Gondolatok

Több
20 éve 3 hónapja #199642 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Well-of-Souls írta: Bradbury egyik írásában volt, hogy az emberek úgy mentették át a tudást, hogy mindenki megtanult egy-egy könyvet, és így csináltak könyvtárat...
Szerintem ez se rossz megoldás :)


Csak nem a 451 Fahrenheitben?
Abban még világvége se kellett hozzá...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199641 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bradbury egyik írásában volt, hogy az emberek úgy mentették át a tudást, hogy mindenki megtanult egy-egy könyvet, és így csináltak könyvtárat...
Szerintem ez se rossz megoldás :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199633 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Angwen írta: Engem érdekeeeeel! :D
Mondom, nem hagyom magam riogatni, már csak elvből sem--az ember éljen úgy, hogy külső tényezők ne ingathassák meg. :D De azért van valami strucc-szerű abban a gondolkodásban, hogy az emberi civilizáció sérthetetlen--mindig is volt, mióta élek :arrow: mindig is lesz.
Az emberek meg hajlamosak várni a világvégét, ez nem újdonság. Ha össze tudnám számolni, hogy csak az én életemben hányszor harangozták már be... A legjobban az tetszett, amikor 2000. jan. 1-én a barátnőim a reggel hat órát várták, mert az USÁ-t, akkor éri el az éjfél, tehát akkor következik be a katasztrófa... Könyörgöm, legalább a világvégét ne az USÁ-hoz szabjuk! :D :roll:


Mérne? :D
Egyébként milyen egyszerű lenne lekapcsolni egyetlen erőművet ott... ezt már vki kipróbálta...
Nálunk is elég lenne Paksot lekapcsolni és összeomlana az áramellátás...

Esgal: nekem is küldd el!

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199629 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Engem érdekeeeeel! :D
Mondom, nem hagyom magam riogatni, már csak elvből sem--az ember éljen úgy, hogy külső tényezők ne ingathassák meg. :D De azért van valami strucc-szerű abban a gondolkodásban, hogy az emberi civilizáció sérthetetlen--mindig is volt, mióta élek :arrow: mindig is lesz.
Az emberek meg hajlamosak várni a világvégét, ez nem újdonság. Ha össze tudnám számolni, hogy csak az én életemben hányszor harangozták már be... A legjobban az tetszett, amikor 2000. jan. 1-én a barátnőim a reggel hat órát várták, mert az USÁ-t, akkor éri el az éjfél, tehát akkor következik be a katasztrófa... Könyörgöm, legalább a világvégét ne az USÁ-hoz szabjuk! :D :roll:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199624 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok
Erről csak egy vicc jutott eszembe, de mivel néhányan talán sértőnek éreznék, ezért ha valaki kíváncsi rá, priviben elküldöm...
Szvsz nem lesz világvége. Valahogy nem tudok hinni benne. Az időjárás tényleg nem normális, de ez még nem jelenti azt, hogy ránk szakad az ég...és ha lenne, azt is túl lehetne élni szerintem. Az ember alkalmazkodó állatfaj...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199620 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Morgana írta:

Alyr Arkhon írta: Hát Tolkient nem égetnék :D :D :D
Legalábbis amíg a többi el nem fogy.


Hát, végül is lehet égetni, mert rajta van már egy csomó más adathordozó médiumaon is. :p

[size=9:3i42a6di]Lehet égetni. :D
mármint a boszit:)[/size]


Hát...
Amikor éppen a világvége van folyamatban, legalábbis a civilzáció vége amit az önnön nagyszerűségének fényétől vak ember a mindenség végének gondol, akkor nemigen van lehetőség a "más adathordozók" használatára szvsz.
Bárkétségtelen hogy a videokazi nagyon büdös égetés közben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199609 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr Arkhon\n

Hát Tolkient nem égetnék :D :D :D
Legalábbis amíg a többi el nem fogy.
quote]

Hát, végül is lehet égetni, mert rajta van már egy csomó más adathordozó médiumaon is. :p

[size=9:24urbih4]Lehet égetni. :D
mármint a boszit:)[/size]


S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199608 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én soxor gondolkoztam már az ilyen világvégés riogatásokon: hogy mi lenne, ha egy nap tényleg kártyavárként összeomlana az egész biztosra vett civilizációnk. De így elméletben nem félek tőle. Jöjjön, ha jönnie kell. :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199599 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Ma láttam a sulival a Holnaputánt. Tudom hatásvadász, meg minden, de elgondolkodtató is.
Ha belegondoltok az elmúlt egy hét időjárásba az is nagyon furcsa. Tegnapelőtt még pulovert kellett vennem ma meg itt ülök a gép előtt egy spagettipántos topban meg egy farmerban és nem fázom.
Ha belegondolok ez kétségbeejtő! Most csodaszép idő van odakinnt. De mi lesz holnap?
Ti mit tennétek ha tudnátok, hogy csak egy hét és megszűnik a földi élet? Mit tennétek abban a helyzetben amiben a film hősei voltak? (be voltak záródva egy kö9nyvátrba és könyveket kellett égetinük, hogy ne fagyjanak meg. és csak várták vártáka segítséget..)


Hát Tolkient nem égetnék :D :D :D
Legalábbis amíg a többi el nem fogy.

Egyébként ezen még nem gondolkodtam, egyéb világvégéken már gonolkodtam, de ezen még nem...
Attól függ hol lennék...
(bár segítségre nem várnék csak akkor ha semmi mást nem tudok tenni... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199595 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ma láttam a sulival a Holnaputánt. Tudom hatásvadász, meg minden, de elgondolkodtató is.
Ha belegondoltok az elmúlt egy hét időjárásba az is nagyon furcsa. Tegnapelőtt még pulovert kellett vennem ma meg itt ülök a gép előtt egy spagettipántos topban meg egy farmerban és nem fázom.
Ha belegondolok ez kétségbeejtő! Most csodaszép idő van odakinnt. De mi lesz holnap?
Ti mit tennétek ha tudnátok, hogy csak egy hét és megszűnik a földi élet? Mit tennétek abban a helyzetben amiben a film hősei voltak? (be voltak záródva egy kö9nyvátrba és könyveket kellett égetinük, hogy ne fagyjanak meg. és csak várták vártáka segítséget..)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199526 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
:sohaj:

Azértse írok privit. L. lejjebb.

:mittomen:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199502 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok,

Mint megtudtam, néhány lány részéről olyan vádak értek, miszerint én túlságosan is rámenősen próbálkoztam náluk, én azonban ilyen esetekre nem emlékszem. Ráadásul az MTT körein belül feleannyi esetben sem közeledtem lányhoz a barátkozáson túlmenő célzattal, mint amennyien ilyesmit állítanak. Ezért ezen ugyancsak megdöbbentem, annál is inkább, mert én magam soha egyetlen lány részéről sem kaptam ilyen visszajelzést. Ezért azt kell gondolnom, hogy valamit többen is csúnyán félreértettetek. A további hasonló félreértések elkerülése érdekében szeretnék megkérni mindenkit, hogy ha úgy érzi terhes a számára a társaságom, akkor a jövőben ezt elsőként velem közölje! Ezzel sok kellemetlenséget spórolnátok meg magatoknak is, nekem is, és az MTT vezetőinek is, akik nem tudnak mit kezdeni az ilyen vádakkal.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199427 Írta: Rochgil
Rochgil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Erda niire (Area) írta: Igen, az emberekkel már csak igy szokott történni... Jódolgunkban elfelejtünk örülni az egyszerű életnek. Az ember hajlamos összeveszni mindenkivel, aztán egyszer csak meglegyintik olyannal, hogy rákos, vagy még rosszabb, és rájön, mennyire szereti azokat akikkel 10 perce még ordibált. Ma ment el az egyik osztálytársam a suliból, mert nyaralnak, és mi ugye nyolcadikasok vagyunk. Én nem szerettem az a csajt, mert elég nyávogós volt, de most leesett, hogy lehet, hogy soha többé nem látom (másik városban tanul tovább), és rendesen megsirattam. :cry: Miért csak a végén jön rá az ember, mit is érez valaki iránk igazából?


fura de tényleg igazad van.... velem is volt ilyen 1x osztálytrsamnak volt autóbalesete, és mindeki szinte csak akkor foglalkozott vele, elötte allig :roll:

önreklám: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199419 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen, az emberekkel már csak igy szokott történni... Jódolgunkban elfelejtünk örülni az egyszerű életnek. Az ember hajlamos összeveszni mindenkivel, aztán egyszer csak meglegyintik olyannal, hogy rákos, vagy még rosszabb, és rájön, mennyire szereti azokat akikkel 10 perce még ordibált. Ma ment el az egyik osztálytársam a suliból, mert nyaralnak, és mi ugye nyolcadikasok vagyunk. Én nem szerettem az a csajt, mert elég nyávogós volt, de most leesett, hogy lehet, hogy soha többé nem látom (másik városban tanul tovább), és rendesen megsirattam. :cry: Miért csak a végén jön rá az ember, mit is érez valaki iránk igazából?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199299 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn:
Tudod, én mindig hittem abban, hogy semmi sem történik hiába, s a végén minden jóra fog fordulni.
Talán nem legjobb példa, de ez is a betegséggel kapcsolatos:
Nekem mindig elég széthúzó családom volt. Állandóan veszekedtünk egymásssal.
Aztán két éve kiderült, hogy anyukám rákos, s mind nagyon megijedtünk. Életem legrosszabb éve volt (a kiközösítses éveimnél is rosszabb). Anya nagyon megszenvedte a kezeléseket, s sokáig nem tudtuk, hogy áttétes-e. Aztán az én drága, erős és makacs anyukám gondolt egyet és úgy meggyógyult, hogy ma csak úgy kicsattan! Mindent a makacs élniakarásával ért el!
S én azelőtt azt láttam anyukámban, hogy erős akaratú, s nem kényeztet úgy, mint a többieket az ő szüleik. Ma úgy gondolom, hogy csak segíteni akar, hogy megálljam a helyem a világban.
Ha meghallod azt a szót, hogy rák, azt hiszed, hogy csak rossz jöhet ki belöle. De szerintem mi mind jobbá váltunk tőle. Mert megmutatta, hogy mi a fontos. S hogy a jó dolgok múlandóak, s örülni kell annak, amink van.
Biztos neked is van egy csomó jó dolog az életedben. Gondolj arra, hogy mi lenne, hogyha azokat is elvesztenéd, s mindjárt jobban fogod magad érezni!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199084 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sajnos nekem már volt olyan közeli családtagom aki meghalt (nagymamám, nagynéném, keresztapám felesége, nagymamám testvérének a férje...), olyanok akik közel álltak hozzám és nagyon szerettem őket. Közülük a keresztapám felesége volt aki váratlanul fiatalon ment el, méhen kivüli terhes volt és komplikáció lépett fel. Ez egy akkora teher amit talán soha nem lehet feldolgozni igazán, mert az egy teljesen más dolog, ha vki idős korában v hosszú betegeskedés után hagy itt minket. Talán hülyén hangzik, de arra talán fel tud az ember kicsit készülni lelkileg, hogy a közeljövőben elveszitheti, ha előre látható és lehet rá számitani. Viszont egy váratlan baleset, ha tragikusan végződik olyannyira feldolgozhatatlan, hogy nincsenek rá szavak, mert ott marad egy hatalmas űr, hogy mi mindennek lett ezzel vége. Olyan iazságtalan az egész...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199062 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring: Én olyan szerencsés vagyok, hogy eddig "csak" a nagyapáimat veszítettem el, a suliból se halt még meg senki, így igazán közelről még nem találkoztam a halállal. Viszont kb. megértem mire gondolhatsz mit érezhetsz most. Amikor hallok egy mentőautót száguldani és közben szirénázik kiráz a hideg, amikor hallom, hogy itt meg ott ez meg ez halt meg akkor is érzem, hogy úristen lehet, hogy holnap valaki azok közül nem lesz többé akiket fontosnak tartok.. és ez félelmetes.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199054 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
ne haragudjatok, hogy így a téme közepébe vágok, tényleg, de ezt muszáj elmondanom Nektek.

A suliban meghalt egy fiú. Egy évfolyamra jártam vele, matekra, és hetenete egy törin. Nem szerettem különösebben, mert beszólt, és roppantul nagy pofája volt...de végülis nem volt vele semmi gáz, ugyanolyan volt,mint az osztálytársai. csak valahogy a gondolat. hogy este asztmás volt, és éppen rájött a roham, megfulladt, és nem tudták újraéleszteni.
Valahogy hihetetlen elképzelni, hogy NINCS. attól. hogy meghalt, még ugyanúgy nem tartom többre, csak talán elszúrt valamit..vagy nem aszerint a feladat szerint élt, mint amit kitűztek neki, ezért újra kell kezdnie? olyan közel van a halál. és ez azt jelenti, hogy bárki meghalhatna közülünk,most. mert a halál mindenhol ott van...elképzelem az élettelen arcát..nem, nem tudom elhinni.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199051 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Köszi télleg ezt a sok lelkesítő írást:)

De sajnos a matekjegyem nem fog megváltozni.. hiába tudtam az anyagot hiába tanultam moggyal és gollammal egy egész vasárnap délután hiába én készíettem fel az osztálytársamat még is eggyes lett a dolgozatom.. nem ért semmit sem, hogy tanultam.. összuekvertem elfejelettem.. nemjol csináltam.. lett ugyan egy hibátlan feladatom (egy mindig van... )
de nem értem el a 11 pontot ami szükséges a ketteshez..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199033 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

Zizzo írta: Rabyn:
Ejej, csillagom, fel a fejjel!!

Rabyn írta: Elfádatam abban, hogy még midnig nem tudják mi bajom, hogy 18 évesen olyan lemondásokat kell hoznom mint egy öregembernek (nem ehetek ezt nem ihatok azt, nem csinálhatok ezt, vagy amazt), most is be van fáslizva a lábam mert fáj.. és nem tudják mitől ..


Ez nem a te hibád. Tudom, hogy rossz ismerős a helyzet (/pill apummal is ez van), de ezt azért meg lehet oldani és lehet igy is teljes életet élni, tul leszel ezen is, csak akarni kell! Mondogasd, hogy meg fogok gyógyulni, vagy hogy nem vagyok beteg (marhaság a szugeráció, de valamire csak jó...)

A szuggeráció tényleg jó. Főleg, ha félálomban csinálod... ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198983 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn:
Ejej, csillagom, fel a fejjel!!

Rabyn írta: Elfádatam abban, hogy még midnig nem tudják mi bajom, hogy 18 évesen olyan lemondásokat kell hoznom mint egy öregembernek (nem ehetek ezt nem ihatok azt, nem csinálhatok ezt, vagy amazt), most is be van fáslizva a lábam mert fáj.. és nem tudják mitől ..


Ez nem a te hibád. Tudom, hogy rossz ismerős a helyzet (/pill apummal is ez van), de ezt azért meg lehet oldani és lehet igy is teljes életet élni, tul leszel ezen is, csak akarni kell! Mondogasd, hogy meg fogok gyógyulni, vagy hogy nem vagyok beteg (marhaság a szugeráció, de valamire csak jó...)

Rabyn írta: Félek, hogy nem lesz lelkierőm végigcsinálni az egészet.


A remény hal meg utoljára, addig meg erős vagy! És nézz körül mennyien segitenek, vagy legalábbis megpróbálják!

Rabyn írta: Elegem van az egész rendszerből amiben élek. Hogy itt vagyok 18 évesen és nem tőlem függ a jövöm! Hiába tanulok ha nem értem, hiába gücölök ha nem ér semmit!


Nah erre nehéz mit mondani. Tudod ez a sz@r világ így van megtervezeve, hogy ne lehess 100%-ig a magad ura. De valamit, egy egészen picit biztos ér minden amit csinálunk, amit csinálsz! És éltessen az, hogy megpróbálsz ugy élni ahogy te akarsz (ez speciel az én agyamba is nagy brobléma, szal ki is irtam az ajtómra magamnak: "Vedd a kezedbe az életed irányítását!").

Rabyn írta: Amikor mások már akikkel együtt nőttem fel, leérettsigiznek, egyetemre járnak.. És én meg csak bentvagyok abban az épületben hallgatom az osztályfönököm dumáját, hogy mekkora szemetek vagyunk, látom ahogy a régi tanáraim tönkremennek. És ilyenkor kilátástalannak érzem az életemet..


Hmmm... ezt jövöre azért majd felejsd el, nem jó így nekikezdeni az érettséginek (én tudom, gondolom sejted miért). De nézd másik oldalról: akikkel együtt nöttél fel azoknak is sikerült, neked miért ne menne?!
Én is itt vagyok, és láss csodát: egész évet átaludtam, halálosan nem érdekelt senki és semmi... most meg már egyhete csak tanulok, amit magam is csodálok, és nem értem, de olyan emberek között voltam akik elhitették velem, hogy menni fog, és ez sokat segitett! ööö kezdek belezavarodni...
(ha nem bukok meg akkor és pestre megyek fősulira akkor egy dolgot tuti nem hagyok ki: eccer kétszer felmegyek hozzátok és öcsédet "megnevelem", beléd meg lelket verek! Érdekes és értékes ember vagy, nem szabad elveszned!)

Nah és egy gondolat (ha lehet, ha nem akkor kérek egy modit, hogy töröljön:)):
Wind of change…a változás szele.
Egy szél ami állandóan szalad, fut, szerte a világon. Magával hozza az új dolgokat, jót és rosszat, antikrisztusokat, háborút, békét, boldogságot. A változás szükséges. De min kell változtatni? Emberek… egy furcsa életforma, ezer az elmélet ezen furcsa dolog létrejöttére, az emberekére… mindenki mást hisz el, mindenki más is, de mindenkiben ott bujkál a kérdés, a kérdés, mely már elcsépelt, unalmas, és lerágott csont, de mégis megválaszolatlan: Miért??
Az emberek alkottak egy világot, lefektették a szabályait, de csak azért, hogy megszeghessék őket. Miért? Mert szabályok nélkül káosz lenne, ami viszont a szabályok által leírtak szerint egy rossz dolog… egy ördögi kör… talán megváltozhatatlan? És mi lett volna, ha régen az evolúcióval nem a rend és a szabályok váltak volna megszokássá? Káosz lenne, és rossz lenne? Nem tudni, mert a rossz fogalmát is az emberek alkották. Valaki kitalálta, hogy a káromkodás rossz? Miért is? Mert sérti az erkölcsöt. Mi az az erkölcs? Egy újabb szabály. Valaki kitalálta, hogy van túlvilág, valaki kitalálta, hogy nincs. Erre nincs szabály? Valaki kitalálta, hogy rossz, ha elvesszük más emberek életét. A káoszban is rossz lenne? És ha mondjuk van túlvilág, és jó embert öltek, az talán egy jobb helyre kerül. Ez rossz? Ha gonosz embert öltek meg megkapja a büntetését a túlvilágon. A büntetést, ami a szabályokon alapul…. Ez rossz? Megmagyarázható? Szabadság? Egy újabb emberi fogalom, amihez mindenki ragaszkodik. De ha nem jött volna létre? Mi lenne helyette? Talán nagyobb engedelmesség? Lehet változtatni erőszakkal? Lehet… értelme van? A szabályaink szerint rossz valaki akaratát másra erőltetni… akkor is az lenne, ha mondjuk az az ember később rájönne, hogy jobb neki…Bonyolult! Újabb fogalom… újabb érthetetlen dolog… Folytassam még? Minek? Talán holnap jön a változás szele és elsöpör mindent! Akkor érdemes még ma élni? Talán… Történhet velünk sok jó még holnapig… Jó? Az mi?
Mit tennénk, ha el kéne magyarázni valakinek ezt a sok szabályt és okait? Egy földön kívüli, aki rendelkezne a szabályoktól való teljes mentességtől, vajon hogy érthetné meg az embert? Nehezen? Újabb fogalom…
Talán hülye vagyok, és cinikus? Ezek mik? Bonyolult… újabb fogalom… hosszú még a sor… ehhez mindenki hülye!!
Vajon mi lenne a világból, ha a változás szele elérné ezeket az alapszabályokat? Én meg akarom látni ezt a világot?! Ez most kérdés? Az elcsépelt kérdés ismét felhangzik: Miért? Unamas, senki nem tudja a választ? De! Pontosabban mindenki tudni vél egy választ! Talán 42? Nem hinném… nekem nincs válaszom erre… vajon miért?
A változás szele… Wind of Change… sokan értelmezik sokféleképpen… Itt van például a Scorpions… zenét készítettek belőle… Miért? Hogy gazdagok legyenek? Mire jó a gazdagság? Mi ez a fogalom? Hogy örömöt szerezzenek másoknak? Az micsoda? Mi az értelme, ha elmúlik… Elmúlás? Szükséges? Szükséges rossz? Hogy híresek legyenek…
Született egy dal, 90-ből. Régről. És az album amin van, az örült világ… irónia? Vagy realitás? Nekünk emlékek sorozata. Szeretjük? De miért? Mi a tudatalatti üzenet? Mire vagyunk hivatottak? Változtatásra? Hogyan? Nehéz lesz… vagy nem is lesz semmi… És ha holnap megunjuk a dalt? Bukás? A sors keze? A szabályok merevsége?

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198932 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: bár tom, hogy semmi újat vagy értelmeset nem tok mondani...azé mégis mondok! :) Fel a fejjel, és bízz abban, hogy egyszer minden jobb lesz!!!! Mert jobb lesz, hidd el!!!
/me magát tudja példának felhozni, mert nyolc évig köszködött általánosban, a tanárok között, a maga hülyeségéből ( :roll: ), mert lökött volt és még nem nőtt be a feje lágya, aztán már nem is tudott tenni semmit. Akkor tényleg úgy éreztem, hogy az egésznek nincs értelme és semmire se viszem majd. Aztán elmentem gimibe és a legfantasztikusabb tanárokat fogtam ki (na jó, egy kivételével), akiket nem csak szeretni, hanem tisztelni is megtanultam, már tudom mit szeretnék elérni, és hogy miért küzdjek és mit hanyagoljak el annyira, amennyire még lehet.
Szóval mindig az történik ami jó, szvsz! Mindig jobb kell hogy legyen! Reménykedj, én szurkolok!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198926 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az én uncsitesóm 6 helyre járt általános iskolába, költözés meg ilyesmi miatt. Amikor faluról a szomszéd városba járt felső tagozatba, akkor ha nem volt busz, ami kivitte a vasútállomásig, egy órát kellett gyalogolnia neki is meg a tesójának is. Plusz még az állatok etetése, stb., apukájuk nem él velük. Ált. isk.-ban ezért nem is volt jó tanuló, és beskatulyázták - és így önmaga által is beskatulyáztatták - a "3-asnál úgysem jobb" kategóriába. A gimnáziummal nagy szerencséje volt, mivel bekerült Pécsre egy olyan kollégiumba/suliba, ahol indult egy kifejezetten ilyen faluról jövő diákok számára indítottak "0. évfolyamot", azaz az első évet a felzárkóztatásra szánták, és utána indult a 4 év gimnázium, és itt sok tárgyból 4-5-ös tanuló. Sz'al Rabyn, így ő már majdnem 21 éves lesz, mire érettségizni fog, de szvsz jól járt. Ugyanígy Te is a körülményeid miatt nem tudsz úgy tanulni amire képes lennél. Egy új suliban szvsz akár évveszteséggel is megéri, ha sikerül megtalálnod a helyed, és ha végre kiderítik a betegséged és sikerül kezelni, akkor meg pláne menni fog a tanulás is. Csatlakozom az előttem szólókhoz, kérj segítséget is, ha kell. [size=9:1c77qpeu](Pl. múltkor Szkíták próba után 4 "tanárral" tartottunk Peredhilnek matek korrepetálást. :) )[/size] És kezdj tiszta lappal új életet az új suliban, és próbálj meg mellette vmi színjátszókörbe járni. Meglátod, menni fog. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198914 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Kár, hogy ezt nem jegyzi meg sok ember.. Talán az a legrosszabb ebben a "bezártságban", hogy nem azt teszem amit szeretnék. Nem azt tanulom.. Tudom iskolát kéne váltani.. De még nem tudom hova mehetnék.. Talán szeptembertől.. Tényleg köszi mindenkinek a bátorító szavakat nagyon jólestek, mostmár nem is vok annyira elkeseredve. :)


Emlékszem, nekem gimi második osztályában volt egy pocsék időszakom. Kábé fél évem ment arra rá, hogy sajnáljam magam. Annyira elmerültem az önsajnálatba, hogy a hajam szálai sem látszotta ki belőle. Esténként azon sírdogáltam, hogy mennyire nem szeret senki (ami nem volt igaz, csak jó kis magyarázatokat gyártottam). A suliba reggelente bevonultam, teljesítettem a kötelességemet, aztán hazavonultam és bezárkóztam a szobámba. Kábé ebből állt az életem. Borzasztóan rosszul éreztem magam. A nyár elején valahogy tudatára ébredtem, hogy mit csinálok magammal. Akkor elhatároztam, hogy soha többet ilyet! A nyár kirángatott kátyúból, és onnantól kezdve akárhányszor rajtakaptam magam, hogy sajnálom "önszentségemet" ( :mrgreen: ), rövid úton véget vetettem ennek az állapotnak. AZóta megtanultam, hogy a problémákkal is így kell eljárni: felismerni, aztán kézbevenni és megoldani.

Rabyn, ha leérettségiztél, akkor egy fokkal több olyat tanulhatsz, amit szeretnél. De csak egy fokkal. Mindenhol vannak ugyanis nem-szeretem-tárgyak. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198900 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin, ha oda akarod a válaszokat, akor bízd a fórumozókra, hogy ottjártukban elolvassák. Ez a kiplakátozás és mártírkodás egyfelől kicsit szánalmas - nekem -, másfelől pedig tök fölösleges.

Ha beírsz egy topikba valamit (ezesetben ide), akkor ide fogok válaszolni, nem máshova. Floodolásból meg nem kérünk.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198897 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ancalimon,

Én a fórum moderátorainak a kérésére ideírom, hogy a véleményeteket legyetek szívesek az Aldeonra küldeni, hogy a vita egy topicban folyjon, és ezt a kérést pont Te nem fogadod meg... Örülök, hogy egyezik a véleményünk. Ezek szerint Te a többséggel szemben szavaztál, ugye?...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198874 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A felvetés érdekes, de fogalmazzuk feltételes módban, mivel az abban leírtak nem tényszerűek.

Valóban: Mit szólnánk hozzá, ha az MTT elnöksége pletykák alapján, vagy személyes ellenszenv alapján kiközösítő döntést hozna?

Az én véleményem: Fel lennék háborodva.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198851 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok,

Ha már a kiközösítésről volt szó, van egy idevágó témám (amiről az MTT Aldeon topicban bővebben is olvashattok). Mit szóltok ahhoz, amikor egy szervezet (jelen esetben az MTT) vezetői egy embert (jelen esetben jómagamat) a magánéletével kapcsolatos kósza pletykák miatt, valamint a miatt, mert egy másik emberrel (jelen esetben Elrynnel) való kapcsolata a vezetőség néhány tagjának nem tetszik, szóval mindezek miatt nemkívánatos személynek nyilvánítanak a társaság által szervezett táborban? Méghozzá anélkül, hogy előtte megkerestek vagy megkérdeztek volna, ráadásul a szintén meg sem kérdezett többség véleményére hivatkozva? Bővebben az Aldeonon. A véleményeteket is az Aldeonra írjátok lsz, nehogy az a vád érhessen, hogy megbénítom a topic életét...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198821 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Erda niire (Area) írta: "Nem a kék vér, a pedigré, az egyetemi diploma, az számít amit az életeddel teszel." Millard Full
[size=9:1d9219q1]jeah, 1555. 8)[/size]


Kár, hogy ezt nem jegyzi meg sok ember.. Talán az a legrosszabb ebben a "bezártságban", hogy nem azt teszem amit szeretnék. Nem azt tanulom.. Tudom iskolát kéne váltani.. De még nem tudom hova mehetnék.. Talán szeptembertől.. Tényleg köszi mindenkinek a bátorító szavakat nagyon jólestek, mostmár nem is vok annyira elkeseredve. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198813 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
hmm... találtam egy épp ide illő idézetet:
"Nem a kék vér, a pedigré, az egyetemi diploma, az számít amit az életeddel teszel." Millard Fuller
Ez szerintem az élet minden terére érvényes, és nagyon meg kell jegyezni!

[size=9:35xpygu0]jeah, 1555. 8)[/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.512 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére