BESZÉLGETŐS topic

Több
21 éve 7 hónapja #107053 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szivesen fel kértelek volna egy táncra, csak nem mertem. :)

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107043 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úristen, irulok-pirulok :oops: :oops: :oops: , h. ilyenekről beszéltek a hátam megett... :wink:
De javítanálak, Krisz, Arwen voltam... 8) ( Nem baj, most az egyszer megbocsátok :wink: )


Iru.

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107039 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

kriszana írta:

Peredhil írta: Helló!
Ha valaki magára ismer, vagy eltudja nekem mondani, akkor mondja el, a választ a következő kérdésemre;
Ki viselte a farsangon a jelmezesek közt a 16-os számot?
Köszönettel:
Peredhil


Irunien viselte a farsangon a 16-os számot Eowyn jelmezében :) (Magas, sudár, hosszú barna hajú, gyönyörűszép lány) 8) Miért oly fontos ez? :wink:


Na, látod.
Már meg is adtad a választ.
Csak kináncsi voltam hogy ki volt olyan gyönyörű hogy kitűnt a tömegből.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106978 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ithil Iarfeniël írta: Én mondjuk már néhány évvel a FotR előtt is ismertem ezt a kekszet... :roll: de az biztos hogy azóta jelentősen nőtt az eladott mennyiség a GyU rajongók körében.... :D :wink:

Szia Ithil :) Azt hiszem, nem egy kexről beszélünk. A narancssárga-citromsárga csíkos csomagon rajta van, hogy 2001-ben jegyezték be... :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106910 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

kriszana írta: Ha már a Hobbit kexnél tartunk, akkor azt tudnotok kell, hogy - bár ez a keksz nagyon finom, egészséges, és kevés helyen kapható - de mégiscsak reklámfogás. 2001-ben dobták piacra a FOTR bemutatója után... no comment


Én mondjuk már néhány évvel a FotR előtt is ismertem ezt a kekszet... :roll: de az biztos hogy azóta jelentősen nőtt az eladott mennyiség a GyU rajongók körében.... :D :wink:

Ryana: elképzeltem ahogy Elrond Völgyzugolyban kókuszos rumból és triple sec-ből mixeli a miruvort.... :biggrin2: :cheers: :elrond1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106869 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

El írta: Kösz Mindenkinek a bíztatást! 8)
Ja,és feltétlenül elolvasom a Villont!Az a vers tökre tetszett,amit itt tüntettetek fel!

El, s ha már itt tartunk: ahhoz, hogy ne kelljen két hozzászólást írnod egymás után: a már meglévő hozzászólásodat módosíthatod a jobb felső sarokban lévő szerkeszt billentyűvel. Ok? :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106860 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Wooow, itt van egy harmadik lembas-recept is. :D Azt is ki kell próbálnom.
Ja, és találtam még egy miruvort (hátha ehhez ismert hozzávalók kellenek :wink: ): itten van

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106854 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Elrond írta:

Ragoran írta: Namarie:Én igen! :wink:

Nekem megvan egy magyar lembas recept,berakjam?


Miruvor recepted van?


[Miruvor recept a councilofelrond - siteról - sajnos csak angolul - klikk ide]

Sajnos számomra ismeretlen összetevőket is tartalmaz :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106853 Írta: Frodo Baggins
Frodo Baggins válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mondjátok csak:nem jár, vagy fog járni valamelyikőtök a Károlyiba (Kispest)? :roll:

"Így tűntek el a világok, kikötők, révpartok és korall-lagúnák[...]"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106849 Írta: Frodo Baggins
Frodo Baggins válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kösz Mindenkinek a bíztatást! 8)
Ja,és feltétlenül elolvasom a Villont!Az a vers tökre tetszett,amit itt tüntettetek fel!

Mondd csak Eia:hogy lesz vkiből topic gazda :?:
_______________________________

"Ash nazg durbatuluk
Ash nazg gimbatul
Ash nazg trakatuluk
Agh burzum ishi krimpatul"

:gandalf2:

"Így tűntek el a világok, kikötők, révpartok és korall-lagúnák[...]"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106842 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Namarie írta: De, ha már Tokiennél tartunk:
Vándor sajt /sorry, Minerva/
Hobbit keksz
Toma szőlőital


Ha már a Hobbit kexnél tartunk, akkor azt tudnotok kell, hogy - bár ez a keksz nagyon finom, egészséges, és kevés helyen kapható - de mégiscsak reklámfogás. 2001-ben dobták piacra a FOTR bemutatója után... no comment

El: nem nézünk le, és nem haragszunk rád. Ha bármi negatív felhangot véltél felfedezni soraimban, nem volt szándékos. (Bár tény, hogy én nyolcadikos koromban már ismertem Villon költészetét...) De sebaj, jobb később, mint soha. Érdemes elolvasni, mit alkotott. Olvasd el a Ballada a senki fiáról c. irományát. És meséld el, mit gondolsz, ok?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106838 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Elrond: nem, nincs miruvor recipe-om. Pedig megcsinálnám. :twisted:
Rago: semmi gond. :wink: Csak hirtelen ért, hogy viszontlátom ezt a... Enyhén szólva furcsa irományt. :D
Namarie: :itscool:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106832 Írta: Frodo Baggins
Frodo Baggins válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kösz, Namarie! :D

"Így tűntek el a világok, kikötők, révpartok és korall-lagúnák[...]"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106813 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn, légyszives a HP szidását és a GyU vs HP témát ne hangoztasd itt(és szerintem máshol se... :roll: ). Ilyen témába ajánlom a Gyűrűk Ura vs Harry Potter topicot, az Archívumban megtalálod.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106810 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

El írta: Most Villonnal kapcsolatban mindenki hülyének néz! :oops:

De még csak 8.-os vok!Nem tudtam,hogy 15. századi költő!




Kedves El!

Ha rám gondoltál, én nem mondalak hülyének, nem is gondoltam, mivel alapban helyzeti előnyből indultam, nemcsak a korom miatt. Amúgy hülyeséget írni és mondani én is szoktam, csoda, hogy néha a plafon nem szakad le, ez bárkivel megeshet.

Személyes jó tapasztalatom, hogy itt nem nézik le az embert, ha valamit félremond.


jól van, megyek már..

Faludyt amúgy se ismerik oly rengetegen, de Villont se.

Tehát még egyszer: nem nézlek hülyének, nem is áll szándékomban, de ha ez jött ki, kérlek, bocsáss meg.


Ég áldjon, és minden jót, további jó olvasást!


Eszembe jutott a "még jó, hogy nem az van benne, aminek hívják " sorozathoz:

barátfüle
Gorbacsov Vodka
Sissy Krémlikőr
Péter és Pál szeszesitalok
Erzsébet-kenyér
Gabi babafürdető
Autós szelet
Bohóc csoki

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 20 éve 6 hónapja #106764 Írta: Frodo Baggins
Frodo Baggins válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most Villonnal kapcsolatban mindenki hülyének néz! :oops:

De még csak 8.-os vagyok!Nem tudtam,hogy 15. századi költő!

"Ash nazg durbatuluk
Ash nazg gimbatul
Ash nazg trakatuluk
Agh burzum ishi krimpatul"

"Így tűntek el a világok, kikötők, révpartok és korall-lagúnák[...]"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106673 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Namarie: :lol: ez jó!

Elrond írta: Miruvor recepted van?


Nem nincs,kérdezd Ryanát! :wink:
Bocs Ry,nem tudtam kitől szereztem már!! :oops: Booocsa!!

Peredhil: :lol: :nono: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106646 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Annyit nyavalygunk, hogy semi sem abból van, ami rá van írva. Most gondoljátok el, ha ezek abból lennének:

Medvesajt
Boci csaoki
Albert keksz
Piroska szörp /különösen a málnás/
Tomi mosópor
Baba szappan
Adrienn folyákony szappan

De, ha már Tokiennél tartunk:

Vándor sajt /sorry, Minerva/
Hobbit keksz
Toma szőlőital


Tudom pihent az elmém...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106575 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Peredhil írta: Helló!
Ha valaki magára ismer, vagy eltudja nekem mondani, akkor mondja el, a választ a következő kérdésemre;
Ki viselte a farsangon a jelmezesek közt a 16-os számot?
Köszönettel:
Peredhil


Irunien viselte a farsangon a 16-os számot Eowyn jelmezében :) (Magas, sudár, hosszú barna hajú, gyönyörűszép lány) 8) Miért oly fontos ez? :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106568 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Helló!

Ha valaki magára ismer, vagy eltudja nekem mondani, akkor mondja el, a választ a következő kérdésemre;

Ki viselte a farsangon a jelmezesek közt a 16-os számot?

Köszönettel:
Peredhil

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106564 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

El írta: Ez a Villon vers valami GyU másolat?


nem kifejezetten.
Tudod Villon egy középkori francia költő-író volt. Főleg balladákat írt, és győnyőrű verseket. Csak pár száz évvel élt hamarabb, mint Tolkien, szóval a versei nem "GyU másolatok". Ugyanis Francois Villon a 15. században alkotott.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106552 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mivel ez a abeszélgetős topic, és nem akarok máshol offolni, ezért ideírom. :wink:
Telu: jó az avatarod!

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 20 éve 5 hónapja #106536 Írta: Frodo Baggins
Frodo Baggins válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kösz a receptet Supersonica! :D

Ez a Villon vers valami GyU másolat?

Tök jó,hogy mindenki más lembas receptet ír!Nem tudom,nekem mi fog kisülni belőle!Lehet,hogy ez: :rmad2: ,vagy ez: :dead: ! :evil3:

"Ash nazg durbatuluk
Ash nazg gimbatul
Ash nazg trakatuluk
Agh burzum ishi krimpatul"

:gandalf2:

"Így tűntek el a világok, kikötők, révpartok és korall-lagúnák[...]"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106497 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Shaagrat, amennyire én tudom, a te általad említett részletet Sötét Úr írta.

A Haláltánc-ballada eredetileg Villon verse, de van egy Faludy-féle átirata, mint ahogy a Ballada a blois-i költőverseny című versének is. Ha gondolod, nézz meg egy Villon-kötetet, én ott asszem Vass István fordításásában láttam ez utóbbit, meg egy Faludy-kötete is. Szédületesen jó!

Az eredetit sajnos nem olvastam, így azzal nem tudom összevetni.

Ha meg valamit rosszul írtam, bocsánat érte, és javítsatok ki.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106465 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hali! Még réges-régen a Másodkorban a Humor topicba írt egy verset Sötét úr, a Haláltánc-ballada egy kihagyott részletét. Először is nem értem, hogy ezt a részletet Faludy írta-e, mert a Haláltánc elvileg Villon verse, és akkor mért egészíti ki önmaga? Eza részlet különben:

Arany erdőben járt az Úrnő,
Csillagfényt csillantott az ujja,
Komor tudásának terhe, úrnő
Népének gondja vállát nyomta.
"Hogyan őrizzem meg a szépség
Kincsét e múló, rossz világtól?"
"Hajózz Nyugatra!" szólt a vénség
"Mondj le Gyűrűd hatalmáról!"
Hangjának komor dallamától
Ork-fegyverek csörögtek zengve.
"Vegyél búcsút e vén világtól!
Itt már nincs helyed!" szólt nevetve.
Tündékre vágytunk mindahányan,
S az évek szálltak, mint a percek,
Véred kiontott harmatával
Irgalmazz nékünk, Jézus Herceg!

Szerintem elég érdekes, így nekiálltam nyomozni, és meg is találtam az Interneten az egész verset, és eléggé beleillik ez a versszak. Ez egy nagyon hosszú vers, nem tudom, hányan ismerik, de nekem tetszik, ha nincs is benne a fenti részlet.
www.sztaki.hu/~blb/irodalom/faludy/villon/halaltanc.html

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106422 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jó az, Ryana, de a tésztát nyújtjuk. :lol:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106418 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Óh, ez az én fordításom. :oops: :roll:
Most nézem csak... Hogy is mondjam... Érdekes. :D
Valszeg azért, mert erosen szó szerinti fordítás. Meg talán mert erosen dilis tesóm "segített". Szóval bödön, meg konténer... Kevermény... Ezek az o szavai. :wink:
Ennél a mostaninál is, mikor a végén már lusta akartam lenni kinyújtani a tésztát, mondta, hogy csináljunk 1 nagy lembas-göböt. :mrgreen:

Amúgy eheto ez a fajta is. Nem rossz. A legtalálóbb szó rá talán az, hogy furcsa.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106390 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rago: KÖSZI!! Lehet, h mégis +csinálom! :)

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106389 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ragoran írta: Namarie:Én igen! :wink:

Nekem megvan egy magyar lembas recept,berakjam?


Miruvor recepted van?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106353 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Elrond:Köszi,köszi,köszi,köszi,imádlak!! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.563 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére