Gondolatok

Több
19 éve 4 hónapja #253039 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tolkien nem fejezte be a mesét. Nem csukta be a könyvet.
Meghalt, messze idő előtt. De ha övé a végtelen, talán akkor sem fejezi be. Soha. Talán lett volna még kor, lett volna még földrajzi terület. És ha már leírt mindent Ardáról, akkor továbbszőtte volna a mesét Ardán kívülről, Ilúvatar más tetteiről és gondolatairól, dalairól.
De nem tette.

Azzal egyetértek, hogy nem szabad saját fantáziánkat úgy kezelni, mint a mitológia szerves részét. Baj, ha valaki a szerepjátékos, filmes, kártyás stb. motívumokat a tolkieni világ részének gondolja, mert nem az.

Viszont minden, amire megihletett minket ez és más, az jó és közlendő. Szegényebbek lennénk Howard Shore zenéje nélkül, és aki esténként otthon a falon lógó Andúrilt nézi, biztos, hogy nem sértené a Professzort.
(Az, hogy Galadrielt egy ilyen randa nőre utalták, mint Cate Blanchett, már erőteljesen sértené, de úgyis ismeritek ebbéli meggyőződésemet és nem tartozik ide.)

Nem más festményébe túrunk bele, hanem látunk egy képet és festünk egy másikat - amely esetleg az eredeti egy pici részletének vélelmezett kinagyítása. Ettől nem csökken az eredeti értéke, sem becsülete, és az alkotót csak a büszkeség fűtheti.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252907 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

Gandalf írta: Amíg nem keverjük össze, hogy végződnek Tolkien gondolatai és hol kezdődnek a mieink, addig nincs gond! Csak arra kell vigyázni, hogy a továbbgondoltakat ne vegyük bele a "kánonba", jól el lehessen különíteni a kettőt! :wink: Álmodni szép dolog, csak tudnunk kell, hogy mi belőle a mi álmunk, s honnantól már más (vagy mások) álma. :)


Természetesen élesen elkülönítjük a saját, és Tolkien írásait.
Ez nem is lehet kétdés! :sungl:


És közbe lehet tök jól tovább szőnni a mesét gondolatba, akár írásban, vagy kitalálni más-más történeteket. Anélkül hogy ez másokból éles reakciót váltana ki........

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252902 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Az ember vitatkozik, a természet cselekszik.
Ülni nyugalomban, semmit se tenni, a tavasz eljön és a fű nő magától."

"Mert nincs a világon se jó, se rossz - gondolkodás teszi azzá.
Vagyok, ami vagyok."

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252830 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Amíg nem keverjük össze, hogy végződnek Tolkien gondolatai és hol kezdődnek a mieink, addig nincs gond! Csak arra kell vigyázni, hogy a továbbgondoltakat ne vegyük bele a "kánonba", jól el lehessen különíteni a kettőt! :wink: Álmodni szép dolog, csak tudnunk kell, hogy mi belőle a mi álmunk, s honnantól már más (vagy mások) álma. :)


Természetesen élesen elkülönítjük a saját, és Tolkien írásait.
Ez nem is lehet kétdés! :sungl:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252819 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én úgy értelmeztem, hogy a történet addig tartson, amíg meg van írva, és ne terjedjen ki az ember egész életére. (Legalábbis így szeretném értelmezni.)
Elsőre elvarázsol a történet, a hely, az egész világ; másodszorra is elvarázsol és talán még néhányszor. Az eszmeiségét meg lehet tartani és belsővé tenni (sajáttá), de szerintem nem feltétlenül célravezető/hasznos/érdemes az egyén életét tekintve a történetek konkrét körülményeiben elmélyedni. Izé... bocs...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 5 hónapja #252741 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát igen. Nekem ugyan néha keveredik a kettő, de mit tegyek, ha írni szeretek, de nincs még annyi gyakorlatom, hogy egyedül találjak ki valamit?! Azért pontosan tudom, hogy a történeteim nagyon kis része az én érdemem, a többi Tolkiené. :roll: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252732 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amíg nem keverjük össze, hogy végződnek Tolkien gondolatai és hol kezdődnek a mieink, addig nincs gond! Csak arra kell vigyázni, hogy a továbbgondoltakat ne vegyük bele a "kánonba", jól el lehessen különíteni a kettőt! :wink: Álmodni szép dolog, csak tudnunk kell, hogy mi belőle a mi álmunk, s honnantól már más (vagy mások) álma. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 5 hónapja #252706 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gondolatok
Köszi mindenkinek az egyetértést, hálás vagyok.. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252524 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Szvsz az én véleményem az, hogy engem/minket elvarázsolt Tolkien meséje, és a "jó éjt puszi" után én/mi tovább álmodjuk ezt a remek történetet, és én/mi azért vagyok/vagyunk itt, hogy tovább éljük a történeteit.
Köszönöm/köszönjük Tolkien Professzor Úr!


Egyetértek. És az sem baj szvsz hogy gondolatban ""tovább költjük""" ezt a nayg művet...... :P :wink: :wink: :wink:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252405 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Gondolatok
Srácok, kicsikét OFF, de ezt most találtam, és úgy éreztem, muszáj beszúrnom nektek. Végigolvastam, és elég megrázó, de elgondolkodtat!!! Nosza mindenki figyelmébe:

Gondolatok a pincében

írta Örkény István



A labda egy betört ablakon keresztül leesett az alagsori folyosóra.
Az egyik gyerek, a házmesterék tizennégy éves kislánya lebicegett érte. Szegénykének a villamos levágta a fél lábát, s boldog volt, ha labdát szedhetett a többieknek.
Az alagsorban félhomály terjengett, de azért felt

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252363 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tolkien lehet, hogy úgy gondolta, hogy mindenki fejezze be, világosjtsa fel magában a dolgokat, elvégre mindenkinek mást jelent és ha valaki a saját magánakcióját elkezdi feltárni, azzal másokra is azt "kötelezi" el. Így nem a magángondolatai voltak. Vagy esetleg.. végülsi itt az esküvőkről ír, szal lehet hogy az ennyire nagy rajongást nem nézte jó szemmel ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252305 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Szvsz az én véleményem az, hogy engem/minket elvarázsolt Tolkien meséje, és a "jó éjt puszi" után én/mi tovább álmodjuk ezt a remek történetet, és én/mi azért vagyok/vagyunk itt, hogy tovább éljük a történeteit.
Köszönöm/köszönjük Tolkien Professzor Úr!

Magam is így gondolom .
:bill1:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252270 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz az én véleményem az, hogy engem/minket elvarázsolt Tolkien meséje, és a "jó éjt puszi" után én/mi tovább álmodjuk ezt a remek történetet, és én/mi azért vagyok/vagyunk itt, hogy tovább éljük a történeteit.
Köszönöm/köszönjük Tolkien Professzor Úr!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252264 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az idézetből úgy vettem ki, nem az a baj, hogy nem szabadna vagy bűn ilyesmit csinálni, hanem hogy Tolkien nem örüt ennek a jelenségnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252259 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébkétn ez szerintem nem csak a Tolkieni dolgokra igaz..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252257 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igenis hozzá lehet írni, költeni a világhoz, ha az valahol hiányos, vagy sötétfoltok vannak ott, vagy egyszerűen beindítja az ember fantáziáját, ha azt tényleg rajongásból írja, nem pedig azért, mert ez a divat. Vagy a rajongását/tiszteletét úgy fejezi ki, hogy esküvőt, vagy bármi mást a könyv alapján rendez meg. Sz'tem igenis szép dolog, hogy az ember életének egyik legfontosabb napját is kedvenc műve alapján rendez meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252248 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Gondolatok
És az miért hozzáköltés, ha valaki úgy tartja az esküvőjét, mint pl Aragornék? :hein:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252246 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hűűűűű....

Háttő... Én nem értem pontosan, hogy miért baj az ha valaki leírja a Tolkien világához hozzáköltött dolgait. Miért tartsa meg magában amikor lehet, hogy vanugyanolyan jó mint az eredeti mű..
Mondjuk én konkrétan Tolkienes ff-t nemírok már egy ideje, de a világából igenis kölcsönözök elemeket (lényeket, helyszínt).
mellesleg mint tudjuk, ő is vett innen onnan valamit. Az ő fantizáját is beinditotta valami.. Akkor neki se kellett volna leírni amit gondolt?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252245 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy érdekes beszélgetés indult el a Vendégkönyvben, de mivel nem oda való, bemásolom ide, és törlöm onnan.

Rannár írta: A 60-as években Tolkien rajongó clubok tucatjai jelentek meg az Egyesült Államokban és máshol. Ilyen feliratokat hagytak a falakon: ,,Frodó él\". Aztán, ott volt az a tömérdek levél, amit A Professzor úrnak írtak. Ezek arról szóltak, miként házasodtak össze úgy egyes szerelmesek, ahogyan az a könyvekben le van írva, meg hasonlók. Tolkient ez mind elszomorította, hiszen Ő el tudott vonatkoztani a könyvtől és az általa kreált világtól...sajnos ez nem megy mindenkinek. Szerethetjük Tolkient tiszta szívünkből, de ne úgy fejezzük ki, hogy hozzáköltünk írásaihoz. Középfölde és Tolkien minden munkássága úgy tökélets és egész, ahogyan azt Ő megalkotta. Aki ezt képes megérteni és tiszteletben tartani, az az igazi Rajongó!
Gratulálok az oldalhoz, nagyon szép munka!

Ardenis írta: Rannár még a második oldalon írta, hogyne költsünk hozzá a Tolkieni világhoz... Veszekedni nem akarok, csupán nem értek ezzel egyet. Azt hiszem, senkinek sem szégyen, ha megmozgatja a fantáziáját az az idő, amiről sejtései vannak, de ismeretlen a teljes szépségében, mindazonáltal elfogadja Tolkien világát.

Rannár írta: Kedves Ardenis!
Igazad van, bárki teljesen nyugodtan megmozgathatja a fantáziáját, de amit kiötöl, azt tartsa meg a saját gondolatvilágában, ahol csak az övé és senki másé. A Professzor Úr valami olyasmit adott nekünk, amiért igazán hálásak lehetünk, és a legjobb módja, hogy ezt kifejezzük, ha egyszerűen szeretjük Tolkient, tiszteljük, akárcsak a világot, amit megalkotott. Ha egy számunkra kedves ember (például) fest valamit, akkor nem vesszük ki a kezéből az ecsetet és nem toldunk hozzá (általunk fontosnak tartott) részleteket.
Én is gyakran gondolkodom azon, hogy vajon mi lett Középföldével a történet vége után. Mindenkinek meglehet (és talán meg is van) a saját elképzelése erről. de Tolkien befejezte a mesélést, becsukta a könyvet, adott egy jóéjt puszit, mi pedig elmentünk aludni... amit pedig nem meséltek el nekünk, azt már csak álmodhatjuk, találgathatjuk.
Minden jót kívánok Mindenkinek: Rannár


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251748 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
de volt 1-2 légből kapott is. szerintem.

akkor elnézést hogy felhoztam :roll:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251739 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Toma: Szeritnem ez a téma nem kívánkozi ka tolkien.hu-ra : ha mégis: Nem voltak olyan alaptalanok a pletykák. Szóval legyünk legalább mi "fairek" legalább magunkkal szembe.

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251731 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
igazából pletykából teljesen alaptalan földből elszállt dolgokat lehet csinálni lásd nemrégiben egy blog teli volt alaptalan pletykákkal

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251725 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Najó akkor beszéglessünk a Pletykáról:) Azt hiszem az még nem vagy már régen volt téma: )


Utálom a pletykákat.
/me legújabb élmény ezzel kapcsolatban. Alsó szinten lakom. A felső szint szerint valaki az alsó szintről öngyi akar lenni. Mi erről nem tudunk. Terjedenek tehát mindig olyan dolgok aminek semmi értelme.........
Utálom................. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251723 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
ha tudjuk, hogy nincs más tökéletesség csak a Nirvána/ avagy a mennybe jutás, mért nem lép mindenki arra az útra?

(persze, akik nem vallásosak, értehető, bár én tartom azt,
hogy vannak olyan ateisták akik akaratanul Olyan életet folytatnak,
mint amilyet sok vallásos ember sok küzdelem után sem tudna.)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251722 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
OFF
Alyr: Ki viszi el az elején a boszorkányt? ;)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251709 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Szvsz a lélek ujjászületésekor nem visszafelé, hanem mindig előre fejlődve születik ujjá.
Egy spirálban, amíg el nem éri a tökéletességet, és akkor a nirvánába jutva "megnyugszik".
A lélek a halál után megválaszthatja hogy kiben akar ujjászületne, és annak megfelelően születik ujjá.
A férfiak férfiakként, a nők nőkként születnek ujjá, de egyszer mindenféleképpen az ellenkező neművé is kell lennie.
Egyes lelkek az újjászületésük során többször is találkoznak.


Hát én két vallásról tudok, amelyik tanai között szerepel a reinkarnáció (buddhizmus, hindu) és egyikben sem ezek a szabályai. Ezek a szabályok szerintem azért lettek kitalálva, hogy az ember felsőbbrendűnek hihesse önmagát más lényeknél.
A buddhizmusban (és a hinduizmusban is) úgy van, hogy életed során a cselekedeteid határozzák meg, hogy milyen testben szüless újjá. Ha egy olyan ember voltál, aki egész élete során verte a kutyákat, nagy esélyed van olyan kutyaként megszületni amit ver a gonosz gazdája. Ha már minden bűnödért vezekeltél, újra megszülethetsz emberként és így lehetőséged nyílik hogy elérd a nirvánát. (már persze ha felfogod, hogy a lélek célja kikerülni az újjászületések körforgásából)
Az, hogy miféle élettel lehet elérni a nirvánát, már sokkal változatosabb a különféle nézetek szerint. A tibeti buddhizmus szerint csak szerzetesként van erre esély, mások szerint másként. Persze aki szerzetes (láma) az sem feltétlenül éri el a nirvánát akár életében akár halála után nem sokkal, a legtöbben újjászületnek, de általában emberként. Ezeket aztán megkeresik és újból lámává nevelik, és így folytathatják csaknem ott, ahol abbahagyták.
(A dalai láma esete kicsit különbözik, mert az ő lelke Avalókétisvaráé, egy buddháé, aki már több mint ezer éve megvilágosodott, de mégsem ment a nirvánába, hanem újra és újra újjászületik, hogy segítse az embereket és begyógyítsa a világ sebeit)

_Phelan_: A "vége a mesénekben" szerepel? nekem hirtelen nem ugrik be.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251656 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hja és aki nincs tisztában a reinakrnációval annak ajánlom figyelmébe az összes Pratchett könyvet amiben szerepe l a Kaszás ( ööö melyikben nem? :P ) :)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251654 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
.... Progresszív hipnózisról itt mgé senki nem hallott? :P :lekicsinylőmosoly: ( na ez Caranthíros volt :D )

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251633 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz a lélek ujjászületésekor nem visszafelé, hanem mindig előre fejlődve születik ujjá.
Egy spirálban, amíg el nem éri a tökéletességet, és akkor a nirvánába jutva "megnyugszik".
A lélek a halál után megválaszthatja hogy kiben akar ujjászületne, és annak megfelelően születik ujjá.
A férfiak férfiakként, a nők nőkként születnek ujjá, de egyszer mindenféleképpen az ellenkező neművé is kell lennie.
Egyes lelkek az újjászületésük során többször is találkoznak.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251617 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Én csak remélem, hogy a reinkarnáció létezik, még ha a következő három életemet gilisztaként is kell leélnem mert nem tettem meg mindent azért, hogy a nirvánába kerüljek.


nem azért fogsz giliszta lenni, mert nem ettél meg mindent ahhoz, hogy a Nirvánába kerülj, hanem mert oylan dolgokat tettél, hogy gilisztaként kell újjászületned.

Pletyka: alapvetően nem szeretem, de azt sem, ha mindenki tudja, mondják, én meg lesek. Tehát: ami olyan, hogy nem ízléstelen, meghallagtom, de nem adom tovább.

Ha engem érint, visszahallom, akkor álatlában jót nevetek rajta, feltéve, ha nem rágalom. Pletyka mehaniozmusa: egy barátommal elmenetem hastáncot nézni, és úgy jött vissza a dolog, hogy hastáncolok, és ki tudja, milyen felhangokkal ment ez végig. Szobatársaim vacsikor körbevettek, és döbbenten kérdezték, igaz-e?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.534 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére