Gondolatok

Több
18 éve 10 hónapja #274562 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta:

Kincső (Thilanna) írta: A sokat szidott amcsik miért képesek elénekelni a saját himnuszukat??!!


De az a vicces, hogy aug. 20-án, a légiparádé után, amikor az amerikai fickó nyert, és lenyomták neki az amerikai himnuszt, azt énekeltem. De a magyart nem fogom,


Sajnállak Alison! Ha már a gyökereidet megtagadod, akkor tényleg hontalanná válsz, és kimehetsz te amerikába, és énekelheted te a himnuszukat lelkesen, akkor is csak egy lenézett külföldi senki maradsz a szemükben, akiről úgy tudják, hogy jurtában lakik, és lóháton jár!
Alison! ITTHOL CSAK ITT LHETSZ! méshol jöttment vagy!

Kincső!
Az amcsik teljesen meg vannak győződve az ő felsőbbrendüségükről, és ordítja a himnuszát, és tüzködi a zászlaját mindenhova, de nem tudta megérteni azt az áhitatot, ahogy MI az országunkról tudunk beszélni, és a szeretetet, amivel imádjuk ezt a vérünk áztatta földet!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274561 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alison West írta:

Kincső (Thilanna) írta: A sokat szidott amcsik miért képesek elénekelni a saját himnuszukat??!!


Mert nekik van miért szeretni a hazájukat... Mert ott nem a szívás megy folyton mindennel. Mert ott könnyen intézik a dolgokat, és nem csak a pofábaröhögést kapják nap mint nap. Mert ott a pénzükért olyan dolgokat kapnak, ami megéri. Mert ott nem kell két állást vállalni, hogy megéljenek valamiből. Talán ha ez itt meglenne, és kicsit könnyítenének az ember dolgán, pl. azzal, hogy a legegyszerűbb példát mondjam: hogy nem kell mondjuk 20 percet várni a rohadás buszra reggelente, mert a buszvezető bácsi úgy dönt, hogy inkább még iszik egy kávét a kisházban, a többi hülye meg álljon kint az esőben, és várjon. Ha ez itt nem így lenne, talán Én is énekelném a himnuszt. De az a vicces, hogy aug. 20-án, a légiparádé után, amikor az amerikai fickó nyert, és lenyomták neki az amerikai himnuszt, azt énekeltem. De a magyart nem fogom, mert ez itt egy fertő, és tesznek rá magasról, hogy az embereknek jobb élete legyen itt, mindenki arra törekszik, hogy megtömje a zsebét. Ez színvonal?


Amerika sem jobb, sőt. (Amiket leírtál abban pedig biztosan nem különböznek tőlünk...)
A lényeg, hogy ők másként vannak nevelve, náluk nem ciki a hazaszeretet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274560 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta: A sokat szidott amcsik miért képesek elénekelni a saját himnuszukat??!!


Mert nekik van miért szeretni a hazájukat... Mert ott nem a szívás megy folyton mindennel. Mert ott könnyen intézik a dolgokat, és nem csak a pofábaröhögést kapják nap mint nap. Mert ott a pénzükért olyan dolgokat kapnak, ami megéri. Mert ott nem kell két állást vállalni, hogy megéljenek valamiből. Talán ha ez itt meglenne, és kicsit könnyítenének az ember dolgán, pl. azzal, hogy a legegyszerűbb példát mondjam: hogy nem kell mondjuk 20 percet várni a rohadás buszra reggelente, mert a buszvezető bácsi úgy dönt, hogy inkább még iszik egy kávét a kisházban, a többi hülye meg álljon kint az esőben, és várjon. Ha ez itt nem így lenne, talán Én is énekelném a himnuszt. De az a vicces, hogy aug. 20-án, a légiparádé után, amikor az amerikai fickó nyert, és lenyomták neki az amerikai himnuszt, azt énekeltem. De a magyart nem fogom, mert ez itt egy fertő, és tesznek rá magasról, hogy az embereknek jobb élete legyen itt, mindenki arra törekszik, hogy megtömje a zsebét. Ez színvonal?

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274559 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ja, hogy én alsóban zeneibe jártam (bár ott a nem-zeneisek is énekelték)? :roll: :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274556 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk is kitalálták középsuliban ezt a majd-mi-énekeljük-a-Himnuszt dolgot, hasonló eredménnyel. (volt amikor az énektanár kísért minket hamis zongorán, időnként félre-félreütve)

Hogy miért?
1. Mert minket nem tanítottak meg Himnuszt énekelni. Ha gyerekkorunk óta ezt látjuk, ebben növünk fel, akkor teljesen természetes.

2. Alapveten nem tanították a Himnuszt énekórán eleget. A Béreslegény c népdalt sokkal többet énekeltük.

3. A fentiekből kifolyólag "égő" ha az ember elrontja az éneklést, meg hogy egyáltalán énekel... meg ez olyan "tanáros-stréber-izé" lett...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274555 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk az összes ilyen műsor leggázabb része, h. pár éve kitalálták, h. szöveg nélküli Himnusz-zenét tesznek be az elején, és mi majd énekelünk. Eleinte fel lettünk szólítva, h. "most pedig közösen énekeljük el a Himnuszt", de miután soha senki nem énekelt, ezen meg röhögött a fél iskola, most már nem mondták, de még ígyis gáz :? A sokat szidott amcsik miért képesek elénekelni a saját himnuszukat??!!
Én szeretem a Himnuszt, és ált csakazértis éneklem alig hallhatóan magamnak. És szeretem ha pl vmilyen templomi ünnepségen végre együtt énekelhetem a tömeggel :)

Egyébként a mai műsor egészen jó volt. Egy szemtanú naplója volt a kerete, amit egy oszttársam játszott/olvasott, de nagyon ügyi volt, átéléssel mondta a szöveget, és senki nem röhögött[size=9:24tqcyw6] (csak azon, h. a projektorral laptopról kivetített képeken egyszer megjelent a "Vírusadatbázis frissítve!" felirat :? :P )[/size], meg voltak zenei betétek, és tényleg jó kis műsor volt, szvsz. Bár engem mindigis érdekelt az ilyesmi, és ált szoktam figyelni (kivétel, amikor a hangosítás is pocsék volt a tornateremben :roll: ).
Sztem is nagyon szomorú, h. az embereket az ilyen közeli múlt (nagyszüleink, szüleink ideje!...) sem érdekli. :? Tanulni lehetne belőle. Bár én mindigis "forradalmár" lelkületű voltam :)

Azt hiszem, a mi sulinkban ha osztályoknak adnák ki a műsor készítését, bojkottálnák. :? Éljen az NLG, a "világ legjobb sulija" :roll: Talán nem ezt a mentalitást kéne kialakítani a diákságban. :? Anyu/Rózsa is mesélte, h. ők anno tök jó műsorokat hoztak össze...
Bezzeg alsóban a kórussal is mindig szerepeltünk; meg lehetett szavalni, meg beszéltünk róla, stb.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274552 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen, Uránia-mozizás nálunk is megvolt, arra pl. emlékszem, hogy a Magyar Requiem, és a Megáll az idő szerepeltek az ilyenkorra időzített repertoárban... ;) (csak akkoriban még nem volt mindenkinek mobiltelefonja, így az egyik alább vázolt probléma nem volt jellemző... :D )

De pl. egyszer, amikor egy március 15.-ére megbízták a mi osztályunkat is egy rövid műsor szervezésével, mi pedig pár felolvasás köré - Ady egy prózája arról, hogy Petőfire legtalálóbb jelző a "gyermek" lenne, részlet az Apostolból ("a szőlőszem kicsiny gyümölcs...") és talán Babits egyik verse - zongorakísérettel együtt énekeltünk egy-két dalt (Szabadság - Szerelem, Európa csendes, Nemzeti Dal), na az külső megítélés szerint is kiemelkedően jól sikerült... :)

No és az általános iskolás műsorokra rendezett színielőadások, meg egy-két Aradi vértanúk útján végigséta is kellemes emlékként maradt meg. :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274517 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Általános iskolában sokkal családiasabb megemlékezések voltak, ahol a mindenki által kedvelt tanár néni mondott pár szót utána pedig az iskolatársak szerveztek valami fellépést vagy szavalást.

De középiskolára nálunk is kiveszett. Most minden ünnepen elmegyünk az Urániába, és megnézünk egy filmet, aminek megjegyzem gyakran nem sok köze van az adott témához. Ráadásul a legtöbben a telefonjukkal szórakoznak, mert fogalmuk nincs hogy mit ünneplünk, vagy hogy miről szól a film. És még eddig egyetlen ébvben sem volt olyan óránk ahol közösen megbeszéltük volna, hogy miről is szólt az adott film. Ha agyerek nem érti, akkor nem is fogja átérezni a kor szellemét.
Az meg kifejezetten elkeserítő volt, amikor ma egy szerintem nagyon elgondolkodtató filmet néztünk, és a fél iskola nevetgélve jött ki a teremből...
És nincs senki aki elmondja hogy miért is voltunk ott, és m,iről szól ez az ünnep. Magától nyílván nem fogja kitalálni a gyerek, de nem várhatjuk el, hogy érdekelje, ha nem tudja, hogy mit is néz. Bár van aki azt se tudja, hogy mit ünneplünk Március 15.-én, vagy nálunk például az egyik tanár megkérdezte október 6,-án, hogy miért kellett ünneplőbe menni. Pedig az ilyen ünnepeket érdekessé is lehetne tenni, csak azért már dolgozni is kéne nem csak elküldeni a gyereket a moziba, hogy a fenőtt helyett a film magyarázza el a nemzeti ünnpek lényegét.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274513 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Például a Karácsony az sokat jelent... és nem az ajándékokért szeretem. hanem mert sütünk mézeskalácsot anyuval meg csinálunk töltöttkáposztát meg halászlét -amit csak ilyenkor eszünk - meg készítek mindenfélét azoknak akiket szeretek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274510 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hogyan is jelenthetne sokat bármilyen ünnep a ma emberének, ha már a vasárnapját sem szenteli meg? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274509 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Általánosban szerettem az ilyen ünnepeket mert lehetett szerepelni. Meg akkor kevsebb óránk volt és szépen lehetett öltözni ünneplőbe.
Amióta középiskolás vagyok és csak a rádióban mondanak el néhyán verset, leadnak pár zenét azóta rohadtul unom. Nem látom értelmét mert úgysem figyelünk rá oda. Bár ma emiatt értem haza hamarabb ami jó. )
Általánosban még az is jó volt, hogy volt valami ténylegesen ünnepi hangulata annak, hogy az egész színjátszókör a tornaterem küzepén szavalt, előadott részleteket az adott történetből, olyan egységes volt és szép.
Bár az én iskolámban semmi se megy rendesen, még hiányzik egy könyvünk mert rosszat rendeltek meg (és miért pont ne a német érettségi szóbeli hiányozna...) elfelejtnek szólni, hogy nem lesz keringőpróba, foggalmunk sincsen soha semmiről, arról se, hogy milyen versenyek lesznek a környéken, és lemadardtunk a töri és magyar OKTVről is. Pedig szerettem volna indulni mint eddig minden évben....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274503 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Imádom, hogy addig tömik belénk az "ünnepeinket" amíg már semmi jelentése nem lesz :crazy: érzés és értelem nélkül, mindig ugyanazt, mindig ugyanúgy... Igazi megkönnyebbülés, hogy többet az életben nem kell okt 23-i műsort végigszenvednem.
Ti hogy vagytok ezzel?


Szerintem sokkal fontosabb az, hogy alaposan gondoljuk át, hogy a saját magunk számára gondoljuk át, hogy mit jelent az adott ünnep, semminthogy akármilyen helyen is tömegben ácsingózzunk. Nekem alapból tömegiszonyom van, olyannnyira, hogy ahol bármikor bármiféle tömörülést látok, sürgősen másfelé megyek. Tiszteletet magunkban is le lehet róni, nem kell ahhoz megjelenni sehol.

Sajnálatos, hogy az iskolásokat úgymond ki-vagy behajtják ún. megemlékezésekre, anélkül, hogy egy osztályfőnöki vagy történelem, vagy netán filozófiaóra keretében elbeszélgetnének arról, hogy ki mit gondol az adott ünnepről.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274497 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk igen jók ezek az ünnepségek. ma itt pl. ráhangolódás gyanánt mozgalmi dalok mennek a rádióban és korabeli filmhiradókból vetítenek a kivetítőn. Minden szép és jó, mindenki vidám, de kíváncsi leszek, hogy ebből itt hogy lesz forradalom?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274496 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Igazi megkönnyebbülés, hogy többet az életben nem kell okt 23-i műsort végigszenvednem.
Ti hogy vagytok ezzel?


Hmm... látszik, hogy elmúltam harminc :)
Ugyanis én a november hetedikékkel és az április negyedikékkel voltam így :lol:

Egyébként meg, amióta nem "kötelező", azóta nagyon szívesen járok történelmi megemlékezésekre - kizárólag saját akaratomból.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274495 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem egyszer volt egy jó megemlékezésem , tavaly, amikor a fizikatanár, aki idejárt a forradalom alatt is suloiba, csak mint tanuló, és tök arnyosat storyzgatott nekünk...
Szóval az jó volt. Meg eközben képeket vetítettek a félig lerombolt suliról, ami csudi-csudijó látvány volt! :P
Amúgy tényleg vackok.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #274494 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Imádom, hogy addig tömik belénk az "ünnepeinket" amíg már semmi jelentése nem lesz :crazy: érzés és értelem nélkül, mindig ugyanazt, mindig ugyanúgy... Igazi megkönnyebbülés, hogy többet az életben nem kell okt 23-i műsort végigszenvednem.
Ti hogy vagytok ezzel?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274226 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lehetséges. Ennyire pontosan nem ismerem, de a távol keleti kultúrákon belül a távol keleti gasztronómia is éerdekel, és olvasgattam a témában. De a sushiról már régen olvastam, és csak egy része maradt meg.
De egy ismerősöm most tanul sushit készíteni (nem a mérgező fajtát) és azért jutott újra eszembe.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274176 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én úgy tudom, nem a sushiban van a mérgező hal, hanem egyrészt a kínai gömbhal, másrészt van egy másik hal (azt mondja itt mellettem vki* hogy talán a naphal) amit csak a hagyományos japán szakácsművészetet tanult emberek tudnak helyesen elkészíteni, különben halálos méreg.


[size=9:3cswzabz]*aki kifogásolja hogy egyszerűen levalakiztem ezért elmondom h ő Idril Úrnő[/size]

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274129 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én szívesen megkóstolnám. De nem ezt a gyilkos halasat, és csak ha megbízható szakács készíti :P

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274127 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274126 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
A mértékletességhez csak annyit, hogy Japánban ennek még most is nagy kultúrája van. Ugyanis a szusi (magyarosan) alapanyagainak a 90%-a méreg, ha nem jó mennyiségben, és arányban keverik öket. Például az egyik halnak csak bizonyos része, és abból a részből is csak meghatározott mennyiség fogyasztható. Egy dekányi eltérés pedig halálhoz vezethet.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #274124 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igaza van az előttem szólónak, hogy a mértékletesség fontos dolog!
A régi világban a gyógyszerek nagyon nehezen elérhető cikkek voltak a szegény embernek, és így kénytelen volt a természetből szerezni be azokat.
A mákfőzetre van egy érdekes történetem:
(csak kivonatolva) a múlt század fordulóján egy alföldi tanyán a gazdának bélcsavarodása lett. Az akkori orvos ezt nem tudta műteni, és ezért a természethez fordult segítségért. Ekkor állt azzal elő a béresgazda, hogy próbálják meg a mákfőzetet. A gazdát egy kád forró főzetbe tették, amikor is a belek visszatértek eredeti helyükre... /zalai Szalay László Öreg Szuhay/

sajnos nagyon eltávolodtunk ezektől az ősi természetesen gyógyszerektől, és minden hitünket a "műanyagokba" vetettük... :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274106 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szinte biztos vagyok benne, hogy túladagolták (elb*szták, durván) azért okozott (már ha az okozott és már ha agykárosodásról van egyáltalán szó) agykárosodást az a máktea. Újfent a kulcsszó a mérték.

Theala: nem kell. Nem életszükséglet, nem muss.
Az egyérterlműen helytelen felhasználás, és szinte 100% hogy függést okoz, ha vki pótszerként, az életben egyetlen "jó" dologként éli meg kábítószerfogyasztást. De az értelmes, kultúrált kábítószer-élvezet egészen más helyzet. Az a baj, hogy itthon, meg a nyugatnak nevezett képződmény nagy többségében nincs kultúrája a drogoknak, nincs mérték stb.
Az alkohol fogyasztása szokás, nem is lesz az összes embereből alkoholista, még abból sem, aki néha kimondottan spicces lesz/berúg egy-egy alkalommal. Sőt, szerintem kisebb része lesz az alkoholfogyasztóknak függő, mint nem. A függés (alkohol, drog, csoki, tévé stb) tünet, nem ok. Nem csak a drogok tehetnek róla, hogy vki rászokik, mert az a vki ha egyáltalán nem léteznének drogok, akkor vmilyen más módon "fejezné ki" a betegségét. (Idhren?)
Viszont ha egy megfelelő szellemi háttérrel rendelkező személy mértékkel(!) használ különböző tudatmódosítókat, az egyszerűen a lehetőségek normális élvezete. Pl minek fűszeres, különösen finom ételeket (is) enni, ha elég tápláló a kevésbé ízletes étel is? Minek élvezettel szerelmeskedni, ha a gyerekcsináláshoz, házastársi kötelességhez elég összecsapni is a dolgot? Talán mert úgy jobb?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274105 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dodiee írta: A mákteáról annyit, hogy ahol a telkünk van, abban a faluban él egy testvérpár, akiket kisgyermekkorukban mákteával altattak, azt kaptak ha sírtak, gondolom h a szülők nyugodtan kapálhasanak vagy valami. Namost, én hallottam őket beszélni, és higyjétek el, rohadtul kell koncentrálni hogy az ember megértse őket. És néha még így sem sikerül. Abszolút egyértelmű agykárosodás. Lehet hogy a mákos tejbe kissebb dózis került, vagy épp a mák másik része, viszont a testvérpár mákteája egyértelműen nem tett jót. nagyon nem.


A máktea és a mákos tej között van különbség. A mákos tejbe mák kerül, mármint azok a kis fekete bogyók, amik a bejgliben is vannak. A mákteát viszont a mákgubó héjából főzik, amiben ópium van (asszem ami kijön belőle, mikor megvágják, azt hívják ópiumpogácsának).* A mákos tejnek nincs hatása, a mákteának viszont annál több!

*Köszönöm az információt anyának, aki kölcsönadta a gyógyszerész-tankönyveit, és a nagymamámnak, akit kicsi korában szintén mákteával akartak altatni a rokonok, de a dédim nem engedte... :)

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274096 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dodiee írta: A mákteáról annyit, hogy ahol a telkünk van, abban a faluban él egy testvérpár, akiket kisgyermekkorukban mákteával altattak, azt kaptak ha sírtak, gondolom h a szülők nyugodtan kapálhasanak vagy valami. Namost, én hallottam őket beszélni, és higyjétek el, rohadtul kell koncentrálni hogy az ember megértse őket. És néha még így sem sikerül. Abszolút egyértelmű agykárosodás. Lehet hogy a mákos tejbe kissebb dózis került, vagy épp a mák másik része, viszont a testvérpár mákteája egyértelműen nem tett jót. nagyon nem.


No egen.
A pálinkás kenyérgalacsin hasonló eredménnyel jár...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274066 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
A mákteáról annyit, hogy ahol a telkünk van, abban a faluban él egy testvérpár, akiket kisgyermekkorukban mákteával altattak, azt kaptak ha sírtak, gondolom h a szülők nyugodtan kapálhasanak vagy valami. Namost, én hallottam őket beszélni, és higyjétek el, rohadtul kell koncentrálni hogy az ember megértse őket. És néha még így sem sikerül. Abszolút egyértelmű agykárosodás. Lehet hogy a mákos tejbe kissebb dózis került, vagy épp a mák másik része, viszont a testvérpár mákteája egyértelműen nem tett jót. nagyon nem.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273997 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta:

Elryn írta: Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a szintetikus drogok a "rosszak" igazán, mert túl tömények. Vagy nem tudom miért.

Azt hiszem valami olyasmiről lehet szó, hogy ami természetes, azt a szervezet könnyebben lebontja. (Pl. a mák milyen finom mákosgubára, de ha kábszer lesz belőle nem tudsz leszokni róla. Régen mákos tejjel altatták a gyerekeket - anyámat is. Nem szokott rá.). A mennyiségtől és a töménységtől is függ. Ami szintetikus az csak halmozódik a szervezetben, mint a természetben a műanyag és összegződik a hatása. Ezért ürül ki olyan nehezen és nagyobb sokkal a függőség is.


A máktea és a mákos bejgli két külön dolog. A máktea a mákgubóban levő alkaloidból készül, a mákos bejglibe meg a mák termése kerül bele, ami nem tartalmaz alkaloidot.
A szintetikus drogokat meg valószínűleg azért nehéz lebontani a szervezetnek, mert ezek a nagy szerves molekulák gyakran királis szénatomokat tartalmaznak (gyk.: olyan szén, amin négy különböző csoport van), és ebből a szervezet csak az egyiket tudja lebontani, a másikat nem, mivel a természetben (konszenzusos alapon) mindig csak az egyik verzió fordul elő...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273991 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a szintetikus drogok a "rosszak" igazán, mert túl tömények. Vagy nem tudom miért.

Azt hiszem valami olyasmiről lehet szó, hogy ami természetes, azt a szervezet könnyebben lebontja. (Pl. a mák milyen finom mákosgubára, de ha kábszer lesz belőle nem tudsz leszokni róla. Régen mákos tejjel altatták a gyerekeket - anyámat is. Nem szokott rá.). A mennyiségtől és a töménységtől is függ. Ami szintetikus az csak halmozódik a szervezetben, mint a természetben a műanyag és összegződik a hatása. Ezért ürül ki olyan nehezen és nagyobb sokkal a függőség is.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273990 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok
Idhren, Elryn: Abszolúte egyetértek veletek! A nyugati kultúrák semmiben sem tudnak mértéket tartani. És itt nem csak a sámánokról van szó, bár rájuk is az volt jellemző, hogy akkor szedték be a galócát, ha szükségük volt rá. Az indiánok is csak ünnepi alkalmakon pipáztak, és biztos vagyok benne, hogy nem nagyon voltak köztük nikotinfüggők... A dél-amerikaiak akkor rágcsálták a kokalevelet, mikor át kellett menniük az Andokon, és kellett az energia. Tegyük hozzá, egy kokalevélben nincs annyi tudatmódosító anyag, mint egy gramm kokóban. Theát a drogfüggés elsődleges oka szerintem a kultúrálatlanság.
De mivel manapság már nincsenek sámánok, senki nem szív békepipát és autópálya vezet át az Andokon, mi szükség van a drogokra? Ahol meg még ilyen értelemben használják az emberek, oda a törvény keze nem ér el. Szerintem nem betiltani, hanem felviágosítani kellene a társadalmat, hogy megértsék: nincs szükégük rá. És kezelni a bajaikat, ami miatt droghoz nyúlnak. De ez persze utópia.

Az alkoholt szándékosan nem említettem, mert a történelem kezdete óta minden társadalomban vannak részegek. Az ivásnak sosem volt olyan szerepe, mint a többi 'anyagozásnak'. Nem is tudom, mi lenne a helyes hozzáállás ezzel kapcsolatban?

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273984 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez teljesen igaz, minden okozhat függőséget, csak az a különbség, hogy míg a drogok (kábszer, pia, KÁVÉ, CSOKI!!!) testi függőséget is okoznak (IS hangsúlyozva), addig a számítógép, vagy vásárláskényszer csak viselkedésbeli addikció. (Elvis addiktív egy drog :mrgreen: ) Ettől függetlenül mindkettőről nehéz leszokni...

És tényleg a drog nálunk azért gáz (értsd modern társadalmak), mert nem tanultuk meg használni. Régen ezek használatát csak "specialisták" engedték meg maguknak, lásd sámánok és varázslók. Ők ezt használták az Istenekhez való közeledése, egyesülésre, de tudták is, miből mennyit... :roll: Aki nem volt beavatott, tehát nem tanulta meg a használatukat, az nem is merészelt volna hozzányúlni. Meg volt egy tabu- vagy "szent" felhangja is a drogoknak...

[size=9:g15u2for](Bocsi, hogy belekontárkodtam, csak most járok Addiktív viselkedés pszichológiája specre, és jó a tanultakat alkalmazni :oops: )[/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.549 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére