Kérdések

Több
17 éve 1 hónapja #339643 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Kérdések
A neveik voltak óangolok, tudom, csak rosszul fejeztem ki magam, illetve feltételeztem, hogy a nevek mellé a nyelv is társul. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339620 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
A rohaniak nem óangolul beszéltek, ahogy a hobbitok sem angolul, csak ezeket a nyelveket hazsnálta Tolkien a hangulat megteremtésére. (asszem a Függelékben írta).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339605 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Kérdések
Annak, hogy a rohaniak óangolul beszéltek, a quenyák viszont nem finnül, annak szerintm több oka is lehet:
1, a rohaniak emberek, és megalkotásuk nagyon hasonló az északi népekhez, kivált az óagolokhoz, angolszászokhoz. (talán a lovak miatt kissé eltérő, nem voltak valami nagy lovas népek-tudtommal).
2, Szerintem a Professzorban még benne élt az a gondolat, ami az EMK-t átszövi: nincs eredeti angol keletkezésmítosz, amit a Prof nagyon is hiányolt.
3, A quenyák tündék, ezért értelemszerű, hogy más nyelvük volt. (Habár eleinte Tol Eressea szoloszimpjai és gnomái is "az óangolhoz hasonlatos nyelvet" beszéltek, amit Aelfwine meg is értett). De a GyU idejére a tündék karaktere sokkal kiforrottabb lett.
4, Carpenter szerint Tolkient a saját nyelv inspirálta a mitológia megírására, ezért értelemszerűen nem hagyná ki pont a lényeget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339603 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
OFF
Ez igazán nagyszerű, de ha elfogadsz egy jótanácsot, akkor az ilyen örömhírt legközelebb inkább a "Beszélgetős"-ben jelented be! ;-) Ez itt ugyanis off! :-) Mindenesetre jó olvasást!
ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339602 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: Kérdések
már megérkezett a gyűrűk ura könyvem :D
lesz mit olvasni
talán idén még sikerül

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338222 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Randír írta:

Encsi írta: meg a függelékben az a "mélyvölgy fekete köd" vagy vami hasonló :) Sajna nincs saját Gy.Um és nemtom pontosan elírni :)

De ha tényleg így van, akkor ezt igazán nem értem:

... Némi akaraterővel még quenyául is megtanulhatunk, persze választhatunk mást is Középfölde tizennégy nyelve közül (amelyekből Tolkien "csak" ötöt dolgozott ki tökéletesen, a többit nyelvtani és szótári jegyzetekkel látta el.)


Méf az az 5 sincs meg olyan állapotban h meglehessen tanulni.A quenyát és a sindarint meglehet.Ezenkívül a rohaniak nyelve az óangol(ha jól tudom),amit szintén meglehet tanulni,de nem a Prof találta ki.


"Hivatalosan" csak óangolt hazsnált a rohaniak nyelvének jelölésére vagymi. (amit nem egészen érzek logikusnak mert akkor a quenya jelölésére is hazsnálhatott volna mondjuk finnt)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #338218 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: meg a függelékben az a "mélyvölgy fekete köd" vagy vami hasonló :) Sajna nincs saját Gy.Um és nemtom pontosan elírni :)

De ha tényleg így van, akkor ezt igazán nem értem:

... Némi akaraterővel még quenyául is megtanulhatunk, persze választhatunk mást is Középfölde tizennégy nyelve közül (amelyekből Tolkien "csak" ötöt dolgozott ki tökéletesen, a többit nyelvtani és szótári jegyzetekkel látta el.)


Még az az 5 sincs meg olyan állapotban h meglehessen tanulni.A quenyát és a sindarint meglehet.Ezenkívül a rohaniak nyelve az óangol(ha jól tudom),amit szintén meglehet tanulni,de nem a Prof találta ki.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338215 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
meg a függelékben az a "mélyvölgy fekete köd" vagy vami hasonló :) Sajna nincs saját Gy.Um és nemtom pontosan elírni :)

De ha tényleg így van, akkor ezt igazán nem értem:

... Némi akaraterővel még quenyául is megtanulhatunk, persze választhatunk mást is Középfölde tizennégy nyelve közül (amelyekből Tolkien "csak" ötöt dolgozott ki tökéletesen, a többit nyelvtani és szótári jegyzetekkel látta el.)


'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338213 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések

dorwinion írta:

Attila írta: Azon gondolkodtam, hogy a Professzor több nyelvet is kidolgozott részletesen mint Pl: quenya. Úgyértem, hogy mondjuk törpök vagy entek nyelvét is ennyire kidolgozta? Mert hát annyit tudunk róla, hogy rém terjedelmes és, hogy "nagyon sok időbe telik bármit is elmondani óent fanyelven" de mégis.


Rosszul tudod, még a quenya sincs tökéletesen kidolgozva és az a "legkészebb" nyelv. A törp nyelvből spec. csak néhány szó és mondat ismert.


Persze igazad van. Csak ugye az egész könyvben a közös nyelvet leszámítva a quenya, a sindarin, a fekete nyelv.....stb. de például az entek nyelvéről nagyon kevés derül ki a könyvből. Jó ok! igazatok van a "Burárum"! kiderül. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338211 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
nem is arra gondoltam, hogy bemegyek a boltba, és veszek egy khuzdul nyelvkönyvet, és megtanulom. :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338210 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta: Azon gondolkodtam, hogy a Professzor több nyelvet is kidolgozott részletesen mint Pl: quenya. Úgyértem, hogy mondjuk törpök vagy entek nyelvét is ennyire kidolgozta? Mert hát annyit tudunk róla, hogy rém terjedelmes és, hogy "nagyon sok időbe telik bármit is elmondani óent fanyelven" de mégis.


Rosszul tudod, még a quenya sincs tökéletesen kidolgozva és az a "legkészebb" nyelv. A törp nyelvből spec. csak néhány szó és mondat ismert.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338209 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Nemtom, én a Gyűrű keresésében azt olvastam, hogy 17ből 5 nyelvet dolgozott ki részletesebben. Gondolom, amikből mondtaok vannak a Gy.Uban, vagy versek, pl Fekete beszéd meg a khuzdul. Gondolom Balin sírfelirata is azon van írva, csak olyan rúnákkal. De ha valaki jobban utánanézne, és megfejtené, valszeg Khuzdul szöveg lenne. meg perzse a sindarin, meg quenya. az ötödik szerintem az ent beszéd lesz :) De ezek csak találgatások! :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338207 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Azon gondolkodtam, hogy a Professzor több nyelvet is kidolgozott részletesen mint Pl: quenya. Úgyértem, hogy mondjuk törpök vagy entek nyelvét is ennyire kidolgozta? Mert hát annyit tudunk róla, hogy rém terjedelmes és, hogy "nagyon sok időbe telik bármit is elmondani óent fanyelven" de mégis.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338205 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, igen, de lehet, hogy egy idő után már belefáradnak az életbe, és azér változnak fává.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338195 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések

Encsi írta: Én úgy tudtam, hogy az entek nem meghalnak, hanem inkább fává alakulnak, vagy vmi ilyesmi. Hogy sokáig állnak egy helyen, és a végén elalszanak, és úgy maradnak.


Na én is erre gondoltam csak végülis ha fává válnak akkor gyakorlatilag számomra meghalnak. De persze ugyanúgy élnek tovább csak. Nos igen fává válnak. Ez olyan szomorú :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338191 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Én úgy tudtam, hogy az entek nem meghalnak, hanem inkább fává alakulnak, vagy vmi ilyesmi. Hogy sokáig állnak egy helyen, és a végén elalszanak, és úgy maradnak.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338166 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Srácok, ez hülyeség: nem összevesztek, egészen egyszerűen csak az entasszonyok a Barna Földekre (vagy ki tudja hova ;) ) mentek, a lágyszárúikat ápolni, az entek pedig ott maradtak a Fangornban... Ennyi...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338156 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Kérdések
Az entek nem életre keltett fák, hanem Yavanna teremtményei ugyan úgy mint ahogy a tündék az emberek Eru, illetve a törpök Aule teremtményei.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338152 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta: Ja, és ezt kihagytam. Bár mondjuk ha Christopher Tolkien kiadna illetve írna egy könyvet valami olyasmit ami happy endet csinálna ebből? Na jó ez abszurd. Bár mondjuk az entek azért elég sokáig eléldegélnek szóval mire kipusztulnak az azért még elég sok idő.
Bár mondjuk ha a tündék akkor is életre tudták kelteni a fákat akkor most is megtehetnék. :oops: :roll:


Nem kimondottan összevesztek,csak mindenki csinálta amit szeretett volna.Szép lassan elhidegültek,elfelejtették egymást.Nem drasztikus és hangos összeveszésre kell gondolni.Az entek nem a drasztikus dolgaikról nevezetesek :)

Mikor is keltették életre a fákat???

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338142 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Ja, és ezt kihagytam. Bár mondjuk ha Christopher Tolkien kiadna illetve írna egy könyvet valami olyasmit ami happy endet csinálna ebből? Na jó ez abszurd. Bár mondjuk az entek azért elég sokáig eléldegélnek szóval mire kipusztulnak az azért még elég sok idő.
Bár mondjuk ha a tündék akkor is életre tudták kelteni a fákat akkor most is megtehetnék. :oops: :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338138 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
És végül emiatt az apró marhaság miatt fog kipusztulni a nép.. :roll:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338136 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem elég vicces, hogy ilyenen összevesztek. És, hogy az Entasszonyok ilyen kis nyomi ok miatt ilyen távolra elmentek Fangorntól. Na jó annyira nem messze végülis csak átmentek az Anduinon de akkor is. Ezért?? :shake:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338134 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kérdések
Elég baromság ezen összevszni :roll: namind1

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338131 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta: ...
Még egy uccsó kérdés. És miért vesztek vagy min vesztek össze az Entek az Entasszoyokkal?


Az entasszonyok művelt kerteket,gyümölcsösöket szerettek.Míg az entek a Fangornhoz hasonló vad,rendezetlen erdőket.

Ha jól emlékszem

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338130 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések

Randír írta:

Attila írta:

Ben írta:

Attila írta: de várjunk csak hova mentek? :roll: :oops:

Ha jól emlékszem, az entek úgy tudják, hogy a későbbi Barnaföldekre.

De ha tudták, hogy hova mentek illetve hova jutottak az Entasszonyok a lány entingekkel együtt akkor az entek miért nem mentek megkeresni őket? Mondjuk elég terjedelmes a nyelvezetük így ezt a kérdést is felvetni hosszú időbe telt volna. :wink:


Azt tudták h a Barnaföldeken ápolgatták a kertjeiket.De összevesztek velük, ezért váltak külön,és mire úgy döntöttek h kibékülnek és megkeresik az entasszonyokat,addigra a területet elpusztította a háború.(Így lett Barnaföldek a terület neve.)


Még egy uccsó kérdés. És miért vesztek vagy min vesztek össze az Entek az Entasszoyokkal?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338129 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta:

Ben írta:

Attila írta: de várjunk csak hova mentek? :roll: :oops:

Ha jól emlékszem, az entek úgy tudják, hogy a későbbi Barnaföldekre.

De ha tudták, hogy hova mentek illetve hova jutottak az Entasszonyok a lány entingekkel együtt akkor az entek miért nem mentek megkeresni őket? Mondjuk elég terjedelmes a nyelvezetük így ezt a kérdést is felvetni hosszú időbe telt volna. :wink:


Azt tudták h a Barnaföldeken ápolgatták a kertjeiket.De összevesztek velük, ezért váltak külön,és mire úgy döntöttek h kibékülnek és megkeresik az entasszonyokat,addigra a területet elpusztította a háború.(Így lett Barnaföldek a terület neve.)

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338125 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések

Ben írta:

Attila írta: de várjunk csak hova mentek? :roll: :oops:

Ha jól emlékszem, az entek úgy tudják, hogy a későbbi Barnaföldekre.

De ha tudták, hogy hova mentek illetve hova jutottak az Entasszonyok a lány entingekkel együtt akkor az entek miért nem mentek megkeresni őket? Mondjuk elég terjedelmes a nyelvezetük így ezt a kérdést is felvetni hosszú időbe telt volna. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338124 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta: de várjunk csak hova mentek? :roll: :oops:

Ha jól emlékszem, az entek úgy tudják, hogy a későbbi Barnaföldekre.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338123 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kérdések
Hmmm. Ez érdekes. Tehát ha a lány entingek elmentek...de várjunk csak hova mentek? :roll: :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338120 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Attila írta:

Randír írta:

Attila írta:

Ardeth írta:

Spuri007 írta: Nem tudja valaki hogy az ent asszonyokkal mi lett?


Elmentek skandináv lottót játszani. :D


:D :D :D

Az addig OK, hogy elvesztek az Entasszonyok. De mi lett az Entingekkel azok is? Mert ha elvesztek az Entasszonyok akkor elvileg a gyerekeknek nem szabadott volna elvesznie. Akkor ilyen alapon az enteknek is el kellett volna vesznie. :roll:


A gyerekek felnőnek,és utána nem lesznek már gyerekek.Szilszakáll azt mondta h már kevesen vannak akik emlékeznek rájuk,tehát elég sokan gyerekek voltak még akkor.


Tehát akkor Szilszakál gyerek volt. Vagyis akkor voltak még "lány"entingek. (Legalábbis nem hiszem, hogy csak "fiú"entingek születtek volna abba az időbe) Tehát most a felnőttek között is kéne lenni Entasszonyoknak.


Szerintem ő már nem volt akkor gyerek.A lány entingek meg elmentek az entasszonyokkal.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.044 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére