Gondolatok

Több
19 éve 3 hónapja #259811 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: 5. Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.


Ez nagyon igaz... Sajna épp most élem át :(

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259609 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: sejtem, hogy mire gondolsz. Szerintem a "tehát" helyére az "ennek ellenére" cuccost kéne rakni, úgy érthetőbb. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259593 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
:lol:
Azért ennyire nem kéne túlbonyolítani a helyzetet! :wink:
Jó, egy kicsit problematikus az a tehát, de szerintem azért egyértelmű a dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259588 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta:

11. Mindig lesznek emberek, akik meg fognak bántani, tehát nem szabad feladnod a hitet. Csak légy óvatos!

Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy nem szabad feladnod a reményt/az emberekbe vetett hitet csak azért, mert sokan megbántottak Téged, de azért légy mindig óvatos a kapcsolataidban, legyél tisztában azzal, hogy megbánthatnak, még akor is, ha bízol bennük!


Nekem a "tehát" szó miatt nem áll össze ez a gondolat. Így olyan, mintha éppen annak a tudása adna okot az emberekbe vetett bizalomra, hogy úgyis meg fognak bántani. 8O Ide vmi ellentétet kifejező kötőszó kellene, nem implikációt kifejező, ahhoz, hogy úgy lehessen értelmezni, ahogy Te teszed. Ráadásul az sem egyértelmű, hogy miféle hitről van szó. Valóban az emberekbe vetett bizalomról? Vagy esetleg éppen ellenkezőleg, ez vmi másfajta hit, ami azért kárpótol, mert az emberekbe vetett hit elveszett?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259552 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: 7. Lehet, hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted magát a világot.


"Neked silány szám, nékem egy világ!"
/Madách/

:P

Ezek nagyon szépek! Köszi, Gandalf, hogy betettted!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259549 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

11. Mindig lesznek emberek, akik meg fognak bántani, tehát nem szabad feladnod a hitet. Csak légy óvatos!

Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy nem szabad feladnod a reményt/az emberekbe vetett hitet csak azért, mert sokan megbántottak Téged, de azért légy mindig óvatos a kapcsolataidban, legyél tisztában azzal, hogy megbánthatnak, még akor is, ha bízol bennük!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259538 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: 10. Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.
.


Nekem ez a kedvencem! :itscool:

Egyébként nen is olyan nehéz megtartani, mint azt az ember gondoná.

Nekem is lett egy jó kis mondásom, ami csak úgy véletlen csúszott ki a számon, amikor egy ismerősöm eldobta a csikket, és én rászóltam, erre azt mondta, hogy más is eldobja.

"Miért akarsz te olyan lenni mint mások? Nem jobb dolog különlegesnek, egyedinek lenni?"

Szvsz legyünk mindnyájan egyediek, különlegesek.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259508 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf,

A 11-es. Az sehogy se áll össze nekem. Mit akar ezzel mondani?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259450 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elryn: Nyilván mert az élők szenvedését mindennap újra át- meg átéled, a halottakról meg nem tudni, szenvednek-e. Amit mi magunk is át tudunk élni, azt intenzívebben érezzük. Egy halott helyzetébe nehezen képzelnénk bele magunkat....

Ancalima: Jajj, ne mondj olyat, hogy ha a másik nagypapád meghalna, abba belepusztulnál! Nem szabad előre így hozzáállni! Örülj neki, hogy él, hogy Veled van, s ha majd eljön az ideje, igyekezz tőle búcsút venni! Én az elmúlt hét évben két nagyapámat és egy nagymamámat vesztettem el, s tulajdonképpen csak a nagymamámtól tudtam közülük búcsút venni, azt sem volt kölcsönös, mert szegénykém akkor már nem volt magánál... Használd ki az időt, amíg Veled vannak!

Holtak Vezére: Igazad van, a gyásznál a saját veszteségünket siratjuk, de vannak bizonyos esetek, amikor igenis a halottainkért aggódunk, pl. hogy mi vár rájuk "odaát".

Oisin: Én is kíváncsi lennék, meliyk az az egy pont, amit nem értesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #259448 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Gondolatok
De én nem a sajnálatra, hanem a gyászral gondolok...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259446 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ancalima Anarórë írta:

Elryn írta: Minek neveznétek, hogy csak az élőket gyászolom?


Ööö... Az élőket minek gyászolni? Ezt most nemértem...
Egyébként engem pl azért szomorított el régebben alig a nagyapám halála, mert alig voltam vele, nem annyira ismertem. Ez szerintem nem érzéketlenség, mert ha a másik nagyapám halna meg, abba belepusztulnék... :?



mert a halottakat nem kell sajnálni. számukra vagy vége mindennek, vagy új élet kezdődik. azokat kell sajnálni akik "ittmaradtak" mert azoknak hiányoznak a halottak.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259423 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: 5. Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.
6. Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.
9. A sors talán azt akarja, hogy sok nem megfelelő emberrel találkozz mielőtt megismered az igazit, hogy mikor ez megtörténik igazán hálás legyél érte.
13. Ne küzdj túl erősen. A legjobb dolgok váratlanul történnek.


Sztem ezek a legjobbak :D Velem a 6. történt és sztem mindenkinek be kéne tartani ezeket a cuccosokat,csak nehéz..

Oisin: melyiket nem érted? Hátha valaki el tudja magyarázni, hogy utána azt is eldönthesd, hogy melyik kategóriába tartozik számodra. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259398 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf,

A 13-ból 6-al egyetértek, 1-et nem értek, 6-al nem értek egyet. Az 50%.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259375 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Még egy pici kiegészítés a "párkapcsolatok-topichoz":

GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ : 13 JÓTANÁCS AZ ÉLETHEZ
1. Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért aki én vagyok melletted.
2. Senki sem érdemli meg könnyeidet, aki pedig megérdemli az nem fog sírásra késztetni.
3. Csak mert valaki nem úgy szeret téged, ahogy te szeretnéd, az még nem jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével.
4. Az igaz barát a kezedet fogja és a szívedet simítja.
5. Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.
6. Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.
7. Lehet, hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted magát a világot.
8. Ne vesztegesd idődet arra, aki nem tart téged érdemesnek arra hogy veled töltse.
9. A sors talán azt akarja, hogy sok nem megfelelő emberrel találkozz mielőtt megismered az igazit, hogy mikor ez megtörténik igazán hálás legyél érte.
10. Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.
11. Mindig lesznek emberek, akik meg fognak bántani, tehát nem szabad feladnod a hitet. Csak légy óvatos!
12. Légy jobb ember, és tudd, hogy ki vagy, mielőtt valaki újjal találkozol, akitől azt reméled hogy ismer téged.
13. Ne küzdj túl erősen. A legjobb dolgok váratlanul történnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258899 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: PiciRigó, asszem te félreértetted azt, amit Oisin és én írtunk. Javaslom újraolvasásra. :D


Ezennel jelentem: újraolvasva.. :D Upsz.. de még mindig nem tiszta a dolog, hátha egyszer leesik.. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258775 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Idhren írta:

Brisa írta: Oisin, én még nem rendelkezem annyi tapasztalattal, hogy kifejtsem neked a szakmai véleményemet a témáról. Maradok a személyes meglátásaimnál. :D (Sokat kell még nekem öregednem ahhoz, hogy "profi" legyek. :wink: )


Bocs, hogy beleszólok, (és nem a kapcsolat témában :oops: )de szerintem itt nem kell profizmusról beszélni. A jó pszichológusságot nem lehet megtanulni, bemagoni, az vagy van, vagy nincs. (És általában az ember nagyon fél, hogy esetleg nincs.) De ha az emberben megvan a hajlandóság, és meghallgatja a másikat (mint pl. te :wink: ), akkor már bízhat... (remélem :D )
A profizmusról meg annyit, hogy eléggé félek, nehogy az a begyepesedett valaki legyek, mint pár tanárom. Az igazi pszichológus szerintem végig megmarad érdeklődőnek, és ettől mindig egy kicsit amatőr stichje lesz a dolognak. :twisted:

[size=9:3eu6nuc9]De megértelek, hogy szabadkozol, az ember fél túlságosan biztosnak lenni a dolgában :) [/size]


Nini, még egy pszichológus(hallgató). :D

Én úgy gondolom, hogy a "jó pszichológusságnak" igenis van egy tanulható része. A tapasztalat, a módszerek, az önfejlesztés mind-mind nagyon fontos. És ezeket bizony tanulni kell.
A többi az stimmel. :D

Oisin, szívesen.

PiciRigó, asszem te félreértetted azt, amit Oisin és én írtunk. Javaslom újraolvasásra. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258772 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Minek neveznétek, hogy csak az élőket gyászolom?


Ööö... Az élőket minek gyászolni? Ezt most nemértem...
Egyébként engem pl azért szomorított el régebben alig a nagyapám halála, mert alig voltam vele, nem annyira ismertem. Ez szerintem nem érzéketlenség, mert ha a másik nagyapám halna meg, abba belepusztulnék... :?


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258759 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Új téma: érzéketlenség.

Vajon érzéktelenség, ha alig szomorít el, ha meghal a nagymamám? (Nagyon beteg volt, 72 éves, jó régen lehetett rá számítani...)
Minek neveznétek, hogy csak az élőket gyászolom?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258754 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Picirigó,

Nem tartom magam érzéketlen fatuskónak. :P Te vmit nagyon félreértesz. Dobjon be vki vmi új témát, úgy érzem h ezt már csontig lerágtuk.

Üdv, Oisin


Nem is mondtam/írtam, hogy az vagy. Nem szokásom embereket le"érzéketlenfatuskózni". Talán az szeretnél lenni?! :P

A csontrágásban egyetértek. ;) valaki valamit?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258753 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
No comment.
Tényleg hagyjuk a témát, nem a Gondolatok topicba való, hanem egy Érzelmek topicba illene inkább. Utálok az érzelmekről filozófálgatni.

Új téma?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258752 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin, végül teljesen "átjött" :-) ,amit próbáltál kifejteni.
Picirigó: ""Nekem ez egy picit érzéketlenségre utal, vagy olyasmire, mikor az ember csak létezik,de nem érzi se a fájdalmat, se a jót. Mert ugye "érzéketlen", elszigeteli magát a megtapasztalástól.""

Erre azt mondom, a dolgok megtapasztalásától nem tudod elszigetelni magad, hiszen mindennek van hatása, ellenhatása, tanítása, értelme, legfeljebb nem látjuk át teljességében. Aki "érzéketlen", az pedig legtöbbször valójában nem az, csak vagy elfojtja, elnyomja az érzelmeit a mélyben, vagy nincs megfelelő eszköze a kifejezésre. Valójában ők is szenvednek, csak kevésbé látszik rajtuk.

Ha megengeditek, a szakítással kapcsolatban idéznék Frank Winking: Gondolatok a valóságról c. könyvéből (ami egyébként letölthető innen: www.extra.hu/frankwinking/11gondol.html )

"Az Elválásról

Ami megszületett, az el is pusztul előbb vagy utóbb. Így van ez a kapcsolatokkal is. A kapcsolatok felbomlásának oka ugyanaz, mint ami létrehozta őket. A közös cél, az együtt átélt élmények és a változatosság hiánya, az elkülönültség igénye, a konfliktusok, az új kapcsolatok kiépülése lassan eltávolítják egymástól a résztvevő feleket. És ekkor jönnek a problémák. Hiányozni kezd a másik, üresség marad utána benned.
Vedd észre, hogy nem a másik személy szokott hiányozni neked, hanem az, hogy nem kaptad meg a kapcsolattól, amit szerettél volna. A csalódás kelti benned a hiányérzetet és a vágyódást a másik után. Hol vannak azok, akik előző életeinkben oly fontosak voltak a számunkra? Elnyelte őket az idő. A mostani életünk kapcsolataival is ugyanez fog történni, és nem fognak hiányozni. Maga a kapcsolat és az általa nyerhető élmények, élvezetek és a tapasztalás az, amire szükséged van és ami hiányozhat. A legjobban a fordított eset bizonyítja ezt, mikor neked nem hiányzik a másik személy az elválás után, hanem te hiányzol őneki. Ez mutatja, hogy nem személyfüggő a hiányérzet, hanem élményfüggő. A jó, kellemes élmények azok, melyek hiányoznak neked, míg a rossz dolgok nem hiányoznak. Gondolj csak bele...! "

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258736 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa,

Kösz a személyes meglátásokat. ;) Külön kösz h megerősítetted h nem hülyeség amit írok. A reakciókat látva már kezdtem kételkedni... Na jó, valójában nem. :P De azért kösz.

Picirigó,

Nem tartom magam érzéketlen fatuskónak. :P Te vmit nagyon félreértesz. Dobjon be vki vmi új témát, úgy érzem h ezt már csontig lerágtuk.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258725 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Oisin, én még nem rendelkezem annyi tapasztalattal, hogy kifejtsem neked a szakmai véleményemet a témáról. Maradok a személyes meglátásaimnál. :D (Sokat kell még nekem öregednem ahhoz, hogy "profi" legyek. :wink: )


Bocs, hogy beleszólok, (és nem a kapcsolat témában :oops: )de szerintem itt nem kell profizmusról beszélni. A jó pszichológusságot nem lehet megtanulni, bemagoni, az vagy van, vagy nincs. (És általában az ember nagyon fél, hogy esetleg nincs.) De ha az emberben megvan a hajlandóság, és meghallgatja a másikat (mint pl. te :wink: ), akkor már bízhat... (remélem :D )
A profizmusról meg annyit, hogy eléggé félek, nehogy az a begyepesedett valaki legyek, mint pár tanárom. Az igazi pszichológus szerintem végig megmarad érdeklődőnek, és ettől mindig egy kicsit amatőr stichje lesz a dolognak. :twisted:

[size=9:1h4vtpqi]De megértelek, hogy szabadkozol, az ember fél túlságosan biztosnak lenni a dolgában :) [/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258686 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Jungnak van egy óriási mondata: "Ha két út között nem tudod eldönteni, melyik a helyes, válaszd a nehezebbiket, az lesz."

Pont az a nehezebb, ha nem fogadod el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258683 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Gandalf, Oisin egyetlen egy szóval sem mondta, hogy a szakítás az emberek vágyainak netovábbja, netán örömteli dolog lenne, esetleg, ha már a kezdetektől tisztában vagy a múlandósággal, akkor immunins leszel a fájdalomra.


Nekem ez egy picit érzéketlenségre utal, vagy olyasmire, mikor az ember csak létezik,de nem érzi se a fájdalmat,se a jót. Mert ugye "érzéketlen", elszigeteli magát a megtapasztalástól. ->Minden múlandó,vagyis boldog sem akar lenni,mert fél hogy elmúlik? Mg rosszul sem akarja magát érezni?.. bár azt tudja hogy úgyis elmúlik.. :roll: Érzéketlen fatuskó effekt,az ilyet annyira nem szeretem. Mondok az illetőnek bármit (legyen barát vagy más) és semmi reakció: nem látszik rajta ha ajándékot kap, hogy örül, agy pont hogy nem, annyit mond, hogy "jó, kösz". Nah az ilyentől padlót tok fogni.. :? Bocs,de az ilyen tipusó embereket nem igazán szeressem, vagyis csak inkább ezt a tulajdonságukat. De valamilyen szinten meg tudom érteni őket: nem szenvednek annyit, mint "érző" társaik..

Bocs,filózós kedvemben vagyok.. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258646 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta:

PiciRigó írta: Meg.. bármennyire is azt szeretnéd, hogy utána is minden happy és buli legyen, úgyse lehet az, kivéve ha nem szeretted az illetőt.

Itt a pont. Ha szerelmes vagy belé, baromi mindegy, készültél-e a dologra, úgy is szar lesz neked. :? :cry:


Gandalf, Oisin egyetlen egy szóval sem mondta, hogy a szakítás az emberek vágyainak netovábbja, netán örömteli dolog lenne, esetleg, ha már a kezdetektől tisztában vagy a múlandósággal, akkor immunins leszel a fájdalomra. Persze, hogy így is, úgy is szar neked/nekünk. Ez így van jól. Vedd észre, hogy Oisin nem gyógyírt javasol a vérző szívre, és nem is mondja azt, hogy megúszható a kín. Pusztán egy szemléletről beszél. Így is hozzá lehet állni a dolgokhoz. A múlandóság elfogadása mindössze megspórolja azt az energiát, amit az ez ellen való (hasztalan) küzdelembe fektetsz. Ezért könnyebb valamivel eszerint élni. Persze idáig eljutni... na, az egy kemény munka.

Én sem jutottam el még odáig, ameddig Oisin. Bennem is lázadozik ez ellen minden. Ugyanakkor pont ez a belső ellenállás jelzi azt, hogy itt van egy olyan dolog bennem, ami nincs rendben, amivel foglalkozni kell (ti. hogy félek Svin elvesztésétől, talán a magánytól is és még van folytatása ennek a gondolatfonalnak, de asszem nem nyilvános fórumra való az ilyen mértékű kitárulkozás). De tényleg könnyebb a homokba dugni a fejünket, mint a félelmeinkkel, ellenállásainkkal szembenézni.

Jungnak van egy óriási mondata: "Ha két út között nem tudod eldönteni, melyik a helyes, válaszd a nehezebbiket, az lesz."

Oisin, én még nem rendelkezem annyi tapasztalattal, hogy kifejtsem neked a szakmai véleményemet a témáról. Maradok a személyes meglátásaimnál. :D (Sokat kell még nekem öregednem ahhoz, hogy "profi" legyek. :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258601 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

PiciRigó írta: Meg.. bármennyire is azt szeretnéd, hogy utána is minden happy és buli legyen, úgyse lehet az, kivéve ha nem szeretted az illetőt.

Itt a pont. Ha szerelmes vagy belé, baromi mindegy, készültél-e a dologra, úgy is szar lesz neked. :? :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258600 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta:

PiciRigó írta: Tegyük fel hogy úgy kezded a dolgot, hogy úgyis vége lesz egyszer. A mi hibánkból vagy a másik hibájából..? ... Szal akkor vagy magadban csalódsz, vagy a másikban.


hiba? miért kellene ezt bárki hibájának felróni? ez a dolgok természetes menete. nincs itt semmiféle hiba. legfeljebb az isteneket hibáztathatod, amiért mulandó dolgokat teremtettek, már ha hiszel bennük. ;)

Üdv, Oisin


De akkoris valakinek a hibája. Meg.. bármennyire is azt szeretnéd, hogy utána is minden happy és buli legyen, úgyse lehet az, kivéve ha nem szeretted az illetőt. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258597 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

PiciRigó írta: szerintem a csalódottság az hozzá tartozik a dologhoz, elvégre mégiscsak csalódsz vagy magadban vagy a másikban.


nem. miért kellene h csalódjak? nem. szó sincs róla! csak akkor csalódsz, ha előzőleg irreális elvárásaid voltak. vagy ha vki szándékosan átvert, és másnak mutatta magát, mint aki valójában. de most nem erről beszélünk.

PiciRigó írta: Tegyük fel hogy úgy kezded a dolgot, hogy úgyis vége lesz egyszer. A mi hibánkból vagy a másik hibájából..? ... Szal akkor vagy magadban csalódsz, vagy a másikban.


hiba? miért kellene ezt bárki hibájának felróni? ez a dolgok természetes menete. nincs itt semmiféle hiba. legfeljebb az isteneket hibáztathatod, amiért mulandó dolgokat teremtettek, már ha hiszel bennük. ;)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258594 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: Köhh.. szerintem a csalódottság az hozzá tartozik a dologhoz, elvégre mégiscsak csalódsz vagy magadban vagy a másikban.

Tegyük fel hogy úgy kezded a dolgot, hogy úgyis vége lesz egyszer. A mi hibánkból vagy a másik hibájából..? És onnan jön a "rondavagyoknemszeretsenki" vagy pedig a a másikban nem bízol meg. ->féltékenység (nyah ez megint értelmesre sikeredett,de remélem még éppen érthető..) Szal akkor vagy magadban csalódsz, vagy a másikban. Az meg az "elmélet" szerint nem tartozik bele. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.611 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére