Gondolatok

Több
21 éve 7 hónapja #101211 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szilszakáll: Addig jó ameddig nem tudjuk, hogy milyen...

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101210 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elrond: igazad van teljes mértékben , hogy nincs értelme egy iylen miatt egymás torkának esni.

de akkor hoyg tisztán lásson aki nem tud :
"Medgyessy Péter kifejtette, az általa és több európai vezető politikus által aláírt levél a békés megoldást és a kérdésben kialakítandó közös álláspontot szorgalmazza. A terrorizmus és a tömegpusztító fegyverek jelenléte a legnagyobb veszélyforrás a világban – hangsúlyozta Medgyessy Péter, hozzátéve: – Békés eszközökkel kell rákényszeríteni Irakot a leszerelésre."

Én ugy gondolom ez válasz arra , hoyg mi is lett aláirva....
ennyit a magyar sajtorol :-(

és én is kérnék mindenkit ne tegyük ezt a topicot a politika topicjává ....
a politika igen éles dolog , és sok vitát szülhet sajnos :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101209 Írta: Szilszakáll
Szilszakáll válaszolt a következő témában: Gondolatok
A háborút szerencsére elképzelni sem tudjuk, és gondolom sokkal szörnyűbb, mint amit el tudunk képzelni. Főleg a kiszolgáltatottság, és az igazságtalansága miatt.

Fontos ez a téma, de tényleg NE ugorjatok egymás torkának!
Az utolsó hozzászólásokat hasonlónak érzem a völgyzugolyi tanácskozás vitájához. Már ide is elér Szauron keze? Vigyázzatok az Utolsó Meghitt Otthonra !!

"Föld-fia entek, kőszál-vének"
Burárum!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101189 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nem értek a politikához. :roll: És nem is akarok érteni hozzá. Hogy bevaljam, nem is nagyon olvasok újságot. A fontosabb hírekről tudok, de arról csak most hallottam, hogy aláírtunk valamit! :roll: Én nem tudok róluk semmit ([size=9:27iugdq7]na jó, itt egy kicsit nagyon túloztam)[/size], és ők sem tudtak rólam semmit. [size=9:27iugdq7]ugye most nagyon nagy hüleséget írtam...[/size] :triste:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101186 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
A poltikát szerintem is hagyjuk, de sajnos a magyar kormány támogatja valamilyen szinten a háborút :arrow: Taszár
[size=9:1pzowxcc]Medgyessy meg éppen támogató levelet írt alá. - Dániával, Spanyolországgal, Görörgországgal, Portugáliával, és három másik állammal együtt. Csak megjegyzésképp, ne essünk egymás torkának. :( [/size]

Egy kicsit elgondolkodtam, hogy mi lehetnee ha háború lenne:
-Észek-Korea megtámadná az USA-t (pontosabban Dél-Koreát), hogy így kétfrontos háborúra kényszerítse.
-Terrortámadások világszerte.
-További arab álamok szállnának be.
-Kitört a III VH. :( :(

De ez csak az én találgatásaim.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101180 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nerwen: nincs probléma !
tudod szabad országban élünk és mindenki leirhatja amit gondol.
És szerintem nem te vagy a hibás , ma a sajto a média sok dolgot másképp állit be mint ahogy van:-(
szoval én a magam részéröl kérlek hoyg irj nyugodtan !
Szerintem azért is vagyunk itt is , hoyg kiigazitsuk azokat amiket esetleg rosszul tudnak , és ha mi is valamit rosszul tudunk , minket is kijavitsanak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101152 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bocs :oops:
Nem vok túlzottan jártas a politikában, szal ha hüleséget írtam, akkor inkább kussolok :)

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101131 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Nerwen! írta: A *asz Medgyessynek is mire volt jó, hogy támogatja ezt az egészet?


1. MELLŐZZÜK A POLITIKÁT!
2. Ne terjesszünk hazugságokat! Medgyessy éppenséggel azt a levelet írta alá, ami tiltakozik a háború ellen. Ezt nem minden kormányfő merte megtenni, mert féltek Amerikától...

A kisembereket mindig elnyomják, ez az élet rendje, de nem kell beletörődni... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101112 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na ja! Miniszterelnökök! És az embereket ki kérdezi meg?
A Demokratában láttam egy képet: iraki nők menetelnek, katonai ruhában, vállukon a jóégtudjamilyen fegyverrel.

Háborúról: Igazságtalan!
A Kék madár című könyvben van ez (nem tudok pontosan idézni, nem találom a könyvet). Mytyl, a kislány és az édesanyja:

- Miért van háború? Kik akarják?
- A csúnya, rossz emberek.
***
- Látod, Mytyl, aki boldogtalan, másokat is azzá tesz!

Ajánlom mindenkinek ezt a könyvet. Mese, de nagyon szép.

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101108 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
jocii: kösz az infót. most asszem megyek. további jó fórumozást mindenkinek!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101106 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elrond:
"Michelle Alliot-Marie francia védelmi miniszter mindehhez hozzáfűzte, hogy a háború szükséges lehet, de csak a legeslegvégső esetben. Franciaország Alliot-Marie szerint sohasem zárta ki, hogy katonai szerepet játszhat Irakban. "

ugy gondolom ez soakt elmond.....
de egyébbként valamelyik amerikai lap irta , hogy idegenlégiosokat küldtek
de szintén megerösiti az is hogy MIrage IV- tipusu gépeket szeretnének küldeni az öbölbe.A mirage Iv nem utasszállito , hanem egy felderitogép.
ez nem épp azt erositi meg amit mondanakl és irnak az ujságok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101091 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az egészet 20-25 ember dönti el, a többi meg dögöljön meg. :x :x
Medgyessy is elmehet, nem értem, hogy miért nem lehetett a németekhez, meg a franciákhoz csatlakozni. "Európa öreg, de ezerkétszáz évvel gazdagabb kultúrával és több tapasztalattal rendelkezik mint Amerika" /egy német államférfi regálása Colin Powell kijelentésére, nem pontos idézés/

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101088 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gondolatok
Meg asszem az angolok se támogatják, mmint az emberek nem.A Tony Blair viszont igen.
A *asz Medgyessynek is mire volt jó, hogy támogatja ezt az egészet?Állítólag Irak kiváncsiskodik h mien cuccok vannak nálunk v mi.Meg Taszáron is itt vannak az amcsik :x
Nem naon értem h hogy jutottak el Afganisztánból Irakba, de ők tudják...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101074 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
jocii: A franciák elhatárolódnak a háborútól. Vagy tévedek?
Különben jó a gondolatmeneted, tetszik.[/u]

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101013 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elrond: tudod én ugy gondolom ürügyet csak az nem találhat valamire , aki nem keres .
DE általában csak az keres akinek érdeke is van az adott dologhoz .... jelen esetben országhoz.
Az USA nem buta ha jol elgondolkodtok .. söööööt nagyon is jo a gondolkodásmenete.
Ök most lerohanják Irakot ......
- ezzel fenhatoságot szereznek egy ujabb ország felett -lásd Afganisztán.... akárhogy is nézzük ott is az USA irányitja a kormány Bábuit -
- Megszerzik több olyan ország "barátságát" akinél van olaj
pl Szaud -Arábia

az a rossz , hogy hülyének néznek sok embert ....
Mi a békés utat szeretnénk -mondják
na mármost akkor miért is van az , hogy
- 150 ezer katona van már kivezényelve az Arab félszigetre
- a franciák is odavezényltek pár ezer idegenlégiost akik tudjuk jol , nem arra vannak kiképezve hogy krumplit pucoljanak
- az angolok szintén odaküldtek pár Kommandost.
-hogy az az USA a tartaláksosokat sorra rendeli be szolgálatra
-anyahajok és hadihajok sorakoznak fel az Arab-félszigeten

ezen a listán elnézzve csak a buta nem jön rá itt szo sincs arrol , hogy békésen akarják megoldani !
CSak a háboru háborut szül !
ök lerohanják Irakot --- erre lesz jo pár terrorcselekedet , amit ujabb háboruk követnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101007 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Az USA csak azért támadja meg Irakot, mert most végre van egy jó ürügy, hogy megtámadjanak valakit. Az USA hanyatlásban van, és a háború pénzt hoz neki! :?
Nem mondom, hogy sajnálom azokat az embereket, akik meghaltak vagy a hozzátartozókat, de ők akkor pont ne akarják azért, mert tudják milyen elveszíteni valakit!


Egyéb indokok: olaj tömérdek mennyiségbe, világpolitikai pozíciók erősítése, és lehet, hogy van valami új fegyver(ük) amit ki akarnak próbálni. Van tppiem is, hogy milyen fegyver lehet ez.

Az USA egyedül is letudná győzni Irakot, ezért pajzsul használja szövetségeseit, hogy ne csak ő szívja meg a terrortámadásokat.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100991 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az USA csak azért támadja meg Irakot, mert most végre van egy jó ürügy, hogy megtámadjanak valakit. Az USA hanyatlásban van, és a háború pénzt hoz neki! :?
Nem mondom, hogy sajnálom azokat az embereket, akik meghaltak vagy a hozzátartozókat, de ők akkor pont ne akarják azért, mert tudják milyen elveszíteni valakit!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100988 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az USA csak azért támadja meg Irakot, mert most végre van egy jó ürügy, hogy megtámadjanak valakit. Az USA hanyatlásban van, és a háború pénzt hoz neki! :?
Nem mondom, hogy sajnálom azokat az embereket, akik meghaltak vagy a hozzátartozókat, de ők akkor pont ne akarják azért, mert tudják milyen elveszíteni valakit!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100963 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudjátok én is elitélem nagyon a háborut ... de van egy baj ....
két oldala van a háborunak .....
Az Usa-nak abba igaza van , hoyg csak megvédi magát , igaz
erre rátett egy lapát kitaláciot is ..... hisz nem Irak fenyegeti öket.
DE ha valakit megtámadnak , igenis védje meg magát és a szereteit ,tulajdonát. Ez nem harc ez önvédelem.
Harcba csak egyvalamit lehet értékelni , ha pl egy hölgy/fiu kegyeiért küzdesz meg :-) )
de ha lehet azt ne erövel , inkább ésszel tedd :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100905 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fimbrethil küldött nekem egy levelet, amiben az ENSZ gyűjt aláírásokat, a háború ellen. Aki fel szeretne iratkozni, az írjon nekem mailt!!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100792 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
Akit meg besoroztak katonának és harcol az is szív. Otthon lenne, erre mindenféle esztelenségbe hajszolják tábornokai. És ha elvesztesz egy háborút, nem csak te szívsz, hanem a nép is: gondolok itt a Benes-dekrétumokra.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100786 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz nincs jogos háboru, de ha valaki védi magát/országát/családját/barátait védi, akkor elfogadhato, hisz senki se akarja hogy leigázzák,meggyilkolják stb
de persze a háboruban mindig sok az ártatlan áldozat, aki kirobbantotta biztonségban ül az elnönki bársonyszékében

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100780 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrond írta: Ezzel szerintem sok ember így van (én is). De ha a háború védekező jellegű lenne (ha a hazámat, barátomat, vagy akár magamat támadsnák meg) akkor a védekezés igazságos, és jogos. Annak ellenére, hogy háború.

Nono! én nem arról beszéltem, hogy jogos-e védekezni! persze, hogy az!
De én magáról a háború tényéről beszéltem. Ha már védekezel, akkor az végülis nem a te háborúd.

-- Mwa | Meoi | Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100775 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok

Mau írta:


Mbetakěman temaya, won wenerwe takěaman.
Szerintem miden háború igazságtalan, háború voltánál fogva.

-- Mau | Meoi | Mwa


Ezzel szerintem sok ember így van (én is). De ha a háború védekező jellegű lenne (ha a hazámat, barátomat, vagy akár magamat támadsnák meg) akkor a védekezés igazságos, és jogos. Annak ellenére, hogy háború.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100771 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrond írta: Ha már háború(k)nál tartunk:

Ti mit gondoltok a háborúkról? Nrem csak az irakiról, hanem az összesről? Létezhet igazságos háború? Várpom véleményeteket.


Mbetak

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100752 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha már háború(k)nál tartunk:

Ti mit gondoltok a háborúkról? Nrem csak az irakiról, hanem az összesről? Létezhet igazságos háború? Várpom véleményeteket.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100669 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mostmár fiksz, hogy háború lesz. Van még hely a George Bush látogatásra?
Demon Hunter mióta szereted a gyűrűk urát? :?:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100570 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Antares: sajnos ez a fogalom létezik, és elfogadott. :(

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100568 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Brisa írta: (Pl. Nálam időről időre felhalmozódnak a problémák és a megoldásra váró feladatok. Olyannyira, hogy ilyenkor még egy porszem hatására is robbanni tudok. Aztán egyszer nagyon elegem lesz magamból, és saját hajamnál fogva rángatom ki magam a kátyúból, úgy hogy sportot kezdek űzni a problémamegoldásból. :mrgreen: De ez komoly...)


De vannak, akik nem bírják elviselni ezeket a pofonokat..., ha túl sok van belőlük. És már a szakadék szélén állnak... (Ilyen vagyok én is.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100358 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Oisin, az MTT kerül mindenféle poltikával kapcsolatos dolgot...


Egyetértek! De azért Gondor és Rohan ügyeit megbeszélhetnénk!
:wink:

:theoden1: :eomer1: :eowyn1: :faramir1: :bill1:

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.632 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére