Kérdések

Több
20 éve 10 hónapja #152933 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések

Kincső írta: Használták a gondori királyok a fejedelmi többesszámot :?: :roll: (Én nem hiszem, de azért szeretnék biztos lenni benne...)
[size=9:2n8ia75i](Az MTT pályázatra írt novellámhoz kellene.)[/size]
/Egyáltalán létezik az angolban ilyen, vagy ez megint csak egy magyar "specialitás"?/ :roll:


A királyi többes nem magyar specialitás, hanem európai.
Szvsz a gondori uralkodók is használhatták...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152927 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések

Kincső írta: Használták a gondori királyok a fejedelmi többesszámot :?: :roll: (Én nem hiszem, de azért szeretnék biztos lenni benne...)
[size=9:lz3puq1v](Az MTT pályázatra írt novellámhoz kellene.)[/size]
/Egyáltalán létezik az angolban ilyen, vagy ez megint csak egy magyar "specialitás"?/ :roll:

Ahogy elnéztem, sem númenori király, sem Isildur, sem gondori helytartó nem használja, bár van arra példa, hogy egyes szám harmadik személyben rendelkeztek (pl.: 'The King now proclaims...')... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152843 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Tolkien elég sok nevet átemelt az akkor még csak kéziratban létez


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152791 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Angwen írta: Szerintem a balrog egy gyűjtőfogalom, éppúgy sokfélék, mint a maiák. Szauron a legerősebb balrog volt. Eszerint a balrog felel meg a húsevő kategóriának, Szauron pedig az oroszlán, hogy Amanibhavam hasonlatánál maradjak. Tehát nem húztam egyenlőségjelet a kettő közé, és nem mondtam, hogy Szauron ugyanolyan, mint a többi balrog!


Ne haragudjatok, de ez teljesen saját feltételezéseken alapuló vita. Valaki tudna esetleg bizonyítékot mondani a saját állítására?

Nilraen: a Szilmarilok Minas Tirith tornya Tol Sirion szigetén állt, a Sirion folyó felső szakaszánál (Beleriandban, Középfölde elsüllyedt részén). Finrod építette, Szauron elfoglalta. Később Beren és Finrod ebben a toronyban raboskodott, Finrod itt is halt meg.
Finarfin nem jött el Valinorból. Mikor Mandos elmondta Észak Próféciáját a noldáknak Araman vidékén, Finarfin visszafordult, és a valinori noldákat kormányozta.

Köszi a válszt...
Finarfinnal kapcs. valami ilyesmi rémlett,de nem voltam benne biztos.. :oops: :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152782 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Szerintem a balrog egy gyűjtőfogalom, éppúgy sokfélék, mint a maiák. Szauron a legerősebb balrog volt. Eszerint a balrog felel meg a húsevő kategóriának, Szauron pedig az oroszlán, hogy Amanibhavam hasonlatánál maradjak. Tehát nem húztam egyenlőségjelet a kettő közé, és nem mondtam, hogy Szauron ugyanolyan, mint a többi balrog!


Ne haragudjatok, de ez teljesen saját feltételezéseken alapuló vita. Valaki tudna esetleg bizonyítékot mondani a saját állítására?

Nilraen: a Szilmarilok Minas Tirith tornya Tol Sirion szigetén állt, a Sirion folyó felső szakaszánál (Beleriandban, Középfölde elsüllyedt részén). Finrod építette, Szauron elfoglalta. Később Beren és Finrod ebben a toronyban raboskodott, Finrod itt is halt meg.
Finarfin nem jött el Valinorból. Mikor Mandos elmondta Észak Próféciáját a noldáknak Araman vidékén, Finarfin visszafordult, és a valinori noldákat kormányozta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152774 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!
Most olvasom(tehát még nem olvastam ki) a Szilmarilok-ot,így nézétek el ha hülyeséget kérdezek.
A Beleriand bukása és Fingolfin eleste című fejezetben,többször is szó esik egy bizonyos Minas Tirithről...gondolom ez nem egyenlő a LOTR beli Minas Tirithel,de akkor EZ a Minas Tirith hol van??
Ugyanebben a fejezetben,van egy ilyen részlet:
"Morgoth híreket kapott mindezekről,s győzelmei közepette is nyugtalan volt,s igen szerettt volna többet tudni Felagundról és Turgonról.Mert nekik nyomuk veszett,pedig nem haltak meg,s Morgoth tartott mindattól ,amire képesek lehetnek ellene."Tehát Felagund és Turgon kivételével mindenkiről tudta,hol van...azt tudom,hogy sokakat elűzőtt a birodalmából...de pl. fogalmam sincs Finarfin hol van....már meghalt?Vagy ő el sem jött Valinorból? :oops: Ez most nem egészen tiszta... :oops: :oops: :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152767 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Huhh. Erre csak ennyit tudok mondani.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152757 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem a balrog egy gyűjtőfogalom, éppúgy sokfélék, mint a maiák. Szauron a legerősebb balrog volt. Eszerint a balrog felel meg a húsevő kategóriának, Szauron pedig az oroszlán, hogy Amanibhavam hasonlatánál maradjak. Tehát nem húztam egyenlőségjelet a kettő közé, és nem mondtam, hogy Szauron ugyanolyan, mint a többi balrog!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152744 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Nóli: miért ragaszkodsz a balrog = tűzszellem tételhez? Ha tudsz mutatni egyetlen ilyen utalást Tolkien szövegeiben, azonnal elfogadom. De addig :shake:

Felagund: miből gondolod, hogy Szauron "erősebb maia", mint a balrogok? Szauron Morgoth leghatalmasabb szolgája volt, de csak azért, mert sokat tanult a mestere praktikáiból. De hogy maiaként erősebb lett volna, mint a balrogok eredetileg :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152718 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Nos, a Maiák elég sokfélék.
Vannak köztük erősebbek, gyengébbek egyaránt...
Sauron erősebb volt, a balrogok (Maia-viszonylatban) gyengébbek

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152679 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ulmo írta: Angwen: Nem tudom, miért kell egyenlőséget tenni a balrogok és Szauron közé. Mindkét lény eredetileg maia volt, de ezek kívül semmi közük egymáshoz. Gandalf is maia volt, ezen szerint akkor Gandalf is balrog lenne?


Nemnem, én nem ezt mondtam, hanem azt, hogy a balrogok megrontott (!) maiák, tehát Szauron, aki kétségtelenül maia, és kétségtelenül megrontott, ebbe a kategóriába tartozik. Gandalf szintén maia, de mivel nem megrontott, semmiképp sem balrog. Viszont méltó ellenfele tud lenni egy balrognak (lásd Mória).


A balrogok nem csak simén megrontott maiák. A balrogok megrontott tűzszellemek. A tűzszellemek a maiák egy "alfaja" szvsz vagy vmi olyasmi...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152543 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta: Aiya!

Kerdes: idoszamitas.

Mikor kezdodott?
Mar a Valak is szamontartottak az idot (Melkor harom korszakra volt bezarva ugye...)? Mit kell itt korszak/kor alatt erteni? Hogyan? Mi alapjan?
Mennyi PONTOSAN 1 valinori ev?

Ezen kerdesekre varok valaszt. Koszonom segitsegtek


Ajánlom figyelmedbe ;)

Klikk ide

Megfelel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152542 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Kérdések
van tündenaptár valakinek ??
ahhoz hasonló amely a Gyu3 függelékében található megyei naptárhoz hasonló formailag??

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152511 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések
Aiya!

Kerdes: idoszamitas.

Mikor kezdodott?
Mar a Valak is szamontartottak az idot (Melkor harom korszakra volt bezarva ugye...)? Mit kell itt korszak/kor alatt erteni? Hogyan? Mi alapjan?
Mennyi PONTOSAN 1 valinori ev?

Ezen kerdesekre varok valaszt. Koszonom segitsegtek

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152496 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

_Neo írta: Aiya!

A balrogok ugye eredetileg a Valaraukak csoportjaba tartozo, Aule maiai kozul kikerulo szellemek voltak eredetileg. Arien Valarauka volt, de nem balroga (ambar a quenya "valarauco" szo a mai napig a balrogokat jeloli...).


_Neo: ezt hol olvastad? Mi a bizonyíték rá, hogy Aulë alá tartoztak? Ezt csak Szauronról tudni biztosra.
Másik dolog: a Valarauko jelentése: a Hatalom Démona, vagy hatalmas démon. Ezt a nevet a megrontott maiák, a Tűzostorok kapták. Arient ne soroljuk ugyanebbe a kategóriába. Per pillanat sehol nem találtam arra egyértelmű utalást, hogy a balrogok kifejezetten tűzszellemek lennének (én is csak feltételeztem). Melkor formálta őket a saját képére. Arien viszont valóban ilyen volt ("ő egy tűzszellem volt, akit Morgoth nem tudott megtéveszteni, sem a szolgálatába csábítani" - Szilmarillion)

Angwen: Nem tudom, miért kell egyenlőséget tenni a balrogok és Szauron közé. Mindkét lény eredetileg maia volt, de ezek kívül semmi közük egymáshoz. Gandalf is maia volt, ezen szerint akkor Gandalf is balrog lenne?


Nem olvastam, emlekeim szerint pont veled beszelgettunk errol es te mondtad ß) Ezek szerint rosszul emlekszem ß) Mindenesetre a forrast autentikusnak tekintettem ß)
Megvan a mai feladat, jol utana kell nezni ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152478 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ulmo írta: Angwen: Nem tudom, miért kell egyenlőséget tenni a balrogok és Szauron közé. Mindkét lény eredetileg maia volt, de ezek kívül semmi közük egymáshoz. Gandalf is maia volt, ezen szerint akkor Gandalf is balrog lenne?


Nemnem, én nem ezt mondtam, hanem azt, hogy a balrogok megrontott (!) maiák, tehát Szauron, aki kétségtelenül maia, és kétségtelenül megrontott, ebbe a kategóriába tartozik. Gandalf szintén maia, de mivel nem megrontott, semmiképp sem balrog. Viszont méltó ellenfele tud lenni egy balrognak (lásd Mória).


Ez logikailag erősen sántít... Minden oroszlán húsevő ragadozó, a farkas húsevő ragadozó, tehát a farkas oroszlán?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152455 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: Angwen: Nem tudom, miért kell egyenlőséget tenni a balrogok és Szauron közé. Mindkét lény eredetileg maia volt, de ezek kívül semmi közük egymáshoz. Gandalf is maia volt, ezen szerint akkor Gandalf is balrog lenne?


Nemnem, én nem ezt mondtam, hanem azt, hogy a balrogok megrontott (!) maiák, tehát Szauron, aki kétségtelenül maia, és kétségtelenül megrontott, ebbe a kategóriába tartozik. Gandalf szintén maia, de mivel nem megrontott, semmiképp sem balrog. Viszont méltó ellenfele tud lenni egy balrognak (lásd Mória).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152449 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta: Aiya!

A balrogok ugye eredetileg a Valaraukak csoportjaba tartozo, Aule maiai kozul kikerulo szellemek voltak eredetileg. Arien Valarauka volt, de nem balroga (ambar a quenya "valarauco" szo a mai napig a balrogokat jeloli...).


_Neo: ezt hol olvastad? Mi a bizonyíték rá, hogy Aulë alá tartoztak? Ezt csak Szauronról tudni biztosra.
Másik dolog: a Valarauko jelentése: a Hatalom Démona, vagy hatalmas démon. Ezt a nevet a megrontott maiák, a Tűzostorok kapták. Arient ne soroljuk ugyanebbe a kategóriába. Per pillanat sehol nem találtam arra egyértelmű utalást, hogy a balrogok kifejezetten tűzszellemek lennének (én is csak feltételeztem). Melkor formálta őket a saját képére. Arien viszont valóban ilyen volt ("ő egy tűzszellem volt, akit Morgoth nem tudott megtéveszteni, sem a szolgálatába csábítani" - Szilmarillion)

Angwen: Nem tudom, miért kell egyenlőséget tenni a balrogok és Szauron közé. Mindkét lény eredetileg maia volt, de ezek kívül semmi közük egymáshoz. Gandalf is maia volt, ezen szerint akkor Gandalf is balrog lenne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152444 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudom, én kicsit máshogy értettem a Szilmarilok alapján. Valarauco=gonosz hatalom (vagy valami hasonló...), tehát azoknak a maiáknak, azon belül is tűzszellemeknek a csoportja, akiket Melkor megrontott. A valarauco szó pedig sindára fordítva balrog, ha jól tudom. Ilyen balrog volt Szauron is, csak hatalmasabb a többinél.
Ha hülyeségeket beszélek, lőjetek le: sajnos egy tündenyelven sem tudok tisztességesen.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152435 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kérdések
_Neo: Igen, én is a Valaraukákra gondoltam :wink:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152430 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Aeglos írta:

Angwen írta: Szerintem igen. Végül is a balrogok ugyebár rossz útra tért maiák, és Gandalfra, a nem is akármilyen hatalmú maiára hatott.


Igen, a balrogok maiák, ezen belül tűzszellemek. Meglepő, de "balrog" volt Arien is, az a lány aki a Napot kísérte.

Minél nagyobb valakinek a hatalma, annál jobban hat rá a gyűrű. Ezért kellett a hobbitoknak vinnie :roll:


Azért Arient a balrogok közé keverni nekem kicsit meredek :roll: Ezeket a lényeket Melkor hozta létre, bár eredetileg tényleg tűzszellemek lehettek.

Hadd kérdezzem meg, a Balrogoknak milyen hatalmuk volt? Ők csak Melkor/Morgoth eszközei voltak, önálló akaratuk szinte nulla.

Egyébként nem csak azért hobbitok vitték a Gyűrűt, mert nekik kisebb hatalmat adott volna. Egyszerűen a hobbitok természete volt az, ami idálissá tette őket erre a feladatra. Egyszerű észjárás, nem feltűnő külső, meglepően erős akarat.


Aiya!

A balrogok ugye eredetileg a Valaraukak csoportjaba tartozo, Aule maiai kozul kikerulo szellemek voltak eredetileg. Arien Valarauka volt, de nem balroga (ambar a quenya "valarauco" szo a mai napig a balrogokat jeloli...).
Szvsz volt sajat akaratuk, amig ala nem vetettek magukat Morgothnak. Bar Morgozth hatalma megdolt, a balrogok a sotetseg uralma alat maradtak. Szvsz a sajat akarata -mint minden lenynek- a balrogoknak is megmaradt, csak alerendeltek magukat egy naluk erosebb 6alomnak. Viszont M bukasa utan a "feajuk" olyan nagymerteku torzulason esett at, h "gonoszok" maradtak (legalabbis emberi mercevel merve).

Ha nagyon zavaros volt, szoljatok ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152404 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kérdések
Használták a gondori királyok a fejedelmi többesszámot :?: :roll: (Én nem hiszem, de azért szeretnék biztos lenni benne...)
[size=9:1ucol1pl](Az MTT pályázatra írt novellámhoz kellene.)[/size]
/Egyáltalán létezik az angolban ilyen, vagy ez megint csak egy magyar "specialitás"?/ :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152388 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Aeglos írta:

Angwen írta: Szerintem igen. Végül is a balrogok ugyebár rossz útra tért maiák, és Gandalfra, a nem is akármilyen hatalmú maiára hatott.


Igen, a balrogok maiák, ezen belül tűzszellemek. Meglepő, de "balrog" volt Arien is, az a lány aki a Napot kísérte.

Minél nagyobb valakinek a hatalma, annál jobban hat rá a gyűrű. Ezért kellett a hobbitoknak vinnie :roll:


Azért Arient a balrogok közé keverni nekem kicsit meredek :roll: Ezeket a lényeket Melkor hozta létre, bár eredetileg tényleg tűzszellemek lehettek.

Hadd kérdezzem meg, a Balrogoknak milyen hatalmuk volt? Ők csak Melkor/Morgoth eszközei voltak, önálló akaratuk szinte nulla.

Egyébként nem csak azért hobbitok vitték a Gyűrűt, mert nekik kisebb hatalmat adott volna. Egyszerűen a hobbitok természete volt az, ami idálissá tette őket erre a feladatra. Egyszerű észjárás, nem feltűnő külső, meglepően erős akarat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152327 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Szerintem igen. Végül is a balrogok ugyebár rossz útra tért maiák, és Gandalfra, a nem is akármilyen hatalmú maiára hatott.


Igen, a balrogok maiák, ezen belül tűzszellemek. Meglepő, de "balrog" volt Arien is, az a lány aki a Napot kísérte.

Minél nagyobb valakinek a hatalma, annál jobban hat rá a gyűrű. Ezért kellett a hobbitoknak vinnie :roll:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152281 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem igen. Végül is a balrogok ugyebár rossz útra tért maiák, és Gandalfra, a nem is akármilyen hatalmú maiára hatott.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152265 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151728 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm...
Nagyon kár...
Pedig én már azt hittem, hogy most, hogy nincs Harry Potter,, így nem fogják elhalasztani... :(

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151698 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli írta: Mostani telejes tudatlanságomat bizonyítva....
Szóval szemem pilláit lesütve...
:oops: :oops: :oops:
Mikor lesz a RotK premier?


Nálunk, Magyarországon csak 2004. január 8-án. A világpremier még 2003 decemberében...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151694 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Mostani telejes tudatlanságomat bizonyítva....
Szóval szemem pilláit lesütve...
:oops: :oops: :oops:
Mikor lesz a RotK premier?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151369 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Tuti.

A sindarin szinte tökéletesen projektálható a quenyára... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.669 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére