Kérdések

Több
17 éve 2 hónapja #336850 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
:oops: :oops:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336849 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez gonosz volt Encsi.

Spuri! Én felhívtam ez ügyben a Budavári Ajándékboltot és ott azt mondták, hogy a New Line Cinema eladta Olaszországnak az ilyen GYU-s ékszerek meg kardok és egyéb eszközök gyártását. Szóval sztem hívd fel a 06-70/273-8251-s telefonszámot ez a BA-nak a vezetője és tőle érdeklődj ez iránt, mert sztem megtudják hozatni és így, hogy ha ők hozzák nagy valószínűséggel nem kell annyi postaköltséget kifizetned!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336835 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
küldenének egy műanyag roncsot :D :lol: a postakltség tényleg nem lehet semmi...

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336823 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: Ha ott sincs, akkor külföldről lehet csak rendelni szvsz... De remélem, nálam jobban tájékozottak pontos választ adnak majd neked! ;-)

hát remélem nem csak külföldről lehet , mert ott szerintem van jelentős postakölcség is , meg elöbb meg szeretném nézni mit veszek

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336790 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha ott sincs, akkor külföldről lehet csak rendelni szvsz... De remélem, nálam jobban tájékozottak pontos választ adnak majd neked! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336785 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: Lehet, hogy a budavári shopban lehet, nézt meg a honlapon ott van a reklámja ;)

Megnéztem , de ott sajnos nincs olyan.

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336771 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy a budavári shopban lehet, nézt meg a honlapon ott van a reklámja ;)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336765 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudtam melyik topicba kérdezzem meg , úgyhogy itt teszem meg. (ha ven erre külön topc akkor szóljatok) nem tudjátok hol lehet olyan kardot venni amilyet a filmben használnak a tündék (arra a kétkezes tünde kardra gondolok)

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336593 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #336592 Írta: Gyrhos
Gyrhos válaszolt a következő témában: Kérdések
Mit lehet tudni az "Új Árny"-ról, amit Tolkien nem fejezhetett be halála miatt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335771 Írta: Genál
Genál válaszolt a következő témában: Kérdések
ha jól tudom nem ijedt meg tőle hanem Gandalf megtudta h ottvan így ráuszította a Fehér Tanácsot és akkor visszavonult Mordorba

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335770 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem fogták el, sőt, Sauron kissé megijedt tőle és visszavonult Mordorba...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335666 Írta: Genál
Genál válaszolt a következő témában: Kérdések
hát nemtudtam h álruhában volt és ezért asszidtem elfogták...ebből indult ki h szenvedett,de úgytűnik tévedtem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335653 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Milyen szenvedésre gondolsz? Mert fizikait tudtommal nem szenvedett el, mert végig álruhában volt.
De gondolom elég nagy bátorság kellet ahhoz, hogy belépjen az erődbe, valamint lelkiekben elég nagy sok volt a számára, hogy megtudta, hogy Szauron visszatért. Meg gondolom Thráin halála(akiről ekkor még nem tudta kicsoda) sem esett jól neki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335650 Írta: Genál
Genál válaszolt a következő témában: Kérdések
azt kérdezném h nincs valami leírás arról h Gandalf mit szenvedett el Dol Goldurban azonkívül h megtalálta Thráint és megtudta h Szauron a vár ura?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #335035 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

cortez71 írta:

Tulkas írta: A Hadviselés Középföldén említést tesz Harad mítikus majomembereiről.Tényleg léteztek v. csak a filmesek találták ki?(én az utóbbira tippelek)

Sztem azt a könyvet el kéne törölni a Föld színéről, mert hemzseg a pontatlan, bugyuta, kitalált adatoktól. Na jó, eltörölni azért nem kéne, szép képek vannak benne ^^


belevau személyes érintettség miatt: az a könyv kifejezetten a filmre épül, azért vannak benne sok helyen "bugyuta, kitalált adatok" (mellesleg Tolkien egész világa kitalált, de ez most nem tartozik ide :) ).
Ha valaki ebből akar tájékozódni, ezt ne felejtse el.


Ebben a könyvben az egyetlen vmire való dolgok a képek, a szöveg max. csak térkitöltő szerepre jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334897 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

amanibhavam írta: Talán ha szegény Tolkien él még tíz évet, írt volna egy esszét (akarom mondani, belekezdett volna ugyanabba az esszébe huszonháromszor, mindig kicsit másképp) arról, hogyan préseli bele Beornt a középföldi keretekbe. Vagy nem.


Igen, ez valószínű...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334872 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem kell Beorn esetét túlbonyolítani, legalábbis szerintem. Beorn berserker, skinchanger (nevének jelentése is "medve"), egyenesen az izlandi sagákból. Pont annyira illik Arda mitológiájába, mint Bombadil. Semennyire és tökéletesen, attól függ, hogy éppen honnan nézzük.

Talán ha szegény Tolkien él még tíz évet, írt volna egy esszét (akarom mondani, belekezdett volna ugyanabba az esszébe huszonháromszor, mindig kicsit másképp) arról, hogyan préseli bele Beornt a középföldi keretekbe. Vagy nem.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334860 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Gondolom,ezt a drúadános témát sem tudta teljesen kidolgozni a professzor, mint ahogy ugyanilyen relytélyes Beorn esete is


Nos, igen. Ez a másik két ellentmondó motívum.

Erőltetett magyarázatként a drúadános szorit valamiféle pszichológikus, hipnotikus hatással mentegetik, ami nem varázslat, ugye; Beorn esetén meg a magyarázatokban mindig előkerülnek holmi nem emberi felmenők (annak ellenére, hogy Tolkien egy levélben kategórikusan kijelentette, hogy Beorn ember...).

Ez ügyben egyébként ajánlom figyelmetekbe a "Középfölde életre kel" kötetben az utolsó, a varázslattal kapcsolatos tanulmányt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334829 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

cortez71 írta:

Tulkas írta: A Hadviselés Középföldén említést tesz Harad mítikus majomembereiről.Tényleg léteztek v. csak a filmesek találták ki?(én az utóbbira tippelek)

Sztem azt a könyvet el kéne törölni a Föld színéről, mert hemzseg a pontatlan, bugyuta, kitalált adatoktól. Na jó, eltörölni azért nem kéne, szép képek vannak benne ^^


belevau személyes érintettség miatt: az a könyv kifejezetten a filmre épül, azért vannak benne sok helyen "bugyuta, kitalált adatok" (mellesleg Tolkien egész világa kitalált, de ez most nem tartozik ide :) ).
Ha valaki ebből akar tájékozódni, ezt ne felejtse el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334815 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: A Hadviselés Középföldén említést tesz Harad mítikus majomembereiről.Tényleg léteztek v. csak a filmesek találták ki?(én az utóbbira tippelek)

Sztem azt a könyvet el kéne törölni a Föld színéről, mert hemzseg a pontatlan, bugyuta, kitalált adatoktól. Na jó, eltörölni azért nem kéne, szép képek vannak benne ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334811 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Gondolom,ezt a drúadános témát sem tudta teljesen kidolgozni a professzor, mint ahogy ugyanilyen relytélyes Beorn esete is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334719 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
No igen, de a drúadánok elvileg saját maguk faragták a szobraikat és nem a dúnadánok adták őket nekik...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334717 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, az a helyzet, hogy ez egy - finoman szólva "többolvasatú" (kevésbé finoman: ellentmondásos) - koncepció Tolkiennál. Az elvi koncepció alapján Felagundnak teljesen igaza van: az embereknek nincs másodeteremtő képessége, amely mindenféle "varázslatnak" ("természetfeletti hatalomnak) a forrása Középföldén. (Minden ember kvibli... hehe)
A szövegben azonban számtalan helyen van ezzel ellentétes leírás. A két legismertebb tétel a gondori királyok gyógyító ereje, illetve a númenori fegyvereken található varázs-feliratok.

Egy lehetséges feloldás: gondor féltünde származású királyi háza esetleg részesülhet a tündék erejéből. A másik gyakori felvetés, hogy a tolkieni koncepció sem tiltja, hogy másodteremtő képességgel rendelkező nem emberi személyek által alkotott mágikus eszközöket a kviblik is használhatják, ami sok esetben látszólagos úgy jelenhet meg, mintha varázserőt birtokolnának.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334475 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta:

Felagund írta: Ez nagyon szép és érdekes történet, ráadásul különös is, mert a Professzor szerint az emberek nem rendelkeznek azzal a fajta másodteremtő képességgel, amit az emberek köznapi nyelven varázslatnak neveznek...


De a dúnadánok nagyjai(pl.:Aragorn) rendelkeztek némi másodteremtő képességgel.Nemde?


Nem, hacsak az athelassal történő eredményesebb gyógyító képességet annak nem vesszük...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334468 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Ez nagyon szép és érdekes történet, ráadásul különös is, mert a Professzor szerint az emberek nem rendelkeznek azzal a fajta másodteremtő képességgel, amit az emberek köznapi nyelven varázslatnak neveznek...


viszont másfajtával igen, ha jól értelmezem a tündérmesékről szóló esszéjét?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334437 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta:

Felagund írta: Ez nagyon szép és érdekes történet, ráadásul különös is, mert a Professzor szerint az emberek nem rendelkeznek azzal a fajta másodteremtő képességgel, amit az emberek köznapi nyelven varázslatnak neveznek...


De a dúnadánok nagyjai(pl.:Aragorn) rendelkeztek némi másodteremtő képességgel.Nemde?


A dúnadánok nagyjai nem is "tisztavérű" emberek.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334435 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Ez nagyon szép és érdekes történet, ráadásul különös is, mert a Professzor szerint az emberek nem rendelkeznek azzal a fajta másodteremtő képességgel, amit az emberek köznapi nyelven varázslatnak neveznek...


De a dúnadánok nagyjai(pl.:Aragorn) rendelkeztek némi másodteremtő képességgel.Nemde?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334421 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez nagyon szép és érdekes történet, ráadásul különös is, mert a Professzor szerint az emberek nem rendelkeznek azzal a fajta másodteremtő képességgel, amit az emberek köznapi nyelven varázslatnak neveznek...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334383 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
De a drúadánokról általában is írja a gyűrű keresésében, hogy hasonlóan érdekes képességeik voltak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.004 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére