Középfölde földrajza

Több
19 éve 9 hónapja #233399 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Plusz: manapság nem telik ennyiért sokkal jobb kiadásra, hiszen -gondolom én- meg kellett venni a kiadási jogokat.

UI: a régi- mármint a rendes régi 93-mas MAGUS könyv fehlr papírra volt nyomva és kemény volt a fedele. Csak a pontosság kedvéért. Amiről te beszélsz az az új kiadás. (nem a legújabb)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233340 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Running: OK, köszi, hogy tisztáztunk pár félreértést.
De szerinted a térképek szöveges leírás nélkül mit érnek? Látsz egy rajzot pl Orthancról, és semmit nem tudsz meg róla. A szöveg viszont sokmindent elárul (pl hogy egy vulkán maradéka a kőkör). Ugyanígy a többi térképnél. Mellesleg a szövegek bizonyítják, hogy a térképek nem légből kapottak, hanem hiteles források alapján készültek.
Ami a grafikai vonalat illeti: mint mondottam, az eredetiben is ilyenek a térképek, ez van, ezt kell szeretni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233322 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ulmo: Totálisan félreértettél. Nem becsméreltem a munkátokat, mert az tökéletes, (már nálam van és láttam is) dícséretre méltó, jók az átfordítások, sok mindent át is fogok venni belőle....
Nekem az egyedüli problémám az atlasz grafikai vonala...vagyis annak teljes hiánya. Ez a saját véleményem.
Nos nálam a 3 színből összetákolt mázolmányok nem minősülnek szépnek...a három szín: 1: fehér 2: fekete 3: libafos
A lapok gazdasági okokból lettek ilyenek, ezt értem, de mikor belelapoztam, akkor hirtelen eszembejutott a régi máguskönyv, ami budipapírból lett összefércelve, nohát ez is hasonló.
A térképek részletessége kíválónak mondható, de maga a térkép kivitelezése szánalmas, sőt...esküszöm soha nem tanultam rajzolni, vagy festeni, de jobbat tudnék alkotni!!
NEM BÁNTAM meg hogy megvettem, csak kicsit szomorú vagyok, hogy megint csak olyan fél munkát kaptam a kezembe (az a fél a tartalma)...
Másik 4200 ft-ért a kiadónak telt volna a színes lapokra és a kemény borításra is....elég sokan meg fogják azért venni, így tele is lesz ismét a zseb, mi meg így jártunk.
Ja és az is tuti, hogy repedni fog, ha rendesen egyszer látni szeretném, ami a könyv ragasztásánál van.
ÖSSZEGZÉS: A KIADÓNAK ÉS A NYOMDÁNAK 1-ES!!
Na kb ennyi, lehet dühöngeni.

A másik érdekes dolog, hogy nem a Középfölde atlasza nevet kellett volna adni a könyvnek, ha több mint a fele leírás. Ha megveszek egy atlaszt, akkor én nagy színes, részletes, atlaszra számítok....ez se a ti hibátok...
Üdv mindenkinek.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233250 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nekem nagyon tetszenek a térképek, és az események írásos összefoglalása. Nem bántam meg hogy megvettem a könyvet. Egyetlen fontos kritikám lenne, ami minden ilyen kötéstípusú könyvre vonatkozik. Rendkívül zavaróak a képek esetében a középpen a kötés miatt takarásba kerülö csík. A szövegek esetében a szövegmargó kivédi ezt, de térképek esetében fontos információk vállnak nem láthatóvá. Persze ez nem a ti hibátok, hanem a kiadó-nyomda párosé. Vagy más kötéstípust kell ilyenkor választani, vagy a képek esetén is alkalmazni egy középmargót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233189 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nimrandir: köszönöm az építő hozzászólást.

Egy dolgot szeretnék mindenkivel megértetni: a borítón kívül minden olyan a könyvben, mint az eredeti kiadásban (természetesen a magyar szöveget leszámítva). Tehát ha ezt szapuljátok, az eredetit is szapuljátok. Max annyi a különbség, hogy a magyar kiadás nem fényes papírra lett nyomva, mint az angol. Ennek viszont gazdasági okai vannak.

Megjegyzés: érdekes módon akárhányszor linkeltünk be térképet ebből a könyből, senkinek semmi kifogása nem volt. Most hirtelen mitől lettek "rosszak" a térképek? Mit vártatok? Ha olyan térképet akartok, ami színes-szagos, azt olyan áron hozza ki a kiadó, hogy csak a legvastagabb pénztárcájú egyedek tudják megvenni. Ez pedig totál bukás lenne. Mellesleg az már nem az Atlas of ME fordítása magyar kiadása volna, hanem valami teljesen más.

[size=9:49fu1vkh]apróbetűs megjegyzés a munkához: a térképek nemcsak magyarítva lettek, mindegyik újra lett rajzolva, tehát nem szimpla másolatok! [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233164 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Mindenkinek igaza van a témában, mert mindenki a saját szempontjai alapján értékel! (és ez így van jól) Jómagam pedig fogalmazhattam volna egyértelműbben:

GillGolwen Nimrandir írta: Ráadásul gyűrött is volt ...hogy törnének le az ujjai annak, ki ezt merészelte... :D

Alyr:
Ezt arra értettem, hogy kiakadok attól, ha valaki nem tud vigyázni egy könyvre... főként, akkor, ha ez egy könyvesboltban történik! Mindezért egyedül a könyvesboltban dolgozók vagy a vásárlók felelősek(...mert, az is előfordulhat, hogy egy vásárló gyűrte össze véletlenül vagy szándékosan). Ezt próbáltam megfogalmazni viccesen...

Alyr Arkhon írta: ...A minőségért a kiadó felel, és szerintem ha el akarják adni a könyvet (mármint nyereségesen) akkor nem éri meg sokkal jobb minőségben kiadni...

Részemről úgy vagyok ezzel, (bár ritkán adódik lehetőségem könyveket vásárolni...sajnos...) ha már veszek valamit akkor az nézzen ki jól, hisz nem csupán a tartalom számít, persze ez az első... Ha egy könyv témája megfogott és van választási lehetőség (bár jelen esetben nem túl nagy a választék, de nem ez az oka, hogy sajnos nem veszem meg), biztosan azt vásárolom meg, amelyik nem csupán tartalmában, de küllemében is szebb, jobb. (még akkor is, ha többet kell fizetnem érte, inkább spórolok hozzá)

Alyr Arkhon írta: ...Képektől függetlenül is el akarják adni. egy könyvkiadó általában nem jótékonysági szervezet...

Természetesen! A regények, novellák, verseskötetek többnyire nem tartalmaznak képeket ezért esetükben nem annyira fontos, a minőség, ha van egy jó borítója akkor minden ok...

Alyr Arkhon írta: ...Mi a baj konkrétan a képekkel?

...de most egy atlaszról van szó nem? A kérdésedre had válaszoljak Running hozzászólásával (jól megfogalmazta, én is ezen a véleményen vagyok)

Running írta: Nekem is meglesz ma, barátnőm vette meg nekem és neki se tetszettek a képek, azt mondta a Battle for Middle-Earth térkép lett volna a (csupán)MINTA(mégis nagybetűvel) + atlasz részletessége akkor király lett volna, így viszont térképügyileg ismét egy ***** vehetünk a kezünkbe. És ezt más is beismerné, ha lehetne mivel szembeállítani, pl egy igényes kiadással. Dehát ez van, ezzel kell beérni.

Running: bocsi, hogy beleírkáltam :D

Végezetül: Ulmo!
Magam nevében szólhatok csupán, a 3d-s térképet nem úgy kell érteni, mit ahogy a Battle for Middle-Earth-ben, (szerintem Running sem így értette) csupán példaként hozta fel, ahogy én is.
Mindazonáltal (és ezt most nem a kedélyek csillapítására mondom, hanem mert valóban így gondolom) tényleg nagyra értékelhető, hogy a magyar kiadásban magyar felíratok szerepelnek a képeken. Nem kétséges, hogy nem kis munka van benne (értve ezt a Te részedről is), és a tartalom (mindenek előtt) igazán dicséretet érdemel!!!

" Minden jó könyv egy-egy tanítója a nemzetnek."

/ Gárdonyi Géza /

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233153 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Running írta: Nekem is meglesz ma, barátnőm vette meg nekem és neki se tetszettek a képek, azt mondta a Battle for Middle-Earth térkép lett volna a minta + atlasz részletessége akkor király lett volna, így viszont térképügyileg ismét egy szart vehetünk a kezünkbe. És ezt más is beismerné, ha lehetne mivel szembeállítani, pl egy igényes kiadással. Dehát ez van, ezzel kell beérni.
További véleményt akkor ha már jómagam is láttam.


Akkor hadd világosítsalak fel, hogy a térképek egy az egyben az eredeti kiadásból vannak. És ha esetleg tudnád, hogy mennyi munka van benne, hogy így nézzenek ki (más, nem angol nyelvű kiadásokban egyszerúen meghagyták az angol térképfeliratokat!), talán nem minősítenéd így azt a könyvet, amit még nem is láttál.
Azért kíváncsi lennék, te hogyan pakolnál be 3D-s térképeket egy könyvbe úgy, hogy mindkét jogtulajdonos (a játéké és a könyvé is) hozzájáruljon. Először gondolkozni kéne, és utána lehordani bármit is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233145 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nekem is meglesz ma, barátnőm vette meg nekem és neki se tetszettek a képek, azt mondta a Battle for Middle-Earth térkép lett volna a minta + atlasz részletessége akkor király lett volna, így viszont térképügyileg ismét egy szart vehetünk a kezünkbe. És ezt más is beismerné, ha lehetne mivel szembeállítani, pl egy igényes kiadással. Dehát ez van, ezzel kell beérni.
További véleményt akkor ha már jómagam is láttam.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233036 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A kétoldalasaknál a középső részek :) :D :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233011 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

GillGolwen Nimrandir írta: Phaedra/Namarie:
A tartalma egész jó de a képek nem tetszenek nem tehetek róla, hogy ezt gondolom :oops: :oops: :oops: :(

Alyr:
A gyűrődés csak vicc volt hehe (dehát nem voltam vicces ezek szerint ) :(

"...szerintem ha el akarják adni a könyvet (mármint nyereségesen) akkor nem éri meg sokkal jobb minőségben kiadni. ..." ezzel, pedig akkor értenék egyet, ha képek nem lennének benne. :(

Persze mindez csupán az én véleményem, egyet lehet érteni vele, vagy el lehet utasítani.

Bocsi ha valakit megsértettem :( nem volt szándékos, tényleg!!! :( :( :(


Képektől függetlenül is el akarják adni. egy könyvkiadó általában nem jótékonysági szervezet.

Mi a baj konkrétan a képekkel?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233006 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Phaedra/Namarie:
A tartalma egész jó de a képek nem tetszenek nem tehetek róla, hogy ezt gondolom :oops: :oops: :oops: :(

Alyr:
A gyűrődés csak vicc volt hehe (dehát nem voltam vicces ezek szerint ) :(

"...szerintem ha el akarják adni a könyvet (mármint nyereségesen) akkor nem éri meg sokkal jobb minőségben kiadni. ..." ezzel, pedig akkor értenék egyet, ha képek nem lennének benne. :(

Persze mindez csupán az én véleményem, egyet lehet érteni vele, vagy el lehet utasítani.

Bocsi ha valakit megsértettem :( nem volt szándékos, tényleg!!! :( :( :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232982 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

GillGolwen Nimrandir írta: Jajj! Lehet, hogy el fogtok küldeni melegebb éghajlatokra, de ha már belekezdtem...

Láttam egy könyvesboltban Középfölde Atlaszát, belenéztem (na jó, egy negyed órát biztosan ezzel töltöttem el :D ) szóval nekem nem teccccik annyira :oops:
Bár nem szeretem, ha egy könyv műanyagból van, de nem túl jó a papír minősége :( akkor inkább lenne antikolt, az legalább jól néz ki. Ráadásul gyűrött is volt ...hogy törnének le az ujjai annak, ki ezt merészelte... :D

:elrond1:


És a TARTALMÁRÓL mi a véleményed?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232976 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

GillGolwen Nimrandir írta: Jajj! Lehet, hogy el fogtok küldeni melegebb éghajlatokra, de ha már belekezdtem...

Láttam egy könyvesboltban Középfölde Atlaszát, belenéztem (na jó, egy negyed órát biztosan ezzel töltöttem el :D ) szóval nekem nem teccccik annyira :oops:
Bár nem szeretem, ha egy könyv műanyagból van, de nem túl jó a papír minősége :( akkor inkább lenne antikolt, az legalább jól néz ki. Ráadásul gyűrött is volt ...hogy törnének le az ujjai annak, ki ezt merészelte... :D

:elrond1:


A gyűrődésről nem tehet senki.

A minőségért a kiadó felel, és szerintem ha el akarják adni a könyvet (mármint nyereségesen) akkor nem éri meg sokkal jobb minőségben kiadni.
Szerintem egyáltalán nem rossz a minősége egyébként.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232949 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Jajj! Lehet, hogy el fogtok küldeni melegebb éghajlatokra, de ha már belekezdtem...

Láttam egy könyvesboltban Középfölde Atlaszát, belenéztem (na jó, egy negyed órát biztosan ezzel töltöttem el :D ) szóval nekem nem teccccik annyira :oops:
Bár nem szeretem, ha egy könyv műanyagból van, de nem túl jó a papír minősége :( akkor inkább lenne antikolt, az legalább jól néz ki. Ráadásul gyűrött is volt ...hogy törnének le az ujjai annak, ki ezt merészelte... :D

:elrond1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232734 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nekem is karácsonyra lesz!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231913 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hétfőtől kezdve kerestem kis városomban a Könyvet, és tegnap végre megtaláltam! :D
Olyan gyönyörű, hogy belesajdult a szívem, hogy ott rögtön nem vehettem meg. Meg hogy tudom, még két hetet kell várnom, hogy a kezemben tarthassam (mivel nagy valószínűséggel nővéremtől ezt kapom karácsonyra).
Ez úton szeretnék gratulálni a fordítóknak, meg mindenkinek, aki közreműködött az Atlasz kiadásában! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231483 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Középfölde Atlasza - Ciceró kiadó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231479 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Mi a térképnek a hivatalos magyar neve, hogy ne égjek, ha rá kell kérdeznem, ne azt mondjam már boltosnak, hogy az izé kell, az a középföldés térkép új pár napos, vagy mi a fene...
Najó nem rontom a szinvonalat. :lol:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231194 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Running írta: Megjelent már az atlasz? December van ugyebár...


Tegnap a MOM Park mozijában volt a könyvbemutató, szvsz mától már kellene lennie a nagyobb könyvesboltokban. (nekem már megvan :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231188 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Megjelent már az atlasz? December van ugyebár...

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231187 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

olorin.papa írta:

Running írta: Na hát ez szomorúan hallom. Az atlasz mikor jön ki?


nekem van egy lemezen egy halom térképem... ha érdekel esetleg elkűldhetem...


Érdekel, hogyan tudnád elküldeni? Ami nekem megvan az a weboldalamon fent van.
A Sötét föld szerintem ICE kreálmány, de azért senki ne rettenjen el. :lol:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231151 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Running írta: Na hát ez szomorúan hallom. Az atlasz mikor jön ki?


nekem van egy lemezen egy halom térképem... ha érdekel esetleg elkűldhetem...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231018 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: Privi jött... :)

Ezek közül melyik a Home? :cry:


Ezt talán priviben tárgyaljátok meg. Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230965 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Privi jött... :)

Ezek közül melyik a Home? :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230881 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Privi ment

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230878 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A neten hol is lelhető fel ez a Home?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230788 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Köszönöm szépen :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230773 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Well-of-Souls írta: Köszönöm :)
(Megkérdezhetem, hogy a HoME-n belül merrefelé? Elnézést, nem akadékoskodni akarok, de tényleg kíváncsivá tettél. Előre is kösz :) )


V. kötet 250-251. oldal (az V. számú térkép és magyarázata)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230612 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ami azt illeti nekem Running jött vele először, nem tudom honnan szedte... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230610 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Köszönöm :)
(Megkérdezhetem, hogy a HoME-n belül merrefelé? Elnézést, nem akadékoskodni akarok, de tényleg kíváncsivá tettél. Előre is kösz :) )

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.656 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére