Gondolatok

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #257331 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Tanúsíthatom, hogy igen. :D Svinnel anno csak névről ismertük egymást itt a fórumon, de amikor találkoztunk Szegeden, akkor "kiszúrtuk egymást" egy pillanat alatt. Mondjuk tény, hogy viszonylag hamar összejöttünk (másfél hónap után), így nem volt időm arra, hogy megfessem magamban a "Svin bőrében közlekedő ideális pasi figuráját", hanem a valósághoz kellett alkalmazkodnom. Mindez már lassan 3 éve, és még mindig boldogok vagyunk együtt.


Én is jövök tanúskodni. Ui. hasonló a helyzet Elrynnel és velem, azzal a különbséggel, h mi másfél óra után jöttünk össze. :D Ez két évvel ezelőtt volt majdnem. És persze csak egy kellemes kalandnak indult, de aztán sokkal több lett belőle. 8O Pontosan azért, amit Gandalf mondott: sikerült közös célokat találnunk, nagyjából közös az értékrendünk, az érdeklődésünk, és jól kiegészítik egymást az elvárásaink. És ami talán a legfontosabb: soha nem vártunk sem egymástól, sem ettől a kapcsolattól TÚL sokat. Mindig inkább egy kicsit kevesebbet, mint amit reálisan adhatott, így aztán mindkettőnket csak pozitív csalódások értek. :D Azt hiszem, ez nagyon nagyon fontos, hogy az ember ne vágjon bele irreális elvárásokkal egy kapcsolatba... Én úgy látom, hogy az emberek többsége irreálisan sokat vár (nagy ő, örök szerelem, és hasonló ábrándok), pedig sokszor a kevesebb több. Nem értem, miért van ez így. Aztán fontos még az is, hogy hagyjuk a másikat élni, ne akarjuk kisajátatani az egész életét, mert az menekülési reflexet vált ki, meg az is, hogy tudjunk beszélni, megbeszélni dolgokat. Meglepő, hogy az emberek mennyire nem tudnak beszélgetni... Hát ennyi jutott eszembe hirtelen, és még számtalan szebbnél szebb gondolat, ;) de azokat megtartom magunknak. :P

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257330 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerelem, házasság:
A nagy Ő-ről vannak gondolataim. Számomra az is nagyon fontos, hogy beszéljük egymás szeretet-nyelvét, mert üres szeretettankkal hamar végeszakad még a legnagyobb szerelemnek is. Sokféle szeretetnyelvet, tájszólást beszélünk. Van, aki a kedvessel töltött közös proramokkal érzi azt, hogy szeretve van. stb. Sokfélék vagyunk. :bandit:
Ha a nagy Ő tud úgy szeretni, ahogy az neked jó, amiből érzed és tudod, hogy szeretnek, elfogadnak és viszont, te tudod őt úgy szeretni, ahogy az neki jó, amiből Ő érzi, hogy szeretik, elfogadják, akkor együtt nagyobb eséllyel indultok a közös úton. :wink:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257319 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

Minerva írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Nem elég...


Az eddig általam megfigyelt hosszú kapcsolat ott kezdődött, hogy az egyik fél azt mondta: igaz, hogy nem vagyok belé szerelmes, de azt tudja nekem nyújtani amit elvárok tőle, vagyis az életre nagyon megfelelő...


Hadd cáfoljalak meg: ez a házasság sem sokszor tartós. Példának okáért: a szüleim... Bár tény, 23 év lehet tartósnak mondani, de ebből kb. 20 év nem volt kellemes... se a szüleimnek, se nekünk a nővéremmel. Szüleimnél igenis egyik részről szerelem, másik részről érdek miat köttetett a házasság. És azért csak idén váltak el, és nem már 10 évvel ezelőtt, hogy mi, a nővéremmel egy "normális", "teljes" családban nőljünk fel... (megjegyzem, ez hülyeség volt... nem lett volna rosszabb, ha korábban elválnak...)

Ellentétek vonzzák egymást? Nos, erre látsd a fenti példát :) Anyu és apu tűz és víz... csak annyiban hasonlítanak, hogy léteznek....

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257232 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem mindig az apai nagyszüleim lesznek a példaképem házasság szempontjából. Több mint fél évszázadon át éltek együtt egy párként, s még életül utolsó éveiben (nagypapám 90 fölött volt) is olyan szépen tudták egymás kezét megfogni, vagy egymásra nézni. Nagymamám még a nagypapám halála után is írt szerelmes verseket hozzá... több mint 50 év házasság után! Ezeket a nagymamám halála után találtuk meg a lakásukon... :cry: Ne mondja nekem senki, hogy csak érdekből lehet tartós egy házasság!

Lehet (sőt, valószínűnek érzem), hogy nekem ilyesmi nem adatik majd meg, de megnyugtat akkor is a gondolat, hogy létezik ilyen is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257216 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

Rabyn írta: Bár ha belegondolok akkor Szabó Magda szülei közül csak az apja volt örülten szerelmes az anyjába viszont az anyja annyira szerette az apját, szeretetettel, hogy hozzáment feleségül.


Én nagyon sokat láttam ilyent, és halálig tartott, vagy már tart évtizedek óta.

Én nagyon sok mindent láttam már életemben, amit nem óhajtok megismételni. Természetesen, nagyon sok házasság van, ami ilyen alapon köttetik, de abból nem következik, hogy ez egy kellemes állapot, vagy hogy ennél jobbat már aztán nem is remélhetünk. Azt hiszem, attól még, hogy most, így, 19 éves fejjel, nem azt célzom meg, hogy a házasságom valahogy működjön, hanem azt, hogy lehetőleg jó is legyen, még talán nem leszek heves vérű ifjú, akinek fogalma nincs a világról, de idővel majd megkomolyodik....
Mellesleg, Olórin, a kijelentéseid így ex catedra annyira nem meggyőzőek...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257212 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Bár ha belegondolok akkor Szabó Magda szülei közül csak az apja volt örülten szerelmes az anyjába viszont az anyja annyira szerette az apját, szeretetettel, hogy hozzáment feleségül.


Én nagyon sokat láttam ilyent, és halálig tartott, vagy már tart évtizedek óta.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257211 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát nemtudom. Szerintem igenis kell egy bizonyos fokú szerelem ahhoz, hogy valakihez mondjuk hozzámenjek majd feleségül (nem tervezek ilyet kb még 10 évig...)
Sezrintem ez a nem találok jobbat szöveg, csak kifogás! Aki akar az talál jobbat. Keresni kell és kész.
Bár ha belegondolok akkor Szabó Magda szülei közül csak az apja volt örülten szerelmes az anyjába viszont az anyja annyira szerette az apját, szeretetettel, hogy hozzáment feleségül.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257207 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
A jó házasság is szerelemmel indul, de a felekben ez átalakul egy tartós, hitvestársi szeretetté, amely legalább olyan erős kapocs lehet. Ideális esetben.

Hasonlóság vagy különbözőség? Ez elsősorban két dologtól függ: 1. közös értékek és célok 2. igények és elvárások egymással szemben. Ezek a döntőek. Ha kiegészítik egymást és jól elvannak, akkor lehetnek különbözőek is. Szélsőségek itt is kerülendők! A tök egyforma emberek egy idő után nem sok érdekességet találnak a másikban, a tök ellentétes emberek meg egy idő után nem bírják ki egymás mellett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257200 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ami egy kapcsolatot összetart az szvsz a közös cél, de mint írtam előbben, a házasságok javarésze úgy megy, "tulajdonképpen nagyon rendes" meg "jobbat úgysem találnék" és "nagyon megfelel"... csak erről nemigen beszélnek a szülők sem.
Volt nekem is szerelem kapcsolatom, de hamar befulladt, mert sok volt az alaptan fétékenység...

Tréfásan mondanám: "az egyik legyen vak, a másik meg süket"

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257195 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Angwen írta: És mi a véleményetek az ellentétek-vonzzák-egymást felállásról? Mi a jobb: ha egy pár két tagja minél inkább hasonlít, vagy ha minél kevésbé?


A hasonlóság, szerintem. Az ellentét mintha akkor vonzana, ha bennem is megvan, csak nem merem bevallani...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257192 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok
amúgymeg : )


"A házasság kölcsönös szerződés férfi és nő között, melyben kölcsönösen megállapodnak, hogy a szerződés napjától kezdve nem mondják el egymásnak, hogy kivel van viszonyuk. Aki e szerződést megszegi, akár azáltal, hogy megmondja a másiknak, miszerint ezzel és ezzel viszonya van, akár azáltal, hogy valami más módon tudtára adja, vagy nem ügyel eléggé arra, hogy a másik ne tudja meg: házasságtörést követ el."
(Karinthy Frigyes)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257186 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Asszem nem ártana definiálnunk, mit is értünk szerelem alatt. Gondolom egyikünk sem abból indul ki, hogy a lángoló szenvedély kitarthat egy életen át, mikor nap nap után látod a házastársadat a hétköznapok világában... Viszont nem értem, Olórin, miért mondod, hogy az egyik félnek szerelmesnek kell lennie. Ez felemás helyzetet eredményez, és szvsz egyik félnek sem lehet hosszú távon jó.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257185 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

kriszana írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Mi van?
úristen


Most nem tudom, mit csodálkozol.
A ngy szerelmek elégetik egymást, de a házasság nem csak szerelemből áll, annál fontosabb az, hogy közös célja legyen a párnak.
Sima üzlet: Én ezt tudom adni, ezt várom, ha neked megfelel, akkor gyerünk.
Az érzelem is fontos, nem mondom, hogy nem, de elég a szeretet, illetve az egyik fél részéről lehet szerelem.
A ti korotokban még szvsz álmodoztok a nagy Érzésről, ami kölcsönös, fellobban, erős tűzzel ég, de ez hamar feléli az embert, biztosan van ilyen, de nagyon ritka. Inkább kegyes hazugság az egész, lényeg, hogy sokáig tartson.

De majd rájöttök ti is... :?


Nem, egyet nem szabad: hazudni egymásnak. Ha valami összetart egy kapcsolatot, az a KÖLCSÖNÖS szerete és tisztelet, amibe a hazugság nem fér bele.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257181 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Az érzelem is fontos, nem mondom, hogy nem, de elég a szeretet, illetve az egyik fél részéről lehet szerelem.
A ti korotokban még szvsz álmodoztok a nagy Érzésről, ami kölcsönös, fellobban, erős tűzzel ég, de ez hamar feléli az embert, biztosan van ilyen, de nagyon ritka. Inkább kegyes hazugság az egész, lényeg, hogy sokáig tartson.


Az előbb mintha szeretetet nem említettél volna...
Amúgy igen, én is azt hiszem, hogy a szerelem a házassággal átadja a helyét a kevésbé vérgőzös, viszont jóval mélyebb szeretetnek, ami nélkül viszont szvsz nem képzelhető el egy olyan házasság, amelyben mindkét fél maximálisan jól érzi magát...
Ha nálatok ez a helyzet, csak sajnálni tudom... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257178 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

kriszana írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Mi van?
úristen


Most nem tudom, mit csodálkozol.
A ngy szerelmek elégetik egymást, de a házasság nem csak szerelemből áll, annál fontosabb az, hogy közös célja legyen a párnak.
Sima üzlet: Én ezt tudom adni, ezt várom, ha neked megfelel, akkor gyerünk.
Az érzelem is fontos, nem mondom, hogy nem, de elég a szeretet, illetve az egyik fél részéről lehet szerelem.
A ti korotokban még szvsz álmodoztok a nagy Érzésről, ami kölcsönös, fellobban, erős tűzzel ég, de ez hamar feléli az embert, biztosan van ilyen, de nagyon ritka. Inkább kegyes hazugság az egész, lényeg, hogy sokáig tartson.

De majd rájöttök ti is... :?


hány éves vagy te, hogy ilyen sok tapasztalat áll a hátad mögött?
Annyira örülök, hogy van végre valaki, aki rendelkezik a kellő tapasztalattal, és taníthatja a fiatalabb és tapasztalatlanabb népeket.
Köszönöm, hogy itt létezel, olorin.papa.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257177 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Artemisz (Erenya) írta:

Minerva írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Nem elég...


NAGYON nem!!!
Ez max. 50 éven felülieknél működhet, akkor se mindig...

Szvsz meg kellően megalkuvó embereknél működhet. És ez mindkét félre vonatkozik. (Remélem, ezzel nem bántottam meg senkit. Én így látom.)

És mi a véleményetek az ellentétek-vonzzák-egymást felállásról? Mi a jobb: ha egy pár két tagja minél inkább hasonlít, vagy ha minél kevésbé?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257176 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

kriszana írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Mi van?
úristen


Most nem tudom, mit csodálkozol.
A ngy szerelmek elégetik egymást, de a házasság nem csak szerelemből áll, annál fontosabb az, hogy közös célja legyen a párnak.
Sima üzlet: Én ezt tudom adni, ezt várom, ha neked megfelel, akkor gyerünk.
Az érzelem is fontos, nem mondom, hogy nem, de elég a szeretet, illetve az egyik fél részéről lehet szerelem.
A ti korotokban még szvsz álmodoztok a nagy Érzésről, ami kölcsönös, fellobban, erős tűzzel ég, de ez hamar feléli az embert, biztosan van ilyen, de nagyon ritka. Inkább kegyes hazugság az egész, lényeg, hogy sokáig tartson.

De majd rájöttök ti is... :?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257173 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

úristen

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257166 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Minerva írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Nem elég...


Az eddig általam megfigyelt hosszú kapcsolat ott kezdődött, hogy az egyik fél azt mondta: igaz, hogy nem vagyok belé szerelmes, de azt tudja nekem nyújtani amit elvárok tőle, vagyis az életre nagyon megfelelő...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257159 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Léli írta:

Felagund írta: És az, hogy hazudik, mint a vízfolyás, csal téged, kihasznál, ver, etc, etc, ezek se "hibák"? ;)


Van olyan ember, aki ezeket el is tűri a Nagy Ő-jétől, ergó az ő szemében ezek nem "hibák". Mert elfogadta...


Na, ez már viszont az ő baja... :roll:


Méghozzá nagyon nagy baja. Az, aki hagyja, hogy verjék egy kapcsolatban, legtöbbször az az érzése van, hogy ez mind az ő hibája, és a környezet is ezt sugallja felé. (Nagyon megérdemled lányom, miért nem melegítetted meg jobban azt a levest) A példa egyáltalán nem túlzó. Ráadásul az iylen ember kicsi korától úgy nőtt fel, hogyha verik, ő és csakis ő a hibás, és mivel hibázott, a másiknak joga van ahhoz, hogy verje. Az, hogy ezzel emberi jogaiban sérti, meg se fordul a fejében. Aki hagyja, hogy kihasználják, abban általában túlzott megfelelési vágy van. Ez se felnőtt korban alakult ki...

épp ezért én csínján bánnék azzal, hogy kinek mi az ő baja. Ha erer kondicionálták, akkor igen nehezen fog tudni kitörni. Szerencsés esetben nem követeli a dolog az életét, vagy a lelkét.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257136 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Léli írta:

Felagund írta: És az, hogy hazudik, mint a vízfolyás, csal téged, kihasznál, ver, etc, etc, ezek se "hibák"? ;)


Van olyan ember, aki ezeket el is tűri a Nagy Ő-jétől, ergó az ő szemében ezek nem "hibák". Mert elfogadta...


Na, ez már viszont az ő baja... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257129 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: És az, hogy hazudik, mint a vízfolyás, csal téged, kihasznál, ver, etc, etc, ezek se "hibák"? ;)


Van olyan ember, aki ezeket el is tűri a Nagy Ő-jétől, ergó az ő szemében ezek nem "hibák". Mert elfogadta...

Amúgy: ha valaki egy verekedésben nem mer részt venni (gyávaságból), az vajon hiba? Van olyan ember, aki hiszi, hogy igen, van, aki azt mondja, nem... most akkor melyik? :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257125 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
És az, hogy hazudik, mint a vízfolyás, csal téged, kihasznál, ver, etc, etc, ezek se "hibák"? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257121 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Már régóta meg akartam kérdezni valakitől, ti lesztek az áldozataim ( :evil3: ): Ki vagy mi az a nagy Ő? Miről ismerszik fel? És mit kell vele csinálni? :mrgreen:


Én inkább azt emelném ki, mit NEM szabad vele csinálni: megváltoztatni. Mert a Nagy Ő pontosan azért Ő, mert olyan, amilyennek lennie kell. Önmagában úgy teljes, a "hibáival" együtt. Bár ez hülyeség, az embernek nincsenek hibái, csak bizonyos dolgokban olyan, amilyen. És ez ugyan nevezhető hibának, de ilyen alapon a hallássérültnek is "hibája", hogy nem hall, vagy a vaknak, hogy nem lát... De őszintén: láttatok már tökéletes almát? Olyat, amin semilyen sérülés nincs, aminek az íze és a színe is tökéletes, ami az "Ilyennek kell lennie az almának" kézikönyv mintapéldánya lehetne? Nemhiszem... ilyen nem létezik.... Tehát minden alma hibás? Nem... csak olyan, amilyen, és attól még igenis lehet finom.

Ehh, asszem kezdek hülyeségeket beszélni... Meg lehet, a példám is erőltetett... meg ilyesmi....

De szerintem a Nagy Ő olyan, aki tökéletesen elfogad, és akit én is tökéletesen elfogadok. Ennek így kell kezdődnie. A többi már csak ráadás... :)
[size=9:vcuogbqs]És hogy mire értem, hogy nem szabad megváltoztatni, arra csak egy dolgot szeretnék leírni: Ákos (mármint az én Ákosom, nem az a bizonyos énekes... bár Ő is énekes :) ) mélyen vallásos, fontos Neki a hite. Rólam mindenki tudja, hogy nem hiszek semilyen, eddig definiált Istenben, mert túl földhözragadt vagyok... szóval e tekintetben materialista. Én nem próbálom Őt meggyőzni a nézetemről, és Ő sem engem a sajátjáról. Már volt vitánk e dologról (pl. mi van a halál után?), de ez nem jelenti azt, hogy meg akarnánk győzni a másikat bármiről is. Csupán egy újabb dolog, amit megtudtunk róla.. hogy hogyan gondolkozik erről. És mindketten tiszteletben tartjuk a másik "hitét". Ha nem így lenne, abból gondok lennének, mert egyikünk se tudja e téren megváltoztatni a másikat....[/size]

Azzal meg egyetértek, hogy az Ideál és a Nagy Ő nem feltétlenül esik egybe... sőt, nem hiszem... Mert az Ideál nem létezhet, mert nincs olyan ember, aki tökéletesen olyan, amilyennek szeretnénk... valamiben különbözik... túl sok a változó az egyenletben... bár... matematikailag megvan rá az eély, hogy legalább egyszer létezni fog ilyen Ideál, csak ez még nem garantálja, hogy pont akkor, amikor kéne... ja, meg ott.... Tehát akkor mondjuk úgy, hogy matematikailag van rá esély, de annak az esélye, hogy még találkozik is vele az ember: erősen konvergál a nullához. Szerintem....

Najó, kissé érthetetlen, meg kusza ez a beírás, bocsi... már elszoktam ettől a topictól... :oops:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257104 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Minerva írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Nem elég...


NAGYON nem!!!
Ez max. 50 éven felülieknél működhet, akkor se mindig...

[size=9:hl2axn7b]én is azt hittem, hogy elég... :? [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257103 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Minerva írta:

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Nem elég...


Valóban... Egy kapcsolat mindig csak annyira tartós, és erős, amennyire a kevésbé szerelmes fél (mert ilyen mindig van) szerint az...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257101 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

Nem elég...

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257099 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Milendoria írta: Lehetnek-e valakik boldogok, ha úgy kezdenek el járni, hogy mind a ketten "kiszúrták" magunknak a másikat?


Tanúsíthatom, hogy igen. :D Svinnel anno csak névről ismertük egymást itt a fórumon, de amikor találkoztunk Szegeden, akkor "kiszúrtuk egymást" egy pillanat alatt. Mondjuk tény, hogy viszonylag hamar összejöttünk (másfél hónap után), így nem volt időm arra, hogy megfessem magamban a "Svin bőrében közlekedő ideális pasi figuráját", hanem a valósághoz kellett alkalmazkodnom. Mindez már lassan 3 éve, és még mindig boldogok vagyunk együtt.

Persze a szerelem csalafinta egy szerzet, sokszor becsapja az embert. Úgyhogy a hosszútávú boldogság életképessége mindig nagy szenvedélyek, érzelmi viharok levonulása után dől el.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257056 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
A tartós kapcsolatnak az a lényege, szvsz, hogy csak az egyik legyen szerelmes, a másik elég ha okos!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257053 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Gondolatok
Számomra kétféle szerelem létezik, ill. kétféle típus. Az egyik, akit csak észrevettem, és messziről, titkon rajongok érte, és lehet, hogy még életünkben nem beszéltünk, én mégis teljesen belezúgok. Csak ezzel a kapcsolatban azok a félelmeim, hogy ha netalán mégis, esetleg, véletlenül összejönnék vele, akkor mást látnék, mert megismerném jobban, és valószínűleg nem passzolna bele a róla alkotott felszínes képbe, és a "rószaszín álomkép" egyszerűen semmivé foszlana. Viszont lehet, hogy akkor lehet valaki boldog a párjával, ha előbb megismeri mint barát, vagy legalábbis elég sokat beszélget vele, és úgy jönnek össze. Nektek erről mi a véleményetek? Lehetnek-e valakik boldogok, ha úgy kezdenek el járni, hogy mind a ketten "kiszúrták" magunknak a másikat?

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.866 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére