Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Több
18 éve 4 hónapja #291736 Írta: Nóli i linantea
Mint Valáknak, a teremtéssel az ainuknak is fogyott az erejük bizonyára. És azzal hogy egy részét a Gyűrűbe zárta, megosztotta erejét.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291734 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Gandalf írta: Azért ne felejtsük, hogy Szauron a Gyűrűk Uraként nagyobb hatalommal rendelkezett, mint régi maia korában,


Erről én vitatkoznék veled...
Minden maia és ainu kezdetektől való erővel rendelkezett, ami szvsz nem gyarapodott, de inkább szétszóródott, fogyott.
Szauron, miután Nomenorral együtt a méjbe zuhant, már többé nem volt képes tetszetős alakot ölteni. Mi ez, ha nem az erejének a fogyása? A gyűrűvel szerintem inkább csak jobban tudta koncentrálni azt. :roll:

Egy balrog, már a kezdetektől gyengébb szellem volt, mint a maiák, de azért annyira nem, hogy Szauron csak úgy ugráltathassa. :D A Hazugság Mesterétől csak egy blöff volt, hogy visszaaddja móriát a törpöknek, mert hatalma az nem volt rá...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291710 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Azért ne felejtsük, hogy Szauron a Gyűrűk Uraként nagyobb hatalommal rendelkezett, mint régi maia korában, tehát hatalmasabbnak számított egy balrognál. Ez persze valóban nem jelenti azt, hogy a balrognak engedelmeskednie kellett neki. A balrog max. tisztes távolból figyelhette és igen óvatosan építgethette csak a maga uralmát Móriában, ezt Szauron ellenében nem nagyon tehette.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291709 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
A váltott farkasok ura valóban Szauron volt, mi több, legjobb tudomásom szerint a kezdetektől ő hozta létre őket.

A páncélról már tisztázódott, hogy a filmesek által készített Fegyverek Hadviselés c könyvből származik, aminek annyi köze van Középföldéhez mint trollnak az IQ teszthez.

A balrogról: én csak azt tudom, hogy Szauron a móriai balrog parancsolójának tartotta magát, az nem biztos, hogy komolyan parancsolni is tudott volna neki. Valószínűleg jobban az uralma alatt állt mint a Banyapók, de nemhiszem hogy akarata ellen való dolgokat rá tudott volna erőszakolni.
(az egyébként jó kérdés, hogy Móriában mennyire volt előkészített csapda és mennyire nem ami a Gyűrűtársaságot várta)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291701 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
A váltott farkasok ura Sauron volt.
Carhcarot egy váltott farkas volt, akit Morgoth magához vett a falkából, nevelte, erejének egy részét beleöntötte, így nagyobb és iszonyúbb lett, mint bármelyik előtte.

Sauron azért alakult farkassá, hogy betöltse Huan végzetét, de ez nem jött össze neki. Vereséget szenvedett.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291679 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Dorven írta: Rendben, ezt mind elhiszem, de én akkor is tisztán emlékszem erre a balrogos részre.
Elmondom mégegyszer, hogy nem láng mintás páncél, hanem a lángok formájára kialakított fém lemezekről van szó. Ha megnézel egy Móriai goblint,orkot, láthatod, hogy van igazség ebben.



Kiemelnék egy részt: ha megnézel. Ha a filmre gondolsz, sz sajnos nem mérvadó. ha tolkieni szöveget tudsz idézni, akkor írd be, kérlek.

Icke: Örüljünk, hogy Árpi bácsi lefordította, és az ilyen elírások lehetnek nyomdai hibák, vagy abból fakadóak, hogy a fordító mondjuk hajnali háromko9r gépelte be, és már elég rég nem aludt normálisan. Tehát viszautaltatik a pálca neked. :twisted: :twisted:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291667 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Váltott farkasok előbb voltak mint Carcaroth.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291666 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Az igaz, hogy Szauron farkas alakot is magára tudott ölteni, melyben iszonyúbb volt bármely élőlénynél, de a váltott farkasok ura nem Carcaroth volt?

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291665 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Rendben, ezt mind elhiszem, de én akkor is tisztán emlékszem erre a balrogos részre.
Elmondom mégegyszer, hogy nem láng mintás páncél, hanem a lángok formájára kialakított fém lemezekről van szó. Ha megnézel egy Móriai goblint,orkot, láthatod, hogy van igazség ebben.

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291613 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Üdvözletem!

Dorven írta: Ebben teljesen egyet értek veled, bár Szauron tényleg parancsolni tud a balrogoknak. Emlékszem, hogya könyv említést tesz egy Barad-Dur-i balrogról bár ott is kétes volt a dolog.
Az orkok tisztelték és féltek a móriai balrogtól és a páncéljukat is az ő mintájára csinálták láng mintájúra.
Morgorth teremtette ezeket a démonokat és ezeki s maiák voltak, hatalmilag legalább is. Bár Morgoroth vala volt,de ő parancsolt ezeknek a lényeknek és így az ő szolgájának, Szauronnak a megrontott maiának is engedelmeskedtek, hisz többel együtt is harcolt....


Na, csak hogy tisztán lássunk.
Barad-d

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291610 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Nekem is rémlik valahonnan, fogalmam sincsen honnan ( :oops: ), hogy mintha a Harmadkorban három balrog lett volna, s abból egy a móriai. De hogy honnét veszem ezt, gőzöm sincsen már... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291594 Írta: Ghâsh
Ghâsh válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Alyr Arkhon írta: A kasztjuk nem ugyanaz, ha már szerepjátékos kifejezéseket akarunk használni.
Ha mindenáron ilyen besorolást akarunk, akkor azt mondhatjuk, hogy a fajuk azonos, de hatalmuk, küllemük, viselkedésük nem tanult formán alapul, hanem lényegükből fakad.


Rendben, akkor hirtelen ez a szó jutott eszembe :D
De való igaz, a fajuk ami azonos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291592 Írta: Feanor Faelivrin
ez a balrogos dolog nekem is kimaradt pontosan melyik részbe és hol is van?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291574 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Igen ezt én is tudom:)

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291572 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Dorven írta: Pedig én tisztán emlékszem rá és még néztem is, hiszen ott , legalábbis most már nincs balrog. Dol Goldurnál olvastam még ilyesmit:)


Dol Guldurt Szauron építette, és ott lakott mielőtt visszatért volna Mordorba (ill amíg a Fehér Tanács el nem űzte), utána pedig a nazgulok őrizték és irányították az ottaniakat, egy időben Khamul. (az egyetelen közülük akinek tudjuk a nevét)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291569 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Pedig én tisztán emlékszem rá és még néztem is, hiszen ott , legalábbis most már nincs balrog. Dol Goldurnál olvastam még ilyesmit:)

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291567 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Dorven írta: Nem lángmintás páncél, hanem az alakja, a lánghoz alakul. Különben a hadászatos,fegyveres könyvben van.
A balrog Barad-Durban,prdig a GyU-ban valahol....


A filmkészítők által kiadott hadászatos könyvet el lehet felejteni ha a "valódi" és nem filmbeli Középföldéről van szó.

Én most olvasom kb 11edszer a Gyűrűk Urát és még egyszer sem tűnt föl a balrog a Fekete Toronyban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291565 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Nem lángmintás páncél, hanem az alakja, a lánghoz alakul. Különben a hadászatos,fegyveres könyvben van.
A balrog Barad-Durban,prdig a GyU-ban valahol....

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291563 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Balrog a Barad-durban?
Hol tesz erről említést?
És hol említi a lángmintás orkpáncélt, meg hogy ez a balrog miatt volna?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291546 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Alyr Arkhon írta:

Ghâsh írta: A lényeg, hogy érződik Gandalfon, hogy tudja mivel áll szemben, legalább is azt tudja, hogy nem lesz egy gyerekjáték.


Pontosan tudja, mivel áll szemben, és hogy elvileg jelen formájában a balrog elen teljesen esélytelen. (és igaza is lesz, hiszen belehal a párviadalba)

A kasztjuk nem ugyanaz, ha már szerepjátékos kifejezéseket akarunk használni.
Ha mindenáron ilyen besorolást akarunk, akkor azt mondhatjuk, hogy a fajuk azonos, de hatalmuk, küllemük, viselkedésük nem tanult formán alapul, hanem lényegükből fakad.
Egyikük sem sorolható kasztba, leginkább a "különleges legendás lények és egyéb izék" felsorolásában kaphatnának helyet.

Középföldén nagyon kevés hatalom létezik a Gyűrűháború idején amely sikerrel mérkőzhetne meg a balroggal. Talán egynémely erősebb sárkány, néhány tünde vitéz (bár már Gondolinban sem élték túl a párbajokat), Bombadil és persze Szauron.
Szauron, bár szintén csak maia, még így, többszörösen legyőzött, hatalomvesztett és hasonló állapotban is mérhetetlenül erősebb, saját állítása szerint még parancsolni is tud a balrognak. (legalábbis a törpöknek odaígéri Móriát)



Ebben teljesen egyet értek veled, bár Szauron tényleg parancsolni tud a balrogoknak. Emlékszem, hogya könyv említést tesz egy Barad-Dur-i balrogról bár ott is kétes volt a dolog.
Az orkok tisztelték és féltek a móriai balrogtól és a páncéljukat is az ő mintájára csinálták láng mintájúra.
Morgorth teremtette ezeket a démonokat és ezeki s maiák voltak, hatalmilag legalább is. Bár Morgoroth vala volt,de ő parancsolt ezeknek a lényeknek és így az ő szolgájának, Szauronnak a megrontott maiának is engedelmeskedtek, hisz többel együtt is harcolt....

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291460 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Ghâsh írta: A lényeg, hogy érződik Gandalfon, hogy tudja mivel áll szemben, legalább is azt tudja, hogy nem lesz egy gyerekjáték.


Pontosan tudja, mivel áll szemben, és hogy elvileg jelen formájában a balrog elen teljesen esélytelen. (és igaza is lesz, hiszen belehal a párviadalba)

A kasztjuk nem ugyanaz, ha már szerepjátékos kifejezéseket akarunk használni.
Ha mindenáron ilyen besorolást akarunk, akkor azt mondhatjuk, hogy a fajuk azonos, de hatalmuk, küllemük, viselkedésük nem tanult formán alapul, hanem lényegükből fakad.
Egyikük sem sorolható kasztba, leginkább a "különleges legendás lények és egyéb izék" felsorolásában kaphatnának helyet.

Középföldén nagyon kevés hatalom létezik a Gyűrűháború idején amely sikerrel mérkőzhetne meg a balroggal. Talán egynémely erősebb sárkány, néhány tünde vitéz (bár már Gondolinban sem élték túl a párbajokat), Bombadil és persze Szauron.
Szauron, bár szintén csak maia, még így, többszörösen legyőzött, hatalomvesztett és hasonló állapotban is mérhetetlenül erősebb, saját állítása szerint még parancsolni is tud a balrognak. (legalábbis a törpöknek odaígéri Móriát)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291453 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

icke írta:
Az a rész meg valóban szépen van megírva, csak a fordítást tolta el kicsinyég Göncz Árpád...

Nem tolta el, ez egy nagyon is jó fordítás szvsz, főleg ha figyelembe vesszük, hogy Göncz valószínűleg nem olvasta a Szilmarilokat (és egyébként is ez azok közé a részek közé tartozik, amik a Szilmarilok olvasása után nyernek értelmet az olvasó számára). Egyedül a "wield" fordítása problémás, de ez tényleg nehéz eset. A Titkos Tűz viszont teljesen a helyén van, Tolkien is többször használja, pl:

J.R.R. Tolkien a Valaquenta elején írta: Therefore Ilúvatar gave to their vision Being, and set it amid the Void, and the Secret Fire was sent to burn at the heart of the World; and it was called Eä.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291452 Írta: Ghâsh
Ghâsh válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
A lényeg, hogy érződik Gandalfon, hogy tudja mivel áll szemben, legalább is azt tudja, hogy nem lesz egy gyerekjáték.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291449 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Üdvözletem!

Kasztjuk, te jó ég... :roll:
Gandalf és a balrog is maia, ez tény. Viszont Gandalf hatalmának legnagyobb részét nem használhatja, mégpedig a valáknak tett esküje értelmében - megnyugtatok mindenkit, hogy ott helyben a balrog igenis fölényben volt, és ha megnézitek, Gandalf nem is fordította közvetlenül ellene a varázshatalmát, hanem egy ügyes trükkel tette ártalmatlanná...
Az a rész meg valóban szépen van megírva, csak a fordítást tolta el kicsinyég Göncz Árpád...

J. R. R. Tolkien az A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége Második Könyvének 5. fejezetében írta: 'You cannot pass,' he said. The orcs stood still, and a dead silence fell. 'I am a servant of the Secret Fire, wielder of the flame of Anor. You cannot pass. The dark fire will not avail you, flame of Ud


ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291435 Írta: Feanor Faelivrin
"A titkos tűz szolgája vagyok. Én táplálom Anor lángját. Takarodj vissza a homályba. A fekete tűz nem segít neked Udun lángja" :D

OFF: Most vettem észre hogy pont egy évszázaddal idősebb nálam Tolkien

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291433 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Igen ez a rész valóban jól lett megoldva és igazad van itt. Bár parancsolás is van a balrog számára. Mivel egyenrangó gandalfal és itt az erjük fog dönteni... :)

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291431 Írta: Ghâsh
Ghâsh válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Sziasztok!

Talán ide tartozik, talán nem, de nagyon tetszik az a rész mikor Gandalf azt mondja Durin Vesztének, hogy "Itt nem tudsz átjönni". Mert ez a mondat nem bír parancsoló jelleggel, ami felsőbbrendűséget is jelenthetne. És mivel egy a kasztjuk, talán nem is lenne ennyire tökéletes ez a rész, ha azt mondaná, hogy "Itt nem jöhetsz át!".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290722 Írta: Hoop
Hoop válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
Szerintem jó a felvetésed és igazad is van valamilyen szinten bár amit írtam az maga az író szava.

Elbereth a Gilthoniel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290259 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén

Hoop írta: " Ismerem vágyatokat, hogy mindaz amit láttatok, valóban legyen is, ne csupángondolottokban, de létezzen, akár ti magatok, s mégis másként. Azért azt mondom: Ea! Legyen! Elküldöm hát a Semmibe az OLthatatlan Lángot, hogy legyen a világ szíve, s hogy a világ legyen; s aki erre vágyik közületek, leszálljon oda.," S hirtelen az ainuk megpillantottak egy távoli fényt, felhő volt az, amelynek eleven láng volt a magja; s tudták, hogy ez immár nem látomás, mert Ilúvatar új dolgott teremtett: Eát, a létező világot.


_Szerintem_ akkor (és csakis akkor) érvényes a meglátásod, ha Erut, az ainukat anyagi mivoltukban, emberekhez hasonlóaknak képzeled el. Akkor konkrét értelmet kapnak az "elküldöm", "világ szíve" (aka közepe, magja), "megpillantották", "látomás" szavak. De ez, ha úgy tetszik, Középfölde vallása, s mint olyan, az ember/tünde számára felfoghatatlant próbálja szimbólumok, allegóriák, metaforák által közelebb hozni, meghitté tenni. Gondolj csak a szentlélek ábrázolására egynémely templomban vagy festményen, ahol (ha jól emlékszem) galamb képében jelenik meg. Mert az ember "lefordítja" magának a számára elképzelhetetlent, felfoghatatlant, ismeretlent, hogy hinni tudjon a létezésében. Az ember már csak ilyen :)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290247 Írta: Hoop
Hoop válaszolt a következő témában: Mitológia, vallás, filozófia Középföldén
" Ismerem vágyatokat, hogy mindaz amit láttatok, valóban legyen is, ne csupángondolottokban, de létezzen, akár ti magatok, s mégis másként. Azért azt mondom: Ea! Legyen! Elküldöm hát a Semmibe az OLthatatlan Lángot, hogy legyen a világ szíve, s hogy a világ legyen; s aki erre vágyik közületek, leszálljon oda.," S hirtelen az ainuk megpillantottak egy távoli fényt, felhő volt az, amelynek eleven láng volt a magja; s tudták, hogy ez immár nem látomás, mert Ilúvatar új dolgott teremtett: Eát, a létező világot.

Elbereth a Gilthoniel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.638 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére