Gondolatok

Több
20 éve 11 hónapja #143501 Írta: Ringil
Ringil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem,a tudat,hogy van valaki,akire midig számítani lehet,akinek a véleménye nagyon fontos,a segítsége,vagy éppen az,hogy a másiknak van ezekre tőlem szüksége,az egyik legjobb dolog a világon...

"Minden ember a Holdhoz hasonló;túlsó homályos oldalát senkinek sem mutatja meg"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143497 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdvi :) !
Hoztam Nektek gey pár gondolatot a barátságról,szerintem nagyon tanulságos...

"A barátság alappillérei

Meggyőződésem szerint a valódi barátság egy olyan építmény, mely egy erős alapon, és négy szilárd pilléren nyugszik.

Az erős alap a bizalom, mert e nélkül nincs barátság.
A négy pillér pedig a következő:

- a közös pontok
- a "bajban terem" próbája.
- az idő tényezője
- a kölcsönösség tartó-oszlopa

Mind a négy nagyon fontos pillér.

- Az első adja a barátság lényegét, hiszen ezért barátok a barátok! Ismerős a mondás: madarat tolláról, embert barátjáról lehet felismerni. Ezt fejezi ki az első pillér...
- A második mutatja meg, hogy tényleg barátság-e az amit annak hívunk. Az igaz barát a bajban terem, és a hamis ott hullik ki. Ám a baj nem csak külső probléma lehet, hanem belső is, amikor a felek egymás ellen feszülnek. Az igazi barátság ebben is érlelődik és erősödik. A hamis, összeroppan! (Amely viszont összeroppan, ott nem biztos, hogy a felek silány emberek, lehet, hogy csak barátnak nem illenek össze az első vagy a negyedik pillér miatt!)
- A harmadik, az „idő folytonossága” is fontos szempont, hiszen eltávolítja a felszínes, és szorosabbra fűzi az igazi barátságokat. Az idő továbbá az összecsiszolódásban is segít.
- Végül a negyedik is hihetetlenül fontos! Kell, hogy mindketten együttesen akarják egymást, kezdeményezzenek, és egyenrangú partnerek legyenek. Ha ez nincs meg, akkor szerintem nem beszélhetünk barátságról, hanem csak valami emberi kötődésről, kapcsolatról, de ez messze van a valódi barátság fogalmától…

Nagyon szép megfogalmazás az arisztotelészi: „A barátság, egy lélek, mely két testben lakozik.”
Ez a gondolat azt fejezi ki, hogy szinte a két ember nem is kettő, hanem egy!

Emellett Seneca gondolata is elhanyagolhatatlan: "Előbb mérlegelni kell, hogy kit választasz barátnak, de utána már hűségesnek lenni".
Valami olyasmi ez, mintha azt mondaná: - ne fogadj könnyen barátodnak senkit, ne tedd alacsonyra a mércét, mert akkor silány kapcsolatra számíthatsz, vagy keserű csalódásokra. Ha viszont barátodnak fogadod embertársadat, maradj hű hozzá örökre, és segítsd őt hibái ellenére, és azok feletti győzelemre...

Ebben segítsen neked az egy jó alap, és a négy szükséges tartópillér elméletének ismerete..."

:)

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143457 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Egy bizonyos határig...

Üdv, Oisin


És ki húzza meg ezt a határt? én nem azt mondom, hogy akkor is fenn kell tartani egy barátságot, ha a másik már nem törődik az emberrel. nekem is volt ilyen rossz tapasztalatom. ugyanakkor vannak, akiket tudom, hogy igazából nem veszítettem el, bár úgy érzem.. az eszem tudja, a szívem nem érzi..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143455 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: Gondolatok
Orok baratsag?-jo tema, mivel reg nem jartam itt es nincs lelki erom, meg idom sem vegigolvasni a hozzaszolasokat, csak azt tudom mondani, hogy szerintem letezik orok baratsag, de ahogy Rayan mondta (ezt meg elolvastam:-)) kompromisszumokbol all, es ha ezt az egyik fel megtagadja, akkor tenyleg nincs baratsag. Alkalmazkodni muszaj, hisz elteroen gondolkozunk, am az csak meg jobb, ha felfedezunk egy olyan valakit, aki hasonlit rank. Ezert van sokszor hogy a legjobb barat a testver, mert hasonloan neveltek, hasonloan gondolkodik...(de persze itt is vannak kivetelek)...az biztos, hogy nagyon sok csalodassal jar(hat) mig az ember olyanban kezd megbizni, aki valoban erdemes ra. De nem letezik, hogy valaki ennyi ember kozott ne talaljon egy valakit, aki ugyanannyit var, ker tole es ad neki, mint o. Lehet, hogy meg keresni sem kell, es ott terem. :D
Lehet, h ez most nagyon optimistan hangzik, de nem tudok, es nem is akarok errol negativan gondolkodni.
Udv Nektek, Iru :wink:

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143453 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Dodiee,

Ne keverd össze a barátságot a haversággal! Az utóbbi működik akkor is, ha nincs komolyabb leki közösség, az előbbi nem. A barátságnak igenis a feltétele az, hogy az élet ne sodorja a barátokat túl messzire egymástól -legalábbis lelki értelemben, különben a barátság átmegy haverságba, és az már nem ugyanaz.

Üdv, Oisin


nem keverek össze semmit semmivel. az a valószínűbb, hogy nekem mást jelent egy barátság, mint neked. nem feltétlenül kevesebbet! és épp ez az, amit mondtam. hogy lelkileg nem sodort minket messze az élet, mert még mindíg megvan bennünk az a sok közös emlék, és közös élmény, ami összeköt

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143451 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Képzeljétek el a következőt. Elmentek a barátnőtökhöz, mert egy számotokra fontos dolgot szeretnétek elmondani neki. Ott is ül veletek szemben, és miközben ti szövegeltek neki, ő rajzol/olvas/ír. Ha megkéritek, visszamondja azt, amit mondtatok neki. Mit éreznétek?

Én tuti nem érezném jól magam ebben a szituban. Ha végiggondoljátok, a tanár helyzete jó esetben nagyon hasonlít a fent leírtakhoz.


Nem tudom, én nem érzem barátnőnek a tanáraimat, pláne nem, ha az eukarióta egysejtűekről beszél. ;) De szerintem ha látszana rajta, hogy azért mondja, mert nagyon szeretné, hogy én is tudjam, biztos nagyobb toleranciával viseltetnék iránta. :)

Mivel magában az örökkévalóságban kételkedek, örök barátsággal még nem találkoztam, mindenesetre nem zárkózok el a gondolattól, hogy talán még összefutok vele...

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143432 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Gondolatok
Líthas!

Nos, örök barátság... Érdekes dolog... Már nem hiszek benne... Volt egy barátom, akiről azt hittem, mindig mellettem lesz, akiről azt hittem, hogy megért, és elfogad olyannak, amilyen vagyok. Mindent megosztottam vele, feltétlen bizalommal voltam iránta. És mi lett a vége?! Ehh... Úgy vetett véget a kapcsolatunknak, hogy még csak oka sem volt rá, hisz ő bánt el velem elég csúnyán... No sebaj... Elég szép pofon volt az életben... Szerintem vigyázni kell az ilyen kijelentésekkel. Örök barátság nem létezik. Sőt, már abban is kételkedek, hogy igaz barátság létezik, hisz, ha végiggondoljuk, egy kapcsolatban nincsenek egyenlő felek. Egy igazán bensőséges baráti/szerelmi kapcsolatban az egyik fél mindig mindent ad magából, míg a másik nem. Nincs olyan kapcsolat, ahol a két fél egyformán ad és kap, nem működik. Valamelyikükknek mindig meg kell alázkodnia ahhoz, hogy a kapcsolat ne érjen véget... Nemrég olvastam egy érdekes szír közmondást, de nagyon igaznak tartom... "Két szív közül az egyik mindig meleg, a másik mindig hideg. A hideg szív értékesebb a gyémántnál, a meleg szivet eldobják."

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143431 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Köt.olv.: nekünk most van a Legyek Ura, én már elolvastam... hát... eléggé ledöbbentő, elgondolkoztató. De engem úgy különösebben nem rázott meg, más könyvekhez/filmekhez képest.
Órán figyelés: én időnként értetlenül pislogok a padtársamra, hogy firkálgat óra közben (elsősorban olyan órákra gondolok, ahol nem szinte végig a tanár magyaráz, hanem jópár ember jelentkezik is, beszélgetünk az anyagról), miközben az én kezem vagy a levegőben van, vagy figyelek, esetleg jegyzetelek. :roll: :) Na nem mondom, hogy amíg óra elején a tanár adminisztrál, szöszmötöl, vagy feleltet, én nem olvasok többnyire, pláne ha már szünetben is olvastam. :wink: De ha már ott vagyok, akkor figyelek és aktívan részt veszek az órán, azzal is kevesebbet kell otthon tanulni. :idea:
Örök-barátság: volt egy ún. legjobb barátnőm (Réka), egy oviba jártunk és abban az évben onnan csak mi ketten mentünk abba a suliba. Igazából csak azért voltunk barátnők, mert közel laktunk és ezért együtt is mentünk/jöttünk suliból/suliba, a térre, stb. Amikor 4. után elmentem 8 osztályosba, az új osztályomból lett 2 igazán-legjobb barátnőm, azaz több, mint 3 éve tartanak ezek a barátságok, és úgy tűnik, egyre közelebb kerülünk egymáshoz. Egyébként 5.-ben még voltam oszt. kir.-on a régi osztályommal, és ott Réka elég undok volt velem, az a barátság szerintem végleg véget ért. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143406 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

"Örök-barátság" igenis létezik. De nagyon keveseknek adatik meg. A barátságban, az igazibana változás nem számít nagyon sokat. Minden ember lényének van egy magva, ami sosem változik. És a barátok ezt érzik egymásban és ezt szeretik. Ha valakinek a barátja változik, sosem elég mélyen ahhoz, hogy eltávolodjanak egymástól.
De ehhez rengeteg körülménynek kell egyeznie.

Órai figyelés, figyelés: "Bármit megtehetsz, csak másoknak ne árts." Azt hiszem ez a lényeg és a boszorkányok nagyon jól tudták ezt. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143393 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a családon belüli erőszakról? Ilyesmiről, hogy verekedés, fajtalankodás?

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143383 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: Gondolatok
örök barátság: nem tudom,hogy létezik-e....talán igen......nekem egész kicsi koromban volt egy nagyon jó barátnőm,kivel majdnem 8 évig tartottuk a kapcsolatot,de aztán fokozatosan eltávolodtunk egymástól,és mostmár évek óta nem is találkoztunk....
általánosban az osztályból inkább csak haverjaim voltak,ami nem túl jó dolog,aztán gimiben lett 2 igazi barátom,legalábbis azt hittem sokáig,hogy mindkettő az.....de mostan
ban kezdek rájönni,hogy mindenki változik körülöttem és sokaknak nem ismerem ezt az ,,új énjét''......igy most biztosan egy igazi barátom van,a
másikat nem télleg nem tudom....de előbb utóbb kiderül....

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143363 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én most úgy érzem, hogy megtaláltam az igaz barátaimat. Nekem van egy ilyen fokozat. Vannak haverjaim... rengeteg. mint mindenkinek... És vannak barátaim... persze azok közt is van akit jobban, és van akit kevésbé szeretek... És vannak IGAZ barátaim. Kevés. De szerintem abból már egy is elég... Most volt egy elég nyomott időszakom, és kiderült, hogy ki van velem, és ki nem... És nagyon hálás vagyok azoknak, akik "igen" :-)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143360 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az "örök barátság" nagyon szép meg jó dolog, és persze VAN.
A gáz az, hogy alapban nem vagyunk körülvéve barátokkal, mindenkinek keresnie kell, és ha megtalálta, erőfeszítéseket is kell tennie annak érdekében, hogy megtartsa. A legtöbb jó barátság normális esetben nem túl idillis, és ugyanúgy kompromisszumokkal teli, mint a szerelmi kapcsolatok nagy része. Szal ilyen szempontból az örök barátság előfordulási gyakorisága=örökszerelem-aszpektus...

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143330 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos akkor saját témámra reagálva:
Én hol hiszek a kérdésben hol nem. Van három nagyon jó barátom, akikért az életemet adnám oda. (nem sorolom fel őket szerintm tudják, hogy róluk beszélek) És van közöttük valaki akivel mostanában elég keveset beszélek, de mindketten elfogadjuk egymást olyannak amilyen. És ha bármi akármi bajom van fordulhatok hozzá. (meg a másik kettőhőz is) és ennek én nagyon örülök. És a másik kettővel sem találkozom mindennap, van, hogy napokig nem beszélünk még is ha van valami akkor akár éjjel kettőkor is felhivahatnak és én is őket és elsírhatom mi bajom van. Szerintem a barátság valahol itt kezdődik..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143318 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy bizonyos határig...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143317 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Dodiee,

Ne keverd össze a barátságot a haversággal! Az utóbbi működik akkor is, ha nincs komolyabb leki közösség, az előbbi nem. A barátságnak igenis a feltétele az, hogy az élet ne sodorja a barátokat túl messzire egymástól -legalábbis lelki értelemben, különben a barátság átmegy haverságba, és az már nem ugyanaz.

Üdv, Oisin


De a barátságnak a lényege az, hogy elfogadjuk a másikat.
Ha változik akkor azt is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143313 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dodiee,

Ne keverd össze a barátságot a haversággal! Az utóbbi működik akkor is, ha nincs komolyabb leki közösség, az előbbi nem. A barátságnak igenis a feltétele az, hogy az élet ne sodorja a barátokat túl messzire egymástól -legalábbis lelki értelemben, különben a barátság átmegy haverságba, és az már nem ugyanaz.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143305 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Örök barátság: nos, szerintem nem lehetetlen, de nagyon valószínűtlen. Az ember ugyanis az élete során rengeteget változik, és általában ez a változás az, ami véget vet a barátságoknak. Ahhoz, hogy egy barátság egész életen át tartson vagy az kell, hogy egyik barát se változzon meg egész életén át, ami lehetetlen, vagy az, hogy a barátok egész életükön át egymással "párhuzamosan" változzanak, de legalábbis olyan módon, hogy ne nőjön közöttük a távolság, ez pedig nagyon valószínűtlen.

Üdv, Oisin


Oisin, ez így nem igaz. van harmadik lehetőség: Ha mind a ketten elfogadják a másikban a változást. Ha annyira szeretsz valakit, képes vagy elfogadni a változásokat is.. Nekem több olyan nagyon jó barátom is van, akit egy ideje elsodort mellőlem az élet, de azthiszem, addig míg megőrzöm őket az emlékezetemben, és néha találkozunk, barátaimnak mondhatom őket..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143293 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aiya,

örök/hosszú barátságok téma:

Az egyik 'legjobb' barátnőm 23 éve (!) a legjobb barátnőm, mindenféle őrültségeken és szürnyűségeken átmentünk együtt (... főleg tinikorunkban... :oops: ), a másik 'legjobb' barátnőm pedig majdnem 20 éve van mellettem.

Viszont volt, akit (nem is olyan rég) alig több, mint 3 éven át nagyon jó barátnőnek hittem, és csúful elárult... :crying:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143288 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: Az megint egy másik helyzet. Eleve ha beszélgetek valakivel akkor odafigyelek rá. De amikor a tanár csak mondja csak mondj csak mondja.. arra nem lehet végig odafigyelni..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143287 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem van olyan, hogy Örök barátság!
10 éve van egy barátnőm, és vele jártam oviba, általánosba,
és most gimibe is! Szomszédok vagyunk egyébként! :wink:
Persze mi is néha összekapunk, ez így van jól.
És volt amikor 1 évig nem beszéltünk.
Azért mert megharagodtunk egymásra?
Nem. Kellett egy kis szünet!

Kötelezők: kiráz a hideg tőlük... :? de elolvasom.
órai munka: ha nagyon fáradtz vagyok, egyszerűen muszáj
rajzolgatnom!

Brisa: Hát nagyon gáz...de azthizem ha nagyon jó barátnőről
van szó, akkor nem olyan gáz. Persze egy ideig nagyon rossz, de
hát neki is meg kell értenie, hogy fontos dologról beszélek, akkor
miért nem tud odafigyelni?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143280 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elza Fischer írta:

Brisa írta:

"a szelvényt vádolták meg Nyilas Misi ellopásával"

Elza, ezen én kidőltem. Két napig fogok még ezen röhögni.


Brisa hidd el én is jót röhögtem a saját hülyeségemen és miden osztálytársam, sőt még a magyar tanárom is.
Sőt azóta bárkinek elmesélem a történetet mindeki a "hasátfogja" annyira röhög.


Én egyszer azt írtam, hogy "a kör olyan egyenes, ami görbe..."

A Notre Dame-i toronyőrben egy fejezet Párizs leírása?
A Rózsa nevében egy templomajtót ír le egy fejezetben...
(előszörre átugrottam, de másodszorra elolvastam)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143271 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hali :D !
Az örök barátsághoz szeretnék hozzászólni.Illetve üzenni mindenkinek,akik nem hisznek benne,hogy igenis létezik,és azoknak,akik még nem találkoztak vele azt,hogy ne adják fel a keresést :) !
Nekem több,mint 15 éve van egy "legjobb barátnőm",aki a szó minden létező értelmében az.És hogy ez miben nyilvánul meg?
Ő az egyetlen biztos pont az életemben;tudom,hogy rá mindig és mindenben számíthatok,és viszont.Szeretem és elfogadom őt olyannak,amilyen,de mindig őszinte vagyok vele,akkor is,ha valami nem teccik.
Mindent megbeszélünk;persze ezt nem úgy kell elképzelni,hogy sosem vitázunk,ó nem :lol: !Azidő alatt,amióta ismerem mindketten sokat változtunk,formálódtunk;volt rossz is és jó is,sok nehézségen vagyunk túl,melyek gazdagították a kapcsolatunkat.Jobban megismertük egymást.Hiszen gyakorlatilag együtt nőttünk fel :) '
De nem lógunk folyton egymás nyakán :) !
Úgy érzem,ez a barátság kiállja az idő próbáját,hiszen eddig is sikerült,és azóta csak mindketten érettebbek lettünk.
És igazán szeretném,ha majd a gyerekeink is együtt játszanának
:) '
És ezért hálás vagyok a sorsnak,mert ez egy igazán különleges ajándék :D !

puszi mindenkinek :)

Angie

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143268 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az örök barátság létezik, de én eddig még egy esetben találkoztam vele.
Volt az általánosban egy nagyon jó barátnőm, 8 évig végig együtt voltunk jóban-rosszban. Után még gimi alatt is találkoztunk elég sűrűn. Miután leéretségiztünk elvesztettük egymást, mert ő elköltözött Budapestről.
De 4 év elteltével - 3 éve - véletlenül találkoztunk, kiderült, hogy egymástól mind össze 5 percre - gyalog - dolgozunk.
A barátságunk úgy folytatódott mintha nem is lett volna az a 4 év kimaradás. Azóta legalább 1x egy hónapban találkozunk. És még mindig egymás legjobb barátnői vagyunk.

Brisa írta:

"a szelvényt vádolták meg Nyilas Misi ellopásával"

Elza, ezen én kidőltem. Két napig fogok még ezen röhögni.


Brisa hidd el én is jót röhögtem a saját hülyeségemen és miden osztálytársam, sőt még a magyar tanárom is.
Sőt azóta bárkinek elmesélem a történetet mindeki a "hasátfogja" annyira röhög.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143265 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Örök barátság: nos, szerintem nem lehetetlen, de nagyon valószínűtlen. Az ember ugyanis az élete során rengeteget változik, és általában ez a változás az, ami véget vet a barátságoknak. Ahhoz, hogy egy barátság egész életen át tartson vagy az kell, hogy egyik barát se változzon meg egész életén át, ami lehetetlen, vagy az, hogy a barátok egész életükön át egymással "párhuzamosan" változzanak, de legalábbis olyan módon, hogy ne nőjön közöttük a távolság, ez pedig nagyon valószínűtlen.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143239 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kötelezők: én úgy vagyok velük, hogy majdnem mindig az a legrosszabb műve az adott írónak, amit feladnak kötelezőnek. Előre is bocsánatot kérek az érintett művek kedvelőitől, de nekem pl. Jókaitól A kőszívű ember fiai egy rémálom volt, míg pl. A névtelen várat imádom, ugyanígy Golding Legyek Ura vs. Az utódok, Stendhal Vörös és fekete vs. Pármai kolostor és még sorolhatnám. Az egyetlen kötelező, amit imádtam (és ami most eszembe jut :oops: ) az a Mester és Margarita.

Órai munka: jó, bevallom, legtöbbször én is rajzoltam vagy verset írtam... :oops:

Örök barátság: azt hittem, nekem megadatott, de azok, akiket a legjobb barátaimnak hittem, szépen lassan elmaradtak mellőlem és én is mellőlük.

Titok: a titok szvsz addig titok, amíg egyetlen ember tudja....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143195 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ryana írta: Egyébként szerintem is az a normális, hogy csináljon a diák, amit akar (már egy határig... de a csendes olvasás - irogatás nem hoszem, hogy nagyon zavarná az órát...), mert az már az ő baja, hogy nem figyel, és az ebből származó kellemetlenségek...
Mondjuk vannak tanárok, akik képtelenek felfogni, hogy miért jobb nekem rajzolni, mint odafigyelni... És ez nem szép dolog. :evil:


Képzeljétek el a következőt. Elmentek a barátnőtökhöz, mert egy számotokra fontos dolgot szeretnétek elmondani neki. Ott is ül veletek szemben, és miközben ti szövegeltek neki, ő rajzol/olvas/ír. Ha megkéritek, visszamondja azt, amit mondtatok neki. Mit éreznétek?

Én tuti nem érezném jól magam ebben a szituban. Ha végiggondoljátok, a tanár helyzete jó esetben nagyon hasonlít a fent leírtakhoz.

Örök barátság nincs, mert semmi sem tart örökké. :wink: De nekem van három "legjobb barátnőm". Ebből a legfiatalabb barátság 10 éves... (A legidősebb pedig 17.)


Léli: A Bűn és bűnhődés szintén zseniális egy könyv. Bár nehéz olvasmány.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143192 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
nálunk tesi órán halálos csend van általában ha valaki káromkodik az egész csoportnak 20 fekvő ha valaki időn túl futja le a kört akármiyen nagy is akkor az egész osztály újra futja "majd az öltözőben megbeszélitek" címmel

örök barátság: nem tok hozászólni

Eia hasonló vagy az egyik osztálytársamhoz az is mindig tolrajzokat készít

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143186 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv!

Kötelezők: Én általában elolvasom őket. Van hogy számonkérés után, de azért mégis... Kivéve most a Bűn és bűnhődést. Abba egyszerűen időm sem volt belekezdeni. Pedig amit tanultunk róla, lehet, hogy jó lenne :)
Nekem a kedvenc kötelezőm a Hamlet volt, meg a Tartuffe. Úgy általában szeretem a színdarabokat, azok naon jók :) Moliére meg naon jól tudott írni. (ja, a Tragédia szintén a kedvenceim közé tartozik :) )
Amivel legjobban megszenvedtem, az a Candid volt. Borzasztó volt... Semmi történet, semmi értelme... még a tanár is úgy adta fel, hogy tudja, hogy nagyon rossz olvasmány, de attól még kötelező.. Kérdem én, akkor miért kötelező :?:

Órán: Számomra az a természetes, hogy figyelek órán. Ezzel pótolom azt, hogy itthon nem tanulok... :oops: 8) (bár most idén muszáj lesz)
Mondjuk megértem, hogy sokan miért nem figyelnek, csak akkor legalább ne zavarnák a többieket... :? Nálunk pl. a fizikatanár nagyon rendes, nem követeli meg, hogy mindenki mindig figyeljen, de emiatt az osztály már ott tart, hogy nagyobb a hangzavar, mint tesiórán... :?
Ugyanakkor a töri tanár megköveteli a vasfegyelmet, ami meg is van órán, csak emiatt (meg még egy pár dolog miatt) az egész osztály utálja (ami amiatt rossz, hogy ő az ofő...).

Szerintem is az kéne, hogy a gyerek azt csinál órán, amit akar, csak a többieket és a tanárt ne zavarja a tanulásban/tanításban. Aztán ha felelésnél/dogánál nem tudja, akkor az az ő baja...

Örök Barátság: én azt mondom, létezik. Egy lánnyal együtt jártam óvodába, meg általánosba, és azóta is az egyik legjobb barátnőm. Hiába nagyon ritkán találkozunk, de attól még mindig jól elbeszélgetünk, és mindent megbeszélünk.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143179 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az órai munka témához: Én egyszerűen nem tudok meglenni rajzolás nélkül. Jó, oké, olvasni is lehet, de akkor meg nem figyelek... :oops: Bár lehet nekem is át kéne térnem a csomózásra, mert szegény füzeteim naon meg vannak nyírbálva... :twisted:

Örök barátság: hát.. szerintem nemnagyon létezik. Legalábbis én nemhiszem. Nekem volt egy barátnőm általánosban (mien meglepő... igaz, több nemvolt) és most évfolyamtársam lett és ugyan két évre szinte teljesen megszakítottuk a kapcsolatot, most mégis ugyanolyan jól kijövünk egymással :D szal lehet mégis létezik... :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.529 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére