Kérdések

Több
21 éve 3 hónapja #128311 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy halottra? Középföldén nem ismerik a Nekromanciát...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128308 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Nefadar írta: Honann veszitek, hogy a Gyűrű hat a halottakra, mert ez szvsz marhaság...


Miért ne hatna?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128307 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Telcontar_Leli írta:

Laurea Silme írta: Azt meg szerintem senki nem próbálta meg, mi lenne, ha egy halott ujjára húzná fel a gyűrűt.. miért is? Mert utána nem tudná levenni róla, ha esetleg eltűnik.

Ez nem igaz! Ugyanis Gollam is "levette" a Gyűrűt Frodó ujjáról a végzet hegyén.

J.R.R. Tolkien írta: A Gyűrű az enyém! – S váratlanul, mert a Gyűrűt az ujjára húzta, eltűnt Samu szeme elől. Samu levegő után kapott, de még föl sem kiáltott, már egymást követték az események. Valami gorombán hátba vágta, kirúgták alóla a lábát, félrelökték, feje nagyot koppant a kőpadlón, s egy fekete alak szökkent át rajta.


Vagyis azt a pillanatot Gollam még látta, amikor Frodó eltűnt, és mivel ő nem vonult abban a pillanatban fedezékbe, könnyedén megtalálta. Utána meg már, amikor ott verekedtek, nem volt nehéz kitapintani, hol van melyik ujja...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128302 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Honann veszitek, hogy a Gyűrű hat a halottakra, mert ez szvsz marhaság...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128300 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Laurea Silme írta: A másik meg, hogy egy hullának sincsenek már vágyai... akkor miért hatna rá?


Laurea, ne higyj el mindent! A Gyűrű nem a vágyaidat adja meg! Ez nem Harry Potter és az Edevis tükre!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128275 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Kérdések

Telcontar_Leli írta: Ez nem igaz! Ugyanis Gollam is "levette" a Gyűrűt Frodó ujjáról a végzet hegyén.

Léli


Ja, bocs... ott még nem járok.
És persze kivételek akadhatnak, de ha nincsenek ott, akkor nem hiszem, hogy megtalálta volna, és le tudta volna venni.
Amellett pl. egy hulla addig marad láthatatlan, amíg le nem veszed a gyűrűt, ha hat rá, de szerintem utána egyszer le kell venni, és akkor ismét látható lesz, nem? Tehát még mindig ott vannak a nyomok. ;)

A másik meg, hogy egy hullának sincsenek már vágyai... akkor miért hatna rá?

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128239 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések

Nilraen írta:

Ez nem igaz! Ugyanis Gollam is "levette" a Gyűrűt Frodó ujjáról a végzet hegyén.

Léli


én már csak azt nem értem,hogy Gollam honnan tudta hol van Frodó.Hogy lehet hogy látta? :oops:


Szerintem nem látta. Ott volt egy 'vékony' ösvény, amin ha megy, akkor nagy valószínűséggel beleütközik. Ráadásul pár pillanattal később tűnt csak el.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128228 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ez nem igaz! Ugyanis Gollam is "levette" a Gyűrűt Frodó ujjáról a végzet hegyén.

Léli


én már csak azt nem értem,hogy Gollam honnan tudta hol van Frodó.Hogy lehet hogy látta? :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128208 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kérdések

Telcontar_Leli írta:

Laurea Silme írta: Azt meg szerintem senki nem próbálta meg, mi lenne, ha egy halott ujjára húzná fel a gyűrűt.. miért is? Mert utána nem tudná levenni róla, ha esetleg eltűnik.

Ez nem igaz! Ugyanis Gollam is "levette" a Gyűrűt Frodó ujjáról a végzet hegyén.

Léli


Attól, h vkin rajta van a gyűrű, teste még van!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128203 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kérdések

Laurea Silme írta: Azt meg szerintem senki nem próbálta meg, mi lenne, ha egy halott ujjára húzná fel a gyűrűt.. miért is? Mert utána nem tudná levenni róla, ha esetleg eltűnik.

Ez nem igaz! Ugyanis Gollam is "levette" a Gyűrűt Frodó ujjáról a végzet hegyén.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128192 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ez a Tomás kérdés már vagy százszor felmerült...
Toma, ahogy ő maga is mondja, saját magának Gazdája. Olyannyira, hogy a Gyűrű, ha nem akarja, nem képes megkísérteni semmilyen oldalról. Hallatlan akarat. :arrow: Arról nem is beszélve, hogy Tomának megvolt a maga Hatalma és nem volt szüksége arra, amit a Gyűrű nyújthatott, de ez már csak következtetés. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128138 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli írta: Ó... eeebből az irányból még nem gondoltam rá... De a Gyűrű nem a szíved vágyát adta meg neked!


De mutat vmi olyasmit, mintha azt tenné. Pl. Samu megkísértése. Samu is belátta, h ez nem jó neki, de nem mindenki olyan bölcs/jó önismerő, mint Samu.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128137 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Ó... eeebből az irányból még nem gondoltam rá... De a Gyűrű nem a szíved vágyát adta meg neked!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128126 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli írta:

Nimdorc írta: Mert ő Bombadil Toma.

Hát ezzelm mindenkit meggyőztél Nimdorc... Ha esetleg kifejtenéd... :evil:


Mondjuk, mert nem volt mit megmozgatni benne: Teljesen elégedett volt, a Gyűrű számára annyi se volt, mint jóllakott gyereknek egy pici cukorka. Nem hatott rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128125 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Nimdorc írta: Mert ő Bombadil Toma.

Hát ezzelm mindenkit meggyőztél Nimdorc... Ha esetleg kifejtenéd... :evil:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128119 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kérdések
Mert ő Bombadil Toma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128117 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
mert...
Azért, mert az ő hatalma nagyobb volt a Gyűrű hatalmánál, vagy pedig egyszerűen, csak annyira más lény volt, hogy a Gyűrűá hatalma egész egyszerűen nem fedte őt le.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128111 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kérdések
Szvsz egyáltalán nem hat a halottakra.
És Bombadil miért nem tűnt el a Gyűrűtől?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128102 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kérdések
Mondjuk megölt valakit és el akarja tüntetni a nyomokat. :twisted:
De tényleg egyszerűbb magadat eltűntetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128094 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Kérdések
Már miért tenné?
Mert a gyűrű életben tartotta a gazdáját, nem? fiatalon. Tehát eleve nem halhatott meg senki, akinél volt, és felvehette volna. Hacsak meg nem ölték, bár ha rajta volt a gyűrű, elég kis esélyt látok erre...
Azt meg szerintem senki nem próbálta meg, mi lenne, ha egy halott ujjára húzná fel a gyűrűt.. miért is? Mert utána nem tudná levenni róla, ha esetleg eltűnik. Szóval elég eszetlenség lett volna, és szerintem ezen max. filozofálni lehetne, megtudni az igazat sosem fogjuk, hacsak meg nem kérdezzük az írót. ;)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128087 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Minerva írta: A halottakra hat a Gyűrű ereje (láthatatlanná teszi őket)?


Miért el akarsz tüntetni egyet? Nem szép dolog az embereket megfosztani életüktől... De utána valóban praktice a Gyűrű, csak akkor már másra nem tudod használni, ha nem akarod magad leleplezni...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128048 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Minerva írta: A halottakra hat a Gyűrű ereje (láthatatlanná teszi őket)?


Hát arról nincs feljegyzés, hogy bármelyik Gyűrű egy halott ujján lett volna, tehát nem tudni, milyen hatással lenne a holtakra. Isildur azután halt meg, hogy lecsúszott az ujjáról a Gyűrű. A nazgulok pedig az árnyékvilágba kerültek, nem haltak meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127986 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Kérdések
[size=9:2w4o7l2e]köszi a válaszokat...[/size]

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127944 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Kérdések
Hű, ez most NAGYON OFF LESZ! :oops: 8O :roll: :lol:

Én Bécsben lakom, és azt szeretném egtudakolni: van Magyaro.-n TTT-s mobilelőlap? FOTR- s az már gondolom van... :?:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127917 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kérdések
A halottakra hat a Gyűrű ereje (láthatatlanná teszi őket)?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127862 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések
Legobb tudomásom szerint Cristopher Tolkien azt nyilítkozta egyszer, hogy a HoME-on, a Gyűrű Keresésén, a GyU-n, a Babón, és a Szilmarilokon kívűl nincs kiadható állapotban lévő szöveg. De lehet, hogy léteznek még olyan jegyzetek, amikben eddig ismeretlen információk vannak.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127850 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Ugye ezek a "töredékek" csupán elenyésző hányadai annak, amiket Tolkien még leírt?
Olyan sajnálatos, hogy ennyire "maximalista" volt (persze azért jó is :wink: ), mert akkor sokkal több mindent olvashatnánk még. Csak ugye le kéne fordítani magyarra. :? Ha Tolkien-en múlt volna ezek sem kerültek volna könyvbe... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127822 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Ulmo: Én úgy tudom, Michael már nem él, vagy tévednék? Priscilla is él még!


Ez igaz. Ég is az arcom :oops: Mentségemre szóljon, hogy John halálhíre nemrég szerepelt a theonering.net hírei között, ez maradt meg bennem :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127820 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Kérdések

Nilraen írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:a Szilmarillok és a Babó a GYU előzménye,a Gyűrű keresése pedig a 3 könyv "kiegészitése"????


én inkább úgy mondanám, hogy JRRT mindent többször átírt, változtatott a történeteken, de megtartotta a régi szövegváltozatokat is: Christopher ezeket a töredékes szövegeket adta ki a HoME-ban és a Gyűrű keresésében. Így pl. Beren és Lúthien van a Szilmarilokban, a Gyűrű keresésében, az Elveszett mesékben és a Lays of Beleriandban is.
A Szil és a Babó időrendben a GYU előtti eseményeket mondja el, de mindkettő stílusa eltér a GYU stílusától (egyik mítosz, másik gyerekmese)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127802 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Nilraen: háááát.... mondjuk. Nem pontosan, de ráhúzható.

Ulmo: Én úgy tudom, Michael már nem él, vagy tévednék? Priscilla is él még!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.042 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére