BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 1 hónapja #266523 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: A technikai fejlődés lessz korunk végzete, mert az embert nem ilyen rohanó világra "tervezték", és egyszerűen nincsen ideje kipihenni magát, és a világ tele lessz gyógyszereken élő zombikkal, akik inkább bekapnak egy pirulát, semhogy kikapcsonák egy napra a számító gépet.
Én magam is észrevettem, hogy nekem ez már túl gyors...


De mi a gyors? Én spec imádom a pörgést, azért élek vagyis próbálok élni. Úgy imádtam mikor régebben állandóan a zenesuli, a suli és otthon között ingáztam egész nap. Volt hogy többet voltam távol, mint otthon. De szerettem hogy mindenhová rohannom kellett. Akkor persze mindig panaszkodtam, hogy milyen fáradt vagyok, milyen nagy cucc, de mostmeg hiányzik. Nem tudok mit kezdeni magammal.. Unom magamat. Azért valamilyen szinten kell a pörgés, főleg az örökmozgóknak ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266522 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Idősebbek és fiatalabbak: sokszor veszem azt észre, hogy a felnőttek nem kösz9önnek rá vagy ami még rosszabb, nem köszönnek vissza a gyerekeknek.

Utána meg megy a szövegelés, hogy milyen neveletlenek a ygerekek, hogy nem is köszönnek. Pedig ők csak a példát utánozzák. Azért szoktam előre köszönni egy kisebb gyereknek, hogy érezze: őt is emberszámba veszem, nem csak a vele lévő felnőttet.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266521 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: A fiataloknak szvsz olyan a viág, mint egy tágas mező, ahol határ a csillagos ég, minden lehetséges.

Manapság, a számítógépek és a hiperszuper, meg ultramodern bizgentyűk világában igen. Régen (nem 20-30 évvel ezelőttre gondolok, hanem több százra is, akár) nem volt így, és talán jobb is volt... :? Szerintem.
Meg szvsz nem álmodozunk itt, csupán véleménykifejtünk egy adott témával kapcsolatban. :) Igazat adok egyébként, ebbe a rohamos fejlődésbe pusztulunk bele, az emberiség előbb-utóbb kiirtja önmagát...

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266518 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Ezért kellett volna nekem mondjuk 100 évvel ezelőtt születni:))

Egy kicsit más téma.
Mostanában azt veszem észre, hogy az emberek lekezelik egymást, főleg az idősebbek a kisebbeket. Magamon is megfigyeltem, hogy néha nem veszem komolyan a nálam fiatalabbakat, mert még "kölyök" pedig nekem is nagggyon szarul tud esni amikor a korom miatt nem figyelnek rám, és közlik "áh te ehhez még csíra vagy, kicsi vagy úgysem érted" és az jutott eszembe, hogy ahelyett, hogy segíteném, segítenénk a nálunk fiatalabbakat csak cseszegetjük őket, hogy milyen kicsik még (csak azt nemtudom mihez az élethez?)
Szóval valahogy nem értem, hogy miét is van az, hogy az utobbi években az idősebbek lenézik a kisebbeket, akkor is ha nincsen köztük sok év.


Én ezt megértem.Néha elgondolkozok azon,h mien emlékeim vannak pl. 6 éves koromból.Jó ez most vicc,de kb. egy csiga szintjén állhattam :P

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266517 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
OFF: ha vkit még érdekel a felvételi pontszámítás, az írjon privit, szívesen leírom részletesen.(Idén érettségiztem, szóval benne voltam rendesen...)

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266515 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Magyarán: egy tanult ember is lehet hülye.


OFF: Én ismerek is ilyet :lol: :lol: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266513 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Engem már többször és több felől ért az a vád, hogy "kioktatom" a fiatalabbakat, meg "depizek" itt, ahelyett hogy örülnék.
A fiataloknak szvsz olyan a viág, mint egy tágas mező, ahol határ a csillagos ég, minden lehetséges. Én is ilyen voltam valaha, de ahogy az ember öregszik, sokan átverik, kihasználják, és ez a "tágas mező" egyrejobban alagúttá válik, ahol a "KELL" és a "SZÜKSÉG" szegi be a látóatárt, és az ember egyreinkább rájön arra, hogy mit is akar elérni ebben a világban, jobban mondva mit LEHET elérni.
Itt ovasgatva, annyi remek dolgot mondtok, és akartok, hogy az én szívem is egészen felvidul, mert köztetek megint merek szabadon álmodozni és álmodni.
De mindfelett azért ott van "a Kor Bölcsessége", ami munkál bennem, és néha írásra is ragadtat egy-egy olyan témában, aminek a megvalósítása fantazmagória, és csak Nektek tűnik reálisnak.
Iyenkor kapom a "letolós" priviket, hogy Te megint milyen vagy! Pedig én őszintén kívánom Nektek, hogy a sok álmotokból minnél több valósuljon meg, legalábbis több mint nekem.
A véleményem egyes dogokról is más, mert lévén én majd' mindegyikőtöknél idősebb vagyok, sokatoknak talán még az apja is lehetnék.
Az idősebbekben nem csak az "átgondoltság" munkál, hanem főleg az, hogy a lehetőségeik sokkal kisebbek, mint a fiataloknak.

A technikai fejlődés lessz korunk végzete, mert az embert nem ilyen rohanó világra "tervezték", és egyszerűen nincsen ideje kipihenni magát, és a világ tele lessz gyógyszereken élő zombikkal, akik inkább bekapnak egy pirulát, semhogy kikapcsonák egy napra a számító gépet.
Én magam is észrevettem, hogy nekem ez már túl gyors...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266508 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem is természetes, hogy a fiatalabb valamivel naivabb, mint egy idősebb. Hiszen ők még kevesebbet tudnak ennek a világnak az árnyasabb oldaláról. Na nem, mintha egy idősebb olyan nagyon okos lenne, csak őt már érték kisebb-nagyobb sérelmek, és igen, ahogy mondtátok, már átgondoltabban cselekszik. :) Ez nem csak a fiatalabb korosztályoknál van így, hanem idősebbeknél is, szvsz, bár őket manapság lenézik, mert "szenilis öreg tata, azt se tudja, mi az a számítógép, akkor már senki". :( Pedig igenis ők is próbálnak a saját módjukon valamennyire haladni a korral, ezt tapasztaltam már. :) Egyébként, az a hatalmas technikai haladás, fejlődés, akármi, ami a mai világban tapasztalható, szerintem sokunknak túl gyors, és az emberekre lekileg is hat, elég rosszul. :? Vagy rosszul gondolom?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266507 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez egy teljesen természetes dolog. A fiatalok sokkal naivabbak, én nem másokon szoktam nézni, hanem saját magamon látom, hogy mennyimindenben megváltoztam az elmúlt pár év során. Nem mondanám magamat besavanyodottnak, de tényleg így van, az ember idővel megtanulja "kétszer is meggondolni" a cselekedeteit. Ez nem lekezelés kérdése, azt tényleg nem szabad, és ugyanúgy ahogy én mondom a rám fiatalabbakra, ezt rám is mondják, és lehet, hogy fáj, de rá kell jönni, mennyire igaz. Ez nem feltétlenül bántás, persze nekem is szarul esik, de olyankor mindig arra gondolok, hogy tulajdonképpen ő átélte amit én, és pontosan azért tart tapasztalatlannak, mert én még csak most vagyok benne. Ugyanúgy ahogy én viselkedek a nálam fiatalabbakkal. És nem lekezelni kell őket, hanem segíteni az útjukat.. ;)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266504 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn: ez érdekes téma.. azért fogott meg így rögtön, mert nemrég voltam egy táborban. Viszonylag vegyes volt az összetétel, de inkább általános sulisok voltak. És.. Elképesztő a különbség a gondolkodásmódokban. Azt vettem észre, hogy minél fiatalabb egy ember, annál naivabb, annál igazabbul tud nevetni. Amint öregszik, egyre több olyan dologgal kell szembesülnie, amik szabályosan megkeserítik és százszor is meggondolja hogy nevessen-e. És lehet az csak 1év különbség, vagy akár több. A kor megsavanyítja az embereket. Persze akadnak kivételek, akik úgy vannak a dolgokkal, hogy márpedig ők nem leszenk olyan besavanyodott citromképű emberek. Le a kalappal előttük. ;) A lenézés meg talán a savanyúságból adódik..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266501 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ezért kellett volna nekem mondjuk 100 évvel ezelőtt születni:))

Egy kicsit más téma.
Mostanában azt veszem észre, hogy az emberek lekezelik egymást, főleg az idősebbek a kisebbeket. Magamon is megfigyeltem, hogy néha nem veszem komolyan a nálam fiatalabbakat, mert még "kölyök" pedig nekem is nagggyon szarul tud esni amikor a korom miatt nem figyelnek rám, és közlik "áh te ehhez még csíra vagy, kicsi vagy úgysem érted" és az jutott eszembe, hogy ahelyett, hogy segíteném, segítenénk a nálunk fiatalabbakat csak cseszegetjük őket, hogy milyen kicsik még (csak azt nemtudom mihez az élethez?)
Szóval valahogy nem értem, hogy miét is van az, hogy az utobbi években az idősebbek lenézik a kisebbeket, akkor is ha nincsen köztük sok év.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266499 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na most lehet hogy meharagudtok (senkit nem akarok megbántani, Isten ments), de szvsz az hogy ki okos és ki nem, nem attól függ, hogy milyen iskolát végzett. Magyarán: egy tanult ember is lehet hülye. Ugyebár az ész nem függ össze a műveltséggel (az azonban igaz, hogy egy tanult embernek nagyobb rálátása van bizonyos dolgokra -főleg ami a szakmáját illet).

_Neo írta: Ezt ne dontsd el helyettuk, jo? ß)
Mindenki a maga sorsanak a kovacsa


Valóban, viszont amit Bill Gates és csapata anno alkotott az tudtommal elég nagy átugrás volt a számítástechnika területén. Manapság szvsz már nincs is meg rá a mód, hogy valaki kiugróan nagy dolgot alkosson. Csak egy példa. Ha már előjött Bill Gates és a Microsoft: éppen az ehhez hasonló nagyvállalatok miatt nincs már kugrási lehetőség szvsz. :roll:

Fredegár: persze, szerintem is fontos a tanulás/művelődés. De ha az a kérdés, hogy melyik a fontosabb (az életben), akkor továbbra is fentartom a véleményem. ;)

Drakolini: egyetértek, ha valakinek megvan rá a módja, akkor azt csibálja amit szeret. Ugyis csak azt végzi szívből, azt élvezi csinálni, ergo csak abban alkothat marandandót i. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266495 Írta: Drakolini
Drakolini válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem az okos ember olyan pályát választ, amihez ért. Ha pl.: nagy a fantáziája, akkor mehett írónak, szobrásznak, festőnek, rendezőnek, menedzsernek (ahhoz is kell fantázia, hogy vlamit érdekessé tegyünk a nagy közönség számára). Ha viszont ért a történelemhez, akkor régészi, történészi, tanári (lehetőleg egyetemi) pályát választ. Ha jó labda érzéke van akkor vlami labdás sportot fog választani (pl.: foci, kosár, röpi). Sztem nem fog kinylódni egy matematikus azzal, hogy hogyan ír majd egy verset (durva példa).
_Neo: bocs a téves infóért.

Online D&D - Szerepjáték A Fórumon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266494 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drakolini írta: És Bill Gates-nek nem voltak jó kapcsolatai (azt, hogy talpraeset volt, azt nem tudom). Nyolcadikosként egyedül összerakott egy számító gépet, és mind az általánost, mind a főiskolát színkitünőre zárta (viszont az apja verte, ha nem hozott haza 5-t). Ma ő a leggazdagabb ember a világon (azt, hogy boldog, azt nem mondom), úgy hogy sztem kell ennyit tanulni (viszont én is utálok ennyi anyagot venni egyszerre :lol: ).


A foiskolat nem vegezte el

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266493 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Drakolini: A Bill Gateses példa szvsz azért nem jó, mert a mai világban aligha tudna egy ember olyan dolgot véghez vinni, mint Billy :D


Ezt ne dontsd el helyettuk, jo? ß)
Mindenki a maga sorsanak a kovacsa

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266492 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Hát hogy melyik fontosabb, a minél magasabb iskolai végzettség vagy a kapcsolatok, azt hiszem egyértelmű: az utóbbi. ;) Sok ember van akinek van egy vagy több diplomája -teszem nagyon jó szakmákból- és nem tud elhelyezkedni. Továbbá ehhez hozzá lehet tenni azt is, hogy a "divat" szakmákat (ügyvéd, orvos, stb) végzett emberekből is egyre több van az évek során, tehát logikus ha nem tudnak elhelyezkedni, mert már nincs rá akkora kereslett mint x éve (illetve a kereslet meg is lehet, de nincs annyi munkalehetőség, hogy midnekinek jusson).
A kapcsolatok mellet persze fontos a talpraesettség is. ;)
Drakolini: A Bill Gateses példa szvsz azért nem jó, mert a mai világban aligha tudna egy ember olyan dolgot véghez vinni, mint Billy :D

Nos, sajnos a jó kapcsolatok kialakítása nem tőlünk függ. Nem születhet mindenki politikus/nagy rangú hivatalnok/arisztokrata családba. Utólag persze megeshet, hogy sikerül ezzel-azzal összeismerkedni, akik esetleg hasznosak a további jövőnkre nézve, de ez teljesen a szerencsén múlik. Ami viszont rajtunk múlik, az a saját képzettségünk, tudásunk fokozása, tanulmányaink bővítése. Miért ne fejlesztenénk önmagunk szintjét, ha már mód van rá?! Mert ez csak hasznunkra válhat, ezt mindenki beláthatja. És szvsz az okos ember napjainkban pl. nem ügyvédnek megy, mert azokkal Dunát lehetne rekeszteni, hanem inkább neuroinformatikusnak, mert az egy (viszonylag) új tudományi ág, ami most indul sebes fejlődésnek. Észre kell venni, hol van pangás és hol van zsúfoltság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266491 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát hogy melyik fontosabb, a minél magasabb iskolai végzettség vagy a kapcsolatok, azt hiszem egyértelmű: az utóbbi. ;) Sok ember van akinek van egy vagy több diplomája -teszem nagyon jó szakmákból- és nem tud elhelyezkedni. Továbbá ehhez hozzá lehet tenni azt is, hogy a "divat" szakmákat (ügyvéd, orvos, stb) végzett emberekből is egyre több van az évek során, tehát logikus ha nem tudnak elhelyezkedni, mert már nincs rá akkora kereslett mint x éve (illetve a kereslet meg is lehet, de nincs annyi munkalehetőség, hogy midnekinek jusson).
A kapcsolatok mellet persze fontos a talpraesettség is. ;)
Drakolini: A Bill Gateses példa szvsz azért nem jó, mert a mai világban aligha tudna egy ember olyan dolgot véghez vinni, mint Billy :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266490 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Nekem a hócsukám tele van azzal, hogy a bioszt olyan mélységigk ell tanulni mintha doktor szeretnék lenni

8 évet húztam le biológusként (jelenleg épp munkát keresek...), és a 95%-ára meg kell mondjam, nekem se volt soha szükségem... Elég elkeserítő - mentem volna inkább bolti eladónak, arra mindig szükség van. A műveltséget úgysem az iskolában szedjük fel.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266488 Írta: Drakolini
Drakolini válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És Bill Gates-nek nem voltak jó kapcsolatai (azt, hogy talpraeset volt, azt nem tudom). Nyolcadikosként egyedül összerakott egy számító gépet, és mind az általánost, mind a főiskolát színkitünőre zárta (viszont az apja verte, ha nem hozott haza 5-t). Ma ő a leggazdagabb ember a világon (azt, hogy boldog, azt nem mondom), úgy hogy sztem kell ennyit tanulni (viszont én is utálok ennyi anyagot venni egyszerre :lol: ).

Online D&D - Szerepjáték A Fórumon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266487 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nimrocco: nem érzed mindenki illatát de ez határozza meg ki lesz a párod. (tanultaaaaam a suliba erre jo volt:DD)
És itt nem a dezodora illatáról van szó. Igen tudom ez kicsit éérdekesen hangzik de télleg így van.
Én a halasztást ugy értem, hogy felveszik az embert és rögtön halaszt.. ez szerintem szemétség azokkal szemben akik bejárnának de nem vettk fel őket.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266486 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Nem a génektől hanem az illatoktól függ, hogy kibe leszünk szerelmesek:)


Ez komoly? :P
Szerintem meg csak úgy jön.Kiszúrod a tömegből és kész.Én nem érzek semmilyen illatot :P

Szerintem akkoris túl sok amit tanítanak.Oké,h alapműveltség,de középsuliban még nem állok egy professzor szintjén és abszolút nem ezek a dolgok érdekelnek.Meg azért azt se felejtsük el,h nem azért vagyunk a Földön,h hülyeségeken szenvedjünk és elfelejtsünk élni ;) Bár aki szeret tanulni,hát tegye,de tőlem távol :D Hány olyan gazdag/boldog ember van aki 8 általánossal elboldogult csupán azért,mert talpraesett és jó kapcsolatai vannak?!

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266482 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hiába van sok plussz pontja akkor is csak 21-et kap azon felül legfeljebb gratulációt de lehet akár 50 nyelvvizsgád akkor is csak 21 pont jár.
Én sem szeretnék évet halasztani de fizetni nem udok. Ez csak kényszermegoldás arra az esetre ha nem vesznek fel oda ahova jelentkezem mert vagy pszichológia, esetleg irodalmár vagy semmi

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266481 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem halasztok évet (ugy is tudom, hogy bele fogok vágni az egészbe csak teljsen reménytelennek látom)
én 142ről hallottam max pontszámnak. Bár volt olyan ismerősőm akinek annyi plussz pontja volt, hogy nem tudtott vele elszámolni. (kitünö érettségi, ilyen olyan sprotcuccok, versenyek, nyelvvizsgák)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266480 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egyébként az idei év érettségi szempontjából vicc volt. Annyit újítottak, hogy a végén már azt se tudta senki, hogy mit kell csinálni. Az utolsó napig halogattak mindent, például nekünk azt mondták, hogy az érettségit ha jól írjuk meg akkor az nyelvvizsgapapírt ad és ezért nem mentem nyelvvizssgázni, most meg már nem lehet Aztán két nappal az érettségi előtt kinyomtatták a feladatsorokat és a közigazgatási hivatalokban rendőrőkkel és hivatalnokokkal őriztették két napig, de a harmadik naptól még csak rendesen le se pecsételték a dobozokat vagyis az nézte meg aki akarta. Aztán odadaták az igazgatónak reggel, aki délelőttig őrizte, vagyis újabb lehetőség a megnézésre. Ezek után mit várunk (egyébként onnan tudom, hogy édesapám is részt vett az őrzésben mint hivatalnok)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266478 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nos ahogyan azt a mi kedves fizikatanárunk szokta mondani:
Volt egy nagyon jó magyar oktatási rendszer aztán nekiestünk nagybaltával és a munkánk nem eredménytelen

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266475 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bátyám barátnője aki színötös tanuló, annak köszönheti, hogy bejutott az egyetemre (vagy fősikola nem tudom), hogy a felsőfokú angol nyelvvizsgájához, még letett egy németet is, különben nem jutott volna be. No comment. Nekem még három év érettségiig (elvileg :D ), remélem addigra észhez tér az oktatás. :roll: A mostaniakat pedig csak sajnálni tudom. :(

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266474 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csak úgy lehet elérni a 141 pontot ha beszámítják a nyelvvizsgát különben annyit se. De a nyelvvizyga benne van a vitt pontszámban

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266473 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ahol nem kikötés a nyelvvizsga ott beszámítják a hét pontot érte?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266471 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
141 a max. pontszám

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #266470 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn: Egyetértek veled abban hogy kell a fenének az idegbaj. Szerintem gimi után halasztok egy évet amikor is dolgozok és angolt meg németet tanulok, hogy meglegyen a nyewlvvizsgám aztán majd rá egy évre újra megpróbálom. Addig még akármi lehet.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.525 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére