Kérdések

Több
17 éve 2 hónapja #334381 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Biztos az "élethű kő" legendájára gondolt, amit a Gyűrű keresése ismertet. A drúadánok és őrszobraik.


Nekem ebből a történetből az jött le, hogy bizonyos "varázserővel" bírtak.De lehet, hogy népük nagyobb hatalmú tagjaira volt ez csak igaz, nem általánosan az egész népre, mert például a fent említett történetben szereplő drúadán, Aghan, népének nagy gyógyítója volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334066 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Biztos az "élethű kő" legendájára gondolt, amit a Gyűrű keresése ismertet. A drúadánok és őrszobraik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334062 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: A drúadánok "varázsereje" honnan származhat(hisz nem volt a vérükben tünde vér) vagy ez is olyan rejtély mint a kőóriások v. Beorn?


Miféle varázserő?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334049 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: A drúadánok "varázsereje" honnan származhat(hisz nem volt a vérükben tünde vér) vagy ez is olyan rejtély mint a kőóriások v. Beorn?


Nem tudom, hogy a druadánoknak volna varázsereje, de mint természet közeli lények, jobban érzékelhették a természet apró jeleit

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #334029 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
A drúadánok "varázsereje" honnan származhat(hisz nem volt a vérükben tünde vér) vagy ez is olyan rejtély mint a kőóriások v. Beorn?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333744 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések

Randír írta:

Randír írta: Szil. 44-45.oldal: ...Sólymok és Sasok alakjában szellemek serege szárnyalt szerte csarnokaiban... ez még az első fejezet,tehát jóval a tündék ébredése előttről ír itt.


Szerintem a szellemek kifejezést nem Ilúvatar Gyermekeire használja,hanem gondolatainak szülötteire,és inkább ainu eredetű lények lehetnek.Sztem.Az viszont biztos, hogy rendkívül hosszú életűek,hiszen Thorondorról tudni lehet h némiképp többet élt mint egy közönséges sas szokott.


Az entek és Nyugat Urainak Sasmadarai egy kicsit homályos koncepciót alkotnak. Akkor születtek, amikor a mitológia teológiai koncepciói még nem voltak olyan sziklaszilárdak, és a professzor később többször is nekiveselkedett a témának. Úgy tűnik itt is egy fontos mítosz-transzformációnak lehetünk szemtanúi. hogyan alakul át a kezdeti ködös helyzetű, beszélő (tehát értelmes, lélekkel bíró), de halandó, szaporodó faj a szigorú koncepció szerint egyedül megengedhető megtestesült Ainuvá. Két fontos idézetet ajánlanék a figyelmetekbe:

Morgoths Ring - Annals of Aman írta: Manwe however sent Maia spirits in Eagle form to dwell near Thangorodrim and keep watch on all that Melkor did and assist the Noldor in extreme cases.

Morgoths Ring - Myths Transformed írta: Only the Valar and Maiar are intelligences that can assume forms of Arda at will. Huan and Sorontar could be Maiar - emissaries of Manwe. But unfortunately in The Lord of the Rings Gwaehir and Landroval are said to be descendants of Sorontar.
Christopher jegyzete ugyanott:
Living things in Aman. As the Valar would robe themselves like the Children, many of the Maiar robed themselves like other lesser living things, as trees, flowers, beasts. (Huan.)


Ezen írások dátuma kb. 1958., a Szilmarillok GYU utáni felülvizsgálati időszakából származnak.

A problémát ugye csak egyetlen dolog okoz: a végleges koncepció szerint Ilúvatar gyermekeit és a maia szellemeket a másodteremtés és a szaporodás képessége különbözteti meg egymástól (az előbbivel a megtestesült ainuk, az utóbbival csak a Gyermekek rendelkeztek.)

Viszont ami a lényeg: mind a fák pásztorainak mind a nyugat sasmadarainak megjelenése Középföldén a Gyermekek ébredéséhez van kötve. Az előbbieket az ébredés után gyűjtik össze, és küldik a kelvar és olvar védelmére, az utóbbiak pedig az ébredés előtt kapnak szárnyra. (Talán, hogy az ébredésre oda is érjenek Középföldére.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333724 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Én is inkább az utóbbi mellet tenném le a garast :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333710 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
A Hadviselés Középföldén említést tesz Harad mítikus majomembereiről.Tényleg léteztek v. csak a filmesek találták ki?(én az utóbbira tippelek)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333646 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Randír írta: Szil. 44-45.oldal: ...Sólymok és Sasok alakjában szellemek serege szárnyalt szerte csarnokaiban... ez még az első fejezet,tehát jóval a tündék ébredése előttről ír itt.


Szerintem a szellemek kifejezést nem Ilúvatar Gyermekeire használja,hanem gondolatainak szülötteire,és inkább ainu eredetű lények lehetnek.Sztem.Az viszont biztos, hogy rendkívül hosszú életűek,hiszen Thorondorról tudni lehet h némiképp többet élt mint egy közönséges sas szokott.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333622 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések
továbbra is idézgetek a Szilmarilokból:

...Nem találkozott-e a te gondolatod az enyémmel, nem együtt szálltak-e, akár két nagy madár a felhők fölött? Ez is megvalósult Ilúvatar akaratából, s még mielőtt a Gyermekek fölébrednek, szélsebes szárnyra kelnek a sasok, Nyugat urainak a madarai.


Szilmarilok, Európa kiadó (2005), Aule és Yavanna c. fejezet, 49. oldaL.
:D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333618 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy biztos: a tündék előtt nem ébredhet senki... (Nekik elég magas szintű protekciójuk van. :) )


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333590 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések
Sorrendben: törpök ébrednek, majd visszaalszanak. Yavanna szeretne beszélő fákat, majd jönnek a sasok, valószínűleg az entekkel együtt.

Nem, csupán Aule fái elég magasak. A sasok tehát a hegyekben fognak lakozni, s hallják majd azok hangját, akik hozzánk kiálltanak. Ám az erdőkben ott járnak a fák pásztorai.

(Szilmarilok)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333491 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

dorwinion írta:

Tulkas írta: Manwe sasai is a tündékkel egy időben ébredtek?


Előttük.


Szerintem a törpökkel (és az entekkel) együtt

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333475 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Manwe sasai is a tündékkel egy időben ébredtek?


Szil. 44-45.oldal: ...Sólymok és Sasok alakjában szellemek serege szárnyalt szerte csarnokaiban... ez még az első fejezet,tehát jóval a tündék ébredése előttről ír itt.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333463 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Manwe sasai is a tündékkel egy időben ébredtek?


Előttük.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #333461 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem előttük.../szerkesztve.bár amint látom, későn. bocs, kijött az álmosság... :D /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333451 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Manwe sasai is a tündékkel egy időben ébredtek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333141 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: Nem tudja valaki, hogy miért pofátlanság Elrond házában Erendilről énekelni? Legalább is a Gy.Uban Aragorn ezt állítja Bilbónak..


Arról van szó, szerintem, hogy Aragorn kissé mulatságosnak találja, hogy egy hobbit költsön verset egy sokezer éves tündének a saját apjáról, mintha tudna bármit is azokról a dolgokról...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333120 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
És az miért pofátlanság, ezt nem értem :confused2:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333097 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: Nem tudja valaki, hogy miért pofátlanság Elrond házában Erendilről énekelni? Legalább is a Gy.Uban Aragorn ezt állítja Bilbónak..

Üdvözletem!

Mert az apja. (Milyen vagy dedukcióból?)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333094 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudja valaki, hogy miért pofátlanság Elrond házában Erendilről énekelni? Legalább is a Gy.Uban Aragorn ezt állítja Bilbónak..

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333054 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Az biztos, hogy az adánok közül Tuor volt a legmagasabb. De egyetértek dorwinionnal, sztem is Elendil lehetett a legmagasabb az emberek közül összességében!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333053 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Igen, Elendil is magas volt, de ő csak a Númenorból elmenekültek közül volt a legmagasabb.Engem pont az érdekelne, hogy az egész emberi fajból ki volt a legmagasabb?!


Mivel a númenóriak voltak termetben (is) leghasonlóbbak az eldákhoz, nagyon meglepődnék, ha a nem közülük kerülne ki a legmagasabb. Mint ahogy az is meglepne, ha Elendilnél magasabb embert találnál nevesítve...

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333051 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, Elendil is magas volt, de ő csak a Númenorból elmenekültek közül volt a legmagasabb.Engem pont az érdekelne, hogy az egész emberi fajból ki volt a legmagasabb?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333043 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Azt tudjuk, hogy Thingol volt a legmagasabb tünde, de ki volt a legmagasabb ember?


Ha az emlékezeted megcsalna akkor megemlíteném, hogy ha visszaolvasol úgy kb. május 10-hez, rá fogsz jönni, hogy ezt a kérdést már körül jártuk, éppen a te kezdeményezésedre.

Tulkas írta: Másik dolog:egy angol honlap szerint-amit Elrond Vilya is említ-Elendil testmagassága 7 láb 11 hüvelyk volt, ami kb. 240 cm. Tudom, hogy Elendil a Númenorról megmenekültek közül a legmagasabb volt...


Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333039 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem, tom, ehez sokszor kell kiolvasni a Szilmarilokat, meg a GYKt de tényleg most hogy így mondod, Tuort tényleg magasnak mondják :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333036 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Azt tudjuk, hogy Thingol volt a legmagasabb tünde, de ki volt a legmagasabb ember?


Így fejből azt mondanám, hogy Tuor... De csak tipp...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #333035 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Azt tudjuk, hogy Thingol volt a legmagasabb tünde, de ki volt a legmagasabb ember?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332971 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, ez engem is érdekelne, de szntem igazából nem nagyon van rá válasz :( Pedig engem aztán nagyon érdekel ez a Szauron téma :) Amúgy szerintem a filmben elég izé, hogy egy hatalmas szemnek ábrázolják, mert így aztán mindenki azt hiszi, hogy egy nagy szem, közben meg nagyon nem az... mindegy, ez nem tartozik ide (Amikor meg olyan világítótoronyként reflektorozik, az kifejezetten nevetséges)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #332946 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Szerintem amani az eredeti valarin nevekre gondolt...


Stimmt.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.995 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére