Gondolatok

Több
19 éve 1 hete #271451 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát azért elég fura belegondolni, hogy talán már az unokáim őskori körülmények között fognak élni. Ha a háborúk és a környezetszennyezés, no meg az őserdők kiirtása ilyen ütemben folytatódik, ezen a világon pár tíz év múlva bekövetkezik a katasztrófa. Talán még a mi életünkben. Ha nem teszünk semmit ellene (márpedig nem teszünk), akkor szép lassan bekövetkeznek a sci-fi filmek jövendölései.
No de majd elkezdjük elölről, csak azt mi már nem fogjuk látni. Legalábbis én már nemigen.
Egyébként én nagyon szívesen élnék egy kis faluban pl. a hobbitok között, csak a hatalmi harcok kerüljenek el. No de ez megint az utópia kategóriájába tartozik. A mai ember annyira elkényelmesedett, hogy villany, internet, gépkocsi és a többi nélkül el sem tudja képzelni az életét.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271438 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr írta: „Az egyetlen krónikus betegség ami nagy hatással van a társadalmakra (főleg a fejlettekre) az az öregség. A társadalmak "elöregednek" azaz egyre kevesebb gyerek születik, (véleményem szerint mert az emberek több időt töltenek az életük felépítésével és azzal hogy a leendő gyereknek jó legyen, mint magával a gyerekkel illetve annak elkészítésével. A fennmaradó időben pedig több más szórakozásuk van. A "fejlődő" országokban mindez nincs, úgyhogy helyette van népességszaporulat)
és így egyrészt elfogy a nép, másrészt egyre többet kell adózni, hogy legyen nyugdíj az időseknek. Ez gazdasági és társadalmi válsághoz vezet.”


Hű, Alyr, nagyon jókat írsz! Az elöregedő társadalom vonzatait itt fent összefoglaltad; és hogy kapcsolódjam a szelekcióhoz, az idősek egészségügyi ellátása is hatalmas feladat a kormányok számára. Egy fejlett országban élő ember az általa igénybe vett eü.-i szolgáltatások költségének tetemes részét, akár 80 %-át is, életének utolsó pár hónapjában használja fel. Evvel azért még össze kell vetni az életkori adatokat is, hogy mindez hány éves kor környékén történik. Magyarországon a nők esetében ez úgy tudom, 74 év, férfiaknál 65 év. A munkaképes lakosság 50 %-a dolgozik nálunk, és mindez majd egyre riasztóbbá válik, ha az országgyűlés nem kezd el foglalkozni az országával a belviszály helyett; de ez már politika...csssss!)

Alyr írta: „Az ember és az egyensúly: Az ember - szerintem - biológiailag képtelen az egyensúlyra. Az állatok és növények sem akarnak egyensúlyban élni, mindent elkövetnek a társaik eltaposásáért, megfojtásáért, a szomszéd falka ellehetetlenítéséért, stb., de nem jobbak annyival a többieknél, hogy ez sikerüljön.”


Felteszem itt többiek alatt a fajtársakat érted, a jobbat meg értékesebbnek. Szerintem az állatok és a növények esetében nem helyénvaló akaratról beszélni. Ők nem tudnak az egyensúlyról, így –még ha birtokukban lennének mérlegelési és ez alapján történő döntéshozási képességek, mint ahogy nincsenek– akkor sem választhatnának egyensúlyban élés és azon kívüli élet között. Ők a természet részei, és nem képesek szervezetten, nagy léptékben felborítani annak globális egyensúlyát. Azért írtam nagy léptéket (és globálist), mert persze a természet egyensúlya sem statikus, és a dinamikus változások között is vannak olyanok, amelyeket az emberi faj drasztikusnak érzékelhet; utóbbira példa a Földön egymást váltó eljegesedések és interglaciálisok elmélete. Egy jégkorszakra váltást azt hiszem, most nem tekintenénk a természeti egyensúly megnyilvánulásának. Ugyanúgy a környezeti problémákat bagatellizálók is érvelhetnek azzal, hogy a jelenleg sejtett/tapasztalt átlaghőmérséklet-emelkedés is egy nagyléptékű, természetes ingadozás felszálló szakasza.

Niph/Elentári írta: „de lassan már nem lesz megoldás, sőt ugy is mondhatom erre nincs megoldás, ha csak a Föld lakosságának fele hirtelen nem lesz meddő...”


Tudja valaki, hogy mire alapozták demográfusok azt az előrejelzést, hogy 20XX-re, talán 40-es éveket szoktak írni, a Föld lakosságának növekedése megáll, a népesség csúcsot ér el 8-8,5 mrd főnél? Miért akkortájt és miért ennyinél? Jó lenne utánanézni...

Remzy_mama/Eldawen írta: „Az a baj, hogy az ember ha eléri azt a népességszaporulatot, amivel már nem tud együtt élni, akkor elkezdi "kiirtani majd önmagát". Akár az éhezéssel is. De ezt megint azok fogják túlélni, akik meg tudják fizetni. Tehát nem - mint az állatvilágban - a legerősebb marad fenn, hanem a leggazdagabb.”

Már válaszoltál is az okra, hogy miért nem nő tovább. Éhezés, Rabyn pedig említette a még súlyosabb vízhiányt. Az állatvilágban azonban nem feltétlenül a legerősebb marad fenn, ahogy sokféle küzdelem létezik az emberek között is, nem egyedül erőpróba. Az az állat marad fenn, amelynek génjei lehetővé teszik számára az adott környezethez való (legjobb) hatékony alkalmazkodást.

Felagund írta: „az olyan helyeken, ahol pl nagy a gyerekhalandóság, vagy gyakoriak a nagy járványok, az emberi életet nem becsülik túl sokra... Van olyan hely, ahol a gyereknek 5-6 éves koráig nevet sem adnak, mert minek, ha úgyis meghal... (Tehát az elvesztése nem akkora tragédia.) NEM, nem akarom azt mondani, hogy érzéketlenek, vagy valami, de nekik is védekezniük kell ez ellen valahogy...”


Arra gondolok, hogy ezeken a helyein a világnak arról van szó, amit a mi fejünkkel borzasztó nehéz és fájdalmas megérteni, azaz a halálhoz való olyan hozzáállásról, amelynek csak csökevényei és fehér hollói maradtak az ún. fejlett világban. Értek ezalatt minden halállal, haldoklóval, temetéssel, siratással kapcsolatos kulturális szokás és viselkedés változását, átalakulását az utóbbi ötven évben a mi háztájunkon. Még a dédszüleink nagy többségének négy gyermekük, vagy annál több is született, és igen ritka volt, hogy mind fölnőttek. Most az okokat, a lehetőségeket (eü.-i ellátás, fogamzásgátlás, orvostudomány, kulturális minták) hagyom, inkább arra szeretnék rávilágítani, amit történelemből is gyakran hallottunk, főleg a középkornál, hogy az emberek együtt éltek a Halállal. És ez még két emberöltővel ezelőtt is így volt szerintem. Felagund, Te is arra hajlottál, hogy "az emberi életet nem túlságosan becsülik" megfogalmazás úgy értendő: nem értékelik túl. Vagyis megfordítva: a halált nem becsülik le, számolnak vele, így érthetőbb azt hiszem.
A gyermekek elvesztése pedig, úgy vélem, ugyanolyan tragédia volt, csak a túlélési stratégiák megvoltak, és hatékonyak voltak, mert szükség volt rájuk. Most is szükség lenne, de takargatjuk a szükséget, nem ismerjük el, de ezt már ki-ki gondolja végig maga, nem nyilatkoznék többek nevében.

Végül pedig azt mondanám el, hogy miért vetettem magam ebbe ilyen őrült nagy lelkesedéssel, meglökdösve kicsit néhányótokat, olykor kioktatónak tűnve. A szándékom bemelegítés, az ok pedig egy nemrég általam olvasott könyv, amely azóta sem ereszt. Mannhardt András pszichológus, tanár szociológiai-természettudományos, logikai-vitatkozó kis nemtudommije. Letisztítva: arról beszél, vezet le lépésenként, amiről a topik utóbbi pár oldala, és még nagyon sok régebbi oldala is foglalkozik; címe: A kultúra elavulása. (megj.: Az író nem ismer, és nem is megbízottja vagyok egy reklámcégnekJ )Olvassátok!
Szóval emiatt van szómenésem. Bocs.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271436 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Túlnépesedés:
Kínában kezd beválni az 1 gyerek projekt, mindenki fiút akar hogy legyen utód, egyre kevesebb a nő, és így nagyon hamar jól visszaesik a népesség...
Indiában vallási okokból ez nemigen működik, viszont mindkét ország rohamosan fejlődik iparilag és gazdaságilag, nekik egyre kevésbé kell segély.
Afrika már problémásabb mert nem fejlődik, viszont teljes lakossága messze alatta marad Indiának.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271400 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta:

Minerva írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: No de nem mi fogjuk megváltani a világot. Igaz?


Az a baj szerintem, hogy ha mindenki így gondolkozik, akkor tényleg nem fogjuk megváltani a világot.


Nem úgy gondoltam, csak nem látok semmi esélyt arra, hogy ez ellen tudjak tenni valamit. Hisz a kisembereket nem hallgatja meg senki és van nekünk annyi saját problémánk, hogy azt is nehéz megoldani. Idő, pénz és befolyás hiányában nem megy.


Tudom, hogy nem így gondoltad, és egymagunk tényleg nem válthatjuk meg a világot. Ha sokan gondolkoznak úgy, hogy nem tehetnek semmit, akkor tényleg nem fog történni semmi. Ellenben ha sokan gondolják úgy, hogy megpróbálják a lehetetlent, akkor akár még működhet is a dolog.

Voltak páran, aki, ha nem is megváltották, de megváltoztatták a világot, mert legalább megpróbálták. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271391 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Minerva írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: No de nem mi fogjuk megváltani a világot. Igaz?


Az a baj szerintem, hogy ha mindenki így gondolkozik, akkor tényleg nem fogjuk megváltani a világot.


Nem úgy gondoltam, csak nem látok semmi esélyt arra, hogy ez ellen tudjak tenni valamit. Hisz a kisembereket nem hallgatja meg senki és van nekünk annyi saját problémánk, hogy azt is nehéz megoldani. Idő, pénz és befolyás hiányában nem megy.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271382 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Niph/Elentári írta:

Felagund írta: III. Világháború


Hm... az érdekes!!!


II. no, én is elírhatok dolgokat... :tongue:


Esgal: az olyan helyeken, ahol pl nagy a gyerekhalandóság, vagy gyakoriak a nagy járványok, az emberi életet nem becsülik túl sokra... Van olyan hely, ahol a gyereknek 5-6 éves koráig nevet sem adnak, mert minek, ha úgyis meghal... (Tehát az elvesztése nem akkora tragédia)
NEM, nem akarom azt mondani, hogy érzéketlenek, vagy valami, de nekik is védekezniük kell ez ellen valahogy...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271378 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj, hogy a világmegváltásba megintcsak rendszeresen bejátszik az érzelmi vetület. Most képzeljétek el: szeretnétek családot, gyereket, legyen folytatása a vérvonalnak, meg ilyesmi... és mondjuk kiderülne, hogy testi okok miatt nem lehet. De azért örülj te csak ennek, mert a világnak majd jobb lesz.
Vagy vegyük ezt: járványok. Lehet, hogy egy szaporább helynek jót tenne mondjuk gazdaságilag, de akivel megtörténik - akinek ottvesznek valahol a szerettei, akinek féltenie kell az életét, az szvsz tojik a világra, én is tojnék. És ha az ilyesmibe jobban beleéli magát az ember, akkor szvsz nem tűnik olyan egyszerűnek.
"Enyésszen az egyén, ha él a köz"?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271377 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megszokhattad már: )
De ha jobban megnézed tényleg így van, mert beléptünk aNATOba és vitták is rögtön a katonáinkat el a világ végére. (dejo, hogy mostmár nem kötelező katonának lenni...)

Igazából szerintem... mindig rossz helyre sikerül becsatlakoznunk...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271374 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: A mi országunk is hadban áll a NATOnak köszönhetően)


Kicsit leegyszerűsítetted eztet a kérdést szerintem :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271368 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Nyugi a negyediket majd kőbaltával vívjuk. Vivják azok akik túlélik a harmadikat. (megj. honnan tudod, hogy nincsen világháboru? A mi országunk is hadban áll a NATOnak köszönhetően)


hm... ja.
Ha azt vesszük az USa hadban áll, illetve háboruzik.
Ha még jobban szemügyre vesszük tényleg háborút vívunk, csak nem világméretűt hanem minden orzság mással, illetve aki megtámadja őket.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271367 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nyugi a negyediket majd kőbaltával vívjuk. Vivják azok akik túlélik a harmadikat. (megj. honnan tudod, hogy nincsen világháboru? A mi országunk is hadban áll a NATOnak köszönhetően)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271366 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: III. Világháború


Hm... az érdekes!!!

No igen a szegény és a gazdag orzságok között az ollo két nyele egyre jobban szétnyilik.
Igazából megoldást szvsz nem igen lehet találni.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271365 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt hiszem Kínában van az, hogy akinek 1 gyereke van több segítséget kap a neveléséhez mint akinek több. (és ha valakinek ikrei születnekannál gázvan)
Egyébként a föld és a természet okos állat, szerintem már régen kitalált valamit, hogy megakadályozza a túlnépesedést. illetve ha azt elértük történni fog valami amitől tömegesen halnak majdmeg az emberek. Nem voltak véletlenek a nagy járványok (hiába lett utána bébibumm). Ha mostjönne egy akkora járvány ami a föld lakosságának mondjuk a felét elpusztítaná akkor nem tudna olyan gyorsan "regenerálódni" a lakosság mert nem lenne miből. Nem lenne elég kaja. Atrról nem is szólva, hogy lassan mindent felélünk, a vizet is. És víz nélkül...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271364 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta:

Bögyös Fredegár írta: Viszont abban van igazság, hogy a népesebb részeken a népesség visszaesése nemcsak, hogy ésszerűen helyénvalóbb lenne, de még pozitívummal is járna. Mivel pl. Indiában a legtöbb ember élete maga a pokol, és ez egyértelműen a túlnépesedés hatása. Szóval a jövőre nézve az indiai nép csak nyerne azzal, ha zuhanna a népessége, mivel így mérséklődne a nélkülözés, és maga az ország is jobban el tudná tartani saját népét.


Ebben maximálisan egyetértünk, csak akkor ne segéllyezzük őket, így az éppencsakhogy éhhalál szélén tartva őket. Ezzel se nekik, se magunknak nem teszünk jót. Bár én azt sem értem, hogy miért mindig a segélyekre várnak, gondolom, ott is lehetne végezni valamilyen megélhetést jelentő munkát. Persze a sivatagban nem a mezőgazdaság fellendítésére gondoltam. No de nem mi fogjuk megváltani a világot. Igaz?


Hát, egy eléggémód komplex problémát akarunk itten megoldani, ami már más okos szakembereknek sem nagyon sikerült. Tény az, hogy a Harmadik Világ problémáinak megoldásában a puszta emberbaráti érzület kevés, sőt sokszor akár káros is lehet. Gondolok például arra, hogy a III. Világháború után megmaradt egy csomó penicillin oltóanyag. Mit kezdjenek vel? Nosza, enyhítsük az afrikai gyerekek szenvedéseit! Odamentek, telelőtték őket antibiotikumokkal... Eredmény? Irtózatos népesedési bumm következett be, ennek minden hátrányával és emllett még lett egy rahedli immunis baktériumtörzs is. Mindezt puszta jó szándékból. Erre mondják azt, hogy a pokolba vezető út is csupa jószándékkal van kikövezve.
Az indiaiakról meg annyit: az alsóbb kasztú emberek a történelem folyamán mindig is rosszul éltek, de talán pont ezért a vallásban megnyugvást találtak, és ezért el tudják viselni a rájuk szakadt megpróbáltatásokat. Véleményem szerint pont ezért s a fentiek miatt nem volna helyes ész nélkül, pusztán a "jó ügy" iránti felindulásból rögtön teletömni őket mindenféle segéllyel...

(értsétek jól: én sem vagyok rasszista ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271354 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Niph/Elentári írta: hm.... most mondhatnák hogy EGOISTA vagyok -(de ettől isten ments inkább puskár nekem). De mondjuk én 10 év múlva szeretnék családot és ha az egész emberiséget érintené nos az már gáz......
Ez most durva lesz......akkor ott lenne ez ahol amúgy is sokan vannak(Kína).

De ne nézzetek fajgyűlőlőnek(NEM VAGYOK AZ) vagy ilyemi csak mondtam valamit!


Ahol sokan vannak?
:) ))

India is már majdnem elérte a Kínai lakosság létszámát, kb 2040-re le is fogja hagyni.
Milyen alapon irtanád ki pont őket? Talán bűnösebbek nálad?


HÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!
Én nem akarok kiírtani senkit! Ha jobban elolvastad volna direkt odaírtam hogy nem vagyok Fajgyülőlő!!!!!!!!!!!!!!!!!
És én most csak mondtam egy országot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na!!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271347 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: No de nem mi fogjuk megváltani a világot. Igaz?


Az a baj szerintem, hogy ha mindenki így gondolkozik, akkor tényleg nem fogjuk megváltani a világot.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271342 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Bögyös Fredegár írta: Viszont abban van igazság, hogy a népesebb részeken a népesség visszaesése nemcsak, hogy ésszerűen helyénvalóbb lenne, de még pozitívummal is járna. Mivel pl. Indiában a legtöbb ember élete maga a pokol, és ez egyértelműen a túlnépesedés hatása. Szóval a jövőre nézve az indiai nép csak nyerne azzal, ha zuhanna a népessége, mivel így mérséklődne a nélkülözés, és maga az ország is jobban el tudná tartani saját népét.


Ebben maximálisan egyetértünk, csak akkor ne segéllyezzük őket, így az éppencsakhogy éhhalál szélén tartva őket. Ezzel se nekik, se magunknak nem teszünk jót. Bár én azt sem értem, hogy miért mindig a segélyekre várnak, gondolom, ott is lehetne végezni valamilyen megélhetést jelentő munkát. Persze a sivatagban nem a mezőgazdaság fellendítésére gondoltam. No de nem mi fogjuk megváltani a világot. Igaz?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271339 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az erőt az emberek létharcában már régen nem a fizikai, testi erő jelenti, hanem helyzete, eszközei, tulajdona.
Viszont abban van igazság, hogy a népesebb részeken a népesség visszaesése nemcsak, hogy ésszerűen helyénvalóbb lenne, de még pozitívummal is járna. Mivel pl. Indiában a legtöbb ember élete maga a pokol, és ez egyértelműen a túlnépesedés hatása. Szóval a jövőre nézve az indiai nép csak nyerne azzal, ha zuhanna a népessége, mivel így mérséklődne a nélkülözés, és maga az ország is jobban el tudná tartani saját népét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271328 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Niph/Elentári írta: hm.... most mondhatnák hogy EGOISTA vagyok -(de ettől isten ments inkább puskár nekem). De mondjuk én 10 év múlva szeretnék családot és ha az egész emberiséget érintené nos az már gáz......
Ez most durva lesz......akkor ott lenne ez ahol amúgy is sokan vannak(Kína).

De ne nézzetek fajgyűlőlőnek(NEM VAGYOK AZ) vagy ilyemi csak mondtam valamit!


Ahol sokan vannak?
:) ))

India is már majdnem elérte a Kínai lakosság létszámát, kb 2040-re le is fogja hagyni.
Milyen alapon irtanád ki pont őket? Talán bűnösebbek nálad?

Eldawen: Aki gazdag az sokszor maga érte el a pénzét, tehát "erős" (ha meg is tudja tartani akkor meg tényleg). Az evolúció ugyanúgy működik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271325 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Már ha a kihalásnál tartunk...
Az embernek, mint fajnak, a jégkorszakban ki kellett volna hania. De az a csúfság esett meg vee, hogy használni kezdte a tüzet, és így először a történelem és a fajok során nem maga alakult a környezetéhez, hanem a környezetet alakította magához...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271320 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj, hogy az ember ha eléri azt a népességszaporulatot, amivel már nem tud együtt élni, akkor elkezdi "kiirtani majd önmagát". Akár az éhezéssel is. De ezt megint azok fogják túlélni, akik meg tudják fizetni. Tehát nem - mint az állatvilágban - a legerősebb marad fenn, hanem a leggazdagabb. És így szép lassan majd kihal az ember mint csúcsragadozó. És kezdődik minden előlről az ősemberektől. Hát szép kilátások. (Lehet, hogy ez egy kicsit zavaros lett?)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271282 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Niph/Elentári írta: , ha csak a Föld lakosságának fele hirtelen nem lesz meddő...........


8O A fele? :? Akkor kiveszik az emberiség, ugyanis minden második ember nő... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271257 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok
hm.... most mondhatnák hogy EGOISTA vagyok -(de ettől isten ments inkább puskár nekem). De mondjuk én 10 év múlva szeretnék családot és ha az egész emberiséget érintené nos az már gáz......
Ez most durva lesz......akkor ott lenne ez ahol amúgy is sokan vannak(Kína).

De ne nézzetek fajgyűlőlőnek(NEM VAGYOK AZ) vagy ilyemi csak mondtam valamit!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271251 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Niph/Elentári írta:

Alyr Arkhon írta:

Niph/Elentári írta:

Alyr Arkhon írta:
Az állatok és növények sem akarnak egyensúlyban élni, mindent elkövetnek a társaik eltaposásáért, megfojtásáért, a szomszéd falka ellehetetlenítéséért, stb., de nem jobbak annyival a többieknél, hogy ez sikerüljön. .


Hogy is volt régen. Az a bizonyos tápláléklánc jut erről eszembe. Míg régen az ember nem avatkozott bele környezetébe, míg nem borult fel a természet egyensúlya addig az állatvilágban volt egy természetes és egészséges körforgás.
Paffff.... mi van most???? egyik másik élőlény túlszaporodik, míg mások végleg kihalnak.......
Néha azon filozom ha jönne egy újabb jégkorszak akkor helyreállna e az egyensúly? :?: :?: :?: :?:


Nem állna. Túlélnénk...


Néha úgy érzem káárrrrrrrrrrrr............pedig én is ember vagyok aki élni akar........de lassan már nem lesz megoldás, sőt ugy is mondhatom erre nincs megoldás, ha csak a Föld lakosságának fele hirtelen nem lesz meddő...........


Mért csak a fele?
(tudom, ez gonosz... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271246 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Niph/Elentári írta:

Alyr Arkhon írta:
Az állatok és növények sem akarnak egyensúlyban élni, mindent elkövetnek a társaik eltaposásáért, megfojtásáért, a szomszéd falka ellehetetlenítéséért, stb., de nem jobbak annyival a többieknél, hogy ez sikerüljön. .


Hogy is volt régen. Az a bizonyos tápláléklánc jut erről eszembe. Míg régen az ember nem avatkozott bele környezetébe, míg nem borult fel a természet egyensúlya addig az állatvilágban volt egy természetes és egészséges körforgás.
Paffff.... mi van most???? egyik másik élőlény túlszaporodik, míg mások végleg kihalnak.......
Néha azon filozom ha jönne egy újabb jégkorszak akkor helyreállna e az egyensúly? :?: :?: :?: :?:


Nem állna. Túlélnénk...


Néha úgy érzem káárrrrrrrrrrrr............pedig én is ember vagyok aki élni akar........de lassan már nem lesz megoldás, sőt ugy is mondhatom erre nincs megoldás, ha csak a Föld lakosságának fele hirtelen nem lesz meddő...........

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271242 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Niph/Elentári írta:

Alyr Arkhon írta:
Az állatok és növények sem akarnak egyensúlyban élni, mindent elkövetnek a társaik eltaposásáért, megfojtásáért, a szomszéd falka ellehetetlenítéséért, stb., de nem jobbak annyival a többieknél, hogy ez sikerüljön. .


Hogy is volt régen. Az a bizonyos tápláléklánc jut erről eszembe. Míg régen az ember nem avatkozott bele környezetébe, míg nem borult fel a természet egyensúlya addig az állatvilágban volt egy természetes és egészséges körforgás.
Paffff.... mi van most???? egyik másik élőlény túlszaporodik, míg mások végleg kihalnak.......
Néha azon filozom ha jönne egy újabb jégkorszak akkor helyreállna e az egyensúly? :?: :?: :?: :?:


Nem állna. Túlélnénk...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271240 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:
Az állatok és növények sem akarnak egyensúlyban élni, mindent elkövetnek a társaik eltaposásáért, megfojtásáért, a szomszéd falka ellehetetlenítéséért, stb., de nem jobbak annyival a többieknél, hogy ez sikerüljön. .


Hogy is volt régen. Az a bizonyos tápláléklánc jut erről eszembe. Míg régen az ember nem avatkozott bele környezetébe, míg nem borult fel a természet egyensúlya addig az állatvilágban volt egy természetes és egészséges körforgás.
Paffff.... mi van most???? egyik másik élőlény túlszaporodik, míg mások végleg kihalnak.......
Néha azon filozom ha jönne egy újabb jégkorszak akkor helyreállna e az egyensúly? :?: :?: :?: :?:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271221 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az emberiség túl későn fogta fel, hogy már elég nagy ahhoz, és elegendő eszközei vannak, hogy tönkrevágja az egész bolygót mindenestül.
Mire elkzedte védeni a környezetet, addigra késő volt, mára már csak a nagyon-nagyon drasztikus megoldások maradtak, de azopk rövidtávon nem gazdaságosak. (pl bekeríteni a brazíliai őserdőket és keresztüllőni mindenkit aki fát akar vágni benne. Ezzel éhhalálra ítéljük azt a több ezer (vagy tízezer?) embert aki a kiirtott földön termel pár évig amíg ki nem merül... Viszont marad oxigén száz év múlva is)

Az egyetlen krónikus betegség ami nagy hatással van a társadalmakra (főleg a fejlettekre) az az öregség. A társadalmak "elöregednek" azaz egyre kevesebb gyerek születik, (véleményem szerint mert az emberek több időt töltenek az életük felépítésével és azzal hogy a leendő gyereknek jó legyen, mint magával a gyerekkel illetve annak elkészítésével. A fennmaradó időben pedig több más szórakozásuk van. A "fejlődő" országokban mindez nincs, úgyhogy helyette van népességszaporulat)
és így egyrészt elfogy a nép, másrészt egyre többet kell adózni, hogy legyen nyugdíj az időseknek. Ez gazdasági és társadalmi válsághoz vezet.

Az ember és az egyensúly: Az ember - szerintem - biológiailag képtelen az egyensúlyra. Az állatok és növények sem akarnak egyensúlyban élni, mindent elkövetnek a társaik eltaposásáért, megfojtásáért, a szomszéd falka ellehetetlenítéséért, stb., de nem jobbak annyival a többieknél, hogy ez sikerüljön. Átugrálta azokat a gátakat amiket az evolúció a túlszaporodás ellen alkotott (élelem elfogyása az adott területen, ragadozók, stb) kivéve egyet: a saját maga ellen való folytonos harcot, de egyelőre ez sem túl sikeres.
Az ember egy túl jól sikerült mutáció eredménye. Annyira sikeres, hogy eleddig saját magát sem sikerült legyőznie.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271220 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Bögyös Fredegár:
Sajna Erdélyben már többségben vannak a románok.


Fene tudja... öcsém nemrégiben volt kint kórusturnén - múlt héten jött vissza - és egészen más hozzáállást tapasztalt az ott élők részéről. Nagyon sokan gondolkodnak úgy, hogy ők nem románok, nem magyarok, hanem erdélyiek. Úgy fest, hogy sokaknak majdenm mindegy, hogy közigazgatásilag hova tartoznak. Annak mondjuk nem örülnek, hogy politikai meg egyéb propagandára használják föl őket. Az öcsémék házigazdája egyébként úgy fogalmazott:"Én jóban vagyok a magyarral, jóban a románnal, csak két ember szítja az ellentéteket: a pap meg a politikus."

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271218 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok

Leguanember írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: Abban teljesen egyetértünk, hogy a föld nem képes már a túlnépesedés problémáját egyensúlyozni, hiszen az orvostudomány hatalmas léptekkel való fejlődése a természetes szelekciót szinte felszámolta. Nem véletlenül volt régen Tajgetosz és járványok. [size=9:tc5sn2hn](Bár most ezért megköveznek biztosan egypáran, de tudom mit beszélek, hisz 20 éve az egészségügy közelében élek.)[/size] :oops:


Nem köveznélek meg, szerintem inkább az orvostudomány a természetes szelekció helyébe lépett, úgymond kiütötte a nyeregből. Mesterséges szelekcióként egyrészről, másrészt pedig biztosítja az általad említett ágensek kiktatásával, hogy a krónikus betegségek végezzék el a feladatot, bár sokkalta lassabban.

Alyr, én úgy fogalmaznék, hogy az emberiség jövője azon múlik, hogy meg tudja-e állítani a terjeszkedését. Be tud-e rendezkedni egyensúlyra. Szeretnék közgazdaságtudományt tanulni! (hogy megérthessem, ez miért nem működik a klasszikus KGtan szerint)


A természetes szelekciót egy szinten felszámolja az emberi érzelmesség és gondolkodásmód is. Az állatvilágban nagyon sok anyaállat nem törődik különösebben a kölykével, ha az mondjuk rendellenességgel születik - egy ideig talán gondoskodik róla, de aztán a sorsára hagyja. Így a kölyök elpusztul. Az ember viszont küzd érte, akármilyen problémája is van. Ez mondjuk nem negatívum, pláne erkölcsileg...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.511 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére