Kérdések

Több
21 éve 3 hónapja #124685 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések
Rabyn: nem. Abban a három évben nem a szerelem szépségét és érdekességét fedezte fel a férfitársaságban, hanem egész másfajta szépségeket meg érdekességeket. A szerelmet egyszerűen figyelmen kívül hagyta, megpróbált nem törődni vele... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124684 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124661 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Na most fogok egy akkora nagy marhaságot kérdezni mint a ház (de akkor is érdekel!!!4)
Szóvalk Dodietól kölcsönkértem a Tolkien életrajzot és azt olvasom..
És van itt valami ami nagggyon nem tiszta!!

" Ami pedig a homoszexualitást illeti, Tolkien azt állítja, hogy 19 éves koráig még csak a szót sem ismerte. Mindazonáltal egy teljesen hímnemű társaságban került. Abban a korban amikor a fiatal férfiak szépnem gyöngédgését keresik, ő háttérbe szorította efféle gondoltatait és igyekezett megfeledkeni róluk. Mindazt a szépségetés érdekességet amely az elkövetkezednő 3 évben felfedezett - mádpeig az a három év bővelkedett bennük, éppúgy mint az édesanyjával eltöltött évek (aki ekkor már nem élt)- , nem Edithel (később a felesége lesz) együtt fedezte fel hanem férfitársaival.


szóval arra lennék én itten kivácsni hogy akkor Tolkiennak volt egy olyan szakasza az életben amikor meleg volt????

(meg ne lincseljetek de nekem ebből a szövegből ez jött le)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123842 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: Tolkient Frodó erkölcsi bukása és az azt helyrebillentő isteni Gondviselés vagy Kegyelem rendkívüli módon foglalkoztatta, a halál/halhatatlanság motívum és a kreátor/szubkreátor kérdéskör mellett talán ezt boncolgatja legtöbbet a levleiben; ezért gondolom, hogy lényeges ebből a szempontból is nézni a kérdést.


Éppen emiatt megkérném a T. egybegyűlteket, hogy a témát helyezzük át a Mitológia, vallás, filozófia... topicba. Nem csak azért, mert mégiscsak a sajátom :mrgreen: , hanem azért is, mert oda való.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123831 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Sőt!
Frodó "nagysága" pont abban áll, hogy bár a legeslegvéső próbán elbukott, de az addig kiállt próbák (ide szinte bármit be lehet helyettesíteni) adta "lendület" nem hagyta, hogy végül elbukjon, és szvsz ezért sietett a segítségére a sors Gollam személyében

Na persze ezzel lehet vitatkozni...
(És ha egyszer lehet, akkor... :twisted: )

Namarie
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123822 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123818 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Gandalf azért nem merte elfogadni, mert a tulajdonában volt az egyik tünde Gyűrű. És olyanná vált volna mint amit láttunk Galadrielnél...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123811 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Kérdések

Dínchamion írta: És míg a többiek maradéktalanul teljesítik a feladatukat (azzal együtt, hogy Gandalfnál van egy kis "rásegítés" is), Frodó a végén cserben hagyja a társait. Ezzel - ha nincs Gollam - tulajdonképpen nem csak a saját küldetését, hanem a Szövetség, mint önálló szereplő küldetését is veszélybe sodorja.


Én semmiképp sem használnám a cserben hagyta kifejezést. Akkor hagyta volna cserben őket, ha pl. önként, saját akaratából visszafordult volna. Mindaz, ami történt, a Gyűrűnek volt köszönhető, a Gyűrű pedig valószínűleg mindenkire így hatott volna, hiszen még Gandalf sem merte elfogadni.
Másrészt, mikor Elrond tanácsában jóváhagyta, hogy Frodó legyen a ákGyűrűhordozó, nyilván számoltak a képességeivel és korlátaival egyaránt, tehát azt is tudniuk kellett, hogy esetleg elbukik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123804 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Dínchamion írta: Ezzel nem értek egyet. Már asszem a Mitológia... topicban is vázoltam, hogy Szauron jeleníti meg egyszemélyben a gonoszságot, ellenben a "jó oldalon" többen vannak -- éppen azért, hogy ellensúlyozzák Sz. hatalmát. És míg a többiek maradéktalanul teljesítik a feladatukat (azzal együtt, hogy Gandalfnál van egy kis "rásegítés" is), Frodó a végén cserben hagyja a társait. Ezzel - ha nincs Gollam - tulajdonképpen nem csak a saját küldetését, hanem a Szövetség, mint önálló szereplő küldetését is veszélybe sodorja.

Üdv:


Tolkient Frodó erkölcsi bukása és az azt helyrebillentő isteni Gondviselés vagy Kegyelem rendkívüli módon foglalkoztatta, a halál/halhatatlanság motívum és a kreátor/szubkreátor kérdéskör mellett talán ezt boncolgatja legtöbbet a levleiben; ezért gondolom, hogy lényeges ebből a szempontból is nézni a kérdést.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123787 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezzel nem értek egyet. Már asszem a Mitológia... topicban is vázoltam, hogy Szauron jeleníti meg egyszemélyben a gonoszságot, ellenben a "jó oldalon" többen vannak -- éppen azért, hogy ellensúlyozzák Sz. hatalmát. És míg a többiek maradéktalanul teljesítik a feladatukat (azzal együtt, hogy Gandalfnál van egy kis "rásegítés" is), Frodó a végén cserben hagyja a társait. Ezzel - ha nincs Gollam - tulajdonképpen nem csak a saját küldetését, hanem a Szövetség, mint önálló szereplő küldetését is veszélybe sodorja.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123786 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Kérdések

Dínchamion írta:

amanibhavam írta: Tolkien ezt másképp látta (tudom-tudom, nem számít, T. mit gondolt)


Annak ellenére, hogy tényleg tökmindegy, mit gondolt T. :D (legalábbis értelmezési szempontból) szerintem is elbukott Frodó. Mert nem vitte végig a feladatát, és nem fejezte be a küldetését. Ha lehet azt mondani, a véletlen szólt közbe -- Gollam képében. Még akkor is, ha Gandalf valamilyen módon előre látta.


Dehogynem fejezte be. Elvitte a Gyűrűt Mordorba, ahol sikerült megsemmisiteni. Az volt a küldetése, hogy tegyen meg mindent, amit tud. És azt megtette.
Tolkien azt irja erről egy levélben, h Frodó bukása talán 'tényszerű', de nem erkölcsi. Frodó egy olyan hatalom ellen szenved vereséget, aminek senki nem tudott volna ellenállni. Kb. annyira hibáztatható morálisan, mint akkor lenne, ha Móriában a fejére esik egy szikla, és meghal.
Szerintem a dolog szépsége itt is a határozatlanság, amely a jelentések változékonyságát adja. Ha azt nézzük, h Frodó valóban nem dobta bele a Gyűrűt a tűzbe, akkor valóban elbukott. Ha meg úgy, h Gollam azért lehetett ott és azért tehette, amit tett, mert Frodó (és Samu) korábban megkimélték az életét, akkor meg Frodó mégiscsak felelős a sikerért is. Ha aztán megint úgy nézzük, h semmi sem garantálta, h Gollam ott lesz és azt fogja tenni, akkor Frodó megintcsak felelőtlen, és Frodó nyilvánvalóan nem gondol erre, mikor megkiméli Gollamot (bát valahol eszébe jut, h Gandalf szerint Gollamnak még lesz szerepe).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123785 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta:

Namarie írta:

Ellana írta:

Nóli írta:

Ivó írta: Kérdésem:
Miért pont Frodó lett a Gyűrűhordozó?

Hülye kérdés.
Mert a sors így rendelte.


Ezért is. Meg mert ő tudott legtovább ellenállni a Gyűrű csábító erejének. Nem sokan tudták volna utánacsinálni: bemenni Mordorba, és egészen a Végzethegyig vinni a Gyűrűt. Ehhez azért elég erős akarat kell. Boromirt is megkísértette a Gyűrű, sőt, mikor Samu felvette, nála is rögtön "működni kezdett". Az már más kérdés, hogy Frodó nem dobta volna bele a Tűzbe. Isildur sem tudta, pedig ő nagy király volt.
Nem :?:




A szegedi konferencián az egyik előadó azt mondta, hogy Frodó nem bukott el erkölcsileg, hiszen a feladat az volt, hogy elvigye a Gyűrűt, amit meg is tett. Az, hogy a Gyűrű legyőzte őt, nem erkölcsi bukás. A megsemmisítés is megtörtént, igaz, nem őáltala.
Személyes véleményem: Samuról se szabad megfeledkezni! Szerintem talán ő képes lett volna rábeszélni a gazdáját, tegye, amit tennie kell.


Tolkien ezt másképp látta (tudom-tudom, nem számít, T. mit gondolt)


Annak ellenére, hogy tényleg tökmindegy, mit gondolt T. :D (legalábbis értelmezési szempontból) szerintem is elbukott Frodó. Mert nem vitte végig a feladatát, és nem fejezte be a küldetését. Ha lehet azt mondani, a véletlen szólt közbe -- Gollam képében. Még akkor is, ha Gandalf valamilyen módon előre látta.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123737 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Akár cute hobbit childrenként vagy cute rohan childenként is viszont láthatjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123733 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: ROTK-ban pedig mint "cute nazgúl children"

:lol: Ja, és PJ lesz a Boszorkányúr... :twisted: :lol: Bár még valami "cute Gondor children" lehet a dologból... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123709 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

Ghargoqurk írta: PJ gyerekei nem szerepelnek a filmben ? Nekem azt mondták ők is benne vannak. Mondjuk azt sem tudtam hogy vannak gyerekei. Na szóval benne vannak és ha igen melyikek ők ?

A FotR-ban mint "cute hobbit children" (azok az aranyos kisgyerekek - 1 lány, 1 fiú -, amikor Bilbó mesél a trollokról), a TTT-ben pedig mint "cute Rohan children" (Helm-szurdok, barlangok, kisgyerekek - ezúttal szőkén)... :wink:


ROTK-ban pedig mint "cute nazgúl children"


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123698 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Ghargoqurk írta: PJ gyerekei nem szerepelnek a filmben ? Nekem azt mondták ők is benne vannak. Mondjuk azt sem tudtam hogy vannak gyerekei. Na szóval benne vannak és ha igen melyikek ők ?

A FotR-ban mint "cute hobbit children" (azok az aranyos kisgyerekek - 1 lány, 1 fiú -, amikor Bilbó mesél a trollokról), a TTT-ben pedig mint "cute Rohan children" (Helm-szurdok, barlangok, kisgyerekek - ezúttal szőkén)... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123697 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Kérdések
PJ gyerekei nem szerepelnek a filmben ? Nekem azt mondták ők is benne vannak. Mondjuk azt sem tudtam hogy vannak gyerekei. Na szóval benne vannak és ha igen melyikek ők ?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123693 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: Egy teljesen eltérőérdés!!

Láttam egy szereplistát itt: www.theargonath.cc
namost mint látni lehet itt van Viggo fia. DE Ő HOL SZEREPEL VAGY HOL FOG?? 8O

Ő az a szőke gyerek, aki a Helm-szurdokban a fegyverosztásnál bárdot kap. :wink: Amúgy a Haleth-et játszó Calum Gittins (a gyerek, akivel Aragorn beszélget) meg Philippa Boyens fia... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123678 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Volt gyermeke Éomernek: Elfwine, apját követte az uralkodásban.
A feleségét pedig Lothírielnek hívták.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123676 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy teljesen eltérőérdés!!

Láttam egy szereplistát itt: www.theargonath.cc
namost mint látni lehet itt van Viggo fia. DE Ő HOL SZEREPEL VAGY HOL FOG?? 8O

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123613 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, volt felesége. Imrahil fejedelem lányát vette feleségül. De gyerekről itt sem tesznek említést...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123611 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Biztos volt)))
Legalábbis szerintem biztos volt.. (különben kihaltak volna a Gondori helytartók)
Ha már témánál vagyunk Éomernek volt felesége?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123556 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések

Nilraen írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Faramirnak és Éowynnak lett gyerekük?


Nem elmíti sehol, de elképzelhető, hogy igen...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123519 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
hogy Frodó nem bukott el erkölcsileg


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123512 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123506 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta:

Ellana írta:

Nóli írta:

Ivó írta: Kérdésem:
Miért pont Frodó lett a Gyűrűhordozó?

Hülye kérdés.
Mert a sors így rendelte.


Ezért is. Meg mert ő tudott legtovább ellenállni a Gyűrű csábító erejének. Nem sokan tudták volna utánacsinálni: bemenni Mordorba, és egészen a Végzethegyig vinni a Gyűrűt. Ehhez azért elég erős akarat kell. Boromirt is megkísértette a Gyűrű, sőt, mikor Samu felvette, nála is rögtön "működni kezdett". Az már más kérdés, hogy Frodó nem dobta volna bele a Tűzbe. Isildur sem tudta, pedig ő nagy király volt.
Nem :?:




A szegedi konferencián az egyik előadó azt mondta, hogy Frodó nem bukott el erkölcsileg, hiszen a feladat az volt, hogy elvigye a Gyűrűt, amit meg is tett. Az, hogy a Gyűrű legyőzte őt, nem erkölcsi bukás. A megsemmisítés is megtörtént, igaz, nem őáltala.
Személyes véleményem: Samuról se szabad megfeledkezni! Szerintem talán ő képes lett volna rábeszélni a gazdáját, tegye, amit tennie kell.


Tolkien ezt másképp látta (tudom-tudom, nem számít, T. mit gondolt)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123501 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Faramirnak és Éowynnak lett gyerekük?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123483 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ellana írta:

Nóli írta:

Ivó írta: Kérdésem:
Miért pont Frodó lett a Gyűrűhordozó?

Hülye kérdés.
Mert a sors így rendelte.


Ezért is. Meg mert ő tudott legtovább ellenállni a Gyűrű csábító erejének. Nem sokan tudták volna utánacsinálni: bemenni Mordorba, és egészen a Végzethegyig vinni a Gyűrűt. Ehhez azért elég erős akarat kell. Boromirt is megkísértette a Gyűrű, sőt, mikor Samu felvette, nála is rögtön "működni kezdett". Az már más kérdés, hogy Frodó nem dobta volna bele a Tűzbe. Isildur sem tudta, pedig ő nagy király volt.
Nem :?:



A szegedi konferencián az egyik előadó azt mondta, hogy Frodó nem bukott el erkölcsileg, hiszen a feladat az volt, hogy elvigye a Gyűrűt, amit meg is tett. Az, hogy a Gyűrű legyőzte őt, nem erkölcsi bukás. A megsemmisítés is megtörtént, igaz, nem őáltala.
Személyes véleményem: Samuról se szabad megfeledkezni! Szerintem talán ő képes lett volna rábeszélni a gazdáját, tegye, amit tennie kell.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123467 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
A noldák nagy része és a sindák közül sokan el tudtak hajózni úgy, hogy akkor építették a hajóikat. A númenoriak is el tudtak hajózni. A többiek (tündék, keletlakók, más emberek, orkok stb) elmenekültek. Beleriand nem hirtelen süllyedt el, mint Númenor!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123464 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Nefadar írta: Mi lett azoknak a lalóknak a sorsa akik Beleriandon éltek amikor az elsűllyedt? Megahaltak vagy el tudtak menekülni?


Nem hiszem, hogy Beleriand pusztulását előre jelezték volna, így úgy vélem, hogy nem tudtak elmenekülni. :cry: Annak ellenére, hogy a hatalmas tünde birodalmak elpusztultak, mégis ott élt a legtöbb tünde (és ember). :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.073 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére