Gondolatok

Több
19 éve 6 hónapja #245526 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Khmm. Bár nem vok zsidó, azért sztem ők nem azért nem esznek disznóhusit, mert tisztátalannak tartják, hanem azért, mert ezt mondja a vallásuk. Igaz, nem ilyen erősen, de nagyon sok keresztény betartja a böjtöt, de nem magáért a böjtért, hanem azért, mert a pap ezt mondja. /sarkított, hüle példa/

miért van, hogy az emberek képesek elfogadni az állatok sokféleségét de az emberekét nem..

Azért Lelkem, mert aki ilyen szélsőséges szinten nem tudja elfogadni azt, h vannak pl fekete bőrű emberek is, vagy buddhisták, vagy akármi, az sajnos agyilag túl kevés ahhoz, h eljusson odáig, h "némá, ez a kutya kisebb és szőrösebb, mint a másik". Hisz az csak állat, nem érdemes vele foglalkozni. Míg az embert lehet szidni, ütni, magunk helyett gyűlölni. Szvsz így működhet.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245524 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A kúlturák. Én speciel csodálom a cigány kúlturát. Az, hogy a lányoknak úgymond tisztán kell férjhez menni, hogy nem hagyják egymást a trutyiban, hogy összetartanak.
Vagy ottvan a zsidó kúltúra ahol nem esznek disznót mert az tisztátalan állat. Nekem ezek igenis csodák. És annyira de annyira sajnálom, hogy a magyar kultúra az eltűnt.. kiveszőben van..
Olorin: amióta élek rengeteg sok csalódás ért már, és igen el is árult olyan akit nagyon szerettem. De meg bírtam bocsájtani, és tudtam, hogy jobb lesz egyszer.. Ha belesüppedünk az élet szomorú részeibe hogy örülhetnénk az apró örömöknek.
Egyébként a kérdésre tkp. nem érkezett válasz.. Hogy miér tvan, hogy az emberek képesek elfogadni az állatok sokféleségét de az emberekét nem..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245522 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Neeem, az élet nem ilyen kegyetlen. Mindenki azt kap, amit ad. És nem csak az előző- és következő életekre vonatkozik. "Bánj úgy mindenkivel, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak." Persze, vannak gonosz emberek, árulók, akikről nem is hittük volna, hogy ártanának nekünk. De ha magunkba nézünk, bizony valamiért mégis csak megérdemeltük, hogy rosszak legyenek velünk.
Tegnap a megállóban egy menőmanó /fehér/ kölök elégedetten vigyorogva a pad mellé hámozta a narancsát. Többen néztünk rá rosszallóan, ő meg úgy tett, mintha észre se vette volna. Végülis igaza van, mit lehetne tenni ellene, nem? Végül egy középkorú cigányasszony odalépett hozzá és megkérdezte, h ismeri-e a kukát, vagy eddig árvaházban élt-e. A kölyök vmit motyogott, nem értettem, mire a nő kihúzta magát, és kijelentette, h ő már lepofozta volna a fejét az anyja helyében, mire a gyerek felszedegette a nagyobb darabokat, kidobta és elsunnyogott. Ennyit az etnikumokról. :P Persze vannak csoportok, akikben több a hajlam az általunk kinevezett rosszra, de Nem Mindenki ilyen ott sem.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245509 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv!
Olorin: már sokadszorrra, tűnik fel nekem, a bölcsességed, ahogy megvilágítod az élet fensőbb régióit te, mint maga a Tapasztalat... taníts kérlek :P
Már bocsánat de az, hogy vmi más, nem lemaradást jelent. :) Ha a cigány kultúrát lemaradottnak gondolod meg sem próbálom kitlaálni mit gondolsz sok távol-keleti ill. mondjuk az amis kultúráról... civilizáció? Amit, legtöbben, aként emlegetnek az csak az europid faj kedves kis illúziója, ami maximum technikai fejletséget mutat... de, hogy szellemit...
Én is tudok nagy szavakkal dobálózni, mint élet, áruló stb.

Shaman: Minden kultúrával megfelelő módon kell bánni. :) Egy cigány sárc pl. hallgat rád, ha valahogy kivívod a tiszteletét. Nem is olyan nehéz az. Szerintem rohadtúl furcsa hogy jópár éven át laktam a Rákóczi téren és egyszer sem kellett anno félnem :) ( vagy nem is olyan fura, csak túl sok az emberekben az előítélet? :) ) De ugye az ügym ár nem aktuális... :)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245493 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Lesz olyan árulód is akiről nem gondoltad volna..." - igen.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245486 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn\n

Olorin: ki fogja belőlem kinevelni?


Majd az élet... :x
De mint mondotta Gandalf, hogy ott is lelsz barátokat ahól nem is számítasz rá... , ezt meg énmondom: Lessz olyan árulód is akiről nem gondoltad volna...


"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245472 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bár talán nem teljesen az erőszakos támakörbe tartozik a történet DE!
- a 2 csoporttársunk kibabrált velünk. Annnyira elsőként akarnak minden gyakszát megcsinálni hogy mást kiturnak.
/me most nagyon ideges mert nem tudtam szülőszobára menni szülést nézni, kiturtak, ráadásul ők még holnap is mennek gyakszára. Utálom..................... :evil: :evil:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245427 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

shaman írta: Namarie:" Ha ezekkel az emberekkel is " -Miért ők milyenek? Ezekkel, azokkal! Akkor mások?


Az olyan emberekre gondoltam, akik kirívóan erőszakosak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245425 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na igen... Minden ember máshogy egyforma. :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245420 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Namarie:" Ha ezekkel az emberekkel is " -Miért ők milyenek? Ezekkel, azokkal! Akkor mások?

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245417 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem emléxem hogy erőszakot mondtam volna. Csak, én is elmeséltem egy történetet. Ami szerintem aranyos.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245415 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De ezek az emberek nem biztos, hogy más bőrszinüek. Én pl évekig féltem egy osztálytársamtól, pedig semmi köze nem volt semmilyen etnikumhoz. csupán a társadalmi réteg legaljáról volt való és nem ismert más probléma megoldást csak a pofont..


az, hogy ki milyen társadalmi rétegből való, még nem jelent semmit. Lehet valaki az alján is és származhat akár felső tízezerből, nem ez számít. Sokkal inkább a neveltetés. Igazából a szellemiség adja meg azt, hogy ki hova tartozik.

Olorin: a hitet NEM lehet elvenni, márpedig Rabynnak is és nekem is elég erős hitem van. Ha negatívumokkal találkozik is az ember, ha TUDJA, hogy igenis vannak pozitívumok, akkor semmi nincs veszve. Tolkiennél is a jók kisebbségben vannak, de ez nem jelenti azt, hogy ennek "örömére" mindenki elkezd orkká változni, sokkal inkább, hogy szépen mindenki eldönti, hol is a helye, hova tartozik, és mit akar.

Egy csoportársam egyszer azt mondta: nem az a fontos, hogy az egész világ bolond, hanem az, hogy én vigyázzak arra, hogy ne bolonduljak meg.

Azt hiszem, ez az igazi hozzállás - embernek maradni, az utolsó lehellettünkig.

Shaman: az erő a megoldás és nem az erőszak.

Ha ezekkel az emberekkel is megpróbálunk úgy beszélni, hogy érezze, emberszámba veszzük, és tisztába vagyunk azzal, hogy ő ezzel a viselkedésével a saját gyengeségét palástolja, és mégse nézzük le őt ezért- nos, ez nagyon sokat segíthet. Tapasztalat.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245405 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jut eszembe egy kis aranyos történet.

A dohány utcából kértek egy szállítást az egyik kórházba. A sok munka miatt a mentő késett. Mikor felmentek a skacok, a nő ( hozzátartozó) üvöltve nyitott ajtót.
Hol a ***** voltak, és különben is fel fogom jelenti magukat!
Itt várok beteg anyámmal a mentőre!! Illetlen szavak tömkelege hangzott el.
Az egyik kollega lehajolt az ülőkocsihoz, és az ingéből kibukkant a dávid csillagos medál. A következő fordulat történ:

És különben is! - zendűlt fel az asszony. Üljenek le, egyenek valamit, biztos nagyon éhesek. Ne siessenek úgy. :-) )))

Ez a történet nagyon kedves számomra, sokat mosolyogtam már rajta.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245398 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Olorin: ki fogja belőlem kinevelni? Mert anyuék biztosan nem (mellesleg asszem 18 évesen az embert már nem olyan könnyű nevelni, mint ahogy azt pl apám gondolja) :) )
Nekem is voltak már írtó rossz tapasztalatim, mégsem fröcsögök, hogy mekkora szemetek az emberek.. Egyént próbálok nézni..
Anyukám tegnap mondott egy nagyon jót.

azt hiszem a harmincas negyves években elmennek egy faluba közvéleményt kutatni, oyan helyre ahol vannak zsidók és nem zsidók is. Odamennek egy emberhez:
- Uram ön mit gondol a zsidókrol?
- hát azok szemetek, smuczigok, gyűlöletesek.
- És mit gondol a Khon bácsiról?
- Jaaj hát a Khon bácsi az egy tündér az mindig ad nekem hitelt..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245391 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk a 8. ban volt egy cigánysrác, olyan HVCS tipus. Mindenkit zaklatott.
Egyszer összeszedtem a bátorságom, és nekimentem. Du a 6 báttya várt a suli elött. Nem kell ugye leróni mit kaptam :-) ) Nincs harag. Így jártam.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245377 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem az a véleményem arról, hogy bizonyos emberek, miért nem tudják elfogadni a másikat, mert jó részük önmagukkal sincsenek tisztában.
Ahogy megfigyeltem eddigi életem során, mindig azok bántottak másokat, aki nem mertek valamilyen szinten szembenézni saját magukkal. A saját bajukat, ez lehet mindennapi próbléma, lélektani, családi, munkahelyi stb. könnyebb kivetíteni másra, mint esetleg saját magukban keresni az esetleges okokat. És a legrosszabb, hogy ehhez legtöbbször még nagy adag kissebbségi komplexus is társul.
Én egyszer az egyik ismerősömet szembesítettem saját magával, mondanom sem kell azon annyira megsértődött, hogy azóta nem áll velem szóba - pedig többen is 1et értettek azzal, amit mondtam neki (hogy nézzen egy kicsit magába, mielőtt másokat kritizálna), de mint tudjuk, a legfájdalmasabb dolog az Igazság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245350 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
:D Rabyn! Irigylem az optimizmusodat, és az őszinte naívságodat, de sajnos nem lessz így sokáig, mert előbb vagy utóbb kinevelik belőled! 8)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245312 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De ezek az emberek nem biztos, hogy más bőrszinüek. Én pl évekig féltem egy osztálytársamtól, pedig semmi köze nem volt semmilyen etnikumhoz. csupán a társadalmi réteg legaljáról volt való és nem ismert más probléma megoldást csak a pofont..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245310 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Minden népnek megva a maga fehér hollja ez tény de viszont van az a réteg aki ok nélkul megveri meggyalaza szorakozasbol lekopi embertarsat. azért ne védjuk meg azokat kik folyton folyvást rémuletben akarnak tartani egy falut. teszemaszt mert vannak ilyenek is.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245290 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Szerintetek hoigy van az, hogy egy olyan ember aki nem viseli el, nem fogadja el, hogy többféle ember vana földön elfogadja azt, hogy többféle kutya, macsak, madár stb létezik. Hogy van az, hogy az emberek képesek gyűlőlni e gymást csak azért mert más a bőrük színe, a vallásuk, a világnézetük, az állatok pedig nem hogy elfogadják az egy fajból valókat, de akár közös utódokat is létrehoznak velük..


Talán az önbizalomhiány az oka: aki nem olyan mint én, az megtámadhat, az veszélyes lehet. Aki nem olyan mint én, annak cselekedeteit nem tudom kiszámolni, és azt az embert nem tudom a hatalmam, ellenőrzésem alatt tartani.

Ahhoz, hogy valaki a másságot elfogadja, el kell fogadni azt is, hogy a másik emberen nem uralkodhat.

Érdekes, hogy az előítéletek a csoportokkal szemben jóval erőteljesebbek, mint a csoport egyes képviselőjével szembeniek.

Vagy, mint az egyes emberrel szembeni előítéletek. Nevetni fogtok, de én magammal szemben is tapsztaltam előítélete, a koliban, ahol laktam. Voltak, akik azt mondták, hogy egy kiállhatatlan perszóna vagyok, pusztán azért mert volt merszem egyeseket figyelmeztetni a kulturált együttélés pár alapvető szabályaira, amik a házirendben is le voltak írva. nme ordítottam, csak észérvekkel, nyugodtan mondtam el a véleményemet, nem a magam normájára, hanem egy általános normára hivatkozva.

Ebből az jött le, hogy velem nem lehet együttélni- és ezt nem a szobatársaim mondták, sőt, egy másik hozzánk bekerült lány védett meg ezekkel az előítéletekkel szemben. Utólag is köszönöm neki.

Elnézést a saját élményem leírásáért, de azt gondolom, ebben az esetben ez idevágott.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245285 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj, hogy az emberbe már be van egy kicsit épülve a megkülönböztetés. Például nekem semmi bajom nincs a cigányokkal, de már annyiszor mondták, hajtogatták a közelemben, hogy öntudatlanul is már belém épült. S ez van, sajnos nem csak velem, hanem még annyi más emberbe is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245260 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én speciel nem csak a cigányokra gondoltam, és valahogy sejetettem, hogy ez lesz belőle.. (ezért gondolkodtam napokig, hogy beírjam-e)
hanem ugy általában minden más népre.
Nem kell, hogy valakinek sötétebb legyen a bőre, elég ha más a vallása.. Vagy ha nincsen neki!
Olorin: látod általánosítasz! Kik maradtak le a fejlődésben? Elég lenne csak bejönni a Kanizsay11/a osztályába és ott olyan fejlődéslemaradást tapasztlahatnál, hogy a füled kettéállna tőle.. Talán MI mind az emberek akik képtelenek vagyunk elfogadni azt, hogy igenis létezik másság a földön! Igenis mindenki különböző! Az állatoknál ez nem probléma. Néha tényleg úgy gondolom, hogy MI vagyunk az evolucioslánc alján..

"S ezt az emberiséget,
hisz ember vagy, ne vesd meg."

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245221 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
:( ez a nemzetiség lemaradt a fejlődésben, ők még mindig az őskorban élnek, és nem csak mi nem tudunk velük mit kezdeni, hanem nálunk "fejlettebb demokráciák" sem.
De mivel, ha "kutyával bánsz, bot legyen a kezedben" így ha kőkori társadalommal bánsz, akkor neked is kőbaltának kell a kezedben lenni.
Éljenek a nemzetiségi jogaikkal, de NE éljenek vele vissza, mint ahogy számtalanul megteszik, és mindig a te rovásodra.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245219 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pont ezért irtam. Az embereknek mindig ilyen dolgok jutnak eszükbe. A történelem folyamán szinte minden nemzetnek voltak szélsőséges dolgai.
De kit zártak malacok közé? Nem tudom miért kell ez az örökös vallásháború, megkülönböztetés. Olyan szépek pl a zsidó lányok, hogy esténként mindig sírok, nekem nem lehet soha olyanom. Levágni meg már nem akarok féltett kincsemből. :-) Azok az emberek, akiket csak a gyülölet vesz körül, hamarosan, egy következő életben megtapasztalhatják milyen eltiportnak lenni. Rossz karma, nagyon rossz.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245216 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

shaman írta: Ezek az emberek sérültek agyilag. Megfertőzi őket egy eszme, és azt hiszik jó úton járnak. Vagy személyes sérelmeik miatt, kezdenek utálni egy népcsoportot. Ha holnap hazamennél egy cigány fiúval, nem biztos hogy örülnének szüleid. Ez még nem rasszizmus. De ez is szomorú dolog. Hisz a cigányság többet adott az emberiségnek mint Mátyás király corvinái.


:x Ez igaz, de nehéz az olyan embernek megmagyarázni, akit tízen vertek össze, mert kettő nem merte megtámadni, annak a nyugdíjasnak, akinek letekerték a drótkerítését fényes nappal, ellopták a tyúkjait és a kevéske nyugdíját a szatyrából, anyámnak, akit egy lopott paradicsommal dobtak fejbe, hogy szeresse ezeket az embereket. :evil:
Magával a néppel nincsen bajom, csak egyes személyekkel vagy csoportokkal, és ha ők cigányok, akkor őket útálom, nem a népet! :x
Nekem is van cigány barátom, nem is egy...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245214 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
mondjuk, mert az emberek kivetítik másokra a belső szennyest. gerenda, szálka, frajd, jáng, meg ejnstejn, az emberi határtalanságról. a hülyeségéről persze.
tök jó lenne, ha az alázat nevű dolog könnyebb lenne. :?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245206 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezek az emberek sérültek agyilag. Megfertőzi őket egy eszme, és azt hiszik jó úton járnak. Vagy személyes sérelmeik miatt, kezdenek utálni egy népcsoportot. Ha holnap hazamennél egy cigány fiúval, nem biztos hogy örülnének szüleid. Ez még nem rasszizmus. De ez is szomorú dolog. Hisz a cigányság többet adott az emberiségnek mint Mátyás király corvinái.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245202 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elza Eldaniella írta:

Rabyn írta: az állatok pedig nem hogy elfogadják az egy fajból valókat, de akár közös utódokat is létrehoznak velük..

Hát igen, erre a legjobb pl. a ló+szamár=öszvér.
De most már a tigrisek és az oroszlánok is (pedig azok, mint két ragadózó nagy macska, nem igazán komálhatják egymást). A múlt héten láttam valamelyik tv adón, hogy egy állatkertben (nem tudom hol), egy tigris és egy oroszlán nászából egy óriási "triglán" (vagy, hogy is mondták) született.


Tigroszlán. :D
(legalábbis mi anno így hívtuk)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245198 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: az állatok pedig nem hogy elfogadják az egy fajból valókat, de akár közös utódokat is létrehoznak velük..

Hát igen, erre a legjobb pl. a ló+szamár=öszvér.
De most már a tigrisek és az oroszlánok is (pedig azok, mint két ragadózó nagy macska, nem igazán komálhatják egymást). A múlt héten láttam valamelyik tv adón, hogy egy állatkertben (nem tudom hol), egy tigris és egy oroszlán nászából egy óriási "triglán" (vagy, hogy is mondták) született.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245161 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintetek hoigy van az, hogy egy olyan ember aki nem viseli el, nem fogadja el, hogy többféle ember vana földön elfogadja azt, hogy többféle kutya, macsak, madár stb létezik. Hogy van az, hogy az emberek képesek gyűlőlni e gymást csak azért mert más a bőrük színe, a vallásuk, a világnézetük, az állatok pedig nem hogy elfogadják az egy fajból valókat, de akár közös utódokat is létrehoznak velük..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.581 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére