KÉPEK

Több
18 éve 3 hónapja #292398 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: KÉPEK
Ahogy elnézem ez mind Ted Nasmith csinálta. Vagy tévedek?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292395 Írta: Ghâsh
Ghâsh válaszolt a következő témában: KÉPEK
Gorgoroth :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292393 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: KÉPEK
Dorven, a Númenór elsüllyedése nagyon jó! 8O

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292333 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: KÉPEK
Númenor szüllyedése (John Howe):
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/anadun1.jpg
-Gorgoroth (Ted Nasmith)
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/gorgor1.jpg
- Helm szurdok védelme (Alan Lee)
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/helm.gif
-Gondolin (John Howe, tükrözve)
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/gbattle.jpg
-nazgulok (Ted Nasmith)
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/nazgul.gif
A Sasok Ura (J.R.R: Tolkien):
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/birdlord.jpg
Ez egy nagyon jó kép....balrog és Gandalf harca... (John Howe)
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/bridge.jpg
Ez is nagyon jó kép (Ted Nasmith):
csirke.inf.elte.hu/tolkien/kepek/tolk-vis.gif
Gandalf látogatása Zsáklakra...

*moderátori bejegyzés: Hozzászólások összevonva.*

*Források megadva by topicgazdi*

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292321 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: KÉPEK

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292265 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

Kiszhobbit írta: jaaaj ez a Glorfindel !! :oops:
drágaszág tünc imádom:oops:
*nagyotsóhajt*


na akkor:

Glorfindel

elfwood.lysator.liu.se/art/h/o/h ... l.jpg.html
szintén

Gil-Galad
szintén
Varda

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292243 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: KÉPEK

Theala Vandron írta: Valószínűleg a GYU-ban előforduló hegyes füles célzások a hobbitok hallására, és nem a fülük formájára utalnak. Így aztán, aki csak az alapműveket olvasta (pl szerény személyem), nem rendelkezhet kellő ismerettel a témában. :oops: Tényleg, honnan lehet emberi áron megszerezni Tolkien többi írását?


www.amazon.com

Pendragon kvbolt, Bp. XIII. Pozsonyi út


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292233 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: KÉPEK
Valószínűleg a GYU-ban előforduló hegyes füles célzások a hobbitok hallására, és nem a fülük formájára utalnak. Így aztán, aki csak az alapműveket olvasta (pl szerény személyem), nem rendelkezhet kellő ismerettel a témában. :oops: Tényleg, honnan lehet emberi áron megszerezni Tolkien többi írását?

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292188 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

Gandalf írta: Egyébként valahol máshol írja, hogy egy picit tényleg hegyes a fülük, de nem annyira, mint a tündéké.

Kicsit lejjebb megadtam már a forrást (27. levél)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292177 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: KÉPEK

Gandalf írta: Az A GYU-ban félrefordítás, az angolban nem ír ilyet. :wink:

Egyébként valahol máshol írja, hogy egy picit tényleg hegyes a fülük, de nem annyira, mint a tündéké.


Nem férefordítás, csak az eredeti angol szójáték visszaadhatatlan.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292169 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: KÉPEK

Felagund írta: Ugye nem keverjük össze a hegyes fület mint morfológiai tényt és az éles hallást? ;)


hátööö :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292168 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: KÉPEK
Ugye nem keverjük össze a hegyes fület mint morfológiai tényt és az éles hallást? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292167 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: KÉPEK

Noredhel (Voronwë) írta: www.meadowhaven.net/gallery.php?uid=3

Ezen meg el lehet gyönyörködni pár napig, tele van éééédes és naaagyszemű hegyesfülűekkel, bár nem LotR. Én is küldtem neki egy képeckét, ész ki isz rakta... *büszke*
ez itten :oops:


Ezek HIHHHETETLENÜL jók!!!! 8O Nagyon köszi, hogy megosztottad velünk! Nem győzöm habzsolni őket!!! :D

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292166 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: KÉPEK
Valóban ezt írja a könyv, de találtam példát az ellenkezőjére is:

"Ez csak egy kis ízelítő a beszédéből. Gondolom, ennyivel is beéred. Megizzadtam vele, hosszú napokon át. De a vicsorgások közt elejtett szavaiból kivettem, hogy sikerült elcsámpáznia egészen Esgarothig, sőt, még a völgyzugolyi utcákon is megfordult, leskelődve és hallgatózva. Nyilván te is tudod, hogy annak idején a nagy eseménynek híre ment a Vadonföld széltében-hosszában: sokan hallották Bilbó nevét, és tudták, hová valósi. Amikor visszajöttünk nyugatra, Bilbó otthonába, ez az utunk se maradt titokban. Egyszóval, Gollam hegyes füle hamarosan meghallotta, amire kíváncsi volt."
/A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége: 2. fejezet/ ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292165 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: KÉPEK
Az A GYU-ban félrefordítás, az angolban nem ír ilyet. :wink:

Egyébként valahol máshol írja, hogy egy picit tényleg hegyes a fülük, de nem annyira, mint a tündéké.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292164 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: KÉPEK

Kiszhobbit írta:

Theala Vandron írta: Sose láttam még senkit hegyesfülű hobbitokat rajzolni... Őszintén, föl se figyeltem rá, hogy hegyes kéne legyen a fülük... :oops: Ezt hol említi Tolkien?


Ööh, én asszem h írja egy helyen, hogy nem olyan hegyes volt a fülük,mint a tüncöké. tehát hegyes volt, csak nem annyira. :roll:

Hm. Nekem erről az a rész jut eszembe, mikor Gandalf a legelején rajtakapja Samut a hallgatózáson és megkérdezi, hogy mit hegyezi itt a fülét. Ha emlékezetem nem csal, Samu erre azt válaszolja: "Hát hegyes az én fülem?!" Félő, hogy ez arra utal, hogy a hobbitoknak egyáltalán nem volt hegyes füle. De most nem néztem mega könyvet, hogy jól emlékszem-e, úgyhogy javítsatok ki, ha tévedek!! :oops:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292162 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: KÉPEK
jaaaj ez a Glorfindel !! :oops:
drágaszág tünc imádom:oops:
*nagyotsóhajt*

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292093 Írta: Humor Herold
Humor Herold válaszolt a következő témában: KÉPEK
Ha valakit érdekel:) király Gyűrűk urás makettek

web.virtuality.hu/gondolin/ :agree:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292066 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: KÉPEK

Theala Vandron írta: Sose láttam még senkit hegyesfülű hobbitokat rajzolni... Őszintén, föl se figyeltem rá, hogy hegyes kéne legyen a fülük... :oops: Ezt hol említi Tolkien?


Ööh, én asszem h írja egy helyen, hogy nem olyan hegyes volt a fülük,mint a tüncöké. tehát hegyes volt, csak nem annyira. :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291870 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK
valószínűleg az után van, hogy visszatért Mandostól..

Beren és Lúthien:
elfwood.lysator.liu.se/art/m/a/m ... n.gif.html
elfwood.lysator.liu.se/art/c/h/c ... 3.jpg.html
elfwood.lysator.liu.se/art/a/n/a ... n.jpg.html
Uinen:
elfwood.lysator.liu.se/art/c/u/c ... n.jpg.html
elfwood.lysator.liu.se/art/a/i/aile/002.jpg.html

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291864 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: KÉPEK

Theala Vandron írta: Sil: Jó ég, én eddig azt hittem, az jó az üzemeltetőknek, ha sokan látogatják az oldalt...! :oops:

Namarie: Beren a legjobb az összes kép közül! (Bár hogy honnan volt ilyen csini ruhája... :roll: )


és miért iyen sötét a haja...a Szilmarilokban az van (asszem) hogy megőszült, mikor átkelt Melian Övén...

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291763 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: KÉPEK
Sil: Jó ég, én eddig azt hittem, az jó az üzemeltetőknek, ha sokan látogatják az oldalt...! :oops:

Namarie: Beren a legjobb az összes kép közül! (Bár hogy honnan volt ilyen csini ruhája... :roll: )

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291686 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

Phaedra/Namarie írta: Én nem akartam semmit lopni!! :oops:

Nem azért mondtam, csak nem szemétkedni akarnak velünk ezek az oldalak, amikor levédik a képeiket a közvetlen linkelés ellen. Arról van szó, hogy az oldal üzemeltetői az után fizetnek, hogy mekkora a forgalmuk (mennyi adatot töltenek le tőlük a látogatók), és ha egy idegen helyre (pl fórumra) valaki belinkeli a képeket, az nekik nem jó. (Főleg, ha ezt nem link, hanem kép formájában teszik, mert akkor bárki ha megnézi a fórumnak az adott oldalát, mindig letöltődik a kép, így fölöslegesen nagy forgalmat generál.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291682 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: KÉPEK

Sil írta: Ha bemásoljátok a linkeket, működnek, kivéve az elsőt, ami hibás. Nam, legközelebb lehetőleg az egész oldalat linkeld, mert védve van közvetlen linkelés ellen (meg különben sem szép dolog a sávszélességlopás).


Én nem akartam semmit lopni!! :oops:

Feanor
Beren
Este
Lúthien
Legolas Aragorn gyermekével
Glorfindel

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291654 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: KÉPEK

Theala Vandron írta: Sose láttam még senkit hegyesfülű hobbitokat rajzolni... Őszintén, föl se figyeltem rá, hogy hegyes kéne legyen a fülük... :oops: Ezt hol említi Tolkien?

Tolkien a 27. levélben írta: I picture a fairly human figure, not a kind of 'fairy' rabbit as some of my British reviewers seem to fancy: fattish in the stomach, shortish in the leg. A round, jovial face; ears only slightly pointed and 'elvish'; hair short and curling (brown). The feet from the ankles down, covered with brown hairy fur. Clothing: green velvet breeches; red or yellow waistcoat; brown or green jacket; gold (or brass) buttons; a dark green hood and cloak (belonging to a dwarf).


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291623 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: KÉPEK
Sose láttam még senkit hegyesfülű hobbitokat rajzolni... Őszintén, föl se figyeltem rá, hogy hegyes kéne legyen a fülük... :oops: Ezt hol említi Tolkien?

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291514 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: KÉPEK

Lego Inglorion írta:

Kiszhobbit írta:
Akkor ugye a hobbitok füle isz hegyesz cak nem annyira. Magyarul kici hegyes fülük van. sz'al nekik isz hegyesz fület kell rajzolni, cak kicit. Meg nekik isz nagy szemet. A tüncöknek meg nagy hegyesz fülük. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noredhel: naaagyszemü, hegyeszfülük szereeet :lol: :lol: :oops:


Csak a hobbitok szeme kerekebb a tündéké inkább valahogy hosszab...sztem :roll: Amugy a te hobbit rajzaid marha jók mér nem rakod fel :D *Kiszdrágaszág*


Szerintem is. :wink: DEEE izzé mondom h nemto m hogy kell felrakni.., :? ( sztem nemisannyirajok de azért kösz :oops: )

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291513 Írta: Lego Inglorion
Lego Inglorion válaszolt a következő témában: KÉPEK

Kiszhobbit írta:
Akkor ugye a hobbitok füle isz hegyesz cak nem annyira. Magyarul kici hegyes fülük van. sz'al nekik isz hegyesz fület kell rajzolni, cak kicit. Meg nekik isz nagy szemet. A tüncöknek meg nagy hegyesz fülük. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noredhel: naaagyszemü, hegyeszfülük szereeet :lol: :lol: :oops:


Csak a hobbitok szeme kerekebb a tündéké inkább valahogy hosszab...sztem :roll: Amugy a te hobbit rajzaid marha jók mér nem rakod fel :D *Kiszdrágaszág*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291511 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: KÉPEK
[Tolkien egy elég eldugott helyen elejt egy mondatot arról, hogy a hobbitok füle nem annyira hegyes, mint a tündéké, szóval a tündék füle elvileg hegyes. :wink: [/quote]

Akkor ugye a hobbitok füle isz hegyesz cak nem annyira. Magyarul kici hegyes fülük van. sz'al nekik isz hegyesz fület kell rajzolni, cak kicit. Meg nekik isz nagy szemet. A tüncöknek meg nagy hegyesz fülük. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noredhel: naaagyszemü, hegyeszfülük szereeet :lol: :lol: :oops:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291175 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: KÉPEK
Jah, és Denethornak is van elődje egy nanda király személyében, aki elesett az első beleriandi csatában az Amon Ereben, majd Thingol jól megbosszulta... :twisted: Először én is néztem, hogy mit keres itt ez a sok gyU-szereplő x ezer évvel korábban... :twisted:
Szvsz, ha megnézed a helytartók névsorát, rájössz a tendenciára...

(Helytartóné: Drágám, megint gyerekünk lesz! Mi legyen a neve?
Helytartó: Anyukám, csapd fel a Szilmarilokat, és bökj rá egy névre...)

Az én nagyim Gollamot nevezte el valamiért Kalafnak :twisted: , és hiába javítom ki mindig. Kísért a Turandot a fejében!
Már eljutottam vele Szil-ügyileg odáig, hogy tudja, ki az a Feanor, meg hogy volt sok obszcén nevű (Fing...) tünde... :twisted: :twisted: :twisted:


www.meadowhaven.net/gallery.php?uid=3

Ezen meg el lehet gyönyörködni pár napig, tele van éééédes és naaagyszemű hegyesfülűekkel, bár nem LotR. Én is küldtem neki egy képeckét, ész ki isz rakta... *büszke*
ez itten :oops:

Jah, menteni a bal felső sarokban lévő lemezikonnal lehet a képeket, mert jobb egérgombbal nem hagyja.

awwww... rohírok by Jenny

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.963 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére