Gondolatok

Több
18 éve 11 hónapja #272617 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz az hogy a gyerek jó modort tanuljon elsődlegesen a szülő feladata. Belé kell nevelni. Tudom hogy ez nem ilyen egyszerü, rengeteget vitáztunk erről a suliban anno (osztályfőnöki órák rulez :) ). Nálunk amugy a fiúk nagyon tisztelettudóan viselkednek a nőkkel, és ez így helyes (márha a nő igényeli).

Visszatérve a nomális viselkedésre, illetve a médiabandára :) :
Az is a szülő dolga lenne elvileg, hogy a gyerekének kiépítsen egy normális értékrendet. Én is nézek ilyen gagyi műsorokat néha, mert unom magam vagy mert csak ilyen hulladékot adnak a tv-ben, de jót röhögök rajta, illetve szánakozom hogy milyen emberek vannak. Mert tudom hogy szánalmasak. Miért? Mert van értékrendem (lehet hogy nem ez a legjobb szó :oops: ) :roll:
Mit akartam még mondani?

Egyenjogúság kérdés: Szerintem eleve baj, hogy ebből is ilyen nagy hercehurcát csapnak. Ha a nők nem lázadoznának, akkor talán nem is lenne ebből a témából ilyen nagy probléma (félreértés ne essék, nem akarom a nőket bánatani :) ).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272613 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Panniii írta:

Alyr Arkhon írta: Nem az a baj, hogy valaki tévét néz, hanem hogy nem kapja meg a hátteret, hogy hogyan nézzen tévét. Én is sok tévét nézek, ahogy emlékszem már igen régóta, mégsem azonosulok a sztárokkal vagy hasonlók.
Bár már erre nemigen emlékszem de nyilván engem így neveltek. :) )


Na hát ez az!!! Téged neveltek a tévénézésre, nem pedig hagyták hogy a tévé neveljen fel. A most felnövekvő fiatalság nagy részéről beszélek (mert szerencsére azért akadnak kivételek).

Múlt hétfőn volt az első médiaóránk, ahol mindenki médiafogyasztási szokásairól beszélgettünk, és elkeserítő volt. Az általános nézet szerint mindegy hogy mi, csak szóljon valami a háttérben :arrow: tiszta agymosás. Addig szólnak a reklámok amíg megjegyzed, aztán már szajkózod őket. És nincs aki kontrollálja hogy mit nézzen az ember 150 csatornán


Énis szeretem ha szól valami a háttérben, és szinte vadászom az új reklámokra. Bár a "szól valami a háttérben" az sokkal iinkább zene, mert arra nem kell odafigyelni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272612 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Nem az a baj, hogy valaki tévét néz, hanem hogy nem kapja meg a hátteret, hogy hogyan nézzen tévét. Én is sok tévét nézek, ahogy emlékszem már igen régóta, mégsem azonosulok a sztárokkal vagy hasonlók.
Bár már erre nemigen emlékszem de nyilván engem így neveltek. :) )


Na hát ez az!!! Téged neveltek a tévénézésre, nem pedig hagyták hogy a tévé neveljen fel. A most felnövekvő fiatalság nagy részéről beszélek (mert szerencsére azért akadnak kivételek).

Múlt hétfőn volt az első médiaóránk, ahol mindenki médiafogyasztási szokásairól beszélgettünk, és elkeserítő volt. Az általános nézet szerint mindegy hogy mi, csak szóljon valami a háttérben :arrow: tiszta agymosás. Addig szólnak a reklámok amíg megjegyzed, aztán már szajkózod őket. És nincs aki kontrollálja hogy mit nézzen az ember 150 csatornán

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272601 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem az a baj, hogy valaki tévét néz, hanem hogy nem kapja meg a hátteret, hogy hogyan nézzen tévét. Én is sok tévét nézek, ahogy emlékszem már igen régóta, mégsem azonosulok a sztárokkal vagy hasonlók.
Bár már erre nemigen emlékszem de nyilván engem így neveltek. :) )

És egyébként tény, hogy a fiatalok évről évre tiszteletlenebbek, de nem csak a lányokkal vagy egymással hanem az idősebbekkel is. (én még ha utáltam is egy tanáromat, tiszteltem benne azt hogy többet tud mint én - már ha többet tudott)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272597 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a mostani iskolatársaim között azt látom, hogy a fiúk idejétmúltnak és szégyellnivalónak tartják az udvariasságot és a tidzteletet. Ha a srác nem lök fel az ajtóban akkor szerencsém van. És minél fiatalabbak, annál kevésbé udvariasak. mert sem az iskolában, sem ott hon nem "tananyag" a jó modor, és hogy egyáltalán a többi emberrel hogyan kell bánni.

Természetesen vannak kivételek is, akik üdítő színfoltot jelentenek. De igazából nincs aki példát mutasson a fiataloknak. ha megnézzük a mostani médiasztárokat, akikre elvileg felnéz a fiatalság, akkor egyikük sem alkalmas a követendő példa szerepre. Nem lehet mgtiltani a gyrereknek a tv nézést, de mégis mit lát a médiában??????????
Légy erőszakos, taposd el az emberertársaidat és akkor érvényesülsz. Csak te vagy a lényeg, és ne is törődj a többiekkel. Ezzel a hozzáállással pedig nem egyeztethető össze az udvariasság, és egymás kölcsönös tisztelete és elfogadása.. Én személy szerint kikapcsolom a tévét, de a testvéreimen látom, hogy szinte függők az ingergazdag világból, és jobban leköti őket, mintha mesélsz nekik valamit. De ha a médiában követendő példákat mutogatnának, akkor a gyerek arra is fogékopjy lenne.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272569 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Talán a nagy egyenjogusággal lett minden elrontva, hiszen az "egyenjogusított" nők bizonytalanná teszik a férfiakat, akik így nem tudják a nők álltal gyakran elvárt magabiztos erős férfi szerepét játszani, és aztán meg siránkoznak, hogy nem találnak egy igazán rendes palit maguknak. /tisztelet a kivételnek/
A férfinak is szüksége van (ha nem jobban mint a nőnek), hogy egy hódoló tekintet várja, és sugározza felé, hogy milyen nagyra tartja. Ez aztán szárnyakat ad az embernek...
Még a régi világban is (amikor még a nők nem voltak ilyen egyenrangúak) a nők irányították a férfit, azokkal a finom praktikákkal, amit csak ők értenek, de akkor oda lehetett hozzá bújni, ha védelemre vágyott. Amit ma egy "emancipált nő" nem tud megtenni ebben a felfordult világban! :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272530 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én szeretem ha valaki lovagias, udvarias velem:) És valamilyen szinten el is várom. Bár az eddigi tapasztalatim nagyrészt azt mutatják, hogy a fiuknak maguktól is eszükbe jutnak ilyen dolgok. (legalábbis az mttn belül biztos)

Én csak onnan tudom milyen lehet gyereket nevelni, hogy itthon van a két tesom, meg dogoztam kicsik között akik tulajdonképpen a mieink voltak hiszen otthonban laktak, nem igazán kellettek a szüleiknek.

Tesok: Nem tudom írtam-e már ide, de inkább nem eszem, nem hisztizek saját szobáért, nem járok fizetős egyetemre majd, de a testvéreimet nem adnám oda semmiért sem....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272526 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: (erről egyébként egy rádióriport jutott eszembe, egy fickó ámerikában járt, a júeszéjben, a női egyenjogúság főhazájában (ahol egyébként ezzel egyidőben szigorúan keresztény és férfielvű is minden :) )) ) és egyszer kinyitotta egy bolt ajtaját egy nő előtt, puszta udvariasságból. A nő leüvöltötte a fejét, hogy hogy merészeli meg hogy ez a női alsóbbrendűség jele meg mittomén. A fickó döbbenten állt és nézett. )


No pont ez jellemző az emberekre, hogy egyik végletből a másikba esnek. Először harcolnak kikötözve az egyenjogúságért, aztán újra visszakövetelik a nőknek kijáró tiszteletet, most meg újra - hogy eljött a szinglik kora - egyenjogúak akarnak lenni. Pedig nincs is szebb, mint amikor egy nőt óv és védelmez a férfi. Jó a férfinek, mert erősnek és magabiztosnak érzi magát - nő az önbizalma; és jó a nőnek, mert felnézhet a férfire és látja, hogy megvédik ha jön valami baj.
Valahol az arany középút jó mindenben - ebben is.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272524 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Természetesen én is udvarias vagyok azzal aki megérdemli. Aki ***** az pedig megkapja a magáét.


Valahol itt van a kutya elesve hímnemű oldalról is. Az aki nem udvarias, ergo nem viselkedik hölgyként, ne várja el hogy úgy legyen kezelve.


(erről egyébként egy rádióriport jutott eszembe, egy fickó ámerikában járt, a júeszéjben, a női egyenjogúság főhazájában (ahol egyébként ezzel egyidőben szigorúan keresztény és férfielvű is minden :) )) ) és egyszer kinyitotta egy bolt ajtaját egy nő előtt, puszta udvariasságból. A nő leüvöltötte a fejét, hogy hogy merészeli meg hogy ez a női alsóbbrendűség jele meg mittomén. A fickó döbbenten állt és nézett. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272523 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
No pont erről beszéltem. Mindenki azt csinálja amihez ért és szeret csinálni. Nyilván a nemszeretem dolgokat is el kell osztani, de...
Alapvetően nem én fogom felcipelni az emeletre a kisszekrény, hisz a férfi eredendően fizikailag erősebb.
Artemisz: én is mindig ezt hangoztatom, amikor azt mondják a férjemre: az urad. Nekem nincs uram, max. férjem. Van amiben nem engedek. Én 11 évig éjszakáztam építkezés és 2 kisgyerek mellett, ha én tudtam húzni, mint az állat akkor igenis elvárom az udvaris viselkedést a férfiaktól. Természetesen én is udvarias vagyok azzal aki megérdemli. Aki bunkó az pedig megkapja a magáét.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272521 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Meg sokminden másban is. Pl főzés.
Port törölni nem szerteek, mosogatni utálok, de főzni jó. (sajnos azonban ezzel a nagy többség így van légyen nő avagy férfi, úgyhogy nemigen nyerünk vele... :D )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272515 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azért speciel a portörlésbe és a takarításba a férfiak is besegíthetnek, nem beszélve a vásárlásról! :wink: Amúgy egyetértek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272514 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: A fizikai fölény legyen csak a férfié (házimunkában is) a nőé az "észmunka" és a gyereknevelés. Hisz ez van benne a génjeinkben is. Nem mondom, hogy nem értenénk a másik nem feladataihoz, de suszter maradj a kaptafánál. Hülyén néz ki egy férfi portörlés vagy gombválogatás közben, illik kezébe inkább a fúrógép és a fűrész. No nem mindegyiknek!!
Anyuci pedig akkor menjen dolgozni, apuci pedig GYESen, ha mindkettőnek ez felel meg a legjobban. Bár a babának anyuci biztos jobban jön - apuci hogy szoptat? És megy le a játszótérre később kibeszélni a többi kismamával a legújabb kötésmintát és bébipapit.
Hát ezért nő a nő és férfi a férfi. Az állatvilágban is felosztják a szerepeket, tehát a természet is így találja jónak (van néhány kivétel, de elenyésző).


Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad helyettem!


Én azt hiszem, egy szót se ejtettem egyenjogúságról!
Ugyanis egyenjogú nem lehet soha a két nem! Ez egy rossz duma. Egyenrangú lehet legföljebb. Ugyanis a nőknek egy elvitathatatlan joguk van: az anyaság joga!!!


;)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272512 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Melyanna írta:

Esgal írta: Mert udvariasság is van a világon ;)


Mintha ezt mostanában kezdenék elfelejteni a "modern" férfiak, sajnos. És ez nekem nagyon nem tetszik.

Ugyan nem is tartom magam túl emancipáltnak.

De nem örülök annak, hogy a férfiak kezdik elveszíteni az egyik legszebb férfi-tulajdonságukat - nevezetesen azt, hogy az asszonyok védelmére vannak.


Kis kiegészítés:
A lovagok már kezdettől fogva nem umzusammen a nők, hanem a hölgyek védelmére voltak kelve.
Ma már nem a született nemesség vagy nemtelenség dönt mint akkor, hanem a viselkedés, személyiség, stb. Aki megérdemli az udvariasságot mint hölgy az (tőlem legalábbis) megkapja. A többiek meg legyenek hölgyek. (jelen fórumon igen kevesen vannak, de vannak akik joggal magukra vehetik nő létükre a "nem hölgy" jelzőt. És erről ők tehetnek, nem én)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272510 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Khm öhhömm... :roll:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272505 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Esgal írta: Mert udvariasság is van a világon ;)


Mintha ezt mostanában kezdenék elfelejteni a "modern" férfiak, sajnos. És ez nekem nagyon nem tetszik.

Ugyan nem is tartom magam túl emancipáltnak.

De nem örülök annak, hogy a férfiak kezdik elveszíteni az egyik legszebb férfi-tulajdonságukat - nevezetesen azt, hogy az asszonyok védelmére vannak.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272500 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
engem pl. van amikor zavar, ha mindenáron előre akarnak engedni, mikor már az ajtót tartom, h menjél már :P vettem a gesztust, aranyos, jól van, de ne kötelezzenek már formai hülyeségekre csak azért mert nő vagyok. vagy bárki.
képességek alapján munkaosszanak, ne hagyományok alapján. ennyi.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272499 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy írta: Artemisz : azé ne feledd hogy mi is kellünk hozzá ;) és az halotam ojat is hogy anyuci dolgozott és apuci vigyázott a kölökre. Ne tessék ledegradálni minket :!: :P

Amugy, ha egyenjoguság van miért a nőt engeded előre ? ;)


Mert úgy illig a régi lovagi szabályok szerint. De hallottam olyan nőkről, akik kikérik maguknak az ilyen udvariaskodást. Szerintem ez felesleges egyenjogúskodás. A nő az mindig nő marad. A fizikai fölény legyen csak a férfié (házimunkában is) a nőé az "észmunka" és a gyereknevelés. Hisz ez van benne a génjeinkben is. Nem mondom, hogy nem értenénk a másik nem feladataihoz, de suszter maradj a kaptafánál. Hülyén néz ki egy férfi portörlés vagy gombválogatás közben, illik kezébe inkább a fúrógép és a fűrész. No nem mindegyiknek!!
Anyuci pedig akkor menjen dolgozni, apuci pedig GYESen, ha mindkettőnek ez felel meg a legjobban. Bár a babának anyuci biztos jobban jön - apuci hogy szoptat? És megy le a játszótérre később kibeszélni a többi kismamával a legújabb kötésmintát és bébipapit.
Hát ezért nő a nő és férfi a férfi. Az állatvilágban is felosztják a szerepeket, tehát a természet is így találja jónak (van néhány kivétel, de elenyésző).

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272498 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az "egyenjogúság" egyszerűen félreértés. :)
Férfi és nő nem ellenfelek, nem ellentétek, nem egyek. Ellenpólusok.
És csak együtt, egymással tudnak jutni valamire. Hogy most csak az utódokat említsem legfontosabb példaként. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272497 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy írta: Amugy, ha egyenjoguság van miért a nőt engeded előre ? ;)


Mert udvariasság is van a világon ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272495 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Artemisz : azé ne feledd hogy mi is kellünk hozzá ;) és az halotam ojat is hogy anyuci dolgozott és apuci vigyázott a kölökre. Ne tessék ledegradálni minket :!: :P

Amugy, ha egyenjoguság van miért a nőt engeded előre ? ;)

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272492 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy írta: amugy ebbe a témába sztem akinek nincs gyereke nem tud igazán érdemeset hozzászolni (leginkább te nem Felagund) és igenis számit a pénz ^^ ha nincs pénz éhendöglesz azt pá ... vagy mész a buddhistákhoz lepcsánkáért kuncsorogni a 3asikrekkel :lol:


Remzy: 10 pont! :agree:

Felagund: meg ne sértődj, de Remzynek igaza van. Itt semmit nem érünk a radikális széplelkű vagdalódzásokkal, tapasztalat nélkül. Most, levelező szakon, egy csapat fiatal anyuka közt ismerem meg igazán, micsoda gond, nehézség a gyermek ( persze emellett óriási öröm is, de ezt talán nem kell mondanom :? ), és legigazábban csak akkor fogom megismerni, ha nekem is lesz. Te már csak azért se fogod ezt sose átérezni, mert férfi vagy, és nem fogsz soha gyereket kihordani, megszülni. A család igazi "lelke", felelőssége az ANYA vállán nyugszik, a férfi többnyire csak a pénz adja haza ( szerencsés esetben :? ).

Van egy régi vicc:
Lányos apa beszélget leendő vejével.
- Nos, mi a munkája?
- Teológus vagyok!
- Nagyszerű. De miből fog szép otthont biztosítani a lányom számára?
- Tanulni fogok, és Isten gondoskodik rólunk!
- És miből fog gyermekeket nevelni?
- Isten gondoskodik rólunk!
Este kérdi az örömanya a férjét.
- Na, milyen a jövendőbeli vejünk?
- Nincs se pénze, se elképzelése arról, mit kezdjen magával. Viszont azt hiszi, én vagyok Isten.

:P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272487 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy írta: Drága Anyám :D biztos akartál te minket ? :D


Biztos.
Most meg már nem csinálhatlak vissza... :lol: :lol: :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 órája #272469 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Drága Anyám :D biztos akartál te minket ? :D
amugy ebbe a témába sztem akinek nincs gyereke nem tud igazán érdemeset hozzászolni (leginkább te nem Felagund) és igenis számit a pénz ^^ ha nincs pénz éhendöglesz azt pá ... vagy mész a buddhistákhoz lepcsánkáért kuncsorogni a 3asikrekkel :lol:

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 órája #272468 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudjátok aki öregebb az hosszú távra tervez. No most - ha tudom, hogy nem vagyok képes több gyereket az én igényeim szerint felnevelni, akkor nem szülöm meg. Ha jön magától - mert ikrek - akkor nagyon boldog vagyok és elfogadom, de nem biztos, hogy olyan körülményeket tudok nekik biztosítani, mint amilyeneket szeretnék. (és utána vigyázok arra, hogy ne legyek többet terhes) Főleg a mai világban, ahol bármelyik pillanatban elveszítheti az ember a munkáját, szerintem felelőtlenség többet vállalni, mint amennyit elbírunk. Amikor Ti születtetek, akkor volt a rendszerváltás, akkor még úgy láttuk, jön a kánaán, illetve még a szociális háló igencsak széles volt '89 előtt. Akkor könnyű szívvel vállaltam volna én is több gyereket, bár én világéletemben 2őt szerettem volna. Én egyke voltam, és semilyen hátrányát nem éreztem. Minden nyáron 2-3 helyre is elmentünk nyaralni, megismertem az egész országot mát tinikoromra. Hol itt a hátrány? Volt rengeteg barátom, több olyan is akit testvérként szerettem.
Ma, nemhogy sok gyereket nem vállalnak az emberek, de azt is meggondolják, hogy egyáltalán vállaljanak-e. Nemhiába fogy az ország lakossága, és fújtak riadót a parlamentben is. Köztetek, hány olyan 25 év feletti nő van, akinek még nincs gyereke? Régen ezeket az embereket már vénlánynak tekintették, most teljesen természetes, hogy 30-35 évesen szülnek a lányok. Lányok és nem asszonyok! Egyre kevesebb az esküvő, arra sincs igény.
Hát így változik a világ....

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 órája #272437 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: viszont a hármas ikrek vagy akár csak az ikrek nagyon izgalmasak lehetnek, mármint a helyezt. Én mindig is szerettem volna ha van a csaldban iker mert az iolyan jóó


Ezzel egyet értek ráadásul érdekes lehet végignézni ahogy a három egyforma gyerekből három különböző felnőtt cseperedik fel.
egyébként gyereket nem lehet az anyagi oldaláról vállani. Nálunk például hárman vagyunk testvérek, minden rendben ment, felvettünk 25 évre hitelt hogy felíjítsuk a házat és a következő hónapban kirugták apát az állásából. Ennyit a tervezésről. Nyílván nem kellemes amikor apa vagya anya arcán látom hogy fáj közölnie, hogy nem képesek a fizetős egyetemi tandíjat fizetni, de nem a testvéreimet hibáztatom érte.
Egyébként amíg egyke voltam az élet legfontosabb leckéiből maradtam ki. 11 évesen tanultam meg igazán hogy mit jeléent az alkalmazkodás, az érdekérvényesítés, a meggyőzés és az egészséges vitatkozás.
Egyébként egy család részéről sokkal fontosabbnak tartom a kulturális és szellemi nevelést, mithogy pénzzel tömjenek, de ne tanítsanak az életre. Szárnyakat kell adni a gyereknek hogy megtanulhasson repülni.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 órája #272429 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
viszont a hármas ikrek vagy akár csak az ikrek nagyon izgalmasak lehetnek, mármint a helyezt. Én mindig is szerettem volna ha van a csaldban iker mert az iolyan jóó

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 14 órája #272393 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Esgal írta:

Felagund írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: El tudod képzelni, amikor egyszerre szopnának, vagy egyszerre betegek? Még egy beteg gyerekkel sem egyszerű egész éjjel sétálni, ha el van dugulva az orra és nem kap levegőt. Az iskolakezdésnél pedig az anyagiakról ne is beszéljünk. Ne kívánd ezt senkinek.


Ez utóbbira mondta boldogult nagyapám: "A gyerek nem üzlet. Mert üzletnek nagyon rossz..."
Persze, lehetne sorolni a nehézségeket, de gondolj csak arra, hogy micsoda öröm lehet akár csak elnézni a három szanaszét mászkáló csemetét...

[size=9:ktv46cni](igen, wazze, szentimentális vagyok... :twisted: )[/size]


[size=9:ktv46cni](nem, waze, csak még nem neveltél gyereket...[/size] :mrgreen:


Képzeld el a háromfelé induló csemetét amint egyszerre próbálsz meg utánuk rohanni, mert úgyis mind olyat csinál amit nem szabad.
Különben nem tudom mi köze ehhez az üzletnek. Anyagiak akkor tervezhetők, amikor 1 születik és utána eldöntöm, tudom-e vállalni a következő felnevelését felelősséggel . Nem csak megszülni kell, legfontosabb, hogy tisztességgel fel is neveld, ami kb. 20-25 évig tart. El tudod képzelni, amikor egy szegény családban születik egyszerre 3? Csak a csecsemőkori kiadások - pelenka? Hát én imádom a gyerekeimet -közületek többen a megmondhatói - de biztos infarktust kaptam volna, ha 3 jön egyszerre.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 14 órája #272388 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: El tudod képzelni, amikor egyszerre szopnának, vagy egyszerre betegek? Még egy beteg gyerekkel sem egyszerű egész éjjel sétálni, ha el van dugulva az orra és nem kap levegőt. Az iskolakezdésnél pedig az anyagiakról ne is beszéljünk. Ne kívánd ezt senkinek.


Ez utóbbira mondta boldogult nagyapám: "A gyerek nem üzlet. Mert üzletnek nagyon rossz..."
Persze, lehetne sorolni a nehézségeket, de gondolj csak arra, hogy micsoda öröm lehet akár csak elnézni a három szanaszét mászkáló csemetét...

[size=9:3sysdaqe](igen, wazze, szentimentális vagyok... :twisted: )[/size]


[size=9:3sysdaqe](nem, waze, csak még nem neveltél gyereket...[/size] :mrgreen:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 16 órája #272368 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: El tudod képzelni, amikor egyszerre szopnának, vagy egyszerre betegek? Még egy beteg gyerekkel sem egyszerű egész éjjel sétálni, ha el van dugulva az orra és nem kap levegőt. Az iskolakezdésnél pedig az anyagiakról ne is beszéljünk. Ne kívánd ezt senkinek.


Ez utóbbira mondta boldogult nagyapám: "A gyerek nem üzlet. Mert üzletnek nagyon rossz..."
Persze, lehetne sorolni a nehézségeket, de gondolj csak arra, hogy micsoda öröm lehet akár csak elnézni a három szanaszét mászkáló csemetét...

[size=9:1xz24h6r](igen, wazze, szentimentális vagyok... :twisted: )[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.770 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére