Kérdések

Több
20 éve 11 hónapja #145515 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Aeglos írta: Felagund: Az mind OK, hogy el volt különítve, de hogy parancsolhat Mandos egy emberi feának? Ez nekem nem teljesen tiszta. Talán azért mert Iluvatar kivételesen engedélyezte, de akkor is :roll:


Elvileg Mandos parancsolt a hozzá kerülő lelkeknek nem? Csak sose engedett ki senkit... (kiv Berent)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145511 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kérdések
Felagund: Az mind OK, hogy el volt különítve, de hogy parancsolhat Mandos egy emberi feának? Ez nekem nem teljesen tiszta. Talán azért mert Iluvatar kivételesen engedélyezte, de akkor is :roll:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145504 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Aeglos írta:

Felagund írta:

Alcarcalimo írta: Lúthien először a bánatba pusztult bele, mikor Beren meghalt, miután Carcharoth leharapta a kezét.


Nem is tudom... Én valahogy úgy képzeltem, hogy Lúthien félig-meddig szándékosan halt meg, hogy Beren után mehessen...

[size=9:302lshac]Vagy ez nagy hülyeség???[/size]


Már az is teljesen abszurd, hohy Berennek azt mondta Luthien, hogy várja meg őt a Ny-i tengereken túl. Ha jól tudom, az emberek feájának még a valák se parancsolhatnak, oda száll ahová Iluvatar helyet készített neki...


Igen, Mandos csarnokában egy elkülönített helyen...

Ahol aztán meg is találta...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145502 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Alcarcalimo írta: Lúthien először a bánatba pusztult bele, mikor Beren meghalt, miután Carcharoth leharapta a kezét.


Nem is tudom... Én valahogy úgy képzeltem, hogy Lúthien félig-meddig szándékosan halt meg, hogy Beren után mehessen...

[size=9:3hai1imn]Vagy ez nagy hülyeség???[/size]


Már az is teljesen abszurd, hohy Berennek azt mondta Luthien, hogy várja meg őt a Ny-i tengereken túl. Ha jól tudom, az emberek feájának még a valák se parancsolhatnak, oda száll ahová Iluvatar helyet készített neki...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145486 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Alcarcalimo írta: Lúthien először a bánatba pusztult bele, mikor Beren meghalt, miután Carcharoth leharapta a kezét.


Nem is tudom... Én valahogy úgy képzeltem, hogy Lúthien félig-meddig szándékosan halt meg, hogy Beren után mehessen...

[size=9:2lsr64uo]Vagy ez nagy hülyeség???[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145465 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések

Alcarcalimo: Lúthien először a bánatba pusztult bele, mikor Beren meghalt, miután Carcharoth leharapta a kezét.


na, akkor a

- a bánatba is belehalhatnak (Silmarillion), konkrét nevem nincs


"konkrét nevem nincs" rész stornózva. helyette: Lúthien, aki így kétszer is mehalt, másodszor véglegesen, emberként.
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145449 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Kérdések
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! :o
Ezek a különböző időszámítások visznek a sírba! Ezeket szoktam bebukni a kvízben is... Akkor ez most hány évet jelent? Ötöt?
(Na jó, nem lehetek ennyire lusta :oops: , utánanézek. Köszi! :wink: )

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145443 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
csillaglány: valinori időszámítás szerint Morgoth 1497-ben fogta el és bilincselte a hegyre Maedhrost. Fingon az Első Kor 5-ik évében talált rá. (Lásd Arda Krónikája első és második rész, az írások között ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145440 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Kérdések
Ahhaaa!
Szóval akkor a szabad ég alatt volt, nem valami belső barlangszerűség szakadékában...? Ez eddig nem volt tiszta, mert néhol olyasmit olvashatunk, hogy Fingon éneke szárnyalt a csarnokokban, ahol eddig csak a szenvedés volt az úr... vagy valami ilyesmit.
Ott ázott, meg szívhatta a valóban ózondús angband-i levegőt... szegény... :cry:
Fingon meg jött, mászott, sehol senki... Hárfa elő, ének, válasz föntről...
Mászás még följebb, aztán elakadás, fohász... a többi világos.

Köszi az infót.

Még valami. Lehet tudni, hogy kb. mennyi ideig lóghatott ott szegény?

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145434 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Mivel tünde és ember utódnemzésre képes, genetikai rokonságuk nagyfokú, ha nem teljes, így feltehetőleg öröklés tekintetében is ugyanazok. A különbség a fea sorsában van és a fea és hroa kapcsolatában.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145429 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Mielőtt nagyon átmennénk a genetika birodalmába, volt itt egy kérdés is ;)

csillaglany írta: Ismét zavargok, persze mások számára teljesen világos kérdéssel...
Maedhrost ugyebár egy szakadék tetejére bilincselte Morgoth. Ez annak a hegynek az oldalában volt, amelynek a csúcsán a Thangorodrim épült? Vagy azt a sziklába vájták... vagy... szóval hogy is kell ezt elképzelni?
:oops: :roll:


Igen. Morgoth a vára, Angband fölé éptette a Thangorodrim hármas csúcsát. Az egyik oldalára volt Maedhros felbilincselve. Ugyancsak a Thangorodrim hegyei között volt az a kőszék, ahová Húrint ültette Morgoth, és ahonnan Húrin végignézte a családja pusztulását.

A tündék halhatatlanságához: az a fogalom, hogy halhatatlanság, relatív. Pl a hangyák szemében mi halhatatlanok vagyunk, egy átlagember szemében egy óriásteknős is halhatatlan, hiszen az kb 200 évig él.
A tündék sorsa és élete Ardához van kötve. Ha Arda elpusztul, a tündék is elpusztulnak. Valinorban és Középföldén is.

Alcarcalimo: Lúthien először a bánatba pusztult bele, mikor Beren meghalt, miután Carcharoth leharapta a kezét.

Ui: Felagund, a tünde-fiziológiára ajánlanám a Rejtélyek Középföldén topicot. Pont oda való a téma!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145425 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések

A tündék se halhatatlanok, csak NAGYON hosszú ideig élnek (lásd: Athrabeth Finrod ah Andreth)


El lehet őket pusztítani, ilyen értelemben természetesen NEM halhatatlanok. Meghalhatnak
- fegyver v. baleset által (pl.: Feanor, akit a balrogok öltek meg, ill. Sauros, aki szakadékba esett, miután Túrin megkergette)
- a bánatba is belehalhatnak (Silmarillion), konkrét nevem nincs
- a fáradságba is elpusztulhatnak, lásd Feanor édesanyját, Mírielt, akinek "... a lelke elhagyta testét, s csöndesen Mandos csarnokába suhant." (Silmarillion)
- ha az ember sorsot választják, akkor elveszítik kiváltságukat, megöregszenek és meghalnak (Lúthien Tinúviel, Arwen) (A féltündék meg ugye, választhatnak)

Viszont!!!
"...s haláluk után összegyűlnek Mandos csarnokaiban Valinorban, ahonnan idővel visszatérhetnek."

Egy függőleges sziklára bilincselte. Most azt nem tudom, hogy ez pont a Thangorodrim volt-e, de úgy rémlik, hogy igen

Igen, a Thangorodrim egyik egyik szakadéka fölé akasztotta, onnan szedte (vágta) le Fingon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145415 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Kérdések
Esetleg nem ártana egy "fegyverek, harcmodor" - topic sem, mielőtt az Éomer oldalról kiátkoznak... :lol:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145400 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ery írta: Tekintve, hogy a tündék halhatatlanok a szó biológiai értelmében, így a kétely az öröklődés tekintetében igenis helytálló.


A tündék se halhatatlanok, csak NAGYON hosszú ideig élnek (lásd: Athrabeth Finrod ah Andreth)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #145398 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
Tekintve, hogy a tündék halhatatlanok a szó biológiai értelmében, így a kétely az öröklődés tekintetében igenis helytálló.

Később:

A tündék se halhatatlanok, csak NAGYON hosszú ideig élnek (lásd: Athrabeth Finrod ah Andreth)


Mindez nem változtat a dolgon.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145394 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ery írta:

Felagund írta: a szőkeség recesszív allélel öröklődik, ezek szerint Finarfin heterozigóta volt a hajszínre nézve


Kérdés, hogy az öröklődés emberi szabályai egyetemlegesek-e.
Mi van akkor, ha a tündéknél más szabályok érvényesülnek?


A tündék hroája nagyon hasonlít az emberekére, így szerintem igen...

Majd ha nagyon sok ilyen kérdés lesz, kérek egy Tünde-fiziológia topicot Svintől :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145393 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

csillaglany írta: Ismét zavargok, persze mások számára teljesen világos kérdéssel...
Maedhrost ugyebár egy szakadék tetejére bilincselte Morgoth. Ez annak a hegynek az oldalában volt, amelynek a csúcsán a Thangorodrim épült? Vagy azt a sziklába vájták... vagy... szóval hogy is kell ezt elképzelni?
:oops: :roll:

Egy függőleges sziklára bilincselte. Most azt nem tudom, hogy ez pont a Thangorodrim volt-e, de úgy rémlik, hogy igen

csillaglany írta: Felagund, azért ez a recesszív allél, meg heterozigóta, ez fájt... :lol: Nem is tudtam, hogy Felagund a biológiában is nyomul... némi varázslás mellett... :twisted: titokban...


Felagund minden tudományban igyexik nyomulni... :lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #145391 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések

a szőkeség recesszív allélel öröklődik, ezek szerint Finarfin heterozigóta volt a hajszínre nézve


Kérdés, hogy az öröklődés emberi szabályai egyetemlegesek-e.
Mi van akkor, ha a tündéknél más szabályok érvényesülnek?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145390 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Kérdések
Ismét zavargok, persze mások számára teljesen világos kérdéssel...
Maedhrost ugyebár egy szakadék tetejére bilincselte Morgoth. Ez annak a hegynek az oldalában volt, amelynek a csúcsán a Thangorodrim épült? Vagy azt a sziklába vájták... vagy... szóval hogy is kell ezt elképzelni?
:oops: :roll:

Felagund, azért ez a recesszív allél, meg heterozigóta, ez fájt... :lol: Nem is tudtam, hogy Felagund a biológiában is nyomul... némi varázslás mellett... :twisted: titokban...

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145358 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: Tehát akkor az öt testvér MIND szőke volt??? (Finrodot és Galadrielt tudtam, de a többi fivér is??)


Háát... Én nem lennék benne biztos... (a szőkeség recesszív allélel öröklődik, ezek szerint Finarfin heterozigóta volt a hajszínre nézve :twisted: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145352 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Tehát akkor az öt testvér MIND szőke volt??? (Finrodot és Galadrielt tudtam, de a többi fivér is??)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145351 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Aeglos írta: Van egy olyan vélekedés miszerint a tündék közül csak a Vanyák és Finarfin háza volt szőke hajú. Nem tudom, hogy mit kell azon érteni, hogy Finarfin háza. Szerintam ez csak Finarfinra, és a gyermekeire vonatkozik, de van aki szerint az egész "udvarukra". nos attól, hogy valakinek a királya szőke hajú attól ő maga miért lesz szőke hajú :confused2:


Aeglos: Neked van igazad. Finarfin Háza egyszerűen csak Finarfin családját (vagyis a leszármazottait) jelenti. Tehát: Finarfin, Finrod, Orodreth, Angrod, Aegnor, Galadriel. Semmi köze a dolognak a királyi "udvarhoz" , már ha volt egyáltalán ilyen a valinori noldáknál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145323 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Aeglos írta: Van egy olyan vélekedés miszerint a tündék közül csak a Vanyák és Finarfin háza volt szőke hajú. Nem tudom, hogy mit kell azon érteni, hogy Finarfin háza. Szerintam ez csak Finarfinra, és a gyermekeire vonatkozik, de van aki szerint az egész "udvarukra". nos attól, hogy valakinek a királya szőke hajú attól ő maga miért lesz szőke hajú :confused2:


Feltehetően azért, mert valamilyen rokonságban voltak Finarfinékkal...


Hogy a bánatba, ha az egész rokonsági körük rajta van a családfán, és nem lehet olyan, hogy a másodunokatestvére stb. mert az a noldák más házaihoz tartozik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145254 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Kérdések

Aeglos írta: nos attól, hogy valakinek a királya szőke hajú attól ő maga miért lesz szőke hajú :confused2:

Ha az abszolutizmusról lenne szó, akkor azt mondanám, hogy mert az "udvar" az uralkodót majmolva szőkére festeti a haját. :twisted: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145184 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Aeglos írta: Van egy olyan vélekedés miszerint a tündék közül csak a Vanyák és Finarfin háza volt szőke hajú. Nem tudom, hogy mit kell azon érteni, hogy Finarfin háza. Szerintam ez csak Finarfinra, és a gyermekeire vonatkozik, de van aki szerint az egész "udvarukra". nos attól, hogy valakinek a királya szőke hajú attól ő maga miért lesz szőke hajú :confused2:


Feltehetően azért, mert valamilyen rokonságban voltak Finarfinékkal...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145180 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kérdések
Van egy olyan vélekedés miszerint a tündék közül csak a Vanyák és Finarfin háza volt szőke hajú. Nem tudom, hogy mit kell azon érteni, hogy Finarfin háza. Szerintam ez csak Finarfinra, és a gyermekeire vonatkozik, de van aki szerint az egész "udvarukra". nos attól, hogy valakinek a királya szőke hajú attól ő maga miért lesz szőke hajú :confused2:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145166 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta: "Az eldák és az edánok közt három házasság köttetett: Lúthien és Beren, Idril és Tuor, Arwen és Aragorn házassága. Az utóbbi révén ismét egyesült a féltündék két ága, amely annak idején elszakadt egymástól, és folytatódott a nemzetség." [Gy.U., "A" Függelék, Királyok és uralkodók krónikája, I. A númenori királyok]
És ezt a két fogalmat nem használja minden tündére és emberre, hanem:
Eldák = vanyák, noldák, telerek
Edánok = Bëor, Haleth és Hador háza


Én ezt tudom...
Dol Amroth féltünde-háza viszont alacsonyabb (feltehetően erdőtünde) ősöktől származott... Hol itt a baj?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145159 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
"Az eldák és az edánok közt három házasság köttetett: Lúthien és Beren, Idril és Tuor, Arwen és Aragorn házassága. Az utóbbi révén ismét egyesült a féltündék két ága, amely annak idején elszakadt egymástól, és folytatódott a nemzetség." [Gy.U., "A" Függelék, Királyok és uralkodók krónikája, I. A númenori királyok]
És ezt a két fogalmat nem használja minden tündére és emberre, hanem:
Eldák = vanyák, noldák, telerek
Edánok = Bëor, Haleth és Hador háza

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144999 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Pedig biztos, hogy ezt így olvastam valahol... Ha kell utánanézek...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144994 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Na állj, a három tünde-ember házasság: Beren és Lúthien, Tuor és Idril, Aragorn és Arwen. Lúthiennél nem veszi figyelembe a maia vért, Elwing szülei meg azért nem számítanak, mert Dior nem ember, hanem féltünde. :wink:
A negyedik pedig Imrazôr és Mithrellas (aki Nimrodel kíséretéhez tartozott), a legenda szerint Imrahil ősei - de ezt Tolkien is hangsúlyozza, hogy ez egy legenda, nem feltétlenül igaz. Szvsz ez is egy olyan dolog, ami a mitológia egy korábbi állapotából szivárgott át a Gy.U.-ba... Viszont az igaz, hogy nem áll ellentmondásban azzal, hogy három vegyes házasság volt az emberek és az eldák között, mert az erdőtündék nem tartoznak az eldák közé (legalábbis az eredeti jelentés szerint).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.003 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére