Gondolatok

Több
19 éve 3 hete #270104 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Eilyar írta: Köszi a jó témát Ben Kenobi :hello:

Hátöö, szívesen. :) Ráfért már a topikra. :) Na, de ne OFFoljunk. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270103 Írta: Eilyar
Eilyar válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ben Kenobi írta: Én nem így látom.

Azt hiszem félreértesz. Nem arra gondoltam, hogy ez baj, örülök, hogy mindenkinek fontos a téma. :) Arra gondolok, hogy tényleg jellemző, hogy a másik - hozzám képest, merthogy én is csak magamból indulok ki - oldalról közelítik meg a legtöbben a témát. Persze ez a normális. Vagyis éppoly normális, mint az én pacifista nézőpontom. :) Köszi a jó témát Ben Kenobi :hello:

"Ez mind én voltam egykor"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270102 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Eilyar írta: Ez annyira jellemző! Ben Kenobi felvetette a témát, miszerint érdemes-e a múlttal foglalkozni és törődni. Felvetésében egyetlen szó sem szólt harcosokról, háborúról, hatalmi vagy territoriális harcokról. Ahelyett, hogy a béke mibenlétéről vitáznátok, néhány nap alatt eljutottatok ide, jól példázva azt amiről mindnyájan írtok. :?

Én nem így látom. Végülis ez a topik arra van, hogy gondolatainkat fejtsük ki, én csak elindítottam egy ötletet, s ilyen irányt vett a dolog. Nem hiszem, hogy ez baj lenne. :) A háborúk pedig szintúgy részei (méghozzá legtöbb esetben igen meghatározóan) a történelemnek, meg az emberiségnek is, sajnos. :? Azonkívül, azt hiszem, a kérdésemre választ kaptam. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270101 Írta: Eilyar
Eilyar válaszolt a következő témában: Gondolatok

telcontar írta: Manapság kétféle háború van.


Ez annyira jellemző! Ben Kenobi felvetette a témát, miszerint érdemes-e a múlttal foglalkozni és törődni. Felvetésében egyetlen szó sem szólt harcosokról, háborúról, hatalmi vagy territoriális harcokról. Ahelyett, hogy a béke mibenlétéről vitáznátok, néhány nap alatt eljutottatok ide, jól példázva azt amiről mindnyájan írtok. :?
Személyes megjegyzés: igenis létezhet értelmes és értékes béke! (- bár ezt az emberiség evolucionálisan még fejletlen tudata képtelen feldolgozni :)

"Ez mind én voltam egykor"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270073 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Manapság kétféle háború van. Az első a szimpla uralkodásvágyból származik, az afrikai és közép-amerikai polgárháborúk példák erre. A második fajta színtisztán megfelel az orwelli világképnek, ez az, amit az USA, Oroszország és Kína folytat, mégpedig a tisztán gazdasági okokból fenntartott háború, amellyel piacot vagy nyersanyagot nyerhetnek, megrendeléseket gerjeszthetnek a fegyveripar felé és jó hivatkozási alap az állampolgárok jogainak korlátozására. Alibiháború, amelyre igazából nincs más szükség, mint az aktuális hatalmi rendszer fenntartása.

Harcosokra csak az előző verzónál van igény. Az utóbbinak semmi köze az emberhez. Elvileg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270069 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Az emberi háborúk is territoriális okokból törtek ki.
Az ideológia önmagában kevés.


Bezony.Jó példa rá a 20 század.Persze nem kellene csak territoriális okora visszavezetni.Én úgy fogalmaznék,hogy érdekből.Igy teljesebb.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270063 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az emberi háborúk is territoriális okokból törtek ki.
Az ideológia önmagában kevés.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270055 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Amit most háborúnak neveznek, azt kereken elutasítom, és eléggé undorodom tőle.

Egyetértek.

Alyr: Az állatok jórészt territoriális okokból, ösztönből "háborúznak", ha használhatjuk ezt a szót, sosem önkényből, élvezetből, vagy éppenséggel valamiféle ideológiától fűtve, mint ahogy egyes emberek... :? Ahogy azt hiszem Kamarás István (szerintem) igen találóan fogalmazott: "<i>Az ember feltalálta az atombombát, de egyetlen egér sem lenne képes feltalálni az egérfogót. Az ember a leghülyébb állat.</i>" Szerintem van benne valami. :P
A történelmet nem minden esetben a győztesek írták. Például a keresztesek idejéből fennmaradtak mind a nyugatiak, mind az arabok krónikái, korablei beszámolói. Szóval bizonyos korszakot talán tisztábban tudunk látni, mint másokat. :) Abban pedig tökéletesen egyetértek, hogy a Földön sosem lesz béke. A régi korok háborúi pedig azért érdekelnek s kedvelem őket, mert én valamiféle hősiességet látok bennük. :) (persze nagyonis meglehet, hogy a mai kor színezi ki ilyenre... :P :roll: )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270009 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Háború...

Azt hiszem, nekem semmi bajom nem lenne vele. Ha nem csak húsdaráló lenne mostanság, vagy a technikai fölény stb. döntené el, hanem az emberek (harcosok). Kicsit idealizált gondolat, azt hiszem, de az én világképembe nagyon is belefér a harc. Igaz, nem hinném, hogy ilyen túlzsúfolt világban úgy működhetne, ahogy elképzelem, mint ahogy a törzsi társadalmak, városállamok, stb kisebb egységek közt működhetett. Ahol még a személynek, a harcos képességeinek is volt jelentősége a harcban.
Azt azonban egy pillanatig sem állítom, hogy a háború áldozataként is így éreznék. Amit most háborúnak neveznek, azt kereken elutasítom, és eléggé undorodom tőle.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270007 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok
J.R.R. Tolkien emlékére
(1892.01.03. - 1973.09.02.)


Áprily Lajos: Imádság

Adj, Istenem, bölcsességet,
vágyaimnak csendességet,
illedelmes öregséget
s könnyű véget, könnyű véget.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #270001 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jajmár, ne vegyünk mindent készpénznek, amit sok okos(nak hitt) ember mondott előttünk, hogy evolúció és darwin és nemtehetünk mást, ez a természetünk, tehát nyugodtan háborúzzunk és csak az értelmiségi pacifista szerencsétlen lúzer nyavajg, a többi elfogadja a háborút, mint az élet rendjét... ez is csak propaganda. Ahogy az előttem szólók rávilágítottak, mi írjuk (át) a történelmet. És bele a gondolatainkat. Az emberi csata más, mint az állatoké. Nekünk vannak választási lehetőségeink. Nekünk nem csak génjeink vannak... asszem. Vagy mrámind a mátrixban élünk :P

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269993 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A történelemből azért nehéz tanulni, mert a klasszikus mondás, mely szerint a győztesek írják, tökéletesen igaz. Soha nem tudjuk meg, mi történt a régmúltban, csak azt, hogy azok miként értékelték, akiknek módjuk volt a krónikákat leírni és cenzúrázni.
Millió példát ismerni erre, kezdve az Újszövetség kanonizálási folyamatától a francia forradalom évente változó hangulatszításain át Churchill mondásáig (pontatlanul fogom idézni):
"Bízom abban, hogy a történelem pozitív színben fog feltüntetni, ennek érdekében lehetőleg magam írom meg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269991 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

Gandalf írta: roppant szórakoztató dolog a történelem. :D


Ez így van, főleg akkor amikor pár év elteltéve már másképpen tanítják, mert közben változott... :D


Hát igen...
Vagy amikor egyetemen úgy kezdik, hogy a középsikolai tankönyvek csupa marhaságot írtak. (Ugyanezt a marhaságot ugyanezek a tanárok a felvételin szemrebbenés nélkül kérdezik és fogadták el)

Viszont valóban roppant szórakoztató. Aki nem hiszi, annak mesélek a türannoszokról... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269989 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: roppant szórakoztató dolog a történelem. :D


Ez így van, főleg akkor amikor pár év elteltéve már másképpen tanítják, mert közben változott... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269988 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: A történelem nem csak háborúból és harcból áll, ezt se felejtsük el! :wink:

A történelem csak akkor lehet valóban az élet tanítómestere, ha a megfelelő dolgokat szűrjük le belőle a megfelelő időben és helyen. De ha ez nem adatik meg, akkor is roppant szórakoztató dolog a történelem. :D


Teljesen igazad van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269963 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
A történelem nem csak háborúból és harcból áll, ezt se felejtsük el! :wink:

A történelem csak akkor lehet valóban az élet tanítómestere, ha a megfelelő dolgokat szűrjük le belőle a megfelelő időben és helyen. De ha ez nem adatik meg, akkor is roppant szórakoztató dolog a történelem. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269961 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A háború nem más, mint a versengés tűzvonala.

Az evolúciós verseny nem csak az egyéneket érinti, hanem a közösséget, így a cégeket és országokat is. A németek a második világháborút a "Lebensraum" azaz "élettér" jelszóval indították. Természetesen az ideológiai hátterük eléggé... izé... érdekes volt, de evolúciós alapokon nyugodott.
Az országok, akárcsak az emberek jobban akarnak élni és ezért nem átallnak ártani a másiknak. (amíg megtehették, üres területeket foglaltak)
És persze ne feledjük, a háború nem úgy tör ki hogy néhány fejes elhatározza és kész. Az első világháború elején mindkét fél népei (egyrészt mert meg voltak győződve saját fölényükről, másrészt mert hittek a világforradalomban meg a "háború-majd-megtisztítja-a-világot-a-szennytől" dologban) lelkesen vetették bele magukat.
Ha meg akarod szüntetni a háborút, akkor ki kell irtanod az emberek ösztöneit.
Ez nem csupán akarat kérdése...

Én nem olvastam az Emlékek őrét, láttam viszont az Equilibriumot. A lényeg ugyanaz. A háború megszüntetéséhez az embert kell kiirtani az emberből.

(magam részéről pedig szeretek harcolni. Ez van. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269937 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm... Az emlékek őre c. könyv egy olyan világról szól, amelyben sikerült elérni h. ne legyen háború, sőt még az emléke se... de tanulságos, h. mi minden más elvesztése árán (pl. színek sem voltak). :roll: :idea: (Amúgy ajánlom mindenkinek. :wink: ) Szóval rossz is és jó is kell legyen, az egyik nem megy a másik nélkül. Ha nincs háború nincs sokminden más jó és szép sem. Viszont minden rossz létezőt ellensúlyoz valami jó. :wink: *optimista* :P

/me a blogján régebben írta: De hová tart a világ, ha a saját múltja sem érdekli? :/ "Ha nincsen gyökered, elvisz a szél" énekli Halász Judit. A történelemből tanulni kéne, megismerni, hogyan viselkedtek emberek abban az élethelyzetben, amiben lehet, hogy mi is vagyunk, és nem vakon rohanni előre. És közben azt hinni, milyen nagy arcok vagyunk. Ehelyett az emberek hazamennek, és leülnek ValóVilágot nézni.

Ez olyasmi, mint a Biblia: csak a történelemből inkább nekünk kell kiszűrnünk, ki a követendő példa.

/me szintén a blogján írta: Mondjuk az, hogy abban a töri TZ-ben, amit Károly Róberttől Mohácsig írtunk, volt olyan, aki a mohácsi csata évszámát súgás alapján írta be 1626-ként, és nem ő volt az egyetlen, aki nem tudta, hanem jópáran, az sztem nagyon gáz, pláne nyolcosztályos gimnáziumban, és ezt mondtam is akkor, aki akarta hallotta. De mondom, ha őket ennyire nem érdekli, hogy tudják-e, miért baj, ha más tudja? o__O

Ez kicsit más szövegösszefüggésben volt, de ide is illik - úgysem tudom megváltoztatni a hozzáállásukat, ha szerencséjük van, kinövik :P de az ő bajuk lesz, ha csak a saját fejük után élnek, és elkövetnek olyan hibákat amik már a történelemben előfordultak, mint azt itt már elhangzott. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269936 Írta: Eilyar
Eilyar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Minden élőlény a Földön, ösztönösen verseng és harcol a másikkal.


Ilyen szempontból attól függ, hogy mit neveztek békének. Nem mindegy, hogy verseng vagy harcol. A béke nem egy állandó, változatlan állapot (hiszen semmi nem lehet mozdulatlanságban), ha ezt értitek alatta, persze, hogy nem lesz soha béke. Ha a véres harc hiányára gondoltok, akkor igenis létezik, de mindenkinek (személyesen neked és neked és minden egyes személynek) akarni és vágyni kell rá. Ehhez persze meg kell tapasztalni a háborút, a vérengzést, az éhezést stb., hogy a hülye ember végre felfogja, mi az amit veszíthet a béke hiányával.

"Ez mind én voltam egykor"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269883 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Estelio írta:

Alyr Arkhon írta:
Béke pedig sosem lesz. Teljesen ellentétes az emberi természettel.

Ezek szerint ha már nem lesz ember akkor béke lesz??


Nem.

Minden élőlény a Földön, ösztönösen verseng és harcol a másikkal.
Persze nem olyan pusztítóerővel mint az ember.

A hangyák még csatázni is szoktak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269881 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:
Béke pedig sosem lesz. Teljesen ellentétes az emberi természettel.

Ezek szerint ha már nem lesz ember akkor béke lesz??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269880 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A történelem tanulása szerintem is fontos, hiszen, ha akarjuk, ha nem, benne élünk.
Ezer év múlva a mi városaink romjait fogják régészek kutatni, és áldják az eget amiért szemétdombokat emeltünk a városok szélén. A múanyag tejfölöspoharak a görög vázáktól nem messze lesznek kiállítva a vitrinekben, és tucatnyi elmélet fog arról születni, vajon tényleg tejföl volt-e a dobozokban, vagy igazából kefír, és csak át akartuk verni az ellenséget.
Sorozatokat fognak felállítani a pohárfajtákból, hogy melyik mi után következett és miért, és ez alapján fogják időrendbe rendezni a leleteket.
Hogy miért? Mert a tejfölös pohár mindenütt ottvan, értéktelen.
Pont mint a cserép volt ezer meg kétezer éve.

A történelemből tanulni már bonyolultabb, a magukat történésznek valló emberek előszeretettel vegyítik bele elméleteikbe kedvenc eszmerendszerük fogalmait és eszméit. (gyakran persze nem önálló akaratból)

Béke pedig sosem lesz. Teljesen ellentétes az emberi természettel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269868 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gilgolwen Nimrandir írta: Fontos lenne, hogy a történelem ismerete fontos legyen az emberek számára. Valóban sokat tanulhatunk belőle. A múlt ismerete nélkül nem tudunk szilárd alapokra építkezni.
Amiként az idő múlik, úgy mindenben lekövethető a változás, nem nagyon tudnék olyat mondani, ami idővel ne fejlődne, vagy menne romlásba. Ezt a változást nyomon követve nagyon sok értékes dolgot leszűrhetünk, amiből aztán felépíthetjük a jövőt. Csak az ember hajlamos nem odafigyelni az efféle dolgokra... :roll:

Kicsit összekapcsolva ez utóbbi gondolatot Tolkien világával, ilyenkor érzem azt amit a tündék érezhettek, amikor az Emberek kora elérkezett...

Ennél jobban én sem tudtam volna kifejezni magam. Teljes mértékben egyet értek veled.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269830 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fontos lenne, hogy a történelem ismerete fontos legyen az emberek számára. Valóban sokat tanulhatunk belőle. A múlt ismerete nélkül nem tudunk szilárd alapokra építkezni.
Amiként az idő múlik, úgy mindenben lekövethető a változás, nem nagyon tudnék olyat mondani, ami idővel ne fejlődne, vagy menne romlásba. Ezt a változást nyomon követve nagyon sok értékes dolgot leszűrhetünk, amiből aztán felépíthetjük a jövőt. Csak az ember hajlamos nem odafigyelni az efféle dolgokra... :roll:

Kicsit összekapcsolva ez utóbbi gondolatot Tolkien világával, ilyenkor érzem azt amit a tündék érezhettek, amikor az Emberek kora elérkezett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269796 Írta: Eilyar
Eilyar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ben Kenobi!

Igen, nagyon fontos a múlttal foglalkozni és törődni. És igen, nagyon fontos tanulni belőle. De nagyon úgy tűnik, hogy nem sikerül, hogy képtelenek vagyunk rá. Úgy érzem, olyanok vagyunk, mint a pletykás szomszédasszony: hogy ne kelljen saját hibáinkkal foglalkozni (mert rettegünk szembesülni velük), másokat kritizálunk.
Nézzétek végig, hogy az összes hibát, amit ma elkövetünk, elkövettek már történelmünk során. Úgy tűnik hiába....
Amíg minden ember egyenként nem dönt pl. a béke mellett, addig nem is lesz soha béke. ( Kissé banális, de elgondolkodtató )
Egyébként úgy gondolom, hogy minden tapasztalat fontos, különösen a rossz tapasztalat. Tudniilik ha valami rossz ér elgondolkozol rajta ( optimális esetben ), a jón nem biztos.
Ami nem öl meg, megerősít?.... Na ebben nem vagyok olyan biztos. :)

"Ez mind én voltam egykor"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269790 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok
Már régóta szeretném ide betenni ezt a kérdést, csak félek, túl ostoba, meg nem jól megfogalmazott, vagy mittudomén. :oops: :) Majd csak kisül belőle valami, szóval:
Szerintetek mennyire fontos a múlttal törődni? Itt nem feltétlen a személyes múltra gondolok, inkább a történelemre. Hogy melyik korszak, az talán lényegtelen s részletkérdés most, úgy az egésszel, hogy az embernek mennyire van szüksége a múltra, meríthet-e tapasztalatokat belőle? (megjegyzem, szerintem igenis fontos, tapasztalatokat is lehet(ne :? ) szerezni belőle, és jó lenne, ha az átlagemeber is kicsit többet foglalkozna vele, csak a mai embereket már vajmi kevéssé érdekli sajnos :( ; ez a véelmény persze betudható az én erősen humántárgy- és történelemcentrikus fejemnek is :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265215 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aranill írta:

Ben Kenobi írta:

Phaedra/Namarie írta: Az iszlám elvileg a békesség vallása kellene legyen. Nem kötelesség feláldozni magát, de ha megteszi, minden különösebb várakozási idő és procedúra nélkül egyből a mennybe kerül az illető. (Megmaradt családja meg mély tiszteletben részesül.)

Igen, csak ott van még náluk a dzsihád, a szent háború. :?


Szeretném tudni, hogy a Londonban történt robbantásokat az iszlám vallási veztői hogyan értékelik? Szeretném hinni, hogy elítélik.


Off jelleggel: igen, a közösségek vezetői elítélik. A többi tényleg nem idevaló.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265003 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Drágáim, a vallás témát továbbra is a Vallás topikban kéretik kifejteni. (Asszem kénytelen leszek nagytakarítást rendezni ebben a topikban.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264974 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
amúgy a dzsihádok nem hódító céllal szoktak indulni hanem az ország megvédésére avagy elvesztett területek visszaszerzésére

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264972 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz nem itélik el. Pont a nyugati civilizáció elleni Dzsihád miatt. Vagy erre csak a terrorok, vannak úgy ráálva? :? Mellesleg szégyen ami ebben a világban folyik. :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.675 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére