BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 2 hónapja #265867 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Segytségets zeretnék kérni: ti mit szoktatok akkor tenni, ha összevissza (egyértelműbben fogalmazva: hisztisek) vagytiok, és élő fának holt levelébe is beleköttök?


Elkezdek játszani egy lehetőleg könnyen megnyerhető lövöldözős játékkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265864 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nólindir írta: A busz 11.15-kor indul Tatabányáról és 11:45-kor érkezik Várgesztesre.
A buszjegy ára 156 Ft lesz, visszafele ugyanannyi, tehát összesen 312 Ft.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265863 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az a baj,. hogy ez egy alatomossan lappangó rosszkedvből fakad. A felszínen mindeg OK, de alatta meg a fene tudja...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265862 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Segytségets zeretnék kérni: ti mit szoktatok akkor tenni, ha összevissza (egyértelműbben fogalmazva: hisztisek) vagytiok, és élő fának holt levelébe is beleköttök?


Fogok egy Fekete István-novelláskötetet, és belemerülök. Használ!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265861 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Segytségets zeretnék kérni: ti mit szoktatok akkor tenni, ha összevissza (egyértelműbben fogalmazva: hisztisek) vagytiok, és élő fának holt levelébe is beleköttök?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265848 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hahó népek!
Valaki kölcsön tudná adni az Emberek: Száz útvagy a Tábortűz c. cd-jét?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265831 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!!!!

Hm..... ha mostanában valakinek Cucje-ra szottyan kedve arra nagyon csunyán fogok gondolni...... :twisted:
Ugyanis vasárnap olyan jégeső esett a szomszédos faluban hogy, az katasztrófa...............csoda hogy minket elkerült......... :evil:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265734 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

kriszana a Nagy Nyári Táborral kapcsolatban írta: Figyelem emberek!

Mivel a vonatjegyét Tatabányáig mindenki egyénileg veszi meg:
NE VEGYETEK RETÚR JEGYET!
Mert Várgesztes csak 64 km-re van, és 100 km alatt a retúrjegyek csak +2 napra érvényesek!
A diákjegy Budapestről Tatabányáig 202 Ft EGY ÚTRA
A felnőtt 620 Ft.

A busz 12:20-kor indult Tatabányáról és 12:53-kor érkezik Várgesztesre.
A buszjegy ára 150 Ft lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265731 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Hogy tudom megtudni a bankszámal számomat?


De ha a szerződésed nem találod, akkor a minden hónapban küldött számlakivonaton is ott van.. :)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265725 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Papi a cseten írta: <Papsajt> A Vándor! Hogy koronája van meg aranykupája? Hát, hogy mit meg nem érünk!

Vazz, aranykupa helyett apukát olvastam... 8O :mrgreen: :lol: :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265656 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ok: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265655 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn, a szerződést és a számlakivonatokat érdemes eltárolnod (neked, nem másnak) egy dossziéban vagy dobozban, szükséged lesz rájuk.
Amúgy pedig vonulj be egy OTP-be a kártyáddal, személyivel együtt, és mondd, hogy a számlaszámodat szeretnéd megtudni. Igen valószínű, hogy furán fog rád nézni a néni, mire te magyarázd el, hogy jártál. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265651 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát a szerződéstnem találom:( a kivonatot meg szerintem anyu kidobta: (
Csak kéne a száám mert arra fogok fizut kapni..
Mégvalami: nincsen valakinek egy Jó de fölösleges monitorja? A mienk ugyenis olyan sötét, hogy szinte mindent kikell már jelölnöm a forumonami nem sárgával van írva...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265646 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Hogy tudom megtudni a bankszámal számomat?


Ha van bankszámlád, kell kapnod bankszámla-kivonatot (mint magánszemély, havonta egyszer). Azon ott kéne lenni a számlaszámodnak, valahol a tetején.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265645 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn, ha van már bankkártyád, kellett, hogy kapjál hozzá szerződéstoszt két példányban, azon rajta van :p

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265644 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hogy tudom megtudni a bankszámal számomat?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265592 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: A Kis Herceg bizonyos értelemben "füveskönyv", csak nem olyan stílusban, mint Márai Füveskönyve, ami szintén egy nagyon-nagyon jó könyv, ajánlom mindenkinek.

Márai Füveskönyve tényleg jó, elkezdtem olvasgatni belőle, nekem tetszik. :)

Hazaértem. :) Többnek tűnt, mint egy hét, tény, hogy tartalmasan töltöttük el, baromi meleg volt, olyan 38-45 fok (amint hallom, itthon meg hatalmas viharok tomboltak. :) :twisted: ), a tenger is jó volt. 8) Csináltam egy rakás képet, meg kisebb videókat (hang nélkül), ha lesz időm, felrakom őket. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265563 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Panniii: Tudom kik maradtak bent, arra lennék kíváncs, hogy mennyi szavazattal.
Más: pont ezt írtam, hogy a Kis Herceg csak felnőtteknek való, hisz a 10-12 éves gyerekek, akiknek feladják kötelező olvasmánynak még nem tudnak elvonatkoztatni és nem ismerik fel, hogy nem a mesét kell olvasni szó szerint, hanem amire utal. Én kb. 30 éves koromban fogtam fel, de akkor sem tetszett. De ez az én véleményem, attól még másnak tetszhet.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265553 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kis Herceg: 16 éves voltam amikor elolvastam, és nem bántam meg, hogy nem előbb került erre sor. Szerintem egy nagyon jó könyv, sok-sok hazsnos és elgondolkodtató dologgal. És mind emellett még szép is. Olvastam Exupérytől a Ciadellát is, magéával ragadó olvasmány, de elég sok helyen nem értek vele egyet.

A Kis Herceg bizonyos értelemben "füveskönyv", csak nem olyan stílusban, mint Márai Füveskönyve, ami szintén egy nagyon-nagyon jó könyv, ajánlom mindenkinek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265552 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Eldawen:
A nagy könyv szavazás most ott tart hogy megvan a nyagy 12 és majd ebből lehet szintén szavazással kiválasztani a nyagy könyvet.Jelenleg a következök maradtak benn:
George orwell: 1984
Tolkien: A Gyűrűk Ura
Exupery: A kis herceg
Bulgakov: Mester és Margarita
Molnár Ferenc: A pál utcai fiúk
Szabó Magda : Abigél
Jókai Mór: Az aranyember
Gárdonyi Géza: Egri csillagok
Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve
Milne: Micimackó
Marquez: Száz év magány
Fekete István: Tüskevár

Egyébként www.anagykonyv.hu

Nem értek egyet azzal, hogy a kis herceg nem jó könyv. Mindenkinek eljön az az életkor amikor elolvassa és belegondoljon abba hogy hogyan érdemes élni. Amikor a bolygókat járja és találkozik az üzletemberrel a királlyal az iszákossal vagy a lámpagyújtogatóval, akkor egy egy embertíoust ábrázol és bizony van amiben ráismerhetünk önmagunkra.
De én a könyv legelejét emelném ki amikor fölismeri azt hogy felnőttkorára a gyermekekből kiverik a tisztánlátás képességét és csak üzletemberfejjel, vagy külsőségek alpján ítéli meg a dolgokat( tisztelet a kivételnek) És bemutaja hogy saját magának gyermekként asszociálódnia kellett a környezetéhez, hogy elfogadják.(most kibújt belőlem a jövő gyermekpszichológusa:))
Ez persze csak a saját véleményem és ugyanúgy lehet nem szeretni de érdemes elolvasni

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265542 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ráadásul kisiskolásoknak kötelező olvasmány, pedig köztudottan felnőtteknek írta, hisz csak azok érthetik meg. Nem is szeretik a gyerekek szerintem, csak beléjük "verik".

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265536 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?


Van benne néhány jó dolog.
Persze a túlhangsúlyozott rókás részen kívül.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265535 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?

Tudod milyen az nyárson megsütve egy kis wiskey-vel meglocsolgatva...? :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265532 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?


Az mind semmi, de mit esznek rajta annyian...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265529 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Persze mindenkinek más az ízlése, de soha nem fogom megérteni mit esznek A kis hercegen. :roll: :?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265526 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem kaptam számokat, csak helyezést. Itt is jól állunk. Jó lenne tudni a rendes Nagy Könyv szavazás eredményeit is, de azt nem írják sehol.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265524 Írta: Enock
Enock válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Eldawen írta: Nagy köny hírleveléből:

A VOLT Fesztivál Nagy Könyve
A meghirdetett szűk három nap alatt összesen több mint négyezer szavazatot adtak le a fesztivál résztvevői kedvenc könyvükre, ebből a legtöbb voksot A kis herceg kapta.
1 A kis herceg Saint-Exupéry, Antoine de
2 1984 Orwell, George
3 A Gyűrűk Ura Tolkien, John Ronald Reuel


Pontosítva:
1. A kis herceg (158 szavazat)
2. 1984 (135 szavazat)
3. A Gyűrűk Ura (135 szvazat)

Tehát végülis a 2. ;) a Zabhegyező (4. hely) pedig 20 szavazattal le van maradva A GyU/1984-től

"... földünkön az idő érik, zajtalanul és félelmetesen."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265519 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nagy köny hírleveléből:

A VOLT Fesztivál Nagy Könyve
A meghirdetett szűk három nap alatt összesen több mint négyezer szavazatot adtak le a fesztivál résztvevői kedvenc könyvükre, ebből a legtöbb voksot A kis herceg kapta.
1 A kis herceg Saint-Exupéry, Antoine de
2 1984 Orwell, George
3 A Gyűrűk Ura Tolkien, John Ronald Reuel

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265497 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ne nézd meg! :P

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #265439 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
www.mindistortion.net/iwantyoursoul/?i_am=Remzy

ezt tessék megnézni nagyon jo :D

(elöre is közlöm hogy nem virus nem trojai se semmi ijesmi :) )

Boo

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 4.085 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére