Gondolatok

Több
21 éve 7 hónapja #100340 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bushrol csak annyit hogy
1.Bassza meg a háboruját
2.(szalonképesebb verzio)ez az egész nem Husszeinröl és a tömegpusztito fegyverekröl van szo(abba biztos az amcsoiknak van a legtöbb),hanem az olajrol, és ha Busht nem állitják le sürgösen, akkor is háborut csinál, ha a fegyverzetellenözök "atszitálják a sivatagot" fegyvert keresve és nem találnak semmit
és nem is nagyon titkolja(valamelyik nam a hiradoban már ugy emlegetták hogy háboru az olajpiac ujrafelosztásáért, és ezt asszem Bush mondta)

addig is minden jot...

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100014 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa!
Köszi :D nagyon jól esett, hogy elolvasod buta kis beírásaimat és szívesen látom maj vissza őket!
Csak az a probléma, hogy másoknak tanácsotadnom könnyű míg a saját dolgaimba nehezen gondolok bele....

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100006 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: nem is úgy gondoltam hogy hivatalosan MTT szinekben

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100004 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin, én eddig mindenféle célú és irányú tüntetést elítéltem, pont azért, mert szerintem(!) a tüntetőket a legtöbb esetben a szereplés és a feltűnés érdekli. Ne haragudj, de nem tartom jónak az ötletet. Sose mondd, hogy soha, de nagyon remélem, hogy sosem fogok semmilyen tüntetésen részt venni.

Brisa: reméltem is! :itscool:

Ery: jogos háború? Ilyen létezik?

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99998 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin, az MTT kerül mindenféle poltikával kapcsolatos dolgot...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99997 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az első háború még jogosnak volt mondható Kuvait miatt. Bár ha belegondolunk abba, hogy a Kelet térképét is a nyugati országok rajzolták meg, akkor kétségek merülnek fel. Ha jól emlékszem, akkor Kuvait egy brit expediciónak köszönheti létét, amivel megakadályozták a németek térnyerést a körzetben (19 század vége).

Most pedig, amíg nem tudnak eredményt felmutatni az ellenőrök, addig nem lenne szabad lépni.
Ha pedig lép az ember, akkor legyen következetes, lépjen máshol is.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99988 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Úgy látom, elég egységes az álláspontunk a háborúval kapcsolatban. :disagree: A következő talit akár tarthatnánk 15-én az Andrássy úton. Kreatívok csinálhatnak valami pofás transzparenst, amivel bekerülünk a híradóba. 8O Ötletek: A Két Torony (White House, Big Ben), Sauron és Saruman (Bush és Blair),...

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99972 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sajnos a politikusokat, ahogy Jocii mondja, mindig az érdekek (nem feltétlenül a pénz, de elsösorban, és közvetve mindig ott találjuk a hatalomvágy/lobby kérdését) vezérlik. Azokat, akik ideák szerint cselekednek, vagy hamar eltávolítják (megvesztegethetetlenségük miatt), vagy ha erös az illetö, akkor Hitler-szerü vezér válik belöle, ami talán még rosszabb. A jószándék még a helyi önkormányzatoknál sem kifizetödö sajnos. A világon mindenütt korlátozottak az eröforrások és a döntési helyzetben levök elöször saját személyes érdekeiket nézik, aztán az öket delegáló pártokét/szervezetekét, legvégül azokét, akiket elvileg képviselnek.
Pedig lenne megoldás, csak egy bibi van: a megoldást el kéne fogadtatni, mégpedig azokkal, akik érdekeit ez alapvetöen sérti. tehát sosem szavazzák meg. Marad a puccs. Akkor viszont mi a különbség a diktátorokhoz és önjelölt igazságosztókhoz képest?
És mégis, mindezt tudván vannak páran, akik rendíthetetlenül küzdenek, mert hisznek abban, hogy a munkájuk révén jobbá válik a világ. Én ?ket tisztelem (és reményeim szerint követem).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99969 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Antares: a politikusokat SOHA nem is a béke irányitja !
Mindegyiknek van egy érdeke és sajnos mivel emberböl vannak , ezek az érdekek pénzhez kapcsolodnak.
Most gondolj bele , minek akarjanak békét ? a békéböl nekik nem származik bevételük.....
ellenben a háborubol ......
A politikus mindig a felé lobbyzik amiböl több a pénz .....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99917 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az az elszomorító, hogy a nagyokos USA-külpolitika mindig háborúval akar békét teremteni... Ezt az ellentmondást! Meg az is vicces, hogy ezzel az aláírási mizériával még a NATO egysége is megbomolhat. Olyan érzésem van, mintha a politikusokat inkább a protokoll vezérli, semmint a józan ész. Mintha nem is világbékében gondolkodnának.

Arról hallottatok, hogy Amerikában (USA) úgy reklámozták az új elektromos autót, hogy aki benzint vesz az autójába, az Huszein hazáját, az USA nagy ellenségét támogatja. Nem biztos, hogy pontosan így volt a reklám, mert csak fél szemmel-füllel figyeltem. De ez nem ellentmondásos? Háborúban állnak Irakkal, de az olaj azért jöhet. Mert ezek szerint az autótulajdonosok ottani olajhoz juthatnak otthon. Vagyis az USA még a saját népét is hülyének nézi, amin nem csodálkozom, mert hülyének is neveli.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99914 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Demon Hunter írta: Miután leirtam nektek a sirámaimat,odanéztem a csajra picit később,és pont azt olvasta.Tuti,hogy levágta az egészet.Le is léceltem egyből... :oops:


De jó! Azért majd hívj meg minket az esküvőtökre! :mrgreen: (Mondták már neked, hogy az őszinteség a legkifizetődőbb út? :wink: )

Demon: Amúgy azért kapod ezeket a pofonokat, hogy megedződj és gyakorold a megküzdést. Később már rutinosabb leszel, bár a fájdalom sosem lesz kisebb vagy kevésbé fájóbb. Egyszerűen könnyebben fogod feldolgozni. És ezt érdemes megtanulni. Hogy aztán meglásd és értékeld az élet szépségeit, a nehézségeket pedig megtanuld kihívásként felfogni.
(Pl. Nálam időről időre felhalmozódnak a problémák és a megoldásra váró feladatok. Olyannyira, hogy ilyenkor még egy porszem hatására is robbanni tudok. Aztán egyszer nagyon elegem lesz magamból, és saját hajamnál fogva rángatom ki magam a kátyúból, úgy hogy sportot kezdek űzni a problémamegoldásból. :mrgreen: De ez komoly...)

Ari drága, azt a bejegyzésedet elrakom és nagy becsbe fogom tárolni... aztán ha a te gondolotaid meg hangultod burkolózna sötét felhőkbe (megint), előveszem és beidézem neked, jó? :evil3:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99908 Írta: Demon Hunter
Demon Hunter válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Szeretném megköszönni a jótanácsokat és a bátoritásokat.Poénos,de az itteni virtuális közösségben jobb a viszonyom veletek,mint otthon a szülőkkel.
Ujabb poén!!!!!!!
Miután leirtam nektek a sirámaimat,odanéztem a csajra picit később,és pont azt olvasta.Tuti,hogy levágta az egészet.Le is léceltem egyből... :oops:

Ez van.Fő az optimizmus és a fanyar humor.
TELCONTAR:mikor is lesz az a tábor?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99882 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hogy ellözö hozzászólásomat mindjárt cáfoljam: végül is a Föld már erösen túlterhelödött az emberektöl. Egy kis népességszabályozás idöszerü. Lehet, hogy ez a háborús vágy hasonlít a lemmingek tömeges öngyilkosságához?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99881 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Politika & Amerika: sajnos itt csak az amerikai hadsereg felkészültségének életbentartásáról (mindig kellenek veteránok), a hadiipar, mint húzóágazat jelentöségének növeléséröl és az olajról van szó. Érdekes, Pakisztán is tele van muszlim terroristákkal, atombombájuk is van, mégsem akar senki bevonulni... csak nem azért, mert ott nincs olaj???
Sokan mondták már: nem a terrorizmust kell felszámolni, hanem az okait. De agresszív külpolitikával, ahol a bosszú egyre gyülemlik, ez megoldhatatlan. A katonai erö is egyfajta Gyürü, amely megrontja a birtokosát. Ha a "fehér ember" csak egyszer is képes lenne békén hagyni a többieket... És sajnos immár Magyarország is részese ennek az örületnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99880 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Demon Hunter, a leírtak alapán számíthatsz arra, hogy nagy bunyó lesz, ha nem jössz el a tábortüzes kirándulásokra gitárostul!!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99847 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Irunien: OK! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99784 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Demon!
Ez valami brutális amit leírtál de biztos teljesen öszintén gondolod és ez elfogadható. Azonban nem értem, hogy ha valami idegesít akkor miért veszed ilyen komolyan. Persze jó kiírni magunkból a fájó dolgokat és kesereghetünk, de indulatokat ne váltson ki belőled! Felesleges. Ha tudod, hogy neked van igazad akkor az megnyugtató kell, hogy legyen és értelmetlen "bosszúskodni".
Lesz még rosszabb fel a fejjel. Különbenis az élet szép! Nevess. Vagy inkább röhögj ki mindenkit.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99769 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Demon Hunter:

Mit mondjak? Voltam már felvételizni a színművészetire... De jó, h tudsz annyira gitározni, h megpróbáld a versenyt!

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99765 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szerelmi csalódásra a legjobb gyógyszer: egy újabb szerelmi csalódás... :P

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99738 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
A politika dologba inkább nem szolok bele , mert aktiv tagja vagyok az egyik kormányzo pártnak , és igy nem tudok rola elfogultalanul nyilatkozni.
DE anynit hadd mondjak el , soha nem lesz tökéletes Oktatási renduzser akárki is lezs hatalmon , hisz ha más okbol nem , kötekedésböl de belszol az ellenzéki oldal , hisz ugy tekintik sokan ugy tekintik ez a dolguk , ellentmondani.
MI egyszerü polgárok nem nagyon szolhatunk bele a dolgokba , itt is sokan elmondják hogy mi a baj ..... de sajna bele kell törödni ez is csak csepp a tengerbe :-(
FEljött itt a Bush dolog ....
Én is nagyon sajnálom , sőőt pontosabban elitélem a dolgot.
JObb volna a békés ut , de sajnos ez si mint az egész politika nem szol másrol mint az eröböl valo kormányzásrol , és az erösebb akarata mindig gyoz .... ott Bush az erösebb ..... :-(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99717 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99698 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring: Teljesen egyetértek. :wink: 8) ( segítek kinyírni. :twisted: )

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99675 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok
A végén még politikus lesz belőlem... Komolyan... Csak az én érzékeny lelkem *sóhaj*

Az a baj, hogy az oktatás oldalán, csakúgy mint az entekén, nem áll senki.

És az egészségügy :?

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99673 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
En csak annyit a politizalasrol, betorom a Busch kepet, ha haborut csinal nelunk!!! :evil: :x :!:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99585 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az "aktuális kormány" és a "nép". Apám politikus /részben/ ezért bejáratos a külömböző korrupciós dolgokba. Mármint csak látja őket.. Az volt a nagyszám amikor az oktatásiminiszter hószünetet rendelt el. Elvileg nem volt kötelező betartani, de amikor megtudták, hogy a mi sulinkban még ilyenkor is tanítás van ránkförmedtek az egyik kereskedelmi rádiótól, hogy hogy lehet ez. Az a szomorú, hogy ha megnézzük a mai generációt a tanulás mindenkinek nyűg(néha nekem is nagyon) ha lehetne szinte senki nem tanúlna. Vajon mi váltotta ezt ki a mai generációból? Az előző előtti században az emberek össze rakták akét kezüket ha volt lehetőségük tanúlni. Én mondom az emberek megkergültek. No és az se valami fényes példa a diákság előtt, hogy nem muszáj tanúlniuk, ha pénzük van és kapcsolataik, akkor az ővék a világ.
Úgyhogy manapság igen sok múlik a szülőkön..
Bocs a túl hosszú vélemény nyilvánításért...
Üdv

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99579 Írta: Demon Hunter
Demon Hunter válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Egy picit régen jártam már itt és amit akarok most írni,az nem igazán passzol a mostani témákhoz.Szeretném leírni az elmúlt pár napomat,mert
nagyon rossz volt.Remélem nem haragszotok meg,hogy így keresztülhúzom a mostani témát.

Szombat:
Nem tudom,hogy említettem -e,hogy készülök az országos gitárversenyre.
Mert készültem.Szombaton volt a megyei válogató.Az a lényeg,hogy összesen 8 ember mehet egy megyéből.Voltunk 24-en.
Az egész korcsoportokra van osztva.1,2,3,és 4. korcsoport.Ez kor szerinti beosztás.Én,mivel 19 vagyok,a 4.-be voltam.
Szóval,2 hónap alatt tanultam meg a darabokat,mert későn jöttem a tanáromhoz,hogy mégis menni akarok a versenyre.Ez nagyon kevés idő.
A többiek már nyáron kezdték el,én decemberben.Ez oké is.DE.!!
A Korcsoportomban 3 ember volt velem együtt.
Egy lány,aki már vagy 10 éve gitározik,és nyert már ilyen versenyt és egy srác aki !!!! Ezt figyeljétek!!!!
A SRÁC FELKÉSZÍTŐ TANÁRA AZ EGYIK ZSÜRITAG VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintetek ez fer?Hát a csákónál ezerszer jobb vagyok,voltam ezt bárki megmondhatja,egyébként meg is mondták utólag,hogy elég furcsa volt a zsüri döntése.
Aztán kihajítottak.Így aztán nem fogok az idei országos gitárversenyre menni,sőt a követlezőre se !!!!EZ A POÉN!!!,MERT 3 ÉV MÚLVA LESZ A KÖVETKEZŐ,ÉS AKKORA MÁR 21 LESZEK.ÉS AZ MÁR TÚLIDŐS.

Úgyhogy jó napom volt.Azért adtak egy szemét tetves oklevelet róla,amit
otthon szét is téptem plussz elégettem :twisted:

Mostmeg itt ülök a könyvtárba,és éppen akarok menni leülni a gép elé,
erre a semmiből elémtoppan az a lány akit mindig szeretni fogok.És amióta szakítottunk nem jártam senkivel,mert úgy döntöttem,hogy nem vagyok hajlandó járni olyannal,aki nem szeretek.
Most itt ül,én meg csak nézem.Háttal ül nekem.Barna nadrág és zöld felső van rajta.Rajta van a szemüvege is amitől olyan aranyos lesz az arca,hogy elolvadok,ha ránézek.

Egyébként meg,egyszerüen nem merek az emberek szemébe nézni.
De,hogy én mennyire szeretem ezt a lányt.És amióta szakitottunk,egyszerüen annyira megromlott a kapcsolatunk,hogy rosszabb,mint mikor még csak barátok voltunk és nem jártunk.
Hát ez van.A fejem is fáj.A suli is elkezdődött.De tökmindegy,mert úgysem járok be.Vizsga előtt 2 nappal elkezdek tanulmi(ahogyan most is csináltam)és levizsgázok.Minek bejárni előadásokra?
Úgyse figyelek,úgyse érdekel,úgyis ingerel a tanár pofája és van jobb dolgom is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99524 Írta: Szilszakáll
Szilszakáll válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: ..., mert a mindenkori politikai elitnek (bármelyik oldalhoz is tartozik) nem érdeke, hogy értelmes, önállóan gondolkodó embereket neveljen. A politikusokat pedig sajna az a nép választja, akit nem ilyennek neveltek. Ez egy ördögi kör, amiből nagyon nehéz kitörni.
Oisin


A politikai elitnek nem érdeke, de nekünk gondolkodó szülőknek igen, viszont így valóban nehéz ebből a körből kitörni.

...az a nép választja... hát igen.

"Föld-fia entek, kőszál-vének"
Burárum!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99521 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj, hogy az oktatás oldalán, csakúgy mint az entekén, nem áll senki. :cry: Szvsz azért nincs pénz, mert a mindenkori politikai elitnek (bármelyik oldalhoz is tartozik) nem érdeke, hogy értelmes, önállóan gondolkodó embereket neveljen. A politikusokat pedig sajna az a nép választja, akit nem ilyennek neveltek. Ez egy ördögi kör, amiből nagyon nehéz kitörni.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99479 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kicsit más téma, de kapcsolódik a lenitekhez.
Egyszer megkérdezték Soros Györgyöt, mit tart a létez? legmegtérül?bb befektetésnek. Azt mondta: "az oktatást". A szellemi töke képzése egy olyan, sokszorosan megtérülö, hosszu távon folytatható befektetés, amely nem von el eröforrásokat más befektetésektöl (legalábbis nem sokat). Magyarország szellemi tökeexportör. Azt a néhány okos fejet, amelyet itthon ki tudunk nevelni, valamiért mégis elveszítjük. Nagyon kevsen vannak, akik a hazai gazdasági viszonyok között NEM rabló módon képesek eredményt elérni a szakmájukban. Viszont a mai fiataloknak (remélhetöleg) lesz esélyük arra, hogy itthon maradva is kifejthessék képességeiket és ebböl meg is élhessenek tisztesen. Már csak annyi hiányzik, hogy tényleg beinduljon a szellemi töke képzése. Ahhoz viszont több kreativitás, több pályaalkalmassági vizsgálat, több - egymástól eltérö - módszertani nevelés szükséges, és olyan rétegek elött is megnyitni a felsöoktatást, amelyek elöl társadalmi okokból eddig zárva volt.
És ez ott kezdödik, hogy az általános iskola elsö osztályaiban érdekessé és vonzóvá tegyék a tanulást és a nevelési intézményeket pl. az otthon rossz példát látó cigánygyerekek számára is, vagy éppen az intézetieket képesek legyenek motiválni. Ehhez olyan pedagógusgárda kellene, akit nehéz kinevelni és jó fizetéssel kell pályán tartani (Dél-Koreához hasonlóan). Ehhez a pedagógusképzés szemléletét kellene átalakítani. Ehhez a föiskolai/egyetemi finanszírozás jelenlegi rendszerébe be kell nyúlni. Ehhez költségvetési szintü döntés kell. Erre nincs pénz.
Tehát a világ legjobb, legnagyobb hasznot hozó befektetésére nincs pénz???
Furcsa.
Csak el kellene kezdeni. És utána nem magára hegyni a programot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99475 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicafül írta: ...valamint valamelyik verselemzésemre ráírta: "ilyet egy másodikos nem ír" - miután odamentem megkérdezni, ez vaj' mit jelent...úgy értette, túl érett gondolkodású, amilyet - szerinte - én nem írhattam (pedig én írtam, és ráadásul nem is házidolgozat volt, hanme olyan, amit az órán kellett megírni...).

:lol: Noigen. Én is rengeteget harcoltam az efféle felnőttekkel, akiknek ilyen "kicsi vagy és ostoba" mentalitásuk volt, tanárok és nem tanárok egyaránt, annak idején, úgy hét-nyolcadikos koromig. Most azonban néhány furcsa hobbim eléggé kinőtte magát, hogy ne érdekeljen, mit gondolnak rólam a nálam idősebbek, mármint hogy ne akarjam folyaton azt bizonygatni, hogy kilógok a sorból.

-- i-Meoi Tauranáro / ta-Mau Rauser / u-Mwarauzī

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.682 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére