BESZÉLGETŐS topic

Több
21 éve 7 hónapja #106349 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ragoran írta: Vki segítsen!!!
Ez semmiképp nem kapcsolódik Tolkienhez,de ide oan sok okos ember jár,hátha tud vki segíteni.
Szal:
Az egyfélemagvúak és a kétfélemagvúak légzéséről lenne szó. Diffúz? Vagy? Segítsetek!!


Diffúz.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106325 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nerw:Ez nem oan bonyi,csak 1. ránézésre. :wink:
1ébként érdekes ize lesz,se nem sós,se nem édes..oan érdekes. Én belehengergettem porcukorba,de 2nél többet 1xre nem lehet belőle enni. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106273 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ajaj, ebbe anyum fog segíteni az tuti :lol:
Köcc Rago :wink:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106272 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor itt van:Én megcsináltam,ehető és még élek! :wink:

LEMBAS
Elkészítési idő: 20 perc.

Hozzávalók

* 6 evőkanál édes vaj, puha [->margarin]
* 2 csésze "önemelkedő" liszt [liszt+élesztő]
* 2 evőkanál kristálycukor
* 1/2 csésze mazsola (fakultatív)
* 1 tojás
* 1/2 csésze tej
* 4 evőkanál magas zsírtartalmú tejszín
* mallorn levelek (fakultatív) [kedves :) ]

Elkészítés

Édestészta-turmixgéppel vagy villával keverjük a vajat a lisztbe egy
keverő bödönben.
Ezt gyorsan tegyük, hogy a vaj ne olvadjon meg. Adjuk hozzá a cukrot,
és ha akarjuk, a mazsolát.

Egy kis bödönben törjük össze a tojást és keverjük össze a tejjel,
amíg
össze nem kavarodnak. Tegyünk félre 2 evőkanállal ebből a
keverményből,
hogy majd bekenhessük vele a lembas tetejét.
Adjuk a tejszínt és tojás-keverményt a liszthez, és keverjük, amíg
össze nem áll egy sűrű, nyúlós, puha tésztába.
Gyúrjuk 3x-4x egy enyhén lisztezett területen. Hengereljük a tésztát
3/4 inch vastagságúvá, és vágjuk darabokra egy ovális vagy levél alakú

süti-vágóval. Helyezzük egy enyhén zsírozott sütőlapra vagy kőre,
hagyjunk 1 inch helyet a lembasok közt. Kenjük meg a lembasok tetejét
a
félretett tojás-tej-keverménnyel. (1 inch=2,54 cm)

Süssük 12-13 percig előmelegített sütőben 400 fokon.

A biztonságos tárolás miatt csomagoljuk minden egyes lembast egy
friss,
tiszta mallorn-levélbe. Ha ilyen levelek nem állnak rendelkezésünkre a

környezetünkben, tároljuk a lembast egy jól záródó konténerben. [ez is

kedves :) ]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106270 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rago: léciléciii! :D

Namarie: ahha :wink:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106268 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Namarie:Én igen! :wink:

Nekem megvan egy magyar lembas recept,berakjam?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106267 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mindenki jól van?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106239 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Eia: ó, de aranyos vagy, hogy megemlítettél...... örök hála :wink: :wink: Remélem sikerült.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106164 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Vki segítsen!!!
Ez semmiképp nem kapcsolódik Tolkienhez,de ide oan sok okos ember jár,hátha tud vki segíteni.
Szal:
Az egyfélemagvúak és a kétfélemagvúak légzéséről lenne szó. Diffúz? Vagy? Segítsetek!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106056 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tény hogy nem a sütés-főzéshez való...
Holnap mindenki szurkszurk plíz azoknak a szerencsétleneknek, akik a Révaiba próbálnak felvételt nyerni. Tudom, ez lehet hogy nekem a legfontosabb itt(meg a felvételizőknek), hiszen többek között régi oszttársaim is jönnek felvételizni, de a társaságnak is, hisz Fio is ott lesz! Szóvan Unga-bunga! 8)
A farsangolóknak mrg jó farsangolást 8)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105796 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az a gáz, h nem erősségem a sütögetés, úgyhogy nem biztos, h +csinálom... :wink:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105500 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Supersonica!

Nagyon kérlek fordítsd le a receptet! please! plase!

A hétvég megcsinálnám kicsinek nem nevezhető családomnak. (Hagy érezzék át anyukájuk GYU mániáját! :lol: )

Köszi!

Szendi

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105441 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Telcontar_Leli írta:

Elanor írta: Azt szeretném kérdezni (nem igazán témábavágóan...), hogy ki jön pénteken az Almássy téri szab. kzp.-ba a Tolkien Klubba?


Én valószínű megyek (ha addig megtudom, hogy hol van :P )

Léli


Almássy téri szabadidőközpont? Hát az Almássy téren ;) !
Komolyra fordítva: 4-6-os villamossal a Blaha után 1 megálló (Wesselényi utca), leszállsz, visszaindulsz a Blaha felé, kereszteződésnél a posta és bútorbolt közötti utcán végigmész (kb. 50 méter), és pont beleütközöl az Almássy téri Szabadidőközpontba (magas lépcsősor... korlát... előtte padok... istenem, milyen jókat üldögéltünk ott éjszakánként party alatt...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105435 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Elanor írta: Azt szeretném kérdezni (nem igazán témábavágóan...), hogy ki jön pénteken az Almássy téri szab. kzp.-ba a Tolkien Klubba?


Én valószínű megyek (ha addig megtudom, hogy hol van :P )

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105398 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
hm.....valaki nem tudná nekem lefordítani? az angoltudásom még nincs a csúcson...és ha valamit elszúrok a receptben......télleg a tanárokkal kellesz az összeset megetetni.....

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105393 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Húúúúú ez télllllleg lembas recept????BEHALOK!!!!Megkéne csinálnom a koliba...köc Supersonica

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105390 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úgy néz ki, mégis ehető ez a lembas... :sungl:
Tegnap TTT alatt elfogyott. :mrgreen: :tongue:
Supersonica: köszi, hogy betetted. :wink: (mármint a receptet)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105383 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Namarie írta: Gyöngyszem!

ugye a lemast kóstolnád meg?

amúgy köszi a receptet!


hát nem is a matektanárt.........még csak az kellene.... kösz a receptet!

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105326 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Gyöngyszem!

ugye a lemast kóstolnád meg?

amúgy köszi a receptet!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105243 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azt szeretném kérdezni (nem igazán témábavágóan...), hogy ki jön pénteken az Almássy téri szab. kzp.-ba a Tolkien Klubba?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105237 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
LEMBAS RECIPE
By Robin C. Poe

What Tolkien says about Lembas:

They contain honey
They are light-colored on the inside and light brown crust
They are thin and regular-shaped. This implies they were made on some kind of griddle iron. The closest modern equivalent is a Krumkake iron. I used a pizzelle iron.
Some other things we can guess:

They contain the fruit and maybe the flower-water of the Mallorn tree. I substituted oranges, although kumquats or a hand of Buddha fruit might be better.
They probably had some kind of finely ground light-colored nut in them. I used almonds.
They contained some kind of nourishing flour. I used semolina flour, which is a more primitive flour, and also more nourishing.
Galadriel probably used some kind of grinder to refine the ingredients. I used a blender.
Recipe:

3 eggs
1 cup honey (preferably wild honey)
1 tablespoon grated orange peel or three kumquats or one large finger of a hand of Buddha fruit.
2 teaspoons orange flower water (optional)
3 oz blanched almonds
1/4 cup melted butter
2-1/4 cups semolina flour
1/2 teaspoon salt
Method:

Place eggs, honey, orange peel or other fruit, orange flower water, and almonds in blender. Blend on high for 3 minutes.
Add 1 cup of the flour. Blend for 1 minute.
Scrape into a bowl and add remaining flour and salt. Whisk or stir until well blended.
Bake lembas on a pizzelle or krumkake iron 15 seconds each or until lightly brown. You may substitute a waffle iron but add a teaspoon of baking powder. The texture will not be quite accurate in a waffle iron

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105157 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Elrond írta:

Estel Adániel írta:

Ryana írta: Nos, kér vki? :cross:

Sikerült rábeszélned! ;) :D Én kérek :!:


A receptet elküldenéd nekem valahogy?


Nekem is kellene a recept!!! A matektanárt szívesen fejbevágnám vele :wink: :twisted:

na jó, meg is kóstolnám.....

Ulmo: Naon jó a keresztrejtvény!!! Ahhoz képest hogy egy szót sem értek belőle....

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105145 Írta: Frodo Baggins
Frodo Baggins válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:cheers: :itscool: :hello:
FELVETTEK!!!!!!!!!!

Küldjön vki lembas-receptet!!!!!

"Ash nazg durbatuluk
Ash nazg gimbathul
Ash nazg trakatuluk
Agh burzum ishi krimpatul"
:gandalf2:

"Így tűntek el a világok, kikötők, révpartok és korall-lagúnák[...]"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104862 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ulmo írta: Látom, szegény Eiának lesz mit takarítani a topicban :shake:


Van is mit... :shake: :( :( :( Reméletem, hogy legalább ez a topic nem lesz ilyen... [size=9:8krxqgvj](bocs.. az idézet eredetijét is törlöm, mer ha nincs a kötnyezet, akkor hülyén néz ki 8) )[/size]

El: máshogy is meg lehet oldani

Ry: Ha fizeted a kórházat... igen :biggrin2:

Viszont felhívom a figyelmet Brisa kérésére 8) :

Brisa írta: Segítséget kérnék tőletek. Arról van szó, hogy a szakdolgozatomban a 7. és a 13. kerület pedagógusait hasonlítom össze...

Szóval van köztetek olyan, aki Budapest 7. vagy 13. kerületében jár suliba?

Jó lenne, ha tudnátok segíteni. :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104826 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estel Adániel írta:

Ryana írta: Nos, kér vki? :cross:

Sikerült rábeszélned! ;) :D Én kérek :!:


A receptet elküldenéd nekem valahogy?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104824 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ryana írta: Nos, kér vki? :cross:

Sikerült rábeszélned! ;) :D Én kérek :!:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104815 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ryana írta:

Augustíne írta: Ryana: Édes v. sós? :oops: :roll: :roll:

Háát... Vhol a kettő közt. :wink: :mrgreen: :look:
Amúgy új fejlemény vele kapcsolatban: igen hamar kiszárad, szóval ma ezzel kínálgattam az összes tanárt... Igen gyanakvóak voltak... :evil3:
Szóval odacsapkodtam az asztalhoz, és nem lett semmi baja... Vagyis nem tört össze. :roll:
Kérdezte egyik osztálytársam, hogy ezt miért csinálom, mondtam, hogy ne mozogjon... :biggrin2:
A tanulság: túlélőkajának megteszi, mivel ha vki beléd köt, és fejbevágod egy pár darabbal, biztos, hogy ott marad. :twisted: :sungl:
Nos, kér vki? :cross:


Térjünk egy kicsit más vizekre... A miruvor miből van?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104780 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ryana: :D Adhatnál néhányat kölcsön nekem is, van néhány tanár, akiket szívesen "megkínálnék" vele! :twisted:

El: nem akarok beléd kötni, de minek írod ide ezeket? :wink:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104772 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Augustíne írta: Ryana: Édes v. sós? :oops: :roll: :roll:

Háát... Vhol a kettő közt. :wink: :mrgreen: :look:
Amúgy új fejlemény vele kapcsolatban: igen hamar kiszárad, szóval ma ezzel kínálgattam az összes tanárt... Igen gyanakvóak voltak... :evil3:
Szóval odacsapkodtam az asztalhoz, és nem lett semmi baja... Vagyis nem tört össze. :roll:
Kérdezte egyik osztálytársam, hogy ezt miért csinálom, mondtam, hogy ne mozogjon... :biggrin2:
A tanulság: túlélőkajának megteszi, mivel ha vki beléd köt, és fejbevágod egy pár darabbal, biztos, hogy ott marad. :twisted: :sungl:
Nos, kér vki? :cross:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104714 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valin Nostare Cica és Reinatha! Így utólag is... :D

Kösz az együttérzést mkinek. :D (Demon Hunter, Ulmo :) )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.522 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére