Kérdések

Több
21 éve 2 hónapja #130690 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Szméagol szerintem erre gondolt:

A Gyűrű Keresése írta: Bár erre nem utalt külső jel, mégis voltak pólusaik, s eredetileg "függőelgesen" álltak foglalatukban...Ebben a helyzetben a golyóbis felszíne volt a látó oldal..."Véletlenül" Peregrinnek is sikerült többé-kevésbé függőleges helyzetbe hozni a Követ, ahogy a földön babrált vele


Tehát a palantírok csak a megfelelő helyzetbe állítva működtek. A könyv szerint a kisebb Kövek még irányítottak is voltak, tehát csak meghatározott irányokba láttak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130667 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: Egész pontosan mit értesz a palantírok polarizálódása alatt??

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy nem volt mindegy, hogy merre fordították őket... De ez is csak egyféle elképzelés volt, hogy most végül melyiket választotta Tolkien, vagy hogy döntött-e egyáltalán ebben a kérdésben... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130666 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Egész pontosan mit értesz a palantírok polarizálódása alatt??


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130656 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ez a téma inkább a könyv kerestetikbe illyene. Egyébként a filmes borítók nekem sem tetszenek. Legföljebb a helyszínesek.
Kérdések:
Lehet tudni valamit a lossoth-okról (vagy lossath? :oops: ) vagy hó-emberekről azon kívül, amit a függelékben leírnak Arveduinál? Miért hívják őket hó-embereknek? :?:
Akkor most Tolkiennél a palantíroknak van polarizálódása vagy sem? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130551 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Szép Gilraen írta:

Szép Gilraen írta: Hű, ez most NAGYON OFF LESZ! :oops: 8O :roll: :lol:

Én Bécsben lakom, és azt szeretném egtudakolni: van Magyaro.-n TTT-s mobilelőlap? FOTR- s az már gondolom van... :?:


Na?!!! :roll: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

Hát, én még FotR-osat se láttam. Szerintem örülhetünk, hogy oplogók meg csengőhangok vannak... (Bár nekem nem Nokiám van, szóval nekem úgyis mindegy...)


De én a múltkor láttam itt, m.o.-n (már itthon vagyok) ugyanolyan hobbitosat 1 kiscsaj kezében, mint amilyen nekem van... Nem biztos, h. az volt, csak távolról láttam. Bár végül is kaphatta külföldről is. :roll:
csak azért kérdeztem, mert Bécsben Arweneset már sehol nem találtam, pedig van olyan is. de ha TTT- s már lenne, abból még bizti, h. még nem kapkodták volna el az össz. Arweneset. :idea:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130453 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Szép Gilraen írta:

Szép Gilraen írta: Hű, ez most NAGYON OFF LESZ! :oops: 8O :roll: :lol:

Én Bécsben lakom, és azt szeretném egtudakolni: van Magyaro.-n TTT-s mobilelőlap? FOTR- s az már gondolom van... :?:


Na?!!! :roll: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

Hát, én még FotR-osat se láttam. Szerintem örülhetünk, hogy oplogók meg csengőhangok vannak... (Bár nekem nem Nokiám van, szóval nekem úgyis mindegy...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130450 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Kérdések

Szép Gilraen írta: Hű, ez most NAGYON OFF LESZ! :oops: 8O :roll: :lol:

Én Bécsben lakom, és azt szeretném egtudakolni: van Magyaro.-n TTT-s mobilelőlap? FOTR- s az már gondolom van... :?:


Na?!!! :roll: :?: :?: :?: :!: :!: :!:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130398 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Kérdések
hááát én pl azt láttam odaírva, hogy tényleg megjelentek, és ez egy reklám, hogy vedd meg ezeket a változatokat az Amazon.com-nál...állítólag 2001 szeptemberében kezdték el az ilyen fajta puha és keményfedelű könyveket nyomtatni...(ha jól fordítom...)

ja, amúgy jópofa az oldal:)))sok érdekes cucc van:)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130154 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Nimrodel, Galadh: Már van új kiadás filmes borítókkal, én pl. januárban láttam hasonlókat, franciául...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130151 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kérdések

Nimrodel O Lorien írta: Nem értem... Lesz a Könyveknek egy új kiadása? 8O
www.theonering.net/perl/newsview/6/998371377
Vagy én tévedek, rosszul értettem? :oops:
(Minden esetre tetszenek a borítók.)


Neee!
Nem bírnám ki, hogy filmes képek legyenek rajtuk.... 8O

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130121 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem értem... Lesz a Könyveknek egy új kiadása? 8O
www.theonering.net/perl/newsview/6/998371377
Vagy én tévedek, rosszul értettem? :oops:
(Minden esetre tetszenek a borítók.)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129847 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo: Azért is kérdeztem most ezt, mert nemrég újraolvastam a Szilmarilokat, és nekem is feltűnt ez a mondat, amit idéztél. Ezek után én is ugyanezt gondolom erről a kérdésről (mint te).
Hát, remélem kiadják újra Az elveszett mesékett!(és meg is találom) :look:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129844 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Kérdések

Nefadar írta: Legolin: több helyen is meglehet, a héten láttam a Nyugati környékén és a hétvégén Zalaegerszegen is...

Debrecenben véletlenül senki sem látta?

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129585 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem lehetetlen Az elveszett mesék könyve, mert ha jól sejtem apámnál van egy (könyvesbolt). Nekem sincs meg és mindig eladja az aktuális példányt mielőtt lenyúlnám tőle. De ha jól sejtem hamarosan újra kiadják, talán a Rotk megjelenésének környékén

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129443 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem, nem keverem, mert mind a kettő meg van...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129441 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Nefadar írta: Legolin: több helyen is meglehet, a héten láttam a Nyugati környékén és a hétvégén Zalaegerszegen is...


tuti, hogy az Elveszett mesék könyve volt? tudtommal azt nagyon nehéz megtalálni... nem a Gyűrű keresésével kevered?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129394 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Legolin: több helyen is meglehet, a héten láttam a Nyugati környékén és a hétvégén Zalaegerszegen is...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129357 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Kérdések
A kérdések okát én is sejtem... ;)
Nekem viszont az lenne a kérésem, hogy aki a Tündék gyógyításáról bármit is tud, az küldje el nekem priviben, vagy emilben. :) Esetleg ICQ-n. :D Nagyon érdekelne, hogy gyógyít egy tünde, és főleg, hogy milyen sérüléseket milyen módszerrel. Minden részlet érdekel.. :)
Előre is köszi. :roll:

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129331 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések
[size=9:2l1rqam4]Ulmo: tudom, hogy te tudod, hogy mi értelme a kérdéseimnek :) (és hogy ne csak OFFoljak a topicodban:)[/size]

MT-ben ha jól emlékszem, a külső kör(ök)nél lakóházak voltak. Kérdés: ezek lehettek emeletesek?

[size=9:2l1rqam4](és a korábbi kérdéseimet se felejtsétek el! Nekem fontosak (és másoknak is :) ))[/size]

Köszi
Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129327 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Legolin: a "halandók Amanban" dologról már volt vita. Egyesek szerint a halandól még megpillanthatják Aman és Eressëa partjait, de meghalnak, mielőtt partra lépnének. Én azon a véleményen vagyok, hogy a halandók partra szállhatnak Amanban, és élhetnek is ott, de mindenképpen meghalnak. A Númenor Bukásáról szóló szövegben van egy mondat (a Valák követei mondják Númenor királyának):
"nem Manwë földje az, ami halhatatlanná teszi a lakóit, hanem a Halhatatlanok, az ott élők azok, akik megáldották azt a földet; ott csak gyorsabban öregednétek"

Az Elveszett Meséket néha lehet kapni, néha nem. Szerencse kell hozzá, hogy megtaláld valahol.

Léli: ahogy elnézem, az emberek általában sírboltokat, halmokat emeltek a halottaknak (legalábbis az uralkodóknak). Lásd Sírbuckák, Lovasvég sírhalmai. Csatákban a rohírok tömegsírt készítettek, ott helyezték el a saját halottaikat. A közemberek temetkezési szokásairól én sajna nem tudok semmit :( [size=9:258adcc4](de azt sejtem, miért vannak ilyen kérdéseid :) ) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129319 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: Léli: Elrond gyógyítása azért különleges, mert nem egyszerű szúrt sebet kezelt, hanem egy morgultőr okozta sérülést. Ennek a fizikai mellett lelki hatása is van (az alany átkerül az árnyékvilágba). Ehhez nem csak gyógynövényt, gyógyszereket, hanem a saját belső erejét is használja.
Egyébként a tündék biztos jobb gyógyítók az embereknél, hiszen ismernek minden növényt, tudják melyik milyen betegség ellen jó. Sőt, ismerhettek olyan vizeket is, amelyek gyógyíthatnak lelki betegségeket (pl Ivrin Forrásai)


Értem, köszi. Ehhez kapcsolódó újabb hülye kérdésem: énekelhetnek háladalt, miután meggyógyítottak valakit? Most nem konkrétan Frodóra gondolok, hanem egy egyszerű (hm... majdnem halálos) szúrt sebnél. Vagy sokkal ritkább esetekben énekelnek?

És még mindig fontos kérdés: tudunk-e valamit a temetkezési szokásokról? (az emberekéről)

[size=9:3n2hmcpn]Egyszer majd megtudjátok, hogy mi értelme ennek a sok hülye kérdésnek :wink: [/size]

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129293 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Kérdések
MAE govannen!
AZ ELVESZETT MESÉK KÖNYVÉT HOL LEHET MEGVENNI? Mert eddig én még sehol nem láttam.
Van egy kérdésem is (bár, lehet, ezt máshol is feltehetném): Frodóék, meg úgy egyáltalán a halandók Eresseában v. Amanban meghaltak előbb-utóbb? Én eddig azt hittem, nem, de mostanában olvastam néhány dolgot, ami elbizonytalanított(nagyon)). :dead:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129290 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Léli: Elrond gyógyítása azért különleges, mert nem egyszerű szúrt sebet kezelt, hanem egy morgultőr okozta sérülést. Ennek a fizikai mellett lelki hatása is van (az alany átkerül az árnyékvilágba). Ehhez nem csak gyógynövényt, gyógyszereket, hanem a saját belső erejét is használja.
Egyébként a tündék biztos jobb gyógyítók az embereknél, hiszen ismernek minden növényt, tudják melyik milyen betegség ellen jó. Sőt, ismerhettek olyan vizeket is, amelyek gyógyíthatnak lelki betegségeket (pl Ivrin Forrásai)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129262 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez utóbbi engem is érdekelne... :)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129232 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések
Ja, és hgy tovább boldogítsam az életeteket:
a tündék gyógyításáról mit tudunk? Miért különleges? Egyáltalán milyen? (pl. amikor Elrond meggyógyítja Frodót)

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129124 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdv!

Tudunk valamit a kószák temetkezési szokásairól?
Ha nem, akkor mik az 'általánosan elfogadott' dolgok?

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128992 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmo.... Ha már erről van szó... Csúcsak a Hobbit/Szilamrilok fordításaid.... Nem akrod a HoME-ot is lefordítani...? :roll:

Nimdorc megpróbálkozott vele angolul, majd sikerült megszereznie magyarul az első kötetet, de azb üő szavaival élve, az Angol magyarabbul van mint a Tandori féle fordítás...

És én is osztom a véleményét... (bár az angolt nem próbáltam ki...)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128984 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
A két kötet névjegyzékében, mint Kosomot (Gothmog) "anyja" (az eredeti szövegben: Kosomot, son by Ulbandi)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128974 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Hol fordul elő másodszor? (még nem értem a végére)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128865 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Nóli: a kérdés jogos, Nefadar megválaszolta. Ez a név összvissz kétszer fordul elő az Elveszett Mesék Könyvében. Még a Szilmarilok legendájának első változatához tartozhat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.052 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére