BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 2 hónapja #264676 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Léli írta: Eső! :) *juppí* De azért lassan egy időre, mondjuk 1 hétre elállhatna... utána megint lehet, de csakis táborig... :) az eső jó, az eső szép, az eső a barátunk... ;)


De jó lesz nektek, sarat dagasztani a Vértesben :)

Szeretném, ha jelentkezne az az elvetemült, aki az elmúlt egy hétben cucujézni mert :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264671 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Győr-Moson-Sopron megyében pár falut elmosott a felhőszakadás (szerencsére nem minket) és valaki meghalt, mert belecsapott a villám... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264663 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sirgon Esgalnor írta: Csak esik és esik, itt ülök a bánatos bozótosba, és haza szeretnék jutni...
Füles



Asszem, én épp' akkor úsztam haza ott a szomszédban, amikor ezt írtad, kedves Füles... :wink: :D

Kicsit később pedig szerencsém volt az év felhőszakadásához Zugló és Mátyásföld között - szerencsére (?) a kocsi óvó rejtekéből 8)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264660 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
node mér' akkor esik amikor sátoroznánk? :P

könyvek (sztem): Aranyember rúlz, Kőszívű ember fiai szintén. Jókait tényleg úgy kell olvasni, hogy átlapozod a leírásokat :P vagy: nézd meg előbb a filmváltozatot, és akkor már érdekesebb lesz a könyv :wink: Egri csillagokat én még azelőtt vagy 3x olvastam, hogy kötelező eltt volna :P igaz én imádom a történelmi regényeket 8)

Amúgy Jókainál Victor Hugo még "rosszabb" :P nemrég fejeztem be a Nyomorultakat [size=9:3eysjbko](mint egyik kötelező, azaz választani kell a Párizsi Notre Dame és e közül, és naná hogy a 3x olyan hosszút választom, bár ha lesz kedvem azt is elolvasom majd :P )[/size], és hát abban annyi a rizsa (azaz a francia történelmet elemezgető kisesszék, ami az adott korban meg a fanciáknak biztos érdekes lehet(ett)) hogy az már fáj :) látszólag egy csomó fölösleges új mellékszereplőt vezet be - majd párszáz oldallal odébb szerepet kap az illető! 8O és a százoldalakkal elválasztott események, szereplők olyan mesterien vannak összeszerkesztve, hogy engem nagyon lenyűgözött :) [size=9:3eysjbko](és Gavroche a legjobb arc)[/size]

Meg - nem kötelezőként - a Ben Hur eredeti könyv-változatát olvastam. A filmben azért jópár változtatást tettek, kicsit "idealizálták" a dolgot, a legdurvább ilyen, hogy a könyvben Ben Hur vágja el a végén Messzala kocsiját és nem Messzala másokét (igaz Messzala nem hal meg)... 8O :? és néhány szereplő össze lett olvasztva. Meghát a legvége más (ill. továbbmegy picit). De a könyv is nagyon rúlz, ajánlom mindenkinek :wink:
(Vagy ezt az ajánlókba (is) írjam? :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264659 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Király(a csatonra) visszatért

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264652 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Király:) a vihar szépen egyenként lőtte ki a tvcsatornákat:))
már visszajöttek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264651 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
sajna ez ilyen lesz 2003 ban meg a meleg miatt sírt a szánk :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264632 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem vagyok esőellenes, de azért hiányzik az az igazi nyári idő! Mikor süt a nap, kék az ég, 30 fok van... Most meg csak nézhetem ahogy egész nap ömlik az eső... Nem jó ez így! :cry: :cry: :cry:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264629 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Eső! :) *juppí* De azért lassan egy időre, mondjuk 1 hétre elállhatna... utána megint lehet, de csakis táborig... :) az eső jó, az eső szép, az eső a barátunk... ;)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264622 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sirgon Esgalnor írta: Csak esik és esik, itt ülök a bánatos bozótosba, és haza szeretnék jutni...
Füles


:D :D :D Fülest szeretjüüük... :D "Csak engem ne okoljon senki, ha esni talál..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264619 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csak esik és esik, itt ülök a bánatos bozótosba, és haza szeretnék jutni...
Füles

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264615 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk csak dörög megállás nélkül 2 napja... :) Meg néha szakad az eső. Nagyon szeretem a zivatart!!! :D Tegnap is bőrig áztam :D 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264609 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nyári eső?? 8O 8O Akkora vihar volt itt Pécsen, hogy arra szó nincs. 8O
:lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264605 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Esik!! és csodaszép és gyönyörűű és olyan igazi nyárieső:)) Ma már 3x:))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264592 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A prológusokat én sosem szeretem... uncsi :roll: és alig tudok rá figyelni... ez van, de túl kell esni rajta! :wink:

Nyári élménybeszámolóm: :lol:
- Anyegint befejeztem vagyis elolvastam sikeresen 2 nap alatt! :) Igaz, egy kérdés még motoszkál a fejemben..
- Voltaire Candide-ját is 2 nap alatt, de szvsz nem tudtam sírjak-e, avagy nevessek... :twisted: / :(
- Toldi estéje, Tell Vilmos, és az Új Zrínyiász is megvolt
Jelenleg Csokonai Dorottyáján próbálom átrágni magam, de a hosszú előbeszéd annyira rossz volt, hogy..

Leginkább én a csillagozásokat utálom. Hátra kell lapozni és kikeresni hogy ez és az mit jelent, és mit írt hozzá az író... :x írna inkább lábjegyzetet!!

[size=9:3hp1r4o7]Bocsi, ez hosszú lett és untató...[/size]

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264587 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta:

Silima írta:

Ringbearer írta: én csak azt nem szeretem Jókaiban, hogy nagyon részletes. Nincsenek rossz ötletei, de annyira pontosan le akar mindent festeni, annyira szájbarágós!


Szívesen olvasok leírásokat, ha azok kellően líraiak vagy szépek vagy nem is tudom [size=9:1tko1tft](ld. Fekete István... :) )[/size] de azt nem bírom, hogy balra néztek, ezt látták, ha egy kicsit még balrább, akkor azt, ha közben hunyorítottak, akkor amazt, ha jobbra néztek... stb.
Jókait nem lehet szóról szóra olvasni, mert az ember elveszik a részletekben. Arról nem is szólva, hogy ma már szinte érthetetlen a rengeteg latin, francia meg német szóval tűzdelt nyelvezete... 8O


Akkor olvass Umberto Eco-t és rájössz, hogy Jókai egyáltalán nem is használ külföldi kifejezéseket.


A legszörnyűbb olvasmányélményem Reymont Parasztokja volt. Szigorlatra olvastam, beteg is voltam, és mivel volt még kb. ötszáz ilyen terjedelmű könyv, érthető, ha a hoszzú, részleztező tájleírásokat át akartam ugorni.

Az egyik arról szólt, hogy milyen a föld, hogy esik rá a napsugár, ennek következtében hogy fénylik, és hogy száll felette károgva a varjú. Épp át akartam ugorni, amikor megláttam a végén a mondatot: "És ilyen volt a Jagustyinka lelke". Szégyen, nem szégyen, én mondtam olyan cifrát, hogy azt hittem, a plafon szakad le, mivel rájöttem, hogy sajnálatos módon ezeket a leírásokat nem ugorhatom át....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264578 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Enock, nyugodj meg, nemcsak te kezdted így. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264540 Írta: Enock
Enock válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Silima írta: Beismerő vallomás következik: nekem a Gyűrűk Ura prológusa és első fejezete elvette a kedvem az egésztől (nem beszélve az előszóról, amiből egy kukkot sem értettem... :P ), de mikor túljutottam rajtuk, 2 nap alatt kiolvastam az egészet... Pedig Tolkien is precíz leírásos... :roll: :)

Beismerő vallomás: A Gyűrűk Urát úgy kezdtem, hogy átugrottam a Prológust... :roll: Igaz, hogy az elején nem sokat tudtam a hobbitokról, de egyátalán nem éreztem hátránynak... utólag meg amit kihagytam, azt is elolvastam...

"... földünkön az idő érik, zajtalanul és félelmetesen."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264531 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Silima írta: Beismerő vallomás következik: nekem a Gyűrűk Ura prológusa és első fejezete elvette a kedvem az egésztől (nem beszélve az előszóról, amiből egy kukkot sem értettem... :P ), de mikor túljutottam rajtuk, 2 nap alatt kiolvastam az egészet... Pedig Tolkien is precíz leírásos... :roll: :)


Nekem nem vette el a kedvem (na jó,időnként talán egy kicsit), de tényleg elég.. Hmm.. Szal nehéz. Főleg ott az elején..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264528 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Aranill írta: Számomra Jókainál (+ néhány író) mindig az első 200 oldal volt a legnehezebb, ha azon túljutottam, akkor a fejlemények már annyira érdekeltek, hogy végigolvastam. De ezt a 200 oldalt nem hagyom ki, mert így válik teljessé a történet és fényderül az alapszituációra. :oops:


Beismerő vallomás következik: nekem a Gyűrűk Ura prológusa és első fejezete elvette a kedvem az egésztől (nem beszélve az előszóról, amiből egy kukkot sem értettem... :P ), de mikor túljutottam rajtuk, 2 nap alatt kiolvastam az egészet... Pedig Tolkien is precíz leírásos... :roll: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264515 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Számomra Jókainál (+ néhány író) mindig az első 200 oldal volt a legnehezebb, ha azon túljutottam, akkor a fejlemények már annyira érdekeltek, hogy végigolvastam. De ezt a 200 oldalt nem hagyom ki, mert így válik teljessé a történet és fényderül az alapszituációra. :oops:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264493 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Silima írta:

Ringbearer írta: én csak azt nem szeretem Jókaiban, hogy nagyon részletes. Nincsenek rossz ötletei, de annyira pontosan le akar mindent festeni, annyira szájbarágós!


Szívesen olvasok leírásokat, ha azok kellően líraiak vagy szépek vagy nem is tudom [size=9:2kam7tg0](ld. Fekete István... :) )[/size] de azt nem bírom, hogy balra néztek, ezt látták, ha egy kicsit még balrább, akkor azt, ha közben hunyorítottak, akkor amazt, ha jobbra néztek... stb.
Jókait nem lehet szóról szóra olvasni, mert az ember elveszik a részletekben. Arról nem is szólva, hogy ma már szinte érthetetlen a rengeteg latin, francia meg német szóval tűzdelt nyelvezete... 8O


Akkor olvass Umberto Eco-t és rájössz, hogy Jókai egyáltalán nem is használ külföldi kifejezéseket.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264465 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ringbearer írta: én csak azt nem szeretem Jókaiban, hogy nagyon részletes. Nincsenek rossz ötletei, de annyira pontosan le akar mindent festeni, annyira szájbarágós!


Szívesen olvasok leírásokat, ha azok kellően líraiak vagy szépek vagy nem is tudom [size=9:amrsd3p5](ld. Fekete István... :) )[/size] de azt nem bírom, hogy balra néztek, ezt látták, ha egy kicsit még balrább, akkor azt, ha közben hunyorítottak, akkor amazt, ha jobbra néztek... stb.
Jókait nem lehet szóról szóra olvasni, mert az ember elveszik a részletekben. Arról nem is szólva, hogy ma már szinte érthetetlen a rengeteg latin, francia meg német szóval tűzdelt nyelvezete... 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264458 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
én csak azt nem szeretem Jókaiban, hogy nagyon részletes. Nincsenek rossz ötletei, de annyira pontosan le akar mindent festeni, annyira szájbarágós!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264423 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben Kenobi írta: Legyetek jók, vagy rosszak, csak érezzétek jól magatokat, szeretlek Titeket! ;)


Hmm.. Ben ugye tudod hogy most könnycseppet csaltál mindannyiunk szívébe... vagyis szemébe.. :lol: 8)

Jó nyaralást ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264403 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Menelcar írta:

Ben Kenobi írta:

Brisa írta: Az aranyember jó könyv. Én is többször olvastam. Meghát Jókai úgy alapvetően jó író. Szóval Ben, ha elolvasod, nem fogsz csalódni.



A arany ember is Jókai? Nem tudom igazából :oops: Mert ha az akkor kő "kemény" :D :D

Az, erre mérget vehetsz, velem együtt. 8)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264377 Írta: Menelcar
Menelcar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben Kenobi írta:

Brisa írta: Az aranyember jó könyv. Én is többször olvastam. Meghát Jókai úgy alapvetően jó író. Szóval Ben, ha elolvasod, nem fogsz csalódni.



A arany ember is Jókai? Nem tudom igazából :oops: Mert ha az akkor kő "kemény" :D :D

"S király lesz a koronátlan fő"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264361 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Brisa írta: Az aranyember jó könyv. Én is többször olvastam. Meghát Jókai úgy alapvetően jó író. Szóval Ben, ha elolvasod, nem fogsz csalódni.

Csak tudod, a Kőszívűvel már megjártam. :? De nem adom fel! :D Meg ha Te mondod, én elhiszem, hogy jó könyv. :) ;)

Nagyon más: Nem tudom, holnap nethez jutok-e, de hétfőtől nem leszek elérhető kb. egy hétig, mert megyünk nyaralni. :) Hozok sok képet, megígérem. :) ) Legyetek jók, vagy rosszak, csak érezzétek jól magatokat, szeretlek Titeket! ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264294 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nimrocco mirimafea írta:

Alyr Arkhon írta:

Rabyn írta: Én játszottam anno a szentivánéji álom egy kivonatában. hát... ééérdekes volt. amugy a darabot magát azt szeretem.

Mellesleg az aranyembert én se bírtam elolvasni. szerintem borzalmas.


Én többször is olvastam az Aranyembert. Akkor én most hülye vagyok? :D :D


Te alapból az vagy ;) Inkább vmi különlegességnek számítassz :D


Nimrocciból különlegesen nagy és túláradó kedvesség sugárzik. :D csak helyzetjelentést tartottam.. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #264285 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Egyébként én valahogy úgy vagyok vele, hogy a színdarabokat jobban szeretem megnézni mint elolvasni.


Egyet értek. Asszem csak Az ember tragédiáját meg pár kisebb színdarabot olvastam, pedig aztán igazán nem olvasok keveset.

Másrészről szerintem Az arany ember (különben ezt hogy kell írni: egybe vagy külön?, mer szerintem külön, de sok helyen egybe látom) nagyszerű könyv, csak ajánlani tudom (Kicsit nehezen indul be, mint a hosszabb regények általában, de azér nagyon jó).

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.489 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére