Középfölde földrajza

Több
19 éve 9 hónapja #230588 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Well-of-Souls írta: Egyáltalán, honnan jön ez a Dark Lands? :roll:
Valószínűleg csak én nem emlékszem rá, vagy esetleg valamelyik eldugott HoME-hivatkozásból...? Nem vagyok képes visszaemlékezni :oops:


Valóban HoME.

Fordítása: Sötét Föld


A Morenorë egyébként ugyanezt jelenti ékes quenya nyelven - ennek ellenére ez a kifejezés a legjobb tudomásom szerint nem tolkieni eredetű...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230566 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Jó kérdééés...? Hát nem ti fordítjátok? :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230058 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Well-of-Souls írta: Egyáltalán, honnan jön ez a Dark Lands? :roll:


Jó kérdés...De ha minden igaz, dec 5-én kiderül ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229663 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Egyáltalán, honnan jön ez a Dark Lands? :roll:
Valószínűleg csak én nem emlékszem rá, vagy esetleg valamelyik eldugott HoME-hivatkozásból...? Nem vagyok képes visszaemlékezni :oops:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229647 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Lominas írta: Valahol mintha hallottam volna egy olyan feltevést, miszerint anno Ungoliant erre a vidékre távozott miután elhagyta KF-t, de erre nem mernék megesküdni... viszont sok jót nem ígérek az atlasszal kapcsolatban sem ezen a téren mert semmi info nincs benne.
Valószínűleg újabb rejtéllyel állunk szemben.


Az Atlaszban szerepel egy Dark Lands nevű déli kontinens (a magyar nevét egyelőre nem tudom), sok info ténylg nincs róla.

Running: az Atlasz állítólagdecember elején jön ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229635 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Na hát ez szomorúan hallom. Az atlasz mikor jön ki?

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229615 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ezt a Morenore nevet ha jól tudom a MERP szerepjáték készítői találták ki, legalábbis én máshol nem találkoztam vele... mindenesetre valszeg arra a déli kontinensre gondolsz, ami szerepel az Atlaszban és a Tolkien-vázlaton is...

Valahol mintha hallottam volna egy olyan feltevést, miszerint anno Ungoliant erre a vidékre távozott miután elhagyta KF-t, de erre nem mernék megesküdni... viszont sok jót nem ígérek az atlasszal kapcsolatban sem ezen a téren mert semmi info nincs benne.
Valószínűleg újabb rejtéllyel állunk szemben.

Jó lenne megkérdezni a númenori tengerészeket, mert ők ennek a kontinensnek is feltérképezték a nyugati partvidékét, sőt lehet, h telepeket is létesítettek, de jó kérdés, hogy mi lett mindezzel a Másodkor után...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229458 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Running írta: Mórenoré-ról mit lehet tudni, van vkinek térképe róla?


Most így hirtelen nem tudok róla :oops: Ha végre kijön az Atlasz, utána lehet nézni benne :) De addig is, megpróbálom megkereni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229455 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Na senki?

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227527 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Mórenoré-ról mit lehet tudni, van vkinek térképe róla?

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222778 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Artemisz (Erenya) írta: Kicsit hézagos a memóriám...

A Sirion folyó merrefelé volt? :oops:


Esetleg tudnám ajánlani ezt az írást:
Klikk ide ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222776 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Artemisz (Erenya) írta: Kicsit hézagos a memóriám...

A Sirion folyó merrefelé volt? :oops:

Nyisd ki a Szilmarilok térképét, ez Beleriand egyik fő folyója. :wink: Kb Beleriand közepén volt, észak-déli irányban folyt (az Ered Wethrintől a Balari-öbölig), ez a folyó választotta el Brethil erdejét Doriath-tól (az Esgalduin az egyik mellékfolyója).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #222774 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kicsit hézagos a memóriám...

A Sirion folyó merrefelé volt? :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221208 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Kegyetlen Gorthaur írta: Pl. itt találsz nagyon részleteseket: public.planetmirror.com/pub/merp ... h.us/maps/

Ezer köszi!!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221147 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Van itt egy elég érdekes tanulmány Középfölde csillagászatáról. :roll:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219283 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta: Ami az Atlas of ME könyvben van, annak egy szkennelt változatát itt találod:
klikk ide


Örök hálám!

[size=9:22q2k9by]És egy Nellas féle reggeli mosoly! :wink: [/size]

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219267 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Nellas írta: Kérhetnék egy térképet az Illuinról és az Ormalról, ill. Almarenről?


Azt tudni kell, hogy Arda történetének ezen szakasza nincs részeltesen leírva. Semmi info nincs a világ akkori kinézetéről, se a lámpások pontos elhelyezkedéséről. Ami az Atlas of ME könyvben van, annak egy szkennelt változatát itt találod:
klikk ide

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219241 Írta: Kegyetlen Gorthaur
Kegyetlen Gorthaur válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Pl. itt találsz nagyon részleteseket: public.planetmirror.com/pub/merp ... h.us/maps/


(haradi átírás)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219234 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni nekem?
Keresek térképet Gondorról és Rohanról. A lehető legrészletebb kell, de olyan ami még Tolkienhez kötösik (vagyis nem szerepjátékos!). Amiket találtam, azokról nehéz megállípítani, hogy mennyire eredetiek?!
Előre is köszi!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219184 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kérhetnék egy térképet az Illuinról és az Ormalról, ill. Almarenről?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218610 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218565 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nellas: a térképek még nincsenek kész, a szövegek tudtomal már megvannak. Az illetékesek gőzerővel dolgoznak, hogy végre elkészüljenek a maradék munkával. Onnantól a kiadón a világ szeme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218528 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ulmo, tudtok már valami közelebbit, hogy mikor jelenik meg az atlasz?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213418 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hát, végül is át lehetne írni, de a rom csak azt takarja, hogy romba dőlt, elpusztult birodalom. Én a magam részéről szívesen újjáépíteném Arnort, nekem mindig is arra húzott a szívem: Megye, Brí, Északi Királyság, Szürkerév, szóval nyugat. Into the West, csak még Középföldén... (Egyébként ha már ott jártál, regisztrálhattál volna... Biztos van olyan topic, ami érdekel.)

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213410 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: Ulmo: ez is 8-ba fog kerülni?
S milyen vastag?


Az, hogy mennyibe kerül, csak a kiadótól függ. Remélem, elérhető ára lesz. A vastagságáról annyit, hogy az eredeti 227 oldalas, és nagyon jó térképek vannak benne.

Zarándok: néztem a szavazást, tényleg nehéz dönteni. Kicsit furcsa volt az "Eregion, Arnor, Széltető és más romok" opció, mivel Eregion és Arnor is egy-egy nagyobb vidék, és nem egy rom :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213400 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Középfölde Könyvtárai fórumán az e heti szavazás témája: melyik a kedvenc helyed Középföldén? Ugyan az oldalt én csinálom, azért én is szavaztam és megdöbbenve tapasztaltam: egyszerűen nem tudok különbséget tenni a helyek között, mert mindegyiknek van valami olyan sajátossága, ami egyértelműen a "legjobb". Ezért nagyon nehéz egy ilyen kérdésre válaszolni.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209806 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ulmo: ez is 8-ba fog kerülni?
S milyen vastag?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209753 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta:
Nem, most szerényebb munkát vállaltam: fordító vagyok AnKalimon és Vewy mellett :)


Ezt nevezed Te szerény munkának?! :lol: :lol: :lol: Ez király!!! :P

Amúgy köszi a linket! Jól láttam, hogy a portugál oldalon (Klikk ide)
rajta van szinte az egész "The Atlas of Middle Earth" könyv?! 8)

De az éghajlati térképet nem találom- légyszí' küldj egyet az emilemre! KÖSZI! :lol:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209739 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ilúvatar Gyermeke írta:
LESZ MAGYARUL IS?! :hello: :dance:
Csak nem Te leszel a szaklektor, Ulmo? :wink:


Nem, most szerényebb munkát vállaltam: fordító vagyok AnKalimon és Vewy mellett :)
Mellesleg ismét ajánlanám a tolkien.hu Középfölde/Földrajz szekciójának látogatását, van pár link, ahonnan sok szép és jó térképet lehet leszedni.
Klikk ide

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209729 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ilúvatar Gyermeke írta:

A Szürke Zarándok írta:
Atlas of Middle Earth? Létezik ilyen? Hol lehet megvenni?


Nem tudom, hogy Mo-on most kapható-e. De úgy rémlik, hogy az Astoria környéki Libriben egyszer láttam (az emeleten). Majd hétvégén beugrom oda, s majd írok, hogy van-e. :wink:


Ok. Megnéztem. Van. 7886 kemény forintba kerül. :eek2:

LESZ MAGYARUL IS?! :hello: :dance:
Csak nem Te leszel a szaklektor, Ulmo? :wink:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.575 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére