Gondolatok

Több
19 éve 1 hete #273435 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nimrocco mirimafea írta: (egyébként:van vkinek vmi jó tanácsa,h hogyan lehet visszanyerni az életkedvet egy szakítás után? :( )


Tedd be a vot fiúdat egy fióba, és csukd rá! persze gondolatba, és gondolj arra, hogy mások sokan vannak, de te egyedül, és hogy jönnek ők oda, hogy a te kedvedet elvegyék... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273434 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Panniii\n

Ráadásul az a legrosszabb, hogy van osztálytársam aki 16 évesen már napi két doboz ciginél tartott. A tüdőrák, és egyéb kellemetlen következmények pedig teljesen hidegen hagyják.

Volt barátom most 17 éves és napi 1 doboznál jár.Mikor nálunk volt úgy érezte magát,mintha tüdőgondozóban lenne,mert én nem engedtem dohányozni és "csak" napi 3-4 szálat szívhatott el.Ígéretett tett,h leszokik,de mégsem tudta betartani...Szörnyű és aljas dolog ez a cigaretta.

(egyébként:van vkinek vmi jó tanácsa,h hogyan lehet visszanyerni az életkedvet egy szakítás után? :( )


"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273430 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Gondolatok
A nagymamám erős dohányos volt, és neki is az idegesség levezetésének egy módja, afféle pótcselekvésvolt a rágyújtás. Megesett, hogy a szájában volt egy szál félig elszívott cigi, és már vette elő a másikat, gyújtott volna rá, csak aztán észbekapott... Csak a rágyújtás "öröméért" gyújtott rá - csak ha már ég egy szál cigi, azt elszívta...
Szegény rákban halt meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273428 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
eddig a legfurább amivel nekem indokolták a dohányzást, az a lelki zavartság helyrehozása volt. A srác azt mondta számára élvezet egy nagyot fújni a füstből, és el se tudni képzelni ennél jobb módszert az ellazulásra.
Erre én mondtam neki, hogy én inkább fogok egy jó könyvet, vagy nekiállok valami kézimunkával foglalkozni. Például üveget festeni vagy karkötőt csomózni. Elég furán nézett rám és kifejtette hogy semmit nem tudok az életről. Ennyiben maradtunk.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273425 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem kell rászokni, nem hát! :)
Egyébként bárkit megkérdeztem hogy te miért dohányzol, nem tudtak normális választ adni. :? Aki meg csak azért szokik rá mert hű de menő leszek tőle, az úgy hülye ahogy van. :P És azt senki ne akarja nekem bemesélni hogy 14 évesen (ha teszem fel kb olyan 1-1,5 éve dohányzik) nem tud leszokni. Nem akar! Ha vki 10-20 éve dohányzik azt megértem, de ha vki ilyen fiatal dohányos akkor le is tud szokni (persze már ha akar). :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273423 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ecthelion írta: Csak a leszokás sem könnnyü ugyebár.


Nem kell rászokni... :)
Igazából mikor mindenki azt mondja, hogy "gyerekek, tudom, hogy azt hiszitek, hogy a cigizés menő, de nem az, higgyétek el...", akkor mindenki nevet a szegény, buta felnőtteken, akik azt hiszik, hogy mi azt gondoljuk, hogy az menő... Éppen ezért teljesen ledöbbentem, mert az egyik osztálytársam például nyilvánvalóan TÉNYLEG azért cigizik, mert az szerinte kúl. Én meg azt hittem, hogy ilyen csak filmekben van... :oops: :? Ami pedig a legszomorúbb, amikor a másik osztálytársam komoly arccal bejelenti, hogy le akar szokni. Még nincs tizennégy...

A másik dolog pedig, ami nagyon megrázott, az az volt, hogy ez a két osztálytársam, akik egyébként nagyon jófej fiúk, azt hazudták a szüleiknek, hogy "egymás (:D)" nagyapjával mennek kempingezni, ehelyett pedig elmentek az ország másik végébe egy buliba, és péntek-szombat-vasárnap végig részegek voltak. Aztán hétfőn, mintha mi sem történt volna, jöttek iskolába. Mint mondtam, még egyikőjük sincs tizennégy. Ja, és nemrég a boltban kapták egyiküket rajta, hogy ötven- hatvan euro értékben piát lopott.

Ilyenkor arra gondolok, hogy ők ketten tavaly pontosan ugyanolyan átlagos gyerekek voltak, mint én, vagy akárki más az osztályból.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273422 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az én szüleim is dohányoznak, meg nagyanyám is. De ők olcsó orosz cigit szívnak így talán még rosszabb. De nem tudsz ellen mit tenni mert nekik nem "parancsolsz". Elég szomorú! :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete - 19 éve 1 hete #273417 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
1) Nem éri meg nyilvánvaló!
2) Mindenkinek a maga dolga hogy miben hal meg* :P :twisted: (családon és baráti körön belül persze nyilvánvaló hogy aggódik az ember).
3) Nem biztos hogy pont a cigitől fogsz tüdőrákot kapni. Menj be a városba... no comment :mrgreen: (szmog stb :roll: )
Amugy az én szüleim is dohányoznak, szóval én már hozzászoktam a füsthöz. :D És nálunk is sok pénz megy el a bagóra :( Csak a leszokás sem könnnyü ugyebár.

*vagyis nem, de értitek :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273414 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ráadásul az a legrosszabb, hogy van osztálytársam aki 16 évesen már napi két doboz ciginél tartott. A tüdőrák, és egyéb kellemetlen következmények pedig teljesen hidegen hagyják.

Apuval múltkor kiszámoltuk, és ha nálunk a család idősebb tagjai napi egy doboz cigit elszívnának, elvinné a fizetésének a felét. Ilyesztő.
Ha egy ember napi egy doboz cigit elszív, az havonta kb 15.000 de ha már két dobozzal szív, az ugye 30.000.
Ha egy családban mondjuk a férj-feleség szív el napi két-két dobozzal az már 60.000 havonta.
De ha a mi családunkat nézem akkor hárman napi két-két dobozzal, az már 90.000. És akkor egy normál (500Ft) áeu cigivel számoltam nem valami drágával.
És hozzáteszem hogy van akinek nem is elég a napi 2-3 doboz.
Tényleg megéri ennyit rákölteni a tüdőrákunkra?

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273411 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panniii írta: Attól viszont falra mászok ha valaki az arcomba fújja a füstöt miközben beszélgetünk. Vagy ha kérdezés nélkül rágyújt. Úgyis megengedem, de azért illik megkérdezni, hogy zavarja-e a másikat.

Hááát illene megkérdezni, de nincs mit tenni, egyesek annyira megszokják a cigit, hogy természetessé válik nekik. Utálom a cigit :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273409 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk tavaly direkte véletlenül az alsó szinten felújításkor az utolsó vécébe ablakot is raktak, hogy ha már mindenki odajár legalább ne legyen olyan büdös, hogy akinek tényleg dolga van, az megfulladjon.

Egyébként nálunk is az iskola szegletében dohányoznak. Néha a tanárok is ugyanott. Bár én nem hódolok ennek a szokásnak mert nem sok értelmét látom, de ha már valaki dohányzik, akkor ha másokat nem zavar, legyen egy hely ahova elvonulhatnak.

Attól viszont falra mászok ha valaki az arcomba fújja a füstöt miközben beszélgetünk. Vagy ha kérdezés nélkül rágyújt. Úgyis megengedem, de azért illik megkérdezni, hogy zavarja-e a másikat.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273408 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk a cigizés úgy folyik, hogy a Gimivel szemben lévő háztömb jobb végében a tanárok cigiznek, a bal végében meg a diákok, mert olyan a törvény nálunk, hogy 100m-es körzetben tilos a cigi.
Alyr: az tényleg elég fura mikor egy 12-13 éves lányka kihívó próbál lenni, szerintem csak röhelyes lesz, szerintem, legalábbis nálunk :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273404 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panniii írta: De ha az iskolának vannak szabályi akkor azokat a tanárnak igenis legyen joga betarttatni. Már csak a többi diák érdekében is, akik tanulni jöttek.

Hát ez az! Ma már ha bemegyek egy iskolába: megáll az eszem. A tanárok semmilyen módon nem fegyelmezhetik a gyereket, mert minden tanuló jobban fújja a jogait, mint a kötelességeit. Ahogy beszélnek a tanárokkal arról ne is beszéljünk. Bármi történik - 3 dolgozat egy nap alatt, plusz munka... - már szaladnak is a szülőkhöz, ők meg a dirihez. Milyen iskola az, ahol nem nevelhetnek.
Pl. a kábítószeres ügy. A tanár ha megtudja egy diákjáról, hogy kábítószerezett, nem mondhatja el a szüleinek, a rendőrségnek. No de akkor ki fog segíteni a gyereken. Az ha ennyire korlátozva vannak a tanárok, csak a gyerekeknek rossz. Mi sem haltunk bele egy-egy büntetésfeladatba vagy netán egy tockosba.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273402 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tulajdonképpen mi az, ami nem sérti a gyermek személyiségi jogait????????
Mi csináltuk idén a szecskakavatót, és én senkinek nem kívánom ezt a macerát. Minden feladatot fel kellett terjeszteni a diákönkormányzathoz, akik aztán annak rendje és módja szerint mindegyikről közölték, hogy az személyiségtorzulást okozhat. A folyosón szecskáztatást kapásból betiltották, és nem jöhettek megkülönböztető öltözékben,mert az állítólag negatív diszkrimináció.
Szerintem egy jó mókából maradtak ki. Engem is megszecskáztattak a folyosón és nem tört össze a lelkem, hanem nevettem egy jót. Oldotta az iskolába való beilleszkedés kezdeti feszültségeit, és közelebb hozta egymáshoz az embereket. Eredetileg erre találták ki, amíg valaki be nem küldte a szüleit, mert állítólag megalázták. Nálunk amit nem akartál azt nem csináltad, de valahogy ez jó móka volt, amiből senki nem akart kimaradni.

Nem tiltani kéne akirívó öltözködést, hanem elbeszélgetni a gyerekkel arról, hogy neki az iskola a munkahelye, ahova tisztességesen, természetesen az egyéniségéhez passzoló módon kell fölöltözni. Ha most nem tanulja meg, akkor majd amikor először kirúgják emiaatt nem fogja érteni, és még ő lesz felháborodva.

Ha meg a tanár nem tehet semmit a gyerek jogai miatt, akkor minek jár iskolába? Ha beíratkozott akkor elfogadta azokat a feltételeket, amelyeket az iskola támaszt, és tudomásul veszi, hhogy vannak szabályok. Ha ezt nem fogadje el, akkor vannak iskolák ahol megteheti, hogy él a hóbortjainak mind öltözködésben, mind sminkben, mind párkapcsolatban a folyosón. De ha az iskolának vannak szabályi akkor azokat a tanárnak igenis legyen joga betarttatni. Már csak a többi diák érdekében is, akik tanulni jöttek.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273398 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk tiltják. Szigorúan. De tiltás szinten megáll az egész. Ha egy tanár megpróbálna megbüntetni valakit, mert ki van sminkelve, a szülők azonnal rárobbannának, hogy sérti a gyerekük személyiségi jogait. De hát olyan izgalmas a tanárok elől bújkálva szépítkezni a vécén! :roll: Ugyanez vonatkozik a dohányzásra/kihívó öltözködésre/ékszerviselésre/miegyébre.

Melyik iskolában rendszabályozzák a párok egymáshoz közeledését? Néha nem bánnám, ha nálunk lennének erre vonatkozó szabályok. A vécék egyre inkább egy korhatáros film forgatási területére emlékeztetnek... :P

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273395 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ecthelion írta: Szerintem sem a sminket, sem pedig az öltözködési stílusokat nem lenne szabad tiltani. Egyszer azért mert felesleges (ugyse tartja be senki), másdoszor meg azért mert így esetleg vkinek az egyéniségét korlátolják stb.
Harmadszor pedig mert férfi vagyok és tetszenek a kihívó/szexi ruhákban flangáló szép csajok. :P :P Ja és szerintem a szép smink mindenkinek csak az előnyére válhat. Hangsúlyozom a SZÉP smink, mert láttam már nagyon ronda és/vagy tulzásba vitt festést. De ha valaki tényleg szépen ki tudja magát festeni az nem tudom miért baj, még ha teszem azt 14 éves is az illető kishölgy. Elvégre az ő bőre megy tönkre ha tulzásba viszi, nem kell vele törődni :P


Ez mind nagyon szép és nagyon jó, csak ehhez az kellene, hogy valaki megtanítsa a lányokat sminkelni meg mindenkit öltözködni.
(és egy 12-13 éves lány ne öltözzön fel kihívóan. szerintem. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273392 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tényleg nem szabadna semmit tiltani mert akkor még olyanok is csinálják, akiknek nem ez lenne a stílusa... Nálunk is csak arra szotkak finoman beszólni, hogy ne a folyosó közepén csókolózzanak a párok meg ilyenek... de soha senki nem lett megbüntetve mert túl kihívóan öltözködött meg ilyenek... egy időben a tesitanc beszólt a fekete körmömre, de nem kellett azt komolyan venni:)

Panni: jaja, azért megnézném szeretett dirinket fűszoknyában és rézkarikával az orrában :D --ballagásunkra igazán beöltözhetne :D :D

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273372 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem sem a sminket, sem pedig az öltözködési stílusokat nem lenne szabad tiltani. Egyszer azért mert felesleges (ugyse tartja be senki), másdoszor meg azért mert így esetleg vkinek az egyéniségét korlátolják stb.
Harmadszor pedig mert férfi vagyok és tetszenek a kihívó/szexi ruhákban flangáló szép csajok. :P :P Ja és szerintem a szép smink mindenkinek csak az előnyére válhat. Hangsúlyozom a SZÉP smink, mert láttam már nagyon ronda és/vagy tulzásba vitt festést. De ha valaki tényleg szépen ki tudja magát festeni az nem tudom miért baj, még ha teszem azt 14 éves is az illető kishölgy. Elvégre az ő bőre megy tönkre ha tulzásba viszi, nem kell vele törődni :P

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273360 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk évnyitón megfogalmazta az igazgató, hogy öltözködéssel kapcsolatban nem tilthatnak meg semmit, de megkérte a diáksereget, hogy amíg ő nem jön be fűszoknyában és rézkarikával az orrában, addig a diákok is kerüljék a közizlést sértő öltözködést. Ez többnyire be is van tartva, bár nem mozdulok ki túl gyakran az osztályból ha nem muszáj, max a belső udvarra...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273356 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem mindenhol tilos... nálunk gimiben azzal kezdték, hogy "no smink és mélydekoltázs és miniszoknya, mert Szigor Igor és irgumburgum", de mikor már másnap olyan embereket láttam a folyosón mint a sarkon, akkor már kezdtem gyanakodni a vezetőség keménykezűségére...ill. annak hiányára ... egy esetben szóltak be valakinek, mert a folyosón csókolózott a fiújával, hogy "ez nem egy köztéri park", de mondjuk az is ennyi volt...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273344 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta:

Ethuil írta: Magyarországon tilos suliban sminkelni??? Nálunk még óraközben is sminkelnek "egyesek". Hú, milenne ha nálunk is tilos lenne, felszínre kerülne a valóság :lol:


Hát nálunk általánosban egy csaj kékre festett körmökkel jött be egyszer, és az igazgatónő lekapartatta vele. Természetesen másnapra újra befestette, más színűre. Erre nem tudok mit mondani... Azért szerintem ez már korlátoltság mindkettejük részéről. Ha valamit ilyen erősen próálnak tiltani, azzal tényleg csak az ellenkezőjét érik el... :shake:


Még egy furcsaság, nálunk az igazgató látásból ismer vagy húsz diákot, meg tizet névről és ennyi. Nem erszkedik a "pór nép" közé :P mit érdekli őt hogy hogy nézel ki, vagy mi van rajtad! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273342 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta: Magyarországon tilos suliban sminkelni??? Nálunk még óraközben is sminkelnek "egyesek". Hú, milenne ha nálunk is tilos lenne, felszínre kerülne a valóság :lol:


Hát nálunk általánosban egy csaj kékre festett körmökkel jött be egyszer, és az igazgatónő lekapartatta vele. Természetesen másnapra újra befestette, más színűre. Erre nem tudok mit mondani... Azért szerintem ez már korlátoltság mindkettejük részéről. Ha valamit ilyen erősen próálnak tiltani, azzal tényleg csak az ellenkezőjét érik el... :shake:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273332 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Nem hinném, hogy számora nagyban különbözne az ékszerviseléstől a sminkviselés (de nem elhanyagolható az egészségtelensége)

Én pl. szinte nem sminkelek, de az ékszereket imádom. :lol: :oops:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273330 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Magyarországon tilos suliban sminkelni??? Nálunk még óraközben is sminkelnek "egyesek". Hú, milenne ha nálunk is tilos lenne, felszínre kerülne a valóság :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273316 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Smink... Tiltani sztem még az iskolában sem kellene (mert minek).
Ált akkor jönne rám, hogy kikenjem magam, amikor nagyon nem akarok önmagam lenni (de a lustaság rendkívül hatásos módszer a sminkelés ellen :) ), és néha jól is esik, mint felpróbálni egy maszkot, hogy az mögül nézve milyen a világ.
Láttam már iskolában rendkívül gusztustalan sminket is, olyat, mint egy útszéli lotyón, bár az illető leányka sem volt épp a szende szűz kategóriába sorolható. Nehezen toleráltam, mert sértette az ízlésemet. De ha az ővét nem, miért ítélném el? [size=9:378ir98e](Viszont a sarki nőkön legalább a mesterségük címere a festés, és jelentést hordoz, sztem főleg a tarifával kapcsolatban)[/size]
Azt hiszem, az arcfestés is vmi kommunikációs eszköz, mint vmnennyire az öltözködés is, mert hozzátartozik az összhatáshoz. Nem szeretek embereket a kézzelfogható külső után ítélni (főleg mert pl nem mindenki teheti meg, hogy ízlése szerint öltözködjön), inkább a tekintet-testtartás-arckifejezés egésze alapján. Ebben az esetben a smink szinte az arckifelyezés egyik elelme, mint az is, ha nem festi magát.
Nem hinném, hogy számora nagyban különbözne az ékszerviseléstől a sminkviselés (de nem elhanyagolható az egészségtelensége)

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273310 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
:P én szeretem a sminket. mer az pozőr. és nem azt a sminket, ami nem látszik. Azmáson jó, de én úgy érzem, ha már van,akkor legyen látható, fejezzen ki valamit. Akár kitüremkedő exhibicionizmusomat. :twisted:
Nekem olyan a kifestés, mint a kiöltözés, meg tényleg festés. Persze munkába nem szoktam, mert túl gyakran törölgetem a szemem :P

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273308 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: A hugom (13 éves lesz) osztályában az most a menő ha az emberek sminkelik magukat. Meg tudok őrülni tőle amikor a hugom áll reggel a fürdőszobában és sminkel. Persze az ofő és egyéb tanárok elől rendesen rejtik ezt mert ugyebár tilos. És nem értik miért...


Ismerős. És aztán próbálnak úgy tenni, mintha nem lenne rajtuk smink, de ha ártatlanul rámosolyognak a tanárnénire, megreped az arcuk. :D Ez nálunk még a gimiben is így van, mert az igazgató tiltja a sminkelést, mert az nem illik az iskolánk szellemiségéhez. :? Aminek aztán az a következménye, hogy a lányok valóságos kozmatika-szalont állítanak fel a mosdóban. Észrevettétek már, hogy amit tiltanak, azt mindenki csinálni akarja?

Egyébként én nem szeretem a sminket. Úgy érzem, mintha egy nejlonszatyor lenne szorosan a fejemre tapasztva. De azt hiszem, a szallagavatóra, meg ilyenekre muszály lesz... :(

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273305 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
A sminkelés folyamata az öregedés függvényében:
14 évesen: a közértbe sem mentem le nélküle
18 évesen: a közértig már nem kellett, viszont máshova még többet feltettem
20-24 éves: semmi, GYESen voltam
25 éves-38 éves: szép lassan, egyesével feladtam a kencéket. Ma már csak egy kis szemceruza, esetleg szempilla (de inkább tartós) csak alkalmakra sminkelek utálattal. No meg télen szájfény, de az is csak azért, mert az ajakírt utálom. Sűrű és zsíros.

Néha nem érzitek úgy, hogy megfullad alatta a bőrötök?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273298 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok

Esgal írta: Az az igazán jó smink, amin nem látszik, hogy az

Egyetértek!
Engem ráadásul idegesít, ha sminkelve van az arcom, olyan, mint egy búvárruha, ami elzár a külvilágtól. :? Az alapozótól például herótom van, már délelőtt lemosnám.... :lol:
Szóval én is anti- smink, max szemkörnyéken- párti vagyok. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #273293 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
A legrosszabb az, hogy ha 13 évesen elkezd komolyan sminkelni, akkor azt a bőre se nagyon fogja bírni. Utána már tényleg kell a smink ahhoz hogy kinézzen valahogy.

Az én kishugom még csak 7 éves, de előre féltem, hogy miket fog majd megpróbálni annak érdekében, hogy beilleszkedjen egy olyan közösségbe. ahova nem biztos, hogy kéne :cry:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.559 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére