a Popcorn gyöngyszemében is guvasztottam a szemeim (a poszter miatt vettem meg) az olyan elmés megjegyzéseken, mint "Boromir bátyja", mikor érthetően artikulálva öt másodperces hatásszünettel mondja el a filmben Faramir, hogy "Ő a BÁTYÁM volt", meg hogy a gonosz célja "az emberiség elpusztítása"...
Értem...az entek valójában etióp éhezők, a tündék argentin drogbárók, és Szauron emberei pedig egyértelműen mind droidok...Gandalf meg maga a Keresztapa...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 6 hónapja #95751 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ez a fiú egyszerűen gyönyörű...

Az állkapocs-nyak-kulcscsont-váll-vonala egészen letaglóz.

Századokkal ezelőtt az ilyenek álltak modellt a nagy művészeknek.
Őt faragták volna meg a szobrászok, s festették volna a festők.

Köszönjük a Lumiére-fivéreknek, hogy kitalálták a filmet! A filmet, ami elhozza nemcsak A Gyűrűk Ura, hanem a szép emberek varázsát is.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95739 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Orlando Bloom és Johnny Depp A Karib-tenger kalózaiban
(jobb egérgomb!!!)
www.calendarlive.com/media/photo ... 279426.jpg

www.imgmag.net/images/obfan/p39.jpg

Mrrrr! Doromb-doromb :)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #95721 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Dae témájához: szerintem sem volt közvetlen leszármazott=elsőszülött tünde. Biztos volt még bátyja vagy apja, akik nem akartak egykönnyen meghalni, így amíg ők éltek, Legolasnak nem sok esélye volt a trónra. Meg aztán az Ithiliába költözés az erdőtündékkel nem megy engedély nélkül -gondolom én-, ahhoz előbb ki kell kérni apuci/Elrond/Celeborn bácsi/jóégtudjaki véleményét is. Valóban: a történet szempontjából Legolas származásának nincs meghatározó szerepe. Én akkor is szeretném, ha nem lenne herceg :D

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.676 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére