Gondolatok

Több
20 éve 3 hónapja #199857 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
1000 év múlva már angyalok leszünk. Stipi Stopi Gábriel az én pajtim :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199827 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ami a Föld elpusztulását illeti, ha nem csinál az emberiség akkora marhaságot, hogy uk muk fuk felrobbantja magát bolygóstúl máról holnapra, v nem ütközünk egy bazi nagy üstökössel/meteorral, akkor még 5 millárd évünk még lazán visszavan, mert addigra a Napocskánk Vörös óriássá növi ki magát és kb addig fog nőni, hogy a Földet még lazán magábaolvasztja és a Mars talán megmarad, de akkor ő lesz a legközelebbi bolygója (enyhén forró lesz a helyzet)... tehát reális arra gondolni, hogy az emberiség erős feltételezésekkel élve el fogja majd hagyni a mi kis bolygónkat. Ez viszont biztos, hogy nem holnap lesz. ([size=9:2r4amquy]Aki szeret eljátszani azzal a gondolattal, hogy a Mars lesz az elsődleges célpont ajánlanám a Vörös Mars c. könyvet- Möbius kiadó, de az szerzőt elfelejtettem-, érdekes)[/size]
Ami azt a felvetést illeti, hogy a Marson volt értelmes élet és kihaltak, hát ezt erősen kétlem, mert eddig még arra utaló jelet nem találtak, hogy tényleg lett volna akár kezdetleges formában is, csak arra van bizonyiték, hogy meg volt rá a lehetőség a felszin alatti jégtömbökből fakadóan és azon "folyómedrekből"amelyek a felszinét tarkitják, következtethetünk arra, hogy valaha folyékony állagú lehetett. Viszont mivel nincs igazi légköre- mert a napszél elfújta mint a Merkúron, hiszen gyengébb gravitációjú, mint a Föld- ezért a kezdetleges szervezetek ha el is kezdtek kialakulni több, mint valószinű, hogy elhaltak.
(A Vénusz tényleg tök jó hely lehet az egésznapos savasesőivel, orbitális viharaival és forró felszinével, rengeteg vulkánjával!!! Talán ezt tényleg jobb lenne elkerülni, jó volna, ha észbekapna a sok környezetszennyező és egyéb felelőtlen emberféle...)
Ami meg a Holdról való startolást illeti azt hiszem elvetették az ötletet és a Föld körül keringő kilövőálloás megvalósitása már folyamatban is van méghozzá nem csak amcsi projekt, hanem minden űrkutatással foglalatoskodó ország összefogott az ügy érdekében, ha már minden másban széthúzunk itt legalább megmutatkozik az összefogás szándéka.
A szemétlerakás a Holdra ötlet nem is tűnik olyan megvalósithatatlan, nekem tetszik, de ez is érdekes kérdéseket vet fel, hogy szabad e ilyet tenni azzal a cuki kis minket körülkerigő égitesttel. De, mégiscsak jobb, mint mondjuk szétszórni a világűrben... :roll:

:oops: :oops: :oops: Ezer bocsánat a kiselőadásért, de mivel engem már nagyon rég foglalkoztat ez a téma- Mars, űrkutatás, csillagászat- ezért bátorkodtam ennyi okoskodásnak tűnő dolgot összehordani ide nektek :oops: :oops: :oops:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199824 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amíg nem tiltakoznak ellene mehetünk akárhova, de nem is kell olyan messzire menni...pl a szennyező cuccokat vihetnék a holdra. Nem valószínű, hogy lakott, éshát légkör sem nagyon vagyon, amit megmérgezhetnénk...de egy csomó mindent lehetne ott csinálni...pl csillagvizsgálókat a sötét oldalra...ha onnan startol egy űrhajó, akkor jóval könnyebben szökik...ésatöbbi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199738 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Gondolatok
a kolonizálásnál viszont bejön a dilemma, hogy jogosan tesszük-e, hogy más bolygókra települünk ki? Milyen alapon? Kb olyan ez, mint a klónozás. Egyébként szvsz irreális a dolog még párszáz évig... :roll:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199734 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ott van a Vénusz is mint elrettentő példa, avagy hová vezet a globális felmelegedés, és környezetszennyezés...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199732 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a Marsról hallottam egy olyan elképzelést, hogy ha volt ott víz, akkor több mint valószínű, hogy egyszer élet is volt. Lehet, hogy több évmilliárddal ezelőtt valaki eljutott a mi szintünkre értelmileg, és jött egy háború, aztán az egséz golygókipusztult, mert valami olyan dolgot csináltak. Lehet, hogy igazuk van (nem valószínbű), de hogy a Föld így végzi majd, az biztos.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199730 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát a Trantor és Coruscant...vagy mi...féle jövőt nem tartom valami fényesnek, mégha fémesen csillog is. Az Asimov féle közeljövő azonban valószinűbbnek látszik (még akkor is, ha akciófilmet csinálnak az Én, a robot-ból), ami nem mentes nyilván a konfliktusoktól. Bár a föld képe ott sem túl fényes, ha jól emlékszem kupolavárosok vannak...vagy nem ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199727 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A negyedik világháborúsat Einstein mondta.

Új bolygók kolonizálásáról: nekem nagyon úgy tűnik, hogy bár a technikai feltételek adottak (többé-kevésbé) a gazdasági érdekek visszafogják a fejlődést (pl olajvállalatok ugye) és nem fogunk továbblépni csak egy következő korban. Róma korában is adottak voltak a fejlődés lehetőségei, valami miatt mégis megállt egy szinten... (nem tudom mi miatt, a tankönyv nagyon szűkszavú)
Kérdés, hogy mennyire esik vissza az emberiség a korszakváltástól.

Más részről: ha más bolygókat kolonizálnánk, és esetleg nem a Föld lenne az emberiség központja, csak a Sol rendszer (azaz Naprendszer de ez nekem hülyén hangzik ha minden csillagnak van neve) akkor a Föld lehetne olyan mint most pl Washington: viszonylag kis lakossággal csak a kormányzó hivatalok lennének itt, esetleg azok se...
Ez esetben valamilyen szinten vissza lehet állítani a Föld nem emberi élővilágát.
Más esetben lehet hogy eljutunk a Trantor szintjére (ld még SW Corusan vagy mi a köztársaság központja)

Orsie: ha fizetnének azért h jól szemeteljünk, jól szemetelnénk... ez fogyasztói társadalom, nem a Régi Szép Idők...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199726 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Számtalanszor látni, hogy valaki eldob egy égő csikket a buszmegállóban, egy méterre a kukától, és az füstölög tovább...és akkor hol vagyunk még a szelektív hulladékgyüjtőtől ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199723 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Világvége, katasztrófák... Sokan jönnek azzal is, hogy a Föld fog elpusztulni. Szvsz ez már kicsit túlzás, a Föld nem fog elpusztulni. (Csak majd sokmilliárd év múlva, mert egyszer persze a bolygók élettartama is lejár.) Az emberiség nagyon könnyen elpusztulhat, de a Föld nem. A Föld mindig alkalmazkodik a változó körülményekhez. A Dinók kipusztultak, mert a bolygó klímája olyan irányban változott meg, ami az ő életkörülményeik ellehetetlenüléséhez vezetett. Ez könnyen előfordulhat az emberek esetében is. Tehát a világvége csak az emberiség szempontjából világvége, ha mi kipusztulnánk, jönne egy új faj...

Viszont ha mi nem akarjuk, hogy a vég számunkra eljöjjön, akkor tényleg oda kell figyelnünk. Azt viszont nem tudhatjuk, hogy nem ástuk-e már meg rég a saját sírunkat. Lehet, hogy a folyamat már elkezdődött de csak soká fog beteljesedni. Lehet, hogy el lehet kerülni, az is lehet, hogy nem.

Engem rettenetesen elkeserít, hogy egy olyan alapvető és egyszerű dolgot, mint a szelektív hulladékgyűjtés, itthon nem lehet megoldani. Jó pár éve a kerületben, ahol lakom, elhelyeztek pár erre a célra készült konténert, de senki se figyelt rá! A fehér üveges konténer tele volt papírral, a színes üvegesben volt a fehér, a papírosban a biohulladék... ezek után senki ne csodálkozzon ha ennek egyszer meglesz a böjtje, ha nem most és nem a mi életünkben, akkor jóval később, bármilyen katasztrófa formájában, túlélési lehetőséggel vagy anélkül. És akkor még nem is említettem a káros anyagok kibocsátását.

Sokkal de sokkal jobban kellene ilyen apró dolgokra (is) figyelni. És attól, hogy pár évente levetítenek egy-egy katasztrófafilmet, aminek van ugyan némi tudományos valóságalapja, de a nagyérdemű nem veszi komolyan, mert nem ez a megfelelő fórum, még semmi sem fog változni.

Néha úgy érzem, megérdemelnénk egy jó kis katasztrófát, de persze én sem akarom.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199721 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az az egy a baj, hogy egy természeti katasztrófában nem feltétlenül a gyengék halnak meg, tehát szelekció szempontjából valszeg nem sokat érne. Háborúban már inkább, bár ott sem biztos.
Ilyenkor válik világossá, hogy mennyire igaz Muad Dib kijelentése: a jóság a kegyetlenség kezdete. Szépen lassan megy lefelé a genetikai színvonal... és itt lép közbe az emberek személyes jósága, hogy kevés kivételtől eltekintve az emberek nem kívánják egymás halálát.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199720 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát, én pl úgy szoktam nagyon kitakarítani egy szobát, hogy csak annyi cuccot hagyok benne, hogy maga a takarítás még lehetséges ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #199719 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: Én is így gondolom! Ez már egyszer megtörtént! Már egyszer kiírtottuk magunkat!(Mondjuk ez lehet hogy csak azért van, mert van egy olyan megrögzöttségem, hogy a GyU története valós [size=9:2sub3c6w](is lehetne)... [/size]:roll: ) A katasztrófa "jöhet", de egy újabb háborúval nem csak az embereket tizedelnénk meg... Ha lesz negyedik világháború, akkor azt bunkósbottal fogjuk megvívni! (Ezt valaki híres mondta, de nem tudom ki... :oops: )
Az angoltanárom szerint, ha eltűnik a Golf-áramlat, és lehül Európa, akkor az emberek tömegesen délebbre vándorolnak másokhoz. Persze a többi ország nem akarja majd befogadni az embereket, és lesz még egy pusztító háború, ami akár az egész emberiséget kipusztítja. Lehet, hogy igaza van... :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #199718 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Gondolatok

Drizzt írta: Azért a túlnépesedés problémáját máshogy is meg lehetne oldani...pl. más bolygók kolonizálása (esetleg később terraformálással)...de ehhez kéne TENNI dolgokat.


Erre mondotta Kázmér (ti. Kázmér és Huba képregény, a Garfieldban felelhetők képsorai), hogy mielőtt mások bolygójába akarnánk beletúrni, előbb a magunkét kéne rendbetenni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199717 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azért a túlnépesedés problémáját máshogy is meg lehetne oldani...pl. más bolygók kolonizálása (esetleg később terraformálással)...de ehhez kéne TENNI dolgokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199716 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Gondolatok
Erről jut eszembe drága bátyám egyik "elmélete". (Ő is valahol olvasta, nem tudom hol), hogy az életben a dolgok a katarzis (lehet, hogy ez totál mást jelent, s keverem a szezont a fazonnal, valaki nagyész javítson ki!) felé haladnak valahogy úgy mint a vízörvény.
De ha leérsz az aljára hirtelen megszabdulsz tőle, s a dolgok pozítivba forfulnak át!
ez nem tudom így mennyire érthető, de ha figyelitek a körülöttetek lévő dolgokat, észrevehetitek (nekem sikerült!), hogy mennyi igazság van benne!
Mi éppen azt hiszem az örvény mélyefelé vagyunk, sajna :cry:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199710 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha megfigyelitek a történelmet, amikor a föld veszélybe került mindig jött vagy egy nagyobb háború vagy pedig valami nagy katasztrófa. Úgyhogy szerrintem most is így lesz. Lesz valami nagy cucc és nagyon sokan meg fognak halni. Az ember úgy is ki fogja írtani magát. megint.. (van egy olyan érzésem, hogy egyszer már megtörtént, hogy kiírtottuk magunkat. )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199700 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Néha különben tényleg jól jönne valami katasztrófa! Egy csomóan meghalnának, félre ne értsetek, nem szeretem a halált, de kerdünk túlnépesedni.A természetes szelekció lehetőségeket lassan megszüntetjük ( betegségek), és nem csak a Földet, de ezzel magunkat is elpusztítjuk! Tudom, ez nagyon durván hangzik, és egyáltalán nem ide tartozik, én csak elvonatkoztattam! Nem kívánam senki halálát!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199695 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Drizzt írta: Hjaja...tudod...magyarországon is építenek atombiztos bunkereket ;)
Néha azt gondolom jót is tenne az emberiségnek egy nagyobb katasztrófa...
Talán nem csak a sakkozók, és a hadvezérek gondolkodnának előre egy ilyen után...
Természetesen nem kívánom senki halálát, mielőtt valaki belémkötne.


Eszembe jutott egy Xakták rész amikor Mulder azt kívánta hogy legyen béke a Földön és eltűnt az emberiség mindenestül... :D

Tényleg jól jönne egy kataklizma, feltéve ha túlélem. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199693 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hjaja...tudod...magyarországon is építenek atombiztos bunkereket ;)
Néha azt gondolom jót is tenne az emberiségnek egy nagyobb katasztrófa...
Talán nem csak a sakkozók, és a hadvezérek gondolkodnának előre egy ilyen után...
Természetesen nem kívánom senki halálát, mielőtt valaki belémkötne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199692 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát igen, ők léptek ki a Kyotói egyezményből...

Anglia is rendezhet téli olimpiát... előbb mint mi...
Én mondjuk örülnék ha nálunk több eső esne, semmi kedvem sivatagosodni...

De azért jó h nem tudnak megegyezni benne a tudósok h előbb felmelegszünk aztán lehűlünk, vagy fordítva...

Jaigen: általános jótanács világvége esetére:
-első lépésként becsüld fel a túlélők számát-
- második lépésként rámolj ki egy élelmiszerboltot
- ha sok a túlélő harmadik lépésként egy fegyverboltot. Ugyanis mindig lesznek olyanok akik tőled akarják majd megszerezni ami nem az övék
- negyedik lépésként nézz utána a hosszútávú esélyeidnek, ugyanis minden konzerv elfogy egyszer...

A lépéseket lehet variálni, értelem szerint, és egyébként megjegyezném hogy ha az emberek nagyrésze eltűnik akkor városban a túlélési esély nagyon kicsi. (kivéve a Holnapután-szerű dolgokat mert szél ellen pl nagyobb védelmet nyújt. Ilyen esetben mindenképp a föld alatt kell lakni mert ott sosem fagy)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199691 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
hmmm... nem is tudom mit mondjak. Addig nem aggódom, amíg minden nap arra kelek fel, hogy holnapután meghalok. :mrgreen:
A Holnapután filmet még nem láttam, de majd valamikor lezarándoklok a moziba. Azt hallottátok, hogy a klímakutatók könnyesre nevették maguk rajta? El tudom képzelni. :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199686 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azért a Holnaputánnak hivatalosan van némi alapja, ha azt a bizonyos pentagonnak készített védelmi jelentést nézzük, ami szintén az olvadó jégsapkákkal kapcsolatos, csakhát nem ennyire drasztikus. Aszerint akár a mi életünkben annyira lehűlhet a Golf-áramlat, hogy Európa éghajlata jelentősen megváltozhat...nézzétek a jó oldalát...rendezhetünk téli olimpiát :)
A szakértő vélemény szerint, ha így lesz, márpedig valamennyi esély van rá, akkor még úgy sem tehetnénk ellene igazból, ha most azonnal minden szennyező anyag kibocsátását a megfelelő (ezt meg ki dönti el?) szintre csökkentenénk...
Az USA és a világvége kapcsolatáról annyit, hogy ők nem voltak hajlandók megjelenni azon a bizonyos környezetvédelmi konferencián...az egyik legnagyobb szennyezőanyag kibocsátó...na mindegy...
Azért, amikor menekültek a szuperhideg fagy elől, az ciki volt :) De a mexikóban lévő amerikai menekülttábor mekkora poén :) Már bocsánat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199680 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Drowse írta: Alyr: nem kellene elégetni Tolkient, inkább a bútorokat, a fának még mindig nagyobb hőértéke van, mint a papírnak... :P


Amíg van fa...
Egyébként a mai világban szerencsénk ha van mivel meggyújtani...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199679 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fahrenheit RULZ!!!!
Bradbury egy zseni volt! [size=9:1gr9i827]((és sajnos nagyon jól látta a jövőt))))[/size] Csak el kell olvasni tőle pl a Marsbéli krónikákat, vagy a Kaleidoszkópot, mindkettő fantasztikus!

Alyr: nem kellene elégetni Tolkient, inkább a bútorokat, a fának még mindig nagyobb hőértéke van, mint a papírnak... :P

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199671 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Angwen írta: Fahrenheit 451 rúlz! Még csak nem is off: meglehetősen gondolatébresztő könyv. ;) (A filmmel nem találkoztam.) És alapvetően pozitív kicsengésű: én valami olyasféle végkövetkeztetést vonnék le belőle, hogy az emberi tudást még az emberi ostobaság sem képes lerombolni.


Filmet asszem oda tudom adni, feliratosan van meg.
Még angolórára is bevihetitek...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199670 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fahrenheit 451 rúlz! Még csak nem is off: meglehetősen gondolatébresztő könyv. ;) (A filmmel nem találkoztam.) És alapvetően pozitív kicsengésű: én valami olyasféle végkövetkeztetést vonnék le belőle, hogy az emberi tudást még az emberi ostobaság sem képes lerombolni.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199646 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Gondolatok
Zseniális könyv, nekem nagyon tetszett.
[size=9:2nk1t5s6](kisbetűvel és zárójelben, nehogy szó érje a ház elejét: f451.rpeter.com/regeny/f451.zip [/size]
:wink:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199644 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Well-of-Souls írta: De bizony :wink: :)


Én csak a filmet láttam, de mindenkinek ajánlom.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199643 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Gondolatok
De bizony :wink: :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.543 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére