Szilmarilok

Több
19 éve 3 hónapja #260900 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta: Olyan fontos volt Eärendil származása?

Ha már kiskaput csinál valaki jobb tutira menni ;)
A "tündésítés" lehet egyszerűen bónusz, vagy csak biztosítani akarták Eärendil partraszállásának jogszerűségét. (A féltündék kérdése ekkor még nem volt napirenden.)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260893 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Olyan fontos volt Eärendil származása?
Úgy értem szvsz bőven elég volt, hogy mind a tündék, mind az emberek képviselőjeként jelent meg a Valák előtt, miért volt ezek után szükséges Tuor "tündésítése"

(Na végre, valami értelmes vitatéma! :itscool:)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260892 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta:

Ulmo írta:

Felagund írta: Maeglin megölése miért olyan nagy hőstett???


Végülis csak egy nyomoronc tünde, az egyik legjobb kovács fia, aki baromira értett a fegyverekhez, a vashoz. Tényleg kinderspiel egy ilyen egyént levágni :roll: Mellesleg így mentette meg Idrilt és Eärendilt.


Kovácsolni, OK...
De hogy nagy harcos lett volna, arról nemigen szól a fáma... Csak a hegyek mélyén kutakodott, ez kb minden idejét elfoglalta...


Maeglin olyan piti módon hal meg... :cry: Ha legalább magától ugrana le, de így... hová lett a dolog végzetszerűsége?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260886 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Túrin hőstettei érdekes kérdéskört képeznek, de Valinori gyógyüdülés biztosan nem jár értük. Beren vitathatatlanul nagyobb tetteket vitt végbe Tournál, de végül a jutalma is nagyobb lett (még ha Berenné őnagyságának is kellett közbenjárni érte).

Nagyon érdekes kérdés, hogy Tuor valóban érdemei elismeréseként került e arra a polcra ahová végülis jutott. Ulmo fogalmazta meg talán a lényegét: „Tuor lényegében előkészítette a terepet a fiának, Eärendilnek”. Lehet, hogy Tour ugyan úgy a valák „bábjaként” cselekszik, ahogy Túrin cselekszik Melkor akarata szerint. A valák egyszerűen csak egy kiskaput készítenek elő, hogy Eärendil kérésére beavatkozhassanak középföldén. Ahogyan Wotan is támogatni akarta Siegmundot, hogy a kimondott szava és ígérete ellenére fordíthasson az eseményeken.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260866 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta:

Felagund írta: Maeglin megölése miért olyan nagy hőstett???


Végülis csak egy nyomoronc tünde, az egyik legjobb kovács fia, aki baromira értett a fegyverekhez, a vashoz. Tényleg kinderspiel egy ilyen egyént levágni :roll: Mellesleg így mentette meg Idrilt és Eärendilt.


Kovácsolni, OK...
De hogy nagy harcos lett volna, arról nemigen szól a fáma... Csak a hegyek mélyén kutakodott, ez kb minden idejét elfoglalta...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260865 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta: Maeglin megölése miért olyan nagy hőstett???


Végülis csak egy nyomoronc tünde, az egyik legjobb kovács fia, aki baromira értett a fegyverekhez, a vashoz. Tényleg kinderspiel egy ilyen egyént levágni :roll: Mellesleg így mentette meg Idrilt és Eärendilt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260861 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Maeglin megölése miért olyan nagy hőstett???

Amúgy nem mondom, hogy nem tett jó dolgokat, de pl mind Túrin, mind Beren, de még Barahir is szvsz sokkal nagyobb hőstetteket vittek végbe...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260845 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta:

Niph/Elentári írta: Nekem Tuor története tetszett a legjobban. Azért mert egyrészt valahogy boldogabb, megleli Gondolint, Feleségül verszi Idrilt, meg egyebek.Igaz hogy Gondolin elpusztul, de ők megmenekülnek és végül elhajózik Idrillel Valinorba...Azért ez valamennyire Happy End-es??? Nem????? :?:


Furamód én pont ezért nem szerettem Tuor történetét. Valahogy mindig úgy éreztem, hogy érdemtelenül került ilyen magas polcra. Mert végülis mit csinált? Semmi különöset! Ulmo kiválasztotta, hogy miért azt csak ő tudja, aztán elment Gondolinba, ott prédikált egy kicsit, aztán elvette Idrilt, majd Gondolin ostroma után elhúzott Valinorba. Jó, tudom, hogy hősiesen harcolt az ostromnál, de ezt mások is megtették. Szóval ezért érzem érdemtelennek...
De ez csak magánvélemény...


Tuor lényegében előkészítette a terepet a fiának, Eärendilnek, ebben áll az ő szerepe. Természetesen a hőstetteit (pl Maeglin megölését) nem lehet kétségbe vonni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260835 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Niph/Elentári írta: Nekem Tuor története tetszett a legjobban. Azért mert egyrészt valahogy boldogabb, megleli Gondolint, Feleségül verszi Idrilt, meg egyebek.Igaz hogy Gondolin elpusztul, de ők megmenekülnek és végül elhajózik Idrillel Valinorba...Azért ez valamennyire Happy End-es??? Nem????? :?:


Furamód én pont ezért nem szerettem Tuor történetét. Valahogy mindig úgy éreztem, hogy érdemtelenül került ilyen magas polcra. Mert végülis mit csinált? Semmi különöset! Ulmo kiválasztotta, hogy miért azt csak ő tudja, aztán elment Gondolinba, ott prédikált egy kicsit, aztán elvette Idrilt, majd Gondolin ostroma után elhúzott Valinorba. Jó, tudom, hogy hősiesen harcolt az ostromnál, de ezt mások is megtették. Szóval ezért érzem érdemtelennek...
De ez csak magánvélemény...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260692 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mär ne haragudjatok de rolam van szo? :D

Amugy en sem birom Turint. Olyannyira nem hogy le is szurtam (:
:twisted:

Viszont a Turin Turambar a kedvencem törtenetem. Es nem a kard tehet rola (vagyis en) hogy igy alakult, mert mielött megvolt Turinnak a kard mär azelött is törtentek vele balszerencses dolgok...

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260649 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: magam részéről Turint nagyon nem kedvelem

Csatlakozom!!! Tudom, hogy ez a sorsa, meg minden, de azért Beleget nagyon-nagyon sajnálom! :(


Vaklahogy én se kedvelem annyira Túrint....olyan önfejű éa tényleg kissé hasonlít valamennyire Feanorra természetébaen...

Nekem Tuor története tetszett a legjobban. Azért mert egyrészt valahogy boldogabb, megleli Gondolint, Feleségül verszi Idrilt, meg egyebek.Igaz hogy Gondolin elpusztul, de ők megmenekülnek és végül elhajózik Idrillel Valinorba...Azért ez valamennyire Happy End-es??? Nem????? :?:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260640 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Jól emlékszel, igen. Minden vasat kettészelt az a kard, a párja nála maradt (amíg a fia, Maeglin el nem lopta tőle). Melian is azt mondta róla: sötét a kard, a kovács gonosz szíve lakik benne - vagy fordítva, de az tökmindegy).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260632 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Talán nem is a kard hibás hanem a készítője! Jól emlékszem, ugye, hogy Eol csinálta, valami meteoritból? :roll:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260560 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta: Szerintem a kard nem gonosz, vagy legalábbis NEM a kard miatt teszi Turin, amit tesz.

Hogy Hurin családja meg van átkozva, az igaz, de Turin valahol önmagában is hordja a végzetét. Níniel az, akin igazán látszik, hogy el van átkozva, míg Turinnak eleve a természete olyan, hogy keresi a bajt és a forrófejűsége okozza a tragédiát - valahogy úgy, mint Feanornál.


De a kardnak kihatása van Túrin lelkiállapotára. No, persze ez nem bizti h így van, de én úgy képzelem, h vmi olyasmit tesz az emberrel, mint a Gyűrű, csak SOKKAL gyengébben. Mert ha a kard gonoszságának nincs hatása, akkor miért intették volna Túrint tőle?

Aról h forrófejű, arról nem tehet. Tudom, h lehet azt szabályozni, elfolytani, de ahhoz emberfeletti erő kell. Az ember nem tagadhatja meg önmagát egész életén keresztül. Nem ő keresi a bajt, a baj talál mindíg rá. A baj keresi őt. A baj mindíg keres valakit, akire rászállhat, de mindíg Túrin az elő akibe belebotlik.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260557 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nóli írta: Én ahhoz csatlakozom, h a kedvencem Turin Turambar története.
Nekem nagyon sokszor volt az az érzésem vele kapcsolatban, h csak megtrténnek vele az események. Turin jószándékú, de egy gonosz kardot forgat, de a családja meg van átkozva, az élete egy katasztrofális tragédia... Számomra nagyon megrendítő volt olvasni. NAGYON szeretem.


Szerintem a kard nem gonosz, vagy legalábbis NEM a kard miatt teszi Turin, amit tesz.

Hogy Hurin családja meg van átkozva, az igaz, de Turin valahol önmagában is hordja a végzetét. Níniel az, akin igazán látszik, hogy el van átkozva, míg Turinnak eleve a természete olyan, hogy keresi a bajt és a forrófejűsége okozza a tragédiát - valahogy úgy, mint Feanornál.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260554 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én ahhoz csatlakozom, h a kedvencem Turin Turambar története.
Nekem nagyon sokszor volt az az érzésem vele kapcsolatban, h csak megtrténnek vele az események. Turin jószándékú, de egy gonosz kardot forgat, de a családja meg van átkozva, az élete egy katasztrofális tragédia... Számomra nagyon megrendítő volt olvasni. NAGYON szeretem.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260533 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Beleg írta: Biztos neked is van olyan rész, fejezet ami nem annyira tetszik, mint a többi. 8O

Naná, hogy van. ;) A Beleriand királyságai című. Földrajzból sose voltam jó... ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260331 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Angwen írta:

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: magam részéről Turint nagyon nem kedvelem

Csatlakozom!!! Tudom, hogy ez a sorsa, meg minden, de azért Beleget nagyon-nagyon sajnálom! :(

Hidd el, ő is! ;) (Látod, máris van egy közös pontotok! ;) )

Viccet félretéveBeleg meggyilkolásában spec. pont elég kevés szerepe volt Túrinnak, bármilyen furán hangzik. Nem volt benne bűnösebb, mint a kard, amit forgatott. Sok helyen megkérdőjelezhetőek Túrin cselekedetei (én leginkább Brandir meggyilkolását tartottam csúnyának), de ebben én igazán nem látom, hol lenne Túrin a hibás.

Természetesen igazad volt, én se ilyen alapon ítélem meg Túrint. De ennek ellenére valahogy nem szimpi. Ez akkor dőlt el mikor először olvastam. Akkor nem találtam olyan jónak (már nagyon el akartam jutni a Gondolin bukásához), és most már hiába olvasom el, bennem van, hogy "ez az a rész amelyiket túl kell élni". :cry:
Szerintem minden könyvben van ilyen rész, még ha a legjobb is (mármint a könyv). Ez mindenkinek más és más attól függően hogy mit szeret, miért rajong. Biztos neked is van olyan rész, fejezet ami nem annyira tetszik, mint a többi. 8O
Hogy most nálam ez a rész éppen a Túrin Turambar címú fejezet... Ez van, így jártam. :oops:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260285 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Beleg írta:

Phaedra/Namarie írta: magam részéről Turint nagyon nem kedvelem

Csatlakozom!!! Tudom, hogy ez a sorsa, meg minden, de azért Beleget nagyon-nagyon sajnálom! :(

Hidd el, ő is! ;) (Látod, máris van egy közös pontotok! ;) )

Viccet félretéveBeleg meggyilkolásában spec. pont elég kevés szerepe volt Túrinnak, bármilyen furán hangzik. Nem volt benne bűnösebb, mint a kard, amit forgatott. Sok helyen megkérdőjelezhetőek Túrin cselekedetei (én leginkább Brandir meggyilkolását tartottam csúnyának), de ebben én igazán nem látom, hol lenne Túrin a hibás.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260093 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta: magam részéről Turint nagyon nem kedvelem

Csatlakozom!!! Tudom, hogy ez a sorsa, meg minden, de azért Beleget nagyon-nagyon sajnálom! :(

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259830 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta:

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Szerintem a Profeszor egyik egszebb története Húrin és Turin meséje.
:crying: :bawling:


Hm... és talán a legkidolgozotabb az összes többi Szilmarilos történet közül..


Talán mert erős ...khm... irodalmi előzményei vannak? ;)


öhm... csíra vagyok, de melyik is? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259822 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Angwen írta:

Ulmo írta: Na ja... azért pl Húrinnak nehéz lehetett feldolgozni, hogy élő egyenesben végignézte a családja tragédiáját. Ennek ellenére még bejárta fél Beleriandot, összeszedte a Nauglamírt, lehordta Thingolt a saját csarnokában, eltemette a fiát, és csak utána ment el a Tengerhez.

Hm. Azért ez szó szerint nem igaz: a fiát nem ő temette el, hanem Mablungék (ha jól tudom, ezért van a sírfelirata doriathi dialektusban). ;)


OK, ott a pont, elfelejtettem :oops:

Angwen írta: Túrin... Érdekelne, hogy miért nem volt számodra szimpatikus, Namarie. Nekem az egyik kedvencem a maga tragikus, megpecsételt sorsával. És érdekes kontrasztot alkot kedves unokatestvérével, Tuorral, főként, hogy pont egymás után következik a történetük. A sötét hajú és szőke, a kétségbeesett és a bizakodó, az átkozott és a kiválasztott...


A kontraszt valóban érdekes, pláne a közeli rokonság miatt. Ennyit jelent Morgoth hatalma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259816 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta: Na ja... azért pl Húrinnak nehéz lehetett feldolgozni, hogy élő egyenesben végignézte a családja tragédiáját. Ennek ellenére még bejárta fél Beleriandot, összeszedte a Nauglamírt, lehordta Thingolt a saját csarnokában, eltemette a fiát, és csak utána ment el a Tengerhez.

Hm. Azért ez szó szerint nem igaz: a fiát nem ő temette el, hanem Mablungék (ha jól tudom, ezért van a sírfelirata doriathi dialektusban). ;)

Túrin... Érdekelne, hogy miért nem volt számodra szimpatikus, Namarie. Nekem az egyik kedvencem a maga tragikus, megpecsételt sorsával. És érdekes kontrasztot alkot kedves unokatestvérével, Tuorral, főként, hogy pont egymás után következik a történetük. A sötét hajú és szőke, a kétségbeesett és a bizakodó, az átkozott és a kiválasztott...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259746 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lagoril/Niéla írta: Khm... IRODALMI vonatkozások? Talán inkább... finn... nemzeti eposzi? :twisted:


Az is irodalom ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259745 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szegény Húrin... de azért nem hódolt be! Ami fontos!

Khm... IRODALMI vonatkozások? Talán inkább... finn... nemzeti eposzi? :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259673 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta:
Ulmo: Hurin szvsz nem őrült meg. magam részéről Turint nagyon nem kedvelem, de minden tiszteletem Hurinért. Különösen nagy erő kellett ahho, hogy ne kérjen halált sem se a maga, sem senki számára.


Igen, ehhez tényleg nagy lelkierő kellett. De én úgy érzem, végül felőrölte az a kb 28 év. Morgoth szemén kereszül látni a világot nem túl egészséges dolog, pláne ennyi időn keresztül.
Gondold el, miylen érzés lehet, hogy akiket korábban szerettél, azok menekülnek előled, mert onnan, attól jössz, akit gyűlölnek. A szolgái pedig úgy kísérnek, mintha a vezetőjük lennél. A saját néped ellened fordul. A családod a szemed láttára kihal. Akik védték a csaláldodat, azokat is gonosznak látod, majd rá kell döbbenned, hogy félrevezettek A feleséged a karodban hal meg. Ki lehet bírni ezt ép ésszel? Ő sem véletlenül ment végül a tenger partjára...

Phaedra/Namarie írta: A Thingolla folytaott beszélgetésénél én melian szerepére figyeltem fel. melian nem sokat szól, de annál többet mond ell: tökéletesen megért Hurint- és Hurin emiatt döbben rá arra, hogy eddig Melkor szemével látott.


Melian maia lévén érezhette Morgoth jelenlétét Húrin elméjében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259619 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lagoril/Niéla írta: Szerintem térjünk vissza a Szilhez, mielőtt kedvenc valánk mérges lesz...

Mit nem tárgyaltunk még ki a sztoriban?

(Ja, amúgy vki írt a halálesetekről a Profnál, és kifelejtette az öngyilkosoknál Nienort...)


Én követtem el eme fegyvertényt, és köszönöm a figyelmezetést.

Ulmo: Hurin szvsz nem őrült meg. magam részéről Turint nagyon nem kedvelem, de minden tiszteletem Hurinért. Különösen nagy erő kellett ahho, hogy ne kérjen halált sem se a maga, sem senki számára.

A Thingolla folytaott beszélgetésénél én melian szerepére figyeltem fel. melian nem sokat szól, de annál többet mond ell: tökéletesen megért Hurint- és Hurin emiatt döbben rá arra, hogy eddig Melkor szemével látott.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259614 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gandalf írta: Hát, A Gyűrű keresése azért árnyalja a dolgot. :wink:

A Gyűrű Keresése több kérdést vet fel mint amennyit megválaszol. Minden történethez van legalább 2-3 változat, vagy előzmény, vagy variáció, vagy mittomén... Viszont éppen ezért érdekes könyv. :roll:
Húrin helyében én tuti megőrülök. Asszem 28 vagy hány évig csak ülni és nézni a pusztuló családom... Inkább kihagynám! :?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259585 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259584 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta:

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Szerintem a Profeszor egyik egszebb története Húrin és Turin meséje.
:crying: :bawling:


Hm... és talán a legkidolgozotabb az összes többi Szilmarilos történet közül..


Talán mert erős ...khm... irodalmi előzményei vannak? ;)


:?: :?: Szerintem minden szempontból ez a legjobban képet a dó történet és mondhatni majdnem Teljes........./[size=9:2y6b7rpz]Vagy nem/ :?: :?: [/size]

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.658 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére