Gondolatok

Több
18 éve 7 hónapja #284060 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Gondolatok

Leguanember írta: A teljes lakosságunk fele rendszeres (napi) gyógyszerfogyasztó.
Ebbe azért beleszámítanak a különféle gyógyhatású készímények is.


Én inkább ezen szoktam elcsodálkozni... tényleg szükségünk van ennyi gyógyszerre? Itthoni tapasztalat, de egy fejfájás esetén is fél óra alvás helyett inkább teletömjük magunkat mindenféle porral meg tablettával..

Mellesleg, összeszáoltátok már, hogy egy szimpla torokfájás elmulasztására hány ízű/színű/sazgú készítmény kerül forgalomba? És ahol van kínálat, ott van kereslet is :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284045 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hűha,mi minden gyűlt ide már megint...na ezmost visszább van,de mindegy:
Szóval belátom,hogy elég durva volt amit ideírtam Amerikával(USA) kapcsolatban,sokat gondolkodtam rajta. :roll: Még mielőtt meg lennék lincselve érte, inkább jobb ha visszavonom. Tényleg nem gondoltam végig hogy ezzel primitívebbnek tüntetem fel magam,nehogy má valami rasszistának nézzenek...csak túlságosan elragadtattam magam,asszem. Amúgy távol áll tőlem a rasszizmus,meg az ilyenek,de láttam-hallottam 1-2 dolgot,amitől volt alkalmam (most árnyaltan fogalmazok) nemigazáncsípni az USA-t. (Mennyi mindent lehet itt tanulni... :) ) Mert ugye létemből fakad,hogy elég ,,hamari" nép vagyok, :frodo1: hamarabb jár el a szám(itt kezem) mint kéne. Lehet,hogy furán hangzik,de mintha most egy jó Gandalf-féle letolást kaptam volna,és belátom,hogy Gandalfnak igaza van...tényleg köszi. :)
Naszóval elnézést mindenkitől akit esetleg érint,[size=9:38g5b1qm] (mielőtt kirohan rám az egész banda :wink: ).[/size]

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284018 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ált én is megijedek mint félek...
A haláltól való félelmet azért említettem, mert sokat filózom ezen saját hitem/hitetlenségem okán.
Valóban nics 100%osan pusztulásra ítélve az orvostársadalom, de helyzetük egyre inkábbromlik. Édesapám orvos, akinek nem munkája, hanem hivatása van. Nem nagyon fogad el hálapénzt, csak ajándékot. vannak orvosok, akik ezt megalázónak tartják, és azt mondják, h esküjük szerint cselekszenek, és ehhez nem kell külön pénz. Más orvos eleve kiköti, h mennyi pénzért vállalja el a beteget. A kórházak nagyon nehéz helyzetben vannak az új "kredit-rendszer" miatt.
Képzteljétek el azt, hogy minden egyes betegség meggyógyításáért adott pontot kap a kórház. És ha összegyűlik bizonyos pont, akkor nem kap több támogatást.
Emellett egy betegség meggyógyításáért a kórház adott támogatást kap.
Kapuszámokat modok hasraütésszerűen:
Vaknbélműtét: 40 000ft. Megoperálják a beteget, használnak kötszert, gyógyszert, benntartják a kórházban x napig(fűtés, ágynemű, kaja, pia), satöbbi. Ez 38 000ft. Éjjen éjjen, nyret a kórház 2000 ft-ot. Mindenki örül a fejének, majd két nap múlva kiderül, h a betegnek szövődményi vannak. Újabb operáció, még pár nap a kórházban... És erre már nem kapnak támogatást.
vannak kórházak, akik nem vesznek fel új beteget, ha megtelt a kreditük.
A rendszer nem hagyja hogy teljesítsék a Hippokretészi esküt.
Apu szokta mondani, hogy melyik az EGYETLEN osztály a kórházban, amelyik nyereséges. (most nem jut eszembe melyik) Az összes többi csak mínuszt termel, vagy nullszaadós. Szerencse, h az az egy osztály képes a többit ellensúlyozni.
Ezért mondtam, h elkeserítő a helyzet.
És nagyon nem szép az, h azok élnek meg jól az orvoslétből, akik nyerészkednek, és ügyesek, nem pedig azok, akik jó orvosok és elhivatottak.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283996 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szervusztok!

Jó mélyen szánt Magyarországon a gyógyszerhasználat, gyógyszeripar kérdése. A teljes lakosságunk fele rendszeres (napi) gyógyszerfogyasztó.
Ebbe azért beleszámítanak a különféle gyógyhatású készímények is.

A gyógyszergyártás drága, és rettenetesen környezetszennyező. Viszont hatalmas kutatás-fejlesztés bázisa van. A gyógyszerek a gyártásukhoz képest persze többe kerülnek. De ha nincs gyógyszer, akkor nagy baj van. A gyógyszerek különleges áruk, mert nem a fogyasztó választja őket, hanem az orvos, és hatalmas mértékű állami támogatást kapnak. Mindeközben piaci termékek, reklámmal, árakkal, cégekkel, üzlettel.

Nagyon szép dolog, hogy jogunk van az egészséges és teljes élethez, de azt elfelejtjük, hogy kötelességeink is vannak ez ügyben, persze mivel saját magunkkal szemben, szankciókról szó sincsen. Látszólag. A testünk eléggé csúnyán megleckéztet minket, ha túlhajszoljuk, erőszakot teszünk rajta, ha szanaszét terheljük mindenfélével.

A gyógyszeripar nem jótékonysági vásár, nem önkéntes életjobbító mozgalom. Ez okozza a sok paradoxont körülötte.

Az állítás, hogy minden betegségre találtak már gyógyszert, csak arra jó, hogy megint lehessen egy jót fanyalogni, szidni a rendszert, meg az egész kibefordult világot, meg sajnáltatni magunkat. Szerintem.
Több okból érzem így: a gyógyítás nem "A" betegség-"A" gyógyszer, "B" betegség-"B" gyógyszer párosításban működik, azok a kórok, amelyek így mulaszthatók el (baktériumok okozta csúfságok), már nem a jellemzők a fejlett világban. A krónikus betegségeknek nem egy okuk van, hosszú évek, évtizedek alatt alakulnak ki. A rák kialakulásában például hajlam(genetikai és szerintem lelki adottáságok is), környezeti hatások és öregedés mind közrejátszanak. A keringési betegségeknél eleinte gyógyszerrel lehet pumpálni az érrendszert, aztán ereket kell cserélni, mert már nem bírják az igénybevételt. Stb,stb.
Másodszor, nagyon károsnak tartom az összeesküvés-elméleteket, mert megoldásra nem juttatnak, félelmet keltenek, az elveszettség, a tehetetlenség, a világ-folyásába-be-nem avatkozhatom érzését erősítik, azt, hogy mások alakítják az életeket, az életedet. S ekkor lehet legyinteni, hogy hát mindegy, úgyis megette a fene az egészet, és lehet folytatni tetszés szerint...
Lenkei Gábor könyvét óvatosan forgassátok a fentiek miatt! És még két dolog miatt:
- a könyv végén látható sok színes táplálékkiegészítő, amelyeket az író úr cége forgalmaz (gyárt?)
- majdnem minden mondat felkiáltójellel végződik

Jaj, kérem, nincsen dögrováson az orvostársadalom! A fiatalok, ha itthon maradnak, ha kórházba mennek, amíg nem szereznek gyakorlatot, addig dolgoznak nevetséges bérekért. Azután is -hivatalosan. A hálapénz sok gyógyászati ágban kellemes bérkiegészítést jelent. Ahol nem, ott valóban fájdalmas lehet a munkabér/érték arány. A lehetetlen körülményeket pedig nehézre módosítanám. Szóval az orvostársadalom élni fog... Hogy hogyan?

Fontos dolgot említesz, Nóli, hogy az emberek ma a haláltól félnek, hogy ma félnek a haláltól. Tolkien is nagyon sokat gondolkodott és írt erről, ahogy olorin.papa is hivatkozott erre. Ilúvatar Ajándéka, emlékeztek?!

Ma félnek az emberek. Pedig az tönkreteszi őket. Megijedni amúgy is izgalmasabb.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283895 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm
Az emberek ragaszkodnak az élethez, a gazdagok meg mégjobban.
Akinek még hatalmat is adott az ég, az mások életét sem kíméli, hogy Ő halhatatlan legyen :arrow: lásd, Utolsó Numenori király!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283811 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem hiszem hogy ne tudnának olyan magas árat találni, hogy megérje nekik. Bizonyára rengeteg ember van, aki nemigen tudja kifizetni az ilyen dolgokat, de ha már az élete a tét...
ma már nem a túlvilágtó (pokol, menny) félnek az emberek, hanem magától a haláltól.
Nagyon sokan mindent megadnának, hogy bevehessenek egy tablettát és ne kelljen kétséges kimenetelű esetleg fájdalmas, mellékhatásokkal rendelkező kezelésekre járniuk...
De utánanézek a könyvnek.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283807 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok
Akit érdekel a gyógyszeripar gondolkodásmódja, az olvassa el Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség című könyvét. Pontosan arról van benne szó, hogy a gyógyszermágnásoknak nem éri meg olyan gyógyszert gyártani, amitől a nép meggyógyul, mert akkor elveszítik a piacukat. Ezért nem dobják piacra a legújabb fejlesztésű szereket sem, pedig (állítólag) a rák bizonyos fajtáinak hatásos gyógyszere is köztük van. Persze, ez nagy disznóság, és abszolút elítélem, hogy emberek egészségébből húznak hasznot. Másrész viszont ők is csak emberek, méghozzá telhetetlen, harácsoló dögök, és mit lehet tenni...

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283797 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem a betegségek túl fogják élni az embert. Eyébként meg képzeletek el egy társadalmat ahol mindenre van gyógyszer. szerintem rémes lenne. Akkor is lennének rétegek akik nem jutnak hozzá.
Ez az inzulin dolog új nekem még nem hallottam róla. Ha több vényt viszel akkor szeritem kötelesek kiadni neked a gyógyszert.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283796 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Valóban nagyon szomorú az, hogy az orvostársadalom, orvostársadalom halódik, az orvosok lehetetlen körülmények között dolgoznak igen icipici bérért (no, itt nem a magánklinikák...satöbbi doktor bácsijait és nénijeit értem, akik azért hogy megnézik a torkod 10 000Ftot kérnek)m és emellett a gyógyszeripar milliárdosokat tart el.
A gyógyszerek drágák akármekkora is rajtuk a támogatás.
A kutatások is rengeteg pénzt visznek el. De azok a jó cél, az új hatékonyabb gyógyszerek kifundálása végett viszik a pénzt. Én "nem bánnám" hogy erre sok pénzt áldozzanak. Desajnos Mon nem áldoznak.
Emellett még mindíg nem hiszem, hogy lenne olyan gyógyszer, amit a megfelelően milliárdos hírességeknek nem bocsájtank rendelkezésére.
Ha mindenre megtalálnánk a gyógymódot, az szerintem borzasztó következményekkel járna. Ill nem is... Szóval akkor már istenek lennénk. Fizikai képtelenség az hogy mindenre legyen megoldás/gyógymód.
És azt sem szabad elfelednünk, hogy manapság egyre újabb betegségek ütik fel a fejüket, a régi betegségeknek meg egyre újabb mutációi lépnek színre. Ennek a folyamatnak sosem lesz vége.
Ahogy az emberiség nem áll meg a fejlődésben, úgy a baktériumok, vírusok sem, nem is beszélve a csodás tudományunk által elősegítet újfajta betegségekről.

olorin.papa :cheers: gratu a hozzászólás tömegekhez!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283795 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta:
Ja!- új téma. Mi a véleményetek arról, hogy állítúlag minden betegségnek megvan már a gyógyszere, de nem gazdaságos meggyógyítani így eltitkolják a gyógyszereket!!!?

.


Egy professzor mondta egyszer: Igaz, hogy sokan meghalnak a ráktól, de sokkal többen élnek meg belőle... :? no comment...

hmmmm... ez az 1700 dik hozzászólásom... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283792 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Remzy mam: Annyira a szívemből szóltál, hogy nagyon. Csak fogalmazni nem tudok. Mind a cigány mind az amerika dologgal mélységesen egyetértek.

Nem hiszem hogy mindenre lenne gyógyszr. Bár tisztában vagyok vele, h naiv vok ekkora szemétséget nem nézek ki a tudományból/politikából/mittoménkiből.
Ha meglennének a gyógyszerek, nem halnának meg a híres emberek.
És szvsz nem lehet minden betegségen felülkerekedni. Nem válhatunk istenekké.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283786 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta:
Ja!- új téma. Mi a véleményetek arról, hogy állítúlag minden betegségnek megvan már a gyógyszere, de nem gazdaságos meggyógyítani így eltitkolják a gyógyszereket!!!?

.


Nem lennék meglepődve mert szinte mindent gazdasági oldalról közelítenek meg, nem pedig az emberi oldalról. Ezt nevezné József Attil "szép embertelenség"-nek. Amíg nem vagy dúsgazdag fogyasztó addig nem kaphatod meg a neked kjáró gyógyszereket. Valahol kéne egy köztes megoldást találni és igenis pénzt fektetni a kuttásokba és a nem jövedelmező gyógyszerekbe is, mert egy ország nagyságát az emberek adják, nekik pedig szerintem igenis joguk van az egészséges és teljes élethez akkor is ha valami ritka vagy gazdaságilag nem elég jövedelmező betegsége van.

De amin én nagyon kiakadtam az az inzulinprobléma. Ugyanis ez egy TB által 100%-osan támogatott gyógyszer, de az állam meghatározza hogy te mekkora adagot használhastsz belőle, és csak annyit adbnak ki a patikában. Szóval ne menj utazni, vagy ne légy olyan beteg hogy nem tudsz rendszeres időközökben lejárni a patikába, mert abban az esetben inzulin nélkül maradsz és ha ott esel össze az utca közepén még csodálkoznak. De nagyon sok patikában még a donbozt is megbontják és ampullánként adagolják ki, mert állítólag sokan visszaéltek vele, és ezrt a kisembert bűntetik.

A különböző etnikumok megítélésére, megítélhetőségére visszatérve: Szerintem ez egyáltalán nem kategorizálható szigorúan. Tehát hogy az amerikaika erőszakosak, a cigányok elítélendők, vagy bármely ehhez hasonló. Van egy környezet amely alakítja és nagyban befolyásolja őket, de aki erős jellem az képes túljutni és túlmutatni ezen. És ne higyjük hogy a magyarok (a tiszta fehér magyarok) között nincsen olyan akire más országokból ne tekintenének rossz szemmel. Ha másért nem hát az előítéleteink miatt. mert ahelyett hogy megpróbálnánk megismerni őket meglátjuk és ítélkezünk. Én minden eddig elhagzott népcsoprtra tudok és ismerek példát és ellenpéldát tehát nem hiszem hohy egyértelműen elítélhető lenne bármelyik is.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283783 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
A cigányozás: vannak jó és rossz emberek. Nemtől, fajtól, nemzettől függetlenül. Akiknek évezredes előítéletekkel kell élniük és a hagyományaik sem engedik meg, hogy tartósan egy helyen élve bebizonyítsák, hogy nem rossz emberek, no ezek ők. Azért mert mások, mint mi, nem kell őket elitélni. De a sok átokszórás megteszi a hatását. Ha sokat mondod valakinek, hogy rossz, az is lesz. Ezzel bizonyítod az igazadat, nem adsz kitörési lehetőséget, meg kell éljen, elkezd bűnözni és máris igazad van megint.
A romák lopnak boltban, rabolnak, csalnak. Villamoson, utcán, szem előtt. A fehérek (a java) többet lop, mert olyan helyen dolgozik, ahol finoman megteheti. Azt azért nem ítéled el, mert nincs annyira szem előtt.
Ha egy nép nem tud tanulni, szegény lesz. De ő is vágyik azokra a dolgokra amikre mi, így megszerzi magának, ahogy tudja. Nagyon sok olyan romát ismerek, akik ugyanúgy élnek, mint mi. És nagyon sok fehér is van, aki úgy él, hogy az szégyen.

Amerika: én sem igazán szeretem, nem szeretnék ott élni és nem is vágyom oda. Túl nagy, túl erőszakos, túl hivalkodó. Én a latin népeket szeretem a temperamentumuk miatt (közel állank hozzám) Tulképp olyan, hogy amerikai, nincs is. Bevándorló ilyen-olyan népek vannak. Meg kell teremteni magukat, így odacsábítva minden népből a javát felépítettek egy államot, ami olvasztótégelyként működött. Nincsenek sajátosságaik, de nagyon irigylem a nemzettudatukat. Na az a magyaroknak nincs, legalábbis nagyon kevés. Ezért nem tartunk össze.

Rabyn írta: Én a háborúkért nem szeretem őket. Jó tudom azokat mindig a kormányzóik kezdték, de ha amerika lakosságának nem tetszne akkor elérhetnék, hogy abbahagyják.


Háború mindig volt, van. lesz. Nagyon pozitív mérleget mutat gazdasági oldalról. Sajnos. Mint a gyógyszeripar.

Ja!- új téma. Mi a véleményetek arról, hogy állítúlag minden betegségnek megvan már a gyógyszere, de nem gazdaságos meggyógyítani így eltitkolják a gyógyszereket!!!?

Remélem nem voltam túl sok..

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283775 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a háborúkért nem szeretem őket. Jó tudom azokat mindig a kormányzóik kezdték, de ha amerika lakosságának nem tetszne akkor elérhetnék, hogy abbahagyják.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283774 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én egyszerűen minden népcsoportban megtalálom a szeretni valót. Amerikától Japánig :D Nekem vannak cigány barátaim, a nővérem osztálytársa pld. mindennapos vendég nálunk. Nagyon kedvelem őt. Rendes, tisztességes. Szerintem minden népet lehet azért utálni, hogy a mádia barmoknak állítja be őket...vagy állítják be saját magukat...erre én már oda se figyelek...igénytelenség :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283760 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A magyarországi kisebbségeket lehetőség szerint ne említsük, mert abból egyrészt meddő vita, másrészt politizálás lehet nagyon könnyen, márpedig egyik sem célja ezen fórumnak.

Amerikát manapság divat utálni.
Viszont aki egy érvet sem tud mondani, hogy miért is nemszereti a csillagossávos lobogó alattiakat, az inkább maradjon csöndben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283759 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kiszhobbit: Ezzel a hozzászólással még primitívebbnek tünteted fel magad, mint amilyennek az amerikaiakat állítod be. Egyébként ha Én azt mondom, hogy utálok egy bizonyos népcsoportot, akkor meg is tudom indokolni, hogy miért, és nem azzal, hogy "csak mert, mert hülyék". Részemről ezt a vitát lezártnak tekintem, mert ennek így semmi értelme...

Nóli írta: Az amerikaiakról alkotott véleményem is ugyanaz a kategória, hogy nem csak ők azok. Azt hiszem, ez azoknak az amerikai emberkéknek szól a részemről, akiket én ismerek, és akiket a médiában látok/hallok (és ugyebár, ha már a médiában van, akkor eleve...).


Persze, értem. Ha már a média"sztároknál" tartunk, asszem abból itt is akad dögivel :D VV Sziszi, Majka, Schobert Norbi, Havas, Kelemen Annácska :dead:, Bochkor Gábor... Ezekből mind a tv vagy a rádió csinált "SZTÁRT". És az a baj, hogy el is hiszik magukról. Amerikában nem olyan nagy szám, ha valaki szerepel a tv-ben, mert halomra gyártják az egyfilmes sztárocskákat... Ott tudják ezt kezelni, itt nem.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283750 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alison West: Igazad van, Amerikában többen vannak, így jobban eloszlik a barmok aránya... Ellenben azt be kell látnod, hogy nagyon nagyhangúak, és úgy gondolják, ők a világ közepe.
Hogy a cigányok rászolgáltak volna az előítéletekre? Nem tudom... Van néhány nem dolgozós, lopós, büdös, link alak a tűrsadalomban. De ők nem feltétlenül cigányok! Vannak köztük cigányok is, meg magyarok, amerikaiak, angolok, németek, svédek...satöbbi. nincs olyan nép, akik között ne lennének ilyen emberek.
És asszem itt mondtam ellent önmagamnak.
Az amerikaiakról alkotott véleményem is ugyanaz a kategória, hogy nem csak ők azok. Azt hiszem, ez azoknak az amerikai emberkéknek szól a részemről, akiket én ismerek, és akiket a médiában látok/hallok (és ugyebár, ha már a médiában van, akkor eleve...).
Nehéz ezeket a dolgokat összeegyeztetni.
Mindenesetre, amennyiben a cigányok rászolgáltak az előítéletekre, annyiban az amerikaiak is.

Kiszhobbit: Én sem szeretem az amerikaiakat, de azért óvatosabban fogalmaznék.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283718 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta:

Rabyn írta: Én csak azt nem szeretem - de ez minden népre vonatkozik - amikor kinéznek mert magyar vagyok. Randán néznek rám mert magyarul beszélek.


Hát ja...és mit szóljak én? :D Én már megszoktam, hogy minnél északabbra halad az ember, annál több ellenszenvbe ütközik (mmint Szlovákiában). A turistákat szeretik vmennyire, de a szlovákiai magyarokat nem. (Tisztelet a kivételnek!) De én akkor is büszke vagyok, hogy magyarul beszélhetek és magyarul gondolkodhatok 8)

Nemtom ismeritek-e azt a szlovák politikust, aki tankkal menne Budapest ellen...állítólag az első felesége meg magyar volt, a minap hallottam :D még jó hogy nem ő a kormányfő, mert az idősebbek szerint akkor magyar iskolák se lennének...


Itt ausztriában kifejezetten imádják a magyarokat. Ha megemlíted, hogy magyar vagy, úgy néznek rád, mintha te találtad volna fel a radiátort... :) )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283704 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Alison West írta:

Kiszhobbit írta: Utálom Amerikát. :evil:
Kíváncsi lennék,mék barom találta ki hogy ilyen barom országot csináljanak. BARMOK!!!!!!!!!!!!!

(Nem mintha Mo-n nem lennének barmok,de Amerikához...hú...)


Cigányozni nem akarsz véletlenül? :) Ha már úgyis így belejöttél az utálkozásba. :) Magyarországot ki találta ki szerinted? Csak érdekelne a véleményed.


Franco Nero.

:mrgreen:


Jobb mint ha Franco és Nero külön.

:D

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283675 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta: "Az USA-ban már rengeteg embert felküldtek a Holdra. Meg többet is fel kéne küldeni, talán mindet."
Moa, 6 éves kisskölyök :)


Hehe,na ez jó! :lol: ugylátszik egy hat éves gyereknek van a legtöbb esze. :lol: Amúgy azért nem szeretem az USA-t,mert mindenbe asszik magukrol,h.ők a legjobbak, de azért igaz,hogy ez néhány esetbe tényleg igaz,de ha egy más ország a piacra dob valamit,ami jobb,mint az övék,már fel vannak háborodva. :twisted: Aláírom,hogy van kivétel,de az csak a szabályt erősíti :lol:
Na jó,a múltkor tényleg nagyon elragadtattam magam. Persze h.nem minden amerikai barom,mert ugye eloszlik...de azért mégis nem jó amit ott csinálnak. :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283662 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Én csak azt nem szeretem - de ez minden népre vonatkozik - amikor kinéznek mert magyar vagyok. Randán néznek rám mert magyarul beszélek.


Hát ja...és mit szóljak én? :D Én már megszoktam, hogy minnél északabbra halad az ember, annál több ellenszenvbe ütközik (mmint Szlovákiában). A turistákat szeretik vmennyire, de a szlovákiai magyarokat nem. (Tisztelet a kivételnek!) De én akkor is büszke vagyok, hogy magyarul beszélhetek és magyarul gondolkodhatok 8)

Nemtom ismeritek-e azt a szlovák politikust, aki tankkal menne Budapest ellen...állítólag az első felesége meg magyar volt, a minap hallottam :D még jó hogy nem ő a kormányfő, mert az idősebbek szerint akkor magyar iskolák se lennének...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283645 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én csak azt nem szeretem - de ez minden népre vonatkozik - amikor kinéznek mert magyar vagyok. Randán néznek rám mert magyarul beszélek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283642 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kiszhobbit írta: Utálom Amerikát. :evil:
Kíváncsi lennék,mék barom találta ki hogy ilyen barom országot csináljanak. BARMOK!!!!!!!!!!!!!

(Nem mintha Mo-n nem lennének barmok,de Amerikához...hú...)


Ezt nem értem. Szerintem nem kellene filmekből megítélned az USAt vagy nem tom miből következtetsz. Az biztos, hogy nekik is vannak értelmetlen és hülye húzásaik, de nem kell mindenkit egy kalap alá venni. Az országot meg ők maguk, maguknak alapították /találták ki/ (nem az összes ember egyszerre :P )
Meg szerintem minden országban eloszlik a barmok aránya. Mivel az USA-ban pár száz millióval többen élnek, értelem szerűen a barmok aránya is nagyobb. Itt Szlovákiában élnek öt millióan és itt is eloszlik a barmok aránya...arról meg a nép tehet, hogyha ezek a kormányzatban csoportosulnak :P
Egy Kanadai ismerősömtől hallottam, hogy ő ha utazik, kitűzi a kabátjára, hogy kanadai, mert sok helyen minden angolul beszélőt amerikainak és baromnak tartanak...
:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283641 Írta: Dru
Dru válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ugyan már, itthon már az se számít, ha vér folyik.

Az USÁban egyébként nem olyan vészes a helyzet, máshogy megy az élet, mint amilyennek láttatni akarják. Na jó, a politikai vezetés barmok kezében van, de ezzel nincsenek egyedül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283640 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta:

Kiszhobbit írta: Utálom Amerikát. :evil:
Kíváncsi lennék,mék barom találta ki hogy ilyen barom országot csináljanak. BARMOK!!!!!!!!!!!!!

(Nem mintha Mo-n nem lennének barmok,de Amerikához...hú...)


Cigányozni nem akarsz véletlenül? :) Ha már úgyis így belejöttél az utálkozásba. :) Magyarországot ki találta ki szerinted? Csak érdekelne a véleményed.



Ennyit az objektív válaszreakcióról.
Amúgy én sem kultiválom az USA politikáját.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283638 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Valamikot tavaly ősszel fogadták el, vagy akarták elfogadni, hogy bárki használhatja önvédelemből a fegyverét, még akkor is, ha fenyegetve érzi magát... :evil:


Na és az jobb, ami itthon van, hogy addig nem tehetsz semmit sem te, sem a rendőrség, amíg vér nem folyik? Ha zaklat a volt férjed vagy bárki más, mindaddig nem tehetsz semmit, amíg az illető nem bántalmaz?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283632 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta:

Kiszhobbit írta: Utálom Amerikát. :evil:
Kíváncsi lennék,mék barom találta ki hogy ilyen barom országot csináljanak. BARMOK!!!!!!!!!!!!!

(Nem mintha Mo-n nem lennének barmok,de Amerikához...hú...)


Cigányozni nem akarsz véletlenül? :) Ha már úgyis így belejöttél az utálkozásba. :) Magyarországot ki találta ki szerinted? Csak érdekelne a véleményed.


Franco Nero.

:mrgreen:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283627 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kiszhobbit írta: Utálom Amerikát. :evil:
Kíváncsi lennék,mék barom találta ki hogy ilyen barom országot csináljanak. BARMOK!!!!!!!!!!!!!

(Nem mintha Mo-n nem lennének barmok,de Amerikához...hú...)


Cigányozni nem akarsz véletlenül? :) Ha már úgyis így belejöttél az utálkozásba. :) Magyarországot ki találta ki szerinted? Csak érdekelne a véleményed.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283624 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Daeron írta: Ja, és írjunk inkább USÁt, mert Amerikában van még egy-két ország az Egybesült Államokon kívül, akik igazán nem szeretik az egy kalap alá való vételt vele.


Abszolút jogos!!!! Köszi, hogy szóltál! Én is ezen éktelenkedtem anyukámnak a minap, hogy igazán nem szeretnék kanadai lenni :S
Sokkal szebb, intellingensebb (hogy is ne lenne az, oda vándorolt ki majd az összes 56-os magyar értelmiség :? ) ország, mint az USA, és úgy látszik, mégis mindenki megfeledkezik róla, hogy az észak-amerikai kontinens NAGYOBBIK RÉSZÉT ők foglalják el!!!!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.516 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére