Kérdések

Több
20 éve 3 hónapja #197897 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Gilloth, szvsz Esgal pusztán arra célzott, hogy létezik Szilmarilok c. topic is... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 3 hónapja #197872 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Kérdések
:( köszönöm, igazad van, figyelmetlen voltam, nem gondoltam át, h ezek a Szilmarillok világáról is szólnak :oops: :oops:
Ciki :oops: :oops: :oops: :oops:
Mégegyszer köszi és bocsi
gil

PS: mint vérbeli hobbit már el is kezdtem...a tündékről szóló topikot olvasni :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197562 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Kérdések
Szvsz nézd végig a Középfölde c. topikok címeit, elég beszédesek... :wink:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 3 hónapja #197558 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Nam t'om jó helyen járok-e, :? de az a cím:kérdések...

:?: Azt szeretném kérdezni, h van-e külön topik a Szilmarilok c könyvről, vagyis annak világáról, eseményeiről?
Ha hülyeséget kéredeztem, v már 5x kérdezte más, v OFF voltam, akkor bocs. :oops:

Előre is köszi, hantale :)

gilloth

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196768 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések
Talán mert Gundabad hegyét már időtlen idők óta elfoglalták az orkok, míg Mória még hosszú ideig ellenállt (amíg az a kellemetlen afférjuk nem támadt a pincelakóval... :) )
Viszont Mória erőforrásai, méretei messze nagyobbak voltak, mint Gundabadé, ezért hamar elszapaorodtak az orkok, és az eltelt századok alatt bizony akár meg is haladhatta a számuk a gundabadiakét.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196700 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Még egy apró kötekedés: :wink:
Ha Mória a legnagyobb ork-tanya, akkor miért Gundabad a székvárosuk? :roll: (Gundabadban ki volt a fejes?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196697 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Tehát mégiscsak a bosszú vezette őket, de miért Bolg zászlaja alá, aki csak egy volt a klánveeztők közül, s miért érintett más klánokat a Nagy Ork halála?


Bolg a móriai orkok vezére volt. Valahogy az az érzésem, Mória lehetett a legnagyobb ork-település, és ennek a vezére elég fontos személyiség. A Nagy Ork halála pedig talán ürügy lehetett, hogy revansot vegyenek az ork-törp háborúban elszenvedett vereségért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196676 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez azért érdekes, mert a könyv szerint "A Ködös Hegyek Nagy Manójának eleste óta a manók gyűlölete a törpékkel szemben őrjöngéssé fajult. Városaik, településeik és erősségeik között hírnökök cikáztak ide s tova, mert elhatározott sándékuk volt, hogy elnyerik az Észak feletti uralmat. Híreiket titkos utakon szerezték, és az egész hegyvidéket betöltötte a fegyverkezés és készülődés. Azután útnak eredtek, és dombon-völgyön gyülekeztek, mindegyre alagutakon vagy a sötétség leple alatt haladva, mígnem az északon fekvő Gundabad nagy hegye alatt és körül - ahol székvárosuk volt - hatalmas sereg gyűlt egybe, készen arra, hogy viharos időben rajtaütésszerűen lezúduljon délre. Ekkor értesültek Smaug pusztulásáról, és szívükben öröm támadt, és éj mint éj siettek át a hegyeken, míg végül ily módon egészen váratlanul - éppen Dain nyomában - megérkeztek északról."
Tehát mégiscsak a bosszú vezette őket, de miért Bolg zászlaja alá, aki csak egy volt a klánveeztők közül, s miért érintett más klánokat a Nagy Ork halála?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196617 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Ulmo írta:

Gandalf írta: S akkor miért szövetkeztek egymással a Nagy Ork halála miatt? Vagy nem azért mentek Ereborig?


Nem tudom, az orkokat mennyire érdeklik a kincsek, de egy hegynyi arany/drágakő elég nagy csáberőt jelenthet. Főleg, ha a sárkány, aki őrizte, kimúlt. Ezért, plusz bosszút állni a Nagy Ork haláláért, már érdemes szövetkezni.


Általában, ha van egy közös ellenség, még a marakodók is összefognak...
Erre a való világban is látunk elég példát ;)


Nah egen, főleg, ha van egy nagy kupac kincs.
A casus belli hivatalosan a Nagy Ork halála volt, de szvsz a hadsereg nagyobbik része cseppet sem törődött vele, viszont volt egy jó jelszavuk amivel háborúba indulhattak.

Namarie: a főnököt (a Nagy Ork ez volt) nem szokás szeretni. Viszont ha a fia követi a trónon, akkor muszáj... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196541 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie/Alatariel írta: Hogyan viszonyulnak az orkok a társuk halálához? Ha képesek bosszút állni érte, lehet, hogy szeretik a társukat?


A bosszú oka sokszor nem a szeretet: sértett büszkeség, takitikai megfontolások ("ne má' hogy minden jöttment törp elkezdje gyilkolászni a főnökeinket, tanítsuk móresre őket, hogy ilyesmivel többet ne próbálkozzanak") - de akár lehet a közösség kulturális elvárása is (lenéznék azt a harcost, aki nem áll bosszút egy ilyen megaláztatás után).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196535 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Gandalf írta: S akkor miért szövetkeztek egymással a Nagy Ork halála miatt? Vagy nem azért mentek Ereborig?


Nem tudom, az orkokat mennyire érdeklik a kincsek, de egy hegynyi arany/drágakő elég nagy csáberőt jelenthet. Főleg, ha a sárkány, aki őrizte, kimúlt. Ezért, plusz bosszút állni a Nagy Ork haláláért, már érdemes szövetkezni.


Általában, ha van egy közös ellenség, még a marakodók is összefognak...
Erre a való világban is látunk elég példát ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196488 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem hiszem, hogy szeretetről volna szó, inkább valamiféle csordaszellem, vagy ilyesmi. Nem ez a harc oka--a bosszú csak ürügy a hirigre.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196477 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Hogyan viszonyulnak az orkok a társuk halálához? Ha képesek bosszút állni érte, lehet, hogy szeretik a társukat?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196279 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: S akkor miért szövetkeztek egymással a Nagy Ork halála miatt? Vagy nem azért mentek Ereborig?


Nem tudom, az orkokat mennyire érdeklik a kincsek, de egy hegynyi arany/drágakő elég nagy csáberőt jelenthet. Főleg, ha a sárkány, aki őrizte, kimúlt. Ezért, plusz bosszút állni a Nagy Ork haláláért, már érdemes szövetkezni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196271 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Gandalf írta: Nekem a ködhegységbeli orkokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Ki volt a Nagy Ork és milyen funkciót töltött be? Milyen viszonyban állt Bolg-gal? Bolg mije volt a hegységbeli orkoknak?


Bolg annak az Azognak a fia, aki megölte Thrórt Móriában, ezzel kirobbantotta a törpök és orkok évekig tartó háborúját. Bolg a móriai orkok vezére volt.
A Nagy Ork a Ködhegység északi felén élő orkok vezére lehetett, egy másik ork-klán vezére.

Tehát egymással egyenrangú ork klánok vezetői? S akkor miért szövetkeztek egymással a Nagy Ork halála miatt? Vagy nem azért mentek Ereborig?
Volt egy nagy ork-főnök, aki az összes Ködhegység-beli ork klánt összefogta volna?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196186 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Nekem a ködhegységbeli orkokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Ki volt a Nagy Ork és milyen funkciót töltött be? Milyen viszonyban állt Bolg-gal? Bolg mije volt a hegységbeli orkoknak?


Bolg annak az Azognak a fia, aki megölte Thrórt Móriában, ezzel kirobbantotta a törpök és orkok évekig tartó háborúját. Bolg a móriai orkok vezére volt.
A Nagy Ork a Ködhegység északi felén élő orkok vezére lehetett, egy másik ork-klán vezére.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196183 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ulmo írta:

Angwen írta: "wielder of the Flame of Anor": Anor = a Nap. Gandalf valószínűleg a Naryára, a Tűz Gyűrűjére utal.


Igen, tudom, de milyen kapcsolat áll fenn a Narya és a nap között? Amúgy köszi! :D


Valszeg a tűz motívuma...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #196176 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: "wielder of the Flame of Anor": Anor = a Nap. Gandalf valószínűleg a Naryára, a Tűz Gyűrűjére utal.


Igen, tudom, de milyen kapcsolat áll fenn a Narya és a nap között? Amúgy köszi! :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196146 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem a ködhegységbeli orkokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Ki volt a Nagy Ork és milyen funkciót töltött be? Milyen viszonyban állt Bolg-gal? Bolg mije volt a hegységbeli orkoknak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196050 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Talán volt már (sokmindenről volt már szó 126 oldal során...), de mi/ki az az Udún (kalapos u-val)? És pontosan mit takar az, hogy Gandalf a "wielder of the flame of Anor"?


Udun (nincs kalapos u betűm :) ): eredetileg Melkor első erődjének, Utumnonak a sindarin (?) neve, átvitt értelemben az Alvilág, a Pokol.

"wielder of the Flame of Anor": Anor = a Nap. Gandalf valószínűleg a Naryára, a Tűz Gyűrűjére utal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #196038 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Talán volt már (sokmindenről volt már szó 126 oldal során...), de mi/ki az az Udún (kalapos u-val)? És pontosan mit takar az, hogy Gandalf a "wielder of the flame of Anor"?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195205 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Namarie/Alatariel írta: Írva van a szövegben- Szilmarilok- lehet, hogy nem pontosan idézek: "mert testvérek voltak Iluvatar gondolataiban". Genetikai testvérség nem is lehet, mert a gondolat szülötte először nem test.


A Fëanturok esetében érthető a testvéri kötelék, Mandos és Lórien is a lelkekkel foglalkozik, valószínűleg hasonló gondolat "szülte" őket. De Manwë és Melkor? Ők a leghatalmasabbak, de pont egymás ellentétei.


Egy kis pontosítás:
Az Ainulindale szerint: "Manwe pedig Melkor fivére volt Ilúvatar gondolatában, s ő volt a legerősebb hangszer abban a második dallamban, amelyet Ilúvatar szembeszegezett Melkor disszonanciájával..."

A testvérek néha nagyon nem hasonlítanak egymásra...


Egyébként az Ainulindale első bekezdése az összes ainut testvérnek (brethren) nevezi, de ehhez képest is kiemel még néhány, még szorosabb kapcsolatot (Manwe-Melkor, Mandos-Lórien).

Ezt persze semmiképpen sem a mi "genetikai" fogalmainkkal kell azonosítani. Csak a tündék (és emberek) nyelvében valószínűleg nincs jobb szó arra, amikor két termetmény eredete valamilyen módon közös...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195202 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm. Elég kiábrándító, ha vizualizáljuk a dolgot, de innentől már pár dolog érthetőbb. Pl. a Holt- lápban levő tündék.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195201 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie/Alatariel írta: Nekem volna egy kérdésem: nagyon cinikus és ízetlen kérdés, de mi történik a tündék testével a test halála után? Ugyanúgy oszlik fel, mint az emberi test?


A főszabály (amely alól kivételt képeznek a korábban felvetettek) szerint a tündék teste az emberekhez hasonló, és ugyanúgy felbomlik, ha az életfunkciók megszűnnek. Ezért ugyanúgy gondoskodni kell a holttestek sorsáról (eletemetés, elégetés, stb.).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195194 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések
A harmadik példa pedig Mírielé, Finwe első feleségéé, akinek a teste jó darabig romolhatatlan volt... igaz, Valinorban.
És Lúthiené is, mint egy frissen leszakasztott virágé... bár ő meg félmaia-féltünde... úgyhogy Ulmoval értek egyet ebben a kérdésben. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195191 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie/Alatariel írta: Nekem volna egy kérdésem: nagyon cinikus és ízetlen kérdés, de mi történik a tündék testével a test halála után? Ugyanúgy oszlik fel, mint az emberi test?


Két példa:

- Feanor: halálakor a lelke teljesen felemésztette a testét, csak hamu és por maradt utána, nem volt mit eltemetni.
- Fingolfin: miután Morgoth megölte, Thorondor elvitte Gondolinba, ahol Turgon sírhalmot emelt neki.

Vagyis a lélektől függően vagy megmarad a test, amit eltemetnek/bebalzsamoznak, vagy a lélek teljesen felemészti. Temetés után valószínűleg ugyanaz lesz a test sorsa, mint az emberek esetében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #195187 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Namarie/Alatariel írta: Minden Vala Iluvatar gondolatainak szülötte. Gondolat által teremtődtek, nagyjából azonos erejük van, azonos a hatáskörük.


Ez nem igaz. Minden Valának különböző, jól meghatározott hatásköre van: Manwë: levegő, Ulmo: víz, Aulë: föld, Mandos: sors, Nienna: gyász, könyörület stb.

Namarie/Alatariel írta: Írva van a szövegben- Szilmarilok- lehet, hogy nem pontosan idézek: "mert testvérek voltak Iluvatar gondolataiban". Genetikai testvérség nem is lehet, mert a gondolat szülötte először nem test.


A Fëanturok esetében érthető a testvéri kötelék, Mandos és Lórien is a lelkekkel foglalkozik, valószínűleg hasonló gondolat "szülte" őket. De Manwë és Melkor? Ők a leghatalmasabbak, de pont egymás ellentétei.



Hatáskör alatt azt értettem, hogy a világ dolgaiért feleősek a maguk módján.

Nekem volna egy kérdésem: nagyon cinikus és ízetlen kérdés, de mi történik a tündék testével a test halála után? Ugyanúgy oszlik fel, mint az emberi test?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194424 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések

Brisa írta: Elnézést a belekontárkodásért, de lenne egy kérdésem. A maiák is ainuk?


Igen. ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194423 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kérdések
Elnézést a belekontárkodásért, de lenne egy kérdésem. A maiák is ainuk?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194405 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie/Alatariel írta: Minden Vala Iluvatar gondolatainak szülötte. Gondolat által teremtődtek, nagyjából azonos erejük van, azonos a hatáskörük.


Ez nem igaz. Minden Valának különböző, jól meghatározott hatásköre van: Manwë: levegő, Ulmo: víz, Aulë: föld, Mandos: sors, Nienna: gyász, könyörület stb.

Namarie/Alatariel írta: Írva van a szövegben- Szilmarilok- lehet, hogy nem pontosan idézek: "mert testvérek voltak Iluvatar gondolataiban". Genetikai testvérség nem is lehet, mert a gondolat szülötte először nem test.


A Fëanturok esetében érthető a testvéri kötelék, Mandos és Lórien is a lelkekkel foglalkozik, valószínűleg hasonló gondolat "szülte" őket. De Manwë és Melkor? Ők a leghatalmasabbak, de pont egymás ellentétei.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.067 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére