Kérdések

Több
17 éve 1 hónapja #337382 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: Én a prológust magamtól kihagytam, és őszintén bevallom, hogy még azóta sem olvastam el ,


Én az első két kötetet hagytam ki... :lol: :lol:

A késztetés, hogy mindent átolvassál, vagy jön, akkor élvezni fogod, vagy nem, akkor bele sem kezdessz... Eröltetni nem érdemes

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337289 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, én is ahoz szoktam hasonlítani, de valljuk be, h sokkal érdekesebb ;) legalább is számomra. Én a prológust magamtól kihagytam, és őszintén bevallom, hogy még azóta sem olvastam el , csak a pipafüveset, meg amit a Gyűrű megtalálásáról írt, aztán kész :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337209 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Én még mindig fennt tartom azt a véleményem azok számára akik nem olvastak Tolkientól és netántán a Szilmariloknak vetekednek neki, hogy úgy képzeljék el átvitt értelemben mint ha a Bibliát akarnád végigolvasni.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337183 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát az igazat megvallva nem tartozik igazán a gyűrűk ura könyvek közé , de azért mégis csak könyv és mégis csak gyűrűk ura a Gyűrűk Ura szerepjáték is.

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337177 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések
á de sokba fog ez nekem kerülni :(
de biztos megéri :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337138 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések

Sil írta: A családfák benne vannak, és nagyon hasznosak tudnak lenni, főleg az F-betűs és a C-betűs szekciónál.


Na ja... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337120 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta: Segítségként az angol verzió végén ott egy névjegyzék és néhány családfa. Tudtommal a magyar verzióból ezek kimaradtak :? Van egy "nyersfordítása" a névmutatónak, de elég sok javítanivaló van még benne.

A családfák benne vannak, és nagyon hasznosak tudnak lenni, főleg az F-betűs és a C-betűs szekciónál.

Ja, és még egy tanács: a Gyűrűk Ura első olvasásakor nyugodtan hagyd ki a Prológust (majd a végén olvasd el), és kezdd rögtön a történettel. Ennél a résznél adják fel a legtöbben az olvasást, mert elég száraz. A kiejtési útmutatókat viszont érdemes még az elején elolvasni,

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337115 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Magánvélemény, de szerintem kezdd a Hobbittal (bocs, néhol még Babó néven szerepel). Ez megalapozza a világot, bemutat néhány későbbi szereplőt. Utána jöhet a Gy.U. és háromnapi hideg élelem, majd a Szilmarilok egyheti hideg élelemmel. Ez utóbbi csak azért nehezebb olvasmány, mint a másik kettő, mert borzasztó nagy időszakot mutat be (kb 5-6 ezer évet, és a nagy része nem a mi éveink szerint számolva!), és nagyon sok a szereplő benne. Segítségként az angol verzió végén ott egy névjegyzék és néhány családfa. Tudtommal a magyar verzióból ezek kimaradtak :? Van egy "nyersfordítása" a névmutatónak, de elég sok javítanivaló van még benne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337112 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések
Én még egyik könyvet sem olvastam.
Melyikkel érdemes kezdeni?
Mert azt tudom, hogy a Szilmarilok ír a kezdetekről, de nehezen érthető.

:?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337095 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta: És ehhez még néhány kötet a
Wootoni kovácsmester
A koborló és a varázsló
Sonkádi Egyed gazda
Szörnyek és ítészek (bár ebbe inkább az előadásai.)
Sean Astin: A GYűrűk Ura egy színész szemével (ezt tegnap láttam a könyvesboltba.)
Javítsatok ki de a Tolkien enciklopédiát azt nem Tolkien írta. Vagy igen? :oops:


Azt Robert Foster írta.

Egyébként még könyvek:

A Gyűrű nyomán- Fa és Levél

Mr. Bliss
Letters
The Father Christmas Letters

Middle English Vocabulary
The Old English Exodus
Finn and Hengest
Ancere Wisse
Sir Gawain and the Green Knight
Beowulf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337035 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Nyugi rám is most jött az "összes megjelent Tolkien könyvet bármilyen áron megvenni" szindróma szóval nem vagy egyedül. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337015 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor lesz mit megvenni :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #337005 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
És ehhez még néhány kötet a
Wootoni kovácsmester
A koborló és a varázsló
Sonkádi Egyed gazda
Szörnyek és ítészek (bár ebbe inkább az előadásai.)
Sean Astin: A GYűrűk Ura egy színész szemével (ezt tegnap láttam a könyvesboltba.)
Javítsatok ki de a Tolkien enciklopédiát azt nem Tolkien írta. Vagy igen? :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336994 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
És értelemszerűen, aminek van magyar címe a listában, az megjelent magyar fordításban :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336990 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések
Kösz, hogy így összeszedted :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336988 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Kérdések

norbikk írta:

Acho írta: Csak a Tolkien által írtakra, és esetleg a fia által összegyűjtöttekre, vagy a kiegészítőkre is (filmek hivatalos könyvei, képregények, stb) gondolsz?

Én minden a középfölde világával kapcsolatos dologra gondolok, a jegyzetekből összeállított könyvekre is gondolok.


A Gyűrűk Ura
A Szilmarilok
A Gyűrű keresése
A Hobbit ( A Babó)
Az Elveszett Mesék Könyve I-II
The Lays of Beleriand
The Shaping of Middle-Earth
The Lost Road
The Return of the Shadow
The Treason of Isengard
The War of the Ring
Sauron Defeated
Morgoth's Ring
The War of Jewels
The Peoples of Middle-Earth
Index
Tom Bombadil Kalandjai
Bilbo's Last Song
The Children of Húrin
The Road Goes Ever On
Pictures by J. R. R. Tolkien

Fegyverek és Hadviselés Középföldén
Hivatalos Filmkönyv
Képes útmutatók

Tolkien enciklopédia
Középfölde atlasza
Tolkien Világa
J. R. R. Tolkien: Artist and Illustrator

Lehet hogy még maradt ki pár dolog :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336967 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: tolkien.hu/view.php?m=190&c=1&a=2209

Na itt egy részletesebb leírás a témáról. :D
Ez többet tud neked segíteni, mint én. :D


Ezt az írást eddig nem is ismertem 8O
Ez választ adott,Köszönöm!

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336966 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
tolkien.hu/view.php?m=190&c=1&a=2209

Na itt egy részletesebb leírás a témáról. :D
Ez többet tud neked segíteni, mint én. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336965 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Az emberek ébredése c. fejezetben (121. oldal) írja, hogy ekkortól számolják a Nap éveit, ami megeggyezik az első kor időszmáításával.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336964 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: Tudtommal akkortól számítják amikor először felkelt a Nap és velük együtt az emberek. Mintha a szilben lenne ilyesmi. :roll:


Én is így tudom,viszont a Szilben nem találtam meg.Ezért lennék kíváncsi a forrásra.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336963 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudtommal akkortól számítják amikor először felkelt a Nap és velük együtt az emberek. Mintha a szilben lenne ilyesmi. :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336962 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: Csak a Tolkien által írtakra, és esetleg a fia által összegyűjtöttekre, vagy a kiegészítőkre is (filmek hivatalos könyvei, képregények, stb) gondolsz?

Én minden a középfölde világával kapcsolatos dologra gondolok, a jegyzetekből összeállított könyvekre is gondolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336959 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések
Hol van leírva hogy mikortól számítják az Első Kort?Nem találom sehol...

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336954 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Csak a Tolkien által írtakra, és esetleg a fia által összegyűjtöttekre, vagy a kiegészítőkre is (filmek hivatalos könyvei, képregények, stb) gondolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336929 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések
Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyűrűk urához kapcsolódó könyvek közül melyek jelentek meg magyar fordításban és melyek nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336928 Írta: Gyrhos
Gyrhos válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi szépen mindkettőtöknek :D !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336913 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Gyrhos írta: Mi "Mandos Második Próféciája"? :roll:


Ez: KLIKK IDE

(legalábbis a fordítása)

Elryn, köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336912 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Kérdések
"Így szólt Mandos próféciája, melyet Valmarban mondott el az Istenek ítélőszéke előtt, és amelyről híresztelések terjedtek Nyugat tündéi között:
Mikor a Világ megöregszik és az Erők elfáradnak, Morgoth visszatér az Ajtón át az Időtlen Sötétségből; elpusztítja a Napot és a Holdat, de Eärendil ellene támad, és kiűzi őt a levegőégből. Ekkor vívják meg az utolsó csatát Valinor síkján. Azon a napon Tulkas birokra kel Melkóval, jobbján áll majd Fionwë, balján pedig Túrin Turambar, Húrin fia, a Sors Legyőzője, és Túrin fekete kardja okozza majd Melko halálát, és végső pusztulását. Így bosszultatnak meg Húrin gyermekei, és minden ember.
Ezután összegyűjtik a Szilmarilokat a tengerből, a föld mélyéből és a levegőégből; mert Eärendil alászáll, és visszaadja a gondjaira bízott lángot. Ekkor Fëanor magához veszi a Hármat, és átadja őket Yavanna Paluriennek; ő megtöri őket, és tüzükkel újjáéleszti a Két Fát, és nagy fényesség gyúl majd; Valinor hegyeit lebontják, így a fény szétárad a világban. Ebben a fényben az Istenek megfiatalodnak, a tündék felébrednek, minden halottjuk felkel, és beteljesednek velük Ilúvatar tervei. De az Embereket azon a napon a prófécia nem említi, csak Túrint, és őt az Istenek közé sorolja.

(Forrás: HoME 4: Shaping of Middle-Earth)"

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #336908 Írta: Gyrhos
Gyrhos válaszolt a következő témában: Kérdések
Mi "Mandos Második Próféciája"? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336867 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta: Ez gonosz volt Encsi.

Spuri! Én felhívtam ez ügyben a Budavári Ajándékboltot és ott azt mondták, hogy a New Line Cinema eladta Olaszországnak az ilyen GYU-s ékszerek meg kardok és egyéb eszközök gyártását. Szóval sztem hívd fel a 06-70/273-8251-s telefonszámot ez a BA-nak a vezetője és tőle érdeklődj ez iránt, mert sztem megtudják hozatni és így, hogy ha ők hozzák nagy valószínűséggel nem kell annyi postaköltséget kifizetned!

Rendben van , és köszi a segítséget. :D

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.035 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére