Kérdések

Több
20 éve 9 hónapja #158393 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Nilraen írta: Hi!
Egy újjabb kiborító kérdés tőlem:Mi az az:A Beowulf.A TT bővített DVD extrái közt is sokat beszéltek róla,de még mindíg nem tudom mi köze Tolkienhez? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


A Beowulf egy középkori "hőseposz" amely egy azóta kihalt dán törzs utolsó királyáról, Beowulfról szól. Óangolul jegyezték fel, és Tolkien mivel nyelvész volt, és mert tagja volt egy középkori regékkel (vagy mikkel) foglalkozó társaságnak, nagyon is foglalkozott vele.
Szvsz egyik legjobban érezhető párhuzam a Hobbitban a kincsőrző sárkány.

gilgalad.fw.hu/Beowulf.html

itt sajnos csak óangolul van meg. amint be lesz gépelve, felteszem magyarul is.
az óangol szöveg alatti "vissza" hivatkozás sajna nem működik, nem tudtam javítani.

A cím alatt látható kis kép Grendelt ábrázolja, Beowulf ellenfelét.
A háttér a Beowlf kezdőoldala.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158389 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
Hi!
Egy újjabb kiborító kérdés tőlem:Mi az az:A Beowulf.A TT bővített DVD extrái közt is sokat beszéltek róla,de még mindíg nem tudom mi köze Tolkienhez? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157813 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Nimrodel Melian írta:

Angwen írta:

Nimrodel Melian írta: A TV-ben lesz egy film az a címe: A Gyűrűk Ura a történelem tükrében, vagy ilyesmi. Azt rosszul tudom, hogy nem szabad összefüggéseket keresnünk a LotR és a valós történelem között? (Ezt minha olyasvalaki mondta volna, akinek adhatunk a szavára ilyen ügyben - de már erre sem emlékszem. :oops: )


Mint például maga Tolkien a második kiadás előszavában? :wink: :D

Igen. :embarassed: :look: Köszönöm.

(National Geographic Channel, és 15-én asszem.)


No igen, Tolkien erősen ellene volt mindenféle összefüggésnek és szimbólumkeresésnek...
amit meg is tudok érteni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157795 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Nimrodel Melian írta: A TV-ben lesz egy film az a címe: A Gyűrűk Ura a történelem tükrében, vagy ilyesmi. Azt rosszul tudom, hogy nem szabad összefüggéseket keresnünk a LotR és a valós történelem között? (Ezt minha olyasvalaki mondta volna, akinek adhatunk a szavára ilyen ügyben - de már erre sem emlékszem. :oops: )


Mint például maga Tolkien a második kiadás előszavában? :wink: :D

Igen. :embarassed: :look: Köszönöm.

(National Geographic Channel, és 15-én asszem.)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157664 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Kérdések
Meg tudnád mondani, hogy melyik csatornán és mikor lesz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157570 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Nimrodel Melian írta: A TV-ben lesz egy film az a címe: A Gyűrűk Ura a történelem tükrében, vagy ilyesmi. Azt rosszul tudom, hogy nem szabad összefüggéseket keresnünk a LotR és a valós történelem között? (Ezt minha olyasvalaki mondta volna, akinek adhatunk a szavára ilyen ügyben - de már erre sem emlékszem. :oops: )


Mint például maga Tolkien a második kiadás előszavában? :wink: :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157558 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Kérdések
A TV-ben lesz egy film az a címe: A Gyűrűk Ura a történelem tükrében, vagy ilyesmi. Azt rosszul tudom, hogy nem szabad összefüggéseket keresnünk a LotR és a valós történelem között? (Ezt minha olyasvalaki mondta volna, akinek adhatunk a szavára ilyen ügyben - de már erre sem emlékszem. :oops: )

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157330 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi mindenkinek a segítsget...

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156955 Írta: -One-
-One- válaszolt a következő témában: Kérdések
Használd helyette a "virág" szót.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156952 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Qenyaqetsában nincs ilyen szó


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156941 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Hacsak a www.ardalambionon.com -on levő 'Qenya (sic!) botany'-ban nincs benne...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156912 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
Aiya,
sajnos ki kell ábrándítsalak: arra nincs szavunk, tudtommal... :(
hacsak a Quenya Lexiconban nincs... (az meg nem bizti, hogy ma is érévnyes...)

Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156908 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Kérdések
Jé, itt vagyok megint, nahát... Neo, mondtam, h egyszer visszatérek. :)

Elsősorban azért írok, mert egyik ismerősömet érdekelné, hogy van Quenyául a "Levendula" . Szótárban nem találtam eddig, gondoltam, itt akad pár segítőm. :)

Hantale előre is. :)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156814 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi, amúgy én is erre gondoltam :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 9 hónapja #156805 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
Biztos, hogy elírták, méghozzá alaposan...
Théoden harmadkor 2948-ban született és 3019-ben esett el. Aragorn 2931-ben született.

Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156802 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Nefadar írta: Még egy tvalyi újságban olvastam Théodennél, hogy azt írták, hogy 150 éves, de miért? Elírták vagy szándékosan lett ennyil, mert a könyv szerint csak harmad ennyi idős...


Szvsz elírták, mert a flmben azt mondta Aragorn, hogy Théoden 5 éves volt amikor Aragorn Thengel seregében harcolt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156796 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Még egy tvalyi újságban olvastam Théodennél, hogy azt írták, hogy 150 éves, de miért? Elírták vagy szándékosan lett ennyil, mert a könyv szerint csak harmad ennyi idős...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156595 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kérdések

Toma gazda írta: És aragorn hány évbes lehetett a Gyh alatt??

Aragorn hk 2931 márc 1-én született, a GyH 3018-19ben volt.. vagyis 87, ahogy a filmben is mondja...

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156538 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Toma gazda írta: És aragorn hány évbes lehetett a Gyh alatt??


Asszem 78 vagy 87...

Utóbbit mondja a filmben is, vsz az az igaz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156536 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Kérdések
És aragorn hány évbes lehetett a Gyh alatt??

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156502 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
62 körüli eredmény kell, hogy kijöjjön, mert Aragorn és Elendil között van 40 nemzedék.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156478 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta:

_Neo írta:

Gandalf írta: Hány generáció választja el Elrondot Aragorntól?


Gyuruk Ura, Fuggelekek...
Egyebkent tudhatnad, hogy 62 ß))))

Ez csak egy hasraütésre mondott szám...


Tudom ß)))
Valszeg sokkal tobb. Elkezdtem szamolgatni, aztan rajottem, hogy nem jo, nem folyamatosan kell a kiralyokat sorba venni...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156342 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta:

Gandalf írta: Hány generáció választja el Elrondot Aragorntól?


Gyuruk Ura, Fuggelekek...
Egyebkent tudhatnad, hogy 62 ß))))

Ez csak egy hasraütésre mondott szám...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156291 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Hány generáció választja el Elrondot Aragorntól?


Gyuruk Ura, Fuggelekek...
Egyebkent tudhatnad, hogy 62 ß))))

Amani: kosz a linket!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156269 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156246 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta:

amanibhavam írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy él-e Középföldén a Gyűrűháború idején olyan tünde, aki Cuiviénen (sose tudom leírni) partján ébredt? Círdan-t leszámítva.
Köszönöm


Círdanról sem tudjuk biztosan (csak feltételezzük), hogy ott ébredt öntudatra. Feltehető, hogy a 3 nagy nemzetségvezető - Ingwe, Olwe, Elwe - Cuviénen mellől való, de ez sincs leírva így sehol. A tündék 3 ősapjaként Tolkien Imint, Tatát és Menelt nevezi meg (nem mellesleg nevükből származnak a mine, atta, nelde: egy, kettő, három számnevek a quenyában)


Tundek 3 osapja? Ez nekem uj... Emlekeim szerint 144 tunde ebredt fel Cuiviénennél (12*12 8) )

Amani: meselnel errol egy kicsit bovebben?



Kedves _Neo!

Meséljen inkább Tolkien...

www.tolkienonline.com/docs/5841.html

Egyben erratum: nem Menel, mint azt a hozzászólásomban írtam, hanem Enel. Bocsánat.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156242 Írta: elda
elda válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta:

amanibhavam írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy él-e Középföldén a Gyűrűháború idején olyan tünde, aki Cuiviénen (sose tudom leírni) partján ébredt? Círdan-t leszámítva.
Köszönöm


Círdanról sem tudjuk biztosan (csak feltételezzük), hogy ott ébredt öntudatra. Feltehető, hogy a 3 nagy nemzetségvezető - Ingwe, Olwe, Elwe - Cuviénen mellől való, de ez sincs leírva így sehol. A tündék 3 ősapjaként Tolkien Imint, Tatát és Menelt nevezi meg (nem mellesleg nevükből származnak a mine, atta, nelde: egy, kettő, három számnevek a quenyában)


Tundek 3 osapja? Ez nekem uj... Emlekeim szerint 144 tunde ebredt fel Cuiviénennél (12*12 8) )

Amani: meselnel errol egy kicsit bovebben?


Szisztok!

Szvsz

Orome három követet választott a tündék közül. aki Ingwe, Finwe és Elwe voltak, akikből népeik királyai lettek. Ők tehát mint az istenekhez hivatalos követek választódtak ki.
Olwet csak a Beleriand partján maradt telerek választották királyuknak miután ELWE a SZERELEMBE esett, Thingolként a szürke-tündék királya,
nem tért vissza.

A telerekből maradt ott Círdan népe Ulmo biztatására a tenger innenső partján. Őket hívták falatháknak. Círdan biztosan nagy és tekintélyes tünde uralkodó lett közöttük, hisz tudjuk Gandalf gyűrűje eredetileg az övé volt.
A születéséről én sajna semmit nem tudok.

elda

A gondolat örök

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156241 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta: Tundek 3 osapja? Ez nekem uj... Emlekeim szerint 144 tunde ebredt fel Cuiviénennél (12*12 8) )


Amint azt a kvízből is tudjuk! :wink:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156226 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy él-e Középföldén a Gyűrűháború idején olyan tünde, aki Cuiviénen (sose tudom leírni) partján ébredt? Círdan-t leszámítva.
Köszönöm


Círdanról sem tudjuk biztosan (csak feltételezzük), hogy ott ébredt öntudatra. Feltehető, hogy a 3 nagy nemzetségvezető - Ingwe, Olwe, Elwe - Cuviénen mellől való, de ez sincs leírva így sehol. A tündék 3 ősapjaként Tolkien Imint, Tatát és Menelt nevezi meg (nem mellesleg nevükből származnak a mine, atta, nelde: egy, kettő, három számnevek a quenyában)


Tundek 3 osapja? Ez nekem uj... Emlekeim szerint 144 tunde ebredt fel Cuiviénennél (12*12 8) )

Amani: meselnel errol egy kicsit bovebben?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156194 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy él-e Középföldén a Gyűrűháború idején olyan tünde, aki Cuiviénen (sose tudom leírni) partján ébredt? Círdan-t leszámítva.
Köszönöm


Círdanról sem tudjuk biztosan (csak feltételezzük), hogy ott ébredt öntudatra. Feltehető, hogy a 3 nagy nemzetségvezető - Ingwe, Olwe, Elwe - Cuviénen mellől való, de ez sincs leírva így sehol. A tündék 3 ősapjaként Tolkien Imint, Tatát és Menelt nevezi meg (nem mellesleg nevükből származnak a mine, atta, nelde: egy, kettő, három számnevek a quenyában)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.054 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére