Gondolatok

Több
18 éve 10 hónapja #275128 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső nagyon jó ellenpélda! De nekem Remzy_mama felfogása szimpatikus :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275126 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ellenpélda:
Szülj későn [size=9:mptvfjh9](ez volt Anyu/Rózsa, nemíromlehányévesen mert kiszámoljátok az én koromból a jelenlegi korát, és az nemillik :P ; de azért nem 40 volt)[/size];
előtte élted az életed, egyetemi klubokban, művházak, lapkiadók gazdaságisaként dolgozva, táborokat szervezve, stb.;
bár az ő keresete nagyon sokat nyom a családi kasszában, és ezért rengeteget is dolgozik, szereti a munkáját, és VAN ideje a gyerekeire, és jó a kapcsolatunk;
és képes olyan őrültségekre, hogy emtétébe járkál --> örökfiatal 8)

Egyébként mit értünk a "mikor éltél?" kérdés mögé? Mi az: "élni"? (Ha olyan amit negyvenéves kor fölött is simán lehet, gyerekek felnevelése után? :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275125 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
icke leírtad amit én akartam (csak nekem nem váltak el a szüleim) de szerintem is Remzy_maméknak van igazuk :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275124 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Szerintem is. Néha azt mondják, hoigy egyáltalán nem az anyja vagyok a fiúknak, de inkább haver legyek, mint soha ne tudjak semmi bajáról.


Üdvözletem!

És ez az, amiért mindig viruálisan kalapemelek Remzyék előtt - és előtted -, ha előkerül a téma :) Drága szüleim (akik ráadásul elváltak) pont az ellenpéldát képviselik; ők azok, akik, ha nem közlöm velük egy-egy alkalommal, amikor már nem bírtam tovább az értetlenségüket, semmi velem történt dologról nem tudnának. Sikítani tudnék, amikor anyámmal beszélek, hogy miket képzel, gondol rólam, és mennyire nem ismer, nem ért meg...
Ez az utolsó mondat a tipikus rinyáló kiskamaszé, de én változatlanul fenntartom, mert már képes vagyok problémagenerálás nélkül kommunikálni mindkettejükkel, csak egyszerűen elborzaszt a köztünk lévő távolság.
Ezért tudom nagyon-nagyon megbecsülni (és nem szégyellem: irigyelni) azt, ahogy ti viszonyultok egymáshoz, mert sokkal emberibb és értelmesebb relációnak tartom, mint a mai szülő-gyerek kapcsolatok nagy többségét.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275123 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Szerintem is. Néha azt mondják, hoigy egyáltalán nem az anyja vagyok a fiúknak, de inkább haver legyek, mint soha ne tudjak semmi bajáról.


Pontosan. Anyut mindig a barátnőmnek nézik amúgy :lol: De szerintem nem gáz az. Jobb, mintha a saját gyerekem nagyanyjának néznének.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275121 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem is. Néha azt mondják, hoigy egyáltalán nem az anyja vagyok a fiúknak, de inkább haver legyek, mint soha ne tudjak semmi bajáról.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275119 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Szerintem 2 választás van.

1. A mai világban 40 évesen se tudsz olyan anyagi körülményt felmutatni, hogy nyugodt szívvel szülj. Tehát: szülj korán, 40 évesen előtted az élet, addigra felnőnek a gyerekek. Minden megoldható, csak akarni kell. Én sose kértem segélyt, megvoltunk.
No ez voltam én.


Ez jó, anyu ugyanígy csinálta, és nagyon örül neki. :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275118 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem 2 választás van.

1. A mai világban 40 évesen se tudsz olyan anyagi körülményt felmutatni, hogy nyugodt szívvel szülj. Tehát: szülj korán, 40 évesen előtted az élet, addigra felnőnek a gyerekek. Minden megoldható, csak akarni kell. Én sose kértem segélyt, megvoltunk.
No ez voltam én.

2. Szülj későn, addigra talán lesz egy lakásod, de akkor 20 évig a fogadhoz verted a garast és nem éltél. Mire 20 éves a gyerek Te 60, sose fogjátok egymást megérteni, az unokád születését talán meg sem éred. Mikor éltél?

Szerintem.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275109 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Shaman írta: Ha jól televerünk egy lányt azzal nincs megoldva a dolog. Akkor kell aláfeszíteni jól egy nőnek, ha van hová szülni a gyereket. Gondos családnevelés, megvan a terv. És van szeretet ez a legfontosabb. Mert hiába rakod be a lompost az oda illő odúba ha a fa gyökerei gyenkék, és az kidűl mielőtt terebélyesedne.


Oké, ezt megjegyzem :mrgreen: :sungl: :lol:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275107 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha jól televerünk egy lányt azzal nincs megoldva a dolog. Akkor kell aláfeszíteni jól egy nőnek, ha van hová szülni a gyereket. Gondos családnevelés, megvan a terv. És van szeretet ez a legfontosabb. Mert hiába rakod be a lompost az oda illő odúba ha a fa gyökerei gyenkék, és az kidűl mielőtt terebélyesedne.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275106 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Melyanna írta: Most abban reménykedek, hogy még van néhány évem "felnőni", és a párom segítségével talán benő a fejem lágya. (Bár ismerve a páromat... :lol: )


:P :P :P

Szerintem a gyerekvállaláshoz két fontos dolog szükséges: tudni, h. 1. kivel és miből tartod el a gyereket, 2. hogy mit tudsz neki adni (nem anyagi javakra értem természetesen...).
Ha egyszer megkérdezi, hogy mi az értelme az életének, miért rángattad bele ebbe a sokszor szidott világba, tudj neki felelni. Ne csak azért legyen gyereked, mert az neked (ill. a párodnak) milyen jó, babázhatsz, játszhatsz vele. Egy életért kell felelősséget válallni, neki kell jó legyen (és csak másodsorban neked/nektek). És ha tudod, hogy mit, akkor elgondolkozni a mikénten. :wink:
No persze nemárt mindezt a leendő apával megtárgyalni, sőt... :P
És ha ez megvan, akkor nem számít a kor :wink:

[size=9:u0rmcnfv]És általános E/2. volt, ofcourse, nomeg szvsz. :wink: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275105 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha olyan jó világ lenne, mint a képzeletemben, akkor én most szeretnék porontyot, hogy mire 32 éves leszek (ha leszek) akkor ő 16 lenne, és akkor olyan jó lenne :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275103 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem kell ahhotz felnőni:)

Én olyan 26-28 éves korra tenném azt a kort amikor már érdemes gyereket szülni. Addigra általánban van az embernek lakása (jó esetben) munkája és persze valaki akivel felnevelheti a porontyot. Arról nem is szólva, hogy valamilyen szinten kibulizta már magát. Én 26 éveskoromnál hamarabb nem szeretnék gyereket. De ha mégis becsúszna egy nem dobnám el.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275100 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta: Nektek mi a véleményetek a korai szülésről? Mi az "ideális" életkor? Mikor túlkoros valaki a szüléshoz?


Hmm...

Harminchárom éves vagyok - és nem tudom, hogy szeretnék-e... Még mindig nem tudom, pedig itt lenne az ideje.
Azzal persze tisztában vagyok, hogy nem minden nő feladata a gyermekszülés, de... hogy pont nekem ne lenne az...?

Pedig abszolút családpárti vagyok, nem vagyok sem szüfrazsett, sem feminista... sőt...

Most abban reménykedek, hogy még van néhány évem "felnőni", és a párom segítségével talán benő a fejem lágya. (Bár ismerve a páromat... :lol: )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275093 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nektek mi a véleményetek a korai szülésről? Mi az "ideális" életkor? Mikor túlkoros valaki a szüléshoz?

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275079 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panda írta: Az őszben még az jó, hogy a legváltozatosabb az évszakok közül, az elején nyár van, a végén tél, közben meg párásodik, esik, fúj, ragyog, ködösödik- füstösödik, hullik (a hó is meg a levelek is)... :D . Sőt, hogy a tavaszmániásoknak is jó legyen egy kicsit, előfordul, hogy tavaszi virágok ősszel mégegyszer kivirágzanak (akác, eper, gesztenye), ami egyébként hoszú őszt jelent. Nekem az ősz a kedvencem.
Meg egy kevésbé kellemes szempontból- suli- is jó, legalkalmasabb a tanulásra, mert nem vonz egyfolytában a kinti világ. :lol:


Engem nagyon vonz, mert rengeteg a szín. Bordó, rozsdabarna, aranybarna, egy kevés zöl, napsárga...
Olyan nehéz nem ezeket csodálni hanem hallgatni a matematika vagy a fizika rejtelmeit.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275073 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ancalima Anarórë írta: Én még sosem láttam műfenyőt, de nem is nagyon szeretnék. Annak tényleg nincs hangulata. Viszont a karácsony jó. A várakozás, készülődés, béke... Bár igazából nálunk sosincs béke karácsonykor, mindenki tépi a másikat, de a cél nem ez lenne.


A Karácsony szinte mindenkinél veszekedős, mivel elvileg Karácsonykor "kötelességünk" szeretni egymást, meg békében ellenni. És ami kötelesség, az persze nem megy... :?

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275072 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok

Paniii írta: Az őszben azt szeretem, hogy olyan költői. Szeretek úgy végigsétálni az utcán, hogy közbena szél felkavarja körülöttem a leveleket, amelyek egy csak nekem szóló táncba kezdenek. Én nem érem az elmúlást, vagyis inkább talán úgy viszonyulok hozzá, mint a kelták. Meg kell halnia a természetnek ahhoz, hogy utána még sokkal gyönyörűbben éledhessen újjá. És az őszi esőt is szeretem ahogy kopog az ablakon miközben kezemben egy gőzölgő teával olvasom a kedvenc regényemet.

Ezeket én is szeretem. :)
Az őszben még az jó, hogy a legváltozatosabb az évszakok közül, az elején nyár van, a végén tél, közben meg párásodik, esik, fúj, ragyog, ködösödik- füstösödik, hullik (a hó is meg a levelek is)... :D . Sőt, hogy a tavaszmániásoknak is jó legyen egy kicsit, előfordul, hogy tavaszi virágok ősszel mégegyszer kivirágzanak (akác, eper, gesztenye), ami egyébként hoszú őszt jelent. Nekem az ősz a kedvencem.
Meg egy kevésbé kellemes szempontból- suli- is jó, legalkalmasabb a tanulásra, mert nem vonz egyfolytában a kinti világ. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275068 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta: De panell lakásba elég nehéz élőfenyőt felvonszolni, bár volt már párszor, majd scanelek be képeket :D A WC illatosítóval díszített fenyő lehetne egy új magyar találmány, védesd le :lol:


Fú, mi megoldottuk régen... Volt is vele macera.. :D

Jah, ha már wunderbaum van, akkor legyen ilyen is... :D Tényleg, kis lakásba wunderbaum fenyőalakú illatosító...? :lol:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275034 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Gondolatok
Részemről egyszerű a probléma: mindig az épp aktuális évszakot érzem a "kedvencemnek". Tavasszal az illatos levegőt meg a rügyeket, nyáron a fényes lombot meg a kánikulát, ősszel a színes erdőket meg a szarvasbőgést, meg a késő őszi szeleket, télen a havas csendet és csikorgóan hideg napsütést... Egyformán tudom várni az év mindegyik szakát. Mindegyik gyönyörű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275031 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Imádom a nyári szünetet, a Karácsonyt, rohangálni az avarban, bambulni a virágzó meggyfákat. (Ööööö... ezt tényleg én írtam?) Utálom hogy a hőségben facsarni lehet belőlem a vizet, hogy felbukom a térdig érő óban mert a busz nem jár, hogy iskolába kell menni, hogy mindenki állatul odavan hogy "ez a szerelem évszaka".
Öszegzés: az összes évszakot szeretem/ az összes évszakot utálom (inkább szeretem mert mosolyogni jobb mint durcáskodni)

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275022 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is az ősz és a tavasz híve vagyok, bár télen a karácsony sokat javít az ember hangulatán. Mindennek fahéjas-narancs illata van, és olyankor még én is beállok anyu mellé sütit sütni. Szeretema készülődést és ha csak lehet én készítem a díszeket és az ajándékokat egyaránt.

Az őszben azt szeretem, hogy olyan költői. Szeretek úgy végigsétálni az utcán, hogy közbena szél felkavarja körülöttem a leveleket, amelyek egy csak nekem szóló táncba kezdenek. Én nem érem az elmúlást, vagyis inkább talán úgy viszonyulok hozzá, mint a kelták. Meg kell halnia a természetnek ahhoz, hogy utána még sokkal gyönyörűbben éledhessen újjá. És az őszi esőt is szeretem ahogy kopog az ablakon miközben kezemben egy gőzölgő teával olvasom a kedvenc regényemet.
A tavaszt meg azért szeretem, mert látni lehet virágba borulni a fákat, és olyankor az ember is képes újrakezdeni. A tavaszi eső pedig felüdíti és tisztára mossa a földet, mintha a lelkünket mosná tisztára.
Ráadásul tavasszal születtem, szóval azért is nagyon szeretem.
A nyár nekem túl meleg.

Viszont egyvalamit ki nem állhatok az őszben és a télben, és az a korai sötétedés. Olyan rossz sötétben nekiállni tanulni, mindig úgy érzem mintha késő este állnék neki, pedig még csak délután van. Én a napsütést szeretem.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275017 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk ezt a fenyőlevélhullatást ugy oldjuk meg, hogy a fa alatt van egy barominagy lepedő (eleve a fa asztalon van mert kicsi fenyőnk szokott lenni) és oda hullik a levél, azt pedig egy mozdulattal ki lehet dobni :wink:
Én szeretem járni a várost a megfelelő fáért, nemtudom elképtelni, hogy a karácsonyfámat betegyem a szekrénybe, hogy "jó lesz ez majd jövőre is"

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275013 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
A műfenyőben az is jó, hogy hullatja a tűleveleit, mint az eredeti, komolyan :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275012 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én még sosem láttam műfenyőt, de nem is nagyon szeretnék. Annak tényleg nincs hangulata. Viszont a karácsony jó. A várakozás, készülődés, béke... Bár igazából nálunk sosincs béke karácsonykor, mindenki tépi a másikat, de a cél nem ez lenne.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275011 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta:

Rabyn írta: Műfenyő? Bah.. :D
Nem szeretem a műfenyőt nincsen neki hangulata. Műanyag...
Inkább a rendes fenyő:)) Az olyan Jóóóóó! (tudom fagyilkolás)


Fagyilkolás, és lábgyilkolás is, mert belelépked az ember a tüskékbe... Én nyáron is mindig azt szedegettem régen a szőnyegből. :D

Már nekem is voltak hasonló élményeim....igen szúrós élmények voltak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275009 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
De panell lakásba elég nehéz élőfenyőt felvonszolni, bár volt már párszor, majd scanelek be képeket :D A WC illatosítóval díszített fenyő lehetne egy új magyar találmány, védesd le :lol:


300 :cheers:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275007 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Műfenyő? Bah.. :D
Nem szeretem a műfenyőt nincsen neki hangulata. Műanyag...
Inkább a rendes fenyő:)) Az olyan Jóóóóó! (tudom fagyilkolás)


Fagyilkolás, és lábgyilkolás is, mert belelépked az ember a tüskékbe... Én nyáron is mindig azt szedegettem régen a szőnyegből. :D

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275006 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta: A mi műfenyőnk olyan, hogy ha felállítod, rögtön megérzed a fenyőfa illatot :D Ilyet kell beszereznetek :lol:


Majd szerzek a sajátomhoz fenyőillatú wc-illatosítót... :P :mrgreen:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #275005 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Műfenyő? Bah.. :D
Nem szeretem a műfenyőt nincsen neki hangulata. Műanyag...
Inkább a rendes fenyő:)) Az olyan Jóóóóó! (tudom fagyilkolás)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.489 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére