Gondolatok

Több
18 éve 11 hónapja #273981 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem beszélt még senki a csoki-függésről. Az tényleg testi tüneteket tud okozni (a remegő kéztől az idegességig, és sok egyéb) :)

Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a szintetikus drogok a "rosszak" igazán, mert túl tömények. Vagy nem tudom miért. A másik pedig, hogy "nyugaton" nem tudják megfelelően kezelni, mint ahogy más élvezeti cikkeket sem. Nincs mérték, határ a legtöbb fogyasztóban. Vagyis pont hogy fogyasztók, nem élvezői a tudatmásító szereknek.
Pl a légyölő galóca véleményem szerint egy elég erős hallucinogén (és nem mérgező - túlságosan), mégis képesek voltak/vannak/ a sámánok normálisan használni - nem nap mint nap, hogy létezni se tudjanak nélküle, hanem csak a megfelleő alkalmakon.
De éppúgy az ópium élvezői között sem volt annyira meghatárzó az olyan szintű függőség, ami a teljes életképtelenséghez vezetett. Biztos volt néhány olyan eset is. De nem a túlnyomó többség.

Olvastam egy könyvet, A szerelem füveskertje a címe. Az afrodiziákumokról szól, de pontos receptekkel, az adott növényben megtalálható kémiai anyagok leírásával stb. Ajánlom mindenkinek, nem csak a nézőpontok frissítésére, hanem mert isteni (eredeti) kakaórecept van a végén :)

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273968 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Szerintem minden függőséget okoz, amit rendszeresen és szívesen művelsz. Pl. számítógép


:crap: :| Igen, Én, mint droid, ezt tanusíthatom... És bár nem hittem el az elején, de a számítógép-elvonás is iszonyatosan fájdalmas. Az, hogy hazajössz, és a reflex-gépbekapcs helyett mást kell csinálni... Pl. be kell érni a rádióval... Jézusom. Nagyon rossz. :blackeye:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273906 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: A maffia nem akkor alakult meg, jóva korábban is létezett, csak akkor gazdagodtak meg néhányan nagyon az alkoholcsempészetből.


Bocsi, igazad van, így akartam én is mondani.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273903 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta:

Alyr Arkhon írta:

Rabyn írta: A fű igenis okoz függőséget. Ezt az osztálytársamon látom aki elég erősen füvezik. És ha egy nap nem szív be akkor már kókadt, ideges, olyan elvonási tünetei vannak mint annak aki éppen a cigiről ahajt leszokni...
mondjuk én minden ilyen marhaságot olyan drágán adnék, hogy elmenjen az emberek kedve attól, hogy megvegyék: )


Akkor beszereznék illegálisan...


A cigi is egyre drágább, mégis megvesszük. Az alkoholtilalomnál a piát is megszerezték. Akkor alakult meg a maffia.
Szerintem minden függőséget okoz, amit rendszeresen és szívesen művelsz. Pl. számítógép, olvasás. Ha nem teheted, hioányzik. Csak van ami elvonási tüneteket okoz, ha nem kapod, van ami nem. Mit szólnál, ha betiltanák a könyvet? Hiányozna nem? Ez egy enyhébb függőség.

Szerintem az ópiumbarlangok még mindig léteznek, de csak keleten és olyan társaságoknál, ahol a keleti kúltúrát éltetik.


A maffia nem akkor alakult meg, jóva korábban is létezett, csak akkor gazdagodtak meg néhányan nagyon az alkoholcsempészetből.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273900 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
A fogyasztás és a rászokás problémája szvsz ott merűl fel, amikor kiskorúakat, sőt gyermekeket szoktatnak rá a drogra. :evil: Én az ilyeneket ott a helyszínen főbelőném! :evil: (Hallottam már olyat is, :oops: ovodáskorú gyerekeknek osztogattak drogot... :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273899 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Rabyn írta: A fű igenis okoz függőséget. Ezt az osztálytársamon látom aki elég erősen füvezik. És ha egy nap nem szív be akkor már kókadt, ideges, olyan elvonási tünetei vannak mint annak aki éppen a cigiről ahajt leszokni...
mondjuk én minden ilyen marhaságot olyan drágán adnék, hogy elmenjen az emberek kedve attól, hogy megvegyék: )


Akkor beszereznék illegálisan...


A cigi is egyre drágább, mégis megvesszük. Az alkoholtilalomnál a piát is megszerezték. Akkor alakult meg a maffia.
Szerintem minden függőséget okoz, amit rendszeresen és szívesen művelsz. Pl. számítógép, olvasás. Ha nem teheted, hioányzik. Csak van ami elvonási tüneteket okoz, ha nem kapod, van ami nem. Mit szólnál, ha betiltanák a könyvet? Hiányozna nem? Ez egy enyhébb függőség.

Szerintem az ópiumbarlangok még mindig léteznek, de csak keleten és olyan társaságoknál, ahol a keleti kúltúrát éltetik.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273888 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De akkor már lenne értelme NAGYON megbüntetni azt aki illegálisan árul ilyesmit. Tulajdonképpen én azt nem értettem sohasem, hogy ha az emberek tudák, hogy ez káros akkor mi a ráknak csinálják? Miért gyártják? (tudom pénz) de akkoris...
Még mindig nemtudom iért szűntek meg az opiumbarlangok.


Mert van rá kereslet, a haszon meg több száz százalékos.

Én se tudom pontosan miért és mikor szűntek meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273884 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De akkor már lenne értelme NAGYON megbüntetni azt aki illegálisan árul ilyesmit. Tulajdonképpen én azt nem értettem sohasem, hogy ha az emberek tudák, hogy ez káros akkor mi a ráknak csinálják? Miért gyártják? (tudom pénz) de akkoris...
Még mindig nemtudom iért szűntek meg az opiumbarlangok.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273882 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: A fű igenis okoz függőséget. Ezt az osztálytársamon látom aki elég erősen füvezik. És ha egy nap nem szív be akkor már kókadt, ideges, olyan elvonási tünetei vannak mint annak aki éppen a cigiről ahajt leszokni...
mondjuk én minden ilyen marhaságot olyan drágán adnék, hogy elmenjen az emberek kedve attól, hogy megvegyék: )


Akkor beszereznék illegálisan...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273877 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A fű igenis okoz függőséget. Ezt az osztálytársamon látom aki elég erősen füvezik. És ha egy nap nem szív be akkor már kókadt, ideges, olyan elvonási tünetei vannak mint annak aki éppen a cigiről ahajt leszokni...
mondjuk én minden ilyen marhaságot olyan drágán adnék, hogy elmenjen az emberek kedve attól, hogy megvegyék: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273848 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt sem szabad elfelejteni, hogy ha legalizálják a könnyű drogokat, akkor mindenki azt fogja gondolni jó magyar szokás szerint, hogy ugye megmondtuk, hát akkor a keményebb drogok sem lehetnek olyan rosszak és szokás szerint átesnének a ló túlsó oldalára. Mindenki aki befolyásolható (mint már megbeszéltük a ciginél is) füvezne, csak azért, hogy ne lógjon ki a sorból. Aztán ugyanezzel a felkiálltással szépen lassan eljutnánk a heroinisták társadalmába. No ekkor én már nagyon nem szeretnék élni.
Tudjátok szerintem az a baj, hogy pl. Hollandiában már nagyon régóta "szabadság" van, nálunk meg csak 15 éve, ezért az emberek még nem tanultak meg élni vele. Így hát önmérséklet az nem lenne, csak tobzódás.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273846 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébként nem igaz, h a fű nem okoz függőséget. A Journal of Neurochemistry-ben volt pár cikk annak idején ami ezt állította, és azóta mindenki erre hivatkozik vissza, pedig finoman szólva is labilis, rosszul bevizsgált állításokról van szó benne.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273845 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Gondolatok
Panniii: Ne feledkezzünk meg arról, hogy én nem általában beszéltem a drogokról, hanem kimondottan csak a fűről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273840 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: A nikotin is fiziológiai függést okoz, akkor a cigi is "kemény" drog? Nem beszélve az alkoholizmusról...

Nem olyan jól elkülöníthető kategóriák ezek szerintem.


Na ja, csak a dohányzás fizikai dependenciájától való megszabadulás abszolúte nem olyan fájdalmas, mint pl. a heroinétől.

Egyébként meg az alkohol sztem abszolúte teljesen jól beleillik a keménydrog kategóriába - végülis, ha valaki masszív alkoholista, az már elég jó eséllyel képes belehalni az elvonásba. :)

Zébigyóval én is egyetértek. :)

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273831 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem sem kategorizálható túl könnyen. Sőt...

A drogprevencióról Zarándok által írtakkal viszont egyetértek. Egyszerűen nevetséges, egyrészt azért, mert a drogról beszélők fele nem személyes tapasztalatból beszél hanem tanfolyamon tanulta, másrészt meg akik tartják, általában elvakultan gyűlölik az ilyesmit.
Márpedig így a többé-kevésbé kulturáltan előadott fröcsögés pont az ellenkező hatást éri el.

(egyszer láttam egy kétperces riportot Fliegauf Benedekkel akinek a Díler a legutóbbi filmje. Két perc alatt jobban meggyőzött arról, hogy ne, mint a sok vacak prevenció)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273830 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
A nikotin is fiziológiai függést okoz, akkor a cigi is "kemény" drog? Nem beszélve az alkoholizmusról...

Nem olyan jól elkülöníthető kategóriák ezek szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273829 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdvözletem!

Kemény drog mondjuk az, ami fiziológiai függőséget okoz. Jó elkülönítési alap; elég kevés cucc nem esik bele ahhoz, hogy azért ne vigyük túlzásba a legalizálást - ugyanakkor orvosilag egyértelműen eldönthető, szétosztható.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273822 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mi az, hogy "könnyű" drog? Mi az, hogy "kemény" drog?

Kicsoda húzhatja meg a határt, milyen alapon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273820 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdvözletem!

Panniii: némelyik drog igen, némelyik nem. A "kemény" drogok - heroin, kokain, etc. - valóban durva fiziológiai függést okoznak; erről akkor beszélhetünk, ha elvonási tünetek jelentkeznek, mindegyiknél más és más formában. A marihuána azonban valóban nem okoz ilyesmit, mint azt korábban magam is írtam. A fickó érezheti úgy, hogy "hű, jó lenne beszívni", de nem fog verejtékezni, idegrángást kapni, satöbbi-satöbbi, mint akár a nikotinfüggők durvább része.

[size=9:3qx9no7z]444...[/size]

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273818 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Bögyös Fredegár írta: Nos, egyáltalán nem szántam viccnek. Legjobb tudásom szerint egy füvesnek a fű hiánya nem okoz elvonási tüneteket, legalábbis fizikailag nem. Nyilván, szeretne egy jót tekerni, mert aztán tök jó érzés lesz neki, de ha hosszabb ideig nem jut hozzá füves cigihez, nem lezs dekoncentrált, nem fog hallucinálni, nem fog izzadni, nem tör ki rajta a hideg, stb. És viselkedése se lesz lehangolt, legalábbis olyan mértékben biztosan nem, mint egy alkoholistának, ha nem itta le magát már hosszabb ideje.
Én a kávé hiányában fél ember vagyok, nagyon kihat rám, ha nem kering bennem a jó nerős koffein. Teljesen kimerült, fáradt, álmos, és mogorva vagyok nélküle. Suliból hazajövet az első dolgom kávét főzni, és csak a második levenni a cipőm és a táskám.
Lehet, hogy nincs igazam a kérdéssel kapcsolatban, mert túl naiv vagyok, vagy nem ismerem túlzottan ennek a világát, de személy szerint még sose találkoztam őrülten függő füvessel.


Ezt most nem gondolod komolyan...
A drogelvonón látnál érdekes eseteket. Igenis nagyon durva elvonási tüneteket produkál a drog. Ráadásul, amikor visszazökken a valóságba, már szinte azonnal újra a drog által kínált boldogságra vágyik, mert ami elől ekmenekült az többszörös súllyal nehezedik ismét rá. Ekkor azonnal újabb adagot kíván, hogy visszakerülhessen az előbbi tudatállapotba. És igenis akár ölni is képes a drogért, annyira kívánja a szervezete.
Például a morfiumról való leszokás is nagyon nehezen ment abban az időben amikor azt használták leginkább fájdalomcsillapítónak. Sokan soha nem tudtak leszokni, de aki képes volt az is rettentően megszenvedett vele. Nem véletlen hogy orvosi segítség nélkül nem képes az ember leszokni.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273816 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én engedném a könnyű drogok legalizálását, mert az emberek többsége a tiltott gyümölcs édesebb elv miatt próbálja ki a drogot. De ha nem tiltják lényegesen csökken a vonzereje. Persze én most se próbálnám ki, de szerintem sokakat csak az vonz, hogy valami szabálytalant csinálhatnak.
Viszont magas adót vetnék ki rá. Megveheti, de akkor fizesse is meg. Mindjárt csökkenne a drogfogyasztók aránya...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273814 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos, egyáltalán nem szántam viccnek. Legjobb tudásom szerint egy füvesnek a fű hiánya nem okoz elvonási tüneteket, legalábbis fizikailag nem. Nyilván, szeretne egy jót tekerni, mert aztán tök jó érzés lesz neki, de ha hosszabb ideig nem jut hozzá füves cigihez, nem lezs dekoncentrált, nem fog hallucinálni, nem fog izzadni, nem tör ki rajta a hideg, stb. És viselkedése se lesz lehangolt, legalábbis olyan mértékben biztosan nem, mint egy alkoholistának, ha nem itta le magát már hosszabb ideje.
Én a kávé hiányában fél ember vagyok, nagyon kihat rám, ha nem kering bennem a jó nerős koffein. Teljesen kimerült, fáradt, álmos, és mogorva vagyok nélküle. Suliból hazajövet az első dolgom kávét főzni, és csak a második levenni a cipőm és a táskám.
Lehet, hogy nincs igazam a kérdéssel kapcsolatban, mert túl naiv vagyok, vagy nem ismerem túlzottan ennek a világát, de személy szerint még sose találkoztam őrülten függő füvessel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273813 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Gondolatok
háthümm. alapvetően megfelelő érettség mellett szerintem ha nem is szükséges, de teljesen normálisnak tartható az igény normálistól eltérő tudatállapotokra, akár illegális drogokkal is. kulturális háttere (igen, még magyarországon is) megvan nem kisebb mértékben, mint a legáldrogoknak. értelemszerűen szűrőrendszert nem lehet felállítani, hogy x igen, y nem. viszont az a csoportja a társadalomnak, akik akármilyen addiktív szert minden alap nélkül, buliból, közösségbe való beilleszkedés, elcseszett problémakezelés vagy akármi miatt használnak, igenis veszélyeztetve lennének a legalizálás miatt. ez viszont már nem köthető ennyire közvetlenül a drogokhoz, mert a kiváltóok legtöbbször társadalmi/szociális jellegű. én vagyok akkora felelőtlen hülye, hogy fölöslegesnek tartsam a Naagy Társadalmi Tüneti Kezelés Szent Védőangyalát... magyarán a társadalmi problémát lehetőleg a gyökerénél kezeljük és ne a tüneteket, hogy aztán hűdenagyonjó embereknek érezzük magunkat. megfelelő érettség, érzelmi háttér és nagyjából életképes személyiség mellett megvan a létjogosultsága.
viszont.
ad1
idealista nem vagyok, ezért nagyjából azt tartom, hogy az ilyen jellegű társadalmi berendezkedés és dinamikus-végletes életforma mellett a közeljövőben nincs különösebb esély arra, hogy a társadalom-egyén viszonyok és az emberek önértékelése általában véve megfelelő szintre jusson, és fenntartom, hogy általános szinten ez nem is valósulhat meg a globalizált társadalomban, magyarán nagyjából akkor, ha jelentős réteget alkot az 'arctalan tömeg' és ennek egyre inkább tudatában is van, és szabadság szintjén óvodásat játszik kicsi forradalmakkal meg végletes eszmékkel. a nép kenyeret és cirkuszt csinál magának önismeret helyett:)
ad2
a legális-illegális és a keménydrog-könnyűdrog szerintem alapvetően önkényes és politikával meg demagógiával gyönyörűen átitatott dolgok. ebből adódóan nem szeretnék semmilyen rendszert elfogadni arról, hogy ígyúgy ez vagy az ezért vagy azért nem sorolható a legális kategóriába. főleg, hogy kulturális háttere sincs a besorolásnak. amúgymeg Alyrnak igaza van. (igen, tudom, heroinosok és a halálközel etc etc, nem szeretnék rá standard válaszokat irkálni, hogy 'jaj hát legális, tiszta ellenőrzött', satöbbi de szerintem ez megint abból adódik, hogy az embernek tisztában kell lennie saját magával meg a világgal nagyjából ahhoz, hogy egy ilyen döntést meghozzon. magyarán felelősség.)

mindezt összegezve: nem a legalizálást pártolom, hanem az emberséges bánásmódot minden esetben, a megfelelő prevenciót, nem azt a sz*rt, ami kb olyan, mint amikor a szocializmusban kapitalizmusról beszélnek, hanem összetetten és komplexen. valahogy úgy, ahogyan Remzy mama a felvilágosításról írt. magyarán valamiféle kiskaput, értelmesebb, emberibb megközelítést a hivatalos szervektől. a drogosoktól (azaz a bulidrogosabb fajtától, legyen akát legál-, akár illegáldrogot használó valaki) pedig azt, hogy legyen önismereti igényük és legalább ne kiabálják állandóan bele a világba a kisiskolás lázadásukat.
nagyjából ennyi.

különben meg úgyis mindegy az egész:)) szerintem.

p.s.: és dohányzom. (najó, pipa...) mert jó, és mert tudom kulturáltan csinálni. ennyi. mászom, mielőtt nagyon elkezdek röhögni azon, amit írtam :D


kövezzetek

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273812 Írta: Took Peregrin
Took Peregrin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Toma gazda írta: Kedves Fredegár ezt remélem viccnek szántad :P

Csatlakozom az előttem szólókhoz... :|

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273804 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Fredegár ezt remélem viccnek szántad :P

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273800 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Bögyös Fredegár írta: Egyébként abba érdekes belegondolni, hogy az alkohollal, dohányzással, kávéval szemben a fű nem okoz függőséget.


Ez, kérlek, nagy tévedés... :shake:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273799 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébként abba érdekes belegondolni, hogy az alkohollal, dohányzással, kávéval szemben a fű nem okoz függőséget.
Nekem hihetetlenül káros szokásommá vált a napi hatalmas kávémennyiségek, amit a szervezetbe juttatok, és biztos vagyok benne, hogy ezzel nem teszek magamnak jót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273793 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A cigit keverik?
Kisebb lenne rá az esély... Hiszen ellenőrízve lenne. (vagy ez csak ilyen utópia?)

tényleg az ópiumbarlangok miért szűntek meg?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273788 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Amiért én támogatnám a legalizálást az a droghasználók egészsége. Mert mi van most? Az összes drog kis- és nagykereskedő baromi gyorsan keresni akar az üzleten, ezért aztán csak azzal nem keverik a kábítószereket, ami nem jut eszükbe. Így egyrészt ki tudja mivel mérgezik a vásárlóikat, másrészt meg kiszámíthatatlan dózisokat adnak el, így aztán könnyű meghalni túladagolásban.


Szerinted ha legalizálva lenne, akkor nem kevernék?

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273785 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szigeten tőlem minden második ember füvet akart venni... (biztos olyan fejem van aki árul ilyesmit...)
Én nem próbálnám ki nem érdekel. Ha akarnék szívhatnék lenne kitől beszerezni, de abból a pénzből inkább elmegyek és eszem egy jót vagy fagyizom, vagy veszek ezt azt amire komolyan szükségem van (például egy könyv!)
Szerintem olyan jogok mellett mint amilyen a cigi meg lehetne engedni a füvet. Akkor legalább valamilyen szinten meg lennének szorítva a dílerek. ÉS mégicsak biztonságosabb lenne...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.501 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére