Kérdések

Több
21 éve 3 hónapja #127768 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:a Szilmarillok és a Babó a GYU előzménye,a Gyűrű keresése pedig a 3 könyv "kiegészitése"????

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127696 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Rabyn: John Tolkien nemrég halt meg, ő pap volt. Christopher és Michael még él.

(Törölgetek a topicból, próbálom rendberakni, de a legrégebbi hozzászólásoknál kezdtem. Tehát mostanában kevesen írnak.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127600 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
én azt szeretném tudni, hogy Tolkiennek hány gyereke él még?? Azt tudom, hogy Christopher még él. De a többiekről nem tudom...

ulmo törölgettél vagy ilyen kevés hozzászolás volt az utobbi pár hétben?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127550 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: Kérdések
jójó, bocsánat... és köszi

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127224 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kérdések

mîr írta: Sziasztok!
Nem tudjátok, volt már valahol szó arról, hogy az ember-tünde párosoknak halandó, illetve halhatatlan gyermekeik születnek-e? Vagyis gondolom, hogy volt már róla szó, csak nem nagyon tudom, melyik fórumon kellene keresgélnem...

Köszi, ha valaki tud segíteni!

Üdv


Itt például a mostani 8. oldalon Galadh vetett fel vmi ilyesmit de még a 7. oldalon is ez a téma megy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127207 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
mír: olvasd el a GyU függelékben, ott is benne van...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127145 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
pártucatszor volt róla szó, tán ebben a topikban is, meg a tündésben
röviden: halandónak csak halandó gyermeke születhet, akkor is, ha a másik szülő tünde
kivételt képeztek Earendil és Elwing leszármazottai, akik életük folyamán egyszer választhattak, a halandó vagy a tündesorsot választják-e
ha a halandót, akkor utódaik már mind halandók
ha a tündesorsot, utódaiknak megintcsak választaniuk kell

forrás: Szilmarilok és Quenta Silmarillion


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127141 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!
Nem tudjátok, volt már valahol szó arról, hogy az ember-tünde párosoknak halandó, illetve halhatatlan gyermekeik születnek-e? Vagyis gondolom, hogy volt már róla szó, csak nem nagyon tudom, melyik fórumon kellene keresgélnem...

Köszi, ha valaki tud segíteni!

Üdv

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127097 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
ÜDV!!

jinx írta:

Sil írta:

jinx írta: Vagy 3 oldallal előbb volt kérdés:

Nilraen írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Faramirnak és Éowynnak lett gyerekük?


nem tudom, mennyire hiteles vagy nem, de ezek szerint Faramir és Éowyn gyermeke Elboron volt, az unokájuk meg Barahir

Hát, nem néz ki túl hitelesnek... :roll: És az Encyclopedia of Arda sem említi...


igen, én is csodálkoztam rajta, főként, mert sehol máshol nem láttam rá utalást másrészről a council of elrond nem olyan honlapnak tűnt, ahol az ujjukból szopogatják ki a dolgokat


Kár :( pedig tök jó lett volna ha lett volna gyerekük

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126645 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta:

jinx írta: Vagy 3 oldallal előbb volt kérdés:

Nilraen írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Faramirnak és Éowynnak lett gyerekük?


nem tudom, mennyire hiteles vagy nem, de ezek szerint Faramir és Éowyn gyermeke Elboron volt, az unokájuk meg Barahir

Hát, nem néz ki túl hitelesnek... :roll: És az Encyclopedia of Arda sem említi...


igen, én is csodálkoztam rajta, főként, mert sehol máshol nem láttam rá utalást
másrészről a council of elrond nem olyan honlapnak tűnt, ahol az ujjukból szopogatják ki a dolgokat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126644 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

jinx írta: Vagy 3 oldallal előbb volt kérdés:

Nilraen írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Faramirnak és Éowynnak lett gyerekük?


nem tudom, mennyire hiteles vagy nem, de ezek szerint Faramir és Éowyn gyermeke Elboron volt, az unokájuk meg Barahir

Hát, nem néz ki túl hitelesnek... :roll: És az Encyclopedia of Arda sem említi...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126643 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Valahol a mitológiában vann még róla szó? Nincsen neve vagy valami?
Csak mert nem tűnt olyan kicsi és jelentéktelen barlangrendszernek, amiből az orkok több százat ástak a Köd-hegység alá. :roll: A Gyűrű-háború idején sem hallani róla? Nem innen támadnak Suhatagra, meg a Bakacsin erdőre? Nem emlékszem... :oops:


Az a barlang valahol azon a részen van, ahol az Ó út átkel a Ködhegységen (lásd a GyU térképeit).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126639 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Kérdések
Vagy 3 oldallal előbb volt kérdés:

Nilraen írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Faramirnak és Éowynnak lett gyerekük?


nem tudom, mennyire hiteles vagy nem, de ezek szerint Faramir és Éowyn gyermeke Elboron volt, az unokájuk meg Barahir

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126624 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Az Encyclopedie of Arda említ az orkok északi fővárosát (Gundabad), de ez nem feltétlenül az a hely ahol Bilbó megtalálta a Gyűrűt.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126574 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Valahol a mitológiában vann még róla szó? Nincsen neve vagy valami?
Csak mert nem tűnt olyan kicsi és jelentéktelen barlangrendszernek, amiből az orkok több százat ástak a Köd-hegység alá. :roll: A Gyűrű-háború idején sem hallani róla? Nem innen támadnak Suhatagra, meg a Bakacsin erdőre? Nem emlékszem... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126493 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli írta: A Babóban említett Barlang a Ködhegységben, ahol az orkok fogságába estek az nem azonos Móriával?


Nem, ez Móriától jóval Északabbra van.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126481 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
A Babóban említett Barlang a Ködhegységben, ahol az orkok fogságába estek az nem azonos Móriával?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125348 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
noss a témát n hoztam fel mert félreértettem valamit az életrajzi könyvben és szerettem volna biztos lenni abban, hoy rosszul értettem félre...
Egyébként meg: Egyátalán tökremindegy lenne, hogy ha Tolkien más lenne.. Mert nagyon sok kedvencem meleg.. csak ahogy a buszon olvastam teljsen meglepődtem.. De már tom, hogy félreértettem

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125275 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Tényleg van, aki ilyet gondol? 8O
Ez nekem eszembe sem jutott. A jó barátok/barátnők testi érintkezései (kéz fogás, símogatás) szerintem nagyon fontosak. És, ahogy ez Frodóéknál le van írva... Gyönyörű.
De én ezt nem nevezném úr-szolga viszonynak, főlrg a végén nem. Ott már csak a megszólítás marad meg. :wink: Nem hiszem, hogy egy egyszerű szolga föláldozta volna a szabadságát a "gazdájáért". Itt sokkal többről van szó..., de ez egy másik topic témája.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125227 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Namarie írta:

Gandalf írta: Megnyugtatlak, nem volt meleg. :wink:


Lehet, hogy amit írok, annak fele off lesz. Ha most ez a válasz "igen" lett volna, az mit befolyásolna azok után, hogy Tolkien megírt vagy hat könyverspolcnyi könyvet, megalkotott ha jól emlékszem vagy 14 nyelvet, és mindemellett még Oxfordban volt kutató? Érdekes- e abból a szempontból, hogy mit írt és alkotott Tolkien? Szerintem nem, annak ellenére, hogy hallottam olyan olvasatról melyben az áll, hogy Samu és Frodó viszonyában homoerotikus megnyilvánulások vannak. Meglátásom szerintez abszurd, hiszen értelmesebb az egymással törődéshez kötni és vizsgálani etikailag, mint belemagyarázni olyat, ami kevéssé valószínű, hogy benne van. Ez értendő a tündékre is.


Én még csak paródiákban olvastam hogy Frodó és Samu hmmm... homoerotikus viszonyban lett volna, aki komolyan ilyet gondol, annak fogalma sincs sem az úr-szolga viszonyról (amennyiben ezt annak lehet nevezni) és a barátiról sem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125209 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Megnyugtatlak, nem volt meleg. :wink:


Lehet, hogy amit írok, annak fele off lesz. Ha most ez a válasz "igen" lett volna, az mit befolyásolna azok után, hogy Tolkien megírt vagy hat könyverspolcnyi könyvet, megalkotott ha jól emlékszem vagy 14 nyelvet, és mindemellett még Oxfordban volt kutató? Érdekes- e abból a szempontból, hogy mit írt és alkotott Tolkien? Szerintem nem, annak ellenére, hogy hallottam olyan olvasatról melyben az áll, hogy Samu és Frodó viszonyában homoerotikus megnyilvánulások vannak. Meglátásom szerintez abszurd, hiszen értelmesebb az egymással törődéshez kötni és vizsgálani etikailag, mint belemagyarázni olyat, ami kevéssé valószínű, hogy benne van. Ez értendő a tündékre is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125025 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem hallottam felőle én sem pedig igért füt-fát, na jó fát azt nem de a másik már igen csak ké'ne. 8) igaz megtalálni sem volt egyszerü.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124987 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: vagy már rég leadták, és elfelejtettek szólni


De megígérte, hogy elküldi az anyagot előtte!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124982 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
vagy már rég leadták, és elfelejtettek szólni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124973 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: nem


Köszi. Ezek szerint komoly csúszásban van....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124967 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
nem


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124957 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
AKI VOLT AZ ELTE-N RÁDIÓFELVÉTELEN: KAPOTT MÁR VALAMI HÍRT, VISSZAJELZÉST, BÁRMIT HARGITTAI HENRIKTŐL?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124817 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Az i9dézetben úgy van, "háttérbe szorította efféle gondolatait" :arrow: tehát volt benne érdeklődés a nők iránt, csak elnyomta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124700 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
joh köszönöm a választ-)))
Már kezdtem meglepődni!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124687 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Gandlaf: megnyugtattál, már kezdtem aggódni Rabyn kérdésén...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.102 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére