Kérdések

Több
20 éve 11 hónapja #141987 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések

Nefadar írta: Életvitelieg mennyiben különbözik egymástól hobbitok 3 alfaja?



Huu hát az egyik (sztúrok) a vizek környékén éltek, és halásztak meg csónakáztak is (Gollam)
A gyaplábuak inkább földet műveltek egyszerűbb népek voltak. (Samu)
És az irhafakok a fák, völgyek között lakott, jobban kijöttek az emberekkel, tündékkel, és inkább vadásztak. (erre nemtok példát talán Frodo valamelyik őse)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141957 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Életvitelieg mennyiben különbözik egymástól hobbitok 3 alfaja?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141885 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: Felnőtt súlyát vettem, és kifejlett hobbit súlyát, (kifejlett hobbit kb. 9 éves gyereknek felel meg)


Magasságban igen. De jóval zömökebb, testesebb, hiszen felnőtt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141730 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Felnőtt súlyát vettem, és kifejlett hobbit súlyát, (kifejlett hobbit kb. 9 éves gyereknek felel meg)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 napja #140807 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: Szerintem az emberek súlyához kell arányítani. A GyU-ban valahol az van, hogy valamelyik magassága egy kilenc éves gyerekének felel meg, így valószínűleg a súlya is, tehát kb 25- 30 kg. / Nem az Óidők, hanem a harmadkor embereit ill. magunkat vettem alapul/


Jó, de ha az emberhez is viszonyítod, azért a testalkatuk nem egyezik meg, mert ugyebár a testsúly nem teljesen arányos a magassággal... Hiszen a 120 centis kiskrambó 25 kiló, és mire 180 centi lesz, ha azt a hülye számítást vesszük, lesz 70 kiló (vagy több, esetleg kevesebb). vagyis, a testsúlya több mint a kétszeresére növekedett, de a magassága azért annyit nem...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #140758 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Arden Borough írta:

Gandalf írta: A hobbitok súlya milyen határok között mozgott? A magasságukra könnyű találni adatot, de a testsúlyukra nem találtam...

amit én találtam...
D&D Játékosok könyve szerint: "...átlagosan 3 láb magasak és 30-35 fontot nyomnak..."


Ezek nem a hagyományos hobbitok, hanem egy meglehetősen módosított változata a félszerzeteknek. Ezzel van elsősorban bajom.... de már dolgozom ki D&D-rendszerre a klasszikus hobbitot is játszható fajnak! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #140622 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Kérdések
elnézést Léli ezt nem tudtam... :?

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #140621 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések

Arden Borough írta: amit én találtam...
D&D Játékosok könyve szerint: "...átlagosan 3 láb magasak és 30-35 fontot nyomnak..."

... :!: Ezen a Fórumon (mint már egy párszor elhangzott) nem szokás bárminemű szerepjátékra hivatkozni, mert azt úgyse fogadja el senki...

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 napja #140620 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: A hobbitok súlya milyen határok között mozgott? A magasságukra könnyű találni adatot, de a testsúlyukra nem találtam...

amit én találtam...
D&D Játékosok könyve szerint: "...átlagosan 3 láb magasak és 30-35 fontot nyomnak..."

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140516 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ez lehet, hogy nem tisztán tartozik ide, de Tol Eresseára bárki eljuthat az álmok útján. (Akik jobban tudják az Elveszett meséket, azok jhavítsanak ki. Nem akarok belekontárkodni a köztudatba. :oops: :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140467 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta: Nem inkább az, akinek a szíve tiszta? :?


Ezt sehol sem írják...

Akinek a valák megengedik az találja meg. Persze általában tiszta szívűeknek engedik meg... :roll:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140455 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem inkább az, akinek a szíve tiszta? :?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140420 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések
A tolkieni koncepció szerint aki itt maradt Középföldén, az elhalványodott, és az emberek már nemigen találkoztak velük. (kevés kivételtől eltekintve - kábé mint az Egyenes Út esetében... aki ügyes, még megtalálhatja! ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140388 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Én olyan max 50 kilóra tippelem őket de akkor már naon kövérnek kell lenniük..

az én kérdésem az lenne: Amelyik tünde nem hajózótt el az mind meghalt?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140378 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem az emberek súlyához kell arányítani. A GyU-ban valahol az van, hogy valamelyik magassága egy kilenc éves gyerekének felel meg, így valószínűleg a súlya is, tehát kb 25- 30 kg. / Nem az Óidők, hanem a harmadkor embereit ill. magunkat vettem alapul/

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140157 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: A hobbitok súlya milyen határok között mozgott? A magasságukra könnyű találni adatot, de a testsúlyukra nem találtam...

Kábé annyi, hogy egy sas, vagy egy jól megtermett törp elbírja... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140156 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A hobbitok súlya milyen határok között mozgott? A magasságukra könnyű találni adatot, de a testsúlyukra nem találtam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140083 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
nem lehet... tudtommal


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #140071 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Megint kérdeznk valamit: Azok a lassothok vagy "hó-emberek", akik megmentik Arvedui király, ők kicsodák tulajdonképpen? Lehet róluk tudni valamit?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138233 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Hát akkor én most nagyon szégyenlem magam :oops: , de meg kel kérdeznem: Mi a különbség Arda és Középfölde között?

Arda az egész bolygó, Középfölde egy kontinens.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138232 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Hát akkor én most nagyon szégyenlem magam :oops: , de meg kel kérdeznem: Mi a különbség Arda és Középfölde között?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138136 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Ulmo írta:

Nimrodel Melian írta: A Földnek milyen nevei voltak a Szilmarilokban? Volt több elnevezés is? [size=9:ypynse08](Hülye kérdés, tudom, de én már nem emlékszem. :oops: )[/size]


Arda (ez az alap), Kis Királyság, Manwe birodalma , Ilúvatar Gyermekeinek Otthona


A Nagy Földek is ezt jelöli igaz? (Ha nem akkor nagyon el vagyok tévedve. :oops: )


Amennyire én tudom, a Nagy Földek/Innenső Földek (Great Lands/Hither Lands) magát Középföldét jelöli, nem Ardát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138003 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Nefadar írta: Hallottam vmi olyasmit, hogy állítólag az utolsó tünde elhajózása után Tol Eressea eltűnt/megszűnt létezni... Mi igaz ebből?


Szerintem ez egyike a különösebb alap nélküli legendáknak...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138002 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ulmo írta:

Nimrodel Melian írta: A Földnek milyen nevei voltak a Szilmarilokban? Volt több elnevezés is? [size=9:qvo9k518](Hülye kérdés, tudom, de én már nem emlékszem. :oops: )[/size]


Arda (ez az alap), Kis Királyság, Manwe birodalma , Ilúvatar Gyermekeinek Otthona


A Nagy Földek is ezt jelöli igaz? (Ha nem akkor nagyon el vagyok tévedve. :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #137963 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Hallottam vmi olyasmit, hogy állítólag az utolsó tünde elhajózása után Tol Eressea eltűnt/megszűnt létezni... Mi igaz ebből?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137145 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Nimrodel Melian írta: A Földnek milyen nevei voltak a Szilmarilokban? Volt több elnevezés is? [size=9:3ljqbtm3](Hülye kérdés, tudom, de én már nem emlékszem. :oops: )[/size]


Arda (ez az alap), Kis Királyság, Manwe birodalma , Ilúvatar Gyermekeinek Otthona


Még egy szó van: az Ambar, ami magát a földet jelöli.

Összetételként használták még az Arda Királysága, az Arda Körei és a Világ Körei kifejezést is.

Az Arda szó egyébként állítólag a Valák nyelvéből ered, az Atharaphelun kifejezésből, ami nagyjából azt jelenti "kijelölt lakhely".


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137133 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Nimrodel Melian írta: A Földnek milyen nevei voltak a Szilmarilokban? Volt több elnevezés is? [size=9:1ttojnwe](Hülye kérdés, tudom, de én már nem emlékszem. :oops: )[/size]


Arda (ez az alap), Kis Királyság, Manwe birodalma , Ilúvatar Gyermekeinek Otthona

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137122 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Kérdések
A Földnek milyen nevei voltak a Szilmarilokban? Volt több elnevezés is? [size=9:3jt4utnb](Hülye kérdés, tudom, de én már nem emlékszem. :oops: )[/size]

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137118 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Trollfajták: barlangi, hegyi, és mordori uruk-izé (nem jut eszembe a neve, de fő, hogy nem válik kővé a napon) [/color]


Olog-Hai trollok - Sauron spéci különlegességei, akiket különböző boszorkányságokkal nem csak erősebbé, és fénytűrővé, hanem valamivel értelmessebé is tett, ami miatt még sokkal veszélyesebbé váltak...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137115 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ankalimon írta:

Morgoth írta: z elfek nagyon butak, ez latszik is, egyebkent az elfek valamennyire tündek?


Hát kedves Morgoth, az elfek azok bizony azonosak a tündékkel... (ezt azért igazán tudhatná, egy olyan valaki aki butának nevez másokat...)

Nem csodálkozom, hogy lenézed régi ellenségeidet, de azért több tiszteletet tanúsíthatnál azokkal szemben, akik végül a bukásodat okozták...
:wink:


Arról nem is szólva hogy az orkokat belőlük tenyésztetted ki, tehát ismerned kell őket.
Az entek és trollok: jó kérdés, szerintem az entek is agyon korán ottvoltak már az erdőkben.
Trollfajták: barlangi, hegyi, és mordori uruk-izé (nem jut eszembe a neve, de fő, hogy nem válik kővé a napon)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.005 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére