Nyelvek és írások

Több
18 éve 8 hónapja #281673 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem tudnátok nekem egy webcimet megadni, ahonnan le lehetne húzni egy törp szótárat? Vagy inkább.... van olyan egyáltalán? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281655 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cereb mellon, jössz-e holnap LEp-re? Jó lenne, ha belekötnél az előadásomba :) Tudod, több szem többet lát alapon :D (12-től leszek)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281651 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Cerebrum írta:

amanibhavam írta: eldaryon.tolkien.hu/article.php?sid=144&mode=&order=0


A fene vinné el, akkor most nincs rendes felsőfokunk. :?


De mekkora nyelvészeti malőrtől szabadultunk meg... igazi Elvish leiterjakab lapult köreinkben.


Különben is, ha az Editorial Team méltóztatna kiadni azt az összehasonlításról szóló esszét, amit Bill Welden emlegetett a negációról szóló dolgozatában, akkor talán többet tudnánk (vagy még kevesebbet, de ennyi rizikó belefér...)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281650 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alcar, holnap kinnt leszek, megkereshetlek?
Ja és mit fogunk venni 2től 4ig?

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281649 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta:

amanibhavam írta: eldaryon.tolkien.hu/article.php?sid=144&mode=&order=0


A fene vinné el, akkor most nincs rendes felsőfokunk. :?


De mekkora nyelvészeti malőrtől szabadultunk meg... igazi Elvish leiterjakab lapult köreinkben.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281647 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: eldaryon.tolkien.hu/article.php?sid=144&mode=&order=0


A fene vinné el, akkor most nincs rendes felsőfokunk. :?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281561 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: eldaryon.tolkien.hu/article.php?sid=144&mode=&order=0


Ó igen! :) Végre valami konkrétum a témában!

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281551 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281221 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Merin len alassea vinya coranar!

Tovább frissítettem a Q-M nagyszótárat, jelenleg az L betűig készen van, innen letölthető:

eldaryon.tolkien.hu/files/QM-nagysz ótár-updated-ver1

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281113 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aníron idhrinn eden veren an ilphen!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280831 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Urakil Nakryd írta: //to Alcarcalimo - Az első címet már látogattam, de ami érdekelt volna az már nincs fent. :(
Csak a halott link jelöli, hogy egykor megtalálható volt a Sindarian szótár.


Meldonya...
eldaryon.tolkien.hu/download.php ... load&cid=1

Tessék, itt egy pontos link fentebb... itt találhatsz bőven...

www.uib.no/People/hnohf/quen-eng.rtf

Ez meg HKF szótárának legújabb, friss verziója... a fent említett ardalambion oldalon van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280827 Írta: Urakil Nakryd
Urakil Nakryd válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
//to Alcarcalimo - Az első címet már látogattam, de ami érdekelt volna az már nincs fent. :(
Csak a halott link jelöli, hogy egykor megtalálható volt a Sindarian szótár.

//to amanibhavam - Igen tudom, hogy fel vannak sorolva, s ezeket át is néztem. Csak utána írtam ide. ;)

//to Cerebrum - Köszönöm a linket. Ez bejött, ajánlom mindenkinek. :D

"A tudáshoz vezető első lépés annak felismerése, hogy tudatlanok vagyunk."

Marcus Tullius Cicero

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280801 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Annedun írta: tök yoo!!! :P
köszike az összes honlapot, bár nem én kértem, de jó lesz nekem is...
jól jön sztem mindenkinek, aki még nem tud ilyen honlapokról:)


Ehhez képest a topik tetején fel vannak sorolva a fontosabb linkek, csak nézni kell.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280788 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
tök yoo!!! :P
köszike az összes honlapot, bár nem én kértem, de jó lesz nekem is...
jól jön sztem mindenkinek, aki még nem tud ilyen honlapokról:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280758 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sindarin-magyar szótárat pedig itt: :wink:

parf-en-ereglass.uw.hu

(Mivel olyan is létezik, hogy szókereső, magyar-sindarin szótárként is működik... :P )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280689 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Magyar-Tünde szószedetet nem találsz, magyar-quenya, illetve sindarin található:)
eldaryon.tolkien.hu/
itt a letöltések/szótárak rovatban találsz többet is (magyar)
itt pedig megtalálod HKF remek szószedetét (angol)
www.uib.no/People/hnohf/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280688 Írta: Urakil Nakryd
Urakil Nakryd válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tud valaki Magyar - Tünde szószedetet, szótárat?
A neten eddig csak német szószedetet és halott linkek tucatjait találtam.
Segítségeteket előre is köszönöm. Ha van Angol - Tünde, az is jó.

"A tudáshoz vezető első lépés annak felismerése, hogy tudatlanok vagyunk."

Marcus Tullius Cicero

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #280520 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Orhirion veren an ilphen!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280090 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Randír írta: Van vkinek tengwár betűkészlete?
Napok óta ezen dolgozom de nem sok sikerrel.


eldaryon.tolkien.hu - letöltések - fontok

avagy: gugli - tengwar fonts (kb. 3-8 másodperc, függően a neted gyorsaságától)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280084 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Van vkinek tengwár betűkészlete?
Napok óta ezen dolgozom de nem sok sikerrel.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279979 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

magister írta: Ja,és még egy kérdés. ezek akkor melyik oldalon találhatók meg?


gugli. bár nem hiszem, hogy rajta lennének valamilyen honlapon. ha igen, akkor a küldő kissé fantáziátlan (bocs).

Felekundu, mea culpa, nem voltam én már beszámiitható állapotban (dögöljön meg a gép, nincs hosszú i-m már megint)


Sztem a sindarin nyelvű változatokra gondolt... :) Kedves magister, ez esetben klikk ide.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279977 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

magister írta: Ja,és még egy kérdés. ezek akkor melyik oldalon találhatók meg?


gugli. bár nem hiszem, hogy rajta lennének valamilyen honlapon. ha igen, akkor a küldő kissé fantáziátlan (bocs).

Felekundu, mea culpa, nem voltam én már beszámiitható állapotban (dögöljön meg a gép, nincs hosszú i-m már megint)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279972 Írta: magister
magister válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja,és még egy kérdés. ezek akkor melyik oldalon találhatók meg?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279965 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta:

Felagund írta: Cereb: én 'ned'-et használtam volna, de ez persze függ attól, hogy mit akartál kifejezni :)


Porba írod a szót, nem porban, nemdebár? :) A ned meg amúgy is inkább időben '-ban, -ben' (vö. nelchaenen ned Echuir), bár ki tudja (ti. neledh-)?

Az eredeti szöveg amúgy így hangzik: "Ha porba írunk valamit, elfújja a szél, de ha a szívünkbe véssük, örökké él. Én a szívembe véstem egy szót s egy nevet! A szó: Szeretlek! A név: a te neved!"


Egy falvédőn egész jól mutatna, bár munkás lenne ráhímezni... :-P


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279963 Írta: magister
magister válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm a válaszokat! Igen,smsben kaptam, aztán emailben is :) Ez amugy melyik tünde nyelv? Ja, és smsben az

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279960 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta: Cereb: én 'ned'-et használtam volna, de ez persze függ attól, hogy mit akartál kifejezni :)


Porba írod a szót, nem porban, nemdebár? :) A ned meg amúgy is inkább időben '-ban, -ben' (vö. nelchaenen ned Echuir), bár ki tudja (ti. neledh-)?

Az eredeti szöveg amúgy így hangzik: "Ha porba írunk valamit, elfújja a szél, de ha a szívünkbe véssük, örökké él. Én a szívembe véstem egy szót s egy nevet! A szó: Szeretlek! A név: a te neved!"

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279954 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szerinted ez :arrow: :mrgreen: mit jelent? ;)

Cereb: én 'ned'-et használtam volna, de ez persze függ attól, hogy mit akartál kifejezni :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279939 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

Ninniach írta:

Felagund írta: Elég naiv, de nem rossz (a na-k érdekes használatától eltekintve)


És az _ae_ használatáról mi a véleményed? ;)


Hát RD használja unattestednek... :D


Ae Adar nín i vi Menel? :mrgreen:


Felekundu, most nem tudom eldönteni, hogy vegyelek-e komolyan, vagy sem :) Az 'Ae Adar' kb. olyan, mint az én 'ai'-om az 'oh yeah'-ra, azaz, 'O, Father, thou who art in Heaven' (ez csak adalék a nem-tudóknak :P )

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279895 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

magister írta: Sziasztok!

Meg tuná valaki mondani hogy mit jelent ez a tünde nyelvű szövegecske?Ae teitham beth na lith, vi s


“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279889 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

magister írta: Sziasztok!

Meg tuná valaki mondani hogy mit jelent ez a tünde nyelvű szövegecske?Ae teitham beth na lith, vi s



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.383 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére