Tolkien tanulmányok

Több
20 éve 5 hónapja #190829 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Dínchamion írta: Ha esetleg mégsem jönne össze, még mindig van rá lehetőség, h képviseljétek az MTT-t:

If you wish to submit a paper but can not attend the conference, you may send a paper to be read and discussed. In the latter case, state any directions or preferences you may have for the presentation.


Igazabol azoknak az embereknek, akik ott lesznek, nem hiszem, hogy tundek ujat mondani ß)
Mint resztvevo kepviselnem az MTT-t.
Amani, jossz? ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190782 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

_Neo írta: kerdes: tamogatna-e az MTT egy csapat reszvetelet a konferencian? (erkolcsileg, anyagaliag [de foleg anyagilag])



Ha esetleg mégsem jönne össze, még mindig van rá lehetőség, h képviseljétek az MTT-t:

If you wish to submit a paper but can not attend the conference, you may send a paper to be read and discussed. In the latter case, state any directions or preferences you may have for the presentation.


Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190741 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
kommentar nelkul:
hem.passagen.se/mansb/omentielva/

kerdes: tamogatna-e az MTT egy csapat reszvetelet a konferencian? (erkolcsileg, anyagaliag [de foleg anyagilag])

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190555 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Lamorak írta: Ninniach, sajnos te is öregszel, úgy tűnik; azóta a másodévesek (nálunk legalábbis, és tiszteletem a kivételnek, ami persze van) nem képesek ilyesmire.


Kösz, Lamorak, ez kedves volt... (bah :) ) Nem hinném, hogy az idő múlása összefüggésben állna a színvonal csökkenésével, de ebbe az utcába nem akarok bekanyarodni.

Fordításom éjjel 10-től álmosan és reggel fél 8-tól álmosan készült; örülök, ha tetszett, de ez igen gyors és elnagyolt (és rövidített) volt.


Mennyire lett volna ciki a fordítás közben felfedezett hibák (mármint az előadáséi) szóvátétele?

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190552 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Ha már arról van szó, hallottam én már sokkal rosszabbat ELTÉs konferenciákon stb. is. Meg nemzetközi konferenciákon is. De elismerem, h ez sem jelent sokat.
Ninniach, sajnos te is öregszel, úgy tűnik; azóta a másodévesek (nálunk legalábbis, és tiszteletem a kivételnek, ami persze van) nem képesek ilyesmire.

Fordításom éjjel 10-től álmosan és reggel fél 8-tól álmosan készült; örülök, ha tetszett, de ez igen gyors és elnagyolt (és rövidített) volt.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190548 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Estel Adániel írta: Nem lehet, hogy az a negatív hangvételű kritikák forrása, hogy Jane Chance a Károli Egyetemen tartott előadása valójában nem tudományos előadásként, hanem a Tolkien Klub keretei között értelmezendő (mint a Klub történetében rendhagyó és különleges esemény), és mint ilyen, ebben a topikban OFFnak számító...? :heu:
Csak mert számomra ilyen értelemben egyáltalán nem okozott csalódást...


Estel, szvsz. a Tolkien Klub ennél többet érdemel... a véleményem akkor is ez lenne, ha az előadás egy MTA konferencia keretén belül hangzott volna el.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190547 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Estel Adániel írta: Nem lehet, hogy az a negatív hangvételű kritikák forrása, hogy Jane Chance a Károli Egyetemen tartott előadása valójában nem tudományos előadásként, hanem a Tolkien Klub keretei között értelmezendő (mint a Klub történetében rendhagyó és különleges esemény), és mint ilyen, ebben a topikban OFFnak számító...? :heu:
Csak mert számomra ilyen értelemben egyáltalán nem okozott csalódást...


ez eléggé degradálná a Tolkien Klubot, mint olyat...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190545 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A bölcsészhallgatókat bevállalom. Objektív mércével mérve választottam ki a másodéveseket (mint volt bölcsészhallgató), kb. a harmadik szemeszter közepe táján születnek ilyen színvonalú előadások, de a szakdoli megírásáig hálistennek sokat csíszolódik az ember :) Egyébként nem gondoltam én semmi rosszat a másodéves bölcsészhallgatókról, elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam volna.

Ezek szerint egyetértünk ami a színvonalat illeti...

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190543 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nem lehet, hogy az a negatív hangvételű kritikák forrása, hogy Jane Chance a Károli Egyetemen tartott előadása valójában nem tudományos előadásként, hanem a Tolkien Klub keretei között értelmezendő (mint a Klub történetében rendhagyó és különleges esemény), és mint ilyen, ebben a topikban OFFnak számító...? :heu:
Csak mert számomra ilyen értelemben egyáltalán nem okozott csalódást...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190540 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
I'm not flaming anyone.
Röviden: szerintem sem a tudományos akadémia volt a keddi public lecture, de azt hiszem, Amani és Ninniach, rosszul ítélitek meg a "fórumra járók 80%-t" illetve a "másodéves bölcsészhallgatókat", ha azt gondoljátok, amit gondoltok :)

Bántásokért bocsánat, részemről most ennyire tellett.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190519 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Bevallom, az előadásban én is mélységesen csalódtam, tartalmilag és prezentációilag szvsz nem ütötte meg egy másodéves bölcsészhallgató szemináriumi referátumának nívóját sem. A témában sokkal több potenciál rejlett annál, mint ami elhangzott (ami tényleg nem volt más mint a könyv és a film közötti különbségek felvázolása és itt szándékosan a 'felvázolás' szót használom), ebben a pontban egyetértek Amanival. Ha a címből indulok ki, akkor más előadást vártam volna. Ha az előadásból indulok ki, más címet választottam volna, pl. 'My Account As To Why I Don't Like PJ's Adaptation of Tolkien's LOTR' vagy valami hasonló. (Halkan jegyzem meg, ha valaki végignézi a bővített extrákat, akkor pontosan képben van arról, hogy PJ mit miért változtatott meg.) Ha a professzornő plakáton feltüntetett méltatásából indulok ki (idézem: a nemzetközi Tolkien-kutatás egyik legfontosabb és legismertebb szakembere), akkor aggodalmamat kell kifejeznem a nemzetközi Tolkien-kutatás jelenlegi állása felett és mélységes tiszteletem minden fórumosnak, akik 'laikus' létükre messze túlszárnyalják a 27-i produkciót. Lehet, hogy a véleményem kemény, de annyi talán elvárható egy szakembertől, hogy a témájában otthon legyen (ez esetben a filmek és a könyv kimerítő ismeretére gondolok). Vagy ha nem, akkor ne álljon ki a nagyközönség elé.

Lamorak, a fordításod remek volt, tartalmilag helyenként sokkal jobb, mint az eredeti szöveg.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190505 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Are you flaming me??

no jó

"Amani, ha ebből te mitológiai-irodalmi előképeket, biográfiát, stb.-t vársz, az a te bajod"

hogy mi az én "bajom", annak megállapítását ráhagyom a pszichoanalitikusomra, majd ha egyszer lesz nekem olyan...

"Másodikként azt emelném ki, hogy ez a keddi alkalom ún. 'public lecture' volt, ami elsősorban nem teljesen tudományos előadás."

ez a világon semmmiféle értékmérőként nem szolgálhat a minőségre vonatkozólag

"a konklúzió pedig határozottan nem az, amiről beszélsz"

volt konklúzió?

"Meg kell mondjam, h az Arwen-Aragorn szál ilyen jellegű használata a filmben nekem, szegény porszemnek"

ezt nem kéne, sztem

"de azért felhívnám a figyelmet erősségei kiemelésére is"

kérlek, tedd meg

"és arra, h ne sarkítsuk és ne reprezentáljuk félre, ha nem muszáj"

nem sarkítok én semmit; ha csak annyit írtam volna, hogy "nem tetszett", azzal nem mondtam volna semmit; a véleményem továbbra is az, hogy ezt az előadást, így, ebben a formában, az erre a fórumra járók 80%-a meg tudta volna írni és fogalmazni; továbbá fenntartom azt, hogy ha ez az előadás a "szélesebb közönségnek" szólt, akkor rosszul reprezentálta azt, amit Tolkien munkásságának tudományos értékű feldolgozása jelenthet

köszönöm a válaszodat


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190503 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Az előadás címe, a körbe-reprezentáció jegyében, a következő volt: 'Tolkien nő- (és férfi-)alakjai: a film és a könyv'. Amani, ha ebből te mitológiai-irodalmi előképeket, biográfiát, stb.-t vársz, az a te bajod--én azt gondolom, a címből nem nagyon lehet indítani, az előadás arról szólt, ami a címben van--Tolkien nő- és férfialakjairól a filmekben és a könyvben.

Másodikként azt emelném ki, hogy ez a keddi alkalom ún. 'public lecture' volt, ami elsősorban nem teljesen tudományos előadás. A Tolkien tanulmányok állását semmi nem tükrözi, amit egyvalaki mond. Az előadás tartalma is differenciáltabb volt annál, amit jelzel, Amani; tárgyi tévedésekre persze nincs mentség, de azért még a 'katalógus' (a különbségek felsorolása) is értelmező volt, a konklúzió pedig határozottan nem az, amiről beszélsz (az egy kérdésre való válaszként fogalmazódott meg). Meg kell mondjam, h az Arwen-Aragorn szál ilyen jellegű használata a filmben nekem, szegény porszemnek, érdekes volt, mert ezen nem gondolkodtam még; én egészen máshogy fogtam meg magamnak a filmes adaptációt. Ezzel együtt aláírom, h az előadás olyasmi volt, amit a magyar 'lájtosnak' nevez; de azért felhívnám a figyelmet erősségei kiemelésére is, és arra, h ne sarkítsuk és ne reprezentáljuk félre, ha nem muszáj.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190077 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

amanibhavam írta: egy olyan előadást vártam amely legalább megkísérli bemutatni JRRT férfi- és nőalakjainak jellemzőit, irodalmi és mitológiai előképüket, párhuzamaikat Tolkien saját életével, megkísérel valamiféle választ adni arra, miért töltenek be olyan látszólag marginális szerepet a nők a professzor főművében, és hogy hozható ez össze a mitológia többi részével. És mellesleg esetleg pár szót arról, mindez hogyan tükröződött avagy változott meg a filmadaptációban.
Ehelyett kaptam egy katalógust a film és a könyv közti különbségekről, és miközben arról morfondírozhattam, hogy Ms. Chance 10 vagy 15 éve olvasta-e utoljára a könyvet .

Lehet, hogy nem leszek népszerű ezzel a hozzászólásommal, de úgy gondolom, ez az előadás nem tükrözte, nem tükrözhette a Tolkien-kutatás valódi színvonalát. Talán p. Chance csak ennyit nézett ki belőlünk


Háááááááááááááááááááát.... :oops:

Azok után, hogy Jane Chance olyan kedves volt hozzám, igazán fáj a szívem, hogy rá kell bólintanom erre, de mégis megteszem.
Igazat adok amaninak. Sajnos... :shake:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190065 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Jé, Te is ott voltál? Nem is figyeltem...

Amúgy az előadás tényleg nem volt annyira színvonalas, mint azt elvártam volna, de a végére azért egész élvezhető lett. Én nem bántam, hogy egy kicsit eltért a címtől (bár nem nagyon), a tárgyi tévedések zavaróak voltak, de nem ezen múlt a dolog. Az előadás második fele egész korrekt volt az első feléhez képest. Mondjuk, olyan hú de nagy dolgokat nem mondott, de nem baj, a hétvégén három napon kereszül nyomták a fejünkbe az irodalomelméleteket, úgyhogy ez a könnyedebb téma már jól jött! :wink:
Jövőre Tom Shippey-t hívjuk! 8) 8) 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #190016 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Szóval.

Amikor ma kijöttem a teremből Prof. Chance előadása végeztével, először úgy gondoltam, alighanem én lehettem enyhén toxikus állapotban, amikor az előadás kiírását olvastam (pedig mostanában vigyázok rá, hogy a hosszúlépést ne küldjem rá közvetlenül a Prozac-Xanax koktélomra). De most elolvastam újra, és így azt kell mondjam, én nem egészen erre számítottam.Én egy olyan előadást vártam amely legalább megkísérli bemutatni JRRT férfi- és nőalakjainak jellemzőit, irodalmi és mitológiai előképüket, párhuzamaikat Tolkien saját életével, megkísérel valamiféle választ adni arra, miért töltenek be olyan látszólag marginális szerepet a nők a professzor főművében, és hogy hozható ez össze a mitológia többi részével. És mellesleg esetleg pár szót arról, mindez hogyan tükröződött avagy változott meg a filmadaptációban.
Ehelyett kaptam egy katalógust a film és a könyv közti különbségekről, és miközben arról morfondírozhattam, hogy Ms. Chance 10 vagy 15 éve olvasta-e utoljára a könyvet (a fat chance, I would say, pardon the pun), arról is értesülhettem, hogy Galadriel Legolassal beszélte meg Középfölde sorsát a Két Torony filmváltozatában. Nagyjából a legerősebb érvelési technika az volt, hogy elmesélte Beren és Lúthien történetét, és a legnagyobb konklúzió, hogy Tolkiennál bizony a kisemberekből lesznek a hősök.

Persze van még egy lehetőség: hogz a professzorasszony a szállodában jött rá, hogy otthon hagyta a szövegét, és az egész előadást a taxiban írta az egyetemre jövet. Ez esetben le kell szögeznem: brilliáns rögtönzést hallottunk, amelyet tanítani lehetne.

Lehet, hogy nem leszek népszerű ezzel a hozzászólásommal, de úgy gondolom, ez az előadás nem tükrözte, nem tükrözhette a Tolkien-kutatás valódi színvonalát. Talán p. Chance csak ennyit nézett ki belőlünk.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189853 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A szöveg nyilván elérhető lesz hamarosan... csakúgy, mint a konferenciás előadásé... 8)

UGYE???

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189851 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Kedveseim, :heu:

ha valamelyikőtök megy ma a Károli Gáspár Egyetemre Jane Chance előadására, tudna nekem készíteni jegyzetet...?

Hálásan köszönöm előre is... :embarassed:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189626 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta:

Lamorak írta:

Gandalf írta: Ha egy blokkon belül nem három, hanem négy előadás is van, akkor nem elég a blokkra a 2 óra. A három előadásos blokkok beleférnek 2 órába, de a négy, vagy annál több előadásból állók már nem. Nem túl jó megoldás minden blokknak ugyanakkora időt adni, függetlenül az előadások számától.


Az ea-blokkok idejének megszabása arra az előfeltevésre épül, h az előadók képesek 20 perces előadásokat tartani. A 4 ea-s blokkoknak kell beleférniük 2 órába. Ez nem a beosztáson, hanem az előadókon és az elnökökön múlik.

Akkor a 3 ea-s blokkok miért kaptak ugyanannyi időt, miért nem másfél órát? Hisz ez alapján a logika alapján úgy lenne...


Mert eredetileg mindenhol négy előadó lett volna, csak lemondták. :? De így legalább szabadabbra vehettük a dolgot. ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja - 20 éve 5 hónapja #189595 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Lamorak írta:

Gandalf írta: Ha egy blokkon belül nem három, hanem négy előadás is van, akkor nem elég a blokkra a 2 óra. A három előadásos blokkok beleférnek 2 órába, de a négy, vagy annál több előadásból állók már nem. Nem túl jó megoldás minden blokknak ugyanakkora időt adni, függetlenül az előadások számától.


Az ea-blokkok idejének megszabása arra az előfeltevésre épül, h az előadók képesek 20 perces előadásokat tartani. A 4 ea-s blokkoknak kell beleférniük 2 órába. Ez nem a beosztáson, hanem az előadókon és az elnökökön múlik.

Akkor a 3 ea-s blokkok miért kaptak ugyanannyi időt, miért nem másfél órát? Hisz ez alapján a logika alapján úgy lenne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189578 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta: Ha egy blokkon belül nem három, hanem négy előadás is van, akkor nem elég a blokkra a 2 óra. A három előadásos blokkok beleférnek 2 órába, de a négy, vagy annál több előadásból állók már nem. Nem túl jó megoldás minden blokknak ugyanakkora időt adni, függetlenül az előadások számától.


Az ea-blokkok idejének megszabása arra az előfeltevésre épül, h az előadók képesek 20 perces előadásokat tartani. A 4 ea-s blokkoknak kell beleférniük 2 órába. Ez nem a beosztáson, hanem az előadókon és az elnökökön múlik.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189560 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta: - Az előadók olyan tipikus kommunikációs hibákat követtek el, amik már szinte fájtak.


Ehhez hozzátenném, hogy egy másik zavaró hiba is volt (nem egy előadónál). Három féle előadási forma van (szvsz..). Az egyik a "szabadabb" (amikor csak jegyzet van, a másik a "felolvasós" (egy az egyben felolvassa, elmondja 'magába temetkezve'), a harmadik ezek azon változata, amikor fel is olvas az illető, de ugyanakkor a közönséghez szól. Ha valaki ez utóbbit választja, akkor tényleg a közönség felé kéne beszélni, nem pedig egy kiválasztott személynek elmondani az előadást (nem egy ilyen volt).

Amúgy mindenben egyetértek Gandalffal.

Az előadásokat pedig nem tudom "értékelni", mert nem értek hozzá eléggé, amihez meg még értettem is volna, ahhoz meg túl fáradt voltam, hogy odafigyeljek... :oops:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189457 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
(Az ea 20 perces keretének figyelmen kívül hagyásáról)

Gandalf írta: Ez olyan alaphiba, amelyre már minden egyetemi és főiskolai hallgatónak a figyelmét felhívják, itt mégis tudományos fokozattal rendelkező előadók követték el, képtelenek voltak tartani az időkeretet.


Jobb helyeken az ilyet komoly tiszteletlenségnek tartják az olyanokkal szemben, akik képesek összefoglalni a mondandójukat a megszabott időben (+-2-3 perc--nem +-20 perc). Ha nekem figyelnem kell erre, másnak is kutyakötelessége. Jövőre lesz csengő, és minden elnököt előtte egyhetes edzőtáborban készíttetek fel a beszélők megszakításának módszereiből.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #189449 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nos, a konferencia tanulságai:

- Érdemes sokkal nagyobb hírverést tartani neki, mert az előadókon, szervezőkön és az MTT-n, valamint ezek barátain, ismerősein és üzletfelein kívül senki nem jött el. Ha nincs reklám, ezek a konferenciák továbbra is csak egy szűk csoport érdeklődési körében maradnak. És ez nem lenne jó. Nem elég néhány honlapra kitenni hírként, ennél sokkal nagyobb hírverés kéne legközelebb.

- Ha egy blokkon belül nem három, hanem négy előadás is van, akkor nem elég a blokkra a 2 óra. A három előadásos blokkok beleférnek 2 órába, de a négy, vagy annál több előadásból állók már nem. Nem túl jó megoldás minden blokknak ugyanakkora időt adni, függetlenül az előadások számától.

- Szinte minden előadó beleesett abba a hibába (nagyon mély tiszteletem a kivételnek), hogy képtelen volt a bevezető gondolatokat rövidre fogni. Ha egyszer 20 perc áll rendelkezésre, akkor nem szabad 10-15 perces bevezetőt tartani, mert nem lesz idő a fő gondolatok kifejtésére. Ez olyan alaphiba, amelyre már minden egyetemi és főiskolai hallgatónak a figyelmét felhívják, itt mégis tudományos fokozattal rendelkező előadók követték el, képtelenek voltak tartani az időkeretet. Ennek az lett a következménye, hogy a kommentárokra és a vitákra nem jutott elég idő, sőt, több előadás után nem is volt ilyen rész, amit komolyan sérelmeztem.

- Nem volt igazán lehetőség a vitákat tovább folytatni a blokkok után, hisz nem volt olyan közös fogadás vagy sörözés vagy mittudoménmi, ahol mindenki jelen lett volna, előadók és hallgatóság is, pedig Szegeden ezt anno meg tudtuk oldani. Legközelebb ezt is meg kéne szervezni.

- Az előadók olyan tipikus kommunikációs hibákat követtek el, amik már szinte fájtak. Nem szabad olyanokat mondani, hogy "én ehez nem értek igazából", meg hogy "ez nem az én előadásom", meg: "ez nem az a jegyzet, amely kellene nekem" "Ez egy borzalmas jegyzet", "ez kevésbé lesz érdekes", "még össze kell szednem a gondolataimat" meg hasonlók. Ezek nagyon rá tudják nyomni a bélyeget az egészre. Kéretik kerülni!



Egyenlőre ennyi ugrott be így elsőre, további javaslatok felmerülése esetén még írok ide! :wink:

Én személy szerint elégedett voltam a konferencia színvonalával, remélhetőleg tartani tudjuk továbbra is ezt a szintet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #188487 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Kérjük szépen, h mindenki, aki iskolájában, annak közelében, könyvtárban, stb. tud plakátot kitenni, töltse le és nyomtassa ki innen:

Színes: www.tolkien.hu/mtt/plakat.jpg
F-F: www.tolkien.hu/mtt/pecskisplakat.jpg

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #188317 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
"A
Magyar Tolkien Társaság
szeretettel meghív minden érdeklődőt a

2004. ápr. 27-én 18.00 órakor
a Károli Gáspár Református Egyetem, Bölcsészettudományi Karának (Reviczky utca 4/c., Budapest 1088) dísztermében rendezett
rendkívüli Tolkien Klubba.


Vendégelőadónk
Prof. Jane Chance
(Dept. of English, Rice University, Houston)

a nemzetközi Tolkien-kutatás egyik legfontosabb és legismertebb szakembere.

Prof. Chance területét tekintve középkorász, óangol és középangol irodalmon kívül középkori mitográfiával és nőírókkal is foglalkozik. Tolkienről 2 önálló monográfiája közül az első, Tolkien's Art: A Mythology for England az 1970-es években az elsők között vállalt úttörő szerepet a Tolkiennel foglalkozó tudományos munkák sorának megindításában. Prof. Chance az utóbbi néhány évben több fontos tanulmánykötetet is szerkesztett a Tolkien-kutatás előremozdítására.

Előadásának címe:
"Tolkien's Women (and Men): the Films and the Book"
("Tolkien nő- (és férfi) alakjai: a filmek és a könyv")


Az előadás angolul hangzik el, magyar tolmácsolással.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.


Köszönet a Károli Gáspár Református Egyetemnek az előadás helyének biztosításáért."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #187807 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nos, akkor íme a konferencia végleges programja:

J. R. R. Tolkien: nyelv, hagyomány, értelmezés

2004. ápr. 23-25.
Pécs, Café Dante (Janus Pannonius u. 11.)



Ápr. 23. (péntek)
13.00-15.30 regisztráció

15.45-16.00 Megnyitó (Dr. Jankovits László, a PTE BTK dékánhelyettese)

16.00-18.00 Tolkien és az irodalomtörténet: korszakok, motívumok
elnök: Nagy Gergely

Tolkien, a románc-hagyomány és a romantika
Vöő Gabriella (PTE, Angol Irodalmak és Kultúrák Tanszéke)
A Sors tragikus természete Tolkien műveiben és a középkori angol irodalomban
Burián Richárd (Károli Gáspár Református Egyetem, Angol Nyelv és Irodalom Tanszék)
Nem esik messze a “Levél” a fájától—életfa-szimbolika a “Pepecs mester falevelé”-ben
Vernyik Zénó (SZTE, Angol-amerikai Intézet)


Ápr. 24. (szombat)
10.00-12.00 Tolkien és a posztmodern: elméleti megközelítések
elnök: Szamosi Gertúd

A vénember lábnyoma és a szövegek apóriája
Gyuris Norbert (PTE, Angol Irodalmak és Kultúrák Tanszéke)
szövegek és olvasók: reprezentáció és interpretáció Tolkien kultúrafikciójában
Nagy Gergely (SZTE, Angol-amerikai Intézet)
A mitológia és kultúrája: a Szilmarilok és a Gyűrűk Ura
Jankovics Mónika (SZTE, Angol-amerikai Intézet)
Hobbitfalvától Szürkerévig és esti mesétől a vándorlásig: a szerzői és olvasói szerepek változása a Gyűrűk Urában
Fazekas Gergely (PTE, Angol Irodalmak és Kultúrák Tanszéke)

12.00-13.30 ebédszünet

13.30-14.30 Plenáris előadás
Tolkien and the Other: Race and Gender in Middle-earth
(Tolkien és a Másik: faj és nem Középföldén)
Jane Chance (Rice University, Houston, USA)

14.30-15.00 kávészünet

15.00-18.00 A Tolkien-korpusz és kultúrtörténeti kapcsolódásai
elnök: Dr. Mekis János

Meséről mesére
Kelemen Zoltán (SZTE, Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék)
“Tüzes, mint a marokba szorított sárkány”
Uhrman Iván (Veres Péter Gimnázium, Magyarországi Rabbiképző Egyetem)
Beavatási szimbólumrendszer a Gyűrűk Urában és a Szilmarilokban
Bácsfi Diána
Dualista teológiai koncepciók Tolkien szövegeiben
Füzessy Tamás (MTT)

19.00 Fogadás a konferencia résztvevőinek a Pécsi Sörházban
20.00 A Fogadást megnyitja: Dr. Komlósi László Imre, a PTE Tudományos rektorhelyettese


Ápr. 25. (vasárnap)
10.00-12.00 A Tolkien-jelenség: hatás és adaptációk
elnök: Dr. Komlósi László Imre

Terhes örökség: a poszt-tolkieni fantasy
Stemler Miklós (PTE, Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszék)
J. R. R. Tolkien és Robert E. Howard: a sötét barbár és a hobbit-mitológia
Varga Illés (Aurin)
A Gyűrűk Ura a hangszeres zenében: Johan de Meij és Howard Shore művei
Windháger Károly Ákos (Magyar Képzőművészeti Egyetem, Művészetelméleti Tanszék)
Írásrendszerek Tolkien műveiben
Baksai Károly (ELTE IK)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186500 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Szolgálati közlemény: mailboxom tartalmának elvesztése miatt kérnék mindenkit, hogy aki már jelezte mailben a szállásfoglalást, az jelentkezzen még egyszer! És ne felejtsétek el a 18-ai határidőt!!!

Köszi.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186111 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Aiya!

Nem feltetlenul tanulmany, de talan johet ide:

Az ELTE Korosi Csoma Sandor kollegiumaban a Budaorsi Kulturhet kereteben a Magyar Tolkien Tarsasag tagjai eloadasokat tartanak az alabbi temakban:
2004.04.15. 17:00 Sandor Anna (Morgana) - Mufaji es adaptacios kerdesek Peter Jackson Gyuruk Ura filmtrilogiaja kapcsan
2004.04.15. 18:30 Fuzessy Tamas (Ancalimon) - Filozofia es mitologia Kozepfolden
[size=9:2ofeptgp]2004.04.15. 20:00 Baksai Karoly (_Neo) - Tolkieni irasrendszerek, fejlodesuk[/size]

Mindenkit szeretettel varunk!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #184941 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
:!: :!: :!:

Még mindig várom a szállásfoglalásokat, és arra kérek mindenkit (azokat is, akik már jelentkeztek), hogy küldjenek egy polgári nevet is, ne a nickekkel kelljen kavarni!!!

:!: :!: :!:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.672 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére