Legolas (Orlando Bloom)

Több
22 éve 4 hónapja #53353 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Lehet hogy csak én vagyok hülye, de nekem nem tűnt fel ez a Figwit a filmben(igaz csak 2x láttam), és nem értem miért kapták fel az emberek ennyire.(szerintem is rondább mint Haldir :roll: )
És egyálltalán honnan tudják az emberek a nevét és egyáltanám, GYU 4!!!!!!! :evil:
Teljesen abszurd!
Na mind1.
Bocsi hogy így eltértem a tündék életmódjától. :oops:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53352 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Lehet hogy csak én vagyok hülye, de nekem nem tűnt fel ez a Figwit a filmben(igaz csak 2x láttam), és nem értem miért kapták fel az emberek ennyire.(szerintem is rondább mint Haldir :roll: )
És egyálltalán honnan tudják az emberek a nevét és egyáltanám, GYU 4!!!!!!! :evil:
Teljesen abszurd!
Na mind1.
Bocsi hogy így eltértem a tündék életmódjától. :oops:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53351 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Gandalf: remélem is, hogy viccnek szánta, mert az már szentségtörés lenne!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53350 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szerintem egy bizonyos mértékű mentális mágiára (értsd: gondolatolvasás, telepátia estébé) életmódjukból, jellemükből adódóan mind képesek, ha nem is tudnak mind jelszóra táruló kapukat csinálni. :)

A féltündékről kérdeznék... szerintetek mitől függ az ő lelkiviláguk? Választhatnak; miért a tündéket, vagy miért az embereket választják? És azokon kívül, akiket leírt Tolkien (tehát Beren és Lúthien, Aragorn és Arwen, és még egy pár, akiknek nem jut a neve az eszembe) lehettek még Középföldén?


OFF: Oké, Rayan, vettem. Nem a szívemre. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53337 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hát, még mindig teljesen ki vagyok akadva a Figwit-jelenség miatt. Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak 8)
Dae: ne vedd a szívedre! :wink: Csak azt szeretném, ha tudnád is élvezni az eseményeket, ahogy egymás után követik egymást. Hidd el, külön borzasztóan nehéz lenne összeállítani magadban a történetet, mert enyhén bonyolult egy kicsit :wink: Csak jót akarok Neked!

Vic, most, hogy végre hozzászólok a tünde-életmód kérdéshez, rájöttem, hogy ennek már kb. felét jó alaposan elemeztük :D Azzal viszont, hogy a tündék varázsolni tudnak, még nem vagyok egészen tisztában, mert nem olvastam A Szilmarilokat...Tényleg...Végül is a móriai kapu is csak a jelszóra tárul ki, és azt is tündék készítették. Jó, hogy tudom, hogy Thranduil várában is hasonló volt! :D De, úgy önmagukban...már úgy értem, a kevésbé hatalmas tündék, tehát pl. hercegek, hercegnők, alattvalók, Legolas stb. is képesek varázsolni? Ez engem nagyon izgat. Mert tiszta sor, hogy pl. Galadrielnél ott van a Nenya, ami hatalmas erővel bír. (Vagy vehetnénk akár Arwen Nin o Chithaeglir-akcióját, bár az csak a filmben volt 8)) De mi a helyzet az 'egyszerű' tündékkel? Milyen különös képességük van még pl. a havonjáráson vagy a 'tökéletes összhangban a természettel'-jelenségen kívül? :D

(ld. Vic, Ápr. 15, 7:58 pm- bejegyzés a tündék életmódjáról)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53330 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Döbbenetes, hogy két napja nem tudtam feljönni a Legolas rovatba. Még annál is döbbenetesebb, hogy a két napi termésben alig volt valami, ami Legolasról vagy Orlandóról vagy egyátalán a tündékről szólt volna.
Nem-e lehetne-e-é, hogy visszatérjünk a témához?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53326 Írta: madiraa
madiraa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Megnéztem mégegyszer a Gyűrűszövetségét de én még mindig nem láttam sehol ezt a fazont :oops: Egyébként én is osztom Daelena véleményét. 8)

Tenger!! A tenger vár!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53324 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ez a csávó szerintem rondább, mint Haldír, de mindegy. :)

OFF: Rayan, én ne tudnám kibogarászni, aki szintén tök összevissza ír... de hát szíved joga... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53283 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Itt van egy nagyobb kép is a tünde-csávóról:

Klikk ide!

A kinézete egész tündés.. 8) a neve már nem igazán... :?

A 4. részes szereplést pedig szerintem csak viccnek szánta, nem kell megijedni! :wink:

Tényleg érdekes, hogy kultuszfigura lett belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53280 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF: Háthien: elolvastam a cikket...
Ez NeVeTsÉgEs!!!!
*Rayan forr a dühtől :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Még hogy GYU negyedik rész??? Amiben Figwit története van??!!
Hát * ****** ****** és ******* *** ** ********!!
Bocs :oops: :?
Lehet törölni! Huh.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53262 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53261 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Mit kéne látni?
Nekem nem jön be. :(

Nekem is kelene egy GYU póló. De gondolom sokba kerül, mert ugye le van védetve meg minden.
Meg a HP-sek elég bénák, nem?Legalábbis amiket eddig én láttam

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53256 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
hmplx.hu/ch_belso.php?s_id=3cc1b9e08547e#353

Remélem sikerül...
Ha igen, akkor mit szóltok hozzá?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53252 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
HOL LEHET HOZZÁJUTNI???
ÉN EDDIG CSAK HERRY POTTERESET LÁTTAM!!!
MONDJUK AZÉRT ÖRÜLÖK NEKI, HOGY A HP -RÓL TÖBB ILYEN ... VAN KERESKEDELMI FORGALOMBAN!!
BIZTOS AGYGÖRCSÖT KAPNÉK A FRODÓS REGGELIZŐTÁLTÓL VAGY PÁRNÁTÓL!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53243 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Az egyik osztálytársamnak is van Gyu-s pólója. Az egyiken a Gyűrűlidércek vannak, a másikon meg Legolas.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53180 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF: Rayan azt a kiscsajt én is láttam!!!! legszívesebben nekiugrottam volna...... ezt a csajt egyre yobban utálom, mer ráadásul divatF1es is, és szid mindenkit , aki nem McLarenes... egyébként hallani nem hallhattál, mer a verseny az előző nap volt:) az okleveleket meg a végén adták át, de eléggé a szélén mentem, szóval nem láthattál:)

hogy a Tmával kapcsolatban is mondjjak vmit a gyerekneveléshez szeretnék hozzászólni.. szentem kb ugyanúgy fejlődnek gyermekkorukban a tündék, mint mi, de már gyermekkorukban megmutatkozik más természetük... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53178 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF: Dae, meg, köszi :) De sajna csak részletek vannak meg, innen-onnan, mert rendszerint azt írom, ami eszembe jut :) Magyarán tökösszevissza van az egész, úgy meg nincs szívem elküldeni Neked, mert nem értenél belőle egy árva szót se (mármint a történet lényegét) :oops: De ígérem, ha készen lesz, egészben, elküldöm. Így már oké? :wink: Köszönöm az el nem küldött képeslapokat is! :wink:

Fereste! Nagyon ügyi vagy! De én meg rohadtul vak vagyok (9 éve szemüveg), és egyáltalán nem láttalak...Mentségek:
1. A karzatról néztem az egészet, a színpad fölött, szóval nem láttam, ahogy oklevelet kaptál. :| Én hülye, mindig mindenről lemaradok... :roll: :D
2. Könyvtárban voltam az elején, úgyhogy szerepleni sem láttalak. Ez még nagyobb gáz :oops:
Szóval, bocs, de még egyszer GRATULA! Nagyon helyes, hogy a filmes szöveggel indultál! Én azon filóztam, vajon mondhatnék-e tünde nyelven verset, ha már úgyis idegen nyelvi nap volt :) Na, majd jövőre eléneklem a May it be-t 8)
A kiscsajjal ne törődj. Van ilyen. Bölcs jó anyám tanácsa (egyébként mindenre ezt mondja): Ne foglalkozz vele. :wink: Különben láttam egy hatodikos kislányt, akinek spéci Gandalfos pólója volt! Rögtön beindultam, és lángvörös fejjel magyaráztam a barátnőimnek, hogy ha a közelébe jutok, letépem róla :twisted: 8)

Míriel: klassz kis álom! :D Te legalább álmodsz Orlival...Nem baj, ha semmit sem tudsz kinyögni, legalább Rád mosolygott az istenadta :P Én meg a múltkori álmomban csak álltam...álltam...és álltam...és bámultam sóvárogva egy Orlando-posztert :wink: :D

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53176 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
nehogymár Haldír csinos legyen.... ufff.....
nekem spec naon nem jön be.. az a háttér naon durva.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53175 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nem is!!! Haldír tök csinos! :) (Persze Legolasnak a nyomába se ér, de akkor is..!)

OFF:Rayan, megkaptad a mailem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53162 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
www.dustfrog.com/~mbass/www.tolk ... e1_8x6.jpg
Hiperszuper háttérkép!!

www.dustfrog.com/~mbass/www.tolk ... li_8x6.jpg
Örök kis kedvencem, Gimlici :D Majdnem azt mondanám, hogy ez a háttérkép üti a Legolas-képeket, de akkor széttépnétek 8) Pedig télleg gyönyörű!

www.dustfrog.com/~mbass/www.tolk ... ir_8x6.jpg
Ez inkább a humor topicba való, de mivel tündékkel kapcsolatos, legyen...
Hehehe, Haldír! :twisted: Szétröhögtem magam rajta :lol: Egyszerűen röhejes... 8)

www.dustfrog.com/~mbass/www.tolk ... tr_8x6.jpg
Klassz logós kép-vörösben. (Vigyázat! Nézegetni raktam be, nem háttérnek! Bármilyen dekoratív is.. A vörös hosszú távon rossz hatással van az idegekre! Komolyan! :roll: )

www.dustfrog.com/~mbass/www.tolk ... k3_8x6.jpg
A megnyugtató fekete-fehér :) Haldír mellett még Szarumán meg az az orc is Mister Universe-nek tűnik...

www.dustfrog.com/~mbass/www.tolk ... l4_8x6.jpg
Végül egy csodaszép Tolkien-logó.

Forrás: www.tolkien-movies.com/images/wallpaper.php
Itt különböző méretekben tölthetitek le ezeket a képeket.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53126 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic
Magyar Orli oldalról irtál nekem
Mi lett vele


giraf.elte.hu/~orlando-bloom címre költözött.

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53096 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ha már ének, akkor azt a részt hátha beleteszik, amikor egyszer
alszanak a hajszán, és Aragorn meg Gimli amikor csak fölébred,
Legolast hallja énekelni. Meg amikor Arodnak énekel, hogy
átmenjen a holtak ösvényének kapuján.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53073 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Százezer üdvözlet!

Fereste: GRATULÁLOK! a beszólás miatt ne bánkódj, elég rágódnivalót adtál neki így is :wink:

Ez most OFF, de képzeljétek, rémálmom volt:
Orli úgy döntött, meglátogat minket, fórumosokat, és beszélget velünk, ahol olyan kérdést teszünk fel neki, amit akarunk. Hol van itt rémálom?
El is helyezkedtünk, párnákkal egy nagy kört alkottunk a földön, és belefogtunk. 3 órán át tartott, és én egy normális kérdést se tudtam kinyögni, nagyon ciki volt, Orli meg csak mosolygott... :cry:
Ez - úgy vélem - arra figyelmeztet, frissítsek az angol nyelvtudásomon :?
pussz: Míriel

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53070 Írta: Arwen_Girl
Arwen_Girl válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Vic :!: :!: :!: :!:
Magyar Orli oldalról irtál nekem :!: :!:
Mi lett vele :?: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53055 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
hódica: Úgy néz ki, lesz, ugyanis a trailerben Théoden szaval, miközben ráadják a páncélt... reménykedjünk!

ÉSzAH: köszi az infot!
Érdekessége mellett még fel is használható játékhoz! :wink:
De nem hinném, hogy bármivel közelebb vinne minket Tolkien elképzeléseihez...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53051 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Behalok!! Ki az, aki magyar újságot szkennel fel a Bloomin' Marvellous fórumára?


Attól tartok, ez én voltam.. :)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53031 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nekem egy nagy szívfájdalmam van a filmmel kapcsolatban.
Egy ének sem hangzott el! :cry:
Pedig szerintem iszonyú jó lenne ha Lego tündéül énekelne nekünk egy kicsit! :)
Lesz a TTT-ben ének?De jó lenne...
Bocsi, hogy így egy kicsit elszakadtam az eredet témától de én nem tudok úgy fogalmazni mint ti, és félek, nem értenétek mit is akarok kinyögni :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53024 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
uff Rayan, neked aztán van képzelőtehetséged!:)

OFF: el kell mesélnem nektek egy történetet, ami velem esett meg a mai napon. az iskolánkban szerveztek idegen nyelvi napokat, és hát volt angol próza- és versmondó verseny. én is indultam, méghozzá Galadriel nyitószövegével a filmből... van egy mocskos osztálytársam, aki divatGYUs, épp ezért ki nem állhatom (legszívesebb kitépném a hosszú szőke haját, hogy szenvedjen, s kínok kínát élné meg, mielőtt megadnám neki a kegyelmet, és átvezetném a halálba.. :) ). naszóval, és ő is GYU szöveggel akart indulni, de a könyvből... (megjegyzem, kevés hiányzott hogy ne essek neki.. végül feltűnően elhagytam a termet, mikor erről beszélt). az angoltanára viszont azt javasolta, hogy inkább ne ezt a szöveget mondja, mert túl nehéz ez neki.. erre kijelentette, hogy ő mást nem tanul meg, úgyhogy el sem indult a versenyen. a versenyt végül én nyertem, és a gálán át is vettem az oklevelet, mire a drága odajött és megkérdezte meik részletét mondtam a GYUnak. én meg mondtam, hogy a filmből Gal szövegét. erre primitív módon hozzámvágta , hogy "ya, úgy könnyű" , de azt már bezzeg nem várta meg, hogy én is vmi élccel visszavágjak neki, mert elhúzott a rákba....


naonnaonnaon sorry ezért, de ki kellett adnom magamból... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53019 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Vic, köszönjük, köszönjük a képeket! Nagyon-nagyon édesek! :D
Szerintem ez a legcukibb, nézzétek, ahogy a belelkesült Legolas vonszolja maga után Gimlit! :oops: :mrgreen: Nagyon jó!

www.rx.sakura.ne.jp/~pyonn/9/pa/i-fellow01.htm

Észi: Neked pedig azt köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt a klassz anyagot! Ha nem szó szerinti fordítás is, de remek alap a megértéshez. És ha nem is igaz, legalább megerősítette az elképzelésem a *zavarodott lelkű* tündékkel kapcsolatban. Ötletet, azt adott :wink:

OFF: Vic: nézd meg a privátot, légyszíves!

ON: Eszembe jutott még valami a Legolas-dalokkal kapcsolatban. Nem tudom, ismeritek-é Kodály Székelyfonóját, de arról is ő jut eszembe :) Valahogy...a hangulata miatt. A magyar népzenének van egy olyan sajátos vonása, hogy az ember -átélve a dallam varázsát- számára csupa szép és megnyugtató dolgot társít hozzá; magyarul mikor meghallod, számodra kedves dolgok jutnak róla eszedbe. A Galántai táncok pedig varázslatosan szép...Aki ismeri, tudja, hogy árad belőle a tiszta szenvedély...(A dallamhoz folyton az a kép villan be, mikor egy gyönyörű, meleg éjszakán, holdfény, és lobogó tűz mellett folyik a mulatozás és a tánc, mindenki boldog, és Legolas elbűvölve nézi a szerelmesét, ruhája suhogását, lágyan hullámzó haját és ragyogó nevetését, miközben arcát a tűz fénye aranyozza be.., és mindezt lassítva...Csodálatos jelenet, nekem elhihetitek!)

*sóhaj

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52976 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Talán érdekel titeket miként vélekedik erről az AD&D, The Complete Book of Elves c. kiegészítő kötete (nem szó szerinti fordítás!):

A tündék gyermekek maradnak kb. 65-75 éves korokig. Eddig a korig lassan és folyamatosan növekednek amíg elérik a 4 lábnyi magasságot. Az életük ezen szakaszában tanulják meg, mit is jelent tündének lenni. Alapszinten megtanulnak íjjal bánni és kardot forgatni.
Kb. 75 éves koruk körül a tündék belépnek a serdülő korba. A nők és a férfiak közel egyazon időben érik el az érettséget, a nemek között ezen a téren nincs különbség. A növekedésük tovább folytatódik, általában kb. 5 láb magasságig, de egyes esetekben ennél magasabbra is nőhetnek. A serdülő kor végén válik a tünde társadalmilag is felnőtté és a tündetársadalom teljesértékű tagjává, amikor a felnőttséggel járó minden felelősség részévé válik az életüknek. Serdülő korukban tanítják meg őket az idősebbek, hogy miként őrizhetik meg az örömöt az életükben anélkül, hogy belefásulnának. Azok a tündék, akik nincsenek ilyen módon felkészülve az előttük álló évszázadokra (évezredekre), könnyen belerokkanhatnak azok súlyába. Az ilyen tündék gyakran tragikus véget érnek, ha a sorsuk úgy hozza, hogy kénytelenek évszázadokig élni. Ennek tipikus példáját mutatják azok a tündék, akik ilyen vagy olyan okból emberi társadalomban nőttek fel. Az ilyen tündék nem hagyják, hogy az évek szépen keresztülsuhanjanak rajtuk, ehelyett igyekeznek annyi mindent besűríteni az életükben, amennyit csak lehet - ahogy azt az emberektől látják. Az ilyen tündék nem tanulják meg a nyugalom és szemlélődés igazi értékét és gyakran megőrülnek, vagy saját életükre törnek. Ez persze nem feltétlenül igaz minden, nem tünde-társadalomban felnőtt tündére. A legtöbbjük különös érzékkel érez rá arra, hogy milyen úton kell járnia, így élvezni tudják az életüket.

Megjegyzést nem fűznék hozzá. Ez is csak egy elképzelés a sok közül.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.696 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére